95 95 Bureauset ook i-mac kleuren 4 laden nu 6 laden nu Brie ven bakjes in i-mac kleuren van 4,95 nu natuurlijk bij van den munckhof bv Kankerbestrijding zoekt collectanten Leren omgaan met depressie Cursus Leren Masseren Ouderen- postzegels Stichting Zorgcircuit Beurs voor kinderkleding in Oirlo Agrarische vrouwen op zoek naar een leuke baan Politie zoekt getuigen Quilts in de Bibliotheek Venray Diefstal gereedschap Fit dankzij jungle-uur! Cursus groei kracht Op de bon Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Kantoorartikelen bestellen via internet: www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS donderdag 24 augustus 2000 - Paginal-PE Ook met twee uurtjes collecteren voor de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) levert u een bijdrage aan de kankerbestrij ding in Nederland. Dit jaar wordt gecollecteerd in de week van 4 tot en met 9 september. Het ingezamel de geld gaat naar kankeronderzoek. voorlichting en begeleiding van kankerpatiënten. Motto van de col lecte is 'We gaan weer scoren tegen kanker'. Wilt u zich als collectant inzetten voor de Nederlandse Kankerbestrijding, dan kunt u zich aanmelden bij E.F. Stoks-Steijvers. tel. 586659. Sint Joriskwartier ontvangt bijdrage De plaatselijke afdeling Venray van het Fonds Zomerpostzegels/ouderenpostzegels heeft ƒ10.000,- overhandigd aan de Stichting Sint Joriskwartier. Deze bijdrage is bestemd voor de inrich ting van de gemeenschappelijke ruimte van het woonzorgproject, waar ook de dagopvang gebruik van maakt. De dagopvang is bedoeld voor ouderen met psychosociale proble men of ouderen die behoefte hebben aan sociaal contact. In beide geval len hebben deze ouderen in meer of mindere mate begeleiding en een zekere dagelijkse structuur nodig. Deze kwetsbaardere groep ouderen kan gedurende enige dagen of dag delen per week terecht bij de dagop vang. Deze voorziening betekent een verlichting van de taak van de man- telzorgers. Dat maakt het mogelijk dat zij hun zorgtaak langer kunnen volhouden, waardoor opname in een verpleeghuis kan worden uitgesteld of voorkomen. De ouderen kunnen langer in de eigen vertrouwde omgeving blijven wonen. Daarom geeft het Fonds Zomerpostzegels een bijdrage voor de ruimte in het Sint Joriskwartier. Jaarlijks levert de verkoop van ouderenpostzegels en wenskaarten meer dan drie miljoen gulden op. Dit bedrag wordt in zijn totaliteit besteed aan allerlei projecten voor ouderen in Nederland. Inzet van vrijwilligers De verkoopactie wordt elk voor jaar gehouden. Deze actie wordt gedragen door ongeveer 6.000 vrij willigers die zich inzetten voor de 300 plaatselijke afdelingen in ons land. Ouderenpostzegels zijn post zegels met een bijslag die maximaal 50% van de gangbare frankeerwaar- de bedraagt. Daarnaast wordt er een assortiment wenskaarten verkocht. Stichting Zorgcircuit in Venlo is de overkoepelende organisatie van de Riagg Noord Limburg en de Mutsaersstichting. De volgende instellingen vallen onder de Stichting Zorgcircuits: Riagg Noord-Limburg, inclusief de Dagactiviteitencentra voor (ex)psy- chialrische patiënten, in Venlo en Venray; herstellingsoord het Mutsaersoord te Venlo; Medisch kindertehuis het Agnespaviljoen te Venlo; de Medisch Kleuterdagverblijven Kleuterhof te Venlo/Venray en 't Brögske te Wessem; het Boddaertcentrum te Roermond; het Advies en Meldpunt Kindermishandeling te Venlo; de Kinder- en Jeugdpsychiatrische Kliniek de Drie Vennen te Venlo. Diverse vormen van jeugdhulp verlening en geestelijke gezond heidszorg worden door deze instel lingen aangeboden. Met de Wijnberg, school voor zeer speciaal onderwijs, bestaat er een intensief samenwerkingsverband. In september viert de stichting op grote schaal feest vanwege jubilea bij diverse instellingen die onder de stichting vallen. Zo bestaan het Mutsaersoord en het Agnespaviljoen 70 jaar, de