R Limburg zoekt 'stille reserves' voor arbeidsmarkt Bekendmakingen gemeente Venray Goedkeuring bestemmingsplan "Bedrijventerrein Smakterheide 2 e.o.' «S Nationaal Reumafonds start collectecampagne DIRKX VAN SOEST woningwet wet ruimtelijke ordening Commissies Cursus ontspanning en meditatie College brengt werkbezoek aan wijken rond AZC-locatie WOZ-SPREEKUUR ƒ47.50 Vlooienmark Castenray PEEL EN MAAS donderdag 8 maart 2001- Pagina if PEI Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvra gen. - het vergroten van een tuin scherm aan de Langstraat 93 te Venray tnv J-J.A. Gootzen, Langstraat 93; - net gewijzigd uitvoeren van een reeds verleende bouwvergunning nr. 2000.15939 aan het Grootdorp 89 te Merselo tnv P.J.G. Pubben, Grootdorp 89; - het vernieuwen/vergroten van de woning aan de Landweertweg 14 te Venray tnv F. Jeurissen, Landweertweg 14; - het herbouwen van een stalling aan de Meerselsepeel 7 te Ysselsteyn tnv M. van de Vossenberg, Meerselsepeel 7; - het vergroten van de woning aan de Tatralaan 7 te Venray tnv R. Francken, Melchiorhof 25; het vergroten van de woning/garage/berging aan De Boog 20 te Venray tnv A.C. Nijssen, De Boog 20; - het bouwen van een woning aan het Kleindorp 28a te Merselo tnv W.G.M. van Dijck, De Steeg 10; - het vergroten van de woning aan de Foxtrotstraat 3 te Venray tnv P. van Duijnhoven, Foxtrotstraat 3; - het vergroten van de woning aan de Prinses Marijkestraat 18 te Venraytnv P.M.M. v.d. Bekerom, Prinses Marijkestraat 18; - het vernieuwen/vergroten van de woning aan de Stationsweg 77 te Venray tnv T.C.J.M. Receveur, Stationsweg 77; - het bouwen van twee varkens stallen en twee loodsen aan De Steeg 10 te Merselo tnv Maatschap W., E. en L. van Dijck, De Steeg 10; - het plaatsen van een connectie- punt voor Antenne Inrichtingen voor 1800 netwerk aan de Stationsweg 130 te Venray tnv BEN Nederland, Rijswijkseweg 60 te Den Haag; - het verbouwen van woonge bouw De Vellu aan de Wanssumseweg 14 te Oostrum tnv Stichting De Wendel, Hogeweg 101 te Venlo; - het plaatsen van een connectie- punt voor Antenne Inrichtingen voor 1800 netwerk aan het Keizersveld te Venray tnv BEN Nederland, Rijswijkseweg 60 te Den Haag; - het vergroten van de woning aan de Serenadestraat 36 te Venray tnv J.H.T. Poels, Serenadestraat 36; - het vergroten van de woning aan de Vogezenlaan I te Venray tnv H.P.G.W.M. Pelzer, Vogezenlaan - het bouwen van een dakkapel aan De Vlies 21 te Veulen tnv C.L.M.L. Kersten. De Vlies 21; - het bouwen van een woning aan de Merseloseweg te Venray tnv P.A. ter Huurne, Patersstraat 23; - het bouwen van een dakkapel aan het Dorperveld 21 te Merselo tnv A.C.M. van Hoof, Dorperveld 21; - het bouwen van een dakkapel aan het Dorperveld 23 te Merselo tnv T.J.J. van Els, Dorperveld 23; - het vergroten van de woning aan de Kruidenlaan I te Venray tnv R. Scherpenzeel, Kruidenlaan I - het veranderen/vergroten van het pand aan de Grote Markt 23 te Venray tnv H.P.J. Franssen, Kamperfoelie 88; - het bouwen van een woning aan de Lavendelheide 5 te Venray tnv R.H.P. Langohr, Gouverneur van Sonsbeecklaan 18 te Reuver; Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van artikel 15, 17, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5, of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het in gebruik nemen van een gedeelte van de woning (slaapka mer) als kantoor aan de Reseda 4 te Venray tnv A.A. Voskes, Reseda 4; - het bouwen van een woning op B.P. De Brabander tnv W. van Bommel, Beatrixstraat 25 te Meerlo; - het veranderen/vergroten van het p[and aan deGrote Markt 23 te Venray tnv H.P.J. Franssen, Kamperfoelie 88; - het verbouwen van de woning aan De Hoef 4 te Leunen tnv R. Peeters- Van Ooi, De Hoef 4; De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 9 maart 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het gewijzigd uitvoeren van reeds verleende bouwvergunning nr. 1999.08160 aan de Leunseweg/Paterslaan tnv Amstelland Ontwikkeling B.V., Postbus 6069 te