Woningmarkt regio loopt vast Coalitiepartijen vormen front tegen fractie Van de Vorle Riolering in Leunen moet verlegd worden Samenwerking stapt boos op Seniorenwoningen gerenoveerd Herinrichting Burggraaf Provinciale vrijwilligers- prijs Provincie bezorgd over mond- en klauwzeer Francesca Collectieve sloop 'i veestallen Rommelmarkt in Brukske 01 EN MAAS donderdag 29 maart 2001 - Pagina 7 30 maart R&B/Hip-Hop Night DJ Kenneth DJ Perez 31 maart Caribien Night DJ Flavor (La Paranda Arnhem) 6 april R&B/Hip-Hop DJ Joy 7 april Club Night DJ Bülent (OGM Recordings) "dat heeft wel wat" LANGSTRAAT 6 VENRAY 585453 De provincie Limburg moet plattelandsgemeenten als Venray, jjorst aan de Maas en Helden, extra ouderenwoningen toewij- zen. "Dat is nodig om de doorstro ming op de woningmarkt in die gemeenten op gang te zetten", vindt Ger Verstegen van Wonen Venray. "Binnenkort gaan we ons I tvoningmarktonderzoek aan de gemeente presenteren. Samen met i pe gemeente willen we de situatie op de woningmarkt aankaarten pij de provincie om extra wonin gen los te krijgen." In opdracht van Wonen Venray leeft het bureau Companen uit Arnhem een woningmarktonder- zoek uitgevoerd in de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Helden en Maasbree. Uit het onderzoek ilijkt dat er op dit moment een aan zienlijk tekort is aan woningen en Jat de doorstroming sterk is terug gelopen. Bij het huidige beleid zal dit pro- ileem de komende tien jaar niet worden opgelost, zegt Verstegen. "Wat daarvoor wel nodig is, is een 'vergroting van het aantal nieuw bouwwoningen en dan vooral aan trekkelijke woningen voor ouderen op centrumlocaties. De groep oude ren wordt steeds groter. Door deze 'grijze golf' zal de vraag naar kwa litatief goede huurwoningen nog meer toenemen. Want ouderen wil len kwalitatief, goede huurwonin gen, anders blijven ze in hun huidi ge koopwoning zitten waardoor de doorstroming stagneert." Uit de gegevens van Wonen Noord-Limburg blijkt dat er nu zo'n 1800 startende huishoudens en 1000 doorstromers reageren op de huur woningen die worden aangeboden via de Huiskrant en via Internet. Door de geringe doorstoming bin nen het woningbestand kunnen deze starters op de woningmarkt zeer moeilijk aan woonruimte komen. De doorstroming is de afgelopen jaren teruggevallen naar zo'n 6,5%, terwijl het landelijk gemiddelde op een procent of 11 ligt. Het aantal vrijkomende huurwoningen (dat aangeboden kan worden aan nieuwe huurders) is tussen 1997 en 2000 gehalveerd. Bij de eensgezinswo ningen is het aanbod zelfs met twee derde afgenomen. Gevolg is dat op iedere geadverteerde woning gemid deld tussen de 30 en 40 reacties bin nenkomen. Vooral bij woningen voor alleenstaanden en kleine huis houdens is de vraag enorm gegroeid. Kwamen in 1997 nog geen twintig reacties per woning binnen, in 2000 is dat gestegen naar meer dan 50. De grootste vraag naar woningen bestaal voor de grote kern Venray en in iets mindere mate voor Horst en Helden-Panningen. Tn de dorpen ligt de vraag naar woningen een stuk lager. "Door de gestegen woningprijzen kunnen jonge starters geen nieuwe woning betalen. Ondanks het feit dat ze liever zou den kopen, gaan ze dus woningen huren", vertelt Ger Verstegen van Wonen Venray. "Huurders die wil len overstappen naar een koopwo ning, kunnen dat niet en blijven noodgedwongen zitten. Daardoor stagneert de doorstroming en komen er ook geen bestaande woningen beschikbaar voor starters." Een tweede belangrijke reden is dat er te weinig nieuwe woningen worden gebouwd. Daardoor stag neert de doorstroming en komen er ook geen bestaande woningen meer beschikbaar voor starters. ONTWIKKELINGEN Het bureau Companen heeft ook onderzocht hoe de woningmarkt zich de komende tien jaar waar schijnlijk zal ontwikkelen. Belangrijk hierbij is natuurlijk de ontwikkeling van de aantallen huis houdens. Naar