Scholierenloop bij 25e Vlakwatercross FC Twente en VVV oefenen in Vierlingsbeek Loopgroep De Barrier Lopersgroep Venray Lopersgroep Peelruimers Sjoelclub de Schuivers Veldtoertocht Overloon St. Jan Merselo Spio H.S.V. De Roerdomp Oefenspringen in Ysselsteyn Spio Activiteit gezamenlijke Ouderenbonden Adelbert- vereniging Venray Leden De Huisvriend succesvol op NK Rincón Espanol Jeugd-en Jongerenwerk Jeugd Natuurwacht K.B.O. Katholiek Vrouwen Gilde Katholieke Vrouwen Vereniging NVP regio Limburg Oostrumse Vrouwen Beweging Reuma- Patiënten vereniging Opanka 't Zonneïied De Bandelieren Tomorrow People Confetti Ars Musica Seniorenkoor Crescendo Koninklijke Harmonie Euterpe Venray's Mannenkoor Venray's Gregoriaans koor MMSK St. Petrus Banden Venrode UW Zangers van St. Frans donderdag 11 januari 2001 - Pagina 11 Een kleine groep waarin het niet gaat n de prestatie. Dat is eigenlijk de :ste omschrijving voor onze groep, [et stille mensen, wereld reizigers, [etsmajoren, gewone hardlopers en nog ;el meer. Oh ja, en Herman natuurlijk, [is hij tenminste komt. Al met al is het ltijd gezellig en wordt er ook nog een tukje gelopen. Nu in de winter lopen Ie door de week op het asfalt en op aterdag in het bos. Op maandag een interval training met idere keer korte stukken lopen en dan /eer even rusten. Die stukken lopen lig- en tussen 200 en 1200 meter. Hierbij is ariatie het grote toverwoord. Op don- erdag doen we de langere interval of elfs aan een stuk door. De afstanden ggen dan tussen de 1200 en 10000 neter. Op zaterdag een rustige duurtrai- ing in het bos. Een van de voordelen an in een groep trainen is dat je een itok" achter de deur hebt. Als je weet it er meer mensen komen ben je makkelijker zelf ook van de partij. linnen onze groep zijn alle leeftijden ertegenwoordigd en er zijn dames en eren actief. Zo zijn er lange afstand iefhebbers en ook sportieve lopers die teer de olympische gedachte hebben, lort om, altijd wel iets voor jou. 'N; De trainingen zijn op: Bil laandag van 19.15 tot 20.30 vanaf stel Asteria onderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf otel Asteria [aterdag van 16.00 tot 17.00 vanaf amping de Barrier. ilocht je interesse hebben om een keer e komen meetrainen dan ben je van arte welkom. De eerste maand kun je ratis meetrainen en het verplicht je tot iets. foor meer informatie kun je ook bellen iet Piet Dupont, telefoon 589880. Trainingen: )e beginnersgroep gaat lekker verder iet het uitbouwen van de conditie. Bij trainingen van de overige groepen ebben we een gezamenlijke warnïing- p waarna het geheel in groepjes uit Ikaar gaat. Die groepjes worden inge- eeld op de snelheden die je aan kan, het oei van de training die ontspanning kan ijn. stevig trainen naar een wedstrijd >e of naar een persoonlijke toptijd. De rainingen zijn op dinsdag, intervaltrai- ing op de baan en donderdag, lange uurloop in en om Venray. We starten m 19.00 uur vanaf of op de atletiek- aan. Zaterdag bostraining om 15.30 ur in het Boshuizengebied. Start vanaf e oude Barrier. Uitslagen: let vorig jaar was er de Kasteelloop in lorst. Het jaar ervoor heel soppig nu ard bevroren. De uitslagen: 4800 leter: Mart v. Rooij 17.59, Jan Poels 8.20 (3e vet.l), John Coppus 21.48. 600 meter: John Weijs 41.16, Ger .itjens 42.07. Jan Maessen 42.14. Bij de aditionele Sylvesterloop in Pfalzdorf Duitsland werden er bij een deelname an 900 atleten en duizenden enthou- iaste toeschouwers zeer goede resulta- :n behaald. Met een Twan Lenssen die iflgzaam maar zeker weer zijn topvorm pakken krijgt. 5 kilometer: Jan 'oels 17.32 (3e 40+), Roderick van Rens 8.01, Katja Broers 19.34 (2e sen.), ohn Coppus 21.29, Nel Selten 21.37, jtgelique Lenssen 22.56, Egbert Knol 3.08. 