Parkeren wordt vijftig procent duurder Explosies bij brand H ■?3ÊrE=P ,0"°assö Loods verkoop Kennedymars op springen EHBO Venray niet meer volledig DE GROOT BV. SEIZOENSPREMIERE 's"gSÊZISgz WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING landoetere BRUILOFT? Die vier je natuurlijk bij Asteria! Vrouw gewond Bouw - Tegels - Sanitair jONDERDAG 8 MAART 2001 Nr. 10 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS www.hilhorst-makelaars.nl PATERSSTRAAT 19a VENRAY TEL. 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ36,50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Wij nodigen u van harte uit om aankomend weekend en 10 maart, onder het genot van een hapje en een drankje, het begin van de lente te komen proeven op onze dames-, heren-, kinder- en lingerieafdeling. berden feirotestraat 23 5801 BE Venray CD =5 Q -< Tel. 0478-581526 Ondergrondse parkeergarages in de Gouden Leeuw en Blekersveld Het parkeren in Venray gaat veel meer kosten. Met ingang van 1 juni 2001 worden alle tarieven met 50% verhoogd. Vanaf de invoering in 1993 waren de tarie ven onveranderd gebleven. Wethouder Driessen vindt de tariefsverhoging noodzakelijk. "Om te investeren in kwalitatief goede parkeervoorzieningen, zo dicht mogelijk bij het centrum. Maar ik besef dat we me deze plotselingse tariefsaanpassing wei wat zullen oproepen." Omdat de grond in en rond Venrays centrum schaars en dus duur is, komen er twee grote onder grondse parkeergarages. In de Gouden Leeuw (430 plaatsen) en Blekersveld (300 plaatsen). Tevens wil de gemeente in de komende vier jaar parkeerterreinen aanleggen ach ter het postkantoor (80-150 plaat sen) en op het mgr. Goumansplein voor de Grote Kerk (90 plaatsen). Deze investeringen vergen in totaal 70 miljoen gulden. Ongeveer 35 miljoen gulden voor de parkeer voorziening plus 35 miljoen gulden voor de grondexploitatie. Om de forse investeringen in par keervoorzieningen te bekostigen zullen ook de gebruikers een steen tje moeten bijdragen, zo vindt de gemeente. Want de ondergrondse parkeergarages zijn peperduur. De aanleg van een parkeervak kost er 40.000 gulden, terwijl dit boven gronds minder dan de helft is. Tevens is uitgerekend dat een par keergarage in de eerste tien jaar geen positief exploitatiesaldo zal opleveren. De gemeente denkt daar om dat de kans minimaal is dat par ticuliere investeerders erin geinte- resseerd zijn zonder dat daar een gemeentelijke bijdrage tegenover staat. TARIEVEN OMHOOG Vanaf 1 juni gaan de tarieven daarom drastisch omhoog. Het par keren op een van de drie parkeerter reinen, met achteraf betalen, gaat 1,50 per uur kosten in plaats van nu 1 gulden. Het parkeren op straten in het cen trum gaat omhoog van 1,50 naar 2,25 gulden per uur. Het tarief voor de parkeervakken langs de woon straten aan de rand van het centrum wordt verhoogd van 2 naar 3 gulden per uur. Ook de vergunning- en abonnementhouders gaan 50% meer betalen. "Ik had liever gezien dat vanaf 1993 er jaarlijks een prijsindexenng op de tarieven was los gelaten. Want de inflatie over de laatste acht jaar bedraagt al meer dan 25%", vertelde de verkeerswethouder. Naast de tariefsverhoging worden ook de betaaltijden uitgebreid. Op maandag tot en met zaterdag geldt betaald parkeren voortaan van 9.00 tot 22.00 uur. Dit is nu nog tot 18.00 uur. Wethouder Driessen wil hier mee tevens voorkomen dat achteraf- betalers na zes uur 's avonds gratis van het parkeerterrein kunnen weg rijden. Óp koopzondagen is het par keren niet langer gratis. Van 9.00 tot 19.00 uur moet er op die zondagen betaald worden. Het centrum van Venray telt momenteel 1300 parkeerplaatsen. "Dit aantal is voldoende behalve op de piekmomenten zoals op vrijdag- Doekje week heb ik een nieuwe geleerd: niet ingrijpende Dedeisende hulp. Andere nieu- woorden zijn ziekenhuisdokter ziekenhuispost. Dat laatste ift overigens niets met het izorgen van brieven te maken laar met de zorg voor patiënten fcike patiënten? Juist ja die niet grijpende spoedeisende hulp ódig hebben. En dan is daarvoor ;nziekenhuisdokter beschikbaar, liet ziekenhuis zijn toch altijd iktoren beschikbaar.... Deze week zijn de plannen voor EHBO-problematiek gelan gd- Overdag een ziekenhuis- >st met een ziekenhuisdokter, e terug kan vallen op specialis- ti. 