Pergolesi Ensemble in Mariakapel Relicten en monumenter van Sint Anna (1) a Palmpasen en Pasen Speel-o-theek zoekt vrijwilligers Oude Fiom start zelfhulpgroepen Zwangerschaps yoga Expositie in ziekenhuis Sixtiesnight in Venray PEEL EN MAAS donderdag 29 maart 2001 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraafó: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Jack Verstegen; jrd. Maria Schols-Helsper; ouders Janssen-Wijnhoven, zoon Antoon en dochter Nora; Mariejte Swinkels- Verbeek; Piërre Flinsenberg (coll); Wim en Antonet Jakobs-Hanen; Wim Zeegers; Cobie Beemer-Huiting; overl. ouders Aben-Verdijk en Jacob Verhallen en overl. fam.; jrd. Herman Veragen; jrd. ep. Janssen-Theeuwen. Zondag: 5e Zondag van de vasten. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Huub Stoef en overl. fam.; jrd. ouders Frans Swinkels-Marcellis; jrd. Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt; jrd. overl. ep. Teng v. Meyel-Truijen; Hem Janssen; 11.00 H.Mis: overl. ouders Creemers-v. Son; Harrie Sloun (pr.); jrd. Sjoerd de Jong. Maandag: 9.00 H. Mis overl. fam. Bouten-Hagens; ouders de Bruijn v.d. Voort; Dinsdag: 9.00 H. Mis ouders v. Osch- Hebben en zoon Sjef; Piet Fleurkens; Harry Bonten: Woensdag: 9.00 H. Mis Johan Schwachöfer en overl. fam. Donderdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers; Vrijdag: 9.00 H. Mis ouders v. Kessel en zonen Jan en Teng. Dienbeurten: za 19.00: Cas, Saskia, Laura, Lilian, Paul en Jesper; zo 09.30 Ties, Koen V. en Martijn; zo 11.00 Sjoerd, Bram, Sharona. Koen M., Tina en Freek. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot; zo 09.30 J. Truijen 11.00 L. Truijen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kinderwoorddienst m.m.v. Crescendo; Harry en Marie Dechmar-Vermeulen (coll); jgt. overl. ouders Piet en Ria v. Fessem-v. Steen (coll); ouders Arts-Brünken (coll); Herman Minten (coll); Karei v.d. Hurk en fam.; Jan Hybers en dochter Gerry; Cor Bonants (buurt); jgt. Toon Verstegen en overl. fam. Versteegen-Jansen; Harry v. Dijck (verj.): jgt. Louis Koppers; Jo Naus; Zondag: 8.30 Greet den Holder en overl. fam.; fam. Janssen-Krijns; 10.30 m.m.v. Zonnelied; Louis Smets; Margaretha v. Veldhuizen; Coba v. Soest-v. Gerven (coll); jgt. Ad Schellekens; Ellen Hikspoorts en oma Nelly Hermsen-Jacobs; 12.00 doop Michelle ten Holder Venray; 12.30 doop Maud Verhaeg Venray. Maandag: 18.30 voor de parochie Venray-zuid; Dinsdag: 11.00 50-jarige huw. Mis ep. Bexkens; 18.30 Johan Maas (coll); ouders Derickx-Jacobs en Karei. Woensdag: 18.30 Francien Smits-v.d Heuvel; Donderdag: 18.30 voor alle agrariërs in deze moeilijke tijd; Vrijdag: 18.30 Martien Millen (coll); Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. van Chrisko en herenkoor Christus Koning. Overl. ouders Swinkels-Willems (coll); Miep Willems-Tijssen en overl. fam. (coll); Maria Kessels-Bordijan (coll); Harrie Vermeulen (coll); jrd. ouders Daniels- Jacobs; Jan Nellissen; Teng Loonen; jrd. Helm en Harry v.d. Ven, Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis (herenkoor); Piet v. Dijk (coll); M. Steeghs (coll); Sjeng Smedts en overl. fam.; past. de Ceuster en overl. fam.; bijzondere intentie; Dinsdag: 9.00 H.Mis uit dankbaarheid; Jacob Vermeulen en Wilhelmina Verhaag; overl. fam. Vennmekens- Verschuren en wederz. fam.; voor bij zondere intentie; Donderdag: 9.00 H.Mis overl. fam. Vennmekens-Verschuren en wederz. fam.; past. de Ceuster. Misdienaars: Dung Ly, Sandra Moorrees: Milou Pelzer en Paola v.d. Staak. