cUeuAtea de Studio Ringstaartmaki- tweeling geboren Studiefinanciering wie betaalt wat? KI w it van gewoon kuni Wereld gebedsdag in Groeningen Vastenactie 2001 Bibliotheek Venray Gryphus Tandtechniek Cursus gezonde voeding Foster Parents Plan Behoud de Peel (Ui Inloopmorgen mantelzorg Vrijwilligers centrale Het Zonnelied Snelheids controles E PEEL EN MAAS donderdag 1 maart 2001 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Rob Nijbroek (coll); Gerrit Hulleman (coll); Frans Wijnhoven; Harrie en Gerrit Rongen en overl. fam.; overl. ouders Wiel en Grada Rutten-Martens; ouders Janssen- Wijnhoven, zoon Aritoon en dochter Nora; Gerrit Linders en overl. ouders; ouders v. Dijck-Sikes. Zondag: le Zondag van de vasten. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Dora, Willen en Diena Verstraaten en tevens voor Simon Lemmens en Catharina Verstraaten; Huub Stoef en overl. fam.; jrd. Johan Hendriks; overl. fam. Weijs- Houben; 11.00 H.Mis voor Netje Manders-Stevens; overl. ouders Verhaegh-Voesten; ouders Tacken- Maas; jrd. Cor v.d. Sterren en overl. fam. v.d Sterren-Hendricx; dr. de Jong; jrd. Harrie Janssen. Maandag: 9,00 H. Mis voor het tijdelijk en geestelijk welzijn van de parochie; Dinsdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers. Woensdag: 9.00 H. Mis Johan Schwachofer en overl. fam.; overl. ouders Sikes-Pouwels. Donderdag: 9.00 H. Mis voor een spe ciale intentie. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor gebed voor overledenen waar niemand aan denkt;- ouders v. Es, kinderen Helm en Gerard. Dienbeurten: za 19.00: Cas, Daan, Sharona, Freek, Laura en Carel; zo 09.30 Loek, Job en dhr. Hoppenbrouwers; zo 11.00 Sjoerd, Marloes, Jesper, Paul, Tina en Daphne. Lectoren: za. 19.00: J. Thiesen; zo 09.30 A. Noijens; zo 11.00 W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: Zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma i/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 16.30 Doop Jeroen Huybers; 18.00 Kinderwoorddienst m. Volkszang; Albert Kleine (coll.); overl. Ouders Arts-Brunken en fam.; Zondag: 8.30 fam. Janssen-Krijns; 10.30 Volkszang; Louis Smets; Theo Janssen (coll.); Coba v. Soest-v. Gerven (coll.); Nel Swinkels ((coll.).; Maandag: 18.30 voor de parochie Venray-zuid; Dinsdag: 18.30 Truus Naus-Verheijen; Woensdag: 18.30 fam. Peters-Arts; Donderdag: 18.30 fam. Manders- Hupen en zoon Bert; ouders Verhoeven- Gossens; Vrijdag: 18.30 Jac. v. Rhee; Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. Chrisko; Maria Kessels-Bordijan (coll.); Harrie Gloudemans (coll.); Harrie Vermeulen (coll.); jrd. Sjef Smals; uit dankbaarheid t.g.v. een 25- jarig huwelijk. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis (Harmony); Piet Peeters; overl. Fam. Peeters-Verstegen; Cor Thielen en zoon Toon; Wies :Janssen; Tina Joosten-v.d. Berg; Piet en Harrie Hermans; Sjang Joosten; 11.30: doop Gyon Zweden. Dinsdag: 9.00 overl. Fam. Vennekens- Verschuren en wederz. Fam.; voor bij zondere intentie; Donderdag: 9.00 fam. Vennekens- Verschuren en wederz. Fam.; voor pries terroepingen; Misdienaars: Sandra Moorrees, Milou pelzer. Paola v.d. Staak en Lonneke Surminski. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jeugdfanfare); overl. Oudes Classens- Wismans en overl. Kinderen; overl. Fam. Heetkamp-Hekking; Arjan Classens en overl. Fam. Classens-Kieft; st. Pieter Jan Driessen en Johanna Duijckers; Karei Hesen, Anna Heijligers en overl. Kinderen; overl. Ouders Tielen-Verstappen; Sef Kunen (verj.);jrd. Hay Versleijen; overl. Ouders Philipsen-v.d. Ven; overl. Ouders Rutten-Symons; overl. Fam. Turlings- Thielen; Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. Fam. Te Plate-Maassen; Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie; Vrijdag: 9.00 H. Mis H. Mathutus. Parochie Leunen le Zondag van de vasten. Zaterdag: 19.00 lsm. Harrie Martens en echtgen., zoon Toon, kleinzoon Harrie, Piet Janssen en echtgen.; Antoon v. Osch en Gertruda v. Osch-Kusters en overl. Fam.; Teng Jacobs en Nelly Jacobs-Volleberg (v.w. de buurt); overl. Fam Peeters-Beetz; jgt. Leo Cox en Sophie Cox-Vervuurt; Zondag: 10.00 Hgm. V. Handrie Koenen en Drika Koenen-Janssen; overl. Ouders Direks-Derckx en overl. Fam.; Leo Loonen en Petronella Loonen-v. Mil; overl. Ouders Emonts- Nellen en Piet Emonts; Henricus Leijssen. dochter An en kleindochter Annie; 5e weekd. Truus Hendrickx- Jenniskens; jrd. Theo Brok en Dien Brok-Verschuuren; gst. Jrd. Jozef Litjens en Petronella Litjens-Nabuurs; gst. Jrd. Gerard Litjens; Maandag t/m vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Kim Verstappen en Marjon Weijs: zo 10.00 Jenny Achten en Auke Loonen. Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes: zo 10.00 Elly Theunis. Rectoraat Heide Zondag: le Zondag in de vastentijd. 9.30 Hoogmis voor Maria Voesten- Gielen v.w. KBO Heide. Misd.: Elian, Martin, Geert en Stan. Rectoraat Veulen le Zondag van de vastentijd. Zaterdag: 19.00 Hgm. Ant. Drabbels- Dina Klaassen en Jacoba Klaassen: gst. Jgt. Kinderen Willems; voor priesterroe pingen; Misdienaars: za: Luuk, Frank, Karei en Patrick. Lect.: za M. Geurts. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 kinderwoorddienst (volkszang); Truus Spreeuwenberg- Philipsen; jrd. Mien Claessens-Zanders; ouders Derikx-Hendriks; 6wd. Marie Arts; Jo Thoone; jrd. Petronella v. Well- Thoonen en echtgen.; t.e.v. O.L. Vrouw; Zondag: 9.15 jrd. Harry Spreeuwenberg; Jo v. Lier-Roosen; Toon Pouwels en overl. fam.; jrd. Petran Fleurkens; uit dankbaarheid; Dinsdag: 19.00 Mara Swinkels; Riek Arts-Fleurkens (Immenhof). Misdienaarsbeurten: za 19.00 Sandra en Vera; zo 9.15 Anneke en Paula; di 19.00 Rian en Ellen. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Piet Janssen; jrd. Maria L'Ortye Lipperts: jrd. Henricus v. Meijel en Petronella v. Rijswijck; Woensdag: 19.00 jrd. Petronella v.d. Heuvel, overl. ouders en kinderen Theodorus Arts, Antoon v. Dooren en Anna v.d. Ven; Anny v. Hoof-Gielen. Misd.: Kim Tielen en Loes v. Osch. Rectoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Gezongen avondmis; lect.: Truus Goumans; Zondag: 8.30 H.Mis; 10.00 Hoogmis: Rene Buijzen; fam. Ebus uit dankbaar heid: Annie Janssen-v.d. Sluis en overl. Fam.; Harrie Janssen; Harrie Pingen, Wim Michels en Bertha v. Rijswijk; 15.00 Gebedsdienst; lect.: Olga v.d. Meer. Dinsdag: 14.30 Bedevaart Schuttersveld. Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. Achtste van de negen woensdagen voor het Hoogfeest van St. Jozef. 9.30 H. Mis voor: Mie Bongaerts- Kersten; ouders Bastiaans-Deenen; Mayaene Berendsen; uit dankbaarheid; om uitkomst; Gerrit Jonkers uit Gemert. Donderdag: 14.30 Gezongen H.Mis voor de bedevaart KBO Overloon. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Zondag 4 maart om 10.00 en 14.30 uur: Ds.J.v.Dijk, Ridderkerk. 's-Morgens is er kindercrèche. Bijbelcontactavond: Op woensdag 7 maart is er Bijbelcontactavond in gebouw Rehoboth. Het thema van deze avond is: 'De wil van God in de prak tijk'. Dit n.a.v. de brief van 1 Johannes 2. Catechisaties: In verband met de voor jaarsvakantie is er komende week geen catechisatie. Traditiegetrouw vindt deze ieder jaar plaats op de eerste vrijdag van Maart. De dienst wordt ieder jaar samengesteld door vrouwen vanuit een ander land. Dit jaar vanuit Samoa met als thema horen- bidden-doen. Als vertaling geven zij hiervoor; "we moeten eerst goed op de hoogte zijn van de dingen waarvoor wij bidden en we moeten praktisch zijn na ons gebed". Dat betekend dat ons bid den niet echt is als we niet ook hande len! Dus; horen.