berden PEEL EN MAAS Lions middelen heiligen het doel "Het klikte meteen uitstekend" de Studio I Schrijversavond met de Madonna van de letteren Bassie en Adriaan in Venray Sulawesi-expositie in raadhuis Meerlo Meer mensen werkzaam in de agrarische branche m o Controles Jenniskens Manon Uphof in De Witte Hoeve in Venray DONDERDAG 8 MAART 2001 - NR. 10 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG 0e Utrechtse schrijfster Manon phoff, ook wel de 'Madonna van ^etteren' genoemd, is dinsdag imaart te gast bij het Literair jfé Venray-regio. Deze openbare hnjversavond vindt plaats in De jtte Hoeve aan de Venrayse asstraat en begint om 20.00 uur. iltoff verhaalt over haar carriè- leest voor en wordt geïnter- èwd door Victor Elfring. Voor muzikale omlijsting tekent het xofoonkwartet Quartetto oresque. De charmante schrijfster werd in I62 in de Domstad geboren en oeide op in een kinderrijk gezin in inibok. Als kind hield ze van gru- {|jjke sprookjes, schreef gruwel- irhaaltjes en maakte er zelf ook |ge tekeningen bij. "Het is het lek vrije van de rilling", zei ze hierover een interview met Vrij ■derland. Uphoff volgde de opleiding tot taar Nederlands en studeerde lite- luurwetenschappen aan de jjksuniversiteit Utrecht. Tijdens ize studie ontdekte ze de Franse osoof Bataille, die schreef over odek en gewelddadigheid. Haar ndscriptie behandelde Lewis aroll De Sade. Uphoff geeft les anderstaligen, schildert en wijdt ch aan haar schrijverschap. Ze lireef columns in Volkskrant agazine en in Flair. HUMOR 'Wat ik mis in andermans verha- izijn een soort van drift, agressie All humor bij vrouwen. Ik heb die Aftelen die wil ik ook toevertrouwen r p an het papier. Eindelijk kan ik ont- den", zei Manon Uphoff in een 9 (erview in Marie Claire. Ze debu- |U(j erde zes jaar geleden met de ver- Jenbundel Begeerte. Daarin wordt tie ngeraffineerd spel gespeeld met voelens die wij kennen als eikaars [enstellingen maar die onver- ;hts verbindingen aangaan, soms De bekende schrijfster Manon Uphof is op dinsdag 20 maart te gast bij het Literair Café Venray Regio. zelfs samenvallen. De verhalen gaan over lichamelijk begeren, over lust. en geweld. Begeerte kreeg uitmun tende recensies en werd genomi neerd voor zowel de AKO-prijs, de Anton Wachterprijs als de ECI-prijs. Voor het titelverhaal kreeg ze de Rabo-Lentep'rijs 1996. Een jaar later verscheen haar eer ste roman Gemis, over het meisje Mara. Willem Kuipers karakteri seerde in de Volkskrant deze roman als "het 'negatief van een traditio neel liefdesverhaal. Mara vindt in de liefde niet de 'schoonheid', zij heeft eerst de lelijkheid het hoofd te bie den, en dat doet ze zo grondig dat Uphoffs boek er interessant door wordt". Ook deze roman werd in de pers zeer positief ontvangen. Zo prees Hans Goedkoop in NRC- Handelsblad Uphoffs "magistrale gevoel voor taal, voor beeldspraken vooral." Gemis werd genomineerd voor de Libris Literatuurprijs 1998. Naar aanleiding van deze roman werd ze in de pers 'de Madonna van de Letteren' genoemd. Drie jaar geleden verscheen haar verhalen bundel De fluwelen machine. SAXOFOONKWARTET Het muzikale deel van deze avond wordt verzorgd door Quartetto Moresque. Een bijzonder saxofoon kwartet dat ontsproten is uit de Venrayse muziekschool. De vier muzikanten, Petra Spreeuwenberg (sopraan-sax) uit Ysselsteyn, Corin Lommen (tenor-sax) uit Oirlo, Guus Muyres (bariton-sax) uit Venray en Joep Hahn (alt-sax) uit Meerlo, zijn bij elkaar gebracht door de Meerlose muziekdocente Henriette