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Boeteviering met H. Mis; Piet Swinkels namens fam. Voermans; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand; tot intentie fam. Nelissen- Jenniskens; Rinus Linskens (verj.); Zondag: 9.00 Boeteviering en Hoogmis (Herenkoor): St. Maria v.d. Aa; overl. fam. Pouwels-Egelmeers; Miel Janssen en overl. fam. Janssen-Jenniskens; Dina Hellegers-Marcellis (verj.); Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie; Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H.Hart en voor priesterroepingen; Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; Misdienaars: za: Marlou en Bram: Pastoor Hoedemaeckers. Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Indien er parochianen zijn die met Pasen de H. Communie thuis willen ontvangen vragen wij u dit kenbaar te maken bij een van de leden van de zorggroep of bij het contactadres namens het kerkbe stuur: mw. Luykx-Maes, tel. 571613. Parochie Leunen 5e Zondag van de vasten. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis, thema: 'Samen maken we er mée'r van'; lsm. Beth de Louw-Thijssen, Piet de Louw en Albert Loonen; Teng Jacobs en Nelly Jacobs-Volleberg (v.w. de buurt); Dien v.d. Berg-Vermeulen; jrd. To Philipsen- Michels; gst. Jrd. Nelly v. Dijck; Zondag: 10.00 Hgm. Door Josten- Smits (v.w. de buurt); Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen en dochter Truus; Wim v.d. Ligt; jgt. Harrij Heesen; 14.00 doopviering Pim Jeurissen; Maandag, dinsdag en woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 lsm. Ton v. Dijck en overl. fam. v. Dijck-Bouten; Grad Willems. Vrijdag: 19.00 Eerste vrijdag van de maand; lsm. Jan Ewals en overl. fam. Misdienaars: za 19.00: Sander Loonen en Patrick v.d. Sterren; zo 10.00 Fenne Smits en Geert Manders; do 19.00 Paulien en Marjon Weijs; vrij 19.00 Diane v. Gorp en Emma Weijs. Lectoren: za 19.00: Peter Loenen; zo 10.00 Els Wijnhoven. Rectoraat Heide Zondag: 5e Zondag van de vasten. 9.30 Hoogmis; misd.: Martin, Geert, Iris J. en Patrick P. Rectoraat Veulen 5e Zondag van de vasten Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. SerThissen; Johan Geurts en Wilhelmina Ambrosius; Vrijdag: 8.00 le vrijdag v.d. maand; woorddienst; t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Frank, Loes, Karei en Patrick. Lect.: za: M. Philipsen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Kinderwoorddienst (volkszang); ouders Verheijen- Versteegen en Jan Giliam; Toon Pouwels en overl. fam.; Jack Buise; Zondag: 9.45 (Vivace); Marie Arts; jrd. Jan Dobbe; Jan Verstappen. Dinsdag: 19.00 Boetedienst; Jac Vergeldt (KBO-bilj.) Misdienaarsbeurten: za 19.00: Rob en Ron; zo 9.15 Anneke en Vera; di 19.00 Rian en Ellen. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Gerardus Wismans, Anna Maria Poels en Johanna Pouwels; jrd. Piet Janssen; Woensdag: 19.00 Boetedienst; Piet Janssen; Nicolaas v. Tilburg en echtg.; Harrie v. Meijel en Wim Janssen (KBO). Misd.: zo 10.45 Conny v. Tilburg en Sandra Gloudemans. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45: fam. Nabuurs-v.d. Broek; Maandag: 19.30 overweging 40 dagen vastentijd; Donderdag: 19.00 M. Jansen; tevens boeteviering; Misdienaars: zo: Luc, Linda, Koen en Ilse. Lezers: zo: Jan Classens. Woensdag 3 april Parochievergadering. Rectoraat Smakt Zaterdag: 17.00 H.Mis: 25-jarig huw. Fam. v. Rhee; 19.00 gezongen H.Mis en sluiting van de feestmaand van St. Jozef; voor Louis Hesemans; lectr.: Truus Goumans. Zondag: 5e zondag van de vasten; 10.00 voor het vervullen van de paas- plicht vanaf de vijfde zondag van de vasten tot en met de derde zondag van pasen; Hoogmis voor: René Buijzen; Sjeng Jenniskens; Martien Hermans; overl. fam. v. Kempen-Lochtens; Harrie Pingen; Wim Michiels en Bertha v. Rijswijk; lect.: Olga v.d. Meer; 14.30 doopviering fam. Krebbers; Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Mie Bongaerts-Kersten; ouders Bastiaans- Deenen; Mayaene Berendsen, kinderen en kleinkinderen; zielen in het vage vuur; fam. Stroes. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 1 april zal in Het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, P. van Oostenbrugge uit Helmond voorgaan. Aanvangstijd 10.00 uur. Het is de vijfde zondag van de veertigdagentijd, deze wordt Judica genoemd. Er is kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop kunt U een kop koffie of thee blijven drinken en voor de kinderen staat er limonade klaar. Op 30 maart zal er weer jongleren zijn. Op deze avond blikken ze alvast vooruit op Pasen: Opgewekt en opstandig. Het begint zoals altijd om 19.30 uur en wordt gehouden in de kelder van de pastorie, Groene Hart 11 in Venray. Ds. L. Boot tel. 0478-584397. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten D.V.: Zondag 1 april om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals 's-Morgens is er kinder crèche. Bijbelcontactavond: Op woensdag 4 april. Op het einde van de wereld zal de boze een rechtstreekse aanval doen. Het thema van deze avond is; 'De antichrist'. De gesprekskring begint om 19.45 uur. Iedereen is welkom Bijbelgemeente Venray De Bijbelgemeente Venray houdt iedere zondag diensten in gebouw 'de Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. Er wordt gezongen uit de bundel 'Opwekking' met gebruik van over- headsheets. Iedere zondag is er zondag school voor twee leeftijdgroepen en crèche. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot koffiedrinken. Naast de wekelijkse erediensten worden regelma tig bijzondere diensten georganiseerd. In deze krant wordt u daarover geïnfor meerd. De vaste predikant van de Bijbelgemeente is R. Lammers. Telefoon: 0478 - 586001 of 06 - 12637400. Secretariaat: Dhr. R. Korver tel. 077 - 4641936. De diensten van de Bijbelgemeente zijn echte gezinsdien sten waar bijna iedere week een kwartier gedurende de dienst aandacht wordt geschonken aan de kinderen. Iedere eer ste zondag van de maand wordt het avondmaal gevierd. Door de weeks zijn er diverse gespreksgroepen rondom de Bijbel. Op zondag 8 april om 11.00 uur vie ren we Palmpasen in de Grote Kerk. Het feest.... palmtakken.... palmzondag... 20 jaar Bandelieren. Een speciaal welkom is er in deze mis voor het kinderkoor de Bandelieren, want onder leiding van Joke Halmans bestaat het 20 jaar. Iedereen mag en palmpasenstok mee brengen. Deze maak je in de vorm van een kruis, bovenop en broodhaantje (kun je kopen bij de bakker), groene palmtakjes er omheen en verder kun je de stok versieren met snoep en fruit. Op eerste paasdag, zondag 15 april, vieren we Pasen. Als thema is er geko zen voor: Pasen, een weg naar een nieuw leven. In beide missen zingen het kinderkoor de Bandeliereaen het jeugd koor Tomorrow People. Hopelijk komen veel kinderen met hun ouders naar de vieringen. Het spaarpotje van de vasten actie kun je tijdens de PaasgezinsViering op 15 april inleveren. Werkgroep Gezinsviering. Kinderen en spel, dat hoort bij elkaar. Al spelend probeert een kind de wereld om hem h een te begrijpen, zijn grenzen te ontdekken en te verleggen en zijn motoriek te verbeteren. Dat begint al in de boxperiode. Een baby pakt een speel tje en gooit het weg. Hij probeert het daarna weer te pakken of pakt iets nieuws om weg te gooien. Een klein kind kan eindeloos een mandje met spullen inpakken en uitladen. Wordt het land groter, dan gaat hij bouwen. Hoe hoog wordt de toren? Waarom blijf een toren van bijvoorbeeld Lego wel staan en valt een toren van houten blokken om? Met poppetjes, dieren en auto's creëert het kind zijn eigen fantasiewe reld. Soms zie je zelfs dat kinderen hun idolen uit boekjes of van de TV naspe len. Het speelgoedaanbod uit