's Avonds en in het weekend m huisartsenpost. Ik vraag mij geolijk af wat er verandert. Als nu ziek ben ga ik naar een huis- ti Ben ik 's avonds ziek en ik mijn huisarts dan is deze ook iet te beroerd om mij te ontvan- of langs te komen. Dat wil en met deze plannen meer in in Hokje duwen. En als mij iets overkomt waar- tor ik nu nog bij de EHBO •recht kan, is het maar de vraag 1 ik daarmee bij de huisartsen- ost terecht kan. Want beschikt de lisarts op dat moment over de iddelen om bijvoorbeeld een m of been in het gips te zetten? Innen er foto's gemaakt wor- en? Zijn al die voorzieningen an in Venray aanwezig en kan ie huisarts daar gebruik van taken? Of is bet dan toch z,o dat huisarts mij dan naar de HBO doorverwijst, waardoor ik Isnog naar Venlo of Boxmeer oet? Als dat het. geval is, stelt de ekenhuispost weinig voor en is et plan geen verbetering ten 'zichte van de oorspronkelijke versteek-plannen. Venray krijgt an alleen maar een doekje voor at bloeden.... Christ Chrysler Jeep Dodge ERKOOP nieuwe- en gebruikte auto's akkundig onderhoud en reparatie Officieel Serviccdcaler ZEU.ENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN 0478-541945 KAX: 0478-541876 WH: VAKGARAGE@GOMMANSENDEWIT.NL ernetslic; VVVVW.G O M M ANS EN DEWIT.N L Een uitslaande brand, waarbij enkele flinke explosies plaatsvon den, heeft in de nacht van maan dag op dinsdag het straalbedrijf Hendriks aan de Stationsweg vol ledig in as gelegd. Bij de brand raakte niemand gewond. Door de ontploffingen ontstond ook schade aan woningen en bedrijven in de directe nabijheid. De oorzaak van de brand is niet bekend. De brand werd tegen kwart voor drie ontdekt waarna de brandweer met twee wagens uitrukte. Nadat om vijf voor drie assistentie was gevraagd van het brandweerkorps uit Meerlo-Wanssum volgde om 3.00 uur de eerste explosie. Ongeveer twintig minuten later volgden nog enkele explosies. De ravage wem enorm na de brand Daarbij raakte niemand gewond. Wel was er flinke schade aan huizen in de omgeving. Ser Kessels, die tegenover het bedrijf woont, stond op het moment van de explosie in de voordeur te kijken. Hij werd door de luchtdruk naar binnen geslingerd. Bij die explosie werden alle ruiten aan de voorzijde van het pand ver nield. Omdat de voordeur openstond sprong al het glas naar buiten. De explosies bleken te zijn veroorzaakt door zuurstof- en propaangasfles- sen, die in het bedrijf aanwezig waren. Bij een langsgelegen gra fisch bedrijf was er schade aan het systeemplafond en het dak. Ook had dit bedrijf in de loop van de ochtend nog geen stroom. Omdat in het bedrijf ook een spui- terij is waren er grote hoeveelheden thinner en verf opgeslagen. Daarom werden twee meetploegen ingezet om te kijken of er gevaarlijke stof fen vrij kwamen. Die werden niet aangetroffen. De brandweer kon rond kwart voor zes het sein brandmeester geven. Het nablussen duurde nog tot laat in de ochtend. Omtrent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Een woordvoer der van de politie betwijfelde of de oorzaak, als gevolg van de explo sies, nog achterhaald kon worden. De milieuvergunning van het bedrijf, waar drie mensen werkzaam waren, was overigens in orde. avond", stelt Driessen. Voor 900 parkeervakken moet betaald wor den. Ondanks dat de gemeente de tarieven acht jaar lang ongemoeid heeft gelaten leverde het toch jaar lijks winst op. In 1999 bracht het parkeerbedrijf ruim een half miljoen gulden op, vorig jaar bedroeg het overschot een ton. De positieve saldi worden jaarlijks toegevoegd aan een bestemmingsreserve die