10 kilometer: Twan Lenssen 2.42 (2e sen.), Jan. Maessen 43.47. Wedstrijdagenda: 4 januari: Donckcross in someren (lim- ra) 4 januari: Halve marathon Egmond aan januari: Scopias-Cross in Tegelen iagblad cross cup) Informatie: «persgroep Venray is de recreatieve ak van Atletiekvereniging Venray legio. Wil je graag wat meer informatie de Lopersgroep bel gerust een van volgende nummers, zij kunnen u ant- ord geven op al uw vragen, ftmelden of meelopen om het eens te iberen kan ook altijd. Anja Gooren 589486, Jan Maessen 589488. Trainingen: linsdag: Interval en loopscholing, aan- rang 19.00 uur Kastiëlse Baan. [aterdag: aanvang 15.30 uur vanaf par- eerplaats Schadijker Bossen Meterik [ondag 28 januari: extra heuveltraining ipde Maalbekerberg in Tegelen. fertrek om 10.00 uur vanaf de parkeer plaats bij de atletiekbaan van Scopias an de Snelle Sprong in Tegelen. Wedstrijdagenda: 4/1 Someren - Donckcross 2-4-6-8 km. 1/1 Tegelen - Scopiascross (Crosscup) t-10 km. 8/1 Venray - Vlakwatercross 2-4-6-8 m. 8/1 Best - Goed Best Beter Loop 7,3- 4.2-21,1 km. '2 Velden - Molendijkcross (Crosscup) -10 km 12 Weert - IJzeren Man volksloop 3,5- ■10.5-14-17,5 km. 1/2 Helden - Heidense Bossen Cross .8-9,5 km Wedstrijdverslagen: fikele nagekomen uitslagen van de ylvesterlauf te Pfalzdorf op 31-12- OOO. Onderstaande lopers finishten lijkbaar snel dat ze door de verslag eer gemist werden. In de klasse man- in 45-50 jaar werd Paul Coppus 2e in 702 over 10 km. Sjaak Jansen verbe urde zijn (officieus) PR door te finishen 59.42. kelnemers aan wedstrijden, s.v.p. uit lagen doorgeven, bij voorkeur via E- tail, rpvdgoor@plex.nl of telefonisch ia 077-4678240. Uitslagen derde en laatste sel. wedstr. van de ANS: DB Marijke Denissen 7e 126.05; DC Wilma Wismans 2e 124.80; DD Dien v.d. Bungelaar le 117.55; DE Mariken Burger 2e 100.60. HB: Koen Heideveld 8e 129.55; HC Mat Klaassens Ie 128.95; HD Bas Pastors 12e 111.80; Jan Pijpers 18e 105.90; Frans v. Soest 19e 104.75: HE: Leo Reintjes 3e 104.90; Ron Custers 9e 98.05; Hans Ottenheim lOer 97.05. Totaalklassement: DB Marijke Denissen 4e 130.03; DC Wilma Wismans 3e 121.10; DD Dien v.d. Bungelaar 3e- 115.43; DE Mariken Burger 2e 101.45. Met deze resultaten zijn alle vier de dames afgevaardigd naar de NK in Bameveld. HB: Koen Heideveld 9e 129.25; HC: Mat Klaassens 5e 124.73; HD: Bas Pastors 13e 112.05; Jan Pijpers 18e 108.28: Frans v. Soest 19e 107.63; HE: Leo Reintjes 8e 102.83; Hans Ottenheim 12e 99.23: Ron Custers 14e 98.23. Met deze resultaten weden er door de heren geen plaatsen verdiend voor het NK. Op zondag 21 januari kun je weer mountainbiken in Overloon. Ook dit jaar biedt Toerklub Overloon weer alle mountainbikers en veldfietsers de moge lijkheid om a. je conditie op peil te hou den; b. je kerstbuikje te verminderen en c. je kleren en je fiets vuil te maken. M.a.w. de veldtoertocht van Overloon staat weer voor de deur. De kans dat het een zware tocht wordt door modder is zeker wel aanwezig. Daarnaast is er toch niets mooiers dan om in de winter door de bossen te fietsen. Dat wordt genieten geblazen, vraag dat maar aan de ruim 600 deelnemers van vorig jaar Ook dit jaar hebben we weer twee afstanden: 32 km en 41 km. De tocht gaat door Siberi%o, Helderse Duinen, "De Vers" en Stevensbeekse bossen. Dit staat garant voor een gevarieerd par cours. De start is onveranderd, en wel tussen 9.00 en 10.00 bij caf, "Duivenbos" aan de Oploseweg 30. Onderweg is er een pauze waar je van de organisatie thee en een koek ontvangt. Na afloop kun je je fiets bij café "Duivenbos" schoonspuiten. Denk je: dat is iets voor mij, reserveer dan nu de datum van 21 januari in je agenda! Wil je meer weten, pak dan direct de telefoon en