HALVE PRIJS Schaatspret in Venray Akkoord bouwkwestie over Merselo Gemeente hekelt aftreden Thijssen Spetterende opruiming WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Gehele wintercollectie nu ,%petters Bandoetere NOG 3 WEKEI TAPIJTCENTRUIVI NEDERLAND DE i HYPOTHEEK SHOP Politie zoekt oplichter Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... ongen dè specialist froor tegels, sanitair en tegelwerken! Thijssen wil niet naar pijpen gemeente dansen DONDERDAG 18 JANUARI 2001 Nr. 3 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG m in (stille) verkoop gevraagd I WOONHUIZEN VILLA'S LANDHUIZEN B vanaf ƒ650.000,- FRED OLFEN UW SLEUTEL TOT SUCCES! 0478-513980, WWW.FREDOLFEN.NL aan- en verkoopmakelaardij PEEL EN MAAS Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) 4 Grotestraat 33 Venray Enkele schaatsliefhebbers bonden woensdag de ijzers onder om enkele rondjes te schaatsen op de ijsbaan die wijk- vereniging Brukske Aktief deze week op het basketbalveldje aan de achterkant van het winkelcentrum aanlegde. Dinsdag lieten de initiatiefnemers het veld onder water gelopen en de vorst in de nacht van dinsdag op woensdag (-9 graden!) deed de rest. Ondanks dat de kwaliteit van het ijs niet bijster goed bleek te zijn lieten deze schaatsliefhebbers zich absoluut niet van de wijs brengen Tijd "Een krant is een stukje tijd op Een uitspraak van largriet Eshuijs, afgelopen dins- ig in de Venray se schouwburg, inuijs? Die zingt toch. Klopt maar de lijd liep als een rode draad door haar concert. Net als deze week door Venray. Zaterdag bijvoorbeeld, is de tijd gekomen voor prins Maurice. Hij moet hét veld ruimen. Een prins is immers niet tijdloos. Na een jaar heeft hij zijn tijd gehad. Dan wordt het tijd voor een nieuw prins. Wie dat wordt? Namen genoeg. Milton Ca-vts, Hub Janssen, Toon Kateman, Bert Albers, Twan van Bussel en zelfs ondergetekende circuleert in het geruchtencircuit. Maar als je de mensen dan op de man af vraag zeggen ze allemaal. "Gen tied vur". De tijd van de oplossing is zaterdagavond even na tienen, De tijd voor een oplossing leek er ook te zijn voor de Merselose bouwplannen (overigens gemist in 'Burgers bij de tijd'). Burgemees ter en wethouders zijn akkoord met de familie van Dijck waar door de stankcirkel rond het fami liebedrijf verkleind wordt en de bouw door kan gaan. Toch vond de Provincie het tijd om de gemeente op de vingers te tikken en lijkt het erop dat"de provincie toet in het eten gaat gooien. Gedeputeerde Staten zijn voorne mens om de bevoegdheden van Venray bij bouwvergunningen te beperken. Het gnat daarbij om bouwvergunningen voor kavels waar geen bouwbestemming op rust. Gevolg hiervan zijn langere procedures die meer tijd in beslag gaan nemen. Daarom, b. en w., steek alle tijd en energie in het overtuigen van GS, dat Venray in de toekomst zorgvuldiger met bouwplannen en stankcirkels om zal gaan. Want elke vertraging kost tijd... en geld.... i Christ mmm VEIURAV Julianasingel 7 Provincie tikt gemeente Venray op de vingers Het probleem van de woning bouw in Merselo is opgelost. Burgemeester en wethouders van Venray en agrariër Van Dijck in Merselo zijn hierover woensdag tot overeenstemming gekomen. Als gevolg hiervan kunnen de vier Merselonaren, die in oktober 2000 de bouw van hun woning noodge dwongen stil moesten leggen, als nog hun woning (af)bouwen. De gemeenteraad van Venray dient de overeenkomst in de raadsver gadering van 30 januari nog wel goed te keuren. De gemeente Venray en Van Dijck hebben afgesproken dat de Maatschap Van Dijck een gedeelte van het varkensbedrijf verplaatst, waardoor de stankcirkel verkleint en deze niet meer over het plangebied valt. De maatschap zal, nadat de overeenkomst door de gemeente raad is goedgekeurd, alle lopende bezwaren tegen de bouwvergunnin gen in het