Dingus en gemeente in de rechtbank 'klik special Xerox schrapt 190 banen in Venray Feestelijke opening nieuwbouw De Hommel D66: reorganisatie VvGI zorgt voor overlast Verbeteren leefbaarheid wijken 'Toekomst speeltuin somber' Meerlose Michelle wint songfestival Klikgebit wint van gewoon maken een tuinontwerp op maat Gunhoek Start scholenproject Oeganda Vertraging uitvoering kunstprojecten Open dagen TOC's Tandtechniek Patersstraat 16 Venray 510341 LLTB gelast vergaderingen af jVel en maas donderdag 8 maart 2001 - Pagina 7 I296 pij kopieerapparatengigant tferox in Venray verdwijnen bin- ten een half jaar 110 banen. ,ater in het jaar verdwijnen nog fen tachtig plaatsen, alleen is nog liet bekend wanneer dat gebeurt, jet banenverlies maakt deel uit an een reorganisatie bij Xerox in Clfeuropa- Xerox hoopt dat er geen ledwongen ontslagen vallen, Via latuurlijk verloop, het beëindigen swi van tijdelijke contracten en het begeleiden van personeel naar verk elders, denkt Xerox in Venray het aantal banen met 110 te verminderen. I Xerox Venray heeft dinsdag de ■erste details bekend gemaakt van -ijn voorgenomen herstructurerings programma voor Xerox Europa die wereldwijd mede moeten leiden tot een kostenreductie van 470 miljoen gulden per jaar in de productie en bevoorrading. Het bedrijf heeft op dit moment nog een schuld uitstan van zeven miljard dollar. Met de voorstellen wordt ver wacht dat het aantal medewerkers in Europa in eerste instantie met 230 zal worden teruggebracht waarbij Venray I 10 banen verliest. In Mitcheldean en Dundalk verdwij nen respectievelijk 90 en 30 banen. "Wij zijn al onze opties continue aan het evalueren. Dinsdag hebben we onze mensen ingelicht over enkele van de voorstellen, die uiteen zijn gezet in onze communicatie van 10 januari. We hebben een toelich ting gegeven op een aantal van de veranderingen die we in 2001 voor nemens zijn te implementeren", zei Frans Stollman, vice-president van de Xerox Manufacturing en Supply Chain-operaties in Europa. VENRAY Xerox is voornemens om de pro ductie van analoge kopieermachines per eind juli 2001 te beëindigen en wil zich helemaal gaan richten op de groeiende markt voor digitale en kleurenmachines. Aanvullend daar op wil het bedrijf in het tweede kwartaal van 2001 overgaan tot uit besteding van bepaalde kabelboom assembly-activiteiten, die momen teel vervaardigd worden in Dundalk en delen van de productie van print cartridges uit Venray. Diverse voorstellen, inclusief de mogelijke uitbesteding van andere digitale modules en assemblage van kleurenproducten, worden nog steeds onderzocht. Een eventuele implementatie hiervan leidt waar schijnlijk tot een verder verlies van 320 banen later dit jaar (240 in Mitcheldean en 80 in Venray). De afdeling Corporate Real Estate en gespecialiseerde onroerendgoedbe- drijven zijn door Xerox ingescha keld om de eventuele verkoop van overtollige stukken land en gebou wen op alledrie de locaties te bege leiden; dit om bedrijfskosten te ver lagen en om éénmalig een verkoopopbrengst voor Xerox te genereren. Xerox biedt momenteel werk aan 2500 mensen in Venray, 1000 men sen in Dundalk en 1500 in Mitcheldean. \N1 'erlw 5,2 138 "'De Hoveniers Venray 0478-571800 Pater Jeu Haumann uit Bergen erricht vrijdag 9 maart om 20.00 ur in de Paterskerk de officiële Opening' van het scholenproject n Oeganda. De Vastenactie van gaf de Missie Ontwikkeling Vrede Venray staat dit jaar weer in het teken van de taak die de missie nkc heeft om het leed van de mede- f piens enigszins te verzachten. Zeker als deze medemens wat verder weg woont en zeker als het kinderen betreft. Dit jaar is gekozen voor een onderwijsproject in )eganda. Dit land heeft circa 1,5 niljoen vluchtelingen opgenomen lit Soedan, waar al jaren een ver- Iclirikkelijke burgeroorlog woedt lie al vele