bel 0478-641963. Jos Hendriks zal dan de hoorn opnemen en jouw vragen beantwoorden. Oh ja, de tocht wordt verreden onder voorwaar den van de Nederlandse Toerfiets Unie - dus als deelnemer ben je ook nog eens verzekerd. Op 23, 24 en 26 december vond in Alverna het groot Kerstindoorspringconcours plaats voor de landelijke ruiters. De fam. Janssen die deze wedstrijd bezocht kan terug kij ken op succesvolle dagen. In de prijzen reden: Jan Janssen won met Liberty masterkl. ZZ. Met zijn paard Donut behaalde hij in 2 fasen L parcours een 10e pl. Mark Janssen behaalde met Kiopas in het progressief M parcours een mooie 4e plaats. Hij wist ook nog een 2e prijs te behalen: hij werd 6e in de kleine finale van de kl. M met Little Mistery. Rick Janssen wist door te drin gen met Melchior tot in de kleine finale en behaalde een 2e p. kl. L. Op woens dag 3 jan. bezocht Rick Janssen een springconcours in Mariunheem. Hij startte met Money Penny in de kl. DM en reed maar liefst drie keer in de prij zen. Hij wonde wedstrijd op wendbaar heid en snelheid: werd 2e in het klassiek parcours en won tenslotte de grote fina le. In het afgelopen weekend werd in Horst een dressuurwedstrijd georgani seerd. Alleen Karin Winnen reed met Oline in de prijzen; ze behaalde een 4e pl. in de kl. L met 170 p. In Weert werd een tweedaags springconcours gehou den. Rick Janssen drong met Melchior door tot in de barrage van de kl. L. Uiteindelijk werd hij met de snelste tijd en jammer genoeg een balk, 1 le. Wedstrijdzwemmen In Maastricht zijn de Limburgse Winterkampioenschappen gezwommen. Er is door de zwemmers van de startge meenschap prima gepresteerd. Job van Duijnhoven zwom op de 100m vrije slag maar liefst 4,2 sec. sneller als zijn beste tijd.Op de 100m rugslag haalde hij 3.17sec van zijn beste tijd af. Yvonne Swinkels zwom de 100m vrije slag 0.84sec sneller als de tot dan toe beste tijd. Hier volgen de uitslagen van de zwem mers van SPIO. Yvonne Swinkels: 100m vlinderslag 1.26.08 9e pl. 100m rugslag 1.19.39 6e pl. lOOm vrije slag 1.09.08. 6e pl. Chantal Pelzers: lOOm rugslag 1.35.00. lie pl. Job v. Duijnhoven: lOOni vrije slag 1.14.71 8e pl. lOOm rugslag 1.28.16 10e pl. Rik op den Camp: ÏOOm schoolslag 1.17.15 9e pl. Zondag 14 januari wordt in Nederweert de 3e wedstrijd in de ver- enigings competitie gezwommen. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Vertrek vanaf de Sprank om 12.15 uur. Willen de volgende zwemmers op tijd aanwezig zijn: Pieter/Sjoerd d. Wijn, Rik op den Camp, Raoul Talen. Mariska Verstegen, Tim en Job v. Duijnhoven. Miel Hanen, Yvonne Swinkels, Chantal Pelzers, Lieke Koopmans. Germain Verstegen, Liezl Zietsman, Jeffrey Agterberg, Lotte Spreeuwenberg. Guus Geurts, Sjoerd Bouwmans. Voor vervoer zorgen de fam.Hanen, Spreeuwenberg, Agterberg, G. verstegen. Senioren Mededelingen: Op maandag 15 jan. is de vergadering voor de wedstrijdvissers in het clubge bouw van handboogvereniging Diana aan de Sportlaan in Venray. We begin nen om 20.00 uur. wij raden de wed strijdvissers aan om aanwezig te zijn op de vergadering, zodat we ook uw stem ook horen bij de besluiten die genomen worden. Verder vragen wij de leden die dit nog niet gedaan hebben hun contri butie zo snel mogelijk te voldoen, dan komen de vergunningen vanzelf bij u in de brievenbus. Opgeven wedstrijden: H. Hendriks, tel. 0478-582994 voor donderdags 19.00 uur, Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor ver dere inlichtingen. Op vrijdag 12 jan. organiseert pony club de Welshruiters weer het oefen springen in paardensportcentrum in Ysselsteyn. We beginnen om 18.00 uur met de pony's over 50 cm. Daarna ver hogen we met 10 cm. De paarden kun nen na de pony's aan de start verschij