Vastentijd 2001 "Bekoringen".... Ictfanmatie de 1/ewuzuee Missie Ontwikkeling Vrede Delen maakt je niet arm maar verrijkt je *De Wandeling': solidariteit en soberheid maand lang op tv Venray's Mannenkoor Wijkvereniging Landweert öude De Springplank i Den Hoender i f PEEL EN MAAS donderdag 8 maart 2001 - Pagina; Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor ouders Verstegen-Houben. zoon Sraar en klein zoon Jack; 6wd. Gonny Franssen- Clephas (coll); overl. ouders Antoon Stiphout en Maria Claessns; Gerrit Peeters en Johanna Claessens. Zondag: 2e Zondag van de vasten. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Eduard v.d. Berg; overl. ouders Wim y. Dijck- Duij kers en zoon Joos; overl. ep. H. Gerrits-Henpans en overl. ouders; Mariet en Martha Goumans-Janssen; jrd. Anna v. Osch, echtgen. En zoon Sjef; Antoinetta Custers-Luijckx en Hubertus Custers; Martha Gerrats, zoon Hay en dochter Wilma; Ben Aaits (buurt Pr. Hendrikstr.): Jacobs Mohr )pr); 11.00: H.Mis: 6wd. Fien Kruijssen- Breukers; overl. ouders Laurensse- Maassen, dochter Riek en zoon Jaques; jrd. Schrienemakers-Jacobs; jrd. Jos Philipsen; Maandag: 9.00 H. Mis overl. fam. de Vilder-Rutte; Dinsdag: 9.00 H. Mis Karei v. Vegchel (verj.); Woensdag: 9.00 H. Mis voor het geeste lijke en tijdelijk welzijn van de parochie; Donderdag: 9.00 H. Mis voor alle zie ken uit de parochie: Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Annie Martens; Nol Broers: Dienbeurten: za 19.00: Stef, Robert, Judith, Falco, Andrea en Dennis; zo 9.30 Ties, Koen V. en Jacqueline; zo 11.00: Bram, Marjoleine, Suzanne, Koen M.. Niek en Khalid. Lectoren: za. 19.00: S. Manders; zo 9.30 G. de Groot; zo 11.00 T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers;. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Wie kent ze niet? Aan het begin van de Vasten- of Veertigdagentijd vernemen wij met lichte verbazing dat ook Jezus ze ondergaat en wel tot driemaal toe. Dit betekent dat gelo ven, trouw aan Gods woord, bepaald geen luxe vrijetijdsbesteding of iets gemakkelijks is. Zowel van binnenuit als van buitenaf ervaren wij allerlei weerstanden, afweermechanismen en vluchtreflexen. Onze bekoringen zijn van mens tot: mens verschillend. Ze hebben iets te maken met ons tempe rament - zowel onze zwakke als onze sterke zijden - onze verantwoordelijk heden, de situatie waarin wij ons bevinden. Wie denkt zelf onkwets baar te zijn. loopt dubbel gevaar Gods Woord voorbij te lopen, het naar eigen hand te zetten of zelfs te mis bruiken. Bij Jezus ging het erom of Hij trouw wilde blijven aan zijn zending als Messias: een soort van "eindexa men" dat Hem uiteindelijk op én over het kruis heeft gebracht. Bij ons gaat het over hetzelfde, namelijk: wat loop ik hier te doen? Waar wil ik naar toe? Wat of wie is mij de moeite waard? Mensen van alle tijden struikelen over deze bekoringen die zich telkens manifesteren in andere vormen en met andere gezichten. Alle misère in eigen leven en in de wereld kunnen wij praktisch herleiden lot de in het Evangelie vernoemde moordende dreiging van eigen profijt, blinde macht en aanstellerige pose. De drie bekoringen van Jezus met een sug gestie voor ons eigen leven: - Waar liggen de stenen die ik zou willen omtoveren tot brood? Ervaring en bekwaamheid aanwen den tot eigen of andermans profijt, de evangelische boodschap afzwakken om een goede indruk te wekken of moeilijkheden uit de weg te gaan. - Waar staat de berg die mij in eigen en andermans ogen eer, macht en aanzien geeft? - Wanneer gezag tot macht ver wordt en wanneer er die drang is naar de "eerste plaats" en het "laatste woord". - Waar prijkt de tempelpoort van waaruit ik onder luid applaus kan springen zonder zelfs mijn voet te bezeren? Dal zijn de lege, valse troostwoorden bij verdriet, dat is het Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.3.0-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie. tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kinderwoorddienst: volkszang; Truus v. Lierop-Mols (coll); Jac. V. Leuken (coll); jgt. Harry Clephas; Zondag: 8.30 voor de parochie Venray- zuid; 10.30 m.m.v. Zonnelied; jgt. Frits Dupont; Lien Philipsen en overl. fam.; Harry Hendrix en overl. fam. Hendriks- Swinkels; Maandag: 18.30 Harrie Cremers; Dinsdag: 18.30 Antoon Lucassen, schoonzoon Lucien en overl. fam.; Woensdag: 18.30 Toon Brand, Petronella Brand-v. Horck en overl. fam.; Donderdag: 18.30 kleinkind Bente; Vrijdag: 18.30 overl. ouders Volleberg- Arts; Wim Schwachofer (verj.); ouders Janssen-Vermeulen en zoon Martijn. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. herenkoor Christus Koning: overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; Harry Swinkels en overl. fam.; Harrie Vermeulen (coll); Piet Peeters en overl. fam. Peeters-Gerrits. Parochie Oostrum 2e Zondag van de veertigdagentijd; Zondag: 10.30 H.Mis (gemengd koor): jrd. Herman de Kleijn; mw. Litjens- Verheijen; Jan Verheijen; Lucie Raedts; overl. fam. Raedts-Verhees; Gerard beroep op Gods Geest om onverant woord toch mijn zin te doen en anderen te benadelen of monddood te maken. Wij moeten deze bekoringen in ons eigen leven ontmaskeren, onder ogen durven zien en bestrijden. Laten wij daarbij niet de bekoringen op rekening van een "boze geest" of een ander mens schuiven: doorgaans liggen de oorzaken of aanleidingen in ons eigen, op de een of andere wijze "leeg" hart. Dat woord "hart" staat telkens weer voor de schat kamer, de startbaan of het einddoel van alles wat heil, geluk, waarheid of liefde heet. Met welk hart wij het woord van God tegemoet treden, aanvaarden, seri eus nemen, concreet maken en in daden omzetten is dus van wezenlijk belang. Een hart kan "leeg" zijn omdat het voor Lemmens (coll); overl. ouders Jans- Verheggen; Annie Rutten-Weijs (v.w. vrienden); Wiel Drabbels; 11.30 doop Ramon en Chantal v. Rattingen; Dinsdag: 9.00 Theodoras Camps en echtgen.: fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam.; Jan Zegers en Johanna Camps; Donderdag: 9.00 overl. fam. Hendriks; Piet Litjens; fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam.; Misdienaars: Sebastiaan Wijnen. David de Boer, Steef Emons en Sjors Goumans. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); jrd. An Houwen-Dirks; Chris Houwen; overl. ouders v. Rhee- Bierlee: overl. ouders Smmits-Teuws; overl. ouders Classens-Volleberg; 6wd Piet Swinkels; Jac Philipsen; Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); St. Johannes v.d. Sterren, Petronella Muijzers en pater Johan v.d. Sterren; st. Piet en Petronella Willemssen-Opheij; overl. fam. Pouwels-Egelmeers; Woensdag: 9.00 H. Mis Johan Kiskamp; Vrijdag: 9.00 H. Mis Ben Markslag. Collectanten: za: P. v. Dijck; zo: G. Peters; Misdienaars: za: R. Steeghs en W. Vissers; zo: Anne Mieke en L. Steeghs. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 jrd, Martin Hagens en Anna Hagens-Vullings; Jan Thielen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinde ren; Grada Buddiger-Classens (namens ouderenbond); overl. ouders Classens- Valckx: Truus v. Houdt-Flinsenberg (SNV bond); Thei Seijkens; jrd. Lei Heidens: overl. ouders Maes-Baeten en zoon Marden: Woensdag: 18.00 Misdienaars: za: Evelien en Sjors. Pastoor Hoedemaeckers, Dorpsplein 7. 