'Unicef niet zonder Addy' de Studio PEEL EN MAAS Danseres Nancy Buise Nederlands kampioene Toename aantal leerlingen muziekschool Mega discoparty in de Schaapskooi Day after Day presenteert cd JHE JÖli cOU* Raayland genomineerd 't Schaartven: geen entree Complimenten voor huiskamerproject Meerlo-Wanssum gaat reizen naar Sulawesi i i Tandt< wmems 3chniek Venray www.awillems.nl i j Koninginnedag in Venray 'Zes kilometer lang' Jenniskens Pr DONDERDAG 12 APRIL 2001 - NR. 15 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG ddy Mutsaers uit Venray fd afgelopen dinsdag verrast ide bronzen speld van Unicef derland, de organisatie die wereldwijd inzet voor kinde- Mutsaers kreeg de onder- leiding vanwege het feit dat zij l 12,5 jaar op vrijwillige inzet voor de Venrayse eling van Unicef. Waarom Unicef?", beantwoordt jy Mutsaers een vraag met een "Ik zocht een goed doel arvoor ik me kon inzetten, ieef sprak me daarbij aan omdat organisate hulp biedt aan kinde de hele wereld zonder te kij- jar afkomst, ras of geloof. En endien zich afzijdig houdt van iliek." Vanaf 7 november 1988, dag dat zij zich bij Unicef ,ray aanmeldde, verkoopt isaers, net als vele vrijwilligers, jcef-kaarten voor het goede J. Niet veel later neemt zij het eer van het Unicef-depot in iray voor haar rekening. De ding aan de Strubenlaan heeft piekdagen wel een beetje weg een klein winkeltje vol boorte-)kaartjes, puzzels, t- itsboekjes en andere artikelen de Unicef-vrijwilligers aan de brengen. Bestellingen opne- klaarmaken en uitleveren is liddels routinewerk voor haar. dere week staat hier de auto van iGend en Loos voor de deur om kelen te bezorgen. Ik heb toe- lig de ruimte hier en zet me iag in voor de rechten van de ideren in de wereld. Ieder kind ift recht op school en verzor- g. Op deze wijze kan ik hier een entje aan bijdragen." Addy Mutsaers is niet erg geluk kig met de aandacht voor haar per soontje. Ook al verdient zij de Unicefspeld voor haar jarenlange inzet als geen ander. "Binnen Unicef, maar ook tal van andere organisaties, zetten zoveel vrijwilli gers zich belangeloos in voor de medemens. Ik vind niet dat ik echt iets bijzonders doe. Ik doe het graag en ik sta voor honderd procent ach ter het doel. Dat zijn voor mij de belangrijkste drijfveren om hiermee tot in lengte van jaren door te gaan", zegt de 56-jarige Venrayse. 'Unicef niet zonder u' is een lijfspreuk bin nen Unicef. Voorzitter Beckers van de afde ling Venray introduceerde bij het verlenen van de LInicefspeld aan Addy Mutsaers (zie foto) een nieu we variant die door de medevrij wil- ligers van harte werd ondersteund: 'Unicef niet zonder Addy'. )p zaterdag 12 mei aanstaande -iseren tennishal de apskooi in samenwerking met Heeren van Aemstel, een groots zette 80's discoparty. Dit spektakel (1000 m2) vindt ts in de tot disco omgebouwde ishal, met een oogverblindende ,how en subliemeëgeluidskwali- iMaar liefst vijf uur lang speelt de .Nederlands meest swin- le feestband Showtime (uit de jvan René Froger en Ruth Jacott) innen dan het dak. Mede door sprankelend optreden en dyna- :he zangeres zal deze avond je er eens ouderwets uitje dak laten Zeggen de namen Gloria ynor, Cool and the Gang en Ier Sledge nog iets? Dan mag u :evond zeker niet missen. Ook lens de pauzes van de band zal publiek absoluut niet de kans jgen om stil te blijven staan. Een t-DJ zal inhaken met soul, funk en discoclassics en zal al uw herin neringen weer swingend boven laten drijven. Voor het eerst zal Venray op deze avond het grote Baya Beach promo tieteam uit Rotterdam op bezoek krijgen. Zij zullen zich op die avond van hun beste kant laten zien; zonni ge cocktails, verrassende shooters, geserveerd door de Bay a-dames. De band begint al om 20.30 uur en zal u meenemen naar