"Dit is dé droom van iedere bowler" Al PO CORRIDOR 50% 0P=0P PEEL EN MAAS Record aantal deelnemers Venrayse schrijfwedstrijd Reuzekluut Mia Michels voor ■Huys n RUIMT OP HEMDEN PANTALONS^ TRUIEN JACKS 1597=- MEENEEM PRIJS COLBERTS g KOSTUUMS, Samen zingen met Ben Verdellen •\N\e\eis Tandtechniek Venra www.awillems.nl Jenniskens Brandende auto HERENMODE KORTINGEN TOT WEL WillemS; Winterschilder 'kortina Creemers gaat veel verder DONDERDAG 4 JANUARI 2001 - NR. 1 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Hay Joosten gooit perfect game Bowler Hay Joosten uit Oostrum heeft tijdens het tradi tionele kerst/jaarwisselingstoer- nooi een perfect game gegooid. Op de banen van Restaurant Bowling Yenray smeet de 55-jarige bowler 12 strikes achter elkaar en kwam daarmee uit op een magische 300- game. "Een perfect game. dé droom voor iedere bowler", geniet Joosten nog steeds na van zijn prestatie die voor hem pas slechts twee andere bowlers in 22 jaar tijd op de banen van de bowlingbaan in Oostrum wisten te bereiken. Als afsluiting van het seizoen is er in het Oostrumse bowlingcentrum ieder jaar het kerst-jaarwisselings- toernooi. Hay Joosten, die uitkomt voor Bokual/Mijling, opende het onder onsje van de Venrayse bowlinglief hebbers met een redelijke game van 200. "En daarna ging het van een leien dakje", kijkt Joosten terug op het voor hem legendarische moment. In de tweede game gooide hij zes perfecte strikes achter elkaar. De zevende worp was aan de 'dunne kant' maar met een beetje geluk gin gen opnieuw alle pins om. LUID GEJUICH De nummers acht, negen en tien waren echter weer van sublieme kwaliteit. "Ja, en daarna begin je toch een beetje te bibberen. Als je voor de elfde worp klaarstaat, moet je toch een paar keer diep ademha len. Als de elfde dan perfect is, dan weet je hoe laat het is. Een twaalfde strike betekent een perfect game en de ultieme kick voor iedere bowler." Onder luid gejuich van alle aanwe zigen gooide Hay Joosten inderdaad zijn twaalfde strike en daarmee voor het eerst een 300-game. "Het wordt je dan even zwart voor ogen. Ik moest toch even gaan zit ten, voordat ik besefte welke presta tie ik had geleverd. Daar kun je nor maal gesproken alleen maar van dromen." Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl rSTOF 1 geïsoleerd aluminium en kunsi Ramen Deuren Serres Tel: Q478-571 481 Een rijdende personenauto op de Radioweg in Sambeek heeft zater dagmiddag spontaan vlam gevat. De bestuurder, een 23-jarige man uit Venray, zag rook uit de motorkap komen. Hij zette de auto meteen stil maar de vlammen sloegen er al snel uit. De brandweer bluste het vuur, maar de personenauto ging toch ver loren. Vermoedelijk is een lekke brandstofleiding de oorzaak van de brand. -39-§lr~ LANGE MOUW 79,- GROTE KEUZE INPAKKEN VOOR 6M5;- 5&r§ff imr mr UITZOEKEN VOOR mr SLECHTS BEPERKT «r uw» mwumrpm Zondag 14 januari uitreiking 'Raadselige Roos' 2000 VENRAY - Met 68 deelnemers boekte de jaarlijkse proza- en poëziewedstrijd van Literair Café Venray-regio in het eerste jaar van de nieuwe eeuw een record. Aan de achtste wedstrijd om de 'Raadselige Roos' 2000 namen uit alleen Zuid-Nederland zelfs meer amateurschrijvers deel dan aan de De Reuzekluut, de hoogste vas- telaovesonderscheiding in het Pielreuzenrijk in Ysselsteyn, wordt dit jaar uitgereikt aan mevrouw Mia Michels-Huys. De uitreiking vindt plaats op zondag 21 januari in de Smelehof om 17.00 uur. Iedereen krijgt dan de gelegenheid Mia en haar echtge noot Jan te feliciteren. Mia, geboren als Plaggenhouwster in Grubbenvorst, heeft zich, sinds de tijd dat zij in Ysselsteyn woonachtig is, gemani festeerd als een echte Pielreuzin. In 1965 kwam zij met haar man Jan naar Ysselsteyn en binnen enkele maanden werd zij al gevraagd om voorzitster te worden van de Vrouwenbond. Toen beide kinderen werden geboren maakte ze enkele jaren een pas op de plaats. In 1974, toen de kinderen de peuterleeftijd net waren ontgroeid, werd ze secre taresse bij