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Parochie Leunen 2e Zondag van de vasten Zaterdag: 19.00 Kindernevendienst; lsm. v. bijzondere intentie (v.w. v. K.); Harrie Verstappen, Henrikus Claessens en Gertruda Claessens-Gussen en overl. fam.; Zondag: 10.30 hgm. Otto Stevens en Marie Stevens-Vandevenne; weekd. Door Josten-Smits (6); gst. Krd. Overl. ouders Litjens-Keijzers en dochter Mia; Alphons Thissen; gst. Jrd. pastoor Jacques Haenen; Maandag: 19.00 lsm. Antoon Verheijen en overl. fam.; Dinsdag en woensdag: GEEN avond mis; Donderdag: 19.00 lsm. Piet Keijsers én Marie Keijsers-Hendrix; Piërre niets en niemand meer openstaat, maar evenzeer omdat het zo overvol is van zichzelf of een berg gekoesterde onbe nulligheden, zodat anderen of diepere waarden er niet meer bij kunnen. Dit vraagt van ons snoeien in onze ambities en heilige huisjes, dit vraagt van ons materiele inzet in de vastenactie en de kerkbijdrage en overal waar men ons en de rijkdommen van ons hart en porte feuille nodig heeft. Dit vraagt van ons een serieus toe-leven naar Pasen toe: lui sterend naar God en naar elkaar, gevend en vergevend, nieuwe kansen vragend en schenkend en eerlijke strijd met ons zelf.... met de hulp van Gods Geest. Namens het priesterteam A de Graaf Woutering Aalmoezenier van Sociale Werken De Vastenactie nieuwe stijl wordt dit jaar voor de tweede maal door onze MOV-commissie georganiseerd. Nieuwe stijl betekent dat deze actie, meer nog dan in het verleden, in het teken zal staan van de taak die wij heb ben om het lijden van onze medemens te verlichten. Zeker als deze medemens wat verder weg woont en in het bijzon der als het kinderen betreft. Dit jaar heeft Venray gekozen voor een heel speciaal project en wel een school in Oeganda voor kinderen die uit Soedan zijn gevlucht. In Soedan woedt namelijk een verschrikkelijke oorlog, die, met een korte onderbreking, al enkele decennia duurt. Noord tegen Zuid. ofwel regeringstroepen tegen het opstandige zuiden. De regering zetelt in het noorden, de Soedanese inwoners uit het zuiden proberen nu al vele jaren een beetje gelijke status te krijgen. Dit gaat met heel veel geweld gepaard. Hierbij komt nog dat in het zuiden ook weer afzonderlijke krijgshe ren opereren die onderling om macht strijden. Naast de bekende verschrik kingen van een oorlog hebben we hier Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen; Vrijdag: 19.00 Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Diane v. Gorp en Emma Weijs; zo 10.00 Karlijn Pouwels en Paulien Weijs; ma 19.00 Fenne Smits en Geert Manders; do 19.00 Sander Loonen en Patrick v.d. Sterren. Lectoren: za 19.00: Harrie Bovee; zo 10.00 Els Wijnhoven. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag van de vastentijd. 9.30 Hoogmis: GGJT Engelvertus Poels en Gertruda Poels-Voesten; Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; 6wd. Marie Voesten-Gielen en dochter Grada; Misdienaars: Frank, Marlie. Iris J. en Patrick P. Rectoraat Veulen 2e Zondag van de vasten. Zaterdag: 19.00 Hgm, en kinderwoord dienst; Piet Cox, Dien Cox-Mommen en zoon Huub; Misdienaars: za: Loes, Danny, Rik en Daan. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (kinderkoor); past. Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden; ouders Horrevoets-Havermans; Toon Lemmens; Johan Vogels: jrd. Grad Arts; de overledenen; Sjeng Zanders en doch ter Ria Koonings-Zanders: Zondag: 9.15 jrd. Willem Spreeuwenberg en echtgen. Maria AANDACHT VOOR DE VASTENACTIE De Bisschoppelijke Vastenactie is een bekend fenomeen. In de ruim veertig dagen naar Pasen zamelen parochies geld in voor diverse projecten in ontwikke lingslanden om zo hun solidariteit te tonen. Ook veel gelovigen kiezen weer voor een sobere levenshouding in de vas ten. En daarmee raakt de Veertigdagentijd twee thema's, die pok in KRO's 'De Wandeling' centraal staan, in de vijf maartse afleveringen, die samen te maken met het fenomeen kindsolda ten. Jongens, en nu ook meisjes, van 9 of 10 jaar worden, vaak onder invloed van verdovende middelen, ingezet en leren oorlog voeren en doden. Een groot deel van de zuidelijke bevolking is naar Oeganda gevlucht. Een van de armste landen van de wereld beeft 1,5 miljoen vluchtelingen opgenomen! Hieronder zijn veel kinderen, vaak