de tijd die u nooit meer wilt vergeten... tot 21.30 uur happy hour. Noteer 12 mei alvast in uw agenda! Toegang: 18 jaar en ouder, legitimatie verplicht. De entree voor deze avond zal zijn: in de voorverkoop ƒ17,50 en aan de kassa 20,-. Voorverkoopadressen: Tennishal de Schaapskooi (Kempweg), De Heeren van Aemstel (Schouwburgplein); koffie huis Zowyzo (Grotestraat) en Rich Art Kappers (Geysterseweg Wanssum). )p maandag 30 apiil is het weer Koninginnedag. De ondernemers van nkelCentrum Venray zetten dan hun deuren gastvrij open. Jbent van harte welkom tussen 12.00 en 17.00. Naast gezellig winkelen het centrum is er nog veel meer te doen. Verspreid over het centrum rleert het Oranjecomité activiteiten voor jong en oud. is er onder meer de Koninginneweekmarkt op het Henseniusplein, "■"oiwburgplein en de Grote Markt. Verder is de jaarlijkse kinderrommel- X te vinden in de Dr. Poelsstraat. Vanaf 14.00 uur is er ook straattoneel iet centrum. in op diverse plaatsen in het winkelgebied zijn er demonstraties street- ncing. Voor een hapje en een drankje kunt u terecht bij een van de vele horeca- legenheden. En als het lentezonnetje zich laat zien, zijn cr ook terrassen €11. )e band Day after Day presen- jitop vrijdag 20 april haar nieuwe in gemeenschapshuis De Brink in unen. Day after Day bestaat uit ir leden: Glen ten Haaf mg/gitaar), Ingo Seuren (gitaar), loen Eikmans (bas) en Bart Pken (drums). Het drietal Ingo, oen en Bart is overgebleven van band die tot vorig jaar als MyGrain door het leven ging. Vanaf september zijn zij gestart met een nieuwe zanger/gitarist in de persoon van Glen ten Haaf. Er werd meteen begonnen aan een eigen repertoire met de bedoeling om eerst een cd op te nemen en aan de hand hiervan optredens te krijgen. De cd-presen- tatie begint om 20.30 uur. I Op zondag 22 april zal in Breda Tel het grootste spandoek: door Kcomité 'Zes kilometer lang' zinloos geweld actie worden ird. Op deze dag zullen de letner.s aan deze manifestatie 2000 mensen samen het zes meter lang spandoek een cir- ïl vormen rond alle singels van Na. Het spandoek is voorzien "i allerlei teksten tegen zinioos wekt. Aan deze actie zullen ®rse organisaties o.a. Stichting gen zinloos geweld. Stichting jist tegen seksueel geweld, ichting Kappen nou en Unicef iélnetnen. Ook vanuit Limburg '"en de vrouwen zelfhulpgroe- |n van Aan den Lijve Ervaren en iëntenbond in de GGZ en ande bewegingen en groepen deelne- ea. dit alles in het kader tegen nloos geweld. Heb je vragen of ''je reageren, neem dan gerust intact op met: Aan den lijve ^aren: 06 23749911 geïsoleerd alumin ium en kunststof Ramen Deuren Serres Tel: Ü478-571 481 installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl INTERIEURSTYLISTEN www.studiovenray.nl Het Raayland College in Venray is genomineerd voor de Schoolkrant Award 2001. De wedstrijd wordt voor het vijf de achtereenvolgende jaar uitge schreven door het Instituut voor Media en Informatie Management (MIM) van de Hogeschool Amsterdam. Er worden prijzen uit gereikt in vier categorieën voor de beste schoolkrant, schoolkrantweb site, vormgegeven schoolkrant en schoolkrant-columnist. De awards worden zaterdag 21 april uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst in Amsterdam. Exploitant Bouten van 't Schaartven in Overloon mag geen omheining rond de recreatiepias aanleggen. Ook mag Bouten in de toekomst geen entree heffen. Het zwemwater, de stranden en het natuurgebied moeten vrij toeganke lijk blijven, aldus de gemeente Boxmeer. De gemeente heeft daar om ook besloten de exploitatieover eenkomst met Bouten niet te wijzi gen. Die is vanaf december 1998 al bezig om de overeenkomst te wijzi gen. Boxmeer vindt dat Bouten vol doende commerciële mogelijkheden heeft om 't Schaartven