verwachting zal het aantal jonge alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens flink gaan afnemen, terwijl het aantal oudere huishoudens sterk toeneemt. Alles bij elkaar komen er naar ver wachting de komende tien jaar in het werkgebied van Wonen Noord- Limburg ruim 3.500 huishoudens bij. De veranderingen op de woningmarkt hebben waarschijnlijk belangrijke gevolgen: -Afhankelijk van de economische ontwikkeling zal hel aantal huishou dens dat vanwege hun inkomen is aangewezen op een goedkope huur woning flink afnemen; van zo'n 30% van de huishoudens in 2000 tot ongeveer 25% in 2010. Ondanks de groei van het aantal huishoudens neemt de behoefte aan goedkope huurwoningen daardoor flink af, ter wijl de vraag naar duurdere wonin gen met meer kwaliteit zal toene men. -Omdat het aantal jonge huishou dens kleiner wordt, zal vooral de vraag naar goedkope; kleine wonin gen afnemen. Gezien het grote Tekort op dit moment aan dit soort woningen is het echter de vraag of er de komende tien jaar echt een overschot ontstaat. -Bij de eengezinswoningen zal de komende jaren niet snel een over schot ontstaan, noch in de huur- noch in de koopsector. Er zullen zelfs nog enkele honderden nieuwe eensgezinswoningen moeten komen om aan de vraag te voldoen. -Een groot tekort dreigt te ont staan aan huur- en koopwoningen voor ouderen. Wanneer de komende jaren niet vele honderden nieuwe woningen voor ouderen worden gebouwd, zal de stagnatie op de woningmarkt nog verder toenemen. Binnenkort gaat Wonen Venray praten met de Huurdersvereniging om het toewijzingsbeleid van huur huizen aan te passen aan de huidige marktomstandigheden. "Eerst was het zo dat de oudste belangstellende de huurwoning kreeg toegewezen, maar dat is natuurlijk niet eerlijk. Iemand van vijftig jaar, die bijvoor beeld gaat scheiden, kreeg de huur woning eerder dan een jonger stel dat al lang op de wachtlijst stond. Wij zouden graag willen dat dege nen die het vaakst gereageerd heb ben, een vrijkomende huurwoning krijgen toegewezen. Nadeel is dan natuurlijk dat mensen overal op gaan reageren. En dat willen we voorkomen: weigeren ze de woning waarop ze gereageerd hebben, dan komen ze onderaan de lijst te staan", vertelt Ger Verstegen. De grote transportleiding van het riool die onder de Albionstraat door naar de uitbrei dingswijk in Leunen loopt moet verlegd worden. Buurtbewoners vermoeden dat er per abuis hui zen bovenop de rioolleiding gebouwd worden. Gisteravond (woensdag) zijn de omwonenden naar het gemeentehuis geroepen voor een besloten infor matiebijeenkomst. "De riolering, die eigendom is van het zuiverings schap, moet inderdaad verlegd wor den. Omdat de afstand tussen de rio lering en de huizen in het bestemmingsplan «niet groot genoeg blijkt te zijn. En dat levert proble men op", liet een woordvoerster van de gemeente gistermiddag weten. De tweemansfractie Samen werking Venray is dinsdagavond een kwartier na opening demon stratief opgestapt uit de raadsver gadering. Ike Busser en Gerrit Verkoeijen verlieten de raadzaal nadat ze van burgemeester Waals hoorden dat voor de Vredeskerk op 5 februari een sloopvergun ning was afgegeven. Samenwerking maakt zich al jaren sterk voor het behoud van de Vredeskerk aan het Kennedyplein. Het steekt de oppositiepartij dat ze nu pas hoort dat het kerkbestuur op Wethouder Heidens en direc teur Ger Verstegen van Wonen Venray leverden vrijdagmorgen de eerste twee gerenoveerde senio renwoningen aan de Water molenstraat 20 en 22 in Oostrum op. In drie maanden tijd zijn de twee woningen zowel aan de buiten- als binnenzijde verbouwd en hebben een complete metamorfose onder gaan. De twee proefwoningen gaan als modelwoning dienen voor de bewoners van 42 gelijke woningen in Oostrum en vijf andere kerkdor pen. Het programma begon vrijdag met een ontvangst in het gemeen schapshuis in Oostrum. Daarna