de winkel is overweldigend. Hoe weet u nu als ouder of uw kind met een bepaald speeltje ook werkelijk een poos zal spelen? is hel speeltje niet te moeilijk en is het kind er snel op uitgekeken? Een speelotheek biedt u als ouders de mogelijkheid speelgoed eens voor een periode van drie weken uit te proberen. Is het speeltje of gezelschapsspel werke lijk zo leuk en boeiend, dan kunt u als nog overgaan tot aankoop. Blijkt het kind na twee dagen er niet meer naar om te kijken dan is er nog geen man overboord. Uw kind heeft bovendien regelmatig iets anders als aanvulling op zijn eigen speelgoed en u kunt insprin gen op gebeurtenissen die invloed heb ben op zijn leven (doktersspullen voor afgaand of na een ziekenhuisopname bijvoorbeeld). De speelotheek Venray is zo'n uitleen van speelgoed en spelletjes voor kinde ren van 0-12 jaar. De collectie bevat babyspeelgoed, puzzels, gezelschaps spelletjes, poppenhuizen, garages, com puterspellen, driewielers en loopauto's en ga zo maar door. De speel-o-theek bestaat inmiddels 17 jaar en veel kinde ren hebben er regelmatig iets geleend als variatie op hun eigen speelgoed. Om een goede service te kunnen geven aan de leden is het noodzakelijk dat enkele nieuwe mensen het team komen versterken. Vindt u het fijn om met mensen of kinderen te weken, kunt u goed tegen drukte en hebt u (twee)wekelijks nog enkele uurtjes tijd over op woensdag- of vrijdagmiddag, neem dan contact op met Paula, lel. 510402. U kunt natuurlijk ook de speel- o-theek eens binnenlopen om te komen kijken. U vindt ons in de bibliotheek aan de Merseloseweg en zijn geopend op vrijdag van 16.00-20.00 uur en op woensdag van 14.00-16.00 uur. On 7afr**rrlan U ma-trf nppmi Op zaterdag 31 maart neemt Veij na 27 jaar afscheid van de Vredesla in de allerlaatste H. Mis als paroch kerk! Op deze foto is te zien dal parochiegemeenschap samen met wij pastoor W. Geerits, vanaf het klooi Marianhill aan de Westsingel op wf| naar de pas door Deken Loonen ingi gende Vredeskerk. Hier zal de plecl; installatie van pastoor W. Geerits eerste pastoor van deze nieuwe 1 plaatsvinden. Dat was op zondag oktober 1964. De misdienaars zijnev als de bruidjes op deze foto van de malige Henseniusschool. Situs Reekgraafstraat. Het woonhuis op achtergrond werd bewoond door familie Strijbosch. De kerk is tocnö tijd gesticht als 'oorlogs- en vredesn nument; met financiële hulp Amerika, Engeland, Duitsland Canada. De eerste steen van de nieu kerk werd gelegd door Z.E. Exc, k| Cleven uit Keulen. Dat was op zondj mei 1964. Voor ƒ500.000,- mS bouwmaatschappij gebr. Janssen del klaren. Vermeldenswaard is dat Venrayse bevolking voor lOO.Oft deelgenoot was in de bouwkosi Pastoor W. Geerits is overleden op 6 1982! (Archief-foto H. Thijssen. Jan v.d. Putten Op donderdagochtend 12 april start de Fiom met een groep voor vrouwen die een zwangerschap hebben afgebro ken. De groep komt zes keer bij elkaar. Soms moet de keuze om een zwanger schap af te breken in moeilijke omstan digheden genomen worden. Vrouwen die het moeilijk vinden dit allen te ver werken kunnen bij de Fiom deelnemen aan een groep. Wie belangstelling heeft voor de gespreksgroepen kan bellen met de Fiom, tel. 077-3548507. Op woensdagochtend 25 april start de Fiom met een groep voor vrouwen die te maken hebben (gehad) met geweld in de relatie. Deze groep start in combinatie met een training zelfverdediging-weer baarheid voor vrouwen die in de relatie mishandeld zijn of worden. In de groep kunnen vrouwen (h)e(kenning en steun vinden bij elkaar, leren hoe het geweld te stoppen of te verwerken en leren om te gaan met de gevolgen van misdaad. Wie belangstelling heeft voor deze groep kan bellen met de FIOM. tel. 077- 3548507. De