"Venray moet zich ontwikkelen tot stad van allure" FRANSOL Fietsen niet in orde funky sasten IBHïIMtchaiM "De oude dorpssoos bestaat niet meer" Gi 4 I60( Lj Reconstructie kruising Sportlaan start in april "Vervlogen is de hoop op een woning in Merselo" ZONAANBIDDERS GAAN MAAR ZONWERINGEN Doe mee met de Venrayse Kinderjury p Snelheidsboetes Informatie avonden Veltum en Brukske Gebroken PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Onder invloed unhoek jgjfl pEEL EN MAAS donderdag 8 februari 2001 - Pagina 9 Gedeputeerde Vestjens tijdens informatieavond POL Vorige week woensdag was gedeputeerde M. Vestjens in Venray op bezoek. Hij kwam samen met een zestal provinciale ambtenaren uitleg geven over het provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL). Vestjens vatte de rol van Venray kernachtig samen: "Venray was een dorp en is op weg een stad te worden. Het moet zich nu verder ontwikkelen tot een stad van allure en uitstraling." Zo'n 125 belangstellenden uit de hele regio kwamen af op de door de provincie georganiseerde informa tie-avond in de raadzaal van het gemeentehuis. Na jarenlange voor bereiding verkeert het POL nu in de eindfase. Eind vorig jaar kwam het ontwerp gereed en tot 20 februari loopt de inspraak- en bezwaarter mijn. Vandaar dat de Maastrichtse bestuurders de provincie intrekken om tekst en uitleg te geven over dit belangrijke beleidsplan. Het POL vervangt namelijk alle provinciale plannen op het terrein van milieu, water, ruimte, verkeer en vervoer, welzijn en economie. Vanaf het allereerste begin was Venray onte vreden over haar ondergeschoven positie in het POL. B en W vonden dat Venray onvoldoende erkend werd als centrumgemeente in Noord-Limburg. Wethouder Bert Kersten van ruimtelijke ordening toont zich nu wél tevreden over het eindresultaat waarin Venray 'veel beter op de kaart gezet is1. "Om dit te bereiken hebben we flink moet lobbyen. Ik ben daarvoor wel twin tig keer op het provinciehuis geweest. Er zijn daar felle discussies gevoerd. Maar uiteindelijk is Venray er toch goed vanaf gekomen", oor deelt Kersten. Gedeputeerde Vestjens (VVD) benadrukte dat Venray 'het centrale punt in de regio wordt'. "Maar wel als een compacte stad met veel groen." OPVANGFUNCTIE Een van de speerpunten uit het POL is het tegengaan van de 'ver steniging'. Voorkomen moet wor den dat Limburg helemaal wordt dichtgebouwd. Vandaar dat om alle steden en dorpen strakke contouren zijn getrokken waarbuiten niet meer gebouwd mag worden. Opvallend is dat Oostrum wordt samengetrokken rhet Venray-centrum tot één stede lijk gebied. Terwijl Leunen, dat ook vrijwel aan Venray is vastgegroeid, buiten schot blijft. Het POL hecht veel waarde aan de essen rond Leunen als een natuurlijke begren zing met de stad. De Deurneseweg vormt de zuidelijke scheidslijn van de stedelijke dynamiek van Venray. Wat de bedrijvigheid betreft gaat Venray geen voortrekkersrol vervul len. Het blijft daarbij in de schaduw staan van Venlo. Op het nieuw te ontwikkelen grootschalige bedrij venterrein in zuid-oost Venray zul len vooral transport- en distributie bedrijven gevestigd worden. Daarnaast krijgt Venray een 'opvangfunctie' van niet-locale bedrijven uit de omliggende gemeenten. De grote kantoorloca ties gaan naar Venlo. Er komen wel twee zogenaamde 'stadspoorten'. Dit zijn regionaal verzorgende kan toorgebouwen rond de invalswegen naar het centrum toe. In het zuiden is dit het terrein vanaf de afslag Deurneseweg langs de Leunseweg en bedrijventerrein de Brier waar ook het nieuwe Rabobankgebouw komt. In noord-Venray komt een kantoorlocatie bij de afslag van de A73. HEET HANGIJZER Het buitengebied vormt het hete hangijzer in het POL. Daar tussen door loopt nu de Reconstructiewet