nen. Inschrijfgeld voor pony's is ƒ10,- en voor paarden 12,50. Het is toege staan om het barrageparcour te rijden ook al is men niet foutloos. Het oefen springen is voor iedereen toegankelijk. Voor inlichtingen: tel. 0478-541418. Tijdens oefenspringen: 06-10054795. Data oefenspringen: 2 leb. en 9 mrt. Aan de leden van zwemvereniging Spio en in het bijzonder aan de (ouders van) leden van de afd. Waterpolo en wedstrijdzwemmen: u wordt uitgeno digd voor een bijzondere algemene ledenvergadering op donderdag 11 janu ari (vanavond) om 20.00 uur in de Sprank. Woensdag 17 jan. gaan we wandelen in het natuurgebied 'Kasteelse Bossen' omgeving Horst. Vertrek om 13.30 uur vanaf het Kennedyplein. Iedereen is van harte welkom. Kosten: ƒ5.- p.p. inclu sief vervoer en een kopje koffie. Niet- leden ƒ5,- p.p. Op maandag 15 jan. om 20.15 uur zal dhr. Dr. Joop Wekking een lezing hou den over 'Het Duitslandbeeld in Nederland', deel van onze identiteit. Vragen zoals: Is de oorlog nog domi nant aanwezig in onze beeldvorming? Welke factoren bepalen ons beeld? Etc. komen aan de orde. Wekking studeerde Duitse taal- en letterkunde, promoveerd ein de vergelijkende literaturwetenschap en is momenteel docent Duits en Communicatievaardigheden en Nederlands. Alle geïnteresseerden zijn welkom op deze avond die om 20.15 uur in de bezoekerszaal van verpleeghuis Beukenrode. Tijdens het vorige week gehouden NK voor vogels zijn diverse leden van EW de Huisvriend in de prijzen geval len. Gerrit Goumans behaalde bij de keur- kanaries in de kl. 1 PZR een eerste en een tweede prijs en met zijn barmsijsen in de kl. 2 een eerste en derde prijs. Sjaak Verkoeijen vehaalde bij de kleur- kanaries in de kl. 3 satinet een tweede prijs. Bij de cultuurvogels behaalde Theo Versleijen bij de putters kl. 2 een eerste en een derde prijs en met zijn sij- sen in de kl. 2 een derde prijs. Jan van Bakel behaalde met zijn barmsijsen agaat in de kl. 2 een eerste prijs en bij de bastaarden in de kl. 3 een eerste prijs. Martien Versteegen behaalde bij de kleurkanaries in de kl. 2 PMR een twee de prijs. Als vereniging behaalde de Huisvriend een derde plaats bij het NK voor cultuurvogels. Esperamos que todo el mundo entrarü con buen pie en este milenio, siglo y ano nuevo. El próximo sdbado dia 13 es la KINA a partir de 20 horas, como en el milenio anterior, los premios serdn del agrado de todos los asistentes por lo tanto esperamos su presencia. con aleg- ria También el grupo de baile ha reanudado sus practicas y todo empieza a funcionar como anteriormente. Esta semana el grupo del juego de bolas empezó con buen animo. El grupo de baile actuara el 20 de Enero en la pro- clamación del principe del carnaval en Venray. Un saludo de HACE. Atletiekvereniging Venray-regio organiseert ieder jaar tijdens de Vlakwatercross een loop. speciaal voor de basisscholen in de gemeente Venray en omliggende gemeenten. Het komend jaar is wat dat betreft een speciaal jaar omdat het de 25e Vlakwatercross is. Reden dus om er extra aandacht aan te besteden en om een programma samen te stellen dat voor iedereen nog aantrek kelijker is. De scholierenloop heeft daarbij een speciale plek omdat kinde ren hier vaak op een voor hen andere manier met sport bezig zijn en daarmee voor het eerst kennis maken met de atle tiek (wie weet zit er wel een toekomsti ge topper tussen). Dit jaar is de scholierenloop op zater dag 27 januari. Op zondag 28 januari zijn de NSG-loop, de Rabobank-trimlo- pen en de KNAU-wedstrijden. De wed strijden vinden plaats in het Venrayse Vlakwatergebied. Dit vanaf de blokhut van Jong Nederland aan de Kempweg. De wedstrijden voor de scholieren starJ ten op die zaterdag vanaf 13.00 uur. Hier om heen zijn