G Preventieve doorspoeling leidingen Maasziekenhuis Sixtiesnight in Venray Jubilarissen FNV Bouw Dichter exposeert op vijftien locaties Passieconcerten Collegium Vocale Solisten- en ensembleconcours Vlag in de top Verkeersprij s vraag unhoek Grootscheepse alcohol controles Playstation- weekend in OJC Dingus Bibliotheek Venray richt zich ook op senioren De Gouden Eeuw van Gelre Oud papier ophalen 75,- kado Geslaagd In het kader van kwaliteitsbe waking van het leidingwater voert het Maasziekenhuis in Boxmeer routinematig controles uit. Tijdens deze controle is onlangs in een aantal koudwaterpunten in het Maasziekenhuis een kleine hoeveelheid legionellabacteriën aangetroffen. Er is geen risico op legionellabe- smetting. De legionellabacterie vormt pas een probleem als de bac terie zich heeft kunnen vermenig vuldigen en via water wordt verne veld. Dit kan gebeuren in water met een temperatuur tussen 25 en 55 graden Celsius. Omdat de legionel labacteriën slechts in kleine hoe- I1F^'De Hoveniers j; hovQnier maken een tuinontwerp op maat I 1 I j Venray 0478-571800 Bij alcoholcontroles in de pro vincies Noord-Brabant en Limburg hebben de politiekorp sen van Brabant, Limburg en het Korps Landelijke Politiediensten 3673 automobilisten gecontro leerd en er veertien bekeurd. De controles zijn gehouden als inven tarisatie van het alcoholgebruik door automobilisten in sportkan tines. Om een indicatie van het alcohol gebruik van deze bestuurders te krij gen, hebben de politieregio's en het Korps Landelijke Politiediensten op dinsdagavond 3 april gecontroleerd van 20.00 uur tot 23.00 uur. Daaraan namen 154 politiemensen deel. De veertien bekeurde bestuurders ble ken, op één na, de alcohol niet in een sportkantine genuttigd te heb ben. Een aantal sporters gaf aan wel alcohol gedronken te hebben maar zij bliezen allemaal onder de norm van 220 ugl. Het was tevens bij velen bekend dat de politie contro leert op alcoholgebruik door auto mobilisten in sportkantines. Dit was de tweede actie in dit kader. De eer ste actie vond plaats op zondag 11 maart. Dat was een wedstrijddag waarbij 20 bekeuringen werden uit geschreven. In de toekomst zullen de acties vooral gericht zijn op dagen dat er wedstrijden gehouden worden. Het alcoholgebruik na trainingen blijft eveneens een aandachtspunt. é;i INTERNATIONALE COLLECTIE IN SEMI-KlASSIIK EN MODERN D ESICN mm DE DOICCSTRAAT18 SIVENUM TEL. 077-4671SS5 OJC Dingus presenteert in de grote zaal een heus playstation- weëkend. Op een scherm van vier bij drie meter zal het 'gebeuren' plaatsvinden. Er is tevens een aan tal televisies waar tegelijkertijd 'gefreakt' (gespeeld) kan Cvorden. Er wordt dit weekend ook een Tokken 3 competitie afgewerkt. De entree bedraagt tien gulden voor twee dagen (vrijdag en zater dag). Er zijn maar 25 plaatsen beschikbaar volvol). Het café is natuurlijk ook normaal geopend \vanaf 19.00 uur. J VAKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 www.casas.nl/huur donderdag 5 april 2001 - Pagina 9 Veel senioren/50-plussers hebben de bibliotheek ontdekt als intemet- :afé. Ze hebben thuis (nog) geen ïansluiting op internet en bezoeken steeds meer de bibliotheek om te komen e-mailen met familie, vrien den en kennissen die al wel gebruik maken van deze moderne communi catie. Of men gebruikt internet om informatie te zoeken over vakantie stemmingen, gezondheid of hob by's. Voor de actieve 50-plussers ligt in de bibliotheek hel gratis informa tiemagazine Senioren. Een uitgave boordevol informatie over ouderen en werk, zorg, beweging, vrijetijds