die de kaders uit het POL moet uit werken. "Het buitengebied zal op de schop gaan. Er komt een afbouw van de intensieve veehouderij. Waardoor er meer ruimte komt voor natuur", waarschuwde Vestjens alvast. Beleidsmedewerker Van den Berg verklaarde dat 'de omzetting van landbouwgrond naar natuur geheel op vrijwillige basis gebeurd'. Met uitzondering van de varkens- vrije zones van 250 meter rond natuurgebieden gaat de provincie niet over tot onteigening. "De ont wikkeling van landbouw naar natuur zal daarom een langdurig maar gezamenlijk proces worden." Joof Teeuwen, voorzitter van het Natuurhistorisch Genootschap, had zijn bedenkingen. "Als dit op vrij willige basis gebeurt dan ben ik bang dat er weinig van terecht komt." Van den Berg rekende voor dat Limburg nu nog 9000 landbouwbe drijven telt. "Door voedselveiligheid en problemen op het gebied van milieu, opvolging, de markt en de krappe ruimte zal één derde van de bedrijven het niet redden. Terwijl een derde deel de slag gaat maken naar grootschalige en duurzame bedrijven. Wat overblijft zijn kleine re bedrijven met allerlei nevenfunc ties" ZORGEN Frans Franken uit Ysselsteyn, agrariër en CDA-raadslid, maakte zich zorgen om de 'inkleuring' van het Venrayse platteland. De ontwik kelingsruimte voor landbouw, de witte gebieden op de kaart, zijn vooral te vinden rond de dorpsker nen ten zuiden van de Deurneseweg. "Maar daar zijn vrijwel geen moge lijkheden meer voor intensieve vee houderij. Terwijl de open ruimtes daaromheen daarvoor wel geschikt zijn. Alleen zijn deze gebieden 'geel' ingekleurd wat betekent dat daar geen ontwikkelingsruimte voor landbouw is. Ik zie het dan ook somber in voor de sector", stelde Franken. Van den Berg noemde de drie sleutelwoorden uit het POL: 'Op is op'. "We zitten ook in Limburg tegen de grenzen van onze mogelijkheden aan. Ruimte wordt een schaars goed want de vraag wordt steeds groter: landbouw, water, wonen, verkeer en recreatie strijden om de ruimte." Theo Mulders uit Veulen, voor Samenwerking lid van de commis sie agrarische economie en milieu, merkte op dat de kom van Veulen niet als bestaande bebouwing was ingekleurd. Zoals ook bij andere kleine dorpen als Smakt en Evertsoord het geval is. "De cirkel op de kaart ligt ook zo'n anderhalve kilometer van de dorspkern van Veulen af', wist Mulders. Vestjens bekende dat 'het bolletje in Veulen inderdaad een vergissing is'. Gerrit Lemmens, raadslid van Fractie van de Vorle, plaatste zijn vraagtekens bij het POL. "Wat gaat het kosten en wie gaat het betalen", vroeg hij zich af. "De ambities zijn veel te groot. De gezinsinkomens in Limburg zijn niet hoog genoeg om dit betalen." Gedeputeerde Vestjens antwoordde dat het plaatje nog niet rond was. "Er komt nog een finan ciële paragraaf bij." n§ STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 In het jaar 2001 wordt voor de 14e keer de Nederlandse Kinderjury georganiseerd. In 2000 deden ruim 48.000 kinderen mee. Vanaf 1 februari kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar weer hun favoriete boeken doorgeven aan de landelijke Kinderjury. Venrayse kinderen kun nen bij de Jeugdbibliotheek ook meedoen met de Venrayse .Kinderjury. Tussen 1 februari en 28 april kunnen zij zoveel mogelijk boeken uit 2000 lezen. De Kinderjury boeken, herkenbaar aan de roze Kinderjurysticker, zijn in de Jeugdbibliotheek apart gezet. De deelnemers krijgen een speciale pas, waarop zij kunnen invullen welke boeken zij gelezen hebben en wat zij ervan vonden. Voor ieder gelezen boek wordt een stempel in de pas gezet. Bij 5 stempels is een pas vol. Aan het eind van de jureringperiode kunnen de Venrayse juryleden hun top-5 invullen op een stemformulier. Deze stemformulieren tellen mee voor de uitslag van zowel de Nederlandse Kinderjury als de Venrayse Kinderjury. De Stichting Nederlandse Kinderjury verloot dit jaar drie computers ter waarde van fl. 3.000,= onder alle Nederlandse stemmers. Venrayse juryleden kun nen hun deelnemerspassen één stemformulier uiterlijk op zaterdag 28 april inleveren bij de Jeugdbibliotheek. Zij krijgen dan een cadeautje. Bovendien worden zij uitgenodigd voor de feestmiddag eind mei. Dan wordt de uitslag van - de Venrayse Kinderjury bekend gemaakt door een bekende schrijver. 