Riagg 40 jaar, Kleuterhof en de Wijnbergschool 25 jaar en De Drie Vennen 20 jaar. Op donderdag 7 september is er een conferentie waarvoor overhe den, financiers, collega-instellingen, cliënten/patiënten en medewerkers zijn uitgenodigd. Vrijdag 8 septem ber is er een groots kinderfeest voor alle kinderen en hun ouders op het terrein van de Mutsaersstichting in Venlo. Zaterdag 9 september is er een open huis in de diverse instellingen. De festiviteiten worden 's avonds afgesloten met een feest voor alle medewerkers en hun partners. Op de 9e september zet het Dagactiviteitencentrum aan de Bevrijdingsweg in Venray de deu ren open van 10.00-13.00 uur. De Kleuterhof in Venray, gelegen aan de Whistlerstraat, begint een half uurtje later en houdt open huis van 10.30-13.00 uur. Iedereen die geïnteresseerd is in het werk van deze instellingen is van harte welkom om eens een kijk je te komen nemen. De medewer kers van de Kleuterhof en het DAC vertellen u graag over hun werk zaamheden en daarbij zijn er ver schillende activiteiten opgezet. De koffie staat klaar. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ Peuterspeelzaal Robbedoes te Oirlo organiseert een tweedehands beurs voor kinderkleding en wel op zondag 10 september 2000 van 11.00 tot 13.00 uur in gemeen schapshuis de Linde. Hoofdstraat 34 te Oirlo. Bent u op zoek naar een tweede hands box, buggy, kinderstoel, cam pingbedje, fietsstoeltje, wandelwa gen of iets dergelijks, kom gerust kijken, want er zit beslist wat voor u bij. Wij hebben een ruime keuzen. Wilt u winterkleding (kinder-car- navalskleding) of baby/kinderarti kelen (m.u.v. speelgoed) te koop aanbieden met een maximum van 50 stuks, neem dan contact op met een van de volgende tel. nrs.: 0478- 571216, 0478-571835, 0478- 571984. De verdeelsleutel is als vanouds, namelijk 70% voor de aan bieder en 30% voor de peuterspeel zaal. Artikelen die niet retour genomen worden, gaan naar kindertehuizen in Polen. Opbrengst en/of spullen ophalen op zondag 10 september 2000 van 14.45 tot 15.00 uur bij gemeenschapshuis de Linde. De entree is gratis. Steeds meer mensen vanuit de agrarische sector overwegen serieus een baan te gaan zoeken. De veran dering van zelfstandig onderne mersschap naar werken buiten de deur is een grote stap. Welk werk zou ik willen? Waarvoor ben ik geschikt? Wie is in mij geïnteres seerd? En hoe moet ik dat combine ren met mijn gezin, met het bestaan de bedrijf? Is mijn opleiding niet helemaal verouderd? Kortom meer vragen dan antwoorden. Het project: 'agrarische vrouwen op weg naar de arbeidsmarkt' biedt de gelegenheid een antwoord te vin den op bovenstaande vragen en een verantwoorde keuze te maken voor een richting waarin u zich verder wilt ontwikkelen. Middels een spe ciaal ontwikkeld toeleidingstraject in kleine groepen van tien personen helpen ervaren trainers van Odyssee u hierbij. Aan het einde van het tra ject is er een zorgvuldige overdracht naar consulenten van arbeidsvoor ziening voor verdere begeleiding bij het vinden van een baan of oplei ding. Op de informatiebijeenkomsten in Wanroy hoort u meer over dit unie ke (kostloze) project, wat het vraagt in tijd en hoe hiervoor in aanmer king te komen. Hierbij zijn ook con sulenten van arbeidsvoorziening aanwezig die uitleggen wat de dienstverlening van arbeidsvoorzie ning te bieden heeft. Geïnteresseerd? 