allerlei activiteiten georga niseerd zoals: het maken van foto's van schoolteams en de winnaars in diverse categorieën; Clown Polka met muzikale begeleiding die er bij iedere start een doldwaze boel van maakt; een komisch duo dat overal kan opduiken en de raar ste dingen uithaalt: een gezamenlijke warming up op swingende muziek; ieder deelnemer krijgt een lot voor de loterij met het Rad van Fortuin; en natuurlijk spannende wedstrijden in ver schillende categorieën. De strijd om de eerste drie plaatsen, om de wisselbeker voor de grootste deelname door een school en om de Jo van Oers-Memoriaal voor het beste schoolteam, maken het geheel compleet en bijzonder spannend voor iedereen. Atletiekvereniging Venray-regio wil graag van deze 25e Vlakwatercross een hele bijzondere maken en rekent daarom op jullie deelname. Inschrijven om mee te doen aan dit evenement kant tot 22 januari a.s. De kosten bedragen slechts ƒ3,-. Inleveradressen: Sportlaan I of Niessenstraat 5 in Venray. Iedereen die mee doet ontvangt een herinnering en daarnaast zijn er nog ereprijzen. Voor informatie: 0478-582842. 559609 of 589488. Afgelopen maandag zijn we gestart met een winters onderwerp: Onderkoeling en bevriezing. Maandag 15 jan. is er een ouder avond. We beginnen om 19.00 uur. De agenda is: IOpening en korte voorstel- ronde; 2. Inleiding en uitleg van de bedoeling van de bijeenkomst; 3. Reorganisatie Rode Kruis gevolgen voor Jeugd en Jongerenwerk; 4. Pilot (Proef) project Jeugd en Jongerenwerk: 5, Toekomstige voorgenomen beleid Jeugd en Jongerenwerk afd. Venray: - inhoudelijk beleid t.a.v. ondererpen zoals activiteitenavonden, stageprojec ten, Rode Kruis projecten; - informatie beleid; - organisatie binnen onze afd. t.a.v. Jeugd en Jongerenwerk, o.a. wie heeft welke taken en uitvoerende taken; - bijzonderheden formulieen; -vrijwilli- gersreglement; 6. Uitleg activiteitenpro gramma le helft 2001; 8. Sluiting. Maandag 22 jan. is er een spelavond voor alle jongeren. Hallo Jeugdnatuurwachters. We zou den nog even terugkomen op onze puz- zeltocht van 2e Kerstdag. Ruim 300 deelnemers hebben die tocht in het gebied'rondom het Oda-park gelopen. Daaronder waren circa 80 JNWers. dus een flink aantal en we zijn dan ok bij zonder tevreden. Er was nog volop sneeuw aanwezig dus het was een echte wintertocht. De vragen bleken niet al (e moeilijk hoewel een aantal deelnemers toch moeite hadden met enkele vragen maar het moet natuurlijk ook niet te gemakkelijk zijn. Iedere jeugdnatuur wachter kreeg de drie verdiende stem pels in hun stempelboekje en nu is het wachten op de voorjaars puzzeltochten maar er staan ook nog andere acties op het programme. Daarover lees je vol gende week meer in Peel en Maas. Tot dan. Koffiedrinken in de Kemphaan Iedere zondag tussen 10.00 en 12.30 uur gezellig koffie drinken met leeftijdgeno ten in de Kemphaan aan het Kennedyplein. Ook niet leden zijn van harte welkom Komt U ook eens om gezellig met leef tijdgenoten te praten, het is best gezel- lis" Wandelenmet K.B.O. en A.N.B.O. Woensdag 17 Januari is de eerste wan deling in het nieuwe jaar Samen genieten van de natuur en bijpra ten Vertrek vanaf de Kemphaan om 13.30 uur Na de wandeling gezamelijk koffiedrinken U komt toch ook Info-middag Senioren op Donderdag 25 Januari Gezamelijke activiteit van A.N.B.O. en K.B.O. Thema: Verkeersveiligheid en sociale veiligheid in Venray Aanvang 14.00 uur in de Kemphaan. Ook zal de organisatiestructuur van de politie.de taak/functie en de bereikbaar heid worden toegelicht Dhr Dijkstra van de politie zal U uitgebreid informeren. Wij hopen dat vele mensen op deze middag aanwezig zullen zijn. Op dinsdag 16 jan, zal dhr. W. Smeets, bioloog-geneticus, in zaal In