[erinrichting Burggraaf uniek project h Eerste jubileumboek voor Frans Janssen Busser wijst verantwoordelijk af Fusiebesluit Rabobank valt medio december 1 Gemeente investeert 25 miljoen in centrum Regenwater Oranjebuurt niet meer in riool Schoolverzuim neemt toe i I I I I I PAUL BROUWER Waals sluit vergadering met gedicht |Cor Nellissen eist antwoord van Waals Marcel Frielinck opvolger Hisken 'Gehele kom Castenray aanpakken' Auto tegen boom n 5 OPVALLENDE SINT NICOLAAS AANBIEDINGEN BIJ 2. Grote collectie pullovers (o.a. colltruien in div. kleuren) van 139.-/249.-voor 1Sportieve winterjacks 3. Pantalons winter katoen in 4 perfecte kleuren 4. Shirts Gentiluomo 5. Kolberts sportieve kolberts "Stones" Pa, 'EEL EN MAAS donderdag 30 november 2000 - Pagina 9 Renovatie start met Tuinstraat en Bongerdstraat in maart 2001 Iln maart 2001 wordt gestart et de herinrichting van de eerste rise van de Burggraaf. De wijk is oor de grootscheepse renovatie ipgedeeid in drie fases. De eerste ase omvat de Tuinstraat en de Jongerdstraat. Donderdagavond terden de bewoners geinfor- neerd over de plannen. De lurggraaf zal in de komende twee aar een complete facelift onder aan. Zo worden alle straten, etspaden, troittoirs, riolering en Eienbare verlichting vervangen, et totale project kost ruim drie üjoen gulden. De aanpak van de wijk met zo'n f25 woningen moet een voorbeeld orden voor andere Venrayse wij- De Burggraaf wordt omsloten ior Raadhuisstraat, Noordsingel, Jostsingel en Stationsweg. "Dit is en uniek project.Voor het eerst zijn e burgers zo dicht bij de plannen etrokken geweest, ledereen is iterst tevreden over deze aanpak. )e bewoners hebben de kansen ienut om mee te denken. Dat moet traks resulteren in een mooie luurt", zei projectleider Ger Beijers. •en enquête onder de wijkbewoners in juli vorig jaar was het begin van Jiel project. Daarna werd een klank bordgroep opgericht en werden op 16 mei en 4 juli workshops gehou den. Het ontwerp voor de wijk is nu klaar zodat na de winter gestart kan worden met de werkzaamheden. Het asfalt wordt in alle straten vervan gen door klinkers omdat het gehele gebied een 30-kilometerzone krijgt. Ook de groenvoorziening wordt aangepakt. Voor het planten van de nieuwe bomen heeft de gemeente gekozen voor de sierpeer. Onder de bomen worden wintergroene blok- hagen geplant. KLINKERS De Tuinstraat wordt na de renova tie een éénrichtingsweg. Vanaf de Raadhuisstraat wordt de straat afge sloten voor het autoverkeer. Fietsers kunnen de Tuinstraat wel van twee kanten blijven inrijden. Het stukje tussen Bongerdstraat en Stationsweg wordt helemaal afge sloten voor auto- en vrachtverkeer en ingericht als fietsstraat. De heer Basten, bewoner van de Tuinstraat, zag liever asfalt dan klinkers in zijn straat. "Onze straat ligt er nu veertig jaar en er zit nog geen enkele kuil in. Alleen de toplaag is versleten. Als er klinkers gelegd worden dan er komen er binnen de kortste keer verzakkingen in de weg. Vooral door de zware vrachtauto's die dagelijks Jan Linders bevoorraden." Ger Beijers antwoordde dat klin kers, in tegenstelling tot asfalt, een snelheid remmende werking heb ben. "Het is een verblijfsgebied en daarin passen klinkers. De straat mag geen racebaan worden. Er komt ook een goede fundering onder te liggen en er zit een kwaliteitscontro le op de beklinkering", verzekerde Beijers. Voordat de Tuinstraat bek- linderd kan worden moet eerst de riolering vervangen worden. De nieuwe riolering komt op 2,5 meter diepte in het midden van de weg te liggen. Ook worden de huisaanslui tingen, tot aan de erfscheiding, de rioolputten en de straat- en trottoir- kolken vernieuwd. SPEELOBJECT De Burggraaf moet straks voldoen aan de verkeerskwalificatie 'duur zaam veilig'. Er worden voor de bestrating vijf soorten betonklinkers gebruikt. Grijs