besteding etc. Maar de bibliotheek heeft veel meer te bieden voor de «deren onder ons. Wat dacht u van iet groot aantal dagbladen, tijd- chriften, informatieve boeken, amans, stripboeken etc. Kunt u de leine lettertjes niet meer zo goed ien, dan hebben we voor u een col- eclie groot-letter boeken klaar taan. Of neem eens een gesproken lock mee, het hele verhaal staat al voorgelezen op cassettebandjes. U hoeft geen lid te zijn van de biblio theek om al deze materialen in te zien. In de bibliotheek is in de lees hoek alle ruimte om rustig te gaan lezen. Dit kan zelfs onder het genot van een kopje koffie of thee. Bent u de leesbril vergeten? Geen pro bleem, aan de balie kunt u een lees bril vragen. Pas als u materialen mee naar huis wilt nemen, is het noodzakelijk dat u lid wordt. Dit kan al tegen een zeer aantrekkelijk tarief. Loop eens binnen tijdens de ope ningsuren. De medewerkers staan voor u klaar om nadere informatie te verstrekken of u een rondleiding te geven. Momenteel is in de bieb de interessante expositie van De Limburgse Boekbindersgilde te bezichtigen. De openingstijden zijn dinsdag t/m donderdag an 11.00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 Pa$ pEEL EN MAAS Donderdagavond werden na een goed verlopen jaarvergadering van FNV louw afdeling Venray 33 jubilarissen in het zonnetje gezet. De jubilarissen (50,40, 25 en 12,5 jaar lid) werden op een gepaste manier door de voorzitter en districtbestuurster toegesproken en in de bloemetjes gezet. onder leiding van dhr. Steeger een bezoek brengen aan de tentoonstel ling. Aanvang 19.30 uur in zaal het Trefpunt in Beukenrode. De lezing is vrij toegankelijk voor leden en belangstellenden. LANDWEERT I II Woensdagavond 11 april vanaf 18.30 uur halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Land weert I+II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedgebundeld aan de straat zetten. WIJK ZUID Ophalen oud papier in Wijk Zuid tussen Zuidsingel en Prins Bernhardstraat Nassauplein. Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iop vrijdag 6 april oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur. Het oud papier voor 18.00 uur buiten zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt U oud papier bren gen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar U eveneens oude spullen kwijt kunt t.b.v. de Luikse Markt, die 20 mei van 10.00 14.00 gehouden wordt. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134). Werdenibeld, pseudoniem van Myce Surminski, had maandagavond een eine mijlpaal te vieren. Spijshuis Roond d'n toffel aan de Hoenderstraat is vijftiende locatie waar de Venrayse kroegdichter permanent zijn gedichten tentoonstelt. Iedere maand wordt het gedicht in de lijsten verwisseld. En op alle vijftien plekken worden verschillende gedichten opgehangen. De meeste ggedichten zijn te vinden in Venrayse cafs maar de schrijfsels van erdenibeld zijn ook te zien in Overloon, Blitterswijck en Horst, edrijfsleider Niels van den Munckhof en medewerkster Mariska van oond d'n toffel' waren trots dat zij als vijftiende locatie gedichten expose ren van Werdenibeld (zie foto). Op dit moment vindt in Kevelaer een grote tentoonstelling plaats over Ie bloeiperiode van het oude hertog dom Gelre in de 15e en 16e eeuw. Het oude hertogdom bestond uit vier kwartieren: Arnhem, Nijmegen, 'utphen en Roermond. Venray was iet grootste dorp van het )verkwartier van Roermond en leelde in de bloei van het hertog dom. Op maandag 9 april organiseert de Jeschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. een dialezing over Ie kunst en cultuur van het Gelderse )verkwartier in de 15e en 16e eeuw. 