Fiom is een organisatie die psy chosociale hulp bied bij vragen en pro blemen die te maken hebben met (gewenste en ongewenste) zwanger schappen, ongewilde kinderloosheid, afstand, adoptie en zoekacties, seksueel geweld en geweld in relaties. In Nederland kiezen vrouwen tijdens hun zwangerschap een vorm van zwan gerschapsbegeleiding. Maar waar kiest u voor? Wat past het beste bij u? Omdat elke vrouw verschillend is en elke beleving van zwangerschap, pijn en bevalling ook, is de beste vorm van zwangerschapsbegeleiding een zeer per soonlijke keuze. Waar u ook voor kiest, het is altijd leuk om een keer per week met andere zwangere vrouwen bewust met uw ongeboren kindje bezig te zijn. Zwangerschapsyoga kan u helpen om rust te brengen in uw drukke leven en een juiste balans te vinden. Zwanger zijn is een proces van inkeer en veranderen. Baren is een proces van loslaten en laten gebeuren. Bewust uw baby uit uw lichaam laten gaan: dat is yoga in de praktijk. Door zwanger schapsyoga te volgen bent u actiever en bewuster betrokken bij uw zwanger schap en bevalling. Deze yoga stimu leert een intensere beleving van de zwangerschap en kan leiden tot een intensiever contact met de baby. Naast de yoga-oefeningen worden er ook mas sagetechnieken geleerd ter ontspanning en ter opvanging van de weeën. Het Groene Kruis Noord-Limburg organiseert doorlopend cursussen zwan gerschapsyoga in het St. Elisabethziekenhuis in Venray. Aanmelding voor deze cursus kan vanaf de twaalfde week van de zwangerschap. Rond de twintigste week van de zwan gerschap kan gestart worden met de cur sus, die bestaat uit 15 bijeenkomsten plus twee partnerlessen van 2,5 uur. En natuurlijk krijgen leden van het Groene Kruis korting op deze cursus. Info: 077- 3209595 (tijdens kantooruren). In de maanden april en mei exposeren Annie v.d. Ven-Druiven en Ans Hendriks-Verhoeven hun schilderijen in het Venrayse ziekenhuis. Annie werkt; op deze locatie als voedingsassistente op afdeling vier. Jaren geleden leerden ze elkaar kennen op de Vrije Academie waar ze samen lessen volgden van o.a. Hans Reijnders. Om het aquarelleren onder de knie te krijgen hebben ze cur sussen gevolgd bij Harrie Schreinemachers. Dat er sprake is van talent blijkt uit het gegeven dat Annie v.d. Ven-Druiven finalist was bij de Alphons Wintersprijs, een wedstrijd tussen Belgisch en Nederlands Limburg voor amateur schilderkunst. Nog steeds stimuleren ze elkaar om allerlei technieken toe te pas sen, hetgeen resulteert in een gevarieerd aanbod van landschappen, stillevens, modellen, bloemen en abstrakcen. Beiden maken momenteel deel uit van schildergroep Amber. Sixties Music Venray verzorgt op paaszaterdag 14 april voor de dertiende keer de Sixtiesnight. In partycentrum De Witte Hoeve betreden vanaf 20.00 uur drie bands het podium: The Brilloos uit Den Haag, Sebi Lee en band (België) en de Vegeband uit Venray. De voorver koop van kaarten is bij sigarenhuis Jansen aan de Grote Markt 23 in Venray. Op zondag 8 april, Palmzondag, treedt in de Mariakapel het Pergolesi Ensemble op. Het ensemble bestaat uit negen musici, overwegend leden van de symphonieorkesten van Venlo en Venray. Het ensemble stelt zich ten doel jaar lijks in de vastentijd het Stabat Mater van Pergolesi uit te voeren. De composi tie van Pergolesi wordt tót de mooiste Stabat Mater's gerekend, die ooit geschreven zijn. De opzet van hel ensemble is om het Stabat Mater zoveel mogelijk uit te voeren in zijn oorspron kelijke vorm, dat houdt in: met twee vrouwenstemmen en een dubbel strijk kwartet. De vrouwenstemmen worden vertolkt door twee zangeressen, die in de wijde omgeving hun sporen al ver diend hebben: Truus van de Kroonenberg-Crooijmans als sopraan en