5 september in Wanroy in Het Wapen van Wanroy, aanvang 20.00 uur, einde 22.30 uur. Organisatie Odyssee in samen werking met de LLTB, Commissie Vrouw Bedrijf. Opgave: Projectsecretariaat Odyssee te Berg en Dal, tel. 024-6847250. Verdere informatie bij projectleider Odyssee: Tiny Wigman, tel. 024- 6847250. Odyssee is een organisatie met een lange traditie in opleiding, training, coaching en advies. Het begeleiden en ontwikkelen van ver anderingsprocessen op het platte land is een van de specialismen. De politie is in verband met een onderzoek dat gestart is naar aanlei ding van een doorrijding na aanrij ding op 31 juli op 't Liene, op zoek naar getuigen. Een 50-jarige inwoonster van Geijsteren is die dag tussen 13.00 en 13.25 uur het slachtoffer geworden van een doorrijding na aanrijding en is nu gedupeerd vanwege de veroor zaakte schade. De vrouw parkeerde haar auto op een parkeerplaats en liep daar een winkel binnen. Toen ze weer naar buiten kwam stonden drie personen bij haar auto die haar op de schade van enkele honderden guldens aan het linkerachterportier wezen. Een man en vrouw hadden gezien wie de schade had veroor zaakt en een derde persoon had op hun aanwijzing een kenteken geno teerd. Met deze gegevens is het slachtoffer naar de politie gegaan waarna een onderzoek is gestart. Op dit moment leiden alle gegevens tot een dood spoor en is de politie drin gend op zoek naar getuigen, met name naar de drie personen die de vrouw in eerste instantie geholpen hebben. Zij kunnen zich melden bij politie Venray, tel. 531111. Voor ouderen die last hebben van somberheid of depressieve gevoe lens organiseert de Riagg Noord- Limburg in samenwerking met het Groene Kruis ene cursus. In de cur sus gaat u praktisch aan de slag om uw stemming te verbeteren. U krijgt handvatten aangereikt die u helpen om uw klachten te overwinnen. Gewone somberheid of depres sie Iedereen voelt zich wel een som ber of verdrietig. Bijvoorbeeld als er iets onplezierigs gebeurt is zoals ene ruzie, ziekte of andere tegenslagen. Meestal verdwijnen de gevoelens na een aantal uren of dagen vanzelf. Soms echter houdt de sombere stemming langer aan, is hardnekki ger of komt herhaaldelijk terug. In dat geval kan er sprake zijn van een depressie. U voelt zich tijdens een langere periode mat en somber en beleeft steeds minder plezier aan de dagelijkse dingen. Daarnaast kun nen er ook andere klachten spelen, zoals slaap- en eetproblemen, moe heid of schuldgevoelens. Depressie bij ouderen Depressieve klachten komen op alle leeftijden voor. Bij ouderen hebben de depressieve klachten vaak te maken met ingrijpende ver anderingen in hun leven, zoals het wegvallen van mensen in de omge ving. achteruitgang van de gezond heid of verandering van woonomge ving. Uit onderzoek is gebleken dat ruim 15% van de ouderen kampt met depressieve klachten, die hen hinderen in het dagelijks leven. Daarom wordt er al sinds meerde re jaren een cursus aangeboden voor ouderen met depressieve klachten. Ouderen, die aan eerdere cursussen hebben deelgenomen, geven aan minder last te hebben van depressie ve klachten. Ze geven tevens aan dat de cursus hen in staat stelt om beter om te gaan met depressieve gevoe lens. Voorafgaande aan de cursus vindt een kennismakingsgesprek plaats met de cursusbegeleiders. In het gesprek krijgt u uitleg over de cur sus en wordt samen met u bekeken of de cursus aansluit bij uw ver wachtingen en behoeften, U kunt zich dan een beeld maken van de cursus en bepalen of u wilt deelne men. Om aan de cursus deel te kun nen nemen hoeft u geen cliënt van de Riagg te zijn of te worden. Bij voldoende aanmelding gaat de cur sus in oktober van start. Voor deel name aan de cursus vragen wij een bijdrage van ƒ100,-; leden van het Groene Kruis ontvangen een kor ting. De bijeenkomsten zullen plaats vinden in het Groene Kruis gebouw in Venlo. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u bellen met mw. M. Lousee of dhr. H. Meesters, beiden werkzaam bij de Riagg Noord- Limburg, tel. 077-3550222. Volgens Van Dale Groot woor denboek der nederlandse taal is quilt (spreek uit: kwilt) 'een doorgestikte deken'. De grote Winkler Prins encyclopedie wijdt ook enige regels aan het fenomeen quilt. De encyclo pedie noemt het 'een versierings techniek voor textiel waarmee men een ornament in reliëf krijgt'. In de dagelijkse spreektaal wordt ook eenvoudigweg gesproken over 'spreien maken'. Al deze omschrij vingen doen geen recht aan hel prachtige resultaat dat ontstaat na vele uren werken aan deze oude techniek. In de maand augustus kan ieder bezoeker van de Bibliotheek Venray uiteenlopende quilts van dichtbij bewonderen. In de etalage én in de bibliotheek stellen cursisten van Greet Bonte-Tielen hun zelfge maakte quilts en patchwork tentoon. Greet Bonte geeft al jaren lessen in quilten en patchwork. Nu is de eer ste tentoonstelling van haar en haar cursisten een feit. U treft in de bibli otheek uiteenlopende quilts aan: huwelijks-quilts, water-color-quilts en landschaps-quilts. Ook zal er een quilt te bewonderen zijn die geheel samengesteld is uit stropdassen. Kent u het schilderij Victory Boogie Woogie van Mondriaan? kunt de quilt-replica komen bekij ken! Indien u meer wilt weten over deze creatieve techniek dan kunt u in de maand augustus demonstraties quilten komen bekijken. Verschillende cursisten zijn op woensdag en donderdag van 14.00- 17.00 uur en op zaterdag van 11.00- 14.00 uur in de bibliotheek aanwe zig. Vanzelfsprekend beantwoorden zij graag al uw vragen over deze techniek. De bibliotheek maakt de tentoonstelling compleet door veel informatie over quilten beschikbaar te stellen. Natuurlijk kunt u de quilts tijdens de openingsuren van de bibliotheek komen bekijken. De openingstijden zijn als volgt: dins dag 11.00-18.00 uur, woensdag 11.00-18.00 uur, donderdag 11.00- 18.00 uur, vrijdag 11.00-21.00 uur en zaterdag 11.00-14.00 uur. En buiten de openingstijden zijn de quilts te bewonderen in de etalage. Bij een bedrijf aan de Oploseweg in Overloon is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in zes auto's. Uit alle auto's verdween een nog onbekende hoeveelheid gereedschap, vooral elektrisch gereedschap. Het hekwerk rondom het bedrijf leek vernield te zijn. De schade wordt voorlopig geschat op enkele tienduizenden guldens. Het hekwerk van een naastgelegen bedrijf bleek eveneens vernield te zijn. Of hier iets is weg gehaald is nog niet bekend. Wat is dat nou weer Jungelen is een combinatie van steps low- impact aerobics met daarin af en toe een Tai-Bo pasje. De aandacht richt zich vooral op de bekende BBB, te weten: Buik, Benen en Billen. De oefeningen worden langzaam opge bouwd zodat de lessen voor ieder een geschikt zijn. Als je weet datje vanaf 16 augustus welkom bent bij De Opmaat aan de Oostsingel dan kun je extra genieten van de zomer van 2000. De lessen worden gegeven door Irene Deriet die al vele jaren in de regio allerlei vormen van aerobics- lessen verzorgt. De lessen beginnen om half tien en deze zijn om half elf afgelopen. Voor meer informatie kun je bellen met Irene, tel. 0478-642203. Genealogie: stamboomonderzoek Geschiedenis en heemkunde In deze cursus 'Genealogie" wordt de praktijk van het stamboomonder zoek behandeld. De volgende onderwerpen komen in 10 bijeen komsten aan bod: Opzet en syste matiek van een onderzoek; burger lijke stand en bevolkingsregisters; kerkelijke registers; overige bron nen; de gang van zaken in een archief; verenigingen en tijdschrif ten; vakliteratuur; lezen van (een voudig) kerklatijn; onderzoek in Limburg vergeleken met dat in de rest van Nederland. Iedereen die onderzoek doet naar de geschiedenis van familie of woonplaats krijgt vaak al snel te maken met een groot probleem; met de hand geschreven stukken uit de achttiende eeuw of daarvóór zijn op het eerste oog moeilijk of niet te lezen. Ook hieraan wordt in deze cursus aandacht besteed. Onderdeel van de cursus is een bezoek met uit gebreide rondleiding in het Stadsarchief. Voor het volgen van deze cursus is geen bepaalde voor opleiding nodig. Genealogie/familiekunde De avonden zullen er als volgt uit zien: 1Kennismaking, inleiding in de genealogie en te gebruiken syste men, zoals: stamreeks, kwartier staat, stamboom, parenteel. 