Internationaal judotoernooi kampt met zaalprobleem Vlag in top bij handboogschutterij Successen voor Tong-Il Tien jaar Intratuin Venray, en dat vieren wij Manege Seurenheide Si e8elin«! Jeugdnatuur wacht Themamiddag Senioren M De Kiosk is Spio Visspullenmarkt in Swolgen Griekse feestavond Apollo De Roerdomp Bowlen De Roerdomp De Hakkespits KBO Venray Den Hoender Gebrek aan vechtlust kost Jumpers'76 punten Triathlon Vereniging Jeugdbowlen Peelrunners KW Venray Jeugdvereniging De Springplank 3inaj PEEL en maas donderdag 15 maart 2001 - Pagina 21 aag\, npioo Zij Ij Dan npio;; i vané ven it nkv,j tearii leldet die 3! 2-5 en in Afgelopen zaterdag om 16.00 uur werden de gereedschappen opgeborgen en gingen een vijftal vutters gezamen- lijk omhoog om de vlag in de nok van liet in aanbouw zijnde nieuwe clubge bouw te slaan. Half januari werd begon nen met de aanleg van de nutsvoorzie ningen waarna het grondwerk en de fundering aan de beurt kwamen. Vorige SeiZ0i week werden de tien spanten overeind gezet en begon de bouw, welke 20 x 46 nieter meet, vorm te krijgen. Zaterdag nip 4-5 ;n,ge? punt 5-4 rngaeif, 2-7 na het aanbrengen van het kaphout was er dan even tijd voor een bescheiden feestje om het bereiken van het hoogste punt te vieren. Het streven is om het nieuwe clubgebouw rond november te voltooien en de opening samen met het 75-jarig jubileum van de vereniging te vieren. Volgende week maandag, op 19 maart, is het precies 75 jaar geleden dat enkele pioniers de handboogvereniging als eerste vereniging van Ysselsteyn oprichtten. it He: hts ni Zondagmiddag 18 maart zal de jaar- Jlijkse hengstenshow van VftHengstenhouderij Hand van den Berg weer plaatsvinden op Ruitersportcentrum Seurenheide te Well. Dit jaar zullen er maar liefst vijf goedgekeurde haflingerhengsten gepre senteerd worden. De jonge hengsten Waldo en Arcadian zullen aan de hand 'getoond worden, maar Sturm, Arizona en Wallenstein zullen onder het zadel en/of aangespannen hun beste beentje voor zetten. Van deze drie hengsten worden er ook nog nakomelingen aan het publiek voorgesteld. Al deze Haflingerhengsten behoren tot de top, op keuringen in binnen- en buitenland 0 1 hebben zij zichzelf al meerdere malen s?p bewezen in verschillende disciplines. Belangstellenden zijn van harte wel- gei'kom, aanvang 14.00 uur. S,P| Peuterpaardrijden ddd vo'doende belangstelling zal Ruitersportcentrum Seurenheide vanaf mei aanstaande begonnen worden met paardrijden voor peuters. De bedoeling is dat kinderen vanaf ongeveer 3-4 jaar spelenderwijs vertrouwd te maken met het paardrijden. De lessen zullen dus op een speelse manier gegeven worden, ér \vorderi spelletjes te paard gedaan en er 7-0 seizo:Z I vam -adyo Casp hrijvii 1.041 de mogelijkheid tot het maken van nn een 'bosritje Derici 'essen duren een half uur, eventu- eel kunnen andere kinderen zich onder- lussen vermaken in de speelhoek van de foyer. In verband met de veiligheid wil men graag dat er bij iedere peuter een j 'm volwassene meeloopt tijdens de les, 2'j hiervoor doen wij dan een beroep op de J ouders/begeleiders. Debi ^oor ^eze Peutei"lessen hanteert men en S-rittenkaart. Dit houdt in dat u bij aanvang ƒ62,50 betaalt en recht heeft op vijf lessen. Er wordt één lesdatum extra ingepland, zodat een eventuele gemiste les ingehaald kan worden. Voor andere gemiste lessen geldt GEEN geld-terug- J Het peuterpaardrijden is een nieuwe 3 van acllv'le't- Als 11 geïnteresseerd bent kunt ,j. u tel. contact opnemen met de manege: 0478-501204. Uw voorkeursdagen, tijd stippen en telefoonnummer worden dan ,e]0_ genoteerd. U wordt dan zo spoedig bande Ne"jk- maar uiterlijk voor 20 april Dnizt rruSgebeld. over de definitieve inti Ssda8(en)en lijd(en). De lente-uitgave van De Natuurvriend is inmiddels