De Bandelieren twintig jaar Rode Kruis steunt lulgaarse zwerfkinderen c de Studio PEEL EN MAAS Sulawesi-avond in Tienray n 3VO plaatst nieuwe campagneborden 3 Hay Achten neemt afscheid van De Linde Q e? Nancy Meyer nieuwe zangdocent Muziekschool ^^^^■Willems Tandtechniek Venray www.awiilems.nl j Vastenactie n Maashees 1 Praatcafé Dronken Leden vergadering Landweert Omroep Venray Koopzondag voor jong en oud Jenniskens^ Verkeers controle Zonder helm jnderkoor De Bandelieren 1 op zondag 8 april zijn 20- jubileum. Een feest met een en een traan, want tijdens de viteiten wordt afscheid geno- van dirigente Joke Halmans. twintig jaar het kinderkoor rigeerd te hebben, vindt mans het welletjes. "Het is beide partijen beter dat er nieuwe dirigent komt met tfe ideeën. Ik heb veel tijd en rgie gestoken in het koor. Het £n prachtige jaren, maar het nu gewoon tijd voor iets ers", stelt Joke Halmans hter. n 1981 zijn we met kinderkoor Bandelieren begonnen", herin- joke Halmans zich nog als de van gisteren. "Deken Dick missen wilde een kinderkoor arten en vroeg mij als dirigent, vond het een goed idee. We innen in eerste instantie met nsmissen in de Grote Kerk en gingen we ook op andere loca- optredens verzorgen en hielden lijvoorbeeld ook uitwisselingen Je Steylandertjes en Mezzo e, koren uit Steyl en Tegelen." i mooie herinneringen zullen iiwijfeld blijven, weet Halmans, tijl ze een aantal foto's bekijkt, bewaar bijvoorbeeld hele goede nneringen aan de viering van het arig bestaan in 1991, toen we bet kinderkoor en jeugdkoor De delieren onder andere een iekcassette met mooie kinder hebben opgenomen. Naast feit dat we altijd één keer in de k repeteren in het zaaltje onder 'etrus Bandenkerk hadden we paar keer per jaar andere viteiten. We zijn bijvoorbeeld eens op kamp geweest in een derij, deden mee aan korenfesti- en aan verschillende optredens, s bijvoorbeeld de Kerst-Inn van Venray's Mannenkoor in de uwburg." BANDELIEREN inderkoor De Bandelieren telde Ie afgelopen jaren gemiddeld 25 leden. "Soms wat meer, wat minder", zegt Halmans. mooie is dat uit dit koor enkele later jeugdkoor Tomorrow Dirigente Joke Halmans neemt afscheid van 'haar' kinderen DONDERDAG 29 MAART 2001 - NR. 13 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG People is ontstaan, dat inmiddels ook al weer 12,5 jaar bestaat. Veel leden van De Bandelieren werden lid van jeugdkoor Tomorrow People, omdat ze te oud werden voor het kinderkoor maar toch wil den blijven zingen. Als ik nu oud leden van het kinderkoor en het jeugdkoor ontmoet, vertellen ze me ook altijd dat ze genoten hebben van hun tijd bij de koren. Dat doet me goed. Veel kinderen heb ik immers van jongs af aan onder mijn hoede gehad en op zien groeien. Van klein meisje naar puber naar volwassen vrouw. Sommige oud-leden zijn nu moeder van een kind en hebben me al laten weten 'dat er weer 'een toe komstig Bandeliertje' aankomt. Ja, dat geeft me enorm veel voldoe ning." Samen met het kinderkoor De Bandelieren en jeugdkoor Tomorrow People heeft Joke Halmans onlangs een cd met zeven- Leden van het kinder- en jeugd koor in actie tijdens de cd-opname in de aula van de muziekschool. tien liedjes opgenomen, die op zon dag 8 april wordt gepresenteerd. "De cd-opname was voor iedereen een hele leuke ervaring, eentje die we niet snel zullen vergeten. Tijdens een brainstormdag kwamen de leden met hele mooie en erg creatie ve ideeën. Drie liedjes op de cd heb ben de kinderen zelf