getraumatiseer de kinderen. Deze kinderen hebben zeer dringend onderwijs nodig. Daarom ons project, een school voor deze gevluchte kinderen. Ons project zal officieel worden gepresenteerd op vrijdag 09 maart a.s. om 20.00 uur in de Paterskerk. Tijdens deze presentatie zal pater Tjeu Haumann uit Bergen een lezing verzor gen. Hij kan dit als geen ander omdat hij enkele tientallen jaren in dit gebied heeft gewerkt en alles letterlijk aan den lijve heeft meegemaakt. Wij nodigen u graag uit bij deze presentatie aanwezig te zijn. Vanzelfsprekend vragen wij u ook dit project een warm hart toe te dra gen. Tot vrijdag 09 maart! Vervoort; Rick Raaijmakers- Meulendijks; overl. lam. Mulders- Maessen; Josefien v. Otterdijk: Dinsdag: 19.00 Bernardina v.d. Munckhof-Schouten; Rick Arts- Fleurkens (Immenhof); Harry Spreeuwenberg (verj.). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Klaas; zo 9.15 Marian en Paula; di 19.00 Rian en Ron. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Jacobus Poels; Woensdag: 19.00 Antoon Poels en Petronella Poels Misdienaars: Frank Hendriks en Koen v. Tilburg. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Janine Claessens; Maandag: 19.30 overweging 40 dagen vastenrijd; Donderdag: 19.00 M. Jansen; Vrijdag: 19.30 Plechtige H.Mis b.g.v. 40-jarig jubileum LVB; voor de levende en overl. leden van de LVB; Misdienaars: zo: Ellen, Linda, Suzan en Tom; vrij: Ronnie en Suzan; Lezers: zo; Lies v.d. Heuvel; Rectoraat Smakt Zaterdag: 19.00 gezongen avondmis; Lies Wauben-Goosen; Louis Hesemans; uit dankbaarheid t.e.v. St. Jozef: mw. Robbers; lectr.: Riek v. Kempen; Zondag: 2e zondag van de vasten; 8.30 H.Mis, Bedevart Scouting St. Magutus met Vastenactie gemaakt worden. In de vastentijd zetten ruim dertig duizend vrijwilligers zich in voor een van de Vastenactieprojecten, onder het motto "Samen maken we er meer van!". Daarmee is de Vastenactie een van de breedst gedragen solidariteits- campagnes in Nederland. Op scholen, in kerken en thuis zamelen mensen geld in, geven voorlichting en organi seren solidariteitsmaaltijden. Op deze manier werkt de Vastenactie mee aan de bewustwording dat het rijke Westen met meer solidariteit, spiritualiteit en soberheid veel kan betekenen voor de mensen in ontwikkelingslanden. Vastenactie laat dat zien door projec ten die ze overal ter wereld onder steunt. LEVENS- EN GEWETENSVRAGEN Het KRO-programma 'De Wandeling' werkt in de Veertigdagentijd nauw samen met Vastenactie. Iedere vrijdag staat pre sentatrice Lucetle Verboven met haar gasten al wandelend stil bij een van de vijf thema's van de vastenmaand. Eerste gast is Judith Kunen. Deze jonge vrouw uit Zutphen is vrijwilliger van Vastenactie en heeft van haar betrokkenheid bij de projecten haar beroep gemaakt. Zij vertelt onder andere dat zij haar levensinspiratie in Afrika heeft opgedaan en via Vastenactie heeft geleerd om liefde voor medemensen te ontwikkelen. Te gast is ook bisschop A. van Luyn s.d.b. van Rotterdam. Met enkele jongeren gaat hij indringend in gesprek over de betekenis van vasten in een maat schappij met een bloeiende economie. De bisschop pleit sinds enige tijd onophoudelijk voor meer solidariteit, soberheid en spiritualiteit in hel dage lijkse leven. Dit artikel is ontleend aan het februarinummer van 'Een-twee-een'; de auteur is Frans Tervoort. uit Oirlo; Lies Wauben-Goosen; Louis Hesemans; 10.00 Hoogmis voor fam. Ebus uil dankbaarheid; Peter Heymans; fam .Janssen uit Venray; overl. ouders Flinsenberg-Cremers; overl. fam. v.d. Winkel-v. Kempen; fam. Loonen- Hendriks en uit dankbaarheid; Ton Kroon; lectr.: Truus Goumans; 15.00 Gebedsdienst t.e.v. St. Jozef. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. Negende van de negen woensdagen voor het Hoogfeest van St. Jozef; 9.30 H. Mis voor Harrie Wismans en overl. fam. Kosterman- Kennis; uit dankbaarheid t.e.v. St. Jozef; mw. Robbers; om uitkomst; voor zielen in het vagevuur; 10.30 Bedevaart uit Oss; 14.00 gezongen H. Mis voor de Bedevaart KBO van Oirlo, Castenray ert Oostrum: 15.00 gez. H.Mis Bedevaart St. Vincentiushuis; 19.30 H.Mis voorde bedevaart KVO Ostrum: Donderdag: 15.00 H.Mis voor de Bedevaart de Wendel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 11 maart zal in Het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, Ds. L. Boot voorgaan. Tijdens deze dienst zal Ds. J.F. Mos bevestigd worden. Hij werkt als geestelijk verzorger in de nieu we tbs-kliniek De Rooyse Wissel in Venray. De Maaltijd v.d. Heer zal wor den gevierd. Er is kinderopvang en er wordt kindernevendienst en basiscate chese gehouden. Na afloop kunt U een kop koffie of thee blijven drinken en Repetities: Donderdag 8 Maart: 19.30 uur: Repetitie Tenor 1+2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. 19.30 uur: Koorscholing rij 2+3 Bas Donderdag 15 Maart: 19.30 uur: Repetitie Bas en Bariton 20.00 uur: Repetitie gehele koor. 19.30 uur: Koorscholing: rij 2+3 Tenor 1 Donderdag 22 Maart: 19.30 uur: Repetitie Tenor 1+2 20.00 uur: Repetitie gehele koor, 19.30 uur; Koorscholing rij 2+3 Bas Donderdag 29 Maart: GEEN REPETI TIE! 20.00 uur Witte Hoeve: Algemene Ledenvergadering. Svp Alle leden aan wezig! Programma: 19 maart 20.00 uur: Bijeenkomst Alle Commissieleden/hel pers in de Witte Hoeve. 29 maart 20.00 uur: Algemene Ledenvergadering. II- 13 mei Int. Korenfestival Ahrweiler. Afmelden: Bij Kees van Kreij, Tel. 589775 (Bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!) NIET NA 22.00 UUR! Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Informatie: Repetitielokaal: Partycentrum "De Witte Hoeve"; Secretariaat: Tel. 580173 Zin in zingen? Kom gerust op een don derdagavond in de Witte Hoeve vrijblij vend een kijkje nemen of bel het secre tariaat 580173 of de PR/verjongingscommissie 587668 voor meer informatie! Hierbij nodigen wij alle leden van wijkvereniging Landweert en andere belangstellenden uit voor de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van wijk vereniging Landweert op donderdag 22 maart a.s. van 20.00 tot uiterlijk 22.30 uur in wijkcentrum 't Stekske. Agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Vaststellen van de agenda. 3. Notulen van de jaarvergadering van 16 december 1999. 4. Mededelingen. 5. Jaarverslag 2000. 6. Verslagen penningmeesters. 7. Verslag kascontrole-commissie. 8. Benoeming nieuwe kascontrole-com missie. Pauze 9. Rooster van aftreden. 10. Benoeming stemcommissie. 11. Bestuursverkiezing. 12. Ontbinding stemcommissie. 13. Begroting penning meesters 2001-2002. 14. Eventueel in te lassen agendapunten. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Bestuursverkiezing Dhr. M. Vollenberg en dhr. C. Billekens treden dit jaar statutair af als bestuurslid. Dhr. Vollenberg stelt zich niet meer her kiesbaar. Het bestuur dankt hem voor zijn inzet en inbreng in de afgelopen jaren. Dhr. Billekens stelt zich wel her kiesbaar. Leden van wijkvereniging Landweert kunnen zich tot 24 uur voor de jaarvergadering, schriftelijk kandi daatstellen voor een bestuursfunctie, bij de secretaris van de wijkvereniging: dhr. Henk de Visser, Ranonkel 16, 5803 KS Venray. Tel. 587715. Deze kan geïnte- De Grote Markt gezien vanuit c Hofstraat. De nog in Ientetooi gehuld bomen zullen spoedig het loodje leggf, j Uitgekleed, ontsierd en sfeerloos j I darna het oude en eerbiedwaardige hi van Venray. Wat dan nog rest, is de sti nen waterpomp die in januari 1953 wei j geplaatst, ter vervanging van de in l<); gesloopte oude hardstenen pomp u j 1850. Van 1953 tot 1957 heeft de nie, we pomp het marktplein beheerst. Opi 1 foto zien we de stenen liggen die spoe dig aangewend zullen worden voorin nieuwe plaveisel van de Grote Marfc De foto is gemaakt door