via de school verspreid, r allee Daarin staan weer de nodiae artrikeltjes ge over dingen, die je in de natuur kunt tien, Ook slaan er de acties in vermeld 7.3 voor het komende seizoen. Verder vind 5,001 jedaarin de beschrijving voor het maken 1st ini van het nestkastje en het onderhoud aaide Nrvan. Lees de artikeltjes maar eens tra piP door en natuurlijk hel nestkastje pis! IDeen gaan zetten en ophangen. issem Wil - i'1 H> De Commissei Ouderenhuisvesting ganiseert op maandag 2 april weder- IMi een themamiddag in de Kemphaan Jp het Kennedyplein, aanvang 14.00 Het programma ziet er als volgt uit: a'tiou jDc eigen huurwoning voor 55-plussers. vedst v 'n'e'ding door dhr. G. Verstegen van qq ponen Venray; Een lange pauze waarin "uw persoonlijke vragen kwijt kunt aan ij® leden van de commissie Ouderenhuisvesting; Stand van zeken bouwprojecten ten bate van senioren en ouderen. gij Gf| ,en vifi ipbyl jNlerdag 15 mrt.: 14.00 Zonnebloem; en 20,00 sjoelclub Magnifique: 19.30 com- aj pilercursus. fandag 19 mrt,: 09.00 naailes; 19.00 u Wijkplatform; 19.30 Fobiegroep; 1 tö r> ver" Prised; 20.30 Hakkespits. Dinsdag 20 mrt.: 19.00 lijncursus B l lanS; 19.30 Bridge de Pelgrims; 19.30 uge Niet Rokers. [Pensdag 21 mrt.: 19.30 Bridge 'wit n 'et: ^0-00 sjoelclub de Schuivers. n; Donderdag 22 mrt.: 19.30 computercur- 08 A' 20-00 sjoelclub Magnifique. Synchroonzwemmen Zaterdag 24 februari werd de Interkringwedstrijd uitvoeringen Age- group III gezwommen in Amsterdam. In de categorie groepsdans hebben de vol gende zwemsters de zesde plaats behaald: Moniek Classens, Cinderella Goemans, Melanie v. Sambeek, Amandine en Celine v.d. Ven. Zondag 18 maart zal de derde competi tiewedstrijd plaatsvinden in Panningen. We vertrekken om 12.30 uur vanaf de Sprank. Zorg dat je op lijd aanwezig bent. De juryvergadering begint om 13.30 uur en de wedstrijd om 14.00 uur. Aanstaande zondag 18 maart wordt er in Swolgen een visspullenmarkt gehou den in café-zaal Wilhelmina aan de mgr. Aertsstraat 16. Naast een uitgebreid aan bod van gebruikte visspullen zullen er ook enkele stands zijn van winkeliers die nieuwe visspullen te koop aanbie den. De goklustigen onder ons komen aan bun trekken bij een loterij en een tombola met mooie prijzen, Voor mensen die de Limburgse vissen eens van dichtbij willen bekijken zal er een aquarium zijn met vissen uit de regio. De markt wordt georganiseerd door de visclubs van Tienray, Blitterswijck, Meerlo en Swolgen. De aanvang is 14.00 uur en de entree is gra tis. Voor informatie kunt u bellen met 0478-691966. Op zaterdag 24 maart aanstaande wordt er een Griekse feestavond georga niseerd. De muzikale begeleiding'is in handen van duo I Elines. Het feest vindt plaats in Hotel Asteria. gelegen aan de A73 afslag Venray-noord. Het feest begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De entree bedraagt 30,- incl. maaltijd. De kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar. I11 verband met de organisatie wordt u verzocht om uiterlijk voor 18 maart de entreekaarten te bestellen en af te halen bij: mw. A. Bosma, Sambastraat 21 te Venray, tel. 0478-584226 of mw. N. Pijpers, Boterbloem 73 te Venray tel. 0478- 510503. Jeugd Je kunt je eigen opgeven om mee te doen met de wedstrijden van de jeugd federatiecup, dit zijn vier wedstrijden in totaal, verder kun je je opgeven om deel te nemen aan de jeugdselectie, dit zijn twee wedstrijden. Om deel te nemen aan de jeugdcursus kun je je ook aanmelden. Voor al deze wedstrijden en de jeugd cursus kun jij je aanmelden bij het jeugdbestuur of via de bon uit het jeugd clubblad van de vereniging. Hierin staan ook de telefoonnummers van het jeugd bestuur, waai-je terecht kunt voor verde re inlichtingen. Senioren Selectie 2001Om deel te nemen aan de selectie