gemaakt", zegt Joke Halmans. Op Palmzondag 8 april viert kin derkoor De Bandelieren zijn 20- jarig bestaan met een feestelijke vie ring in de Grote Kerk. Na de mis is er een bruch voor genodigden en van 15.00 tot 18.00 uur zijn ook alle oud-leden van harte welkom tijdens een receptie in danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6. Ook wordt tijdens de receptie de nieuwe cd gepresenteerd. Joke Halmans et district Noordelijk Noord burg van het Nederlandse e Kruis, waartoe ook Venray oort, gaat zich de komende jaren inzetten voor de zwerf- deren in Bulgarije. Zij streeft aar een bedrag van meer dan (100 gulden in te zamelen voor opvanghuis voor dak- en isloze kinderen in de plaats in het noorden van garije. p zaterdag 31 maart om 12.00 zal in aanwezigheid van een ver- inwoordiger van het Bulgaarse Ie Kruis op Klein Vink in Arcen startsein voor dit project worden even door het ondertekenen van contract tussen het Nederlandse Kruis en het district irdelijk Noord-Limburg. In garije leven nog zo'n 180.000 kinderen zomaar op straat. Waar komen ze vandaan? Wat doen ze? En wat betekent 'leven' eigenlijk voor ze? Kun je van 'leven' spreken als dat bestaat uit elke dag opnieuw proberen te overleven in de straten van de stad, de catacomben van een centraal station of de riolen. Mag je nog spreken van leven als dat nood gedwongen moet bestaan uit bede len, stelen of jezelf verkopen. 'Eens was dat anders, toen kon zoiets bij ons niet voorkomen' is een veel gehoorde verzuchting als je met de Bulgaren over dit probleem spreekt. Dat 'toen' was de tijd dat bijna nog alles centraal werd geleid en gere geld. In het Rode Kruis-tehuis in Ruse zorgen Rode Kruiswerknemers en vrijwilligers voor de opvang van zo'n vijftien kinderen per dag. De kinderen kun nen er douchen, krijgen kleding en eten. Er is ook medische en psychi sche begeleiding. Het huis houdt contact met de familie van de kinde ren om te kijken in hoeverre zij terug kunnen naar huis, als zij deze hebben. In samenwerking met het stadsbestuur zoeken zij tevens onderdag voor deze kinderen. De kinderen kunnen drie maanden in het tehuis verblijven. Daarna moet er onderdak gevonden zijn en kun nen andere kinderen geholpen wor den. Zorg voor elkaar! Ook het Bulgaarse Rode Kruis maakt deze slogan waar. In een menswaardige omgeving door zorg en liefde van beroepskrachten en vrijwilligers kunnen 'afvalkinderen' weer herstellen van de lichamelijke én geestelijke ontberingen van het zwerversbestaan dat zij zelf nooit vrijwillig hebben gekozen. !e Vastenactie 2001 wordt dit in Maashees gesteund voor ir Frans Lenssen in, Papoea iuw Guinea. Op 16 september 5 werd PNG een onafhankelijke it. Dat betekent dat het een zelf- idig land werd met een eigen sident. Onafhankelijkheid en fstandigheid houden niet in dat grenzen gesloten zijn voor in- en 'oer van producten, voor mate- cen immateriële steun. Zo wordt het werk van pater Frans sen vanuit Nederland nog ids gesteund en Lenssen schrijft rover in een brief, gepubliceerd iet Maasankertje. De gemeente smeer heeft ook geld beschik- r gesteld nadat er een aanvraag 'r was ingediend door de actie- epPNG uit Beugen. de Vastentijd zal op zondag 1 il pater Henk Janssen uit Beugen «"gaan in de H.Mis van 10.30 uur preken over PNG in het alge- !n, en meer in het bijzonder over huidige werkgebied van pater us Lenssen, de parochie Wau en buitenpost, in het bijzonder, der werkte hij in Bulolo, waar geld van de gemeente bestemd om een bijdrage te leveren aan twaliteit van leven van vrouwen samenhang met familieleven, derverzorging, voeding, gezond- dszorg, naaien en koken. In de k zijn foto's en voorwerpen uit G te zien. 