bestemmingsplan onher roepelijk intrekken. Realisatie van woningbouw in het kerkdorp Merselo wordt hierdoor mogelijk gemaakt. Met de verplaatsing van een deel van het varkensbedrijf is een bedrag gemoeid van anderhalf miljoen gulden. Dit wordt betaald uit het exploitatiesaldo van het betreffende woninggebied in Merselo. Deze kosten zijn aanmer kelijk minder dan de financiële en maatschappelijke schade die zou optreden als de bouwplannen niet door zouden kunnen gaan en de in aanbouw zijnde woningen zouden moeten worden afgebroken. De gemeente zal de mogelijkheden onderzoeken voor de uitvoering van een nieuw en aangepast bedrijfsplan van maatschap Van Dijck en voor de bouw van een woning op het eigen terrein van de Merselose agrariër. Als de bouw van de woning gereali seerd kan worden, zal de maatschap een deel van het huidige varkensbe drijf slopen. Bij dit laatste wordt zoveel mogelijk aansluiting gezocht bij de regeling ruimte-voor-ruimte. Op dat moment zal door een nog verdergaande verplaatsing van het Patersstraat 3 5801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 varkensbedrijf de stankcirkel nog verder verkleind worden, waardoor aan Van Dijck nog een vergoeding betaald zal worden van 100.000 gul den. BEVOEGDHEID De bouwkwestie in Merselo krijgt voor de gemeente Venray overigens nog een vervelend staartje. De pro- De politie is op zoek naar een man, vermoedelijk een Spanjaard, die maandagmiddag met listige kunstgrepen een onderneming op de Bleek heeft benadeeld. De man wist door veel praten en bewegen enkele honder den guldens achterover te druk ken en met een smoes de winkel te verlaten. De verdachte wilde een apparaat kopen en vroeg of hij met 1000 gul den kon betalen, hetgeen geen pro bleem was. Toen de verkoper het resterende bedrag in briefjes van honderd gulden wilde teruggeven, vroeg de man om briefjes van 25 gulden. Om zijn verzoek kracht bij te zetten en vanwege zijn Spaans taalgebruik, begaf de man zich ach ter de toonbank en nam enkele briefjes van honderd gulden in zijn handen. Tijdens de uitleg heeft de verdachte kans gezien diverse brief jes van honderd gulden achterover te drukken. Met de opmerking dat hij een vriend ging halen die Engels sprak, verliet hij de winkel. Met achterlating van het apparaat, een friteuse, maar met het winkelgeld op zak. Het signalement van de man luidt: circa 1.70 meter lang, tussen 40 en 50 jaar, donker haar, sprak Spaans en hij droeg een geruite bla zer en een geel overhemd. De onderneming heeft aangifte gedaan en de politie stelt een onderzoek in. Mensen die aan de hand van het sig nalement denken de verdachte te kennen of herkennen, worden drin gend verzocht de bellen met de poli tie van Venray onder nummer: 0900-8844 (30 ct/min.). De politie waarschuwt met name winkeliers voor dit soort praktijken. WIJ KEUREN ALTIJD GOED VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOL D EN' REPARATIE Officieel Servicedealer GE7.F.I.LENBAAN 8 5S1J F.A YSSF.LSTEYN TEL: «478-541945 FAX: «478-541876 E-rnall: VAKGARAGE VïGOMMAiNSENDEWTT.Nl. Internetsite: WVVW.GOMMANSENDEWIT.NL vincie neemt het de gemeente Venray bijzonder kwalijk dat het niet voldoende en onjuist is geinfor- meerd over de gang van zaken in Merselo. Zo verzweeg Venray dat négen woningen die in Merselo gebouwd zouden gaan worden, zich bevonden binnen de stankcirkel van het agrarisch bedrijf van Van Dijck. De provincie verwijt Venray verder dat het Gedeputeerde Staten (GS) van Limburg niet op de hoogte heeft gebracht van de door Van Dijck ingediende bezwaren tegen de ver leende bouwvergunningen. Venray gaf daarnaast vier bouwvergunnin gen af aan inwoners van Merselo voordat GS hierover een besluit kon nemen. Deze opeenstapeling van missers zijn voor de provincie aan leiding om Venray op de vingers te tikken. Zo willen GS de