'preker is dhr. H. Steeger. Hij zal vertellen over de geschiedkundige ichtergrond van de culturele bloei n de tentoongestelde objecten in (evelaer. Begin juni zal de Kring Schilderwerk gjl| Decoratieve Wandafwerking Vlasakker 1a 5807 BK Oostrum Tel.: 0478-53 38 76 Fax: 0478-53 3976 Paasvoordeel Op de totale collectie Herenkostuums bij aankoop van een herenkostuum (geldig vanaf 4 april t/m 14 april 2001 en niet in combinatie met andere acties) Mode voor Dames, Heren en Kids Teens DUT/7LER blijft je verrassen Duthler Venray Grotestraat 93 - Tel. 0478 - 581214 vrijdag koopavond Weekaanbieding In partycentrum De Witte Hoeve in Venray vindt paaszater dag 14 april de dertiende Sixtiesnight Venray plaats. Het concert begint om 20.00 uur, de zaai is open om 19.30 uur. Tijdens de Sixtiesnight treden drie bands op. The Brillooos uit Den Haag speelt 'Rock en Loll'. De band heeft namelijk veel plezier met hun optredens en laten dat ook merken tijdens hun shows. Muziek met een geheel eigen interpretatie. Het betreft hier aanstekelijke sixties muziek, van rock and rol, beat, blues en rythm blues. In korte tijd passeren Armand, het Cocktailtrio, ZZ en de Maskers, the Jumping Jewels, Ria Valk, Rein de Vries, Peter en zijn Rockers, Stones, Beatles, Searchers, Fortunes de revue. Ook hun visuele optreden mag er zijn, af en toe hebben zij een verkleedact in hun optreden en wordt het publiek uitgenodigd met hen mee te doen. The Brilloos bestaan uit zes man en een vrouw. Grondleggers van deze band zijn twee oude Haagse musici: Fred de Wilde (ex- Schocking Blue, Hu and the Hilltops) en Yoe Chong (ex- Incrowd). The rocking pianomanuit België, 24 jaar jong, een brok dynamiet. Sébi Lee kwam door een ongeluk met een skatebord, liggend in de gips, door een videoband van Jerry Lee Lewis in aanraking met rock roll muziek. Diep onder de indruk van het pumping pianospel van Jerry Lee werd een piano gekocht en nu tien jaar later het resultaat, een showman in hart en nieren, piano spelend met handen en voeten en al een dikke 300 optredens achter de rug. Hij wisselt zijn optredens af door ook nummers op zijn gitaar te spelen. Zijn repertoire bestaat uit nummers van Jerry Lee Lewis, Elvis, Fats Domino, Eddy Cochran, the Camps etc. en voor de liefhebers van supersnelle boogie woogie's en the pumping pianosound is Sébi Lee de man, maar ook voor de langzame ballads. De VeGeband uit Venray is voor insiders geen onbekende. Circa veertig jaar geleden werden in Venray the Rocking Starfighters opgericht. Ze maakten snel naam in de regio Venray met onder andere optredens met carnaval in garage van Haren en natuurlijk in de beat- tempel 'zaal Wilhelmina' in Venray waar alle bekende toppers, als Willeke Alberti, Jumping Jewels, Maskers etc. toen speelden. Zoals bij zoveel bands komt er ook een einde aan het muzikale bestaan van de Rocking Starfighters. In de jaren 80 kwam men voor de gein toch weer bij elkaar en hieruit kwam de VeGeBand uit voort. VG staat voor Van Gerven. Sologitarist Frans van Gerven met collega Starfighter Henk van Bos, aangevuld met Bas van Meygaarden en Gerrie Dijkmans. De VeGeBand treed slechts sporadisch op. Een paar leuke optredens waren: in Merselo met de Fortunes en Sandy Coast, in Venray met the Searchers en Mud, waar ze lieten horen zeker niet de mindere te zijn. De presentatie van de avond is in handen van Marcel Barents. Voorverkoop van kaarten bij siga- renhuis Janssen, Grote Markt 23 in