'Onder de ingeleverde passen wor- hden ook nog lguke prijzen verloot. Hoe meer passen, hoe meer kansen ont te winnen! Dus: Lees mee... en doe mee... met de Venrayse iviSI Kinderjury. De openingstijden van de Bibliotheek Venray zijn als volgt: dinsdag t/m donderdag 11.00 - 18.00 uur, vrijdag 11.00 - 21.00 urn en zaterdag 11.00 - 14.00 uur. iteit |m PEEL EN MAAS 'n abonnement waanl De Venrayse politie hield dins dagmorgen een fietscontrole op het Raayland College locatie Oost. Ongeveer 100 fietsen van brugklas leerlingen werden aan een controle onderworpen. In totaal 75 procent van de gecontroleerde fietsen bleek niet aan de eisen te voldoen. Met name de remmen en de verlichting waren in veel gevallen niet in orde. Naast remmen en verlichting richtte de controle zich met name op stuur, bel, handvaten, trappers, banden en reflectoren van de fietsen. Frans Coumans van de Venrayse politie noemde de uitslag van de fietscon trole teleurstellend: "Maar het is tevens een signaal richting ouders, want die zijn uiteindelijk verant woordelijk." De gemeente Venray gaat eind april/begin mei beginnen met de reconstructie van het kruispunt Zuidsingel-Sportlaan. Het kruis punt wordt overeenkomstig de uitgangspunten van 'Duurzaam Veilig' heringericht, waarmee de verkeersveiligheid en de doorstro ming van het verkeer wordt bevorderd, met name voor over stekende fietsers. Tevens gaat de gemeente een dub belzijdig fietspad aanleggen aan de zuidzijde van de Zuidsingel tussen dit kruispunt en het pad door het sportveld (richting Westsingel). Ook wordt onder andere het achterstallig onderhoud weggewerkt. RAAYLAND Vanuit zuid en oostelijke richting (Veltum, Westsingel) fietsen onge veer 250 leerlingen van en naar het Raayland College. Door een goede fietsverbinding aan te leggen tussen de Langstraat-Hoebertweg en de Zuidsingel wordt het bestaande fietspad, dat wordt voorzien van een deugdelijke verlichting, door het sportpark geoptimaliseerd voor fiet sers in twee richtingen. Ter hoogte van de aansluiting van het fietspad op de Zuidsingel wordt het aan te leggen dubbelzijdige fietspad doorgezet langs de Zuidsingel tot het kruispunt met de Sportlaan. Het voordeel hiervan is dat dit deel van de fietsers gecon centreerd oversteekt ter hoogte van hel Raayland College en dat de toe komstige rotonde Langstraat- Zuidsingel minder wordt belast door deze stroom fietsers. Bromfietsers maken, overeenkomstig de wettelij ke regel, gebruik van de hoofdwe gen. Ter hoogte van het kruispunt Sportlaan-St.-Antoniusstraat- Zuidsingel wordt de Zuidsingel voorzien van brede middengeleiders met twee aparte fietsoversteken. De St.-Antoniusstraat en Sportlaan slui ten ondergeschikt aan op de Zuidsingel. Als gevolg van de aan te leggen fietsoversteken wordt het toekomstige trottoir aangelegd op het eigendom van het Raayland College, dat hiertegen geen bezwaar heeft. Tijdens de werkzaamheden fungeren de Langstraat, Paterslaan en Leunseweg als omleidingsroute. De uitbreiding van het Raayland College, gelegen aan de Zuidsingel, moet eind 2001 gerealiseerd zijn. Er is dan sprake van een unilocatie met ongeveer 2700 leerlingen. Zondagmorgen controleerde de politie de snelheid van het verkeer op de Wanssumseweg. In totaal pas seerden 876 automobilisten de con trolepost. Hiervan overschreden er 127 de maximale limiet van 80 kilo meter per uur. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 116 kilometer per Afgelopen jaar heeft Wonen Venray in samenwerking met de gemeente Venray bewoners van 't Brukske en Veltum betrokken bij de ontwikkeling van plannen waarmee het wonen in beide wijken verbeterd kan worden. Er is een enquête gehouden en er zijn informatieavon den georganiseerd. Inmiddels heb ben alle bewoners een wijkkrant ontvangen met de resultaten van de enquête. Wonen Venray wil nu per wijk samen met bewoners bekijken hoe alle zaken die uit de enquête zijn gekomen aangepakt kunnen worden. Daarom organiseert Wonen Venray op maandag 12 februari een bewonersavond voor bewoners van Veltum in basisschool Coninxhof, Goudsmidstraat 9 in Venray. Op 13 februari is" er een bewonersavond voor de bewoners van 't Brukske in personeelsrestaurant 'Le Tamboerin' van het Vincent van Gogh Instituut. Stationsweg 46 in Venray. Beide avonden beginnen om 20.00 uur en duren tot 21.30 uur. Een 54-jarige motorrijder uit Sevenum is vorige week woensdag gewond geraakt nadat hij met zijn voertuig in een sloot in Castenray belandde. De man raakte omstreeks 06.20 uur op de T-splitsing van de Oosterboschweg met de Vliegert van de weg. doordat het vizier van zijn helm beslagen was Hij is over gebracht naar het ziekenhuis van Venray. PIET, HARRY, ELMA, GEORGE, ALI, WILLI, MARION, RAHAMAT VADER VAN PIET, VAN ERIK, RUUD EN ILSE, ACHMET, JOS, ALBERT, MOEDER FRANK GER MET BROER EN ZUS, HENNIE, -> SYLVIA, VADER VAN GRANDCAF Él LANGSTRAAT 6 VENRAY 585453 Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Commissie Welzijn bezoekt Iduna, Watjang en stichting LEO De leden van de adviescommis sie Welzijn brachten vorige week een werkbezoek aan de jeugd- en jongerensozen OJC Iduna in Oostrum, OJC Watjang in Öirlo en Stichting LEO in Leunen. Drie sozen met een eigen verhaal, een eigen geschiedenis en een eigen toekomst. Of, zoals wethouder Driessen aan het einde van de avond zei: "Het is duidelijk dat dé oude dorpssoos niet meer bestaat. Ik denk dat de politiek vanavond kennis heeft gemaakt met drie types jongerenwerk. Erg informa tief en leerzaam." De bus toog als eerste naar Oostrum, waar de commissieleden te horen kregen dat OJC Iduna, in het verleden een bloeiende soos met tal van optredens en-een eigen cul tuur, moeilijke jaren achter de rug heeft. De soos, gevestigd in een oude watermolen tussen het oude en het nieuwe gedeelte van het dorp, is zelfs een jaar gesloten geweest. Sinds enkele weken vindt er op vrij dagavond weer een tienerdisco voor twaalf- tot zestienjarigen plaats. "Gemiddeld komen er zo'n 25 jon geren op de tienerdisco af', vertelt penningmeester Jorn Rpngen. "We bevinden ons nog in de opstartfase en hopen snel uit het dal te kruipen." OJC Iduna richt haar blik nu dus op de jongere jeugd. Daarvoor waren de wat oudere Oostrumse jongens en meiden de doelgroep. "Vroeger hadden we beneden in de zaal vaak optredens van bands. Regelmatig hadden we meer dan 250 mensen over de vloer, die ervoor zorgden dat we een gezonde financiële basis hadden. Je bent als soos toch voor een groot gedeelte' afhankelijk van de bieromzet. Ook met de kermis waren hier veel acti viteiten waarmee we onze kas goed konden aanvullen. Maar die optre dens en activiteiten leverden vaak klachten over geluidsoverlast op. Het gebouw is immers niet geïso leerd", zegt Rongen. De tieneravonden beginnen vol gens de penningmeester van OJC Iduna steeds beter te lopen. "We hebben in de beginfase behoorlijk veel overlast gehad van groepen jongeren uit Venray, die de boel hier kwamen verzieken. Maar inmiddels