Mooren. Na een gedegen individu ele opleiding besloten de vier om samen muziek te maken. Het kwar tet speelt klassieke muziek van de Renaissance tot hedendaagse muziek. Elke veertien dagen komt het kwartet bijeen o.l.v. Henriette Mooren en vlak voor optredens wordt er vaker gerepeteerd, vaak in de Meerlose ambtswoning. Dinsdagavond 20 maart, aanvang 20.00 uur, in De Witte Hoeve te Venray. Entree 15.00 gulden. Donateurs 12,50 gulden. Berden Mode Venray is op zoek naar versterking van haar verkoopteam PART-TIME MODE ADVISEUSE FULL-TIME MODE ADVISEUSE/ADVISEUR Ben jij modebewust en kun je mensen vriendelijk adviseren? Vind je het leuk om met een gezellig team en de betere merken te werken? Schrijf dan een korte sollicitatiebrief of informeer verder bij: Monique Bloemen. [SIIHU Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Alle vriendjes en vriendinnetjes in Bassie en Adriaan krijgen op •ndag 25 maart in sporthal De etteling een gezellige middag 'I sketches, liedjes, goochelen en appen en groilen voorgescho old. De nieuwe lachspektakel- ow van Nederlands populairste own en de altijd goedlachse ciobaat begint om 14.00 uur. Het kolderieke duo neemt de kin- ren twee uur lang mee in de Held die Bassie en Adriaan heet. 1 worden deelgenoot gemaakt van lt,( P°gingen die Bassie onderneemt n Adriaan op ludieke wijze te fop- u', to- Dat Adriaan dit niet over zijn -■int laat gaan. spreekt natuurlijk 'or zich en zijn pogingen om dit assie betaald te zetten ontaarden :elal in een waterbal lel, waarbij assie het natuurlijk weer niet °og houdt. ie's voorliefde voor slag- omtaartjes is bij alle kinderen pnd en zorgt voor. veel opwin- "g en hilariteit, wanneer Adriaan assie belooft om voor hem zo'n Mijke grote super de luxe slag staart te goochelen. LIEDJES Ook gunnen Bassie en Adriaan de kinderen een kijkje achter de scher men bij de opname van een span nend hoorspel en zij laten hen zien wat anders verborgen blijft. Adriaan vertoont zijn kunsten als scherpschutter en Bassie moet hem hierbij helpen. Bassie krijgt het maar niet. voor elkaar om Adriaan op de juiste manier te assisteren en gaat de strijd aan met een stel eigen wijze luchtballonnen. Dit is voor de kinderen een spannende maar ook lachwekkende vertoning. Het gehele programma wordt uiteraard afge wisseld met de bekende liedjes van Bassie en Adriaan waaronder 'Spoken bestaan niet', 'Alles is voor Bassie', 'de Prins en de kikker' en niet te vergeten de medley van lied jes uit grootmoederstijd. Als de kin deren deze liedjes uit volle borst meezingen doen de meegekomen ouders en grootouders in enthou siasme niet onder voor de jeugd. Kortom: deze Bassie en Adriaan lachspektakelshow is weer een leuke en gezellige voorstelling die je ook dit. jaar niet mag missen. Kaartverkoop bij Intertoys Coenen, Hofstraat 5 in Venray. In de vitrine in de hal van het gemeentehuis van Meerlo is door de Stichting - Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wanssum een kleine expositie ingericht in het teken van Sulawesi. De inwoners van de zes Meerlo- Wanssümse kerkdorpen hebben zich de afgelopen driejaren ingezet voor enkele humanitaire en sociaal-maat schappelijke projecten op dit Indonesische eiland. Om de inwo ners te informeren over de resultaten van de acties wordt thans een infor matiebijeenkomst voorbereid die op dinsdag 3 april plaatsvindt in het parochiehuis te Tienray. Via de expositie worden de acties wederom in de schijnwerpers geplaatst. Er staan in de hal van het gemeen tehuis enkele