vragen we de leden die hier aan deel willen nemen zich op te geven op het bekende adres, hier kun je ook terecht voor alle inlichtingen. Verder vragen we de leden die dit nog niet heb ben gedaan hun contributie zo snel mogelijk te voldoen via de toegezonden acceptgiro. Is deze niet meer voorhan den even een telefoontje naar de secreta ris en er wordt u een nieuwe toegezon den, of u haalt de vergunning even op bij de secretaris, of bij Hengelsport van Grootel. Dit kan veel narigheid aan de waterkant voorkomen. Opgeven wedstrijden H. Hendriks, tel. 0478-582994 voor donderdags 19.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Uitslagen Huisleagues 1 e Klasse Dinsdag Pinhunters - Sigma's/Rest.Bowl.Venray 2-33 Hit Miss - Drankenhandel Winters 5 -30 BT Mallnitz - VvGI/Van Rensch 21 - 14 Karklingel/Magic.Line - Plusmarkt van Dijck 11 - 24 2e Klasse Dinsdag Ontex - Red Arrows 24-4 B.T. Hoeijmakers - Scores 20 - 8 Altijd Raak/Old Dutch - The Nitwits 24 -4 B.L.S./Close Ene - Club Up 16-12 Trioleague Woensdag Taxi-Touring Geerets t weede Periodekampioen. Dubbelleague Maandag Karklingel - Hoeijmakers 11-3 Pinhunters - Aquastep 7-7 The Demons - The Sharpshooters 9 - 5 Strikezone - WDOB 14-0 Strikers - Hurricanes 0-14 Bedrijfsbowlen In de voorlaatste ronde maakte Inalfa. de koploper van de eerste klasse, geen fout door met 2,5 - 1.5 te winnen van Van Rattingen 1. Het Jan Linders Supermarktenteam behield door de 4 - 0 winst op Karklingel de tweede plaats en Vinc.v.Gogh 3 nestelde zich via een 3 - I zege op Tectool op plaats drie. W.J. de la Roy B.V. klopte Vinc.v.Gogh 2 met 4 -0. In de 2e klasse verloor koploper Ford van Haren 1 verrassend van Franke R.V.S. met 1 - 3, maar behield de lei- ding.Vinc.v.Gogh 1 bleef tweede via 3 - 1 winst op Nestle 2 en nummer drie. Restaurant Bowling Venray won met 3 - 1 van de "Rabo-kels". Vinc.v.Gogh 4 won, eveneens met 3-1. van A.W.I. Isol.bedrijf Jeugd Je kunt je eigen opgeven om mee te doen met de wedstrijden van de jeugd federatiecup, dit zijn vier wedstrijden in totaal, verder kun je je opgeven om deel te nemen aan de jeugdselectie, dit zijn twee wedstrijden. Om deel te nemen aan de jeugdcursus kun je je ook aanmelden. Voor al deze wedstrijden en de jeugd cursus kun jij je aanmelden bij het jeugdbestuur of via de bon uit het jeugd clubblad van de vereniging. Hierin staan ook de telefoonnummers van het jeugd bestuur, waar je terecht kunt voor verde re inlichtingen. Senioren Selectie 2001Om deel te nemen aan de selectie vragen we de leden die hier aan deel willen nemen zich op te geven op het bekende adres, hier kun je ook terecht voor alle inlichtingen. Verder vragen we de leden die dit nog niet heb ben gedaan hun contributie zo snel mogelijk te voldoen via de toegezonden acceptgiro. Is deze niet meer voorhan den even een telefoontje naar de secreta ris en er wordt u een nieuwe toegezon den, of u haalt de vergunning even op bij de secretaris, of bij Hengelsport van Grootel. Dit. kan veel narigheid aan de waterkant voorkomen. Opgeven wedstrijden H. Hendriks, tel. 0478-582994 voor donderdags 19.00 uur. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland Van Grootel. Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks. Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Maandag 19 mrt. Jaarvergadring in de Kiosk- Maandag 2 april.: oefenavond in de Kiosk Brukske aanvang 20.30 uur. De nieuwe paren starten reeds om 19.45 uur. Optredens: 15 maart KBO Swolgen Wilhelminazaal, Afmelden en contactadres van de Hakkespits: dhr. O. Pijpker, tel. 586260. Koffiedrinken in de Kemphaan. Iedere zondag tussen 10.00 en 12.30 uur gezellig koffiedrinken met leefttijdgeno- ten in de Kemphaan. Ook niet leden zijn van harte welkom. De cursus Wal een kunst start op woensdag 21 Maart in De Kemphaan, aanvang 13.30 uur. Onderwerpen zijn. Beeldende kunst.Muziek. Literatuur en Toneel. Op dinsdag 2 april vindt om 14.00 uur een themamiddag Ouderenhuisvesting plaats in de Kemphaan. Op het program ma een inleiding door Dhr,G.Verstegen met als onderwerp De eigen huurwo ning voor 55 plussers, het kenbaar maken van persoonlijke vragen en de stand van zaken bouwprojecten t.b.v. senioren en ouderen. Verder kunt u zich nog aanmelden voor de vervolgcursus sen Word en Excel: dhr. G. van Meijl, telefoon 586389. Programmaoverzicht Den Hoender: Dinsdag 13 maart 13.15 uur t/m 16.30 uur. handwerken, handwerkgroep de Vlijtige Liesjes. Woensdag 15 maart 10.30 uur t/m 12.00 uur, volksdansen, groep 1. 13.00 uur t/m 14.00 uur, groep 2, volksdansen. 14.00 uur handwerken, handwerkgroep Den Hoender. 19.00 uur yoga. Info tel. 514269. Donderdag 15 maart 14.00 uur Activiteitenmiddag, ouderenvereniging met koersbal en kaarten. 20.00 uur 2e kaartavond uit de serie van 6. Paasconcours. Vrijdag 16 maart 20.00 uur paranormale avond de Kern door Mieke de Hoog uit Boxmeer. Maandag 19 maart 20.00 uur sjoelen, sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 20 maart 13.15 uur t/m 16.30 uur hand werkgroep de Vlijtige Liesjes. 20.00 uur AB vergadering Stichting wijkcentrum Noord-West. Woensdag 21 maart 10.30 uur t/m 12.00 uur, volksdansen, groep 1. 13.00-14.00 uur, groep 2, volksdansen. 14.00 uur handwerkgroep Den Hoender, 19.00 uur yoga. Info tel. 514269. Donderdag 22 maart 1400 uur activitei tenmiddag ouderenvereniging met koersbal en kaarten. 20.00 uur derde kaartavond uit de serie van zes. Paasconcours. Sinds het verlies, begin februari, tegen BC Kimbria is het herenteam van Jumpers'76 compleet van slag. Geen enkele wedstrijd werd er meer gewon nen en vooral het zelfvertrouwen is ver te zoeken, Afgelopen zondag moesten de Venrayse basketballers het onderspit delven tegen BC Tiboria uit Bergeyk: 70-72. Het team kan door verschillende omstandigheden amper of niet meer compleet trainen en Jan Kraus heeft zijn taak als trainer /coach neer moeten leg gen onder andere door drukke werk zaamheden in zijn eigen zaak. De sfeer in het team is door dit alles niet optimaal en in de wedstrijden ontbreekt het op de beslissende momenten aan vertrouwen en vooral aan vechtlust. Zo ook zondag avond in de thuiswedstrijd tegen BC Tiboria. Tot de 16e minuut in de tweede helft is er nog niet veel aan de hand. Na een zwakke eerste helft van beide ploe- gen(russtand 38r27) blijft Jumpers'76 in de tweede helft wel het initiatief hou den. Ondanks dat men in de verdediging veel fouten maakt, zo konden de Brabanders verschillende keren wel erg gemakkelijk een break lopen, blijft men zelf genoeg scoren voor een veilige positieve marge van 10 punten. Vanaf de 16e minuut gaat men, zoals de laatste weken bijna traditioneel, weer in de fout. Mede door enkele discutabele beslissingen van de scheidsrechters weet Tiboria in te lopen. De vechtersmentali teit die daardoor bij de gasten vrijkomt is geheel afwezig bij de thuisploeg. In plaats van het hoofd koel te houden overheerste er vooral angst om fouten te maken en veel energie verdween in de irritatie naar de scheidsrechters die prompt in de laatste minuut een techni sche en een onsportieve fout gaven. Het gevolg van dit alles was dat Jumpers'76 niet meer aan basketballen toe kwam(in de laatste vier minuten wist men maar 3 punten te scoren) en dat Tiboria zijn kans rook. Zo wist men de 5 vrije wor pen in de laatste minuut te verzilveren en de winst terecht met 70 -72 mee naar Brabant te nemen. Topscorer aan Venrayse zijde was Tristan Lammerts van Bueren met 24 punten. Naast Jumpers'76 blijft ook BV. Rooi verlie zen. Het gevolg is dat de meeste teams in deze competitie