bevoegd heid van de gemeente om zelf bouwvergunningen te verlenen zon der goedkeuring van de provincie intrekken. Die bevoegdheid heeft de gemeente bij zogenaamde artikel 19-procedures, waarbij een bouw vergunning wordt aangevraagd voor een kavel waarop nog geen bouwbe stemming rust. Het is dus niet zo dat er een bouwstop gaat gelden voor Merselo en de overige kerkdorpen. Wel zal een bouwaanvraag omdat deze ook naar de provincie moet zo'n zes weken langer gaan duren. Overigens waren burgemeester Waals en wethouder Bert Kersten (Stedelijk Beheer) al in december van het vorig jaar op de hoogte van dit voornemen van de provincie. Waals en Kersten moesten toen bij J. Bronckers op het matje komen vanwege de ontwikkelingen in Merselo. Toen al maakte Bronckers bekend dat Venray rekening moest houden dat het niet langer zonder tussenkomst van de provincie bouw vergunningen mocht gaan verlenen. «ACE 79^ pKL.BRi'NCH~~~ 't^XZTum f^3ol Hhoofdg zzrch™v Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray inl. en reserveringen: tel. 0478-51 1466 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels. Sanitair en Tegelwerken Rongen Is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray ScL (0478) 55 04 10 TEGELZETTERSBEDRIIF RONGEN "Argumenten zijn eenzijdig, volstrekt onjuist en tendentieus" Er is een weer nieuw hoofdstuk toegevoegd aan het drama rond jongerencentrum Dingus. Afgelopen vrijdag trok advocaat Thijssen zich terug als formateur van een nieuw bestuur. In zijn afscheidsbrief uit hij enige kritiek op de rol van de gemeente. Dat was blijkbaar tegen het zere been want het college B en W haalt daarna fel uit naar de afgetreden formateur. "De argumenten die in deze brief door de heer Thijssen gebruikt wor den zijn niet geverifieerd, eenzijdig, volstrekt onjuist en tendentieus", zo reageren burgemeester en wethou ders. "De inhoud van de brief past in het geheel niet bij de taak die hij als formateur op zich heeft genomen. Van een formateur verwachten wij sec dat hij een bestuur zou forme ren. De opdracht zoals door ons ver strekt en door de heer Thijssen is aanvaard wordt hiermee geenszins bevredigend afgerond", zo luidt de verklaring van het gemeentebestuur. Met andere woorden Gerard Thijssen mocht alleen bestuursleden aanzoeken en zich verder nergens mee bemoeien. Dat Thijssen nu toch zijn mening geeft is bij de gemeente volkomen in het verkeerde keelgat geschoten. Want de gemeente op haar beurt toont zich allesbehalve tevreden over het werk van de for mateur. "In het gesprek van 3 janu ari 2001 is de heer Thijssen voorge houden dat de voortgang in de bestuursformatie te wensen over laat. Afgesproken is dat hij voor eind januari zijn opdracht concreet zou moeten afronden." Zover zal het dus niet meer komen. Alhoewel de formateur wel degelijk mensen gevonden heeft die in tot het bestuur willen toetreden. Maar de aspirant bestuursleden willen pas toetreden nadat de lucht boven Dingus hele maal is opgeklaard. Want niemand heeft er trek in om tijdens de huidi ge crisissituatie in te stappen. Gerard Thijssen wil geen toelich ting geven op zijn vertrek. Wel ver klaart hij dat "het voortbestaan van Dingus meer dan ooit in het geding is". De Venrayse advocaat schat de kansen voor het jongerencentrum gunstig in in de juridische strijd die nu onvermijdelijk zal volgen. "Ik heb zelf het dossier niet ingezien. Maar horende van mensen die er kijk op hebben zijn de kansen voor Dingus niet gering. Alhoewel proce deren vaak veel weg heeft van spe len in de staatsloterij." VREDESAKKOORD Op 12 juli 2000 sloten Dingus en de gemeente een 'vredesakkoord'. Het vervallen pand aan de Hoenderstraat zou eindelijk opge knapt en verbouwd worden voor twee afdelingen voor jeugd jonger en ouder dan zestien jaar. Tevens zou op termijn het bestuur terugtre den en