zeer bijzondere hout- snijwerkbeelden uit een verzame ling van de familie A. Hol uit Meerlo. Zo. is er een beeld dat de wedergeboorte van de maangodin voorstelt die wordt uitgespuwd door een draak. Het beeld is een origineel huwelijkscadeau uit Indonesië. Uit diezelfde verzameling ligt er ook prachtig Indonesisch Djako-zilver en een heel bijzonder gevechts zwaard (Kris). Naast enkele muziekinstrumenten, een mini-graf- tombe en enkele gebruiksvoorwer pen worden ook twee mini vervoer middelen getoond. Uiteraard ligt er informatie over de projecten die Meerlo-Wanssum op dit Indonesische eiland steunt. Bovendien hangt bij de vitrine de Indonesische vlag met de oorkonde met zilveren medaille vanwege bewezen diensten die de stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum heeft gekregen van het gemeentebestuur voor haar werk op het gebied van ontwikke lingssamenwerking. De expositie is te bewonderen tij dens de openingsuren van het gemeentehuis. Meer info kunt u vin den op de website van de stichting: www.sos-meerlowanssum.nl Van 368.000 uren in 1999 naar een omzet van 435.000 uren arbeid. Dit resultaat behaalde de organisatie voor personeelsvoor ziening Agrarische Bedrijfsver- zorging Limburg in 2000. Een stijging van 67.000 uren in een jaar tijd. De groei van de uren was vooral te danken aan de uit- zendtak AB-Service Limburg BV en de bedrijfsverzorgingsdienst. Daarnaast werden er nieuwe markten aangeboord. Het werven van personeel in de agrarische sector is tot op de dag van vandaag een groot probleem. Tuiders, kwekers en boeren hebben te maken met seizoenspieken. Het is moeilijk om gedurende een korte periode voldoende personeel te krij gen. Ook is er bij de mensen niet altijd voldoende kennis om in bepaalde sectoren van de agrarische sector te werken. Desondanks is de urenomzet bij de Agrarische Bedrijfsverzorging Limburg met 67.000 uren gestegen. Met name bij toeleverings- en verwerkingsbedrij ven in de agrarische sector, zoals bijvoorbeeld koeien scheren en klauwbekappen, met name de groei in uren sterk toe. Door deze werk zaamheden in het dienstenpakket te nemen, kan de organisatie haar medewerkers makkelijker jaarrond inzetten. EEN TOTAAL PAKKET De Agrarische Bedrijfsverzorging Limburg is een agrarische perso neelsorganisatie in Limburg. Deze organisatie bestaat uit drie bedrij ven. De Coöperatieve Agrarische Bedrijfsverzorging Limburg heeft bedrijfsverzorgers in dienst die een boer of tuinder vervangen wanneer deze wegens ziekte of vakantie het werk op het bedrijf niet kan uitvoe ren. Onder de vlag AB-Detach Limburg BV detacheert het bedrijf op contractbasis personeel. Daarnaast is er het uitzendbureau AB-Service Limburg BV. Dit bureau stelt uitzendkrachten met 'groene vingers' beschikbaar. Bedrijven die geïnteresseerd zijn in de diensten van Agrarische Bedrijfsverzorging Limburg kunnen contact opnemen met Jack Janssen, tel. 0475-381777. De politie heeft vorige week woensdagmorgen bij een snelheids controle, gehouden tussen 12.10 uur en 13.10 uur op de Noordsingel. 