te exploite ren. Zo kan Bouten geld vragen voor kampeergelegenheid, het parkeerter rein en de fietsenstalling. Verder kan hij geld verdienen met een snack bar/cafetaria en paviljoen en het organiseren van evenementen. De gemeente vindt het overbodig dat Bouten ook nog eens entreegeld gaat heffen. Complimenten waren er vorige week in de commissie Welzijn voor de initiatiefnemers van het 'huiskamerproject' in Brukske. Door de gemeente Venray is 52.000 gulden beschikbaar gesteld voor de realisatie van een'huiska- mer' voor tieners in de Kiosk in de wijk Brukske. In deze 'huiska mer' wordt multiculturele naschoolse opvang geboden aan 10- tot 14-jarigen uit de wijk Brukske. Het project is een initiatief van het wijkplatform Brukske, Synthese, bestuur van de Kiosk en de gemeen te Venray. Gestart wordt met leerlin gen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen in de wijk. "Het is een goed initiatief', meen de mevrouw Derks (Fractie van de Vorle) en mevrouw Cals (VVD) sprak van een 'goed experiment' Ook de andere partijen ondersteun den het initiatief van harte. "Het is een laagdrempelig initiatief dat in de toekomst uitstraling naar andere wijken moet krijgen. Ik denk bij voorbeeld aan Landweert, Veltum en Centrum Zuid. Maar we gaan natuurlijk wel een evaluatiemoment inbouwen. Het initiatief moet zich zelf eerst bewijzen", zei wethouder Driessen. "Er kunnen 25 personen per mid dag aan het project deelnemen", ver telde Ger Last van de gemeente Venray. "Dat aantal lijkt klein, maar we willen klein beginnen en op basis van de ervaringen bekijken of het initiatief in Brukske uitbreiding krijgt naar andere wijken. Er is nu mankracht voor twee middagen. Het project is niet alleen bedoeld voor allochtonen; de totale jeugd uit de wijk kan aan het project deelnemen. Het programma wordt voor een groot gedeelte in overleg met de jongeren vastgesteld en er is een begeleidingsgroep die de wensen en ideeën samen de jeugd verder uit- werkt." In de huiskamer kunnen tieners op een zinvolle manier invulling geven aan hun vrije tijd, contacten leggen met leeftijdsgenoten en ook kunnen zij door de begeleiders geholpen worden met eventuele vragen en problemen. De behoefte aan goede opvangvoorzieningen kwam tijdens het jeugddebat in 2000 volgens de gemeente duidelijk naar voren. Het sluit verder volledig aan op het gemeentelijk beleid en de wen sen die zowel de gemeente alsook het wijkplatform Brukske, Synthese, bestuur van de Kiosk en de gemeente Venray. Uitvoering van het project is in handen van beroepskrachten van Synthese die medewerking krijgen 'van scholen, politie. Halt, Stichting Samenwerkende Kinderopvang en wijkorganisaties. De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wanssum (kortweg: SOS Meerlo-Wanssum) organiseert in het najaar, waar schijnlijk in september, een rond reis en excursie op het Indonesische eiland Sulawesi. Aanleiding zijn de goede contac ten tussen de Meerlo-Wanssumse stichting en de bevolking van Noord-Sulawesi en de uitnodiging van de boeren op het eiland om een bezoek te brengen. De stichting heeft al drie jaren vriendschapsbanden met de huma nitaire stichting Yamaru op Sulawesi. Bij deze organisatie wer ken oud-Meerlonaar Jan Camps en oud Horstemaar Eric Boots als vrij williger. Dankzij de acties van Meerlo-Wanssum zijn de afgelopen jaren tal van projecten van de grond gekomen zoals een land- en tuin- bouwproject, een veeproject, de start van enkele boerencoöperaties volgens het Rabobankprincipe en de start van een pluimveeproject. De deelnemers aan de reis bren gen naast toeristische uitstapjes ook enkele bezoeken aan door Meerlo- Wanssum gesteunde projecten en de boerenfamilies van de coöperaties. Het idee van deze rondreis is van sos-bestuurslid