f Regiokalender 3 Bronzen Piëlhaas voor stichting Kruisen en Kapellen Haöltere Pölleke voor Herman Zegers Vastelaovesconcert in Schouwburg Inschrijven voor worst hangen 't Dartele Veule Prinsenbal in Landweert Boerenbruids paar De Vöskes in Meerlo Den Golden Hedsbuül voor Herman Janssen tea 'Boere- trowfesteyn' in Ysselsteyn Marcel en Mariëlle boerenbruids paar Jeugdprins Hedsbuüle Heide Gi 'unhoeh Inschrijven Optocht 2001 Boeren bruidspaar Keienschieters Duthler Venray en Thom Hoffman in spotje van Bavaria Anne en Kevin jeugd- boerenbruidspaar Oostrum Hierbij stellen wij de jeugdprins en -prinses van 't Dartele Veule uit Veulen aan u voor. Jeugdprins Koen Poels - jeugdprinses Katie Boggoed. Het narretje is Paul Hendriks. Op zondag 11 februari vindt in het wijkcentrum 't Stekske in Landweert het prinsenbal plaats. Alle Hazekeutels van Venray zijn welkom om naar 't Stekske te komen. Deze middag treedt prinses Marcha van de Hazepuuët af en wordt er een nieuwe prins of prinses bekendgemaakt. Iedereen wordt verzocht om verkleed te komen. Het prinsenbal begint om 14.00 uur en eindigt om 17.00 uur. De nieuwe prins van de Hazekeutel en zijn gevolg zullen ook aanwezig zijn. Tijdens het Aid Wieverbal zijn Reinier en Annie Thiesen uitgeroe pen tot Boerenbruidspaar in Meerlo. Zij werden onthuld aan het einde van de show: Jao, ik wil een rieke Boer. Op de bühne waren tien bruid jes aanwezig die ieder hun favoriete muziek mochten kiezen in een juke box. Bij elke keuze was er een spet terend optreden te zien van een artiest of groep. Nadat alle tien de bruiden hun voorkeur kenbaar had den gemaakt werd de Rieke Boer vermomd binnengebracht en ont huld. Tevens mocht hij daarna zijn bruidje uitkiezen. De carnavalsna men van het boerenbruidspaar zijn: Annie van VeRieswicks Jeu en Brouwers Marieke van den Kortenbos, en Reinier van Menier Thieze Piet en Poel se Truus an 't Pedje. Het boerenbruidspaar zal worden bijgestaan door de getuigen: Theresia van de Thiëtéute, en Josefien van de Tuuteköp. Het boerenbruidspaar zal zich gaan verloven op carnavalsmaandag om 19.33 uur in café Oud Meerlo" De trouwerij is op carnavalsdinsdag om 15.11 uur op het plein bij het gemeentehuis. Daarna is in zaal 't Brugeind de receptie, 't boeren moesbuffet en een groot boerenbrui loftbal. De organisatie van de boerenbrui loft is dit jaar in handen van buurt Dorp. Voordat het nieuwe boeren bruidspaar werd gepresenteerd was er het afscheid van het boerenbruid spaar van 2000. Ed en Toos Coenders met de getuigen Chris en Riek Cuppen. Zij namen afscheid d.m.v. het afnemen van het Meerloos dictee. Twee pennenven- ters hadden aan iedereen pennen en boekjes uitgedeeld en op die manier mocht de hele zaal deelnemen aan dit dictee. MAAS De stichting Kruisen en Kapellen ontving zaterdagavond tijdens Circus Mök in de Schouwburg Venray de Bronzen Piëlhaas. De Piëlhaas is de hoogste onderschei ding die vastelaovesvereniging De Piëlhaas kent. Reeds dertig jaar wordt deze onderscheiding van ver diensten. ingsteld in 1971. uitgereikt aan hen die belangrijke sociale en/of culturele verdiensten hebben voor de Venrayse gemeenschap of een deel van die gemeenschap, zonder dat deze verdiensten voortkomen uit professionale activiteiten of op materiële gronden gehonoreerd worden. De gemeente Venray kent zo'n tachtig veldkruisen en wegka- pellen, waarvan er vele door de stichting in de loop van de tijd zijn heropgericht, gerestaureerd of in de oudst bekende toestand zijn terug gebracht. Herman Janssen ontvangt dit iar den Golden Hedsbuül. De uitreiking van deze onderschei ding van de carnavalsvereniging in Heide is op carnavalszaterdag 25 februari om 21.00 uur in de Gelderkocl in Heide. Herman Janssen is in 1938 in Heide geboren. Ongeveer zes jaar jang is hij secretaris geweest van de jong boere afdeling van Heide en 'enray. In 1964 is hij getrouwd met ften Philipsen en samen begonnen 'j een kuikenbroeierij en opfokbe- Ifijf. Ze hebben vier kinderen en ijn de opa en oma van drie klein kinderen. Herman is medeoprichter jeweest van gemeenschapshuis de 'elderkoel waarvan hij 