and# PEEL EN MAAS de Studio St. Oda Merselo huldigt jubilarissen Raayland College trekt Europa in Geen finale voor Anke en Marloes Eerste lustrum Fietsvierdaagse Majorie Scholtz wint eerste 'Kans' Nieuwe huisvesting Educatie Venray LVB Vredepeel viert 40-jarig bestaan www.awillems.nl Mind Of My Own presenteert debuut-cd Concert leerlingen Kunstencentrum Kaja op Muziekfeesten Leunen Bromfiets controle Boekenweek in de bibliotheek Willemsj Tandtechniek Venra Modeshows en meer tijdens lente koopzondag Jenniskens^ installatie Schietpartij in Venray Werken met bloemen in Buitenlust Alcohol controles bij sportkantines Veulenaren willen nieuw verenigings gebouw Nog enkele kaartjes voor MAAS Controle fietsers DONDERDAG 15 MAART 2001 - NR. 11 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Op zondag 18 maart verzorgen fanfare en drumband St. Oda Merselo een concert in zaal 't Anker Merselo. Tijdens dit concert wor den acht jubilarissen (op de foto) gehuldigd, namelijk Wim van Dijck, Harrie Kessels en Harrie van der Zanden 50 (jaar lid), Gerrit de Mulder, Jan Poels en Wim Wilms (40 jaar lid), Lambert van Osch en jan Stiphout (25 jaar lid). De drum band onder leiding van Wil van Horck zal het concert om 19.00 uur openen. Na een korte pauze zal de fanfare onder leiding van Piet Joris bet concert vervolgen en krijgen de jubilarissen de insignes opgspeld. Het Raayland College gaat zich opmaken voor een aantal buiten landse activiteiten. Aan het eind van deze maand vertrekken zo'n dertig leerlingen van 4 gymnasi um naar Sicilië, om daar in het kader van het nieuwe vak klassie ke culturele vorming de Griekse erfenissen te bestuderen. Tegelijkertijd wordt Venray bezocht door een dertigtal leerlin gen uit het Franse La Ferté Bernard, die zullen logeren bij leerlingen uit HAVO 4, VWO 4 en VWO 5. Een maand later start een voor Nederlandse scholen unieke uitwis- ieling met Vrable in Slowakije. Deze door Inalfa gesponsorde uit wisseling is schoolbreed, dat wil zeggen de leerlingen komen uit de derde klas van het IVBO tot en met 3 gymnasium. De Slowaakse leerlingen komen in de laatste week van april en zul len dan ook de Sicilianen ontmoeten die op dat moment bij leerlingen van het Raayland College op bezoek zijn. Aansluitend hierop vertrekken vijftig leerlingen uit HAVO 4 en VWO 4 voor een week naar Italië om Napels, Pompeji en Florence te bekijken. In mei vinden de bezoe ken aan La Ferté Bernard in Frankrijk en Vrable in Slowakije plaats. Ook de derde klas van de MAVO en een tweede klas HAVO gaan in het kader van het Euregioproject 'Beelden over de grens' hun contac ten met leerlingen in Krefeld en Kranenburg versterken door bij hen op bezoek te gaan en een week later gastvrijheid te verlenen aan de Duitse leerlingen. Het Euregio project heeft tot doel het wegnemen van vooroordelen. Leerlingen uit HAVO 3 gaan naar een middelbare school uit Diest in België. Centraal staan de overeen komsten en verschillen van het dia lect in de beide regio's. De tweede klassen tenslotte beginnen e-mailprojecten met Zweden. Denemarken, Italië, Frankrijk, Duitsland en zelfs met een partnerschool op Aruba. Misschien dat deze e-mailprojecten in de toekomst gaan uitdraaien op een uitwisseling. Voor veel leerlingen en docenten een verrijkende ervaring, mede mogelijk gemaakt door subsidies van de EG. Het Raayland College is er trots op dat het door dit brede aanbod aan uitwisselingsactiviteiten behoort tot de top in Nederland. Anke Swaghoven (basisschool De Toverbal) en Marloes Mijnster Petrus Banden) zijn er niet in ;eslaagd om de provinciale finale te lalen van de nationale vóorleeswed- itrijd. In de halve finale in Horst streden afgelopen vrijdag veertien 'oorleeskampioenen van de basis scholen uil Venray, Sevenum, Bergen, Mook en Horst om de titel kampioen van Noord-Limburg. Evelien Appeldoorn (Sevenum) en Mark Janssen (Horst) werden de nummers een en twee die op 5 april meedoen aan de finale in Roermond. Dit jaar bestaat de Stichting