BW wil Innovatiecentrum Boxmeer eist meer onderzoek Havens c Muziek met baby's en peuters Commissie heeft moeite met subsidie aan universiteit 'Computers sneller afschrijven' 3 Spreekuur Wet Waardering Onroerende Zaken Fresco maakt iets meer van uw wanden PEEL EN MAAS BEZORGEN? Omroep Venray Vrijwilligers- centrale Vrouwenraad bezorgd Politie opent loket in Overloon peel en maas donderdag 15 maart 2001 - Pagina 11 Business Vision Venray heefl zjch uitgesproken voor de komst van een Innovatiecentrum naar Venray. In het Innovatiecentrum zouden studenten en personeel van ondernemingen in Venray terecht kunnen voor opleiding, scholing, cursussen en uitwisselen van kennis en ideeën. Deelnemende partijen zijn het bedrijfsleven, het onderwijs en ove rige kennisinstituten. Dat is één van (ie uitkomsten van hel Venray Business Debat, dat vorige week donderdag in De Evenaar in Venray werd gehouden. Business Vision Venray, de Venrayse vereniging voor MKB-ondernemers in handel, industrie, ambacht en dienstverle ning, ontwikkelde eerder al een visie voor Venray in 2015. Daarin staat het beeld van Venray als een kwalitatief hoogwaardige woon- en werkstad centraal. Om deze visie verder in te kleuren, prioriteiten te leggen en partners en uitvoerders te zoeken, hield Business Vision Venray het debat. Een vijftigtal MKB-ondernemers discussieerde met een panel over de visie en de kansen die er voor Venray liggen. Het panel bestond uit Paul Dormans Kamer van Koophandel), Lambert Zwiers (LWV) en burgemeester Jos Waals. De leden waren het in grote lijnen eens over het belang van de bespro ken onderwerpen, die voorafgaand aan het debat waren vertaald in zogenaamde speerpunten voor acties. De discussie leverde naast het Innovatiecentrum nog een drie tal aspecten op waar Venray in de optiek van de MKB-ondernemers op moet inzoomen. Ten eerste een aan sprekende architectonische en func tionele inrichting van de bedrijven terreinen. tot stand gekomen na goed overleg tussen bedrijfsleven en overheid. Ten tweede hoogwaardige bedrijvigheid in het buitengebied waar agrarische ondernemers heb ben moeten stoppen met hun activi teiten. Daarbij wordt zeer zorgvul dig te werk gegaan bij het toekennen van bestemmingen aan de vrijgeko men grond. En ten derde een kwali tatief hoogwaardig voorzieningenni veau. PROJECTGROEPEN Peter Theuws, voorzitter Business Vision Venray: "Na deze avond voel ik me gesterkt in onze opvatting en de weg die we als Business Vision al hebben ingeslagen: dat we aan tafel moeten met andere belangheb bende partijen en aansluiting moe ten blijven zoeken bij bestaande net werken om ons beeld van Venray in 2015 te realiseren. Het debat biedt hiervoor voldoende aanknopings punten. Om tot concrete acties te komen, denken we aan de formatie van enkele commissies of project groepen, waarin leden van BW en andere belanghebbenden samenwer ken om een deelaspect van het gewenste beeld te realiseren." Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray iZondag 18 maart komt het program ma Praatcafe van Omroep Venray weer rechtstreeks vanuit Theatercafé De Artiest. In het praat café kunt u luisteren naar een gedicht van kroegdichter Werdenibeld en een column van Jos Buddiger. Peter Verberne zorgt voor live muziek. Praatcafe is zondag te beluisteren van 11 uur tol 12 uur. maar U kunt er ook bij zijn. Op maandag 19 maart zal Omroep Venray vanaf 19.00 uur het Debat over de Venrayse Ruimte rechtst reeks uitzenden. Het thema van het debat is de kwaliteit en functionali teit van,het stadscentrum. Eerst zul len een aantal deskundige hun mening geven en daarna begint de discussie. Als luisteraar van Omroep Venray kunt u telefonisch Kragen stellen aan het forum.Verzoekjes op Zondag. Kent niemand die op zondag 1 april jarig üs? Verras hem of haar