2. Verwerking van de gegevens. Bovendien gaan we in de tijd terug van nu tot 1912. 3. Mogelijkheden van archieven, verenigingen en literatuur. Kortom, waar zoekt U wat? 4. Bevolkingsregisters/Burgerlijke Stand en secundaire bronnen in de periode 1811-1912, zoals huwelijk se bijlagen.volkstellingsregisters, memories van successie, naamsaan- neming, vredegerechten. 5. Kerkelijke registers/Doop en uit leg over patronymica en toponymi- ca. 6. Kerkelijke registers/Trouw en Begraafboeken. 7. Rechtelijk en notarieel archief. 8. Diversen, zoals borgbrieven, weeskamer, poorterregisters, belas- tingregisters, cijnregisters, tijdreke ning e.d. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard In september gaat er weer een nieuwe cursus van start waarin eigen groei centraal staat. Er is veel wat in ons leeft en heel krachtig kan zijn en toch niet aan bod komt. Soms zit die eigen kracht ver weg gestopt of is ondergesneeuwd geraakt tijdens de weg die we tot nu gegaan zijn. In deze cursus ontdek je, verbaas je je over jezelf, krijgt bevestiging, komt jezelf tegen in de ander, kun je lachen of geraakt worden en zoveel meer. Doen en ervaren is de kern van de avonden en iedere avond heeft een bepaald thema. De cursus bestaat uit acht maan delijkse avonden en wordt gegeven door Piet Alberts, medium, en Els Stax, zij werkt met sjamanistische healing en regressie. Heb je interesse, wil je een over zicht van thema's en data of meer informatie, bel ons dat, tel. 0478- 513122. De politie heeft woensdag tussen 14.00 en 15.00 uur tijdens een snel heidscontrole op de Wanssumseweg 16 automobilisten bekeurd wegens te hard rijden. In totaal werden 166 passerende voertuigen gecontro leerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 125 km/u daar waar slechts 80 km/uur is toegestaan. Bridge Beginnerscursus Bridge is een kaartspel dat door steeds meer mensen van alle rangen en standen over de hele wereld, door jong en oud, met groot enthousias me wordt beoefend. Het spel wint nog steeds aan populairiteit en is gelukkig de naam van elitair en ingewikkeld volkomen kwijt. Bridgen kan iedereen leren, het is spannend en gezellig. Bridge is niet alleen een fascinerend spel maar het is bovendien uitermate geschikt voor het leggen van sociale contac ten. Wie er aan begint, heeft er een interssante hobby bij voor het leven. U wordt in deze cursus vertrouwd gemaakt met het Acolsysteem,omdat het logisch en eenvoudig is en omdat het overal in de wereld gespeeld wordt. Voor informatie over deze cursus van 10 lessen op maandagavond kunt u bel len met de Volksuniversiteit Venray, tel. 0478-580185. De cursus Leren Masseren bestaat uil zeven bijeenkomsten en een lenig.1 kom bijeenkomst De groep bestaat uit acht tot twaalf deelnemers en er wordt in tweetallen gewerkt. U kunt zich individueel inschrijven, maar ooi als paar. Naast een kort theoretisch gedeelte wordt er veel praktijk op elkaar geoefend. Aan het einde van de cursus kunt u een ontspannende b massage op verantwoorde wijze uitvoeren. U weet wanneer u wel en voor t al wanneer u niet mag masseren. U heeft dan kennis over de opbouw vap e een massage, de kracht, de snelheid en het ritme waarmee u masseert. De cursus start op 4 oktober 's ochtends in Venray. U kunt zich aannjej den tot 16 september a.s. De kosten voor deelname aan deze cursus bedra gen ƒ145,- en voor leden van het Groene Kruis ƒ95,-. Deze bedragen zijp inclusief het cursuspakket dal bestaat uit schriftelijk cursusmateriaal e een halve liter massage-olie. Voor meer informatie óver de cursus Leren Masseren kunt u contac land opnemen met Bureau Klantenservice van het Groene Kruis, bereikbaar vai \vmnaandag t/m dinsdag tijdens kantooruren, tel. 077-3209595. f49, 59 r Org

Peel en Maas | 2000 | | pagina 18