Fietsvierdaagse Venray als zelf standige organisatie precies vijf jaar. Daarvóór was men al vijftien jaar als Fietsvierdaagse actief ander de vlag van de Deurnese Fietsvierdaagse. Reden om feest te neren dus. Naast een behoorlijk aantal extra activiteiten die tijdens het evene- nent plaatsvinden heeft een van de hoofdsponsors (MacDonalds Venray) eens diep in de buidel tast om de Fietsvierdaagse extra :e te promoten voor kinderen. Al ren lang nemen relatief weinig aderen en jonge jeugd deel aan de Fietsvierdaagse. Al met al redenen genoeg om daar, zeker nu bij het eerste lustrum, extra aandacht aan te besteden. Zo is er op de woensdag (25 juli) van alles te beleven voor de kinderen in de Wetteling, maar vooral ook bij MacDonalds Venray. Uiteraard profiteert niet alleen de jeugd van een dergelijk heuglijk feit. Zo zijn er onder andere natuur lijk weer verschillende prijzen te winnen via loterijen en dergelijke. Traditie is inmiddels de fietsen die er te winnen zijn door onder andere gebruik te maken van de vóórin schrijvingen. Als klap op de vuurpijl bij dit eerste lustrum worden er zelfs fietsvakantie-reizen weggegeven Dinsdagavond 3 april, aanv'ang 19.30 uur zullen gitaarleerlingen 'an Patrick van Gerven, pianoleer- ingen van Celine van der Peet en iet kinderkoor o.l.v. Harry Swinkels zich presenteren tijdens een leerlin genuitvoering. Er wordt een zeer gevarieerd programma aangeboden. En mocht jij ook graag willen zin gen in een kinderkoor, dan is dit een unieke kans om eens te komen lui steren. De voorstelling duurt onge veer een uur en is voor iedereen gra tis toegankelijk. De Muziekfeesten Leunen vinden dit jaar plaats op vrijdag 30 maart, zaterdag 31 maart en zondag 1 april. Op vrijdag 30 maart staat de popu laire formatie Neet Oét Lottum op de bühne van de tuinbouwloods aan Afgelopen vrijdag werd in en rond het centrum van Venray door pn motorrijder van het mobiele 'jUgdteam van de basiseenheid 'enray een fiets- en brömfietscon- Irole gehouden. Fietsers werden voornamelijk gecontroleerd op het voeren van verlichting. Bromfietsers werden gecontroleerd op het dragen 'an een helm, het hebben van een bromfietscertificaat. Het vermogen [an de bromfiets werd getest op de rollentestbank aan het bureau in venray. Er werden in totaal 16 bromfietsers verbaliseerd. De hoog de boete ƒ450,-, werd uitgereikt aan j^n 18-jarige bromfietser. Deze man had geen bromfietscertificaat, droeg ®een helm en zijn bromfiets reed veel te hard. de Veulenseweg 4 in Leunen. In het voorprogramma treedt Clover, een vijfmansformatie die covers en eigen nummers brengt, op. Aanvang: 20.00 uur. Een dag later laat een clown de kinderen lachen, gieren en brullen tijdens de kindermiddag. Aanvang: 14.00 uur. 's Avonds staat Kaja voor de eerste keer met een eigen band op het podium en ook treedt Geert Pelzer, de zingende kastelein uit Venray, op. Zondag 1 april staat in het teken van een open podium, met optre dens van diverse artiesten. Voor de beste act ligt een cheque van 500 gulden klaar. De voorverkoop start op 18 maart (Texaco Tankstation Leunen). Informatie, tel: 0478- 585617 of www.leunen.nl/harmo- Van 14 tot en met 24 maart is weer de Boekenweek. Onder het motto Het land van herkomst - schrijven tussen twee culturen staan in deze Boekenweek auteurs centraal die twee culturen in zich dragen. En met name schrijvers wonend in Nederland, schrijvend in het Nederlands, maar afkomstig uit een andere samenleving met een andere taal. Tot 1990 was binnen de Nederlandse literatuur deze groep schrijvers vooral geworteld in Nederlands Indië. Suriname en de Antillen. Sindsdien is de oorsprong breed uitgewaaierd, van Marokko tot Iran, van Joegoslavië tot Turkije. Deze ontwikkeling sluit aan bij een internationale beweging die in veel taalgebieden leidt tot een steeds veelkleuriger literair landschap. In de vitrine van de bibliotheek vindt u een uitstalling van de boekenweek geschenken die uitgegeven zijn vanaf 1961 tot 2000. Hel