tienduizenden mensenle vens heeft geëist. B- Ook zijn er vele kindsoldaten, ingens en meisjes van 9 of 10 jaar ie gedwongen worden om oorlog voeren en te doden. Deze kinde- r. Polen, die veelal getraumatiseerd zijn, lebben dringend onderwijs nodig, 'ater Jeu Haumann zal vrijdag tij- men lens de bijeenkomst in de 'aterskerk het project 'Een school voorkinderen' uitvoerig toelichten. dotjHij kan dit als geen ander, want hij hij heeft gedurende jaren de proble- nen letterlijk aan den lijve onder vonden. De presentatie wordt muzi kaal opgeluisterd door het koor Chrisko uit Venray. In de raadsvergadering van okto ber 1999 werd het Masterplan Beeldende Kunst vastgesteld. "De kracht van kunst" omvat een uitvoe ringsprogramma voor vijfjaar, van 1999 tot 2004. Frits Vossen, hoofd afdeling Welzijn, meldde in de com missie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) dat de uitvoering enkele maanden vertraging heeft opgelo- 17f pen. "We lopen drie tot vier maan den achter op de planning. Dit komt omdat de afdeling momenteel wordt door een behoorlijke uit val. Enkele medewerkers zijn van- L vege ziekte langdurig afwezig. Er is ok nog geen oplossing in zicht om [de achterstand snel te kunnen repa reren", zei Vossen. Het project kunst [en psychiatrie 'Enkeltje Venray' is ok in het masterplan opgenomen, leze grootscheepse kunstmanifes tatie staat gepland voor het voorjaar van 20027 Volgens Frits Vossen loopt de uitvoering van dit kunstpro ject geen gevaar. "Want hieraan geven we de hoogste prioriteit." Op donderdag 15 en vrijdag 16 maart houden de TOC's open dagen. Deze open dagen zijn spe ciaal voor jongens en meisjes van het VMBO die een technische praktijkopleiding willen gaan vol- 'in in de metaalbranche. Geïnteresseerden is een metaalop- •eiding met andere vooropleidingen zijn natuurlijk ook van harte wei hom. Als je de opleiding gaat vol gen krijg je meteen een baan bij een bedrijf in de regio en een salaris. De opleiding duurt twee jaar, waarin je één dag per week theorie (Gilde h* Opleidingen) krijgt en vier dagen praktijk. Je ontvangt een volledig erkend diploma. De open dagen starten om 14.00 uur en eindigen om 20.00 uur. M Locaties open dagen: I TOC Venray, Smaklerweg 29: las- Hsen, verspanen; TOC Venlo, ^■Watermolenstraat 38: Fijnmecha- Jjflnisch centrum, verspanen, fijn- ^Hplaatswerkcentrum, plaatwerk, las- jjj«sen; TOC Weert, Schuttebeemd Hp9: lassen, verspanen Voor meer ^Wmformatie, www.toc-limburg.nl School wil snel oplossing voor verkeersproblemen Zaterdag 10 maart om 10.15 uur precies vindt de feestelijke opening van de nieuwbouw van basisschool De Hommel aan de Oostsingel 39 plaats. De opening wordt gecombineerd met de afsluiting van de projectweek 'Kunst en Theater', zodat er in de school veel te doen en te zien is. Ook zijn er drankjes en hapjes verkrijgbaar. De Hommel is geo pend van 10.00 uur tot 13.00 uur. De protestants-christelijke school heeft er drie nieuwe lokalen, twee fraaie vergaderruimtes en enkele toiletten bijgekregen. Een totale oppervlakte van circa 400 vierkante meter. "De nieuwbouw was héél erg nodig", zegt directeur Jan Brouwer, "want onze streekschool heeft te maken met een grote toe stroom aan nieuwe leerlingen." Op de kop af 304 leerlingen krij gen onderwijs in het gebouw van De Hommel. "We hebben leerlingen uit Meerlo, de kerkdorpen van Venray en Venray-Centrum", vertelt adjunct-directeur Johannes Berhitu. "Liefst 120 kinderen blijven tussen de middag over omdat ze niet in de buurt wonen. Ze nemen hun eigen brood en drank mee en dagelijks houden vier ouders een oogje in het zeil. Ja. de binding met de school is. erg groot." In de nieuwbouw krijgen drie groepen onderwijs. De leerlingen Zaterdag wordt de nieuwbouw van basisschool De Hommel feeste lijk geopend. De jeugd verheugt zich er nu al op. kunnen onder