Venray. Info/reserveringen: tel. 0478-580624. Passiemuziek en het Collegium Vocale Venray passen al jaren op bijzondere wijze bij elkaar. Een pas sieconcert is dan ook een jarenlange traditie voor dit kamerkoor uit Venray. De werken, die allen a- capella zullen worden uitgevoerd, komen uit zeer uiteenlopende tijden. Zo zal er muziek te horen zijn van Renaissance componisten (15e en 16e eeuw), o.a. Ave Verum van Byrd, O vos omnes van Croce en het bekende en prachtige Miserere van Allegri, maar ook van Moderne componisten (20e eeuw): Eonia van Tavener en werken van Badings en Distier. Het Collegium Vocale Venray, onder leiding van Marca Kusters uit Helden, is er ook dit jaar weer in geslaagd een zeer gevarieerd pro gramma samen te stellen, waarbij alle werken één ding gemeen heb ben: de onmiskenbare stemming van de passietijd. Laat u verrassen! De volgende drie uitvoeringen worden gegeven: 7 april in de kapel van het Kloosterhuis in Sambeek om 20.30, entree ƒ12,50, kinderen t/m 12 jaar gratis. 8 april in de kapel van de Lazaristen in Panningen om 15.00 uur, entree ƒ12,50, kinderen t/m 12 jaar gratis. 13 april: Goede Vrijdagviering in de Paterskerk in Venray om 19.00. Voor nadere inl.: tel. 0478-569412, fax: 0478- 513132. Zaterdag 7 en zondag 8 april organiseert de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray haar jaarlijkse solisten- en ensemble-concours. De organisatie is dit jaar in han den van fanfare de Peelkank in Ysselsteyn en zal gehouden wor den in gemeenschapshuis de Smelehof, Puttenweg 2 te Ysselsteyn. Aan het concours doen dit jaar 100 solisten en 10 ensembles mee, verdeeld over de beide concoursda- gen. De jurybeoordeling is in han den van Ad Lamerigts uit Hom en hij zal een hele klus hebben aan het beoordelen van de prestaties. In de deelnemerslijst komen de namen voor van vele jeugdige muzikanten. De ensembles variëren van duo tot sixtet. De muzikanten zijn allen lid van de acht bij de Muziekfederatie aangesloten muziekkorpsen, of vol gen op de Muziekschool Venray een Paul van Hoof uit Venray slaagde voor zijn doctoraal titel als Drs. in de biologie aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. harmonie/fanfare opleiding. Voor vele (jeugdige) muzikanten is dit de concoursvuurdoop, terwijl anderen reeds jaren aan dit concours mee doen en in de hogere afdelingen hun kunnen willen bewijzen. PROGRAMMA Zaterdag 7 april: 11.5-13.20 3e afdeling; 13.40-15.00 2e afdeling; 15.00-16.00 pauze; 16.00-17.30 le afd., uitm. Afd. en ere-afd.; 17.45 afsluiting van de eerste dag. Zondag 8 april: 12.00-13.50 3e afdeling; 14.00-16.00 2e afdeling; 16.00-17.45 pauze; 17.45-18.00 le afdeling; 18.00-18.45 uitmuntendh. ere-afdeling; 19.00 sluiting con cours. De organiserende vereniging fan fare de Peelklank uit Ysselsteyn hoopt dat velen de weg naar het gemeenschapshuis in Ysselsteyn weten te vinden om de muzikanten te ondersteunen en te genieten van de solisten ensembles bij hun muzi kale prestaties. Gezien de goede akoestiek in de zaal zal dit de muzi kale prestaties zeker ten goede komen. Entree voor volwassenen ƒ3,50, kinderen beneden de 12 jaar hebben vrij entree. Programma boekjes met het volledige schema van optreden zullen aan de entree worden uitgereikt. veelheden en uitsluitend in koudwa- tertappunten zijn aangetroffen, lopen patiënten en medewerkers geen risico op een legionellabesmet- ting. Ondanks het feit dat er geen gezondheidsrisico's zijn, neemt het Maasziekenhuis conform het advies van de Inspectie van de Gezondheidszorg extra maatregelen. Om verspreiding