TUINCENTRUM KEUTEN CENTRALE AANMELDING LEERLINGEN BASISONDERWIJS MAANDAG 19 MAART 2001 - 16.00 UUR TOT 17.00 UUR Te koop Bphilderijen LIONSVEILING 24 MAART www.lionsvenray.nl KEUTEN van LOON PEEL EN MAAS donderdag 15 maart 2001 - Paginal Stichting Katholiek Primair Onderwijs Venray en regio De Stichting heeft 16 basisscholen en één speciale basisschool onder haar hoede. Ër functioneert een bovenschools management met een algemeen directeur en 2 stafleden. Er is sprake van een goede organisatiestructuur, waar in alle geledingen constructief met elkaar samenwerken. De Stichting verzorgt onderwijs aan 3000 kinderen en heeft daartoe 280 personeelsleden in dienst. Het Openbaar Primair Onderwijs Venray. Er zijn binnen de gemeente 3 openbare scholen met in totaal 900 leerlingen en 65 leraren. De scholen werken elk volgens een eigen concept. De openbare scholen willen zich onderscheiden door hun open toegankelijkheid, actieve pluriformiteit en non-discriminatie. De Vereniging Protestants Christelijk Primair Onderwijs De Vereniging beheert in Venray één school, te weten basisschool "De Hommel". Op "De Hommel" zitten ongeveer 300 leerlingen. Zij werkt op allerlei gebieden nauw samen met de andere basisscholen in Venray. School Karakteristiek van de school School Karakteristiek van de school P.C. BASISSCHOOL "DE HOMMEL" Oostsingel 39. 5802 AM Venray Tel. 0478-550222; Fax 0478-550223 Directie J. Brouwer directeur J. Berhitu adjunct-directeur Basisschool de Hommel is in Venray de enige protestants-christelijke basisschool. Het is een moderne, open chris telijke school ledereen dje zich thuis voelt bij onze manier van leven en werken is van harte welkom. Zo kunnen b v rooms-katholieke kinderen op school voorbereiding doen voor communie en vormsel Structuur, duidelijkheden, sfeer en een veilige leeromgeving zijn kernwoorden op de Hommel Daarnaast centrale aandacht voor lezen, taal en rekenen; duidelijke afspraken en een doorgaande lijn bij de wereldonénterende vakken en ruime aandacht voor cre atieve vakken. Een leerlingvolgsysteem met extra aandacht voor kinderen, die moeite met leren hebben of daar juist extra goed in zijn. De kinderen leren vanaf de kleuterbouw zelfstandig te werken met behulp van planborden en er wordt door alle klassen heen instructie gegeven volgens een bepaald model. RK BASISSCHOOL "DE KRUUDWIS" Hooldlocaiie: Klaproos 215803 HE Venray Tel. 0478-582974; Fax 0478-580274 E-mail: kruudwis@zonnet.nl Directie Anneke ten Cate directeur Jos van Gerven plv.directeur Vriendelijke, zelfstandige kinderen, die zich verantwoordelijk voelen voor anderen en hun omgeving, die goed kun nen samenwerken, die in een veilige sfeer veel leren en met hun mogelijkheden en talenten de beste resultaten beha len: dat is wat de Kruudwis wil bereiken. Hoe doen we dat'? Door instructie te geven aan de hele klas. aan kleine groepjes en individuele leerlingen. Zo kunnen we inspelen op verschillen tussen leerlingen. Ook gebruiken we bij voorbeeld een werkbrief als weekagenda met het basisprogramma, extra leerstof en weektaken waarde leerlingen zelfstandig aan werken. Zo leren alle kinderen zelf keuzes te maken uit een aantal activiteiten. We organiseren regel matig kijkinorgens voor de ouders. Meer informatie? Altijd bellen! OPENBARE BASISSCHOOL "DE FLIEREFLUIT" Kiosk 116, 5802 NT Venray Postbus 236. 