voor inritten en troit- toir, zwart of heidepaars voor de rij baan en parkeervakken, rood voor het fietspad en geel voor de kanten. De openbare verlichting wordt in het gebied geheel vervangen. Het aantal lichtmasten wordt verdub beld. De straatverlichting wordt voorzien van dimmers en zal de gehele nacht blijven branden. Op een aantal plaatsen in de wijk komt nieuw straatmeubilair (papierpak- ken, palen en zitbanken). Op de kruising van de Landweertweg en Burggraaf wordt in een driehoek een speelterrein aangelegd voor kinde ren van 4 tot 12 jaar. In de Boog komt een speelobject voor kinderen van 1 tot 4 jaar. Uit de enquête kwam te voorschijn dat verreweg de meeste bewoners tegen betaald par keren zijn. In de Tuinstraat, op loop afstand van het centrum, wordt veel door 'derden' geparkeerd. De gemeente denkt dat door de instel ling van een éénrichtingsweg de parkeeroverlast flink zal afnemen. De klankbordgroep onderzoekt wel de mogelijkheid voor het parkeren voor vergunninghouders. De Tuinstraat en de Bongerdstraat ste ken komend voorjaar de spits af. Eind juli zijn de werkzaamheden aan beide wegen afgerond. Na de bouwvakvakantie wordt de tweede fase van de Burggraaf onder handen genomen. Dit zijn de straten Akkerweg, Hoogakker, Hoeveweg, Burggraaf en een gedeelte van de Landweertweg. De derde en laatste fase, overgebleven stukken van Bongerdstraat en Landweertweg, zal volgens de voorlopige planning in het voorjaar van 2002 aan de beurt komen. Ifz?:"De Hoveniers HOV0NIER ruimen gevallen bladeren op. Burgemeester Waals sloot de ladsvergadering van dinsdag op en bijzondere wijze af. Na een laralhonzitting van bijna vijf uur indigde Waals met een toepasselijk Kucht. De publieke tribune, die aanvan- ïlijk uitpuilde, was in de loop van vergadering behoorlijk leegge- roomd. Ongeveer tien 'die-hards' onden het. soms knikkebollend, lti pbrengen de beraadslagingen tot ^et allerlaatste moment te volgen, en kwartiertje voor middernacht akteerde Waals de volhouders op tribune en de zichtbaar moege reden raadsleden met dit gedicht. sluit nu deze vergadering n dat is al een heel ding ferselo, ziekenhuis en brandweerzorg tonden weer voor spanning borg. laar u bleef erin vertrouwen 't wij van alle burgers houden [k gaan wij met Gods zegen jmen naar huis over mooie wegen. Voor aanvang van de raadsverga- iring maakte Cor Nellissen weer ins gebruik van het spreekrecht ior publiek. De loonwerker ligt al iren in de clinch met projectont- 'ikkelaar BBOM en de gemeente ver zijn al dan niet vervuilde rond. Volgens Nellissen heeft bur gmeester Waals, in bijzijn van Icretaris Lucassen en advocaat inssen, verklaard dat de brief van ibruari 1997 weer zou worden itrekken. In die brief meldt de im'eente dat Nellissen zijn vervuil- grond niet juist gesaneerd heeft, 'ie brief moet eruit dat heeft u toe- stelde Nellissen. Waals: Ik geef nu geen antwoord. Ik zal ageren indien dat nog nodig is." )e loonwerker nam hier geen enoegen mee. "Dat heeft u al zo aak gezegd. Zo werkt dat niet. U loet nu zeggen dat die brief eruit loet zoals u ook heeft toegezegd." faals onderbrak daarop het relaas: Meneer Nellissen wilt u uw betoog fronden." Toen hij dat niet deed ihorste Waals de vergadering. Wee bodes en raadslid Van de forle probeerden Nel lissen te kal- leren en naar buiten te leiden. De 'onwerker bleef echter staan 'haal e politie maar als jullie dat willen'. 