de Venrayt amateurfotograaf Eduard AsselbergfoL anno voorjaar 1956. m Jan v.d. Putten L voor de kinderen staal er limonade kk Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voorhetfc wonen van een bijbeltoespraak zaterd van 18.00-20.00 en zondag van 10.0 12.00 in de Koninkrijkszaal aan Henri Dunantslraat 11Gratis loegai geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van maand Aanstaande zondag 11 mrt. is weer een woorddienst van de oecumci sche basisgroep Heel de Kerk Heel Wereld. Het thema van de dienst Sabbat. Plaats: kapel van het bejaard centrum Het Schuttersveld, Bergwe Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van ha welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpc 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten D.V.: Zondag 11 maart 10.00 en 14.30 uur: Ds.A.Vlieis Katwijk aan Zee. 's-Morgens is erl dercrèche. Bidstond voor gewas en arbe Woensdag 14 maart om 19.00 u Kandidaat J.ter Maten, Kesteren. I Zangkoor: Op donderdag 15 ma repeteert het zangkoor. Aanvang 20,1 uur. Donderdag 8 mrt. (vanavond) van 18.30 tot 21.30 uur eerste deel van dt Springplankrecords. De kinderen vandi groepen 5 en 6 doen een aanval op di beslaande records. Aan de orde kómen: 10 meter aardappel duwen (met di neus), gewicht tillen, 8 touwtjes aar, elkaar knopen en 10 reepjes papier knip pen. De uitslag van de afgelopen don derdag gehouden speurtocht is als volgt 1. Moniek v. Waayenburg en Nicoii Barents (met Audrey); gedeeld 2c Mirte Nelissen en Rian v. Waayenbur-; (met Marjolein) en Michel Vrenkenes Shirley Goorts (met Sjang). Leden van de donderdaggroep: denkei jullie aan de talentenjacht van volgend; week! Geef je op bij Marjolein. Maandag 12 mrt., clubavond voor ik' kinderen van de groepen 3 en 4. vat 18.30 tot 21.30 uur staat er een sport avond op het programma. Breng alle maal gymschoenen en een handdoek mee. Dinsdag 13 mrt., club voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverla- ters. vanavond gaan we bowlen it y Oostrum. We vertrekken om 18.15 uw met de fiets. Zorg dus datje op tijd bent. Eveneens op dinsdag exploitatieverga- dering om 19.15 uur, daarna bestuurt- verg. Om 20.15.uur. Woensdag 14 mrt.: redactievergadenng u In de Piste. Aanvang 20.00 uur bij Sjang. Donderdag 15 mrt., talentenjacht voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Eveneens programmavergadering voor de leiding van de donderdaggroep. OUDERS: de foto's van de kinderop tocht: kunnen bijbesteld worden. Lö wel, bij vooruitbetaling van 1,25 p« B stuk. resseerden desgewenst ook nadere infor- matie verstrekken over zo'n bestuurt- functie. Het bestuur spreekt de hoop uit dat veel 5 leden van de wijkvereniging gehoor zul- 0 len geven aan deze uitnodiging. De kof- (j fie zal klaarstaan! U nogmaals van harte uitnodigend. Kaartconcours in wijkcentrum Der Hoender. Op donderdag 8 maart begint weer de eerste serie van 6 kaartavonden in wijkcentrum Den Hoender. Dit paas- concours bestaat uit jokeren, rikken en kruisjassen. Het kaarten begint op don derdag 8 maart en de 5 opvolgende don derdagen 15, 22, 29 maart en 5, 1- april. Van de zes donderdagen mag u er een missen in de puntentelling- Inschrijfgeld voor alle avonden Ie samen 7,50. Aanvang 20.00 uur. Maandag 12 maart 20.00 uur Sjoelen. sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 13 maart 13.15 uur t/m 16,30 uur Handwerkgroep de Vlijtige Liesjes. Woensdag 14 maart 10.30 uur t/m 12.00 uur, volksdansen, groep 1. 13.oo-14.00 uur, groep 2, volksdansen. 14.00 uur Handwerkgroep Den Hoender. 19.00 nuf Yoga. Info tel. 514269. Donderdag 15 maart 1400 uur Acliviteitenmiddag, Ouderenvereniging met Koersbal en Kaarten. 20.00 uur 2c kaartavond uit de serie van zes. Paasconcóurs. Vrijdag 16 maart 20.00 uur Paranormaleavond "de Kern" door Mieke de Hoog uit Boxmeer. I

Peel en Maas | 2001 | | pagina 20