boeken weekgeschenk is dit jaar een dikke paperback in plaats van de gebruike lijke pocket. U ontvangt het cadeau bij aankoop van ten minste f 24,50 aan Nederlandstalige boeken. Salman Rushdie schreef het boeken weekgeschenk op verzoek van de Stichting CPNB, de organisator van de Boekenweek. Nederland heeft de primeur van Woede, buitenlandse edities verschijnen pas in het najaar. Salman Rushdie wordt gerekend tot de grootste schrijvers van dit moment. In 1981 ontving hij voor Middernachtskinderen de Booker Prize en in 1993 de Booker of the Bookers, de prijs voor de beste win naar in de afgelopen 25 jaar. Jaarlijks verschijnt in de Boekenweek een essay waarin een auteur zijn persoonlijke visie geeft op het thema. Hafid Bouazza debu teerde in 1996 met De voeten van Abdullah. Hij schrijft onder andere essays voor NRC Handelsblad. In de collectie van de Venrayse bibliotheek bevinden zich een groot aantal boeken geschreven door nieu we Nederlandse auteurs, afkomstig uit een andere samenleving. Zoals Ellen Ombre, Kader Abdolah, Lulu Wang, Jelica Novakovic, Moses Isegawa en natuurlijk ook diverse boeken van Salman Rushdie en Hafid Bouazza. In de bibliotheek ligt het gratis Boekenweekmagazine voor u klaar. Loop eens binnen in de bibliotheek en laat u verassen door de boeken van de nieuwkomers bin nen de Nederlandse taal en samenle ving. Onze openingstijden zijn dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571481 Op zondag l april waait er een frisse wind door het centrum van Venray. Tijdens de lentekoopzondag zetten de ondernemers van Winkelcentrum Venray hun deuren open. U kunt dan van 12.00 tot 17.00 uur uitgebreid winkelen. Bovendien zijn er op allerlei plaat sen in het centrum activiteiten voor jong en oud. Het is op 1 april tijdens de sfeervolle lentekoopzondag goed toeven in hartje Venray. Op de Grote Markt showen de modellen van het Eindhovense bureau Cachet de allernieuwste voorjaars- en zomer- mode voor jong en oud. De shows beginnen om 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur en duren ongeveer een half uur. De modellen showen kle ding uit de collecties van Jos Arts Kinder- en Jeugdmode, Amigo, Berden Mode, Spetters, Secondo, Ricor en Iris Mode. Ook het podium blijft in lentesferen. De aankleding wordt verzorgd door Bloemenhuis Angèle. Door de Venrayse winkel straten trekt die dag ook een ouder wets gezellig draaiorgel. Verder is er vermaak voor de kleinere bezoekers aan het centrum. Er is dan een aantal gelegenheden waar zij naar hartelust kunnen spelen. Wie trek heeft in een hapje of een drankje kan terecht bij een van de vele horecagelegenhe den. En als de zon schijnt, dan zijn er mogelijk ook al terrassen ópen. Parkeren in het centrum is op de lentekoopzondag gratis. verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Een politieman zag vorige week woensdagavond in zijn vrije tijd dat op de Aronskelk in Venray twee mannen met elkaar aan het vechten waren, waarbij de een de ander met een hobbymes in het gezicht sneed. De politieman zag op een afstand hoe de twee elkaar te lijf gingen en riep hen te stoppen, maar daar werd geen gevolg aan gegeven. Terwijl de politieman op de vechtersbazen afliep, zag hij hoe de één de ander met een hobbymes in het gezicht sneed. De politieman probeerde het tweetal te overmeesteren maar dat lukte niet. Op een zeker moment lag de man met het mes op de grond en werd hij geschopt en geslagen dooi de ander. Toen de politieman de aanvaller (de gewonde man) tegen hield krabbelde de ander overeind en rende weg. Daarbij gevolgd dooi de politieman en de gewonde aan valler. Die plotseling met een vuur wapen enkele malen op de wegren nende man schoot. Even latei- konden inmiddels gewaarschuwde politiemensen hun collega te hulp schieten en het tweetal van 25 en 23 jaar uit Venray in de directe omge ving overmeesteren. De gewonde 23-jarige man is naar het ziekenhuis gebracht waar zijn wond is gehecht. Hij bleek geschoten te hebben met een alarmpistool. De