46 automobilisten bekeurd. Van de 459 gecontroleerde voorbijgangers was de hoogst gemeten sneïheid 73 km per uur, terwijl 50 km per uur is toe gestaan. Woensdagmiddag werden bij een snelheidscontrole, gehouden tussen 16.10 uur en 16.40 uur op de Maasheseweg, negen automobilis ten bekeurd. Van de 135 gecontro leerde voorbijgangers was de hoogst gemeten snelheid 97 km per uur, terwijl 80 km per uur is toegestaan. De politie heeft woensdagmiddag bij een snelheidscontrole, gehouden tussen 13.45 uur en 14.10 uur op de Beekweg in Merselo, 10 automobi listen bekeurd. Van de 122 gecon troleerde voorbijgangers was de hoogst gemeten snelheid 108 km per uur, terwijl 80 km per uur is toe gestaan. De politie heeft woensdag middag bij een snelheidscontrole, gehouden tussen 14.30 uur en 15.00 uur op de Peelweg in Ysselsteyn, 15 automobilisten bekeurd. Van de 130 gecontroleerde voorbijgangers was de hoogst gemeten snelheid 115 km per uur, terwijl 80 km per uur is toe gestaan. Veilingkavels nu ook op internet Op zaterdag 24 maart a.s. zal voor de twaalfde keer de bekende Lions veiling worden gehouden. Plaats van locatie is het Raaylandcollege alwaar het publiek overdag vanaf 14.00 uur kan kijken en vanaf 18.00 uur kan inzetten op de ruim 350 kavels die dit jaar onder de hamer komen. Kavels, die dit jaar voor het eerst ook op internet te bewonderen zijn. Als U naar www.lionsven- ray.nl surft dan kunt U zien dat de meeste kavels al te bewonderen zijn. De Lionsclub Venray heeft met de veiling tot doel gesteld om de opbrengst te besteden aan mensen die nergens aan loketten voor hulp terechtkunnen of instanties die financiële steun nodig hebben en daarvoor eveneens nergens kunnen Tel: 0478-571 481 aankloppen. "De Lionsclub doet dit al twaalf jaar zonder enige vorm van eigenbelang" laat voorzitter Pieter Weerts weten. Zo wordt al jarenlang een deel van de opbrengst van de veiling gestoken in de vakantie van spierdy- strophiepatiëntjes. Deze kinderen kunnen een week naar Texel waar zij van een fijne vakantie kunnen genieten. Maar ook voor de ouders is zo'n week vakantie voor de kinde ren, een week om eens iets anders te doen. De zorg voor hun zieke kinde ren drukt nl. een grote stempel op het gezinsleven. Binnenkort zullen Lionsclub en Synthese een overeen komst tekenen waarmee de Lionsclub. de activiteiten van de Jongerenbus zal gaan ondersteunen. Het derde goede doel dat de Lionsclub steunt is de Stichting Vrijwillige Terminale Zorg, een stichting die aan stervensbegelei ding doet. Het zijn vooral de vrijwil ligers, die dit werk belangenloos verrichten, die door de Lionsclub gesteund worden. Bij de veiling van dit jaar is grote zorg besteed aan de kwaliteit van de kavels. Het aantal te veilen kavels is iets minder maar de kwaliteit van de goederen is hoog. De Lionsclub wil de veiling daar mee iets meer cachet geven, maar wat belangrijker is, een grotere opbrengst realiseren. En die komt weer ten goede aan eerder genoem de doelen. De website moet er ver der toe bijdrage dat de belangstel ling voor de veiling, die toch al niet gering is. verder wordt vergroot. Naast de kavels vindt U op de site het veilingreglement en de tijd stippen waarop kavels geveild wor den. Voor het volgend jaar wordt ove rigens niet uitgesloten dat u via Internet op bepaalde kavels een bod kunt doen. De Lionsclub wil deze mogelijkheid het komende jaar gaan onderzoeken. Ondertussen kunt U alvast een kijkje nemen op www.lionsvenray.nl en mogelijk een keus maken. Natuurlijk blijft het makkelijk om de Veilingkrant die op 22 maart a.s. in onze krant staat, bij de hand te houden als U op 24 maart a.s. naar de veiling komt. installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Mark Rothof en Roel Vossen zijn dikke maatjes Bezoek krijgen, samen eten. De gewoonste zaak van de wereld. Voor iemand met een psychiatri sche achtergrond kan dat echter een probleem zijn. Het maatjes project in de regio Venray zet vrij willigers in die