vond er een bezoek plaats ^an de wisselwoningen, de woningen waar mevrouw Verstegen en Claessens tijdens de verbouwing hebben gewoond. Hierna kregen mevrouw Verstegen en Claessens de sleutels van hun 'nieuwe' woning. De afsluiting vond plaats in het gemeenschapshuis. "In 1999 heeft de samenwerking tussen Wonen Venray en de gemeente een officieel tintje gekre gen door de ondertekening van het convenant. Maar al voor die tijd werd er in de praktijk nauw samen gewerkt", vertelde wethouder Heidens tijdens de bijeenkomst in het gemeenschapshuis. Een belangrijk onderdeel van het convenant vormt de verkorte proce dure. Sinds 1 januari 1999 kunnen standaard woningaanpassingen in huurwoningen veel sneller gereali seerd worden. "Deze procedure is een groot succes en geldt dan ook sinds 1 januari 2000 niet alleen meer voor huurders, maar voor iedereen. Aanpassen kan echter ook voorkomen worden door een voor raad geschikte woningen op te bou wen voor de doelgroep. Dit gebeurt aan de ene kant doordat op basis van individuele aanvragen woningen worden aangepast. De andere kant betreft het aanpasbaar bouwen en verbouwen. In het convenant ligt vast dat de gemeente samen met Wonen Venray en inspanningsver plichting op zich heeft genomen om op ontwikkelingen in te springen en daar indien gewenst ook financieel De transportleiding, met buizen van circa 60 cm doorsnede, is een aantal jaren geleden aangelegd. Vanuit de Enge Steeg loopt de lei ding vlak langs de beek onder de Albionstraat door naar het nieuwe uitbreidingsplan. Buurtbewoners kunnen zich nog herinneren dat de aanleg destijds een gigantische ope ratie was. Uit voorzorg heeft de gemeente begin deze week van enkele huizen rond het nieuwbouwplan vooropna mes laten maken. Een taxateur heeft de woningen geinspecteerd op scheuren en heeft foto's genomen. Die dienen als bewijs indien na het verleggen van de transportleiding de huizen mogelijk schade hebben opgelopen. 1 december een sloopvergunning had aangevraagd. "Dat hadden ze ons op 2 december moeten laten weten. De manier waarop het colle ge hiermee omgaat kan echt niet. Ze hebben bewust informatie achterge houden. Wij laten ons niet voor Jan lui zetten", zei de verongelijkte Ike Busser na afloop van de raadsverga dering. Twee maanden geleden ver liet de fractieleider van Samen werking ook al vroegtijdig de commissie Algemene Zaken. Omdat de gemeente het illegale billboard bij het ziekenhuis niet wilde verwij deren. aan bij te dragen", aldus Heidens. Zo is onder andere bijgedragen aan de renovatie van de flat Schuttersveld en is op sommige plaatsen een tegemoetkoming ver leend in de kosten van het toeganke lijk maken van gebouwen waar veel leden van de doelgroep wonen. Bijvoorbeeld de aanleunwoningen Schuttersveld, de Berkenstraat en de bestrating bij de Hoge Beek. "Het laatste verzoek om een bij drage in het aanpasbaar verbouwen betreft dit opplusproject", zei Heidens. "Wij vinden het een heel goed initiatief van Wonen venray. Leefbaarheid in de kerkdorpen, het zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen in de kerkdorpen ondersteunen wij. In de kerkdorpen worden 42 woningen rolstoelge- schikt gemaakt en in heel Venray worden nog eens 251 woningen 'rollator'-geschikt gemaakt." VEILIG WONEN Ook ontvingen mevrouw Verstegen en Claessens uit handen van politieman Anne Beuving het certificaat van het politiekeurmerk Veilig Wonen. "De woningen vol doen aan alle eisen voor het politie keurmerk Veilig Wonen", zei Anne Beuving. "Jullie hebben dus een veilige woning, maar moeten natuurlijk wel de deur op slot blij ven doen." Het preventieteam van het politie district Venray, is sinds kort zicht baar aanwezig in zijn werkgebied. Vanaf begin september beschikt het team over een compleet ingerichte bus, met dubbelecabine en een laad ruimte voor vier fietsen en/of voor lichtingsmaterialen. Deze bus is diii- delijk herkenbaar aan de blauwe politiestrepen en het logo keurmerk Veilig Wonen. Hel: preventieteam is onlangs gestart in de wijk Veltum, waar op 2 en 3 januari 2001 een voorlichtings avond werd gehouden. De belang stelling was groot, want 110 bezoe kers lieten zich op deze avond voorlichten. Uit de al binnengeko men adviesaanvragen blijkt een groeiende belangstelling. Er zijn 400 adviesaanvragen binnengeko men. Alle gemeenten komen in de komende jaren aan de beurt. 