Anita Bijvoet als alt. Het Stabat Mater is het laatste werk, dat door Giovanni Batista Pergolesi (1710-1736) is gecom poneerd. Naast het Stabat Mater zal het ensem ble in variërende samenstelling nog twee werken ten gehore brengen. Van Domenico Cimerosa (1749-1801) wordt het fluitkwartet no. 1 in D gespeeld. Het kwartet wordt gevormd door dwarsfluit, viool, altviool en cello. Van Josef Haydn tenslotte zal een strijktrio worden uitge voerd. Het concert begint om 15.30 uur. De entree bedraagt 15 gulden inclusief een consumptie, kinderen half geld. De kaarten zijn te verkrijgen en te reserve ren bij de bekende voorverkoopadres sen. de familie Ermers, Kapelstraat 3 (tel. 0478 - 636480) en de familie Wijenberg, Gildestraat 6 (tel. 0478 - 636390) in Holthees. Ook kuntu ten bestellen via de website vanL- Mariakapel, www.Mariakapel Kaarten zijn ook verkrijgbaar op dec in){ van het concert vanaf een half uurvi a'e de aanvang van het concert bij de ing; Spa van de kapel. Ej PA AS VERBA J Op zaterdagmiddag 7 april 's miüdi om 14.00 uur zal de bekende Venraj verhalenvertelster Gon van der Li voor de kinderen van 7 tot 10 jaarti boeiend paasverhaal vertellen. Za altijd kent het verhaal vele onverwad wendingen, en wordt met groot enlhi siasme het jeugdig publiek meeget men en betrokken bij de ontwikkel) van het verhaal. De entree voorde voorstelling bedraagt 2,50 guld: Kaarten worden alleen verkocht vo aanvang van de voorstelling bij ingang van de kapel. Stichting Stadspark Venray (34) G1 IP Uil Si Vorige week verhuisde het Mariabeeld "Heil der Zieken", dat jarenlang op het terrein van Sint Anna stond, naar het dorpsplein van Oostrum. In een gulle bui deed de Raad van Bestuur van het Vincent van Gogh Instituut dit monument cadeau aan de Oostrumse gemeen schap, daarmee voorbijgaand aan de gevoelens van veel Venrayse inwoners en aan de eigen geschiedenis. Nadrukkelijk zij opgemerkt dat de Oostrumse dorpsgemeenschap dit mooie kunstwerk van harte wordt gegund en het beeld krijgt op het ver nieuwde dorpsplein ongetwijfeld een waardige plaats. Dat neemt echter niet weg dat met de verhuizing van dit beeld alweer een stukje cultuurge schiedenis van Venray is verdwenen en het gemak waarmee dat gebeurt doet het ergste vrezen voor de nog resterende monumenten en relicten van Sint Anna. Ze vormen tezamen een waardevol historisch bezit en vra gen om respect en bescherming. Het Mortuarium, een bijzonder gebouwtje van monumentale waarde. HET MORTUARIUM, EEN UITZONDERLIJK MONUMENT Een zeer bijzonder monument is het mortuarium, dat gelegen is direct bij de hoofdingang naast de kapel. Hier wer den vroeger de overledenen opgebaard en hier werden ook de obducties ofwel de lijkschouwingen uitgevoerd. Een heel bijzondere plek. Een deel van het gebouwtje werd enkele jaren geleden omgebouwd tot toiletruimte voor de kerkbezoekers, maar het grootste deel van het oorspronkelijke interieur is, zij het zwaar verwaarloosd, nog steeds in tact. Nadrukkelijk vragen wij de aan dacht voor dit unieke gebouw. Het is een van Venray's mooiste monumentjes. De hoofddeur geeft direct toegang tot de rouwkamer waar vroeger de overlede nen werden opgebaard. Achter deze ruimte ligt de obductiekamer. Naast de obductiekamer ligt de kamer waar de anatoompatholoog zijn aantekeningen uitwerkte. De verflaag op de muren is gebladderd, de schoorsteenmantel in de hoek zit onder het stof, maar geschiede nis komt hier tot leven. Een deel van de Het Mariabeeld, Heil der Zieken, gema huisde dit monument naar het dorpsplein inventaris is nog aanwezig, de snijtafel, de oude brancard enzovoort. Wat gaat er met deze spullen gebeuren? Momenteel worden alle leegstaande gebouwen op Sint Anna ontruimd en wat men niet