'bent van harte welkom. De afdeling Venray van 3VO heeft samen met haar lokale ver- keersveiligheidspartners besloten om het gedrag van weggebruikers in de gemeente Venray positief te beïn vloeden. Periodiek voert de afde ling 3VO, landelijke verkeersveilig heidscampagnes uit. Een allang bestaande wens van de afdeling is om deze campagnes nog beter onder de aandacht van de weggebruikers De toren is rond Nadat de gerestaureerde toren van de Grote Kerk juist voor Kerstmis vorig jaar door Drs. W. Kremer weer officieel in gebruik kon wor den gesteld,kan het Torencomite nu mededelen dat ook de financiering daarvan rond is. Dankzij de bijdragen, groot en klein, van zeer velen in de Venrayse gemeenschap, hebben we samen 200.000 gulden bijeengebracht; een prestatie waar we met z'n allen trots op mogen zijn en waarmee we onze 'kathedraal van de Peel' weer voor vele jaren in volle glorie het beeld van Venray kunnen laten bepalen. Kerkbestuur en Toren comité willen hierbij iedereen bedanken voor hun bijdrage. Het Comité. NTERIEURSTYLISTEN www.studiovenray.nl in de gemeente Venray te brengen. Daarvoor heeft zij op een twaalftal plaatsen in het centrum en twee plaatsen in Oirlo nieuwe campagne borden geplaatst. De campagne-affi ches zijn in kunststof uitgevoerd. Deze retroreflecterende campagne borden zijn ook in de avonduren goed zichtbaar. 3VO hoopt de komende tijd ook op andere kerk dorpen gelijksoortige borden te kun nen plaatsen. Het accent van de borden ligt op het dragen van een veiligheidsgordel en het alcoholvrij rijden. De impact van mond- en klauw zeer is zondag l april het thema in het radioprogramma Praatcafé van Omroep Venray. Ook in Venray heerst de vrees voor het MKZ virus. Op de dorpen zitten veel veehoude rijen. Wat is de impact van het virus? Wat als het virus ook Venray bereikt? Een gesprek hierover met onder andere de woordvoerder van de LLTB Limburg. Livemuziek komt van de groep JIRS, zij brengen populaire luistermuziek. Praatcafé komt ook deze keer weer rechtst reeks vanuit Theatercafé De Artiest en is te beluisteren van 11.00 uur tot 12.00 uur bij Omroep Venray. Een 55-jarige man uit Venray is zondagmorgen rond 03.45 uur aan gehouden in zijn caravan op de Veulenseweg nadat hij eerder met teveel drank op met zijn bestelbusje in een greppel was geraakt. Na ver hoor werd het rijbewijs van de man ingevorderd. De zaak zal worden afgehandeld door middel van snel recht. Wijkvereniging Landweert houdt op donderdag 12 april een extra algemene ledenvergadering in wijk centrum 't Stekske. De vergadering begint om 20.00 uur, voorafgaande aan de besloten bestuursvergade ring. Op de agenda staat het voorstel tot wijziging van de statuten van wijkvereniging Landweert en de stemming over het voorstel van de statutenwijziging. Alle leden van wijkvereniging Landweert zijn uit genodigd voor deze extra ledenver gadering. Ook op zondag 1 april komt het dis cussie programma Praatcafé van Omroep Venray weer rechtstreeks vanuit Theatercafé De Artiest. De onderwerpen die op tafel komen zullen weer actueel en boeiend zijn. De muziek is verrassend want de groep J.I.R.S. zal live optreden tij dens Praatcafé. En zij brengen pop ulaire luistermuziek. Natuurlijk ontbreken de column en het kroeggedicht niet