vervangen worden. Voor deze taak werd Gerard Thijssen ingehuurd. Aanvankelijk heerste er bij het jongerencentrum enthousias me over de intentieverklaring van 12 juli. Maar vanaf november kreeg het vertrouwen in een goede afloop enkele forse deuken. De organisatie van de jongerenwedstrijd, dat Dingus buiten de vrije horecaslui- tingstijden valt, het renovatieplan dat niet voldoet, gevoegd bij de stroeve communicatie met de gemeente zorgen voor een snel ver slechterend klimaat. Daarnaast besloot het Dingus-bestuur om de rechtszaak tegen de gemeente door te zetten. Toen eind vorig jaar de initiatiefgroep B.WT. die de belan gen voor de groep 12-16 jaar behar tigt, uit elkaar viel en nu Gerard Thijssen zijn taak heeft neergelegd blijft er nog maar weinig van de intentieverklaring over. Desondanks blijft de gemeente, wellicht tegen beter weten in, volharden in de uit voering ervan. Zo heeft de gemeente accountantsbureau Ruhl Haegens Van Aar ingeschakeld om een mogelijke schadeclaim van Dingus te onderzoeken. Maar het bestuur weigert hieraan zijn medewerking. "Want een boekenonderzoek heeft geen enkele zin. Omdat de geleden schade niet in de boeken voorkomt", verklaart voorzitter Pieter Gijsbers. RECHTSZAAK Een halfjaar na het bereikte vre desakkoord is de toestand weer helemaal terug bij af. Het Dingus- bestuur is nog wel bereid met de gemeente verder te praten maar geloof in een goede afloop en ver trouwen in de gemeente zijn er vrij wel niet meer. "Het is telkens het zelfde verhaal. Dit is al de derde keer dal een vredespoging op niets uitdraait. Het is opnieuw bewezen: de gemeente wil helemaal geen jon gerencentrum. Want Dingus wordt stelselmatig genegeerd", zegt voor zitter Gijsbers. Het jongerencentrum staat inmiddels op de rand van de afgrond. Zij is volledig afhankelijk van de gemeentelijke subsidie want de huidige exploitatie - in een bouwvallige krot, geen zaal en slechts twee avonden per week open - brengt amper geld in het laadje. Met de rug tegen de muur willen de vrijwilligers en bestuursleden van Dingus de strijd voortzetten. "We hebben nu nog maar een prioriteit en dat is de rechtsgang. En daar laten we ons niet meer vanaf hou den. Dat is de gemeente in het verle den vaker gelukt door ons steeds een vette worst voor te houden. Maar die tijd is voorbij. Wij trappen niet meer in hun loze beloftes, wellicht begin maart zal de rechtszaak in Roermond dienen. Want het drama wat zich hier in de afgelopen tien jaar heeft voltrokken, zoals hoe er met minderjarige vrijwilligers gesold is, kan niet onbestraft blij ven", zegt Pieter Gijsbers. Gerard Thijssen reageerde woensdagmiddag meteen in een brief aan B en W op de beschuldigingen van de gemeente aan zijn adres. Daarin geelt hij aan Niet naar de pijpen van dc gemeente te hebben willen dansen "U miskent dat ik als formateur ook een bemiddelende rol had te spelen. De gemeente had eerst spijkers met koppen moeten slaan alvorens voor 1 februari een interim-bestuur voor OJC' Dingus kon zijn geformeerd en voorgedragen. Op de eigenlijke inhoud van mijn brief gaat u niet in. Dat bevestigt mij dat ik een goed besluit heb genomen door van verdere inspanning af te zien", aldus Thijssen die van een ambtenaar op 3 januari heeft vernomen dat de gemeente voornemens is de zwarte Piet bij OJC IDingus neer te leggen. "Dan kom ik in het geweer als dat een mijns inziens goed doel dient. Ik maakte u immers al duidelijk dat naar mijn mening de gemeente het heeft laten afweten", zo besluit Thijssen zijn brief. Vrvtpnftr. tr> 1 Vtnrof en Boxmeer Rühl Haegens van Aar Accountants Belastingadviseurs Managementconsultonts Automatiseringsadviseurs Noordertw# 8. Powbut 60. 5000 AB Vtnnj «Woon (04781 S8 41 JJ. fut (0478) S8 46 24 f-mp info^rhjnl internet «w« rKjnl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1