naar elkaar toe krui pen in de ranglijst. B.C Bladel staat ruim aan kop maai- daaronder zijn er nog vele kandidaten voor de 2e plaats. Of Jumpers'76 daar nog een rol van beteke nis in kan (moet) spelen is zeer de vraag. Met nog vijf wedstrijden te gaan zal het al moeilijk genoeg zijn om uit de nega tieve spiraal te komen van de laatste weken. A.s weekend wacht de zware uitwedstrijd tegen kampioenskandidaat B.C. Bladel. Afgelopen zondag vond de Boekendcross in Blerick plaats. Onder mooie weersomstandigheden maar een pittig parcours kon gekozen worden voor de lange cross (10750 meter) of de korte cross (4800 meter). Bij de lange cross zagen we Dave Ewalts als zevende senior over de finish komen in 48.33. Leo Crompvoets nam deel bij de vetera nen en kwam als negende over de streep in 59,23. Truus Hiddema wist als snelste dame het parcours af te ronden in een mooie tijd van 64.32. Bij de korte cross wist Marcel Meulendijks een heel mooie prestatie neer te zetten door als vierde senior de eindmeet te passeren in 20.00, Frank Timmermans had er niet veel langer voor nodig en kwam als zesde binnen in 20.54. Marcel Martens nam na lange tijd ook weer eens deel aan een cross en fmishde als elfde senior in 21.41. Joop Wijnhoven zette bij de veteranen een goede prestatie neer door als zevende in 22.20 de streep te passe ren. Good old Jan van Ass was weer goed op dreef en legde het parcours af in 25.06 waarmee hij 18e veteraan werd. Marislca van der Horst werd zevende bij de dames in een tijd van 28.24. Programma: zaterdag 14.30-15.30 mountainbiken; 15.30-17.15 lopen in schadijker bossen: zondag 09.00-10.00 zwemmen in de Sprank; dinsdag 19.00- 20.15 zwemmen in de Sprank; 20.30- 21.30 spinning in de Sprank: De Wetteling bezet voor sportdag gezondheidszorg Op 9 en 10 juni vindt de 27e editie van het internationaal judotoernooi in Venray plaats. Sporthal De Wetteling is per traditie de plek waar jaarlijks in juni zo'n 1500 judoka's uit ruim twintig landen neerstrijken. Dit jaar is er een kink in de kabel gekomen. De gemeente blijkt de hal twee keer ver huurd te hebben. "Direct na afloop van het toernooi van vorig jaar hebben we alvast een optie op de sporthal genomen voor het weekein de van 9 en 10 juni 2001. Ons is toen niet verteld dat de hal al besproken was op zaterdag 9 juni. Pas toen ik eind vorig jaar de datums definitief wilde vastleggen bleek dat wel het geval te zijn", zegt organisator Adri van Stokkem van judoclub Venray. Hij zat plotseling met een groot probleem opge scheept. Want al anderhalf jaar geleden bleek voor de sportdag van medewer kers in de gezondheidszorg de sporthal besproken te zijn. Deze jaarlijkse sport dag vindt eveneens begin juni plaats op toerbeurt in een Limburgse gemeente. Dit jaar is Venray aan de beurt en voor zaterdag 9 juni zijn eveneens sporthal De Weert en de tennishal ingelijfd. De judoclub Venray kon het toernooi niet eerder vastleggen omdat het afhan kelijk is van de internationale wedstrijd- kalender. Dat de zaal op 9 juni dubbel verhuurd is heeft blijkbaar ook te maken met de privatisering van de sporthallen. Op eigen banen werd de return gespeeld van de uitwisseling tegen Boekei. Na in het Brabantse reeds een voorsprong te hebben opgebouwd (8015 - 7767), wisten de gasten verrassend de tweede wedstrijd naar zich toe te trek ken: 8712 - 8873. Het was echter niet voldoende om hun achterstand in een overwinning om te buigen. Venray - Boekei werd derhalve een prooi voor de onzen en wel met 17327 - 16640, zodat de wisselbeker voor een jaar onze prij- zenkast pronkt. De hoogste game kwam op naam van Jeroen van Knotsenburg (184). Eddy Willems (528) nam de hoogste serie voor zijn rekening. In de derde van vier ontmoetingen tussen Boekei, Mill, Veghel en Venray. welke