den Engel een lezing verzorgen met als onderwerp: Genetische modificatie. Als gevolg van wetenschappelijke ontwikkelingen zijn er veel nieuwe woorden en evenveel begrippen aan onze taal toegevoegd. Begrippen die lang niet altijd helder zijn en toch vaak gebruikt worden: op een aantal verpakkingen van levensmid delen komen we gemodificeerd, gene tisch, gemanipuleerd tegen. Wat kunnen we ons daar bij voorstellen? In de media horen en zien we vaak eenzijdige kritiek op deze ontwikkelingen. Om een mening te kunnen vormen is informatie nodig. Tijdens de lezing zal dhr. Smeets ons die geven voor wat de toepassing van deze methode bij voedsel en geneesmiddelen betreft. Vragen over het nut en de noodzaak van deze ontwikkeling en de risico's voor onze gezondheid komen zeker aan de orde. Deze lezing staat op hel pro gramma omdat de avond die dhr. Smeets enkele jaren geleden voor hel KVG ver zorgde zeer boeiend was en de materie en de aanwezigen om een vervolg vroe gen. Niet-leden zijn ook van harte wel kom; van hen wordt een bijdrage van ƒ5,- gevraagd. Dinsdag 16 jan. is er een ledenavond. Deze avond zal verzorgd worden door mw. Speetgens en mw. v. Kampen met als thema: Sociale Diensten en de te vol gen procedures binnen het gemeente huis. Dit zal beslist een leerzame avond worden. Koffieochtend voor pleegouders De fam. van Tilburg uit Merselo nodigt pleegouders, leden en niet-leden van de NVP uit om bij een kopje koffie ervaringen en nieuwtjes uit te wisselen over pleegzorg en wel op woensdag 17 jan. a.s. van 10.00-12.00 uur. laat u even weten of u komt: tel. 0478-546524. Hierbij nodigen wij u, als bestuur, uit voor de jaarvergadering. Deze vindt plaats op dinsdag 16 Januari a.s. om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. Na de pauze is er een optreden van de Folkloristische dansgroep "de Hakkespits" uit Venray. Deze dansgroep zal voor de nodige afwisseling zorgen. P.s.: Wij hopen dat er alsnog 3 dames bereid zijn het bestuur te komen verster ken. U kunt zich tot 16 Januari a.s. aan melden bij José Munten Tel.511928 .(Er treden 2 bestuursleden af) Attentie U bent tevens in de gelegenheid om de contributie van F 40.- te voldoen. De buurtleidsters. Rieky Emons en Truus Tonnaer, zijn vanaf 19.30 uur aanwezig om het geld in ontvangst te nemen. Wij rekenen erop dat u allen komt. De Reuma-Patiëntenvereniging Venray e.o. organiseert een thema avond over geneesmiddelengebruik bij reumatische aandoeningen op maandag 5 feb. a.s. van 19.30-22.00 uur in de Kemphaan. Kennedyplein 1 t Venray. Reumatoloog dr. Massek zal hier zijn medewerking aan verlenen. De laatste tijd zijn er diverse nieuwe geneesmidde len op de markt gekomen. Over de wer king en het gebruik zal dr. Massek een lezing geven. Na de pauze is er gelegen heid om vragen te stellen. De avond is toegankelijk voor leden en niet-leden, wel van tevoren aanmelden voor I feb. bij secr. C. Tebarts. tel. 0485-342097 i.v.m. het aantal plaatsen: vol vol. Dansen voor jong en oud Voor de jeugd is het vorige seizoen KIDSDANCE gestart met groot succes. Er zijn nog enkele plaatsen voor de jeugd van groep 3 t.m 8. Deze dansen weer vanaf maandag 29 januari van 16.00 - 16.45 in de speelzaal van de basisschool De Vlaswei. Verder voor de volwassengroepan zoeken we nog nieuwe leden. De vol wassen dansen op maandag van 19.30 - 20.45 demonstratiegroep en van 20.45 - 22.00 recreatiegroep en verder op dins dagmorgen van 9.30 - 11.00. Nieuwe leden zijn van harte welkom bij volks dansvereniging Opanka te Venray. Voor meer informatie kunt U bellen naar Jolanda Jaspers tel. 0478-510995. Of kijk op onze site www.opanka.nl Gemengd zangkoor Repetities: 's maandags om 20.00. Parochiehuis Paterskerk. Leunseweg 