-bidden-doen. In deze oecumenische dienst zal dominee Mevr, Crouwel van de Hervormde kerk uit Boxmeer een overweging houden. Kom luisteren, bidden en zingen op vrijdag 2 Maart aanvang 19.00 uur in de kapel in Groeningen. De collecte die tijdens deze dienst zal worden gehouden is bestemd voor projecten t.b.v. vrouwen kinderen en gezondheidszorg op Samoa- de Filippijnen en Papoea in Indonesië. Na de dienst kunt u nog van gedachten wis selen onder het genot van een kopje kof fie. De Vastenactie nieuwe stijl wordt dit jaar voor de tweede maal georganiseerd. Nieuwe stijl betekend dal deze actie nog meer dan in het verleden in het teken zal staan van de taak die men heeft om het lijden van de medemens te verlichten. Zeker als deze medemens wat verder weg woont en in het bijzonder als het kinderen betreft. Dit jaar heeft Venray gekozen voor een heel speciaal project en wel een school in Oeganda voor kinderen die uit Soedan gevlucht zijn. In Soedan woedt een verschrikkelijke oorlog, die, met korte onderbreking al enkele decennia duurt. Noord tegen Zuid, ofwel de rege ringstroepen tegen het opstandige zui den. De regering zetelt in het noorden, de Soedanese inwoners uit het zuiden proberen nu al vele jaren een beetje gelijke status te krijgen. Dit gaat met veel geweld gepaard. Hierbij komt nog dat in het zuiden ook weer afzonderlijke krijgsheren opereren dien onderling om de macht strijden. Naast de bekende verschrikkingen van een oorlog hebben we hier te maken met het fenomeen kind-soldaten. Jongens, en nu ook meisjes, van 9 of 10 jaar worden, onder invloed van verdo vende middelen, ingezet en lerenoorlog voeren en doden. Een groot deel van de zuidelijke bevolking is naar Oeganda gevlucht. Een van de armste landen van de wereld heeft 1.5 miljoen vluchtelingen opgeno men! Hieronder zijn veel kinderen, vaak getraumatiseerde kinderen. Deze kinde ren hebben zeer dringend onderwijs nodig. Daarom het project, een school voor gevluchte kinderen. Het project zal officieel gepresenteerd worden op vrijdag 9 maart aanstaande om 20.00 uur in de Paterskerk. Tijdens deze presentatie zal pater Tjeu Haumann uit Bergen een lezing verzor gen. Hij kan dit als geen ander omdat hij enkele tientallen jaren in dit gebied heeft gewerkt en alles letterlijk aan den lijve heeft meegemaakt. Deze presenta tie wordt muzikaal omlijst door het koor Chrisko. U wordt uitgenodigd bij deze presen tatie aanwezig te zijn. Vanzelfsprekend vragen wij u ook dit project een warm hart toe te dragen. De bibliotheek Venray kent een spe ciale service voor lezers die graag de nieuwste titels in huis halen: Sprinters. Sprinters zijn romans die vrijwel direct na verschijning door de bibliotheek wor den uitgeleend. Normaal gesproken moet de lener enige maanden wachten. Bij Sprinters is dat dus niet zo. Vanwege de extra service en omdat we zoveel mogelijk lezers willen bereiken, kost het lenen van een Sprinter f 2,50 en kan men de Sprinter .14 dagen lenen. Het huidige aanbod van Sprinters ziet er als volgt uit: In het hart - D. Baldacci; Het eindstation - P. Cornwell; Het Prometheus Project - R. Ludlum; De erfpachters - J. Grisham; Siegfried - H. Mulisch; De avondboot - V. van der Meer; De toegewijde tuinier - J. Le Carré. Verder willen ze u wijzen op de teke ningen en schilderijen die momenteel te zien zijn in de bibliotheek. Gemaakt door zestien schilders uit de regio die een zeer gevarieerd werk laten zien. Op de jeugdafdeling tenslotte zijn diverse kunststukken te bewonderen