momenteel een kleine 3 miljoen gulden bedraagt. Uit deze reserve wordt de complete vervanging van de par- keerapparatuur betaald. Deze opera tie, die circa 1 miljoen gulden kost, moet vanwege de invoering van de Euro eind dit jaar nog uitgevoerd worden. TEKORT Ondermeer door de aanleg van parkeergarages verdwijnt er boven gronds parkeergelegenheid, zoals bij de Edah (Blekersveld) en op de Gouden Leeuw. Op langere termijn, de periode tussen 2005 en 2010, onstaat er een tekort van ongeveer 300 parkeerplaatsen. Mogelijke opties voor uitbreiding zijn: vergro ting parkeerruimte achter het post kantoor, de locatie Eurotel aan de Julianasingel en het pakeergebied aan de Hoenderstraat. Tevens over weegt het college een parkeergarage aan te leggen onder het groengebied (stadspark) tussen Grote Kerk en gemeentehuis. Aan langparkeerders wordt de mogelijkheid geboden om gratis gebruik te maken van de par- keerlocatie op sportpark De Wieën. Tijdens de grootschalige werk zaamheden die in het centrum gaan plaatsvinden zal tijdelijk veel par keergelegenheid verloren gaan. De gemeente zoekt naar tijdelijke alter natieven en wijst de lege ruimtes langs de St. Jozefweg en op de Gouden Leeuw daarvoor alvast aan. Om verkeershinder door zoekver keer naar parkeerlocaties tegen te gaan komt er een elektronisch ver wijzingssysteem dat de automobilis ten naar vrije parkeerplaatsen moet leiden. Eind mei neemt de gemeenteraad een beslissing over de nieuwe par keertarieven. Bel voor een Infomf! weten- BETAALBAAR 1 PROFttXwSCH Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u 'K vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray el.: (0478) 55 04 10 TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN bekende merken bij ons altijd goedkoper VOOR o|] OU] WINKEL Vierlingsbeekseweg 16, Overloon 0478-649166 Het voortbestaan van de Kennedymars in Venray hangt aan een zijden draadje. Er zijn grote problemen binnen de orga nisatie. Twee van de drie vereni gingen, FC Hento en de Zangers van St. Frans, willen daarom uit de organisatie stappen. Waardoor zaal voetbalclub HVC/Alustema nog als enige organisator zou overblijven. Donderdag (vanavond) vindt er een crisisgesprek plaats. Het gerucht gaat dat ook voorzitter Arie Liebregts gaat opstappen. Wat exact de problemen zijn valt moeilijk te Bij een aanrijding op de Vierlingsbeekseweg in Overloon is dinsdagmorgen een 21-jaJïge vrouw uit Grave gewond geraakt. Het ongeval ontstond toen de Graafse met haar auto op de krui sing met de Holthesedijk geen voorrang kreeg van een 22-jarige autobestuurder uit Holthees. Het slachtoffer moest door de brand weer uit haar auto bevrijd worden. Zij is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis in Venray. De EHBO bij het St. Elisabeth Ziekenhuis in Venray blijft ook overdag niet meer volledig gehandhaafd. Daarvoor in de plaats komt er overdag een zie kenhuisarts die beoordeelt of patiënten met spoed moeten wor den opgenomen. Die opname zal dan altijd in Het Sint Maartens Gasthuis in Venlo gebeuren, 's Avonds en in het weekeinde komt er een huisartsenpost in het Venrayse ziekenhuis. Of naar de ziekenhuisdokter, of naar de huisarts. Dat is simpel gezegd de toekomstige oplossing die de stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg, de huisartsen in de regio Venray en de zorgverzekeraars VGZ voor het EHBO-probleem in Venray voor ogen hebben. In de toekomst kunnen de patiën ten uit de regio Venray voor niet- ingrijpende spoedeisende hulp terecht bij de ziekenhuisdokter in de Ziekenhuispost Venray, die over anderhalfjaar in functie zal zijn of bij de Huisartsenpost Venray die op 1 juli 2001 wordt opgericht. De genoemde partijen hadden hiervoor een werkgroep samensteld omdat er door de gemeente Venray en diverse maatschappelijke groepe ringen een groep gevoel van onrust was geuit over de gevolgen van het plan Oversteek. Maandag heeft deze werkgroep de door de