5. Venray. Pas na 9 jan. kunnen we het nieuwe zangprogramma voor de eerste helft van 2001 presenteren. Maandag 29 jan.: na de repetitie wordt de jaarlijkse ledenvergadering gehou den, a.u.b. allen aanwezig zijn. Bij ieder optreden gelieven een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitie avonden vooreen kennismaking. Voor meer informatie /aanmelding/afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes. tel. 0478-584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Het wordt zo langzamerhand traditie, dat tijdens de winterstop betaalde clubs naar sportpark Soetendaal in Vierlingsbeek komen om daar een vriendschappelijk potje te voetballen. Ook dit jaar is er in deze 'stille' periode weer een duel gepland op de thuishaven van eersteklasser Volharding, te weten eredivisionist FC Twente uit Enschede tegen totodivisionist VVV uit Venlo. Beide teams zullen op zaterdag 13 janu ari a.s. om 14.00 uur aan de aftrap slaan. Zowel VVV als FC" Twente zal naar ver wachting met de beste spelers naar Vierlingsbeck afreizen, dus zal bij de Enschedcsc ploeg ook neo-intemational Jan Vennegoor of Hesselink zijn opwachting maken. De entree voor dit duel bedraagt a 10.00. De jeugd t/m 15 jaar betaalt de helft. Kinderkoor Maandag 15 jan.: koorrepetitie van 15.30-16.30. Kinderkoor de Bandelieren is een kin derkoor voor kinderen vanaf 7 jaar de graag willen zingen met andere kinde ren. Wij zingen elke maand in de Grote Kerk tijdens gezinsmissen, maar zingen ook bij activiteiten in Venray en omge ving. Wil jij ook meezingen? Contactpersoon is Joke Halmans. tel. 583806. Jeugdkoor Dinsdag 16 jan.: repetitie van 19.30- 20.30 Jeugdkoor Tomorrow People is een koor voor jongelui vanaf groep 8 tot ongeveer 25 jaar. Wij zingen bij de vie ring voor jongeren in de Grote Kerk, maar zingen ook bij andere activiteiten in de regio. Zing je graag met leeftijdge noten. informeer dan bij: José Kusters. tel. 511707. Close Harmony Group Woensdag 17 en 24 jan. repetitie Galmhut 20.15. Voor afmelding: Gerti, tel. 631306; voor informatie: Henk Mijnster, tel. 512082. Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 16 januari a.s.: repetitie van 20.00 uur tot 22.30 uur in "De Opmaat", Oostsingel 37 te Venray. Agenda: 20 februari: Jaarvergadering, 20.00 uur in "De Opmaat". 25 februari: Carnavalsmis in de Grote Kerk, 11,00 uur. Afmelden: Marjo Kuypers, tel.: 0478- 513191 (bij voorkeur tussen 17.00 uur en 18.30 uur). De oudpapiercontainer staat op het par keerterrein van het Vincent van Gogh Instituut. locatie Noordsingel. (Noordsingel 39) te Venray. U kunt uw oudpapier brengen op werkdagen tussen 09.30 uur en 18.00 uur. op zaterdag tus sen 09.30 uur en 16.00 uur. Zou u ook wel eens willen zingen in een koor? Wij kunnen in alle partijen ver sterking gebruiken. U bent van harte welkom om een keer mee te komen zin gen, de sfeer te proeven en kennis te maken met onze manier van werken. Informatie over het koor geeft u graag Marjo Kuypers, tel,: 0478-513191, of kijkt u eens op onze website: www.ars- musica.nl De algemene vergadering van Crescendo vindt plaats op woensdag 7 feb. om 15.00 uur in zaal Thielen, Kennedyplein. Naast de reguliere agen dapunten. wordt enige aandacht besteed aan het zevende lustrum, dat in septem ber gevierd wordt met een Limburgse zangersdag in de Witte Hoeve. Niet minder belangrijk dit jaar is de bestuurs verkiezing. Van de vijf bestuursleden die verleden jaar nog actief waren keren niet meer terug. Men wil het aantal bestuursleden bovendien uitbreiden van vijf naar zeven personen. Er worden aldus vijf nieuwe mensen benoemd door de vergadering. Op zaterdag 27 jan. vindt de jaarver gadering van de REBO plaats in SCC de Schakel te