die gemaakt zijn door de leerlingen van de openbare basisschool de Landweert. In het kader van het project Kunst hebben alle groepen van de school zich bezig gehouden met kunst uit de hele wereld. De kinderen hebben hun creativiteit op een prachtige wijze vorm gegeven. Loop eens binnen tijdens onze ope ningsuren, dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. In jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek vindt dit seizoen op iede re eerste zaterdag van de maand Club Star Trax, een dansavond vol muziek uit de jaren zeventig en tachtig, plaats. De eerstvolgende Club Star Trax is op zaterdag 3 maart aanstaande en achter de knoppen staan dan de dj's Hermanusse Polak a.k.a. The Funk Soul Brothers. Heerlijke hits en tips uit 'de tijd dat alles beter was': een gulden was een gul den. Louis van Gaal was een onbeteke nende voetballer en Madonna was nog maagd. Ordinaire discokrakers, kille New Waveklassiekers, onverstaanbare Nederpop en vergeten megahits. Hermanusse Poloak maken er samen met u een groot feest van en zullen zeer gewillig zijn waar het verzoeknummer- tjes betreft. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur en de entree bedraagt F1.5,-. Meer infor matie over Club Star Trax is te vinden op internet: www.gryphus.nl OP DE TOFFEL In samenwerking met de stichting Op de Tóffel wordt op zondag 13 mei een open podium georganiseerd: Op Ut Tuffelke. Regionale muzikanten krijgen tijdens dit open podium de kans zich te presenteren. De band of artiest die op het podium als 'beste' uit de bus komt wordt uitgenodigd om als openingsact te fungeren van hel popfestival Op de Tóffel 2001, dat gehouden wordt op zondag 24 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Bands die interesse hebben om deel te nemen aan dit open podium kunnen voor 15 april een demo met biografie sturen naar: Gryphus, onder vermelding van Op Ut Tuffelke, postbus 15, 5820 AA Vierlingsbeek. Meer weten over Op Ut Tuffelke? Surf naar www.gryphus.nl g. use mm gmlmïm éw ft##®» I I y dan j Patersstraat 16 Venray 510341 www.awillems.nl Als je in het hoger onderwijs studeert, heb je in principe recht op studiefinan ciering. Maar wie betaalt die studie financiering nou? Er zijn drie partijen die betalen. Je krijgt een basisbeurs van de overheid met een OV-jaarkaart, deze basisbeurs staat los van het inkomen van je ouders. Verder moeten je ouders mee betalen aan de studiefinanciering, samen met je ouders bespreek je wat zij bijdra gen. Kunnen je ouders niet genoeg bij dragen dan kun je van de overheid een aanvullende beurs krijgen bovenop de basisbeurs. Hoe hoog dit bedrag is. wordt apart berekend. De laatste die een deel betaald ben jijzelf. Je kunt bijdra gen aan de kosten door een bijbaantje te nemen of geld te lenen bij de Informatie Beheer Groep. Wil je meer weten over de Informatie Beheer Groep, studiefinanciering of over studies, kom dan de komende twee maanden langs bij de Jongereninfotheek Venray. Ook als je al een studiefinancie ring hebt en je hebt problemen of ondui delijkheden, kun je langskomen. We hebben een directe telefoonlijn met de Informatie Beheer Groep en kunnen voor je bemiddelen. Jongereninfotheek. Schoolstraat 16, 5801 BP Venray. tel. 0478-588147. Openingstijden: maandag t/m donder dag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur. INTERIEURSTYLISTEN www.studiovenray.nl De GGD en het Groene Kruis organi seren dit voorjaar een aantal nieuwe cursussen over gezonde voeding in de regio Venray. De cursus 'Lekker gezond en minder vet' bestaat uit vijf bijeen komsten waarin alle aspecten van gezonde voeding aan de orde komen, dus van etiketten lezen bij het inkopen doen tot het in groepjes