2001 is het Internationaal jaar van de vrijwilliger. In het licht hiervan wil de provincie Limburg op 26 oktober 2001 in het Limburgs Museum de provinciale vrijwilligersprijs uitreiken. Gedeputeerde Haazen stelt voor om de prijs van 25.000 gulden beschikbaar te stellen voor een vrijwilligersproject dat voor de hele provincie als voorbeeld kan dienen. Naast de prijs voor een provincia le vrijwilligersorganisatie is er een provinciale prijs beschikbaar voor een individuele vrijwilliger die op provinciaal of regionaal niveau actief is. GS hebben aan Provinciale Staten gevraagd een jury uit haar midden samen te stellen om de inzendingen te beoordelen. Alle vrijwilligersorganisaties die op eni gerlei wijze een subsidieregeling hebben met de provincie worden uitgenodigd om voor 1 september voorbeeldprojecten in te dienen. De vrijwilligersbijeenkomst in Venlo krijgt een ontspannend karakter met daarin educatieve elementen. Voorbeelden hiervan zijn aspecten als wel/niet betalen van vrijwilli gers, de werving ervan en de 'nieu we vrijwilliger'. Ook krijgen pro vinciale vrijwilligers-organisaties de gelegenheid zich op 26 oktober te presenteren. De Provincie is met een grote vervoersorganisatie bezig over het vervoer van vrijwilligers met bussen naar Venlo. De bijeenkomst op 26 oktober en de instelling van de provinciale vrijwilligers geeft ook uitvoering aan een motie van Provinciale Staten van november 2000. Hierin hebben de Staten aan gegeven dat zij, naast het vaststellen van een subsidieregeling om vrijwil- ligersbeleid op lokaal niveau te sti muleren, de vrijwilligers die provin ciaal c.q. regionaal actief zijn ook .graag eens persoonlijk de aandacht geven die zij zeker verdienen. Gedeputeerde Staten zijn zeer bezorgd over de gevolgen voor de agrarische sector als geheel in verband met de ontwikkelingen rond mond- en klauwzeer (MKZ). Hoewel de verdere verspreiding van het virus en daardoor de ont wikkeling van de ziekte niet te voorspellen is, vragen GS uiterste zorgvuldigheid in de naleving van de regels van het ministerie van LNV, mede in verband met de lig ging van de Limburg als grens provincie. Die ligging maakt Limburg extra kwetsbaar. Het provinciaal bestuur stopt de bezoeken van ambtenaren aan agrarische bedrijven en natuur gebieden, tenzij daar nadrukkelijk noodzaak voor is. De bezorgdheid van GS geldt zowel de dieren zelf als de boeren, toeleveranciers, afne mers en dienstverleners. "De ont wrichting die de ziekte betekent voor de hele agrarische wereld is enorm", reageert landbouwgedepu- teerde Ger Driessen. Hij wijst ver der op het project 'Sociaal-emotio nele begeleiding voor agrariërs' (SEBA), een al langer bestaande laagdrempelige voorziening waarop agrariërs kunnen terugvallen voor begeleiding. Met deze vorm van begeleiding zijn positieve ervarin gen opgedaan. GS roepen op om maximaal voorzichtig te zijn door loyaal en royaal de regels van het ministerie van LNV na te leven. Zowel voor het agrarisch gebied als voor het bos- en natuurterreinen geldt, dat Limburgers en toeristen die niet moeten betreden, en dat de terreinen zo mogelijk adequaat moeten worden afgesloten. Vorige week kregen alle provin ciale ambtenaren richtlijnen over hoe zij moeten omgaan met - op dat moment nog- de dreiging van MKZ. Die richtlijnen, onder meer op het gebied van hygiëne en de manier van betreden