met een ver jaardagstaart! Bel zondags tussen 12.00 en 14.00 uur naar 0478 - |512362 of e-mail naar verzoekjes- |opzondag@ omroepvenray.nl met daarop de naam van de jarige, adres en telefoonnummer en de gegevens van je zelf. Sinds j'anuari van dit jaar is de cursus 'Muziek op Schoot' van start gegaan in Venray. Deze cur sus is bedoeld voor ouders met kinderen in de leeftijd van onge veer zes maanden tot en met vier jaar. De cursus bestaat uit tien lessen. Er wordt gewerkt in verschillende leeftijdsgroepen. Voor de baby's (6- 12 maanden) en dreumesssen (13- 24 maanden) duurt de les 35 minu ten en voor de peuters (2-4 jaar) duurt een les 45 minuten. De groe pen beslaan uit ongeveer acht ouders met hun kinderen. Baby's en peuters vinden het heerlijk als er met hen gezongen en gespeeld wordt. Al snel herkennen ze liedjes en reageren hierop met geluid of bewegingen. Ouders die graag met hun kind zingen, maar de liedjes niet (meer) kennen of graag nieuwe liedjes, versjes en spelletjes willen leren, zullen aan de cursus 'Muziek op School' veel plezier beleven. Tijdens de lessen wordt gezongen, gedanst, gespeeld met speelgoed en met allerlei materialen uit het dage lijks leven en op eenvoudige muziekinstrumentjes gespeeld, zoals rammelaars, trommeltjes en Bianka Bijen (midden) uit Venray is onlangs gestart met de cursus 'Muziek op Schoot ritmestokjes. Door een weloverwo gen keuze van liedjes, luisterspelle tjes, dansen en bewegingen, spelen op instrumentjes of ander materiaal wordt er steeds een appèl gedaan op de motorische, verstandelijke en de sociaal-emotionele ontwikkeling van de kinderen. Ook wordt de muzikale ontwikkeling gestimu leerd. Aan het einde van de les krij gen de ouders en de kinderen de liedjes als geheugensteuntje mee naar huis. Voor meer informatie-, docente Bianka Bijen, tel: 588247. Havens Maashees: gemeente wijkt af van landelijk beleid De gemeente Boxmeer meent dat er meerdere metingen en onderzoek moet plaatsvinden bij het diervoederbedrijf Havens Graanhandel, aan de Mgr. Geurtsstraat in Maashees, om zo de stank en het lawaai maximaal tegen te gaan. Dit bleek deze week bij de Raad van State in Den Haag. De gemeente Boxmeer gaat ervan uit dat de bedrijfsomstandigheden bij Havens variëren en wil dat het bedrijf meerdere metingen doet in zes maanden tijd om zo een duide lijk en representatief beeld te krij gen van de uitstoot van stank en lawaai. Op basis van een onderzoek verslag moet dan worden aangege ven welke maatregelen het bedrijf gaat treffen om overlast tegen te gaan. Volgens H. van Noordt Wieringa, woordvoerder van Havens, gaat deze eis van de gemeente veel te ver en kan het gevolgen hebben voor de gehele mengvoederbranche in Nederland. "Met deze eisen voert de gemeente Boxmeer een afwijkend beleid ten opzichte van vele andere gemeenten en provincies." "De metingen die we doen, zijn op basis van de 'Bijzondere regeling Mengvoederfabrieken'. Daarin staat De universiteit Maastricht en de technische universiteit Eindhoven (UM/TUE) hebben twee jaar gele den in Venlo een nevenvestiging geopend. Van hieruit worden cur sussen en seminars gegeven die in een kennisbehoefte bij bedrijven en instellingen in Noord-Limburg moet voorzien. Om de financiering rond te krij gen klopt de UM/TUE aan bij de gemeenten. Bij Venray ligt het ver zoek om een subsidie van twee keer 25.000 gulden. voor de jaren 2001 en 2002. Gezien de geringe deelna me vanuit Venray aan de activiteiten stellen B en W voor alleen voor dit jaar 25.000 gulden beschikbaar le stellen. Maar dit ging de commissie finecza (financiën en economische zaken) maandagavond nog te ver. 'Is het wel de moeite waard", vroeg Paul Vriesekoop (PvdA) zich af. "De argumentatie is wel erg mager en het heeft te weinig effect voor Venray." Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) stelde voor om voor dit en volgend jaar 12.500 gulden subsidie te verlenen. In navolging van de gemeente Roermond. "Want dit project concentreert zich toch het. meest rond Venlo", meende hij. Ook Rein Dupont (CDA) vond dat Venray er te weinig baat bij heeft. Het nut voor Venray valt bijna te verwaarlozen. We kunnen die -5.000 gulden wel beter besteden, m stel voor dit bedrag in kas te hou den voor andere projecten", zei Dupont. Wethouder Houba (VVD) probeerde de commissieleden toch le overtuigen. "We hebben de mond vol over kennisinfrastructuur. Daar valt in de regio nog best wat aan bij 'e spijkeren. Dit initiatief moet nog groeien en zal voor de Venrayse ^drijven zeker zijn nut krijgen. Het zal ook een positief effect hebben op de economische ontwikkeling", stel de Houba. "Ik houd daarom een yrig pleidooi om dit in de regio van d& grond te krijgen. Als we niets doen dan zal deuniversiteit Maastricht, zich terugtrekken en dan .Wordt het in elk geval niks." Nadat de portefeuillehouder de commissie "ad beloofd dat er na dit jaar een deugdelijke evaluatie komt, gingen de partijen toch overstag met. een bijdrage van 25.000 gulden. De sub sidie voor een onderzoek naar de haalbaarheid van het project Mechatronica, de realisering van een ontwikkelings- en kenniscen trum op het gebied van mechanica en electronica, leverde geen discus sie op. De gemeente draagt 25.000 gulden bij in de totale projectkosten van 455.500 gulden. Hiervan heb ben de Fontys hogeschool en de provincie Limburg samen al drie ton toegezegd. Het onderzoek naar het Mechatronica Laboratory Knowledge center wordt binnenkort gestart en zal uiterlijk in december worden afgesloten. De onderzoeks- en testfaciliteit van Xerox in Venray zal bij het project betrokken wor den. De gemeente Venray schryft haar computerapparatuur in vijf jaar af. "Dat is veel te lang", zei Paul Vriesekoop (PvdA) in de commissie financiën. De commissie Finecza besprak maandagavond het nieuwe beleid rond afschrijvingen van gemeente lijke vaste activa. De commissiele den konden instemmen met nieuwe en meer reëele afschrijvingen. Zo wordt de afschrijvingstermijn op schoolgebouwen teruggebracht van 60 naar 40 jaar. Het enige discus siepunt vormde de afschrijvingen op computers, netwerken en servers. "De gemeente moet niet met verou derde apparatuur gaan werken. Willen we efficiënt en bij de tijd blijven dat moet de afschrijvingster mijn worden teruggebracht tot maximaal drie jaar", vond commis sielid Vriesekoop. Wethouder Houba (VVD) reageerde dat de ter mijn van vijf jaar bij de overheid bijna overal gehanteerd wordt. "Als we dit terugbrengen naar drie jaar dan heeft dit behoorlijke financiële consequenties". Ron van de Heuvel, het kersverse commissielid van de VVD, merkte op dat in het bedrijfs leven de computers niet eens meer geactiveerd worden. "Daar worden ze direct in de kosten genomen." Paul Vriesekoop: "We mogen er best wal geld voor over hebben om de apparatuur bij de tijd te houden." Ook de overige commissieleden vonden dat de termijn moest worden teruggebracht naar drie jaar. Wethouder Houba zegde toe dal. de financiële gevolgen berekend wor den en dal het voorstel hierop zal worden aangepast. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. Vacature Synthese zoekt voor hel Nationaal Reumafonds dringend mensen die bereid zijn om in de week van 18-24 maart een paar uur met de collecte bus rondgaan in Venray. Er worden geen speciale eisen gesteld. Hel gaat. om een paar uurtjes in de week van 18-24 maart. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray. tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m donder dag van 11.00 tot 17.00 uur. een computerprogramma voorge schreven waarmee de metingen worden gedaan. Dat programma is zó opgesteld dat het maar één keer gedaan hoeft te worden om een juist beeld te krijgen van de uitstoot van stank. Wij vinden dan ook dat het voorschrijven van meerdere metin gen, verspreid over zes maanden veel te ver gaat." Bovendien vindt Van Noordt Wieringa dat het opstellen van een onderzoekverslag ook niet nodig is. "In de Bijzondere regeling staat tevens voorgeschreven welke maat regelen er precies nodig zijn bij de verschillende gradaties van uitstoot. Het is dus niet nodig een verslag te maken waarin de te treffen maatre gelen worden voorgesteld. Dat staat allemaal al vast. De gemeente heeft een verkeerd beeld van de werkwij ze bij mengvoederbedrijven en daar op heeft ze deze voorschriften vast gesteld. Wij vinden dat die niet nodig zijn en uit de vergunning moeten verdwijnen." In Den Haag maakte ook omwo nende W. van Dijk-Tissen bezwaar tegen de vergunning van Havens. Zij vindt dal de hele vergunning ingetrokken moet worden en dat het bedrijf moet verhuizen. "We hebben al meer dan veertig jaar ellende van Havens. In het verleden zijn we zelfs verhuisd, maar het bedrijf is achter ons aangekomen. Er is recen telijk zelfs vlak voor onze deur een grote kunstmestloods gebouwd." Van Dijk-Tissen klaagt met name over stank, lawaai, stof explosiege vaar, ongedierte en gevaar voor de gezondheid. Eerder procedeerde ze ook tegen de vergunning van Havens. "Ik vind dat er in ieder geval een uitgebreid onderzoek moet plaatsvinden naar de productie en de verwerkingsmethoden van het bedrijf. We willen de zekerheid heb ben dat alles goed is geregeld, zeker met al die ziektes die overal de kop opsteken." Ze wijst daarbij naar BSE, salmonella, de varkenspest en mond- en klauwzeer. "Er moet aan het licht komen wat daar precies gebeurt. Vanwege eco nomische belangen is men bereidt om alles op de kop toe te nemen, maar dat kan ik niet. We wonen in een kapitale wijk in het hart van het dorp. Door de steeds maar verder gaande uitbreidingen van Havens is hel mooiste dorpje aan de Maas kapot gemaakt voor mens en dier. Daar moet een einde aan komen." De Raad van State probeerde Van Dijk-Tissen duidelijk te maken, het heel vervelend te vinden dat ze zo'n last heeft van het bedrijf, maar dat haar bezwaren niet mee kunnen tel len in deze procedure. "Het gaat hier alleen om het aanpassen van voor schriften en uw bezwaren hebben daar geen betrekking op. Het is net zoiets als u voor kiespijn naar de KNO-arts gaat. Die vindt uw klach ten ook heel vervelend, maar kan u niet verder helpen. U moet bij de tandarts zijn", probeerde staatsraad W. Hammerstein aan Van Dijk- Tissen duidelijk te maken. De Raad van State doet over ruim twee maanden uitspraak. 6120 gulden voor kinderen India Beste mensen uit Venray en oms treken. Een tijdje geleden heeft er een stukje over mij in de Peel en Maas gestaan over mijn stage hier in India. Voor de mensen die dat niet gelezen hebben; ik ben Anouk- Elaine Mickers uit Venray en loop op dit moment stage in India (in de deelstaat Kerala vlakbij Cochin) voor mijn studie orthopedagogiek. Een van mijn werkzaamheden is de Anganwadi, een soort peuterspeel zaal voor kinderen van 3 tot 5 jaar. Daar leren zij het Malayalam (de plaatselijke taal) alfabet en de cij fers van 1 tot 100. Deze Anganwadi staat op het eiland Kadamakudy dat in de Backwaters van Kerala ligt. De mensen van dit eiland hebben gemiddeld een lagere levensstan daard dan de rest van Kerala en dat is voornamelijk te zien aan hun leef omstandigheden en hun uiterlijke verzorging. De Anganwadi (er zijn er 2 in totaal) hebben ook niet veel geld en dus zijn er weinig mogelijk heden voor de leraren om een goede leeromgeving te bieden aan de kin deren. Speelgoed of goede stoelen en banken zijn er dan ook niet. Een tijdje geleden heb ik een oproep gedaan