Reuver. Afgevaardigden van Crescendo zullen deze bijeenkomst bij wonen. De bijeenkomst van koren, die mede werking verlenen in de Paterskerk, heeft inmiddels plaatsgevonden. U wordt via deze rubriek tijdig op de hoogte gebracht wanneer Crescendo een week endviering opluistert. Afmeldingen bij mw, Van Dijck. tel. 581955. Harmonieorkest Donderdag 11 en 18 jan. 20.00 repetitie, Afmelden: H. v.d. Steeg. tel. 582539. Agenda: 22 jan.: ALV 20.00 Perdstal. Jeugdorkest Donderdag 11 en 18 jan.: 18.45 uur Repetitie. Afmelden: P. Noten, lel, 587858 Agenda: 22 jan.: ALV 20.00 Perdstal. Drumband Dinsdag 16 en 23 jan.: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: Perdstal tel. 582515. Agenda: 22 jan.: ALV 20.00 Perdstal. Bestuur 22 jan.: ALV Perdstal 20.30 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Repetitie: Donderdag 11 jan: 19.30 uur: Repetitie Tenor 1+2 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Donderdag 18 jan: 19.30 uur: Repetitie Bas en Bariton 20.00 uur: Repetitie gehele koor. Programma 18 jan 21.00 uur Ontvangst Kompeneej-leden. Afmelden bij Jan Mulder (tel. 580896, bgg 06-17152570) (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!) NIL I NA 22.00 UUR! Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Informatie: Repetitielokaal: Partycentrum "De Witte Hoeve" Secretariaat: Tel. 580173 Let op!: We kunnen nog enkele nieuwe leden in opleiding nemen en plaatsen! Kom gerust op een donderdagavond in de Witte Hoeve vrijblijvend een kijkje nemen of bel het secretariaat 580173 of de PR/verjongingscommissic 587668 voor meer informatie! Zondag 14 jan.: 11.00 repetitie Annakapel. Dinsdag 11 feb.: 10.00 uitvoering uit voering Annakapel. Afmelding bij secretariaat: J. v. Loon. 0478-585422. Majoretteopleiding: Repetitie op woensdag: majorettegroep team A en B van 18.30 uur lot 19.15 uur. Tamboerkorps: Repetitie op woensdag van 19.30 uur tot 21.30 uur en op zondags samen met het muziekkorps. Opleidingsorkest: Repetitietijden op woensdag van 18.45 uur tot 19.30 uur, Verdere ondersteu- ningslessen op zondag bij Sandra en Henk volgens rooster. Muziekkorps: Repetities op woensdag van 19.30 uur tot 21.30 uur. zondags van 10.30 uur tot 12.00 uur. Komende aktiviteiten: 13 januari 2001: Nieuwjaarsconcert. Helpen met kienen: De wekelijkse kienavonden in zaal de Engel worden mede verzorgd door onze leden, hiervoor is een rooster opgesteld. Leden krijgen hiervan persoonlijk bericht. Afmeldingen: Bij verhindering dienen alle leden van het jeugd- en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding, bij voorkeur mondeling tel, 580418. of uiterlijk lot een half uur voor aanvang van de repeti tie in de Opmaat, tel. 513593. Majorettes melden zich mondeling af bij de betreffende begeleiding of telefo nisch bij Gerda, lel. 550797 Aanmeldingen nieuwe leden: Hebt u interesse, neem contact op met tel. 580993 of 580418 of kom tijdens de repetities in ons clubgebouw "de Opmaat", Oostsingel 37 te Venray. Eerstvolgende repetitie woensdag 17 januari a.s. bij zaal Thielen. Kennedyplein. Afmeldingen bij Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. Agenda Vind je zingen in koorverband leuk en zou je graag eens vrijblijvend een repetitie bij willen wonen, dan ben je altijd van harte welkom. Voor verde re informatie, neem even contact op met Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Vrijdag 12 jan..: 19.00 uur repetitie jon gens: 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag 13 jan.: Tussen 10.00- 12.00 uur oud papier inleveren in de papier container hij Eurodump aan de Nieuwhuiswcg. Dinsdag 16 jan.: 16.00 uur repetitie zanggroep; 19.15 uur repetitie jongens,

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11