5800 AE Venray Tel. 0478-550270, Fax 0478-550271 E-mail ObsDeFlierefluiiVenray@hetnet.nl Directie Gé Peeters locatieleider De Flierefluit is een multiculturele basisschool. Door deze omstandigheid beschikt de school over veel leerkrach ten. Hierdoor zijn de groepen klein, is er voor een groep vaak een tw eede leerkracht beschikbaar en kan er veel extra hulp gegeven worden. De school is goed ingericht en beschikt over moderne methoden. Via een instructiemodel leren we de kinderen hun opdrachten zo zelfstandig mogelijk uit te voeren. Ook hierin wordt differentiatie toege past. Taal. (begrijpend) lezen en rekenen krijgen de meeste aandacht, maar ook de creatieve ontwikkeling wordt niet verwaarloosd. Voor leerlingen die de Nederlandse taal niet beheersen heeft de school een aparte opvanggroep. R.K. BASISSCHOOL "MARIA" Hoofdstraat 28, 5808 AV Oirlo Tel. 0478 - 571685; Fax 0478 - 641120 E-mail maria.oirlo@worldonline.nl Directie Lenie van den Bekerom waarnemend directeur Basisschool Maria vormt een wezenlijk onderdeel van een hechte dorpsgemeenschap. De school telt 170 leerlin gen, verdeeld over zeven groepen van gemiddeld 25 leerlingen. Er zijn twee heterogene groepen 1-2. De overige combinaties hangen af van het aantal leerlingen per groep. In de groepen 1-2 wordt gewerkt volgens basisontwik keling: werken 'aan de hand van een onderwerp waarbij de diverse speel-/leeraktiviteiten aan bod komen. Zelfvertrouwen hebben, emotioneel vrij zijn en nieuwsgierig zijn. vormen hierbij een belangrijke basis. In de grot pen 3 t/m 8 wordt gewerkt volgens het leerstof-jaarklassensysteem, waarbij gebruik 'gemaakt wordt van moderne methodes. Er wordt hard gewerkt om ook daar het zelfstandig werken meer vorm en inhoud te geven en om kinde ren zoveel mogelijk onderwijs op maat te bieden OPENBARE JENAPLAN BASISSCHOOL "DE KEG" Blauwververstraat 18, 5801 RM Vc-nray Tel. 0478-584796; Fax 0478-589570 Directie Anneke Steijlen locatieleider De Keg is een Jenaplanschool. Dit houdt in dat kinderen in heterogene stamgroepen les krijgen. Kinderen uit ver schillende jaargroepen zitten bij elkaar. Wij hanteren de verdeling onderbouw (gr. 1/2); middenbouw (gr. 3/4/5); bovenbouw (gr. 6/7/8). Bij taal. spelling, en rekenen krijgen de kinderen instructie in niveaugroepen. Bij andere vak ken wordt zoveel mogelijk met de hele groep gewerkt, waarbij de verwerking wordt afgestemd op het niveau van het individuele kind. Het zelfstandig werken en zelf plannen zit door ons hele onderwijs verweven en wordt steeds verder ontwikkeld. De kring, spel en viering staan bij ons centraal. Een kind leert hierdoor zichzelf te profileren De school hanteert een continurooster: alle kinderen blijven in de klas over. Ouder-inbreng vinden wij belangrijk R.K. BASISSCHOOL "MARIA" Watermolenstraat 3, 5807 BJ Oostrum Tel. 0478-550310; Fax 0478-550.313 E-mail manaooj@worldonline.nl Ger Mous directeur Mia Verschuyten coordinator onderbouw Robert Swinkels coördinator bovenbouw Het leerlingaantal van onze school in het mooie kerkdorp Oostrum schommelt al jaren rond de 200 leerlingen. Wij verdelen deze leerlingen over 8 groepen, waarbij de 4 en 5 jarigen heterogeen gegroepeerd worden. Bij het leren vinden wij het belangrijk, dat kinderen werken aan hun zelfvertrouwen, verantwoordelijkheid durven te nemen, gevoelens tonen en vaardigheden leren ontwikkelen die zij nodig hebben om uiteindelijk een volwaardig lid te wor den van onze maatschappij De ontwikkeling van kinderen volgen wij op de voet, waarbij wij hel voorkomen en tij dig signaleren van leer- en/of gedragsproblemen hoog in het vaandel hebben staan. Voor extra zorg aan onze teer lingen beschikken wij over gekwalificeerde interne begeleiders en deskundig en gemotiveerd personeel. OPENBARE