hebben we goede afspraken gemaakt met de politie en krijgen we medewerking van enkele ouders die tijdens de tieneravonden bij de deur een oogje in het zeil houden. Ook hebben we een pasjessysteem ingevoerd en zijn er duidelijke huis regels opgesteld. Ja, helaas moet het zo tegenwoordig." In de toekomst hoopt het bestuur de deuren van de jongerensoos en/of de zaal weer op zaterdagavond te kunnen openen voor de iets oudere jeugd. "We hebben nog een lange weg te gaan, maar het loopt niet onaardig. De tientallen bezoekers van de tienerdisco bieden hopelijk een basis voor een nieuwe toekomst van OJC Iduna", aldus Rongen. OJC WATJANG De toekomst van OJC Watjang in Oirlo ziet er heel wat rooskleuriger uit. In de kelder van gemeenschaps huis De Linde staan Eric Mulders, Rutger Bosch en Renee Philipsen, drie bestuursleden van de Oirlose dorpssoos, de commissieleden zelf verzekerd te woord. "Tachtig pro cent van de jongeren in Oirlo komt regelmatig bij ons over de vloer", vertelt voorzitter Rutger Bosch. "De harde kern van de bezoekers komt uit Oirlo zelf. We kunnen zeggen dat we een gezonde financiële basis hebben met een goede doorstroming van onderaf. We draaien lekker, maar willen niet te hard van de toren blazen." OJC Watjang, na zeventien jaar een gevestigde soos, heeft naast een jong en actief bestuur ook genoeg Zegers vindt prijzen 'twee onder één kap' te hoog De zes twee onder één kap woningen die in Merselo gebouwd gaan worden, zijn veel te duur. Dat vindt Merselonaar Johan Zegers, eigenaar van een bemid delingsbureau in nieuwbouwhui zen. "Schrik niet. De huizen kos ten 450.000 gulden per stuk. Onbetaalbaar natuurlijk voor de jongeren in Merselo. Dit komt de leefbaarheid van Merselo abso luut niet ten goede." Nadat in 1998 bekend werd dat er buiten de vrijstaande woningen in het nieuwe bestemmingsplan ook nog zes twee onder één kap wonin gen in Merselo gebouwd zouden worden, reageerden de jongeren in Merselo volgens Zegers in eerste instantie erg verheugd. "Vrijstaand bouwen is voor veel starters immers te duur, maar nu vallen de twee onder één kap woningen nog duur der uit dan menige vrijstaande woning in hetzelfde plan." ONBETAALBAAR En dat terwijl Zegers en zijn broer, die een bouwbedrijf in Stevensbeek heeft (dat ingeschreven staat in Merselo, red.), in een per soonlijk gesprek met wethouder Kersten en voormalig directeur ste delijke ontwikkeling Piet Lucassen (nu gemeentesecretaris, red.), te kennen gaven de zes twee onder één kap woningen in 1998 voor een prijs van 275.000 v.o.n. te willen bou wen. "Op verzoek van diverse jon geren die graag zo'n woning wilden hebben wij contact gezocht met de gemeente. We kregen echter te horen dat de gemeente Venray niet met bemiddelaars in zee wilde gaan en dat de woningen door een Venrayse aannemer gebouwd zou den worden. Nou, dat kan. Maar we kregen ook te horen dat de kopers van de woningen moesten rekenen op een prijs van circa 350.000 gul den. dus 75.000 gulden meer dan in onze ogen eigenlijk nodig was. Veel jongeren zijn toen al afgehaakt en naar elders vertrokken. Gewoon omdat die prijs voor hen onbetaal baar is", zegt Zegers. En nu het eindelijk zover is dat met de bouw gestart kan worden, en de geïnteresseerde jongeren de woningprijzen hebben opgevraagd, blijken de twee onder één kap woningen volgens Zegers circa 450.000 gulden te kosten. "Onbereikbare prijzen. Terwijl plaatselijke ondernemers dezelfde woningen voor een bedrag 350.000 gulden hadden kunnen bouwen. Een ton goedkoper. Al deze jonge' men sen hebben twee jaar voor niets gewacht. Vervlogen is hun hoop op een woning in Merselo", aldus Zegers. De gemeente Venray wilde geen reactie op het verhaal van Johan Zegers geven. De politie heeft tijdens een