andere genieten van de nieuwste snufjes op computerge bied. "Er zijn bijvoorbeeld interne taansluitingen aangelegd, maar ook is er een nieuw alarmeringsysteem, nieuwe vloerbedekking en een modern ventilatiesysteem. De loka len zijn gewoon helemaal up-to- date", aldus Brouwer, die wil bena drukken dat de samenwerking met de afdeling Onderwijs van de gemeente Venray 'uitstekend is geweest'. ZORGEN Toch heeft de De Hommel-direc teur ook nog de nodige zorgen. Basisschool De Hommel wacht net als de Volksuniversiteit Venray en muziekkorps St. Petrus Banden namelijk al jaren op de locatiekeuze van de gemeente Venray voor een rotonde. "Er komen volgende week 65 leerlingen terug van onze depen dance naar ons hoofdgebouw aan de Oostsingel. We willen van de gemeente zo snel mogelijk een oplossing horen voor onze verkeers problemen en duidelijkheid over de uitbreidingsmogelijkheden." Want wat is er aan de hand? De gemeente Venray wil al jaren de aansluiting van de Oude Oostrumseweg en de Henri Dunantstraat op de buitensingel aanpakken. Op een stuk van minder dan tweehonderd meter komen namelijk twee drukke straten uit. Dat kan beter, meent de gemeente Venray. Bijvoorbeeld door één rotonde aan te leggen waarop beide straten uitkomen. Daarvoor heeft de gemeente Venray twee varianten bedacht. In de noordelijke variant verdwijnt de bocht uit de Henri Dunantstraat, waardoor de weg tegenover de Oude Oostrumseweg aansluit op de singel. Als de gemeente voor deze optie kiest, loopt de Henri Dunantstraat noorde lijk van de gebouwen van De Hommel, de Volksuniversiteit en het verenigingslokaal van muziekkorps St. Petrus Banden. Kiest de gemeente voor de zuide lijke variant, dan moeten Volksuniversiteit en wellicht ook Petrus Banden wel omzien naar andere huisvesting. "We zijn een groeiende school en willen weten aan welke kant we straks kunnen uitbreiden. Er moet zo snel mogelijk een oplossing komen voor de ver- keers- en parkeerproblemen. De inrit van de school ligt nu zo ongun stig dat ouders soms een kwartier moeten wachten voordat ze de weg op kunnen rijden. De situatie op de kruising is gewoon erg gevaarlijk. We wachten al negen jaar op een goede oplossing", aldus Brouwer. Provinciale Statenlid Martinet Roling uit Venray vraagt in een brief aan het college van Gedeputeerde Staten aandacht voor de gevolgen van de afbouw van het Vincent van Gogh Instituut. D66 is bang dat de ver snelde reorganisatie van het VvGI negatieve gevolgen heeft voor de behandeling van psychiatrische patiënten in Venray. Eind vorig jaar werd duidelijk dat het Venrayse instituut versneld moet bezuinigen omdat het aantal patiën ten en behandelingen harder is gedaald dan verwacht. De komende twee jaar moet voor 24 miljoen gul den bezuinigd worden op de organi satie. 'Venray kent van oudsher een sterke zorgsector met een bovenre gionale functie in de vorm van de grote instituten op het gebied van de geestelijke gezondheidszorg', zo schrijft Roling in de brief. Door de afbouw wordt de Venrayse samenle ving volgens het statenlid in toene mende mate geconfronteerd met burgers die tussen wal en schip drei gen te raken. 'Het gaat om mensen die in een neerwaartse spiraal van vereenzaming en ontsporing terechtkomen. Zij plaatsen zichzelf daarmee buiten de samenleving en zijn deze zelfs tot last. Op dit moment is veelvuldig en in ernstige mate sprake van overlast/crisissitu aties, voorvloeiend uit een psychi sche/ psychiatrishe problematiek in combinatie met drankgebruik; een dubbele diagnose dus. De politie en de gemeente constateren dat de afbouw van het Vincent van Gogh Instituut zwaar op de juiddelgrote gemeente drukt, aangezien er geen compensatie aan capaciteit en extra middelen tegenover staat', aldus Roling in de brief. D66 vraagt de provincie snel met maatregelen te komen. Bewoners van