in Boekei werd gespeeld speelde het Venrayse team een sterke wedstrijd. Met 2824 pins moest ze alleen het thuisspe- lende Boekei (2853) voor zich dulden, terwijl het scorebord voor Mill 2627 en voor Veghel 2593 aangaf. In de tussen stand vergrootte Boekei zijn voorsprong tot 8578 pins. Venray (8368 pms) staat nog steeds derde achter Mill (8463 pins), maar vóór Veghel (7960 pins). De verschillen tussen de top-3 zijn echter klein. Met de laatste wedstrijd in Veghel in het verschiet (31 maart) is nog van alles mogelijk. De hoogste game kwam op naam van Mark Mommen met 184. Nicky Claessens en Lars Lenssen (Aspiranten) waren de vertegenwoordi gers op een B-stertoernooi in Noord wij kerhout. Ze konden ditmaal geen potten breken. Lars eindigde op de 12e plaats met 561/4 en Nicky vond zichzelf terug op de 16e plaats met 530/4, hetgeen voor beiden niet genoeg was voor een finaleplaats. Zaterdag a.s. is er weer normaal Huisleague om 11.30 uur. Zondag, a.s. gaan 5 kampioenen in de diverse leeftijdscategorien naar Dordrecht om deel te nemen aan de "Dag der Jeugdkampioenen", waar bijna alle jeugdkampioenen 2001 van Nederland eikaars krachten zullen meten. Voor Venray zullen Linda Camps (Junioren Meisjes), Eddy Willems (Junioren Jongens), Nicky Claessens (Aspiranten Jongens), Paula Jansen (Pupillen Meisjes) en Jochem Magermans (Pupillen Jongens) acte de présence geven. Bijeenkomst in de bow ling om 8,30 uur. Van links naar rechts: Thomas Janssen, Blek van Dijck en Geert Wijnands. Drie leden van taekwondo vereniging Tong-Il hebben deelgenomen aan het zwarte band examen van district Zuid in Eindhoven. Biek van Dijck en Thomas Janssen, beiden 13 jaar oud, slaagden voor hun eerste dan. Geert Wijnands behaalde zijn tweede dan. Na een zeer intentieve voorbereiding met succesvol le afsluiting mochten zij na afloop tevre den met hun diploma en nieuwe gradu atie huiswaarts. Ferry Greevink heeft met vier andere leden van de Nederlandse selectie deelgenomen aan de Open Iraanse kampioenschappen in Teheran. Ferry wist als enige tot de fina le door te dringen na drie winstpartijen. De finale eindigde in 6-6, maar met een minpunt tegen behaalde Ferry de tweede plaats. Sinds eind vorig jaar heeft het bedrijf ESG de exploitatie van de sportzalen in Venray overgenomen van de gemeente. Maar ondertussen zit de Venrayse judo club met een groot probleem opge zadeld. "We hebben van allies gepro beerd om tot een oplossing te komen maar de sportdag wilde niet wijken", aldus Van Stokkem. Door bemiddeling van wethouder Houba kon het judotoer nooi verplaatst worden naar de sporthal van vliegbasis GGW De Peel in Ysselsteyn. "Maar dat lijkt me moeilijk te realiseren. Want naast de 1500 deel nemers komen er nog zo'n 1000 bezoe kers op het tweedaagse toernooi af. Waaronder veel kinderen en mensen uit het voormalige Oostblok. Het lijkt me niet zo'n goed idee om die' allemaal op de kazerne los te laten. Alhoewel de sporthal geen probleem vormt want die is even groot als De Wetteling." De judoclub heeft opnieuw de gemeente ingeschakeld in de hoop dat zij kan bemiddelen. Want Adri van Stokkem wil nu voorstellen om de sportdag gezondheidszorg, dat toch kleinschali ger is, te laten plaatsvinden in de hal op de vliegbasis zodat het judotoernooi op beide dagen gewoon in De Wetteling gehouden kan worden. "Ik hoop daarbij op de weldenkendheid en medewerking van de organisatie van de sportdag en dat zij de hal toch beschikbaar stellen voor ons", hoopt Van Stokkem. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan. Zaterdag: aanvang 15.30 uur vanaf par keerplaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdagenda: 24/3 Den Haag City-Pïer-City 5-10-21.1 km; 25/3 Weert Halve marathon; 16/4 Gennep - Paascross; 16/4 Vleuten - Paas Polderloop/Leidsche Rijn marathon; 22/4 Rotterdam Marathon Rotterdam: 28/4 Brüggen 10 mijl Wedstrijdverslagen: De Boekend Cross op 11-03-01 was de laatste wedstrijd in de Dagblad Crosscup-competitie: Vrouwen senioren ca. 5300m: Mariska v.d. Horst - 28:24 Mieke van Enckevort - 35:49; Vrouwen v.a. 35 jaar ca. 5300m: Ria v.d. Goor - 24:25 (2e) Rinie Ebisch - 25:36 (3e) Carla Meijer - 26:11 Gertie Hermkens - 35:49. Mannen senioren ca. 5300m: Bert van Wylick - 21:54 Peter Coenen - 25:28; Mannen v.a. 40 jaar ca. 5300m: Joop Zanders - 20:21 (2e) Arno Jeurissen - 21:03 (3e) Bert Muris -21:19 Wiel Dinghs -21:51 Joop Wijnhoven - 22:20 Henk Dinghs - 22:49 Sraar Smits - 23:43 Wiel Brouwers - 24:00 Bert Kallen - 25:08 Hay van Enckevort - 26:16 Guus van Enckevort - 26:59 Theo Pouwels - 27:16 Frans Hoebers - 32:27: Vrouwen v.a. 35 jaar ca. 12km: Truus Hiddema - 64:32 (3e); Mannen senioren ca. I2km: Lambert Linders - 56:32; Mannen 40-50 jaar ca. 12km: Wim Ebisch - 49:28 Jac Geurts - 51:50 Twan Arts - 53:05 Geert Emons - 53:14 Sjaak van Enckevort - 56:26 Geert Tielen - 57:41; Mannen v.a. 50 jaar ca. 12km: Piet Aarts - 53:49 Guus Herraets - 59:18 Jos Peeters - 62:37. Wedstrijduitslagen doorgeven via E- mail. rpvdgoor@plex.nl of telefonisch via 077-4678240. Dinsdag 20 maart moederdagviering. Start om 18.30 ur met een H.Mis, graag vooraan in de kerk plaatsnemen. Deze avond worden men verrast met en caba ret-toneel. Teveel om op te noemen, door amusementsgroep Pandora uit Weert. Het zal heel gezellig worden. Op deze avond worden ook de echtgeno tes/partners uitgenodigd. Deze maand is het tien jaar geleden dat Intratuin Venray toetrad tot de Intratuin-formule. In 1977 opende Tuincentrum Thuylshof haar deuren en veertien jaar later werd Tuincentrum Thuylshof omgedoopt tot Intratuin Venray. Intatruin is een samenwerkingsver band van inmiddels 54 vooraanstaande tuincentra in Nederland en twee Intratuinen in België. De 'Groene Warenhuizen' zorgen dat u het gehele jaar kunt genieten van groen en sfeer voor binnen en buiten. Intratuin wil de actuele ideeën-generator zijn voor alle seizoenen. Op de tuinafdeling kunt u nu volop genieten van een schitterende nieuwe collectie tuinplanten, vaste plan ten, bomen, heesters, coniferen, sei- zoengroen, aparte Italiaanse planten, zomerbloembollen, zaden, buitenpotte- rie. zink, rietwerk en sfeervolle trendy tuinaceessoires zoals tuinhaarden, orna menten, tuinbeelden en dergelijke. Ook op het gebied van tuinhout, bestrating, tuinhuisjes, tuinkasjes, paviljoens en dergelijke kan Intratuin u prima van dienst zijn. Als u graag een hele natuur lijke tuinafscheiding wenst, dan is 'vlechtheggen' zeer geschikt (vraag naai de speciale intra-tip 'vlechtheggen' bij de klantenservice). Op het gebied van tuinmeubelen, woondecoraties en hobby-artikelen laat Intratuin via de 'speciale trendkamers' zien wat er allemaal mogelijk is op het gebied van sfeer en trend. De thema's voor dit voor jaar zijn met name: Kashba, passie en allure. Met neme de natuurlijke materialen en tinten zijn erg populair, maar ook felgekleurde acces soires worden regelmatig gebruikt in de 'trendkamers'. In 2001 zijn de houten tuinmeubels zeer geliefd, gecombineerd met prachtige kussens- en k-ledende- signs. Om dit moois nog een extra accentje te geven verkoopt Intratuin mooie nostalgische tuinlantaarns en bui tenverlichting. INTERIEUR Uiteraard horen bij een mooi interieur ook mooie kamerplanten en sfeervol groen. De traditioneel abstracte planten in kleurrijk chique aardewerk potten en potvazen geven uw interieur een rustge vende toegevoegde waarde. Erg populair zijn momenteel de Zamioculcas, Hertshoorn, Sanseveria en abstracte vet- planten in kleurrijke en pasteltinten gekleurd aardewerk. Om uw tuin en