alco holcontrole in de nacht van donder dag op vrijdag een 34-jarige auto mobilist uit Venray aangehouden op verdenking van rijden onder invloed. De man reed rond 01.05 uur over de Paterslaan toen hij werd gecontroleerd. Een ademanalyse op het bureau wees uit dat hij teveel gedronken had. Met toepassing van snelrecht kreeg hij een boete van 410 gulden opgelegd. Daarnaast kreeg hij een rijverbod voor twee uur. vrijwilligers en voldoende bezoe kers. "De soos is op vrijdag en zaterdag geopend. Veel vrienden groepen verzamelen zich hier, om daarna hun eigen weg te gaan", ver telt Eric Mulders. Het jongerencentrum heeft ver schillende commissies. "Een jeugd commissie houdt zich bezig met het organiseren van activiteiten voor de jeugd in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar", vertelt Renee Philipsen. "We zetten bijvoorbeeld een spokentocht uit, of een zes kamp." Verder beschikt Watjang over een SAT-commissie (Sport, Amusement en Theater) voor de jeugd vanaf veertien jaar, die bij voorbeeld een filmdag of een drop ping op touw zet en een popcom missie die voor de organisatie van het popfestival Zomaarpop tekent. "Zomaarpop is met ongeveer dui zend bezoekers in twee dagen een topper. Met de inkomsten van dit jaarlijkse festival kunnen we ook de activiteiten voor de jeugd financie ren", zegt Eric Mulders. Belangrijk is volgens Rutger Bosch ooic dat de ene generatie leden leert van de andere. "Wij zijn bijvoorbeeld ook allemaal begonnen in een commissie en zijn uiteinde lijk doorgegroeid naar het bestuur. Ook nu bestaan de commissies weer uit oudere en jongere leden die lang zaam meer verantwoordelijkheid krijgen. Het is belangrijk dat er af en toe nieuw bloed komt." Of ze nog iets te wensen hebben? De drie bestuursleden kijken elkaar even vragend aan. "Weinig, mis schien wat nieuwe geluidsappara tuur", zegt Eric Mulders. "Over een paar jaar kan het echter weer heel anders zijn", meent Rutger Bosch. "Maar dan trekken we wel aan de bel bij de gemeente." STICHTING LEO In tegenstelling tot OJC Watjang en OJC Iduna, die een jarenlange geschiedenis achter de rug hebben, is de stichting LEO vrij jong. "We zijn in mei 1997 begonnen", vertelt voorzitter Martin Peeters. "En heb ben een geheel eigen verhaal. De stichting LEO is meer een verza melplaats voor Leunse jongeren. Voordat de vriendengroepen op zaterdagavond uitgaan, komen ze in het café van het gemeenschapshuis 'indrinken'. Er zijn wekelijks tussen de vijftig en honderd personen bin nen. Tot 23.00 uur kunnen de jonge ren hier terecht." De Leunse soos krijgt een percen tage van de drankomzet van hét gemeenschapshuis. "Het geld dat we op zaterdagavond verdienen is voldoende om onze jeugdtak, LEOntien, te financieren", zegt Peeters. Want sinds december 1998 kan ook de jeugd van dertien en veertien' jaar bij de stichting LEO terecht. Eens in de drie weken wordt er op vrijdagavond in het café van het gemeenschapshuis een jeugddisco, sinds kort aangevuld met spellen, georganiseerd. "Als de muziek hard staat en de discolampen zijn aan, vindt de jeugd het al heel wat", zegt één van de vrijwilligsters. "Er wordt geen alcohol geschonken en op ver zoek van de kinderen zelf wordt er niet gerookt. Ja, de kinderen die nu komen vinden het leuk." Veel andere activiteiten zet de stichting LEO niet op poten. "We huren soms een bus om gezamenlijk naar een concert te gaan. En bij een EK of WK Voetbal plaatsen we een scherm in het café, maar daar blijft het eigenlijk wel zo'n beetje mee bij", zegt Peeters. "Bij ons is alles anders dan in andere dorpen. We zien LEO niet als een soos." fljiz\"De Hoveniers HOV0NIEI W verzorgen de voorjaars schoonmaak Venray 0478-571800.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9