de Vrouwenbond en dit heeft ze 17 jaar gedaan. Ondanks het feit dat zij een secretaresse was, die buiten het bestuur stond, lagen met name bij haar de vele uitvoeren de organisatorische taken die nu eenmaal bij een Vrouwenbond horen. Er was zelfs een moment dat zij tegelijkertijd drie secretariaten onder handen had, de Vrouwenbond, het kringsecretariaat LVB en het Gemeenschapshuis. Ook de parochie kon bij de ingrij pende verbouwing van de St. Odakerk een beroep op haar doen. Als secretaresse/penningmeester was zij aanwezig bij vergaderingen en besprekingen en het verrichten van de betalingen. DE ZONNEBLOEM Het begin van de negentiger jaren betekende voor Mia een behoorlijke omslag. De boerderij werd verkocht en ze gingen in het dorp wonen. Op dat moment stopte ze ook met een aantal secretariaten en ging ze zich op een heel andere manier voor de Gemeenschap inzetten. Ze wilde wat gaan doen voor mensen, waar voor het niet zo gemakkelijk meer is om deel te nemen aan het sociale leven. En dat vond ze bij de Zonnebloem, waarvoor ze nog steeds zeer aktief is. Bij de Zonnebloem is ze in staat, door gewoon te luisteren, aandacht te geven aan mensen, die langdurig ziek zijn, die gehandicapt zijn of dreigen te vereenzamen. En ondanks het feit dat ze niet meer op de boerderij hoeft te werken, ont breekt het haar absoluut de tijd om iedereen te bezoeken. Naast het bezoek van mensen is ze binnen de Zonnebloem ook actief in de organi satie van groepsactiviteiten, zoals het begeleiden van vakantieweken en dagtripjes. Ook voor de kerk is ze samen met Jan nog steeds actief. Samen hebben ze een tijd het weke lijkse ziekenbezoek namens de parochie gedaan en verder is Mia nauw betrokken bij de Avondwakes in geval van een overlijden en bij de Kinderwoorddiensten. Jan wordt regelmatig gevraagd om onder houdswerkzaamheden aan de kerk te doen. Naast alle bovenstaande aktiviteiten is zij ook al sinds 1985 lid van Zangkoor Vivace, waar ze - hoe kan het ook anders - sinds zes jaar secretaresse is. De Reuzekluut wordt dit jaar uitgereikt aan een vrouw, die voor het verenigingsle ven binnen de Reuzensteynse gemeenschap een belangrijke ver dienste heeft. Wat echter zeker zo belangrijk is, is dat zij van onschat bare waarde is voor mensen, die het niet zo gemakkelijk hebben, en waar een 'luisterend oor' en het geven van aandacht heel veel goed doel. Een vrouw die bijna altijd op de achtergrond actief is geweest, maar die daarbij aangeeft: "wij zijn in de gelukkige omstandigheid dit te mogen doen, wij doen wat in ons vermogen ligt en het geeft ons steeds weer voldoening". Al met al een echte Pielreuzin die de Reuzekluut dik verdient. twee wedstrijden het jaar daarvoor, toen ook een landelijke themawed strijd werd gehouden. Schrijvers uit Limburg, Brabant, Gelderland en Zeeland stuurden ditmaal 45 gedichten en 38 verhalen in. Zondag 14 januari worden de win naars bekendgemaakt in partycen trum De Witte Hoeve in Venray. De Venrayse literaire prijzen met als belangrijkste de ING-trofeeën De Raadselige Roos worden uitgereikt door Venrays burgemeester J. Waals. De prijswinnaars lezen hun bekroond gedicht of verhaal voor. Tevens vindt de presentatie plaats van een boekje, dat bekroonde en ook andere lezenswaardige inzen dingen bevat. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk en begint om 11.30 uur. De entree bedraagt vijf gulden, het boekje kost even eens vijf gulden. Het werk van de amateurschrijvers is weer beoor deeld door twee afzonderlijke jury's voor proza en poëzie. Ook boog een publieksjury zich over de gedichten voor de toekenning van de BIJ-prijs, de publieksprijs voor poëzie. Deze jury bestond grotendeels uit deelne mers aan de maandelijkse Dichtregelwedstrijd in het weekblad Peel en Maas. Tijdens de bijeen- 1 komst op zondag 14 januari worden ook de prijzen uitgereikt aan de winnaars van deze wedstrijd van Literair Café Venray-regio. ZUS EN ZO Voor toepasselijke intermezzo's zorgt tijdens deze literaire