aan iedereen om Sandra (mijn vriendin en studiegenoot) en mij (financieel) te helpen om iets aan deze situatie te doen. De reactie was overweldigend! Tot nu toe heb ben we maar liefst 6120 gulden opgehaald. Dit overtreft onze stout ste dromen en ik wil namens ons allebei laten weten dat dit natuurlijk fantastisch is! Het is tot nu toe nog steeds een beetje onduidelijk wat er precies van gekocht gaat worden maar het staat vast dat het goed besteed gaat worden. We zijn op dit moment druk bezig om de construc tie van een wc er door te krijgen. Helaas duurt alles in India erg lang, de ambtelijke molens draaien hier nog driemaal zo traag als in Nederland! Maar we geven niet op! Verder hebben we al wat speelgoed (voornamelijk houten puzzels en houten blokkendozen) besteld bij een dagcentrum in de buurt. Dit is een dagcentrum voor meervoudig verstandelijk gehandicapten. Sandra en ik werken daar ook en daardoor wisten we dat ze een werkplaats hebben waar houten spullen (en ook speelgoed) gemaakt wordt. We heb ben besloten om ons speelgoed hier te laten maken omdat dit dagcen trum volledig afhankelijk is van gif ten. Het leek ons en goede manier om zo twee vliegen in 1 klap te slaan. De Anganwadi worden hier mee geholpen maar het dagcentrum ook. Verder zijn we van plan om electriciteit te krijgen in beide Anganwadi en natuurlijk nog veel meer speelgoed en lesmateriaal, maar dat volgt zo snel mogelijk. Aangezien we pas begin mei weer terug komen in Nederland willen we iedereen vragen nog even geduld te hebben. We zullen proberen ieder een die geld gestort heeft op onze rekening persoonlijk een bericht te sturen. Natuurlijk zullen we tegen die tijd precies laten weten wat we gedaan hebben met het geld. Nogmaals; mensen bedankt! Fantastisch om te merken dat er zoveel mensen zijn die zo begaan zijn met het lot van kinderen hier in India! Anouk-Elaine Mickers Wethouder Kersten Jarenlang kon wethouder Kersten in Venray zijn gang gaan. De gemeenteraad legde hem geen stro breed in de weg en de verantwoor delijke ambtenaar P. Lucassen maakte zijn eigen wetjes en trok zich niet veel aan van de geldende voorschriften. Jaren geleden al hebben wij alle fractievoorzitters schriftelijk op de hoogte gebracht van deze gang van zeken. Geen van allen nam de moei te de zaak te onderzoeken of zelfs maar inhoudelijk antwoord te geven op onze correct geformuleerde en ondertekende brieven'. Dat is jam mer! Een klein onderzoekje zou al vlug geleerd hebben dat het wat bouwen betreft goed mis was in Venray en door het nemen van passende maat regelen en het heenzenden van de verantwoordelijke wethouder zou de Venrayse gemeenschap nu niet zijn opgezadeld met een miljoenenstrop waarvan de hoogte nog lang niet te overzien is. Toen wij in maart 1998 huis aan huis een geheel op waarheid berust pamflet lieten bezorgen om de bur gers van Venray te waarschuwen, maakte de politiek zich alleen maar druk om de zogenaamde 'anonimi teit' en nog gekker de 'kleur' van het pamflet. Overigens wist heel Venray dat het hier om de bouw plannen van de gebr. Sijbers ging. Midden in het centrum stond op de beoogde bouwplaats immers al wekenlang een metershoog bord van dezelfde strekking. Op 16 juni deelde Piet Kroft, voorzitter van de PvdA afd. Venray e.o. ons mee dat hij zijn tijd niet wilde besteden aan een onderzoek. Was hij toen misschien al bevreesd dat er nog veel meer voor de dag zou komen? Is het niet vreemd dat voor de explosie van bouwstops en schadeclaims de verantwoordelijke ambtenaar, met instemming van de Raad, bevorderd wordt tot gemeen tesecretaris? Als de gemeenteraad nu geen pas sende maatregelen neemt, zal er bij de volgende verkiezing waarschijn lijk helmaal niemand meer naar de stembus komen. Alleen een nieuwe partij zal dan misschien nog uit komst kunnen