Praatcafe zondag 11.00 - 12.00 uur. In 'n Wandeling dur 't Rooise Land blijven Joof Teewen en Liesbeth donderdag 29 maart in Geijsteren. Ze zien en horen in het bos diverse vogels, o.a. de bonte, kleine bonte en zwarte specht. In het Venrods Ketierke aandacht voor de geschie denis van het huys met het trapge- veltje in de Grotestraat. Donderdag 18.00 - 19.00 uur, herhaling maan dag 18.00 - 19.00 uur. Gruunvoer uit Ysselsteyn komt naar de studio in de persoon van Henk Stevens, Leon Houwen en Henk Deters. Zij zullen tussen 21.00 en 22.00 live het een en ander ten gehore brengen in het programma Waar zijn de troubadours gebleven? Het programma wordt voorafgegaan door Gèr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Vanaf 1 april geeft omroep Venray elke zondag een verjaardagstaart weg, en dit is geen grap! Wilt u iemand eens een keer verrassen met een overheerlijke verjaardagstaart? Geef hem of haar dan op. Bel zon dags tussen 12.00 en 14.00 naar Omroep Venray (512362) of e-mail naar verzoekjesopzondag@omroep- venray.nl met daarop de naam van de jarige, adres en telefoonnummer en de gegevens van je zelf. De jarige moet wel in de gemeente Venray wonen en op zondag of maandag jarig zijn! Programma's weekend Zaterdag: 10.00 - 12.00 uur Weekendkalender 12.00 - 15.00 uur Venray Actueel 15.00- 17.00 uur Prime Time 17.00 - 18.00 uur Klojo Radio 18.00 - 20.00 uur Alternative Pop Zondag 10.00 - 11.00 uur Peelgrass 11.00 - 12.00 uur Praatcafe 12.00 - 14.00 uur Verzoekjes op Zondag 14.00 - 17.00 uur Stopwatch Op zaterdag 31 maart a.s. neemt Hay Achten officieel afscheid als voorzitter van het bestuur van Stichting Gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. In de afgelopen 17 jaar heeft hij, samen met het bestuur, met veel verve gewerkt aan de opbouw en instandhouding van 'De Linde'. Hij wordt oppgevolgd door John Hellegers. Achten neemt dan ook afscheid van een gemeenschapshuis met een gezonde materiële en financiële basis. Het belangrijkste doel van De Linde is een onderkomen bieden voor tal van activiteiten op sociaal, vormend en recreatief gebied voor de hele Oirlose gemeenschap. Het realiseren van dit doel is voor Hay steeds de leidraad geweest voor zijn, inspanningen. Hij heeft zich ten volle ingezet om van De Linde een echt onderkomen voor de hele gemeenschap in Oirlo te maken. Dat dit meer dan geslaagd is moge blij ken uit de hoge bezettingsgraad van het gemeenschapshuis. Veel vereni gingen en groeperingen hebben de afgelopen jaren dan ook hun weg naar De Linde gevonden. Echter niet alles ging steeds van zelf. Er zijn ook momenten van tegenslag geweest. Zo is er enkele keren ingebroken en werd het gemeenschapshuis tot twee keer toe geteisterd door brand. Telkens her rees De Linde echter weer uit haar as. Met nieuw elan kon dan weer verder gegaan worden. Daarnaast zijn er in de voorbije periode diverse bouwkundige veranderingen en ver beteringen gerealiseerd. Zo werd er onder meer een nieuw plafond aan gebracht, een ruimteregeling voor de centrale verwarming geïnstal leerd, twee bergruimtes aange bouwd en een parkeerplaats aange legd. Als blijk van waardering voor zijn inzet biedt het bestuur van De Linde Hay Achten een receptie aan. Deze vindt plaats op zaterdag 31 maart 2001 van 20.00 - 21.30 uur in De Linde, Hoofdstraat 34 in Oirlo. Belangstellenden zijn van harte wel kom om persoonlijk afscheid te komen nemen van de vertrekkende voorzitter. Ramen Deuren Serres Tel: Ü478-571 