Eindhoven; - het vergroten van de woning aan het Kleefkruid 7 tnv M. Ramirez Navas, Kleefkruid 7; - het bouwen van een tuinders- loods aan de Steegse Peel weg 55 te Leunen tnv P.J.M. Bistervelts, Steegse Peelweg 55; - het bouwen van een woning aan de Zwarteklef 5 te Venray tnv P.N. Megens, Penningkruid 64; - het verbouwen van de woning aan de Stationsweg 108 te Oostrum tnv M.G.M. Arts, Stationsweg 108; - het bouwen van een woning aan de Pascherhof 47 te Leunen tnv G.C.C. Jacobs, Urbanusweg 10c; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmelding bouw toestemming afgegeven. - het bouwen van een tuinhuisje aan deHoofdstraat 21 te Oirlo tnv G.L.M. Francken, Hoofdstraat 21; Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Venray, 8 maart 2001 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en .Milieu, C. Th. van Velzen De Commissie Financiële en Economische Zaken vergadert op maandag 12 maart a.s., om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn welkom De agenda luidt als volgt: I. Opening. Spreekrecht publiek. Verslag commissievergadering FINECZA 22 januari 2001 Mededelingen 5.Treasurystatuut Gemeente Venray 6.Herziening machtiging aangaan vaste geldlening 7.Beleid activering en afschrijving vaste activa 8.Beleid reserves en voorzienin gen 9.Decembercirculaire 2000 gemeentefonds 10. Kwijtschelding tweede helft 2000 I I. Verkeersvisie centrum, nota als bouwsteen voor kwaliteitsplan centrum 12. Subsidieverlening economi sche projecten 13. Rondvraag en sluiting. De Commissie Stedelijk Beheer vergadert op maandag 12 maart a.s. om 19.00 uur in het gemeentehuis van Venray. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De agenda luidt als volgt; 1. Opening vergadering commis sie Stedelijk Beheer en vaststellen agenda 2. Spreekrecht publiek 3. Vaststellen verslag commissie Stedelijk Beheer 5 februari 2001 4. Nota Verkeersvisie Centrum 5. Nota Fietspadenplan 6. Nota wijziging voorrangsrege ling op basis van beleidsnota fietspa denplan 7. Rapport Voorrang Fietsers van Rechts' 8. Nota's inzake parkeren 9. Mededelingen en ingekomen stukken 10. Sluiting De Commissie Algemene Zaken vergadert op woensdag 14 maart a.s. om 19.00 uur in het gemeentehuis van Venray. D'e verga dering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, vaststelling agenda en mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Vaststelling verslag en afdoe- ningslijst van de openbare vergade ring van 10 januari 2001, van 7 februari 2001 en van de gecombi neerde vergadering van AZ en SO d.d. 24.01.2001 4. Ingekomen stukken 5. Gewestzaken 6. Politie-aangelegenheden A. Ter inzage vergaderstukken Regionaal Adviescollege d.d. 25.01.2001. B. Nota inzake verdeling politie- fteis in het kader van het AZC 7. Rondvraag 8. Project Informatiebeleid/Themasessie 2 De geplande vergadering van de Commissie Agrarische Economie en Milieu op woens dag 14 maart 2001 is verplaatst naar 15 maart om 18.00 uur in het gemeentehuis van Venray. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen 4. Verslag commissievergadering AEM van 7 februari 2001 5. Verslag commissie SO, ged. gecombineerd met AEM van I I januari 2001 6. Rondvraag 7. Sluiting Informatieavond Zuidsingel, Sportlaan en St. Anton iusstraat De gemeente Venray heeft het voornemen het kruispunt ter hoog te van de Zuidsingel, Sportlaan en St. Antoniusstraat te reconstrueren incl. bijbehorende werken. Tijdens de informatie avond op 14 februari j.l. bent u geïnformeerd over het betreffende kruispuntontwerp. Zoals in deze informatiebijeen komst reeds aangekondigd, willen wij u nader informeren over de uit voeringsplannen incl. de bijbehoren de omleidingsroutes, gepland in de periode tussen eind maart en mei a.s. Hiervoor is een bijeenkomst gepland op dinsdag 13 maart a.s. om 19.00 uur in het gemeen tehuis te Venray. Wij nodigen alle belangstellenden hierbij graag uit deze voorlichting bij te wonen. Op woensdag 14 maart om 19.45 uur begint de cursus Ontspanning en