Patrick Beterams. "We hebben drie jaar actie gevoerd en geld ingezameld. We hebben nu een unieke mogelijkheid om met eigen ogen te zien wat er met onze hulp allemaal is gebeurd", aldus Patrick Beterams. Hij raakte bovendien enthousiast van het reisverhaal van sos-secreta- resse Karin Vestjens en haar man Hans die in december het eiland en de projecten hebben bezocht. Onlangs hield dit Meerlose echtpaar een diapresentatie tijdens de Sulawesi-avond in Tienray van hun reis en bezoeken aan de projecten en begon het Beterams te kriebelen. "Noord-Sulawesi is een fantas tisch gebied waar vrijwel geen toe rist komt. Onze rondreis is een unie ke mogelijkheid om een deel van Indonesië te zien zoals geen een toe rist het te zien krijgt", zegt Beterams. BLOEMENSTADJE Noord-Sulawesi, ook wel Minahassa genoemd, is een berg achtig gebied met actieve vulkanen, heldere bergmeren, heetwaterbron- nen, goudmijnen en prachtige zand stranden. De Minahassers zijn verzot op bloemen getuige de tientallen bloe- menkraampjes in het bloemenstadje Tomohon, door Jan Camps ook wel eens het- Lottum van Sulawesi genoemd. In het noorden liggen twee prach tige regenwouden. De mensen zijn gastvrij en de vele dorpelingen die ambachtelijk actief zijn tonen graag hun vakmanschap. Een ware attrac tie is de zee, met de mooiste zeetui- nen ter wereld. Een droom voor elke snorkelaar en duiker om er tussen de dolfijnen te genieten van koraalrif fen. Inwoners van Meerlo-Wanssum en andere geïnteresseerden kunnen over deze rondreis nader info krij gen bij Patrick Beterams (0478580568). Solodanseres Nancy Buise uit Ysselsteyn heeft afgelopen week end de nationale titel garde- en showdansen in de wacht gesleept op het nationaal danstoernooi in Eygelshoven (Kerkrade). Nancy moest als eerste de bühne betreden en zette een perfecte solo- dans neer. De jury beoordeelde haar dans met een puntentotaal van 29.0 pnt. Het was nu afwachten wat de con currentie ging doen. Na de vijfde soliste kwam de waarheid aan het licht, Nancy was ver uit de beste en liet alle concur renten achter zich en ging met de titel aan de haal. Nancy Buise, voor heen uitkomend voor Avantie uit Son Breugel, maakte aan het begin van dit seizoen de grote over stap naar dans- en showgroep Expression uit Baarlo. Zij ontpopte zich als een ware solodanseres onder de trainstervlag van Diana Crienen, die zelf vele nationale en internationale titels in de wacht sleepte. Nancy zelf behaalde vele prijzen het afgelopen seizoen op de interna tionale toernooien in zowel binnen- als buitenland. Ook heeft Nancy zich gekwalificeerd voor de Europese kampioenschappen garde en showdansep. Deze worden dit jaar georgani seerd door de IIG in samenwerking met Expression in sporthal De Kazing in Baarlo op 5 en 6 mei. Uiteraard zal Nancy alles uit de kast halen om ook hier hoge ogen te gooien en zal het moeten opnemen tegen danseressen uit Duitsland, België, Oostenrijk, Servië, Slovenië, Nederland en Hongarije. Het gaat weer goed met de Muziekschool Venray. Het jaar lijks gestaag dalende aantal leer lingen is een halt toegeroepen. Vorig jaar meldden zich een paar honderd muziekleerlingen meer aan en nam het totaal toe tot 1600. Directeur Ko van der Velpen, sinds september 2000 in functie, wil echter meer. Hij voorziet een fusie met de Vrije Academie en de balletopleiding tot 'kunstencen trum Jerusalem'. Sinds 1999 zitten de drie kunstop leidingen in het voormalige school gebouw aan de Heuvelstraat. De Vrije Academie en de balletoplei ding zijn nu nog onderdeel van de stichting Kunstzinninge Vorming Noord-Limburg (SKVNL) in Venlo. "Als er mensen aan de balie komen met vragen over deze twee opleidin gen, dan moeten we ze steeds door verwijzen. We willen daarom fuse ren om een integraal