bereiden van enkele eenvoudige recepten. Een rond leiding in een supermarkt maakt deel uit van de cursus. In Nederland wordt nog steeds veel te vet gegeten. Bijna 80% van de bevol king krijgt meer vet binnen dan nodig, vaak zonder het te, merken. Veel vetten zitten verborgen in producten als kaas, saus en ook gebak. Te veel vet eten kan leiden tot een verhoogd cholesterolge halte in het bloed en dat vormt een risi co voor hart- en vaatziekten. De cursus Lekker gezond en minder vet, biedt praktische tips om lekker en toch met zo min mogelijk vel te koken. In de cursus wordt onder meer aandacht besteed aan het lezen van etiketten om de hoeveelheid vet in voeding te bepa len. Vaak zijner immers uitstekende vetarme en betaalbare alternatieven voor bepaalde producten te koop. Je moet ze alleen zien te vinden. Ook bij hel bereiden van voedsel is nog winst te boeken, met name bij het bakken. In de cursus worden diverse methoden gede monstreerd en geoefend. Per cursus kunnen 12 tot 15 personen deelnemen. De eerste cursus gaat van start op dinsdag 13 maart. De bijeen komsten, die telkens om 19.00 uur beginnen, vinden plaats in de Clockert, Bergweg 1 in Venray. Voor meer infor matie over de cursus, de kosten en voor aanmelding kan contact opgenomen worden met het Bureau Klantenservice van het Groene Kruis. tel. 077-3209595 of met de GGD Noord-Limburg, tel. 077-3598836. Met de infostand staan zij op 6 maart in de bibliotheek in Venray van 11.00- 13.00 uur. Voor inlichtingen of vragen kunt u altijd contact opnemen met regiocoördi nator Ans Pijpers, lel. 077-4772216 of PR-medewerkster Mariet Bontenbal, tel. 077-3662438. In Zoo Pare Overloon is een rings- taartmaki-tweeling geboren. De twee ling blijft nog veel bij elkaar en hun moeder, alhoewel één van de twee vrij brutaal is en ook al eens alleen op pad gaat. Ze laten zich graag door hun moeder vervoeren, één hangt altijd aan de buik en de ander zit op de rug. In de natuur worden meestal eenlin gen geboren, terwijl in de dierparken wel vaker een tweeling wordt geboren. Dit komt voornamelijk door de goede voeding. Ringstaartmaki's zijn halfapen en komen oorspronkelijk voor op het eiland Madegaskar. Een ringstaartmaki is ongeveer 50 cm groot en weegt zo'n 4 kg, de staart is ook 50 cm lang. Een ringstaartmaki kan sprongen maken van wel 2 meter en hij leeft zowel in de bomen als op de grond. Op het menu staan zoete vruchten en sap van de schors van de bomen. Een ringstaartmaki kan ongeveer 27 jaar oud worden. KIDSPOWER In de maand maart kunnen de kinderen meedoen aan KidsPower. Elke zaterdag om 13.30 uur gaat. de activiteit van start. De kinderen lopen dan een middagje mee in de dierverzorging, zij leren hoe het eten voor de dieren klaargemaakt wordt en hoe de dieren gevoerd worden. De kosten bedragen F1.5,- per kind, dit is inclusief activiteit, palat en drinken, maar exclusief entree. U kunt de kinde ren telefonisch inschrijven voor deze activiteit. Carnaval anno 1952 Het was Lei Rutten die als PrinsL d'n Urste tijdens de drie carnavalsdag! in 1952 de scepter zwaaide overj Venrayse onderdanen. De grote optoc die op maandag door de straten Venray 'trok bestond uit 48 wagens» groepen. De wagen op deze foto, bej met charmante jongedames, is vant tricotagebedrijf Beeren uit Venray, deze dames werkzaam waren. Vani Weert werd in 1950 een vestigii gepland aan de Merseloseweg. Tijdeli nog in een noodbehuizing. Op woei dag 10 juni 1959 werden de nieuwe as liers en kantoren officieel in genomen. De productie in Venr? bestond voornamelijk uit overhemdti Medewerksters van de fa. Beeren pi> senteren zich hier op carnavalsmaandj tijdens de bonte stoet. Na de optoc) werd deze