meditatie. In de cursus wordt gewerkt met losmaakoefeningen, ademoefeningen, meditatieve bewe gingsoefeningen en mantrazingen afkomstig uit Westerse en Tibetaanse scholen. Het accent van de cursus ligt op het aspect stilte en meditatie. De cursus is bedoeld voor mensen die al enig contact of ervaring hebben met yoga dan wel met meditatie en het langere stil zitten wat hier een onderdeel van is. De cursus wordt gegeven in Venray op de Gouden Leeuw 6 (Sportcentrum Double Active). Benodigdheden: gemakke lijk zittende kleding en een deken. Inlichtingen-aanmeldingen: Jan Houwen, tel. 0478-587364 of 06- 15471495. De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlénen aan: - Houbensteyn Holding B.V., Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een fokvarkenshouderij, gelegen aan de Spiekert 14 te Heide. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 8 maart 2001 tot en met 5 april 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: Maatschap Vullings-Litjens, Roland 3 te Castenray voor een revisievergunning voor een pluim vee- en rundveehouderij, aan Roland 3 te Castenray; - Landbouwbedrijf Bouwman, Putten weg 82 te Ysselsteyn voor een uitbreidings-/wijzigingsvergun- ning voor een melkveehouderij, gelegen aan de Puttenweg 82 te Ysselsteyn; - V.O.F. Claessens-Van Zeeland, Heidse Peelweg 40 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een scharrelkippenhouderij, gelegen aan de Lollebeekweg 42 te Castenray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 8 maart 2001 tot en met 19 april 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ont werp van het besluit; c. diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de vol- tende meldingen krachtens artikel .19 van de Wet milieubeheer zijn geaccepteerd: - Maatschap Arts-Loonen, Klein Oirlo 19 te Castenray voor het ver plaatsen van de emissiepunten van de stallen 3, 4 en 8 voor het bedrijf, gelegen aan Klein Oirlo 19 te Castenray; Maatschap Meulendijks, Meerselsepeel I te Ysselsteyn voor het gewijzigd uitvoeren van de hygiënesluis en stal E, afdeling I op het bedrijf, gelegen aan de Meerselsepeel I te Ysselsteyn; Nelipak Thermoforming, Postbus 37 te Venray voor het uit breiden van de werkgang fabriekshal I voor het bedrijf, gelegen aan de Spurkt 3 te Venray. De verklaring en alle overige op de melding betrekking hebbende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 8 maart 2001 tot en met 19 april 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kunnen belanghebbende schriftelijk gemotiveerde bedenkin gen indienen bij burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoe ken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen, waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de melding artikel 8.19 Wet milieubeheer. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer A.M.v.B.-meldingen zijn bin nengekomen van: - Mevr. M. Wattie, Pinksterbloem 29 te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrich tingen milieubeheer voor P.H.V. Bij dag en nacht, gelegen aan de St. Jozeflaan ongenummerd te Smakt; - Maatschap Van Rens en Van de Winkel, Begijnhofweg 4 te Heide voor het van toepassing worden van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer, gelegen aan de Begijnhofweg 4 te Heide; - F.P.J. Strijbos, Reindonckweg 21 te Kronenberg voor het oprichten van een bedrijf ingevolge het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Pelgrimslaan ongenummerd te Smakt. De meldingen kunnen worden ingezien van 8 maart 2001 tot en met 22 maart 2001 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 8 maart 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Wet milieubeheer en de wet verontreiniging Kennisgeving besluiten Het dagelijks bestuur van het Zuiveringschap Limburg en het col lege van burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken, gelet op artikel 7b tweede lid van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren juncto artikel 14.3 tweede lid sub d van de