27 jaar [ecretaris en penningmeester is levveest. Ook had hij een aandeel in let opstarten van het veteranen elf- al van SV Leunen, waarin hij ook '0 jaar heeft gevoetbald. Twaalf jaar 'as Herman bestuurslid van de LTB afdeling Heide en zette in die i'jd met enkele andere lopers een fnmclub op. Toen de kinderen nog iloin waren, was hij lid van het 'udercomité van de lagere school en °ok nog van de dorpsraad. In 1991 >We'd hij prins Herman II van de Hedsbutilen. In 1999 stopten Herman en Mien met hun bedrijf. Een van de hokken werd omge bouwd tot een indoor jeu de boules- baan die door Herman en dorpsge noten veelvuldig wordt gebruikt. Als vrijwilliger is Herman nog betrokken bij SV Leunen om de ter reinen mee te onderhouden en ook is hij vrijwilliger bij de vereniging die de weidevogels beschermt. WWT' foto Hoedemaekers Schouwburg Venray is donder dag 15 februari het decor van hel Vastelaovesconcert 2001. Het con cert begint om 20.11 uur. De presentatie van het I Vastelaovesconcert 2001 is in han- r den van Wim Steinbusch. Het orkest staat onder leiding van Michel i Bergenhuizen, terwijl als solisten i Ummer d'r Neaver en Geralt van Gemert optreden. Op het program ma staan arrangementen van Jan Dols en Michel Bergenhuizen zoals deSympho Niks, ouverture Russian iind Ludmilla, Variations Surprise, ouverture 42nd Street en de plaatse lijke'vastelaoveskraker'. Dirigent Michel Bergenhuizen is als fagottist/contra-fagottist verbon den aan het Limburgs Symphonie Orkest. Hij werkt tevens als fagot docent voor Kumulus Centrum voor de Kunsten (voorheen Stedelijke Muziekschool) in Maastricht. Naast kamermuziekactiviteiten is hij ook werkzaam als dirigent. Ummer d'r Neaver is een dialect en kolderpopgroep uit Kerkrade die er niet van is te weerhouden om iets nieuws uit te proberen of gekke ideeën uit te voeren. Met hun tek sten willen ze de vastgeroeste patro nen doorbreken. Ummer d'r Neaver is niet meer weg te denken uit de Limburgse vastelaovends-, dialect en volkscultuur. De optredens van de groep zijn altijd live. Herman Zegers* vorst van de Merselose carnavalsvereniging de Zagewetters, ontving maandag avond in café 't Podium het Haöltere Pölleke, de onderschei ding voor de 'Blunder van het 'lar'. De commissie Pers en Promotie van carnavalsvereniging De Piël haas besloot Herman Zegers de onderscheiding toe te kennen omdat hij bij het inschieten van het carna valsseizoen moederziel tilleen stond le wachten op het Schouwburgplein, lerwijl De Piëlhazen slechts 200 meter verder, op de Grote Markt, het seizoen inluidden. Hij had het pro grammaboekje van carnavalsvereni ging De Piëlhaas verkeerd gelezen. Dok had hij de harde schoten, waar mee het inschieten vanzelfsprekend gepaard gaat. niet gehoord Maandag vond tevens de officiële presentatie van de carnavalskrant plaats. De krant wordt deze week door diverse verenigingen huis-aan- huis verspreid in Venray. Daarbij wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd, die ten goede komt aan die verenigingen. Vanaf volgende week maandag is de krant, eveneens tegen vrijwillige bijdrage, te verkrij gen bij boekhandel van den Munckhof in de Grotestraat en bij het VVV kantoor aan de Grote Markt. donderdag 8 februari 2001 - Pagina 11 PEEL EN MAAS on line www.vandenmuiickhof.nl/ nieuws In het Piëlreuzenrijk wordt er dit jaar geen boerebruidspaar aangewe zen. Dit jaar moet deze titel ver diend worden. Drie paren die géén paar zijn, maar wel een paar vormen gaan zondag 11 februari hun boere- beste-beentjes voorzetten. Na een spannende en ludieke strijd, zal er een winnend paar uit de bus komen, die metéén daarna in de onecht zul len worden verbonden. Waarschijnlijk zal er hierna spon taan een Reuzefeest uitbarsten. De drie paren zijn: Paar 1: Annemarie Michels-Stevens en Maikel Pouwels, samen 53 jaar oud Paar 2: Liesbeth Egelmeers-van Dijck en Harry van Asten, samen 89 jaar oud Paar 3: Hanneke Peeters en Noël Michels, samen 54 jaar oud In Ysselsteyn gonst het sindsdien van de geruchten. Zoals het een echt dorp betaamt is het ene verhaal nog spannender dan het andere. Zo