Brukske en Veltum mogen meedenken in het verbete ren van de leefbaarheid. Wonen Venray organiseert namelijk vervolg- btjeenkonisten voor de bewoners van Veltum en Brukske. Tijdens deze vervolgbijeenkomsten krijgen de bewoners en de in de wijk werkzame professionals een aantal mogelijke oplossingen voorgelegd voor de gesignaleerde problematiek in de wijk. Wonen Venray wil graag dat de bewoners de oplossingen bepalen want draagvlak is erg belangrijk. Alleen oplossingen die het vertrouwen hebben van de bewoners leveren straks een pós&ëw bijda^e :!a.i.rde1eelbaar!ieid in de. wijk;'.Wonen Venray hobpbdat veel bewoners naai" de informatiebijeenkomst komen Bewoners en professionals van de wijk Veltum zijn welkom op maandag 12 maart van 19.00 tot 21.00 uur in de aula van basisschool Coninxhof m de Goudsmidstraat 9 te Venray, Op dinsdag 13 maan van 19.00 rot 21.00 uur zijn alle bewoners en professionals van de wijk "t Brukske uitgenodigd naar wijkcentrum Dc Kiosk te komen,y van gehiii#8 èn s&ngetie xtjn www.awillems.nl In verband met de toenemende dreiging van mond- en klauwzeer (MKZ) heeft de LLTB besloten alle vergaderingen en bijeenkomsten met agrariërs af te gelasten. De periode geldt voor deze hele week. Vrijdag 9 maart wordt bekeken of de periode wordt verlengd. Deze ingrijpende maatregel is genomen vanwege de enorme consequenties die een MKZ-besmetting heeft. In de ons omringende landen zijn het afgelopen weekend enkele bedrijven verdacht van MKZ. Waakzaamheid is op zijn plaats. Daarom heeft het hoofdbestuur van de LLTB besloten om alle bestuurs vergaderingen en bijeenkomsten met Limburgse boeren en tuinders deze week af te zeggen. De preven tieve maatregel geldt voor alle sec toren (ook de plantaardige). De Stichting Speeltuin Venray ziet de toekomst somber in. Dat schrijft voorzitter Jan Jegen in een brief aan de raadsleden van de gemeente Venray. 'Zoals het er nu uitziet zullen wij er niet in sla gen om, binnen de gestelde ter mijn, aan onze opdracht te vol doen, aangezien er nog een bezwaarprocedure moet worden opgestart. Zolang de uitslag van deze procedure niet bekend is kunnen we niet verder', aldus Jegen. De Stichting Odapark heeft bezwaar aangetekend tegen de komst van de speeltuin in Vlakwater. Door middel van het schrijven wil de Stichting Speeltuin Venray, die op 3 januari 1995 werd opgericht, het initiatief nogmaals onder de aandacht brengen van de fracties, zodat de speeltuin voor kin deren van 0 tot 14 jaar ook de komende tijd zeker op de politieke agenda blijft staan. Verder is vol gens Jegen voor het verkrijgen van de benodigde financiële middelen de inbreng van de gemeentelijke partner 'maatgevend voor hetgeen wij van jeugd- en welzijnsfondsen kunnen verwachten. Hierin stelt onze gemeentelijke overheid, in tegenstelling tot buurgemeenten, zich echter zeer bescheiden op. Wij hopen dat dit standpunt voor bijstel ling vatbaar is'. Na een locatieonderzoek wees het college van B en W van de gemeen te Venray in 1990 een plek van 2,5 hectare in Vlakwater aan. Het stich tingsbestuur liet vorig jaar voor 4.500 gulden een schetsontwerp maken voor de daar in te richten .speeltuin. Jegen sprak twee maan den geleden nog de. hoop uit dat rond september 2001 de speeltuin eindelijk haar poorten zou kunnen openen. Maar inmiddels is er met het bezwaar van het Odapark een kink in de kabel gekomen. De Stichting Odapark heeft geen enkel probleem met de komst van een speeltuin. Alleen niet op die plek vlak tegen het Odapark aan, waar de stichting samen met het IVN en stichting De Marke de natuurwaar des in stand houdt. De rust in de natuur zou verstoord worden door een speeltuin. Bestuursrechter doet over zes weken uitspraak Dinsdagochtend diende in gerechtszaal C de zaak die Dingus tegen de gemeente Venray heeft aangespannen. Rechtbank-presi