happe ning het cabaretduo Zus en Zo. de zussen Carla en Miriam Wijnen uit Grubbenvorst. Ze scoorden de afge lopen jaren hoog in cabaretland door verschillende prijzen te win nen. Zus en Zo is brutaal, ondeu gend en vol zelfspot. Ze zetten het publiek vaak op het verkeerde been, in liedjes en sketches, in grote vaart gebracht. Na afloop verzorgt party centrum De Witte Hoeve een Literair Buffet. Voor deelname is opgave vooraf nodig door 30 gulden per persoon over te maken op bank- rek.nr. 6075 76472 van De Witte Hoeve met vermelding van Literair Buffet. Na 8 januari is tevens een tele foontje nodig: (0478)581626. De vernieuwde website www.literair- cafe-venray.nl biedt meer informatie over deze en andere activiteiten van het Venrays literair café. Bel voor meer informatie: 0478-632044 Ruim 150 jaar ervaring. Grotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek JJ Telefoon: 0478-632044 Telefax: 0478-632046 creemers Wie van de kinderen tussen 6 en 14 durft Op 18 februari a.s organiseert het Venrays Mannenkoor wederom het traditionele "Opstoekmatinee". Dit jaar staat deze in het teken van jeugd en gezin. Het opstoekmatinee is van oudsher een vervolg op de bekende koffieconcerten van het toenmalige Hofkoor die vanaf 1970 plaatsvon den. Ook toen was het, net als nu, de bedoeling om iedere rechtgeaarde Venrodse vastelaovesvierder al zin gend in de stemming te brengen voor het naderende carnaval. Zang vooral voert de boventoon tijdens dit vastelaovesgebeuren in de foyer van de schouwburg. Traditioneel is de entree gratis. Omdat men met zingen niet vroeg genoeg kan begin nen, speelt de jeugd hierbij een zeer belangrijke rol. Dit kan gepromoot worden vanuit de lagere scholen maar ook door zangwedstrijden te houden onder de jeugd. De verschil lende jeudkoren die Venray rijk is zoals o.a. De Bandelieren, Zangers van St. Frans e.d. kunnen best nog wat aanwas gebruiken. Daarom ook probeert het Venray's Mannenkoor tijdens dit opstoekmatinee jeugd enthousiast te maken voor het zin gen door het organiseren van een zangwedstrijd. Dat hierbij de ouders aanwezig zullen zijn en dat jonge vaders een belangrijke doel groep zijn voor de verjonging van het Venray's mannenkoor willen wij hierbij niet verbloemen. Ook voor jonge moeders is er zeker nog plaats bij bv Zangvereniging Venrode. Om deze zangwedstrijd voor kinderen tussen de 6 jaar en 14 jaar van de grond te krijgen heeft het VMK de bekende zanger Ben Verdellen bereid gevonden hier medewerking aan te verlenen. Ben Verdellen is lid van de vriendenclub van het VMK beter bekend als de "Mannenkoorkompeneej" en zal derhalve pro deo dit gebeuren leiden ten behoeve van promotiedoelein den. Kinderen tussen de 6 jaar en 14 jaar kunnen zich tot 15 januari a.s. opgeven bij Theo Janssen telefoon 0478-583402. De eerste 6 aanmel dingen mogen meedoen. Het is dan de bedoeling dat je een liedje van Ben Verdellen instudeert en dal samen met Ben Verdellen op hel Opstoekmatinee presenteert. Welk liedje je wilt zingen mag je zelf uit zoeken. Het liedje zal samen met de tekst door het Venray's Mannenkoor op een cassettebandje aangeleverd worden. Je mag kiezen of je alleen wilt zingen of dat je dat doet samen met een vriendje of vriendinnetje of eventueel als een klein zanggroepje. Hoe dan ook, Ben Verdellen zal jul lie ten alle tijden met zang onder steunen. Dit kan dan ook een mooi begin zijn voor een zangcarrière als solo of koor zanger of zangeres. Uiteraard zijn er ook enkele prijzen te winnen. Een "vakjury" vanuit het Venray's Mannenkoor zal de zan gertjes of zangeressen beoordelen. Door het Venray's mannenkoor zijn een drietal prijzen ter beschikking gesteld. Dus kinderen trek de stoute schoenen aan en geef je voor 15 januari op en zorg ervoor dat je vader en moeder en je oma en opa en verdere familie allemaal naar je komen luisteren op 18 februari, de entree is immers gratis. d o Modisch gekleed, minder besteed Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11