bieden. Om te beginnen zal de gemeente raad de verantwoordelijke wethou der persoonlijk aansprakelijk moe ten stellen. Dit is juridisch mogelijk, zoals reeds op 30 november 2000 in een ingezonden brief in dit blad werd vermeld. Ook zou er een onaf hankelijk onderzoek moeten plaats vinden naar de gang van zaken bij Bouw- en Woningtoezicht. Het is te hopen dat de gemeente raad zich deze keer niet laat mislei den door een emmertje krokodillen tranen van 'de zieke Kersten' en excuus van Truus (Kemmelings). De belastingbetaler heeft er onderhand schoon genoeg van tel kens op te draaien voor het wanbe leid van de PvdA-wethouder. J. Sijbers, Overloon. Het taxatie- advieskantoor Dirkx Van Soest, met vestigingen in Venray en Venlo, is gestart met een spreekuur voor vragen over de Wet Waardering Onroerende Zaken. Alle belanghebbenden, zowel zakelijk als privé, hebben de nieuwe WOZ-beschikking in de brievenbus gekregen. Enkele gemeenten, waar onder Venlo en Venray krijgen voor het eerst te maken met de methodiek van de gewijzigde wet WOZ. De ervaring in andere gemeentes leert dat de waarderingen vergeleken met de oude OZB-taxatie veel hoger uit vallen. Dit zal veel vragen oproepen en veel wenkbrauwen doen fronsen bij het zien van de bijbehorende aanslag. Gewapend met de beschik king en het taxatieverslag kunnen burgers en bedrijven op het spreek uur duidelijkheid krijgen. De gemeentes hebben hun best gedaan om zoveel mogelijk informatie te verschaffen. Maar de Wet WOZ is geen eenvoudige materie, zeker niet omdat iedereen er zo direct bij betrokken is. Nu al wordt Dirkx van Soest herhaaldelijk benaderd met vragen, hetgeen hun vermoeden, dat er onder de bevolking veel behoefte is aan een 'vraagbaak' bevestigt. Om het de vraagstellers zo eenvou dig mogelijk te maken, is gezocht naar een laagdrempelige benade ring. Tijdens dit spreekuur krijgt De Venrayse Vrouwenraad spreekt in een brief aan de vaste kamercommissie voor Volksge zondheid, Welzijn en Sport in Den Haag nogmaals haar grote bezorgdheid uit over het afkalven van de gezondheidszorg in Nederland en meer specifiek voor de organisatie van de zorg in de regio Venray. De Venrayse Vrouwenraad reageert hiermee op de jongste voorstellen met betrekking tot de reorganisatie van de Stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg. Daarin werd aangegeven dat een beperkte EHBO-functie over ander halfjaar alleen nog tijdens kantoor uren kan plaatsvinden. Buiten kan tooruren en in de weekendèn zal er een huisartsenpost nabij het zieken huis komen. 'Er is dan geen spoed eisende klinische hulp meer moge lijk in de regio Venray', schrijft mevrouw Cals, secretaris van de Venrayse Vrouwenraad, in de brief. 'In het ziekenhuis zal dan alleen een ziekenhuisdokter aanwezig zijn'. De vrouwenraad vindt dit een kwalijke zaak. 'Wij verwachten dat juist vrouwen de dupe zullen worden van deze slechte ingreep in de reorgani satie van de stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg. Het betekent een aanzienlijke verzwaring van de mantelzorg die voor een groot deel wederom op de schouders van vrou wen terecht zal komen'. Een extra handicap daarbij vormt volgens de Venrayse Vrouwenraad het zeer gebrekkig openbaar vervoer en de grote afstand van circa 25 km tussen Venray en Venlo. men uitsluitsel over vragen zoals: 'is de waarde van mijn huis/bedrijfs pand wel juist getaxeerd?', of de veelgehoorde vraag: 'ik heb nie mand gezien, en toch ga ik 60 omhoog' en 'moet ik bezwaar maken tegen de aanslag en hoe moet dat dan?'