0{? Indertussen had de burgemeester et woord aan de volgende spreker egeven. Nellissen bleef nog een oos staan maar vertrok even later ich. lert >nii De Merselose dorpsraad heeft zondag het eerste exemplaar van het miljenniumboek 'Merselo, een wan deling door de geschiedenis' aange boden aan raadslid en ex-wethouder Frans Janssen. Het boek bestaat uit twee delen. Het eerste deel beschrijft de historie van het dorp. Het tweede gedeelte gaat over de geschiedenis van de Merselose verenigingen en organi saties. De gemeente heeft ervoor geko zen de huidige brandweerlocatie aan de Acaciastraat te behouden en te verbeteren. De mogelijkheid van een tweede brandweerpost en/of een verplaatsing van de kazerne naar de Noordsingel wijst het college af. Ondanks dat de brandweer vaak veel te laat komt. Uit een onderzoek is gebleken dat de overschrijdingsindex van Venray ver boven het landelijk gemiddelde ligt. "Het hoge overschrijdingsniveau is onaanvaardbaar. Het college geeft ook geen reëele onderbouwing waarom de huidige locatie gehand haafd moet blijven. Het is verba zend dat andere partijen ons niet steunen in verplaatsing of een ande re optie", verklaarde Ike Busser. De fractievoorzitter van Samenwerking wilde daarom 'niet medeplichtig zijn aan deze nalatigheid.' "Ik wijs alle raadsleden erop dat zij door in te stemmen met dit voortsel per soonlijk verantwoordelijk zijn voor de gevolgen. Ik ben fel gekant tegen dit voorstel en wil er niet verant woordelijk voor zijn als de brand weer te laat komt." Frans van Hooft (VVD) relati veerde de tijdsoverschrijding. "Want het gaat slechts om een. twee of drie minuten. De kosten van twee kazer nes worden veel te hoog want die moeten ook dubbel bezet worden." CDA en PvdA vonden eveneens dat behoud en aanpassing van de huidi ge locatie de beste optie was. Burgemeester Waals wil meer inves- Zoals te verwachten viel kon op maandag 27 november de fusie nog niet in stemming worden gebracht. 165 Leden, dit is 22 pro cent, van Rabobank Venray- Oostrum waren op de ledenverga dering in hotel Asteria afgekomen. Om het fusievoorstel met Zevenrode in stemming te brengen was een opkomst van driekwart van de 750 leden ver eist. Desondanks toonde directeur Louis Moers zich tevreden over de 23! Drs. ing, Marcel Frielinck (36) is onlangs bij Xerox Manufacturing (Nederland) BV in Venray benoemd tot directeur personele en algeme en ne zaken. In deze functie volgt bij Abel Misken op. Sinds 1995 is Marcel Frielinck in dienst bij Xerox Venray en vanaf dat moment bekleedde hij de functie van manager Accounting en Systems. In N98 volgde zijn benoeming tot Finance Manager voor het European 'lital/Colour Business Centre. Dit jaar bekleedde hij'de functie van lean Manufacturing Controller. Voorheen was Frielinck. gehuwd en Ier van twee kinderen, werkzaam bij onder andere Oco. y opkomst. "Tijdens de vorige twee vergaderingen kwamen er slechts 55 leden. Het aantal van nu betekent toch een verdriedubbeling." Venray- Oostrum moest nieuwe ledenverga deringen uitschrijven omdat tijdens de vorige bijeenkomst in oktober het fusievoorstel met Zevenrode het net niet haalde. Er stemde slechts 72,7 procent van de leden voor terwijl 75 procent vereist was. Het bestuur van Venray-Oostrum trok daaruit zijn conclusies en zal tijdens de eerste ledenvergadering in 2001 aftreden. Daarnaast werden in de voorbije weken gesprekken gevoerd met zowel voor- als tegenstanders van de fusie. Directeur Moers hield zich op de vlakte of de fusie sinds maandag avond een stap dichterbij gekomen is: "De leden konden wel instem men met de gekozen richting waarin het bestuur terugtreedt en er een hernieuwde fusiepoging onderno men wordt. Het is duidelijk dat er nu een veel groter draagvlak is. Op 14 december verwachten we een nog hogere opkomst. Als er dan circa 200 leden hun stem uitbrengen dan heeft het genomen besluit ook een breed draagvlak. En dat is ook ons doel." teren in pro-actief beleid en in samenwerking met andere korpsen in de regio. Een verplaatsing naar een locatie aan de Noordsingel noemde hij 'lood om oud ijzer.' Waals deed de opmerkingen van Busser af als 'paniekvoetbal'. De portefeuillehouder weet de tijds overschrijdingen aan de uitgestrekt heid van