BASISSCHOOL "DE LANDWEERT" Boterbloem 45, 5803 CN Venray Tel. 0478-550219; Fax 0478-550329 E-mail obs-delandweert.nl Website de landweert@emsbc.com Directie A. Bistervels- de Deckere directeur M- Heesbeen adjunct-directeur Het te i "De Landweer!" staat voor; L EREN ook als het moeilijk of juist beter gaat A ANDACHT voor gedrag, normen, waarden en werkhouding N ADENKEN over ons onderwijs en de zorg voor uw kind D OORLOPEND volgen van de ontwikkeling van uw kind. W ELBEV1NDEN uw kind moet plezier hebben op onze school E ERLIJK dit zijn wij over hoe het met uw kind gaat. E VENWICHT in de leervakken, doevakken en sociale vaardigheden R EAL1TE1T aansluiten bij de wereld van nu voor de toekomst van u T 1JD die wij voor u nemen als u wilt komen praten R.K. BASISSCHOOL "DE MEENT" Kapel weg 3. 5809 AJ LEUNEN Tel. 0478-550125; Fax 0478-550126 E-mail: demeent@plex.nl Directie Harne Bovée directeur Basisschool de Meent is de enige school in het kerkdorp Leunen en telt 11 groepen. Leerlingen, ouderraad en team zijn er vanuil de katholieke achtergrond in een prettige sfeer volop actief. In goede samenwerking met de ouders staat het team ervoor, dat de kinderen zich thuis en veilig voelen en datgene bereiken, wat ze aankunnen. Actuele onderwijsontwikkelingen worden nauwgezet en kritisch gevolgd. Zelfstandig leren met ruimte voor eigen keuze mogelijkheden, vinden wij erg belangrijk. De schoolloopbaan wordt gevolgd en vastgelegd in een leerling-dossier dal regelmatig met de ouders besproken wordt. Waar nodig en mogelijk worden extra activiteiten ondernomen om zowel kinderen met achterstanden als snelle en/of hoger-begaafde kinderen extra te begeleiden. De onderwijsme thodes zijn modern en afgestemd op de gekozen werkwijze R.K. BASISSCHOOL "ANTONIUS" Veuiensewee 5.3. 5814 AB Veulen lel./fax 584232 e-mail basisschool-antonius@planet.nl Directie John Hellegers directeur Marian van den Hout locatieleider De school is gesticht in 1931 en ligt in een prachtige omgeving aan de rand van de Peel. De kinderen groeien op in een vriendelijk en veilig klimaat waarin ze zich goed kunnen ontwikkelen De betrokkenheid van de ouders bij hel onderwijs is groot. De kinderen werken in combinatiegroepen en zijn vertrouwd met vormen van zelfstandig wer ken en samenwerken. De school draagt zorg voor een breed onderwijsaanbod waarbij cognitieve, sociaal-emotio nele en creatieve aspecten onderdeel zijn van een veelzijdige vorming. Kinderen die dat nodig hebben, krijgen zowel binnen de groep als daarbuiten extra ondersteuning in de vorm van aangepaste hulp. Elke groep beschikt over ten minste twee computers Deze worden ingezet in het onderwijsleerproces. Vanaf groep 5 heeft elk kind een eigen internetadres. R.K. BASISSCHOOL "ST.-ODA" Pater Tulpstraat 1, 5813 CDYsselsteyn lel. 0478-545000; fax 0478-545001 e-mail bs.sintoda.yss@srob nl website www.odaschool.nl Directie Ben Ruhl directeur R.K. Basisschool 'St.-Oda' is de enige basisschool in Ysselsteyn, een kerkdorp van de gemeente Venray. Het is een relatief grote school met momenteel 286 leerlingen, verdeeld over 11 groenen Het leerlingenaantal zal met de hui dige prognoses de komende jaren groeien tot ongeveer 325. 'St.-Oda' werkt volgens het leerstof-jaarklassen-sysieem waarbij adaptief onderwijs en de extra zorg voor leerlingen een steeds nadrukkelijkere plaats krijgen. De school wil een leefgemeenschap zijn waar kinderen niet alleen iets leren, maar zich ook kunnen ontwikkelen in een houding van zelfvertrouwen, zelfkennis en positief gedrag vanuit de principes van hel katholieke geloof. Dit alles gebeurt in een voortdurende interactie met ouders, waarmee de samenwerking zeer constructief en plezierig te noemen is. R.K. BASISSCHOOL "DE BONGERD" Eikenlaan 1. 