. BEZWAAR EN BEROEP Hoewel de WOZ-taxaties zo nauwgezet mogelijk zijn verricht, zullen er bij tal van panden toch onnauwkeurigheden ingeslopen zijn, bovendien worden er menselij ke gemaakt. Daar hoeft u zich niet bij neer te leggen. Het is mogelijk om bezwaar in te dienen. Voor een succesvol bezwaarschrift moet men inzicht hebben in de werking van de wet WOZ en bovendien moet men op de hoogte zijn met het waarde- peil in de omgeving. Dirkx Van Soest heeft veel ervaring met beide. De taxateurs zijn WOZ-gecertifi- ceerd. Men beschikt over een archief van vele duizenden objecten in de regio. Een beroepschrift is een hopeloze zaak zonder een deskundi- ge-rapport van een WOZ taxateur, maar een beroepschrift is al weer twee stadia verder dan het eenvoudi ge spreekuur. Het WOZ-spreekuur is iedere middag op afspraak. Men moet meenemen: de beschikking en het taxatieverslag, dat op te vragen is bij iedere gemeente. De kosten van een consult bedragen voor particulieren a 47.50 inclusief btw. Voor adviezen aan bedrijven wordt een uurloon gehanteerd, omdat de ervaring leert dat opname ter plaatse noodzakelijk is. Hiervoor krijgt u beantwoording van uw vragen, en advies of u bezwaar moet indienen en hoe dit te doen. Telefonische adviezen worden niet verstrekt. Op www.taxeren.nl is nos meer informatie te vinden. De politie Land van Cuijk open de afgelopen dinsdag aan politiel- oket in Overloon. Dit past in het beleid gebiedsgebonden werken van de politie, terug naar de bur ger op wijk- en buurtniveau in een zogenaamde huiskamer. Bewoners van Overloon en directe omgeving kunnen tijdens de ope ningstijden voor alle politiezaken in deze huiskamer terecht. De politie in het district Land van Cuijk werkt al enige tijd aan de opbouw van het gebiedsgebonden politiewerk. Bereikbaarheid is daar een belangrijk onderdeel van. Daarom worden er op verschillende locaties in het Land van Cuijk zoge naamde huiskamers ingericht. Ingehouwen, meester gebruikt door verschillende instanties, worden ruimtes ingericht waar de politieme dewerkers enkel malen per week spreekuur houden en dus makkelijk aanspreekbaar zijn voor de burgers. Ook in Overloon is een huiskamer gerealiseerd in het gemeenschaps huis aan het 14 Oktoberplein 2. Deze huiskamer werd afgelopen dinsdag officieel in gebruik geno men door de korpschef van de poli tie Brabant-noord, dhr. E.T. van Hoorn. Dhr. Martens, voorzitter van de dorpsraad Overloon droeg sym bolisch een sleutel over aan de poli tie. Vanaf 13 maart zullen de gebied- gebonden medewerkers op maan dag- en woensdagochtend van 09.00-12.00 uur spreekuur houden. Daarnaast kan van de ruimte ook gebruik worden gemaakt op afspraak via tel. 0900-8844. De politiemedewerkers die aan Overloon gekoppeld zijn zullen op eigen initiatief regelmatig in het gemeenschapshuis aanspreekbaar zijn. De politie verwacht veel toe loop vanuit de bevolking, met name omdat het gemeenschapshuis goed toegankelijk en zeer laagdrempelig Bent U ook uitgekeken op uw muren waar dat saaie behang op zit of dat eenzijdige kleurtje? Dan wordt het tijd dat U eens bij Frank Cremers in Oostrum aanklopt. Onder de bedrijfsnaam Fresco Cremers verzorgt Frank Cremers al uw schilderwerk en decoratieve wandafwerking. Cremers zit al 18 jaar in het vak en is sinds 1 januari als zelfstandig vakman actief. De naam Fresco geeft al aan dat Cremers meer van uw schilderwerk wil maken. Hij speelt daarbij in op de nieuwe trend, zoals U die vaak tegen komt in een gezellig restau rantje, winkeltje of bij de kapper. Dat kan ook bij U in de woonkamer. Fresco is nl. gespecialiseerd in decoratieve wandafwerking, terwijl U ook voor het traditionele schilder werk bij dit bedrijf terecht kunt. Frank Cremers staat ook dan graag voor U klaar. Wilt U meer weten over decoratieve wandafwerking of een geheel vrijblijvend advies, neem dan contact op met Fresco, Vlasakker la. Oostrum, tel. 533876. Schilderwerk Decoratieve Wandafwerking %êM Vlasakker 1a 5807 BK Oostrum Tel.: 0478-53 38 76 Fax:0478-53 3976

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11