van de bacterie te voorkomen, wordt de komende weken het totale waterleidingnet binnen het Maasziekenhuis met water met een temperatuur van 70 graden Celsius doorgespoeld. De legionellabacterie kan niet tegen een temperatuur boven 60 graden Celsius. De komende tijd worden er extra watermonsters genomen om het aantal bacteriën in de gaten te houden. De routinecontrole maakte deel uit van de voorschriften in het legio nel la-protocol van het Maasziekenhuis. Steekproefsgewijs neemt het Maasziekenhuis water monsters, die worden gecontroleerd op aanwezigheid van legionellabac teriën. Tappunten die maar spora disch worden gebruikt, worden regelmatig met water met een tem peratuur van 70 graden Celsius doorgespoeld om stilstaand water te voorkomen. Stilstaand water veroor zaakt de groei van legionellabacte riën. Na een moeizame periode van 5-6 jaar voorbereiding van het Agrarische Bedrijventerrein Ysselsteyn (ABY) is het eerste complex volop in aanbouw. Donderdagmiddag ging de vlag in de top bij het bereiken van het hoogste punt. Het bedrijf Keijsers-Manders Installatietechniek gaat zich als eerste op het ABY vestigen met een nieuw en modem bedrijfspand. Het pand wordt in juli-augustus 2001 in gebruik genomen. In het gebouw worden onder andere de verkoop, administratie, magazijn en de werkplaatsen gevestigd. Keijsers- Manders Installatietechniek BV gaat vanuit de kom Ysselsteyn naar het nieu we ABY. Op de plaats waar het bedrijf nu is gevestigd, is een nieuwbouw woonzorg en appartementencomplex gepland, dat ontwikkeld wordt door Wonen Venray. Je ziet Samantha bij drie kruis punten fietsen. In welke tekening is het nu belangrijk om te weten of het vóór of na I mei 2001 is? U kunt een van de 5 VVV-bonnen ter waarde van ƒ25,- winnen door een briefkaart te sturen aan: Afdeling Venray 3VO, Luzerne 7, 5803 JZ Venray, met de vermelding van de letter van de tekening waar voor het belangrijk is te weten of het voor of na 1 mei 2001 is? Inzenden voor komende woensdag. De oplos sing leest u komende week in Peel en Maas en op de Kabelkrant Venray. De prijswinnaars van de vorige week: Foto B en C was het goede antwoord. De prijswinnaars zijn: Frank Arts, Kamperfoelie 34, 5803 HH Venray; Amber Anderegg, Look 19, 5803 HV Venray; B.Jeurissen, Deumeseweg 173 5813 AA Ysselsteyn; Fam Hagens - Arts, Veulenseweg 32 5814 AC Veulen; P.Houben, Zandbleek 20, 5804 AZ Venray. Voornoemde prijswinnaars zullen Per 1 mei 2001 gaat er iets veran deren in de voorrang. Vanaf die datum moeten fietsers op een gewoon kruispunt voorrang krijgen van alle bestuurders die van links komen. Alle bestuurders geven vanaf 1 mei dan ook voorrang aan fietsers die op een gelijkwaardige kruising voor hen van rechts komen. Ook in de gemeente Venray geldt deze verkeersregel en daarom wil de afdeling 3VO, samen met alle ande re lokale verkeersveiligheidspart- ners u de komende weken informe ren middels diverse ludieke acties. 3VO start daarom samen met het weekblad Peel en Maas en de lokale kabelkrant met een wekelijkse prijs vraag. De nieuwe regel staat hierbij centraal en 3VO hoopt samen met u deze nieuwe verkeersregel veilig in de gemeente Venray toe te gaan pas sen. Immers, werken aan de Venrayse verkeersveiligheid doen we samen. Prijsvraag 2, week 5-4 2001 (doe mee en win een van de 5 VVV-bon- nen t.w.v. ƒ25,-). dit weekend een VVV bon van fl. 25,-- ontvangen. Ook de komende week kunnen wederom 5 deelnemers met het goede antwoord een WV bon tege moet zien. Doe mee en win.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9