5802 CS Venrav tel. 0478-569711 lax. 0478-569712 e-mail de.bongerd@worldonline.nl Directie Mart van Gessel waarnemend directeur Basisschool de Bongerd is gelegen in Venray Zuid. De school telt 160 leerlingen verdeeld over 7 groepen, We gaan op de Bongerd uit van de ontwikkeling van het kind zelf en volgen dit proces nauwgezet In de groepen 1/2 werken we met projecten en onderwerpen die aansluiten bij de beleving van het kind, Vanaf groep 3 verschuift het accent richting (methodische) leerstof. Beeldende vorming neemt op de Bongerd ook een belangrijke plaats in. Ook hier is voor ons niet alleen het eindproduct, maar vooral het proces belangrijk. Voor kinderen met specifieke behoeften hebben we speciale zorg die we op de Bongerd onderscheiden in 5 niveaus. U kunt dit, en andere schoolspecifieke zaken, terugvinden in onze schoolgids. R.K. PETRUS' BANDENSCHOOL Dr Poelsstraat 6. 5802 AX Venray Tel. 0478-550351; Fax 0478-550352 E-mail petrus.bandenschooI@tip.nl Directie Marius Peters directeur Hans Hebben adjunct-directeur Wij willen een fijne school zi jn voor alle kinderen. Een school waar de kinderen graag naar toe gaan. waar ze zich veilig en thuis vóelen en waar ze hun mogelijkheden optimaal kunnen ontwikkelen. Afstemming van de instructie, zelfstandig werken en samenwerkend leren zijn sleutelwoorden voor goed onderwijs. De vorderingen van de kin deren worden nauwkeurig gevolgd. Kinderen met meer en minder mogelijkheden krijgen aanbod op hun niveau Dii in samenspraak met interne begeleider en ouders. Een enthousiast team van jonge en oudere leerkrachten zet zich in om dit waar te maken. De ouders hebben een grote stem in de ontwikkeling van hun school. Dat vinden wij ïSiiSSi belangrijk. Met ingang van het schooljaar 2002-2003 betrekken we een prachtig, ruim en goed geoutilleerd school gebouw in de buurt van de huidige locatie. De Petrus' Bandenschool heeft ca. 270 leerlingen verdeeld over 10 groe pen. R.K. BASISSCHOOL 'CONINXHOF" Goudsmidstraat 9. 5801 RE Venray Tel. 0478-56 92 33. Fax 0478-56 92 34 E-mail: coninxhof@hetnet.nl Internet; www homepages.hetnet nl/~vencomnxhof Directie Ger Hermans waarnemend directeur Guustie Mandeis directielid Coninxhof ligt in de wijk Vellum. De 200 leerlingen zijn verdeeld over 8 groepen. De leerlingen staan op Coninxhof centraal. Er wordt zo veel mogelijk gewerkt vanuit de belevingswereld van de kinderen. Zij kunnen zich in een pret tige en uitdagende omgeving optimaal ontwikkelen.Om de ontwikkeling op leergebied zo optimaal mogelijk te laten verlopen, zorgen wij voor voortdurende bijscholing van leerkrachten, moderne lesmethodes en een goed leerling volgsysteem.Op sociaal emotioneel gebied richten we ons op het bijbrengen van respect en verantwoordelijkheid. Naast zelfrespect denken we ook aan respect voor ouders, leerkrachten, medeleerlingen en eigendommen van ande ren Bij verantwoordelijkheid gaat het om verantwoordelijkheid voor eigen gedrag, voor de omgeving waarin wordt gewerkt en voor het welzijn van anderen. Wilt u nader kennismaken: bel voor een afspraak R.K. BASISSCHOOL "REGINA PACIS" Joh. van Wyttenhorstweg I 5816 AH Vredepeel Tel. 0478-546523; Fax 0478-546523 Email j.clasSens@wolmail.nl Directie Jan Classens directeur Carla Verhoeven plv.directeur Basisschool "Regina Pacis" is een kleine school met ongeveer 40 leerlingen, verdeeld over een