andere man had het hobbymes nog in zijn jas zak. Het tweetal is voor verder onderzoek ingesloten. Majorie Scholtz uit Venray is vorige week winnares geworden van de eerste voorronde van De Kans, het open podium waarin amateurta lent de kans krijgt om zich aan een groter publiek te presenteren. Majorie bracht vier musicalstukken ten gehore en door middèl van een verhaallijn werden de stukken aan elkaar verbonden. Showballet Poertwa uit Liessel werd door de jury genomineerd voor de finale in september van dit jaar. Lynn Steverink van de organisatie was blij verrast met het niveau van de eerste voorronde. "Het was opvallend hoe goed alle artiesten waren. Van een heel hoog niveau. Maar Majorie stak er toch echt met kop en schou ders bovenuit." De 22-jarige Venrayse is dan ook al automatisch geplaatst voor de finale waarin vijf artiesten om de overwinning strij den. De tweede en derde voorronde zijn respectievelijk op 26 april en 17 Vrijdag 23 maart zal de Venrayse/Venlose band Mind Of My Own haar debuut-cd presenteren in OJC Dingus in Venray. Mind Of My Own is een vijfkoppige band, die reeds enkele jaren actief is bin nen de regio. De band staat garant voor een stevig optreden, waarin diverse muziekstijlen gecombineerd worden, hetgeen uitmondt in een stevige en volwassen unieke sound die z'n weerga niet kent. Na reeds eerder in 1998 een demo uitgebracht te hebben, komt nu vrij dagavond de langverwachte debuut- cd Break done.... uit. Tijdens deze avond zullen de bands Die Nakse Bananen en The Ex-Presidents het spits afbijten, alvorens Mind Of My Own de klanken van haar debuut-cd de zaal van OJC Dingus in zal slin geren. Uiteraard is deze avond ook de eerste mogelijkheid om een exemplaar van de cd te kunnen bemachtigen. De zaal is om 20.00 uur open, de presentatie begint om 21.00 uur. Op vrijdag 16 maart opent de unit Educatie van Gilde Opleidingen de deuren van haar nieuwe huisvesting aan de Kruitweg 12 in Venray. De unit Educatie in Venray verzorgt in de regio cursussen op het gebied van Nederlands, Engels, schrijf- en leesvaardigheden. Het werkpunt is tevens uitvoerder voor het gemeentelijk scholingsbeleid voor allochtonen (NT2- Nederlands als tweede taal). Het gebouw, de voormalige basis school de Kemp, ligt midden in een woonwijk, dichtbij het centrum en de bibliotheek. Het gebouw is opge knapt en in een zonnige sfeer gebracht. Het nieuwe gebouw beschikt over een grote multifunc tionele ruimte die gebruikt gaat worden als Open Leercentrum. Het Open Leercentrum is gedacht als een voorziening waar cursisten zelf standig kunnen werken. De indivi duele mogelijkheden zijn binnen afzienbare tijd vergroot. Elke cursist kan het pakket volgen dat hij in zijn situatie nodig heeft. Voor cursisten die werken kan dat pakket er bij voorbeeld anders uitzien dan voor iemand die zich voorbereidt op ver volgonderwijs. In de nabije toekomst zal de unit Educatie ook cursussen rekenen en digitale vaardigheden (computer) gaan verzorgen. De meeste deelnemers komen uit Venray en omgeving. De cursisten zijn allemaal 18 jaar of ouder (vol wassenen). De cursuskosten zijn zeer laag, zo draagt men zelf slechts 80,- per jaar bij voor een cursus die twee dagdelen per week plaats vindt. Het docententeam wil de opening vooral ook aangrijpen om iedereen (ambtenaren, vertegenwoordigers van instellingen, buurtbewoners en alle belangstellenden), kennis te laten maken met het gebouw, de docenten en vóóral het onderwijs dat het team verzorgt. Iedereen is welkom op 16 maart tussen 15.00-17.00 uur aan de Kruitweg 12 om de opening bij te wonen en kennis te maken met een heel bijzonder onderwijsaanbod. Op 15 februari jongstleden bestond de LVB Vredepeel 40 jaar. Dit heuglijke feit wordt gevierd op vrijdag 16 maart. Het is een opmer kelijke gebeurtenis in het kleinste kerkdorp van de gemeente Venray, waar ongeveer 70 gezinnen wonen en de LVB 42 leden telt. Waar bij andere verenigingen de vergrijzing toeslaat mag de LVB in Vredepeel Al enige jaren blijkt het een zeer geschikte combinatie te zijn. Het maken van bloemstukken, gecombi neerd met een lunch, en dat alles in een restaurant. Restaurant Buitenlust en Bloemenatelier Elma hebben ook dit jaar weer enkele workshops in de planning staan. Wilt u een mooi (paas)stukje maken met voorjaarsbloemen en tegelijker tijd genieten van een heerlijke lunch? Dat kan op maandag 2 april a.s van 10.