"OM DE KWALITEIT VAN ZEKER TE STELLEN, MOETEN WE ONZEKERHEDEN OVERWINNEN" De Oversteek. Samen werken aan goede zorg Guy PeetprsJO, voorzitter Raad van Bestuur/algemeen directeur en Ton éan der Vet, lid Raad van Bestuurimedisch directeur st, Maartens Gasthuis ft ft Gratis informatienummer: 0800 - 0233435 st, Elisabeth Ziekenhuis PEEL EN MAAS donderdag 28 december 2000 - Pagn pj In de afgelopen weken hebt u kunnen kennismaken met verschillende medewerkers van onze ziekenhuizen en hun visie op het reorganisatieplan Oversteek. U begrijpt inmiddels waarschijnlijk dat de reorganisatie een ingrijpend plan is voor de toekomstige inrichting van de zorg in onze regio. En dat de veranderingen noodzakelijk en onvermijdelijk zijn om de kwaliteit van patiëntenzorg zeker te stellen. Het zal u ook dui delijk zijn geworden dat iedere medewerker zich sterk maakt om te zorgen dat de belangen van patiënten steeds voorop staan. Ook al zijn de ingrijpende veranderingen soms moeilijk te slikken. Onze medewerkers bouwen aan de beste patiëntenzorg. Samen met hun collega's in Venray en Venlo. Samen met de Raad van Bestuur. Samen met u. Wij blijven ons best doen u hierover fasegewijs tot in de kleinste details te informeren, zodat u weet waar u aan toe bent. Guy Peeters: 'De belangrijkste functie van ons ziekenhuis is natuurlijk dat we patiënten de zekerheid bieden dat ze altijd kunnen rekenen op goede zorg. Die zekerheid en veilig heid bieden we nu en zullen we absoluut ook in de toekomst bieden. Natuurlijk brengen de huidige ontwikkelingen op dit moment onzekerheden met zich mee. Maar de patiënt hoeft er niet aan te twijfelen dat we ook straks goede zorg leveren. En zelfs nog betere zorg.' Ton van der Vet vervolgt: 'We zijn op dit moment achter de schermen zorgvuldig en hard aan het werk om kwaliteits zorg in de regio te behouden. Vanaf maart volgend jaar gaan we nieuwe zorgsectoren opbouwen, waardoor we nog patiënt- gerichter kunnen werken. Natuurlijk houden we patiënten steeds op de hoogte op het moment dat we concreet kunnen aangeven wat er gaat veranderen. Zeker is dat patiënten ook in de toekomst in beide ziekenhuizen terecht kunnen.' Peeters: 'Om de plannen waar te kunnen maken, moeten de neuzen van alle medewerkers dezelfde kant op staan. Velen zijn inmiddels overtuigd van de noodzaak van de reorganisatie. Maar dat neemt de onrust niet zomaar weg. En daar besteden we alle aandacht aan. Zo kunnen medewerkers, bijvoorbeeld in een klankbordgroep of in persoonlijke gesprekken, hun twijfels bespreken. Zodat we als Raad van Bestuur kunnen bekijken hoe we de problemen denken op te lossen.' Van der Vet: 'Op dit moment liggen we met het reorganisatieproces op koers. We geloven erin dat we op deze manier verder kunnen bouwen aan twee goede ziekenhuizen. Want natuurlijk willen we maar op één manier zorg leveren: de beste zorg.' Wilt u meer weten? Bel dan op werkdagen tussen 9.00 - 12.00 uur of tussen 13.00 - 17.00 uur ons gratis informatienummer.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 8