Wet milieubeheer juncto artikel 3:44 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat zij positief hebben beschikt op een aanvraag van Maatschap Sikes, Rouwkuilenweg 43, 5813 BH Ysselsteyn voor: - een vergunning krachtens de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwater afkomstig van de champignonkwekerij, gelegen aan de Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn in het oppervlaktewater, genaamd de bermsloot gelegen langs de Steegse Peelweg (inge schreven onder nummer VOO- 358); - een oprichtingsvergunning op grond van artikel 8.1 lid I onder a en c van de Wet milieubeheer voor een champignonkwekerij, gelegen aan de Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn. De vergunningen zijn verleend onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. De besluiten en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 8 maart 2001 tot en met 19 april 2001 (6 weken) en wel: - op het kantoor van genoemd Zuiveringschap, Maria Theresialaan 99 te Roermond op de werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (afdeling vergunningen en handhaving); in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten), of na telefonische afspraak (0478-523630), op een ander tijdstip. Gedurende deze periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ont werp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn worden de besluiten van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De besluiten worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 8 maart 2001 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, Hoofd afdeling Bouwen en Milieu C. Th. Van Velzen Burgemeester en wethouders van Venray maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 30 janu ari 2001, kenmerk 200I/2598M, het door de gemeenteraad van Venray op 26 juni 2000 vastgestelde bestemmingsplan "Bedrijventerrein Smakterheide 2 e.o." hebben goed gekeurd, met uitzondering van enkele onderdelen van de voor schriften. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het goedgekeurde bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 9 maart 2001 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieks diensten via telefoonnummer 0478- 523333. Gedurende genoemde ter mijn van zes weken kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten Binn dat i zijn levei van i üuki inzake goedkeuring beroep wordj ingesteld bij de Afdeling bestuur» rechtspraak van de Raad van Stau p Postbus 20019, 2500 EA Gravenhage. Dit beroep kan wo! den ingesteld door degene, diezio tijdig met bedenkingen u Gedeputeerde Staten heeft; geweitj alsmede door een belanghebbend; die aantoont dat hij daartoe redelij kerwijs niet in staat is geweeste voor zover het besluit strekt to onthouding van goedkeuring, doo een ieder. Het besluit van Gedeputeerd» Staten inzake goedkeuring treedt; werking daags na afloop van d» Ret beroepstermijn. Indien binnen d! Peü beroepstermijn een verzoek or""jj voorlopige voorziening bij de voor zitter van de Afdeling bestuurt; rechtspraak van de Raad van Stat» is ingediend, treedt het besluit nie in werking voordat op dat verzot» is beslist. Venray, 8 maart 2001 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester, dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray brengen op dinsdag 13 maart aanstaande s avonds een werkbezoek aan de wijken Brabander, Molenklef en Noord- West. B en W lossen daarmee hun belofte in, gedaan tijdens de infor matieavond over de locatiekeuze voor de realisatie van het tijdelijk asielzoekerscentrum in de Brabander. Het werkbezoek bestaat uit een rondrit (19.00-19.50 uur) van het college met enkele wijkbewoners om een aantal plekken en situaties in de wijken te bezichtigen. Om 20.00 uur volgt in conferentiecer» trum de Witte Hoeve een openbz re vergadering van het college me de wijkbewoners. De agenda voe dat overleg bevat de navolgend; onderwerpen: Planontwikkelirij Brabander mede in relatie tot ha AZC; De huidige stand van zei© met