van bedrijven, zijn nu dus verder aangescherpt en nog maals uitdrukkelijk onder de aan dacht gebracht van alle medewer kers. Ook is met onmiddellijke ingang gestopt met natuurkartering (vegetatie en broedvogels). De coör dinatie van de aanpak van de MKZ- problematiek ligt bij het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Voor informatie over MKZ zijn er twee speciale telefoonnum mers beschikbaar: -Voor iedereen: het ministerie van LNV: 0800-1556; -Voor agrariërs: de Limburgse land en tuinbouwbond: 0475- 381777. Ook de internetsite van LNV geeft voortdurend actuele informatie, www.minlnv.nl. IJssalon Pr. Bernliardstraat 30a smaak van de week (30 mrt t/m 5 april) BANAAN VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray De Limburgse land- en [binbouwbond heeft voor circa 0 van haar leden een slooprege- weten te bewerkstelligen larmee veehouderijstallen voor- ïlig, milieuverantwoord en effi ciënt kunnen worden afgebroken. Deze agrarische bedrijven hebben zich begin 2000 aangemeld voor Regeling Beëindiging Veehouderij takken (RBV). Aan de RBV is niet alleen een vergoeding gekoppeld voor het afbouwen van de veestapel op het bedrijf maar ook een subsidierege ling ten behoeve van de afbraak van de dan vrijkomende stallen. Om het slopen van stallen zo goed en goed- oop mogelijk te kunnen uitvoeren eelt de Limburgse Land- en ilinbouw Bond (LLTB) in samen werking met de provincie Limburg n gemeenten in de zogeheten teconstructiedistricten een collectie ve afbraakregeling opgezet. Voor tvoering van de sloopwerkzaam- iden binnen de collectieve albraakregeling is AVR-Keunen uit Venlo geselecteerd, op grond van de capaciteit en de gunstige prijs/kwa liteitverhouding. Door de verwachte grootschaligheid van het project kan een zo goedkoop mogelijke sloop en :afvoer van sloopafval op efficiënte wijze worden gecombineerd met een zorgvuldige en milieuverant woorde aanpak. Hiermee wordt een belangrijke bijdrage geleverd aan de 'ontstening' van het buitengebied. De collectieve albraakregeling wordt gecoördineerd door LLTB Advies in Roermond. De eigenlijke sloopwerkzaamheden gaan zo spoe dig mogelijk van start. De afbraak regeling is in eerste instantie opge- izet voor bedrijven die deelnemen "l de RBV, die gelegen zijn in de unstructiegebieden in Midden- jen Noord-Limburg. Deze bedrijven zijn reeds in een eerder stadium jdoorLLTB Advies benaderd. Daarnaast bestaat de mogelijkheid :dat veehouderijbedrijven deelnemen die niet in de reconstructiedistricten 'liggen en/of deelnemen aan de RBV. Bedrijven die nog niet rechtstreeks zijn benaderd door LLTB Advies, maru- wel interesse hebben in de col lectieve afbraakregeling, kunnen zich tot uiterlijk 6 april 2001 schrif telijk melden bij LLTB Advies in Roermond. Maandagmorgen vond op de kruising Bongerdstraat- Tuinstraat de starthandeling plaats van de herinrichting Burggraaf fase 1. Frans Oudenhoven, geboren en getogen in de Tuinstraat, klom op de 'grij per' om het eerste asfalt van de weg te breken. Deze werkzaamhe den vormen de eerste fase van de herinrichting van het gebied bin nen de singels van Venray. In de komende tien jaar worden miljoenen besteed aan de herinrich ting van de oude buurten in Venray, vertelde wethouder Driessen. "Met dit project is ruim 3.1 miljoen gul den gemoeid. De nieuwe riolering slokt een fors deel van dit bedrag op. Het is de bedoeling dat de wijk Burggraaf eind 2002 rij- en ver- Frans Oudenhoven verrichtte maandag de starthandeling van de herinrichting Burggraaf fase 1. blijfsklaar is." Ook wil de gemeente Venray het autoverkeer in de wijk terugdringen en de parkeeroverlast tegengaan, zodat de Burggraaf een ideaal ver- blij fsgebied wordt. "Veel mensen die in het centrum werken, parkeren hun auto in de straten van de wijk", zei Driessen. "Mocht blijken dat de bewoners parkeeroverlast hebben, dan gaan we