dent Voncken toonde zich uiterst formeel en liet geen ruimte voor discussies of uitgebreide verhalen. Zakelijk en 'to the point' wilde de bestuursrechter het naadje van de kous weten. Maar de vraag is of hij veel wijzer geworden is. Er waren zo'n vijftien Venraynaren even na elven verza meld in het zaaltje van het Rechtsgebouw in Roermond. Op de voorste rij zaten de hoofdrolspelers. Aan de ene kant de gemeente die werd vertegenwoordigd door Frits Vossen, hoofd welzijn, jurist Koos van Eekeren en in toog advocaat mr. M. Smets van Holland Van Gijzen. Aan de andere kant zat Dingus- voorzitter Pieter Gijsbers met naast hem, eveneens in toog, mr. Mat Muijres van Vlaminckx advocaten die als adviseur optrad. De gemeente werd in de rug gedekt door het Synthese-duo, directeur Leen de Waal en unitleider Marc Vincken. In de bankjes achter Gijsbers en Muijres zat adviseur Roland Zwiebel en een zestal bestuursleden en vrijwilligers van Dingus. Tijdens de zitting kwam ook nog even mr. Gerard Thijssen, de opgestapte Dingus-formateur, binnen vallen. Thijssen moest voor een andere zaak elders in het gerechtsgebouw zijn. Wie een spectaculaire zitting had verwacht kwam bedrogen uit. Niemand wist achteraf eigenlijk wat hij ervan moest denken. Er werd wat informatie uitgewisseld zonder dat echte helderheid geboden werd. De enigszins nukkige president Voncken bood ook geen enkele gelegenheid voor nuanceringen. "Heeft u het kunnen merken dat de jongerenwerker teruggetrokken is", vroeg Voncken aan Gijsbers. "Jazeker, meneer de president", ant woordde die. "Dat was een ramp voor Dingus", vervolgde Gijsbers. Waarop Voncken hem onderbrak. "Dat vraag ik niet. Ik wilde alleen maar weten of u dat gemerkt heeft en het antwoord is dus ja." DRIE PUNTEN Het geding draaide om drie pun ten. De verbouwing die nog steeds niet heeft plaatsgevonden, het terug trekken van de jongerenwerker door Synthese in opdracht van de gemeente en het stopzetten van de subsidie. Zowel Dingus als de gemeente diende een pleitnota in maar die hoefde voor Voncken die voorgelezen te worden. "Tenzij er nieuwe zaken aan het licht zijn gekomen. Want alles wat in de pleit nota's staat is al bij mij bekend", zei Voncken terwijl hij op het hoge dos sier wees dat voor hem op tafel lag. In het begin van de zitting foeter de de bestuursrechter wat op Dingus. Want de stukken waren niet op tijd. "En daar heeft u zes weken de tijd voor gehad. Dit is niet in overeenstemming met de proces orde want alles moet uiterlijk tien dagen voor de zitting binnen zijn. De gemeente zal er zich zeker tegen verzetten indien u vijf voor twaalf nog stukken indient", zei Voncken Meerlose Michelle (19) had één grote wens. Een keer meedoen aan het grote nationale songfesti val. Voor de aarigheid. Zaterdagavond ging de droom van de uit Meerlo afkomstige Michelle Courtens in vervulling. En op welke manier! Ze won het festival met verve. De vak- en publieksjury waren eensgezind. Met grote voorsprong won zij met haar liedje Out on my own het festival en mag zij 12 mei ons land vertegenwoordigen tijdens het Songfestival in Kopenhagen. Michelle Courtens is geboren in het Venrayse Sint Elisabeth- ziekenhuis en groeide op bij haar ouders in de Meerlose Christinastraat. in Meerlo volgde ze de basisschool Megelsheim. Haar muzikale moeder verzorgde op school onder andere blokfluitles. Begin jaren negentig scheidden haar ouders en trok Michelle met haar moeder mee naar Wijk bij Duurstede. Sinds enkele jaren woont ze op kamers in de hoofdstad. Daar studeert ze onder andere jazz- zang op het conservatorium. Haar tweede studiekeuze is cello. Ze heeft geen toelatingsexamen hoeven te doen voor het conservatorium omdat ze al zo goed zong. "Michelle heeft het geweldig gedaan", laat een trotse vader John Courtens uit Meerlo weten. Hij vond het heel