zou de uiteindelijke winnaar al bekend zijn voordat de strijd losbarst. Of wat vindt u van deze variant: uitein delijk tovert het comité een 4e paar uit de hoge hoed, die het échte paar gaan vormen. Hoe dan ook, de men sen worden met de dag nieuwsgie riger naar deze boerenbruiloft nieu we stijl. De paren zullen strijden onder het motto: We gaan niet vreemd, we gaan onecht Maar doen dit wel heel oprecht Het wordt lachen, het wordt span nend, het wordt ludiek Dus kom allemaal op 11 februari, deze dag wordt uniek Het spektakel begint om 16.00 uur in gemeenschapshuis de Smelehof. De muziek wordt verzorgd door De Smeleblaozers. Het boerenbruidspaar van 't Dartele Veulen in Veulen wordt dit jaar gevormd door Marcel en Mariëlle Clephas. Zij zullen op car navalszondag door prins Marc 1 in een onecht huwelijk aan elkaar ver bonden worden. Stel je voor, ik Sef Michels, ben dit jaar tot jeugdprins Sef I van de Hedsbuülen gekozen. Jullie zullen mij kennen als zoon van Jan en Marian Michels-Classens van 't Volen. Na het aftreden van ex-prins Niek I krijg ik nu de taak om. samen met Jeugdvorst Martin (Michels) en Nar Leon (Muysers), over de carna val-vierende jeugd te regeren. Met z'n alleen gaan wij er een overgete- lijke carnaval van maken, onder het motto: "Duur lekker gek en kwaek flink öwwe nek". Jeugdprins Sef I. Alaaf O Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders inde regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Uegiokalcnder. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wij wi j in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 10 februari: In Museum Van Bonimei Van Darn in Venlo is de expositie Bad Girls en Rubber te. zien. De tentoonstelling laar récent werk zien van de bevriende en in Düsseïdorf werkende kunstenaars Martina Jess en Sery C. De exposi tie is te bezichtigen tot en met 25 maart. Zondag 11 februari: In streekmuseum De Lncht in Melderslo vinden demonstraties smeden en schilderen plaats. Het museum is open vaat 14.00 tot 17.00 'uur. Donderdag 15 februari: J. Jacoiio vertelt op uitnodiging van de Alliance Fnmcaise een lezing, over de ontwikkelingen in.de Franse muziekwereld. De-bijeenkomst in het gemeenschapshuis in Heustien begint om 20.15 uur. Eind februari: Mevrouw Kans uit Venlo exposeert gedurende de maanden januari en februari m verpleeghuis Elzenhorst in Horst met werken van perkamentpa pier. De expositie is dagelijks te bewonderen van i 0.00 rot 20.00 uur. Tot I maart: In het Maasziekenhuis in Boxmeer is werk re zien van Maria Beercns uit Weert. Haar voorkeur gaat uit naar moderne werken en heeft hierin een eigen stijl ontwikkeld. Tot eb met 11 maart; In de'Oudheidkamer, in Horst vindt tot de tenstoonstelling plaats 'Amateurkunst uit de regio'. Openingstijden: dinsdag van 0.00 tot i 2.00 uur. woensdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur. Op zaterdag 3 februari werd tij dens het aide wievenbal het bruid spaar voor het carnaval van deze jaargang bekend gemaakt. Veel belangstelling was er in zalencen trum Concordia. Onder de tonen van de hofkapel werd de kar met het nog vermomde bruidspaar binnengere den. Het raden en gissen werd begonnen. Door de spreekstalmees- ter werd als eerste zoals het hoort, het bruidje voorgesteld. Een Noord limburgse, in Vlieringsbeek komen wonen een daardoor een perfecte mengeling is van een "grensgeval". "Marjan, dochter van Cleven Mart en Annie van Osch van de Gouwe Leeuw, uut ut riek van de Veulekes en Veulinnekes (Marjan Geurts- Cleve). Daarna de eer aan de brui degom. Een van afstammelingen van een van de meest autochtone bewoners van Groeningen. Al vele jaren aanwezig bij de boerenbruiloft in de hoedanigheid als politieagent. Dit jaar zal hij een van de hoofdrol len vervullen. "Erwin van Jan en Bertha van de Logt tot op het eind van de meulenweg". (Erwin Vousten). De onechte verbinding van het huwelijk zal plaatsvinden op 27 februari, carnavals dinsdag, s'middags om 13.00 uur in de Zandpoort in Groeningen. Natuurlijk wordt hierbij iedereen uitgenodigd om het paar te komen feliciteren en het feest mee te