wellicht parkeren voor vergunninghouders invoeren." Het definitieve ontwerp voor de herinrichting van de Burggraaf is vastgesteld in samenwerking met de klankbordgroep, bestaande uit ver tegenwoordigers uit de wijk. De herinrichting van de Burggraaf is het eerste project dat de gemeente in het kader van het 'interactief bestu ren' op deze wijze realiseert. Frans Oudenhoven is blij dat de gemeente nu met de opknapbeurt van de Burggraaf begonnen is. "Want het wegdek was" scheef en een groot gedeelte van de Tuinstraat stond blank bij noodweer, omdat de riolering verstopt is. Nu worden ook de riolering, het wegdek, het trottoir en de verlichting aangepakt. En we krijgen blijkbaar nieuwe bomen." Ook is Oudenhoven te spreken over de invoering van het eenrich tingsverkeer in de Tuinstraat. "Want we hadden erg veel overlast van sluipverkeer in de richting van supermarkt Jan Linders. Ja, het wordt lekker rustig in de straat." Fractieleider Lemmens: "Wij komen op voor de burgers" Een jaar voor de raadsverkie zingen begint de verkiezingsstrijd al los te branden. Hoe anders valt het te verklaren dat de coalitie partijen probeerden 'gehakt' te maken van een brief van de frac tie Van de Vorle. De oppositiepar tij verwerpt hierin de WOZ-taxa- ties die de gemeente heeft laten uitvoeren en eist reparatie van onredelijke waardes. PvdA en VVD verwezen de brief van Van de Vorle naar de prullen mand. "Een goedkope publiciteits stunt", vond Truus Kemmelings (PvdA). "Hiermee brengt de fractie de gemeente onnodig negatief in de publiciteit. Want de waardes van de huizen zijn door beëdigde taxateurs vastgesteld." Frans van Hooft (VVD) wilde er niet al te veel woorden aan vuil maken. "Want de brief krijgt al meer aandacht dan nodig is. Ik heb er moeite mee om dit opnieuw ter dis cussie te stellen. Want Van de Vorle heeft een verkeerde denktrant en gaat uit van onjuiste aannames. Daardoor wordt de werkdruk bij de gemeente onnodig vergroot door extra bezwaarschriften die niet nodig zijn", meende Van Hooft. Het CDA wilde niet achterblijven. "De fikse verhogingen waren bekend. We moeten niet gaan morrelen aan waardes die zijn vastgesteld door beëdigde taxateurs", vond Frans Janssen. Joost van de Vorle rakelde daarna enkele extreme voorvallen op. "Zoals een kippenkooi in het buiten gebied die wordt verhoogd van 67.000 naar 438.000 gulden. Bij mij thuis heeft de telefoon constant gerammeld. Van mensen die belden dat de taxaties zo scheef zijn uitge vallen. Mijn conclusie is dat de gemeente Venray er behoorlijk langs zit", aldus de nestor van de gemeenteraad. "Ik vind het trou wens wel merkwaardig dat de reac ties allemaal bij ons zijn binnenge komen", merkte Joost van de Vorle op. Fractievoorzitter Gerrit Lemmens vroeg om reparatie-maat regelen van de extreme gevallen. "De etagewoningen zoals in Brukske en Veltum zijn wel tot drie keer in waarde gestegen. Dat zijn wel vaak de ouderen en kleinbehuis- den die nu het meest getroffen wor den. Onze partij komt op voor de burgers die ons hierover benaderd hebben. Wij maken bezwaar tegen de schoksgewijze verhoging van de OZB-belasting voor deze mensen. Terwijl de villa's in Vlakwater zelfs minder gaan betalen. Maar deze bewoners hebben zich ook niet bij ons gemeld", betoogde Lemmens. Wethouder Jan Houba (VVD) vond dal fractie Van de Vorle 'vroeg naar de bekende weg'. "Het traject is prima gelopen. Het zijn markt- comforme taxaties. En ik begrijp niet wat er nu nog valt op te mer ken", antwoordde Houba. Av Brukske Aktief organiseert weer- eeiy^ë/vfefi-'ige in \vijkee?1 «raki de isioAendAiiLA^ dag 7 april van 9.00 tot 14.00 uur. iK;e A ee 12.50. Voor.'4rtiichvittgen en Opgave F.,-och A: V:;: .O:; e re ie - Oaa 00640. a- -aaa/ Sdulcteiv.wrk ♦j3ecorat:ieve landafwerking Vlasakker la 5807 BK Oostrum Tel.: 0478-53 38 76 Fax: 0478-53 39 76

Peel en Maas | 2001 | | pagina 6