onder- (groepen 2). een midden- (groepen 3-4-5) en een bovenbouwgroep (groepen 6-7-8). Aan onze school wordt les gegeven door 4 leraren, een fulltime- en drie parttimeleraren. Wij willen kinderen op verantwoorde wijze begeleiden op weg naar hun volwassenheid in een kind- en oudervriendelijke omgeving Veel aandacht besteden wij aan de sociaal-emotio nele ontwikkeling Zo vinden wij het belangrijk dat kinderen goed naar elkaar luisteren, respect voor elkaar heb ben. samenwerken en samenspelen. Wij streven ernaar, dat kinderen een eigen persoonlijkheid ontwikkelen en zich daarbij prettig en veilig voelen. R.K. BASISSCHOOL "DE FOEKEPOT" Kiosk 3. 5802 NP Venray Tel. 0478-550224; Fax 0478-550228 E-mail foekepot@tref.nl Directie Ger Claessens directeur John Wienen adjunct-directeur Basisschool de Foekepot ligt in 't Brukske. De verschillen tussen de kinderen zijn groter dan op andere scholen: ver schillen in cultuur, in normen en waarden, in leertempo en leervermogen. In alle groepen staat daarom centraal: de ontwikkeling van de sociale vaardigheden en de zelfstandigheid van de leerlingen. We leren de kinderen om op een goede en beleefde manier met elkaar om te gaan. elkaar met alle verschillen te accepteren in een goede sfeer. En dat werkt prima. De zelfstandigheid van de kinderen wordt bevorderd door in alle groepen met dag-en weektaken te werken. De kinderen kunnen aan deze taken steeds zelfstandiger werken met als voordeel dat ze steeds meer en beter in eigen tempo en op hun eigen niveau kunnen doorwerken. R.K. BASISSCHOOL "DE STEK" Matthiasstraat 17. 5811 AN Castenray Tel. 0478-571619; Fax. 0478-571197 bsdestek@worldonline.nl Directie Louis Koppes directeur Dini Camps waarnemend directeur Onze school wil een leefgemeenschap zijn waar kinderen niet alleen iets Ieren, maar zich kunnen ontwikkelen m een houding van zelfvertrouwen, zelfkennis en positief gedrag vanuit de principes van het katholieke geloof. De ouders van 'De Stek' tonen een grote gezamenlijke inzet en nauwe betrokkenheid bij de school. De school neemt een belangrijke plaats in binnen de dorpsgemeenschap. De ruim honderd kinderen van 'De Stek'zijn verdeeld over combinatiegroepen. Er werken tien leerkrachten, twee sehoolschoonmanksters en twee vrijwilligers. Het schoolge bouw is gezellig 'oud' en straalt rust en geborgenheid uit. Het aanmelden van nieuwe leerlingen is op maandag 19 maart om 16.00 uur. R.K. BASISSCHOOL "DE HEI" Heidseweg 44. 5812 AB Heide Tel./fax 583247 E-mail bsdehei@hetnet.nl Directie De school is geslicht in 1954 en ligt in een mooi natuurgebied aan de rand van de Peel. De kinderen groeien op in een vriendelijk en veilig klimaat waarin ze zich goed kunnen ontwikkelen. De betrokkenheid van de ouders bij het onderwijs is groot. De kinderen werken in combinatiegroepen en zijn vertrouwd met vormen van zelfstandig wer ken en samenwerken. De school draagt zorg voor een breed onderwijsaanbod waarbij cognitieve, sociaal-emotio nele en creatieve aspecten onderdeel zijn van een veelzijdige vorming. Kinderen die dat nodig hebben, krijgen zowel binnen de groep als daarbuiten extra ondersteuning in de vorm van aangepaste hulp. Elke groep beschikt over ten minste twee computers. Deze worden ingezet in het onderwijsleerproces. Vanaf groep 5 heeft elk kind een eigen internetadres. R.K. BASISSCHOOL "DE TOVERBAL" St. Ursulastraat 15a. 5801 EM Venray Tel. 0478-550145; Fax 0478-550149 E-mail bs@de-toverbal.myweb.nl Website www.de-toverbal.myweb.nl Directie Theo Hoebergen directeur De Toverbal is een kleurrijke school