vie- n^"De Hoveniers j*enrr hovQniei maken een tuinontwerp op maat Venray 0478-571800 Prins Leon I van de Piëlhaas ver heugt zich al op de grote optocht die op vasteloavesmaandag door de straten van Rooy trekt. Zelf weet hij als geen ander hoeveel werk het is om mooi voor de dag te komen. Afgelopen zondag hebben de eerste deelnemers zich al ingeschreven, en het belooft weer een bont spektakel te worden met een gigantisch aantal deelnemers. Op de zondagen 11 en 18 februari kunt ook u zich nog inschrijven voor de Optocht 2001. De commissie optocht heet u van harte welkom in café 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Tussen 11.30 en 13.00 uur kunt u zich opgeven en eventueel adviezen vra gen. Tot zondag! Vorig jaar werd tijdens de boeren bruiloft in Venray voor hef eerst het worst hangen geïntroduceerd. Omdat dit experiment veel positieve kritieken kreeg, staat het ook dit jaar op de carnavalskalender in Venray. Op dinsdag 27 februari om 15.11 uur vindt het worst hangen plaats op de Grote Markt. Om te weten te komen wie de 'sterkste boeren knecht van Rooy in 2001' wordt, kan men zich nog steeds opgeven. De deelnemers vertegenwoordigen een groep (bijvoorbeeld een vrien dengroep, voetbalelftal, wijk- of personeelsvereniging). Uit iedere groep worden twee vertegenwoordi gers naar voren geschoven die de strijd aangaan. Via een afvalrace zullen uiteindelijk vier knechten overblijven die in de finale zullen strijden om de titel "sterkste boeren knecht'. Belangstellenden kunnen zich tot woensdag 20 februari aanmelden bij Frans Coumans, telefoon 588879. Deelnemers moeten aan enkele cri teria voldoen: een team bestaat uit twee deelnemers en twee reserve deelnemers, er dient binding te zijn met een groep zoals bovenstaand omschreven en de minimumleeftijd is 18 jaar. De modezaak Duthler uit Venray is een van de geselecteerde bedrijven die deelneemt aan de Bavaria Kronen Actie, waaraan via een tv-commercial landelijke bekendheid wordt gegeven. In deze spot, die werd ontwikkeld door de bekende Lieshoutse bier brouwer zal Duthler Venray naast de acteur Thorn Hoffman duide lijk zichtbaar figureren. De bedrijven die deelnemen aan de Bavaria Kronen Actie, zijn te zien in diverse TV-commercials die momenteel op verschillende zenders worden uitgezonden. De opnamen voor deze commercials zijn onlangs gemaakt. Centraal in de spot staat acteur Thorn Hoffman, die via aller lei omzwervingen de deelnemende bedrijven aandoet. Deze commer cial, waarin Duthler Venray partici peert, dient ter introductie van de Bavaria Kronen Actie. Als. tegen prestatie voor de deelname aan de commercial ontwikkelt elk bedrijf een eigen kortingsactie voor klanten of afnemers, waarbij de betaling (deels) in kroonkurken van Bavaria geschiedt. Die actie mogen de deel nemende bedrijven naar eigen goed dunken invullen. De modezaak Duthler komt met een speciale kor tingsactie, welke de klant een flink voordeel kan opleveren. Deze maand krijgt men bij inlevering van vijf Bavaria Kroonkurken een direc te korting van vijf procent op uw aankoop. Ook in de volgende maan den loopt de Bavaria Kronen Actie door bij Duthler. In de maand maart krijgt men een korting van tien pro cent en in april loopt deze actie zelfs op tot 15 procent korting! Op een speciale site van Bavaria, www.kronenactie.bavaria.nl, kan" men alle informatie vinden omtrent de Bavaria Kronen Actie. Anne Basten en Kevin Pothoven zijn uitgeroepen tot jeugdboeren- bruidspaar van CV De Karklingels in Oostrum. Het bruidspaar gaat dinsdag met de carnaval trouwen tij dens de jeugdboerenbruiloft in De Karklingel. Die middag begint om 14.11 uur. Op zaterdag 10 februari vindt in het gemeenschapshuis het boerebal plaats. Wie is de mooiste, origineel ste en best verklede boer of boerin van Oostrum? Tevens wordt op deze avond de Orde van Verdienste, de hoogste onderscheiding van De Karklingels, uitgereikt aan Mia Holtackers-Driessen. de uitreiking vindt plaats rond 22.00 uur. De muziek is in handen van het orkest Fantasy. De avond begint om 21.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11