aanbod op cultuurgebied te kunnen aanbieden", zei Van der Velpen. De muziek schooldirecteur heeft een notitie geschreven 'De wil en de weg' waarin hij pleit voor een compleet kunstencentrum als culturele basis voorziening. De commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) was don derdagavond te gast in de muziek school. "Dat het leerlingenaantal zo omhoog geschoten is, daar heb ik niet echt een verklaring voor. Omdat de tarieven juist verhoogd zijn. Er zijn wel ruim honderd leerlingen uit Meerlo-Wanssum bijgekomen en we hebben enkele nieuwe cursussen opgezet. Zoals voor Afrikaanse trommels en die zat meteen hele maal vol. En we hebben wat meer bombarie naar buiten toe gemaakt". zei Van der Velpen die de banden met het basisonderwijs en het Raayland College heeft aangehaald. Zo wordt er op 20 september een culturele dag voor middelbare scho lieren georganiseerd. Daarbij wor den alle culturele plekken in Venray betrokken. De afsluiting vindt plaats in de schouwburg. Ko van der Velpen vindt dat er in Venray 'een perfecte culturele voedingsbodem ligt'. Dit komt vooral door de vele harmonieën en fanfares die de gemeente telt. De muziekschool zit ook ruim boven het landelijk gemid delde wat het leerlingenaantal betreft. De directeur is ook zeer te spreken over het prachtige gebouw. "Ik ben trots op deze accommodatie. Wat er nog aan ontbreekt is een oefenruimte voor popmuziek. Er is slechts één ruimte die daarvoor goed genoeg geisoleerd is maar die wordt nu continu bezet door de 96 slagwerkleerlingen." Van der Velpen zei dat de 'popruimte' ook elders zou kunnen liggen. Burgemeester Waals refereerde naar jongerencentrum Dingus. "Want daar wordt voor een miljoen gulden verbouwd. En er komt een zaal met 101 dBA."Het beleidsplan is bijna afgerond en wordt volgende maand aan de.commissie COS aangeboden. Creatief, dynamisch en flexibel zijn daarin de drie trefwoorden. De muziekschool wil meer gaan doen aan popmuziek en wereldmuziek, dit zijn de niet-westerse muziek soorten. De fusie is ook een speer punt van beleid. Van der Velpen ver duidelijkte dat het samengaan niet ten koste mocht gaan van de eigen identiteit van de drie stromingen. Enkele commissieleden vroegen of een fusie financieel voordeliger was. Maar daarop moest de directeur een ontkennend antwoord geven. Want Van der Velpen vindt dat de organi satie versterkt moet worden met een uitgebreidere staf. "We willen meer zijn een verzameling leslokalen met 28 docenten en 1600 leerlingen. We willen een innovatief beleid voeren. Meer armslag voor projecten en marketing en het onderwijs nog beter benaderen." De Vrije Academie en de balletschool heb ben samen zo'n 800 leerlingen. Na de fusie komen er 2400 leerlingen bij het kunstencentrum over de vloer. Vooruitlopend op een samen gaan heeft de muziekschool haar lesjaar al aangepast aan de Vrije Academie. De leerlingen die de Hafa-opleiding (Harmonie/fanfare) volgen krijgen een korting van 120 gulden per jaar op het lesgeld. Dit kost de muziekschool jaarlijks 60.000 gulden. Van der Velpen is in overleg met de federatie van muziekgezelschappen om de kor ting omlaag te brengén. Financieel gezien heeft de muziekschool wei nig bewegingsruimte. Want 95% van de kosten bestaan uit salarissen en huisvestingskosten. De inkom sten komen voor 35% uit de lesgel den terwijl de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum samen jaarlijks 1,2 miljoen gulden subsidiëren wat neerkomt op 65% van de inkom stenstroom. Van der Velpen weet dat de kunstopleidingen altijd afhanke lijk zullen blijven van de overheid als grootste subsidiegever. "Want een lesuur muziek kost 3.500 gul den. Dat zijn gigantisch hoge tarie ven die door niemand betaald zal worden."

Peel en Maas | 2001 | | pagina 17