een maatje willen zijn voor mensen met een psychia trische achtergrond. Sommigen van hen wonen zelfstandig, ande ren wonen bijvoorbeeld in een beschermde woonomgeving. Sommigen zijn meer of .minder aangewezen op hulp. Eén ding hebben ze gemeen; allemaal wil len ze in contact komen met men sen. Zo ook Mark Rothof (24), die in de persoon van Venraynaar Roel Vossen (20) een prima maat je gevonden heeft. De naam maatje is niet zomaar gekozen, want er wordt gestreefd naar gelijkwaardigheid, vertelt Roel Vossen. "Mark, die in een beschermnde woonvoorzieniong van Mensana woont, en ik moeten het alletwee de moeite waard vinden om enkele uurtjes per week met elkaar op te trekken. Vanaf septem ber ga ik regelmatig met Mark op stap. Ja, het klikte meteen uitste kend tussen ons." Maatjes kunnen met elkaar koffie drinken thuis of in het dorp. Ze kun nen samen gaan wandelen of fiet sen.-Ze kunnen uit eten gaan of naai de film. Ze kunnen elkaar helpen in de tuin. Ze kunnen de tijd nemen om eikaars maatje te zijn. Roel en Mark praten vooral veel met elkaar, of gaan samen wat drinken in het centrum van Venray! "En binnenkort brengen we een bezoek aan het Oorlogsmuseum in Overloon. Dat vind ik prachtig, want geschiedenis interesseert me enorm. Vroeger Mark Rothof (l) met zijn maatje Roel Vossen (r) wilde ik altijd conservator van een museum worden", zegt Mark trots. STUDIE Maar hoe kwam Roel Vossen in hemelsnaam in aanraking met het maatjesproject? "Voor mijn studie maatschappelijk werk in Eindhoven was ik op zoek naar een geschikte stageplaats", vertelt de Venraynaar. "Op een gegeven moment heb ik de stoute schoenen aangetrokken en eens voorzichtig bij het Cliëntenadviesbureau geïnformeerd naar de bedoelingen van het maat jesproject. Al snel had ik een gesprek met de coördinator, mevrouw Michels, en binnen de kortste keren had ik Mark als maat je-" Wil je deelnemen aan het project dan wordt er iemand gezocht die bij je past. En als er iemand gevonden is, zorgt de coördinator voor een eerste kennismaking. Als het klikt dan worden er afspraken gemaakt over de volgende ontmoetingen. De coördinator ondersteunt de contac ten. "Voor mij is het vooral belang rijk om ervaring op te doen. want ik wil na mijn studie graag aan de slag in bijvoorbeeld een TBS-kliniek. In de maanden dat ik nu maatje ben. van Mark, heb ik wel gemerkt datje je moet aanpassen. Je moet open staan voor de ideeën van de ander. Het belangrijkste is in mijn ogen dat je niet moet gaan denken als een hulpverlener, want dan gaat het onherroepelijk mis. Ja, dit vrijwilli gerswerk geeft je enorm veel vol doening." Mark is blij dat hij Roel heeft ont moet. "Want ik wist niet altijd wat ik in mijn vrije tijd moest doen. Lezen en op televisie naar programma's van Discovery kijken zijn mijn grote hobby's." Met een brede grijns op zijn gezicht: "Een voordeel is ook dat Roel het rijbewijs heeft, zodat we overal naartoe kunnen rijden. Daar droom ik ook nog wel eens van. Het rijbewijs en dan een mooie auto kopen.... liefst een Bentley of een Trabantje, want die kan ik beter betalen." Roel lachend: "Ach ja, een mens moet zo zijn dromen hebben Bent u geïnteresseerd om een vrij willig maatje te zijn of wilt u meer informatie, neem dan contact op met de coördinator van het maatjespro ject: mevrouw Michels. tel: 0478- 527036 of 527280. Zij is bereikbaar op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur. INTERIEURSTYLISTEN www.studiovenray.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11