met 170 leerlingen in noord-west Venray. ontstaan door een fusie van di Kemp en de Dr Poelsschool. "Samen leren" betekent voor ons: iedereen is anders en we kunnen véél samen. Leraren en ouders denken actief mee over onderwijs en opvoeding- Kinderen horen graag naar school te gaan. Een positieve benadering, thuis en op school, is belangrijk. Investeren m zorg betekent op de Toverbal, voor elke groep begeleidingsmogelijkheden. R.K. BASISCHOOL "ST. JAN DE DOPER" Coppelenberg 3, 5815 AJ Merselo Tel. 0478-548009. Fax 0478-548018 E-mail jan.de.doper@tip.nl Directie Theo Martens directeur Basisschool St. Jan de Doper is een gezellige dorpsschool. Ons leerlingenaantal bedraagt ongeveer 120. De kinde ren zitten dan ook meestal in een gecombineerde groep. Er is een speel- en werkklimaat waarin de kinderen zich veilig én thuis kunnen voelen.Wij willen de kinderen een stukje op weg helpen om volwaardige deelnemers te wor- maatschappij.Wc streven ernaar kinderen dat te laten bereiken wat ze aankunnen. Daarbij zoeken we wicht tussen kennis enerzijds en emotionele, creatieve, sociale en motorische ontwikkeling anderzijds, naar adaptief onderwijs: onderwijs op maat voor elk kind. Zelfstandigheid speelt een belangrijke rol. M v hel nieuwe schooljaar biedt een eigen Computernetwerk - met gemiddeld per 5 kinderen een werkplek - ondersteuning hierbij. R.K. BASISSCHOOL "DE VLASWEI" Boterbloem 47, 5801 CN Venray tel. 0478-516030; fax 0478-516031 Onze school wil vooral degelijk onderwijs geven op basis van moderne leermiddelen en met een open oog naar de samenleving. Normen, christelijke waarden en correcte omgangsvormen vinden we heel belangrijk. We zijn vrien delijk voor kinderen maar stellen ook eisen aan hen. Kinderen moeten zich veilig voelen op school; pedagogisch klimaat, gebouw en materialen hebben onze aandacht. De kinderen zitten vanaf groep drie in jaarklassen waarbij we letten op de mogelijkheden van de individuele leerling. Zorgleerlingen worden door het leerlingvolgsysteem in kaart gebracht en vervolgens door twee leerlingcoördinatoren begeleid. We organiseren ook Bijzondere activite' zoals creamiddagen, schoolreisje, sportdag, excursies, het schoolkamp van groep acht en feesten door het jaar. enthousiaste ouderraad en veel ouders helpen ons daarbij. En natuurlijk zorgen we voor een goede aansluiting het voorgezet onderwijs. Onderhoud - Renovatie - Ontstoppingen TEL. 0478-585409 FAX.0478-550225 O ElEK-nOTECHHIEK O 8 EVE 11,1 <31 HG O 'f E IE COM M U H I C AT IE O ti ATA H ETWÊ StKSM :SK2rviv-!ï-:' Landschappen Stillevens Modernen Atelier HAD VERHEYEN Veulenseweg 41 5814 AB Veulen Tel. 0478-585688 Si Tonny Freriks Horecabemiddeling biedt t.o.a. Cafetaria ANYTIME te Vierlingsbeek De zaak is voorzien van een prachtige inventaris. Een zaak met veel potentie! Inl. 0493-441200 of 06-53187932 Voorjaars opruiming potten, ornamenten, tuinverlichting, vijverpompen, filters, tuinhout, meubels... Kortingen tot 50 Op Op Wij zoeken gemotiveerde medewerkers W—U/V1.V.. Uw tuin op maat. Iedere tuinbezitter heeft z'n eigen wensen: een waterpartij, een klein of groot terras, sfeervolle tuinverlichting... Als uw tuin gerenoveerd of aangelegd moet worden laat het ons in een vroeg stadium weten. Profiteer van bijna veertig jaar ervaring. Wij adviseren, ontwerpen en voeren uit. Onze tuinen hebben een eigen signatuur en sieren door eenvoud. Uw tuin op maat begint met een telefoontje. Hoveniersbedrijf L Ontwerp Renovatie Beekweg 52, 5815 CN Venray-Merselo tel. 0478-546339

Peel en Maas | 2001 | | pagina 14