de gemeente, de vaak slechte bereikbaarheid en een tekort aan vrijwilligers. "Het brandweer korps kan overdag met pijn en moei te nog slechts zes mensen krijgen", meldde Waals. De dorpsraad in Castenray gaat het college van B en W van de gemeente Venray deze week vra gen de gehele kom van het dorp in te richten als 30 km-zone. Dat vertelt dorpsraadvoorzitter Louis Vroemen. "Door de overname van de Albionstraat-Horsterweg van de provincie krijgt de gemeente Venray de straat nu zelf in handen. Wij lopen al jaren te leuren om de gehele kom opgeknapt te krijgen." KOM Castenray wil niet alleen dat de komingangen verbeterd worden, maar ook dat de gemeente bij de kerk een plateau en een oversteek plaats voor voetgangers aanlegt. "Waarschijnlijk komt er bij de komingang vanuit Leunen een sluis en bij de komingang vanuit Horst een plateau. Voor de veiligheid van de kinderen is het belangrijk dat er op die plek, waar nu alleen een knipperlicht staat, ook iets gebeurd." De berm tussen de weg en het fietspad noemt Vroemen 'net een maanlandschap'. "En het fietspad is voor fietsers onbegaanbaar. Maar ook het wegdek verdient een nieuwe toplaag. Als de gemeente toch deko- mingangen van Castenray gaat ver beteren. kan ze beter meteen alles aanpakken." Verder wil de dorpsraad aandacht voor de verlichting van en naar sportpark De Heesakker. "Vanuit Oirlo staan er wel 53 lampen en is de weg prima verlicht. Maar vanuit Castenray is de situatie totaal anders en is de weg erg slecht verlicht. We hebben de verkeersonveilige situatie ook aangekaard bijOpenbare Werken. Ik hoop op actie, voordat er ongelukken gebeuren." De gemeente Venray is van plan de komende jaren zo'n 25 miljoen gulden te investeren in het Venrayse centrum, waarvan zo'n 5 miljoen gulden in kwaliteitsver betering en zo'n 20 miljoen gul den in structuurversterkende pro jecten. Dit vertelde burgemeester Waals vorige week donderdag bij de ope ning van de vernieuwde ABN Amro-bank aan de Julianasingel. Waals noemde onder andere de her ontwikkeling van de Gouden Leeuw, waar volgend jaar mee gestart wordt, de ontwikkeling van een PDV-locatie op de Hulst II, de herontwikkeling van Blekers veld, de implementatie van het verkeers plan centrum, gericht op een verbe tering van de verblijfskwaliteit en een drastisch terugdringen van de automobiliteit in het centrum en de verbetering van parkeeraccommo daties. GEVELWANDEN Daarnaast zal de gemeente Venray volgens Waals gaan investeren in de kwaliteit van gevelwanden. "Dit deel van de Julianasingel, met nieu we initiatieven van de ABN AMRO en van Tudor, zijn voorbeelden van hoe het kan en niet te vergeten de nieuwe gevel van Berden Mode in de Grotestraat", zei Waals. Verder wil de gemeente het wonen boven winkels gaan bevorde ren, waardoor er ook na sluitingstijd nog leven in het centrum is en een nieuw horecabeleid ontwikkelen, met een kwalitatief terrassenbeleid en het acquireren van aansprekende evenementen. Tevens vindt er in de komende jaren een drastische reno vatie van de oude wijken rond het centrum van Venray plaats. "De wijk Burggraaf en de Oranjewijk zullen binnen vier jaar een geheel ander aanzien hebben. En wij ver trouwen erop dat onze inspanningen zullen leiden tot een spin-off vanuit het bedrijfsleven, waardoor oude werklocaties in deze wijken zullen worden omgebouwd tot hoogwaar dige woonlocaties rond het centrum. De ontwikkeling van Smakterheide II en III biedt voldoende mogelijk heid tot hervestiging van deze bedrijven in Venray", aldus Waals. Na de herinrichting van de Oranjebuurt, een woonbuurt gele gen aan de oostzijde van het cen trum van Venray die wordt begrensd door de Stationsweg, de Oostsingel, de Oude Oostrumse- weg en de Julianasingel, stroomt een gedeelte van het regenwater niet meer in het riool. Alle regen die op openbaar