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie. Bloemenatelier Elma, tel. 580669. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard zich verheugen in een groeiend aan tal jonge leden. Was de contributie in de beginjaren zes gulden, nu is die, zoals zo veel dingen, gestegen tot vijftig gulden. In de startperiode was de LVB gehuisvest in de 'groe ne keet' terwijl men nu gebruik kan maken van het gemeenschapshuis. Bestond de Boerinnenbond, zoals de LVB tot 1965 heette, voornamelijk uit agrarische vrouwen, nu is de LVB een vereniging voor alle platte landsvrouwen. Al 40 jaar is het een actieve vereniging met een pro gramma waar ontspannende, vor mende en culturele activiteiten elkaar afwisselen. Lag in de begin periode van de vereniging de nadruk vooral op geloof, gezin en kinderen, nu is dit veel uitgebreider, met onderwerpen zoals een multicultu rele samenleving, vraagstukken als klonen en de moderne techniek, zoals de computer. Het 40-jarig bestaansfeest begint op 16 maart om 19.30 uur met een eucharistieviering, waarna de avond gezellig wordt voortgezet in het gemeenschapshuis waar uiteraard ook de vijf jubilarissen in het zonne tje worden gezet. De politie heeft afgelopen zondag in de onmiddelijke nabijheid van diverse sportkantines alcoholcontro les gehouden. In totaal werden twee chauffeurs beboet (fl. 700,- en fl. 525,-) Beide chauffeurs hadden ove rigens geen kantine bezocht. Naast automobilisten werden ook motor rijders en bromfietsers gecontro leerd. In totaal werden 525 blaastes- ten afgenomen. Voor de controle waren acht mensen ingezet. De inwoners van Veulen zijn van mening dat in het Venrayse kerk dorp een nieuw verenigingsgebouw moet komen. Dit blijkt uit een door de Dorpsraad Veulen gehouden enquête. In totaal 112 formulieren werden door de inwoners van Veulen ingevuld. Maar liefst 108 Veulenaren zeiden ja op de vraag of er een nieuw verenigingsgebouw er moet komen, een inwoner zei nee en drie inwoners gaven geen mening. De meeste Veulenaren die de enquê te hebben ingevuld (101 personen), zeggen gebruik te maken van De Hoefslag. Per gezin maken zij gemiddeld zes keer per maand gebruik van het verenigingsgebouw. De meeste mensen (97) hebben er geen moeite mee dat als gevolg van de nieuwbouw en de hogere exploi tatiekosten de (consumptie)prijzen zouden stijgen. Een architect is bezig met een ontwerp dat wordt besproken in de bouwcommissie. De commissie verwacht eind maart een voorstel bij het college van b en w van Venray in te dienen. Zaterdagavond 24 maart om 20.00 uur vindt in het gemeenschapshuis in Oostrum weer MAAS plaats. De avond is bijna uitverkocht, er zijn nog slechts 40 kaartjes over. Deze worden alleen in de voorverkoop verkocht. De avond wordt georganiseerd zonder enig winstbelang, eventuele winst wordt ter beschikking gesteld aan een nader bekend te maken ver eniging of instelling waarvoor men zich aan kan melden. De kaartjes kosten ƒ25.- p.p. Optredende artiesten zijn o.a. Ben Verdellen, Taai Taai, Beppie Kraft, Jacques Herb en de hoofdact: de grote verrassing. De presentatie is in handen van Henri van Helmond. Kaartjes zijn te koop bij Marcel, tel. 512629 en Marjan tel. 568253. Bij een verkeerscontrole in het centrum van Venray zijn vorige week dinsdagmiddag zes fietsers bekeurd die over het voetpad reden in plaats van op de rijbaan. Verder zijn er twee automobilisten bekeurd: één omdat de APK vervallen was en de andere die tegen een gesloten verklaring inreed. INTERIEURSTYLISTEN www.studiovenray.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13