481 Winkels zondag open Op zondag 1 april kunt u van 12.00 tot 17.00 uur naar hartelust winkelen in het centrum van Venray. De ondernemers van Winkelcentrum Venray (WCV) zetten hun deuren dan uitnodi gend open. Maar, er is meer. WCV organiseert tijdens de lente koopzondag activiteiten voor jong en oud. Modebewuste Venraynaren kun nen terecht op de Grote Markt voor een serie modeshows. De modellen van het Eindhovense bureau Cachet showen de allernieuwste voorjaars- en zomermode voor groot en klein. Ze dragen kleding uit de collecties van Jos Arts Kindermode, Amigo, Berden Mode, Spetters, Ricor en Iris Mode. De shows beginnen om 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur en duren elk ongeveer een half uur. Bloemenhuis Angèle zorgt voor de aankleding van het podium. Natuurlijk blijft ook dit geheel in lentesferen. Kinderen kunnen hun hart op halen op het Henseniusplein. Voor de kleinere bezoekers staan hier de kindervliegtuigjes van de firma Geven. Ook zorgt Geven voor een oliebollen- en suikerspinnen- kraam. Verder trekt er een sfeervol draaiorgel door de Venrayse winkel straten. Ouderwetse gezelligheid ten top. Voor een hapje of een drankje kan men terecht bij een van de vele horecagelegenheden. En als het len tezonnetje schijnt, zijn er mogelijk ook al terrassen open. Parkeren in het centrum is op de lentekoopzon dag gratis. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Tijdens een verkeerscontrole op het Henseniusplein op zondag zijn twee bekeuringen uitgedeeld voor het parkeren ondanks een parkeer verbod. Een 17-jarige bromfietser uit Venray is zondagmiddag rond 14.30 uur aangehouden op de Julianasingel omdat hij reed zonder helm. Nadat de bromfiets was mee genomen naar het bureau en werd onderzocht bleek het vermogen bovendien te hoog. De politie heeft de bromfiets in beslag genomen. Tegen de Venraynaar is proces-ver baal opgemaakt. Nancy Meyer wordt met ingang van 1 april zangdocent van de Muziekschool Venray. Zij heeft aan het Conservatorium in Maastricht de opleiding solozang gevolgd en in Gorinchem het praktijkdiploma Koordirectie behaald. Nancy is zan geres van twee big bands: The Basement Band uit Venray en Big Band Boesten uit Roermond. Beide bands treden zondag 1 april vanaf 15.00 uur op in café De Evenaar. Naast haar klassieke opleiding en activiteiten als klassiek koordiri gent, heeft Nancy Meyer heel veel in de lichte muziekrichting gedaan. Van het dirigeren van kinder- en jongerenkoren tot het leiden van close harmony-ensembles en pro jecten zoals vocalcoaching bij bands en een musical-opleiding. Ook heeft zij in diverse samenstellingen, gewerkt, van popgroep tot jazz-; combo, en van close-harmony ensemble tot showorkest. Mocht u geïnteresseerd zijn, in zangles, in vocalcoaching of in vocale begelei ding op het gebied van pop-muziek, klassieke zang, musical of jazz, dan kunt u met haar contact opnemen via de Muziekschool Venray, of na het optreden in de Evenaar. In het parochiehuis van Tienray vindt dinsdag 3 april een bijzon dere informatie-avond plaats rond Sulawesi. Op professionele wijze laten de vrijwilligers van de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum zien wat er de afgelopen drie jaren in Meerlo-Wanssum én op het Indo nesische eiland Sulawesi (het vroegere Celebes) allemaal is ge beurd. Feit is dat dankzij de acties van SOS-Meerlo-Wanssum, zoals de stichting kortweg heet, op het Indonesische eiland Sulawesi zo'n 250 boerenfamilies