meer kan gebruiken gaat naar de opko per of wordt weggegooid. Misschien ligt hier een taak voor het Venrayse muse um. ALLEMONUMENTENRELICTEN OP EEN RIJTJE We willen trachten om in de komende weken weer regelmatig een artikel te plaatsen over de onderwerpen waar Stichting Stadspark Venray zich voor wil inzetten. Door omstandigheden heb ben we in de afgelopen maanden verstek moeten laten gaan, maar we willen de draad nu weer oppakken.. En stof om over te schrijven is er meer dan voldoen de. Kijkt u eens naar dit lijstje waarin we enkele monumentjes en relicten van Sint Anna op een rijtje hebben gezet. Een rijk historisch bezit. Oordeel zelf. EEN BERCEAU, EEN MUZIEKKIOSK EN CARROUSSELLOODS ALS RIJKSMONUMENT Achter het klooster, naast paviljoen Eugène, ligt een boogprieel of berceau, door de provincie voorgedragen als rijksmonument. Eveneens als rijksmo nument voorgedragen is de muziekkiosk achter op het speelveld tegenover het parktheater. Naast deze muziekkiosk staat de voormalige carrouselloods en ook dit bijzondere houten gebouw ver wierf het. predikaat "rijksmonument". Op het gazon voor paviljoen Eugène staat een Heilig Hartbeeld, gemaakt door de beeldhouwer Piet van Dongen die ook de maker was van het verplaats te Mariabeeld. We hebben daar al eens eerder over geschreven. Heel bijzonder is het keramische kunstwerk van Auguste Manche tegen de buitengevel van het parktheater. Een geschenk van de Venrayse bevolking bij gelegenheid van het 50 jarig bestaan van Sint Anna. Opmerkelijk zijn ook de keramische tableaus naast de hoofdingang van som mige paviljoenen met; de afbeelding van de patroonheilige van de betreffende afdeling. En wie kent niet de beeltenis :t door Piet van Dongen. Vorige week \i n Oostrum. van Moeder Anna, de patrones vai inrichting, boven de hoofdingang het klooster. Het klooster zelf bevalt tal van zaken die de herinnering verleden levend houden. In de herinnert een eenvoudige gedenkp! nog altijd aan de schuilkerk die hier» ondergebracht tijdens de oorlogsda toen de inrichting zo zwaar oorlogsgeweld werd getroffen. Ott een indruk te geven van de betekt van zo'n herinneringsmonument laï hier een stukje volgen uil het boek Anna vlagt, St. Anna rouwt, Sl. Ai bouwt" van Zuster Godelieve. Maandag16 oktober. Kapelaan van Duin de H. Mis telt om kwart voor zeven. Alles is betrekh stil. Na het Evangelie echter begint aanhoudend gedreun dat steeds ei wordt. Tijdens de Consecratie is het ai alles in beweging komt. We gaan Communie terwijl buiten het tumultfl groeit en als een orkaan op ons ajh Wat de Engelsen "continuous shell noemen is begonnen. Gedurende dril een half uur worden door 100 dl kanonnen tegelijk granaten afgevuUti een bepaalde strook tussen Overloonsche- en Maashesclm Volgens een Engelschen Officier wat in die uren 15000 granaten op Va afgevuurd. We liggen midden in beschoten gebied en krijgen duizel granaten. Het is afschuwelijk, ld oogenblik zijn er gelijktijdig verschilIt de ontploffingen, er is geen gelegen!' om op adem te komen, steeds regent granaten, horen we doffe slagen. alsof het einde van de wereld is broken. Nu leeren we wat doodsangst Deze aangrijpende episode is slcd een fractie uit de rijke historie van Venrayse psychiatrische inrichtingen van de duizenden mannen en vrou» die hier in de loop der jaren weid opgenomen. Hun geschiedenis is o onze geschiedenis en die behoort gel specteerd en bewaard te blijven, enkele vervolgartikelen zullen we overige relicten van de Sint Anna inne ting nader belichten. Heeft u vragen opmerkingen: neem gerust contact fl ons op. Stichting Stadspark Venn Engelenstraat 8, 5801 RT Telefoon 581191. E-mail tw.els@wxs.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 23