terrein valt, verdwijnt vanaf 2003 in de bodem van de Venrayse wijk, waar door het regenwater niet meer bij het afvalwater van de huishoudens terechtkomt. Via buizen met gaatjes zal het regenwater voortaan in de bodem sijpelen. "De asfalverhar- ding en riolering in de Oranjebuurt zijn dringend aan vervanging toe. Het regenwater afkoppelen van de hemelafvoer is veel beter voor het milieu", vertelt wethouder Driessen. Door de afkoppeling van het riool wordt voorkomen dat schoon regen water onnodig wordt vervuild door vies afvalwater uit de woningen. Verder wordt het zuiveringsrende ment van rioolwaterzuiveringsin stallaties verbeterd en komt er min der vuil water in de beken terecht. Ook wordt de verdroging (verla ging) van de grondwaterstand tegen gegaan. De gemeente Venray wil het 'project' graag uitbreiden met het hemelwater van de daken van de huizen. Op vrijwillige basis kunnen straten meedoen en hun dakgoten loskoppelen van de riolering. De landelijke tendens dat het schoolverzuim steeds problemati scher vormen aanneemt is ook in de gemeente Venray goed merk baar. Het schoolverzuim in Venray neemt niet alleen toe in omvang, maar ook in aard. Het zogenaamde signaalverzuim (wegblijven van school is vaak een signaal dat de jongeren in kwestie met problemen kampen) neemt toe en de achterliggende problematiek wordt zwaarder. Daarnaast verschuift de leeftijd waarop signaalverzuim voorkomt naar beneden. Ook komt het steeds vaker voor dat spijbelaars hun eerste politiecontacten al achter de rug hebben. Uit recentelijk overleg met de politie bleek de gemeente Venray dat veel problematische spijbelaars geen onbekenden van de politie zijn. SCHOOLVERZUIM In het schooljaar 1999/2000 zijn in Venray 105 meldingen van schoolverzuim door de leerplicht ambtenaar in behandeling genomen. Dit betreft 62 jongen en 43 meisjes (60 autochtone en 45 allochtone leerlingen). Er was 43 keer sprake van ongeoorloofd schoolverzuim. Dit betreft 15 meisjes (8 autochtone en 7 allochtone) en 28 jongens (12 autochtone en 16 allochtone). Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de leerplichtambtenaren ver zocht om in een eerder stadium en vaker proces-verbaal op te maken. Nu is het meestal zo dat pas een proces-verbaal wordt opgemaakt als er niets meer te redden valt. Gezien de pedagogische werking die uitgaat van het moeten verschijnen voor de rechter is het volgens het OM zin voller dit middel eerder in te schake len. UITBREIDING UREN Om de leerplicht in Venray goed gestalte te kunnen geven is het op de eerste plaats belangrijk dat goede randvoorwaarden (bijv. goede leer lingenadministratie) worden geschapen die de leerplichtambtena ren in staat stellen hun taken goed op te pakken. Met ingang van 1 januari 2001 wordt de formatie voor de uitvoering van leerplichtzaken met 0.6 formatieplaatsen uitgebreid tot 0,8 formatieplaatsen. Daarnaast beschikt de leerplichtambtenaar over opsporingsbevoegdheid. Als het kabinet akkoord gaat met hef voorstel van staatssecretaris Adelmund (onderwijs) dan lopen spijbelende leerlingen van 12 jaar en ouder het risico dat ze een boete van maximaal 5000 gulden krijgen. Twee broers van 27 en 18 jaar, inwoners van Horst, zijn zaterdag middag omstreeks 13.20 uur gewond geraakt toen hun auto tegen een boom langs de Wittebrugweg tot stilstand kwam. De 18-jarige bestuurder heeft ver moedelijk in de S-bocht de macht over het stuur verloren wegens te hoge snelheid. Beide inzittenden werden met onbekend letsel per ambulance overgebracht naar zie kenhuizen in Venlo en Venray. EXCLUSIEVE HERENMODE van 369.- van 189.- voor div. uni's en sportieve ruit dessings van 179.- van 798.- van 299.- 189. 98. 98. 98. 398. Grotestraat 43 Venray Tel. 0478-510943 - A.S. DONDERDAG EXTRA KOOPAVOND

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9