in een klap werk gekregen omdat via toedoen van Meerlo-Wanssum drie boerencoöpe raties van start zijn gegaan. De inte resse bij de boeren is zo groot dat volgens Eric Boots, die op Sulawesi de projecten begeleid, er mogelijk dit jaar nog een vierde coöperatie van start gaat. Dat betekent dan er dan 320 boerenfamilies werk heb ben gekregen. Daarnaast heeft SOS- Meerlo-Wanssum dankzij de acties van de kinderen van de basisscholen en jeugdbeweging DoeMaa ook het gehandicaptenproject een forse donatie kunnen geven. Dit en andere opmerkelijke feiten worden tijdens een bijzondere open bare Sulawesi-avond van de Meerlo- Wanssum stichting op dinsdagavond 3 april in Tienray bekend gemaakt en nader toegelicht in woord maar ook in prachtige beelden, zowel video als dia's. NOODKREET Het begon allemaal drie jaar gele den toen oud-Meerlonaar Jan Camps vanaf het eiland Sulawesi een noodkreet liet horen aan de Stichting Ontwikkelingssamenwerking (kort weg SOS) Meerlo-Wanssum. Jan werkt daar samen met Horsternaar Eric Boots bij de humanitaire stich ting Yamaru van de Nederlandse broeder Han Gerritsen. Het Noord- Limburgse duo vroeg financiële hulp bij het opzetten van een land en tuinbouwproject, de start van een kippenbedrijf voor kleine boeren en hulp voor een project voor gehandi capten. Dat verzoek heeft in Meerlo-Wanssum de afgelopen drie jaar tientallen verenigingen, scholen en particulieren in actie gebracht. En niet voor niets, zo blijkt drie jaar later. Om de inwoners van Meerlo- Wanssum en andere geïnteresseer den te informeren wat er de afgelo pen drie jaren zoal in Meerlo- Wanssum en op het Indonesische eiland heeft plaatsgevonden wordt dinsdag 3 april in het Parochiehuis te Tienray een Sulawesi info-avond gehouden. VIDEOVERSLAG Deze avond staat in het teken van woord en beeld. Zo wordt op een groot videoverslag scherm het film- verslag van de Indonesische-dag van 27 augustus 2000 vertoond zoals dat is opgenomen door cineast Wim Wijnhoven van Audica Blitterswijck. Secretaresse Karin Vestjens en haar man Hans verzorgen de hoofd moot van het programma met een diapresentatie van Noord-Sulawesi en de projecten die Meerlo- Wanssum er steunt. Karin en Hans bezochten gedurende een maand Noord-Sulawesi en zijn zeer onder de indruk van het land, haar bewo ners en de projecten terug gekomen. Tijdens hun bezoek mocht Karin Vestjens het officiële startsein geven van de drie boerencoöperaties door het onthullen van het naambord midden in het dorp. "Het is gewel dig hoe enthousiast de boeren zijn over hun coöperaties", zegt Karin Vestjens. De drie coöperaties zijn op initia tief van SOS-Meerlo-Wanssum opgezet in samenwerking met de landelijke Stichting Steun door Rabobanken. Bestuurslid Raf Dittrich uit Geijsteren. van de raad van bestuur en Jan van Winkel, inte rim directeur van Rabobank Venray/Meerlo-Wanssum voorheen Zevenrode, zullen tijdens de Sulawesi-avond tekst en uitleg geven over de werkwijze van de coöperaties. Penningmeester Chris Cuppen van de stichting maakt tijdens deze avond de opbrengst van de acties bekend en het bedrag dat het minis terie van Ontwikkelingssamenwerking beschikbaar heeft gesteld voor de Meerlo-Wanssumse projecten. Tenslotte wordt op voorstel van bestuurslid Patrick Beterams uit Wanssum een plan gepresenteerd om een groepsexcursie vanuit Meerlo-Wanssum te organiseren naar Sulawesi. Geïnteresseerden voor zo'n excursie zijn tijdens de i

Peel en Maas | 2001 | | pagina 12