betrekking tot de realisatie vai het AZC; Het beheer van de open bare ruimte, waarbij een aanu knelpunten aan de orde zullei komen op het terrein van verkeet groenonderhoud en openbare ver lichting. De bijeenkomst duurt to ongeveer 22.00 uur. Gedeputeerde Staten dragen 217.988 gulden bij aan het project Stille Reserves in Zuid- Nederland. Onder stille reserves worden die mensen verstaan die wel willen werken, maar tot nu toe geen stappen hebben onderno men richting arbeidsmarkt. Om meer inzicht te krijgen in deze groep mensen hebben de provin cies Noord-Brabant, Zeeland en Limburg in samenwerking met PSW Arbeidsmarktadvies 's Hertogenbosch en het reïntegra- tiebedrijf KL1Q een project ont wikkeld, gericht op het concreet opsporen en toeleiden van stille reserves naar de arbeidsmarkt. Dit wordt gecombineerd met het verzamelen van informatie en het doen van onderzoek. Recente cijfers van het CBS wij zen uit dat 3,1% van de totale poten tiële beroepsbevolking mogelijk bestaat uit stille reserves. Als dit landelijke percentage wordt vertaald naar de Limburgse situatie dan gaat het om circa 22.000 mensen. Er is echter nog weinig bekend over de achtergrond en de inzetbaarheid van deze stille reserves. Hoe deze groej er precies uitziet en wat hu beweegredenen zijjn om niet deeli nemen aan de arbeidsmarkt is nii bekend. Naar verwachting gaat In veelal om vrouwen. Binnen het project wordt v« waarde gehecht aan het in kaai brengen van regionale verschille omdat de bereidheid en ook d mogelijkheid van arbeidsparticipati vaak afhankelijk is van de aard va de werkgelegenheid in de regioj mogelijkheden van het (openhaal vervoer, kinderopvang, cultuur, etc Naast het verzamelen van infornu tie, het analyseren daarvan en h; maken van toegesneden plannen i het nadrukkelijk de bedoeling oi minstens 2150 mensen te activeret toe te leiden, te coachen en voor', bereiden op de arbeidsmarkt, waai van zeshonderd uit Limburg. D rijksoverheid heeft aan het projec een subsidie toegekend van 600.0(1 gulden. Verantwoordelijk ministc Vermeend heeft dit gedaan op grom van de opzet van het project en 4 unieke samenwerking tussen pro vinciale overheden op dit gebied. Het Nationaal Reumafonds start met de landelijke collecte campagne 'Te koop wegens reuma' in de week van 18-24 maart. Met deze campagne wil het fonds aandacht vragen voor de sociaal maatschappelijke gevolgen van reuma, een ziektebeeld dat een op de tien Nederlanders treft. Duizenden vrijwilligers gaan in de week van 18-24 maart op pad om te collecteren voor het Nationaal Reumafonds. Hoewel zo'n anderhalf miljoen Nederlanders reuma heeft, is reuma voor veel mensen een nog onbekende ziekte. Via een serie afbeeldingen van alledaagse voor werpen, voorzien van de tekst Te Koop wegens reuma, wil het Taxaties Advies Bezwaarschrift? (voor bedrijven gelden andere afspraken) incl.btw VENRAY VENLO tel 0478-586408 077-3513301 ft. www.dirkx-vansoest.nl Nationaal Reumafonds niet allecf de ziekte maar vooral ook de gevol gen van reuma als gevolg van hut beperkingen met pijn in hun haf afstand doen van hun hobby, spoil of baan. Voor velen weegt deze pijt minstens even zwaar als de fysiek! pijn. Te koop aangeboden wegens reuma speelt in op deze 'onzichtba re' kant van reuma. De collecte vormt een belangrijk; bron van inkomsten voor het fond Van de opbrengst financiert h Nationaal Reumafonds wetenschap pel ijk onderzoek en steunt zij ruim honderd patiëntenverenigin gen. Bovendien is het fonds actief op het gebied van individuele finan ciële hulp, voorlichting en aange paste vakanties voor mensen mei reuma. In Venray is er dringend behoefd aan collectanten, geef u daarom of voor 1 a 2 uurtjes per jaar bij: Lil Ellemers, tel. 584957. LVB Castenray organiseert of zondag 11 maart een vlooienmarkt in gemeenschapshuis de Wis. De zaal gaat open om 11.00 uur, de ver koop met opbod begint om 11.30 uur. Het einde van de markt is onge veer 14.00 uur. tel. PL Zat

Peel en Maas | 2001 | | pagina 18