emotioneel om zijn dochter in een uitverkochte Ahoy te horen zingen. De uitslag was voor Michelle en haar ouders een volko men verrassing. Haar liedje Out on my own gaat over het wonen op kamers, over vrijheid en op eigen benen staan. Michelle is. volgens vader John, inderdaad een meid die met beide benen op de grond blijft staan. Het is overigens in korte tijd dat meerdere zangtalenten uit Meerlo- Wanssum zich landelijk laten horen. De afgelopen maanden scoorden het Meerlo-Wanssumse duo Kaja (Karlijn Surminski uit Blitterswijck en Janine Schell uit Wanssum) lan delijk met hun liedje This Day. En zowel bij Michelle als bij Kaja valt een ding op: bescheidenheid' en geen overdreven show en glitter. Gewoon puur. Drie Meerlo- Wanssumse meiden die nationaal scoren. Een mooier muzikaal visite kaartje kan de gemeente zich niet voorstellen. belerend tegen Gijsbers en Muijres. Advocaat Smets van de gemeente kopte de voorzet van de bestuurs rechter - uiteraard - voor open doel in. "Dit schaadt inderdaad de pro- cesgronden. Ik heb daar uitdrukke lijk bezwaar tegen", stelde Smets. Het stond 1-0 voor de gemeente en in het Dingus-kamp was de span ning voelbaar. VERBOUWING Over de verbouwing was presi dent Voncken snel uitgepraat. Hij liet duidelijk doorschemeren dat dit meer een zaak voor de kantonrech ter is. Over het terugtrekken van de jongerenwerker waren de meningen verdeeld. Smets gaf toe dat de brief aan Dingus daarover 'wat onhandig door de gemeente geformuleerd was.' Ook over het al dan niet uitbe talen van de subsidie heerste ondui delijkheid. Volgens Frits Vossen was de subsidie over 2000 als een eenmalige bijdrage uitbetaald. "Als financiële ondersteuning tot aan de renovatie en de vernieuwing van het bestuur. Over het jaar 2001 is nog niets besloten", beweerde Vossen. Terwijl Pieter Gijsbers kon melden dat de subsidie over het eerste kwar taal van 2001 al binnen is. "Ik heb de bankafschriften bij me. Die kunt u inzien", zei Gijsbers tegen Voncken maar die geloofde het wel. Terwijl de gemeente vasthield dat de bijdrage geen subsidie was daar beweerde Dingus het tegenover gestelde. "Wanneer zegt u stop tegen de betalingen", vroeg de bestuursrechter aan de gemeente. "Er gaat binnenkort een brief naar Dingus toe om tot een afronding te komen. Anders is de intentieverkla ring en alles van de baan", ant woordde Koos van Eekeren. Frits Vossen meldde dat over twee weken de bouwvergunning voor de renova tie afgegeven kan worden en dat verbouwing dan snel zou kunnen beginnen. UITSPRAAK Bestuursrechter Voncken keek op de klok, het was inmiddels rond het middaguur, en hij besloot de zitting te beëindigen. "Binnen zes weken volgt de uitspraak. Die termijn kan nog met zes weken verlengd wor den." Waarna iedereen opstond en naar buiten liep. Door de glaswan den van het gerechtsgebouw straal de het lentezonnetje vrolijk naar binnen. Dingus-adviseur Mat Muijres hield zich op de vlakte. "Het is gegaan zoals ik verwacht had. Het wordt afwachten wat de uitspraak wordt." Pieter Gijsbers wist niet hoe hij de rechtszitting moest bekijken. "Ik zit al vijf jaar vrijwel dagelijks middenin deze zaak. Ik kan het daarom niet meer objectief en op een afstand bekijken. Toch heb ik er geen slecht gevoel over. Want de stemming van de pre sident sloeg tijdens de zitting toch om in ons voordeel." Dat hij de stukken niet op tijd had ingeleverd wijt de Dingus-voorzitter aan overmacht. "Want er is de laat ste tijd nogal wat over ons heen gekomen. Eerst was er die heisa over de afgeblazen jongerenwed- strijd en vervolgens het gedoe rond de sluitingstijden. Daar is enorm veel tijd in gaan zitten. We noemen dat hier 'geplande ellende'. Het lijkt er op dat het allemaal bewust gebeurd, zo vlak voor een zitting", vermoedt Gijsbers.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7