vijver weer in orde te maken, kan de tuinwinkel en vijvershop u behulpzaam zijn op het gebied van tuingereedschappen. meststoffen, gewasbescherming, vijverpompen- en accessoires, middeltjes om uw vijverwa terkwaliteit te stimuleren en te verbete ren. Kortom voor alles op het gebied van hulpmiddelen voor tuin en vijver bent u bij Intratuin Venray op het juiste adres. Tegenover de vijvershop treft u de diervoeders, dieraccessoires. knaagdie ren en vij vervissen aan. Deze afdeling is ook gewoon voor de gezelligheid of met uw kinderen een bezoekje waard. De snijbloemenafdeling is helemaal voorin te vinden, met een groot assorti ment losse snijbloemen, standaardboe ketten, aparte chique boeketten en bloem-arrangementen, De snijbloe meninkoop is in eigen beheer en er is dagelijks verse snijbloemenaanvoer. Op de afdeling is een snijbloemenbalie waar de bloembindster(s) u graag behulpzaam zijn met het binden van uw boeket. Feestbloemwerk, rouwbloem- werk, bruidswerk, bloemstukken en der gelijke worden meestal op bestelling gemaakt. Voor informatie kunt u terecht bij de snijbloemenbalie. Voor vragen, opmerkingen, sugges ties, klachten, cadeaubonnen, Fleurop- orders (nationaal en internationaal), inschrijving workshops, retouren of zelf meegebrachte (eigen) artikelen kunt u terecht bij hel klantenserviceloket bij binnekomst. Indien u de winkel niet wil bezoeken dan is de klantenservice apart bereikbaar en u kunt er nadien weer rechtstreeks uit via de centrale entree. Het Intratuin 'tuincafé zorgt dagelijks voor lekker koffie en versnaperingen, of zelfs een complete dagschotel. Speciaal voor het tienjarig jubileum heeft het Intratuin-tuincafé overheerlijke jubileu maanbiedingen. Graag nodigen wij u uit allemaal een kijkje te komen nemen in ons 'Groene Warenhuis'. Speciaal voor het tienjarig jubileum heeft Intratuin diverse acties, aanbiedingen en activiteiten geuren vrij dag 23, zaterdag 24 en zondag 25 maart aanstaande. Speciaal voor de kinderen is er zaterdag en zondag een luchtkussen, ballonnen-clowns, schminkster (vanaf 13.00 uur), lekkere kinderverrassing en een kleurwedstrijd. Verdere activiteiten zijn een optreden van de band Jirs (zon dag vanaf 13.00 uur), demonstratie bloemschikken, en diverse productde^ monstraties op het gebied van grond soorten e.d. (zaterdag en zondag), biolo gisch tuinieren (zaterdag). U kunt met al uw specifieke vragen bij Intratuin Venray terecht. Alle afdelingen vieren feest en pakken daarom uit met vele aantrekkelijke acties en aanbiedingen! Het bruist van de scherpe geprijsde arti kelen. Graag tot ziens bij Intratuin Venray. Langstraat 133 in Venray. Donderdag 15 maart (vanavond) club voor de kinderen van de groepen 5 en 6. van 18.30 tot 21.30 uur houden we een talentenjacht. Hierbij kan de jeugd zich presenteren op allerlei gebied. Via voor dracht, toneel, zang of dans kan men zich in de schijnwerper zetten. Vergeet niet alle spullen die je nodig hebt mee te brengen. Aansluitend programmaverga dering voor de leiding van de donder- daggroep. Maandag 19 maart van 18.30 tot 21.30 uur clubavond voor de kinde ren van de groepen 3 en 4. Op het pro gramma staan: Dingus en Pictionary. Dinsdag 20 maart sportieve avond voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters, van 18.30 tot 21.30 uur spelen we minigolf en oud-hollandse spelen. Donderdag 22 maart, het maken van een kijkdoos, met als thema lente. Verzamel zoveel mogelijk dingen die met de lente te maken hebben. Dit uiter aard voor de kinderen van de groepen 5 en 6. OUDERS: op het bord in de zaal hangen foto's van de kinderoptocht. Deze zijn te bestellen tegen vooruitbet aling van ƒ1,25 per stuk. Haast is gebo den, want ze blijven geen weken han gen.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 19