fraaie foto gemaakt. V.l.n.r. aan de linkerzijde op wagen: Fien Reinders, onbekend, Jo de Heuvel, Truus van Lierop, Jacquelii van Loon. Rechts: Nelly Kupers, Mit Deriet, Riny van Kessel, onbekend, ,M Coumans (Horst) en Betsy Zwamen. De tekst op het bord: De Bera Berk toverden met vlotte hand, dees schoni megjes in Piëlhazenland. De voerm> is: Toon Boom, situatie: Langeweg. Jan v.d. Putten G ii Het zal niemand ontgaan zijn: voorjaar is weer in aantocht. Nog ev< en de trekvogels keren weer terug ni De Peel om er hun nesten te boui Omdat het natuurbeschermers betaa het broedseizoen te respecteren, is zaterdag aanstaande voor het Peelwe voorlopig de laatste keer. Het volgen Pj seizoen begint weer in augustus. We roepen bij deze de minder rej matige deelnemers op om weer e mee te doen en zo het seizoen met fs telijke gezelligheid af te sluiten. Het werk bestaat opnieuw uit het vc wijderen van verwilderde bessenstru ken uit een veenkuilengebied Helenaveen. We werken met spanzagen en bij en waarschuwen de deelnemers dat las zen hier onmisbaar zijn. Nieuwelingen, die van harte welkoi zijn, worden verzocht zich even per tek foon le melden: tel. nr. 0492-515883i 0493-319610 en vooral: laarzen meel nemen! Verzamelen: a.s. zaterdag 3 maart 9.00 uur bij de kerk van Helenaveen. Woensdag 7 maart wordt in het Sl Joriskwartier aan de Burgemeeslfi Esserstraat 20 in Venray vanaf 10.00 ui! weer de maandelijkse inloopbijeen komst gehouden voor mantelzorgen. Mantelzorgers zijn mensen die zorgei voor een (ziek) familielid, een goede vriend, buren, kennissen. Deze huipui: liefde of persoonlijke betrokkenheif wordt mantelzorg genoemd. Voor dt komende bijeenkomst is iemand vandi gemeente Venray uitgenodigd om uitlt te geven over de mogelijkheden die d; WVG biedt aan mensen met een handi cap. Deze regeling kan in een aantó gevallen een ruggesteun zijn voor d; mantelzorgen ledereen die mantelzor- ger is of betrokken is bij dit thenu WVG is van harte welkom. De vrijwilligerscentrale van Synthes is regelmatig op zoek naar vrijwilliger voor diverse activiteiten. In Peel ei Maas zal regelmatig een oproep hier voor geplaatst worden. 1 Vacatun i j Synthese zoekt voor basisschool df Foekepot een conciërge. De taken zijl o.a. koffie/thee zetten, kleine reparatie! en onderhoud, bestellingen/post regelea kopieerwerk, tuinonderhoud etc. Di werkzaamheden zijn in het Brukske.' dient enthousiast en gemotiveerd te zija geen twee linkerhanden hebben en zelf standig kunnen werken. De werktijdet zijn in overleg, bv. 's morgens vai 08.00-12.00 of 's middags van 13. 16.00 uur. Meer informatie Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00ld 17.00 uur en dinsdag l/m donderdag va» 11.00 tot 17.00 uur. Repetities: 's maandags om 20.00, Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 4 nirt.: zingen in Beukenrod? om 10.30, aanwezig zijn om 10.15. Zondag 11 mrt.: zingen om 10.30. Zondag 24 mrt.: zingen om 18.00, Bij verhindering a.u.b. afmelden bij In Kuypers, tel. 585226. Bij ieder optreden gelieven een kw» voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetil avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie/aanmelding/ kui u bellen: mw. T. Douwes, tel. 0478- 584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478- 583884. MC Met behulp van de lasergun zijn don derdag op verschillende plaatsen zet automobilisten door de politie bekeurd- Op de Beekweg in Venray reden drif mensen te hard (hoogste snelheid 12' km/uur waar 80 km/uur is toegestaan) £j en ook op de Oostsingel waren er dri: overtreders. Daar was de hoogste snel heid 66 km/uur waar 50 km/uur ma| worden gereden.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 14