gemeente Venray/ provincie Limburg ingestelde stuurgroep hier over geïnformeerd. De stuurgroep zal zich nu verder beraden over de aangereikte conceptoplossing. Als gevolg van de reorganisatie binnen de ziekenhuizen Venlo en Venray zou de EHBO-afdeling in Venray na de reorganisatie alleen nog tijdens de kantoortijden open zijn. Dat stuitte op veel verzet vanuit de regio Venray. Zelfs die opening stijden bleken om medisch inhoude lijke redenen niet verantwoord. De voorgestelde oplossing voorziet er in dat patiënten overdag voor genoemde hulp bij de ziekenhuis post terecht kunnen. De dienstdoen de ziekenhuisdokter kan indien noodzakelijk een beroep doen op de aanwezige specialist. 's Avonds en in het weekeinde is er een per 1 juli 2001 op te richten huisartsenpost voor huisartsenzorg beschikbar. Het is de bedoeling dat de huisartsenpost gebruik gaat maken van een ruimte die door het ziekenhuis beschikbaar wordt gesteld. De huisartsenpost zal gevestigd worden in de nabijheid van de ambulancepost. De Venrayse ambulancedienst als ook de ambu lancedienst Bergen blijven met een verhoogde paraatheid beschikbaar. De geschetste oplossing zal over ongeveer anderhalf jaar worden gerealiseerd omdat op dat moment de concentratie van de zogenaamde complexe medisch-technische zorg (bijvoorbeeld intensive care) in Venlo een feit zal zijn. Theo Michiels, de initiatiefnemer van het platform behoud basiszorg Venray', weet nog niet goed wat hij van de plannen denken moet. "Volgens mij had het beter gekund. Het is niet meer de oude EHBO- post zoals we die in Venray altijd hebben gehad. In Assen schijnt al zo'n ziekenhuispost te zijn. Het is zelfs zo dat de ziekenhuisdoktoren- voor de post in Venray nog opgeleid moet worden." Een voordeel vindt Michiels het wel dat er vanaf 1 juli een centrale huisartsenpost in het ziekenhuis is. "In de weekeinden en 's avonds hoeven de mensen dan niet meer in de Peel en Maas te kij ken om te achterhalen wie er dienst heeft. Het geeft een stukje duidelijk heid. De huisarts is namelijk altijd in het ziekenhuis, te vinden." achterhalen. De direct betrokkenen willen pas commentaar geven na afloop van de vergadering van van avond. Maar duidelijk is wel dat het flink rommelt in de boezem van de Kennedymars. Stef Peeters van FC Hento wil niet bevestigen noch ont kennen dat zijn club ermee kapt. "Dat maak ik pas donderdag op de vergadering bekend." Ook Piet Rutten, die namens de Zangers van St. Frans in het bestuur zit, houdt zich op de vlakte. Wel geeft Rutten aan dat er grote onenig heid is. "Het is op het moment een rommeltje. Er zijn allerlei proble men die niet een-twee-drie oplos baar zijn." Wat de problemen zijn wil hij niet zeggen. "Maar ik ga er nog steeds vanuit dat er op 19 en 20 mei gewoon een Kennedymars gehouden wordt." Voorzitter Liebregts was onbe reikbaar voor commentaar. Jos Bexkens, voorzitter van HVC/Alustema, was evenmin spraakzaam: "Hier geef ik geen commentaar op." FC Hento en de Zangers van St. Frans stonden in 1984 aan de wieg van de eerste Kennedymars in Venray. De wandeltocht over 80 kilometer groeide eind jaren tachtig snel in populariteit. Het deelnemers aantal steeg tot boven de duizend. De laatste jaren is de animo flink gezakt want vorig jaar liepen er nog slechts 333 wandelaars mee. ^T'flAAT 76 Restantpartijen tegels en sanitair! Onze loods staat vol met restantpartijen tegels, oude collecties of licht beschadigd sanitair, o.a. toilets, wastafels, douche- bakken, accessoires, etc Alles moet weg! Tegen eik aannemelijk bod! (Alleen op vrijdag 9 maart van 9-21 uur en op zaterdag 10 maart van 9-17 uur) Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 uitdaging: de juiste koers te vinden Noorderhof 8. Postbus 68. 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33. fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rha.nl internet: www.rha.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1