J Sfront Ca Bridgeclub Venray viert gouden jubileum Internationale SGW-wedstrijd in Y sseltsteyn Tennis vereniging Ysselsteyn Dorpen competitie Midgetgolf Club Buitenlust Jumpers'76 Red Caps Autocross Overloon ATB-vereniging Mudhunters 't Alvertje- Oostrum Darten De Piëlhaas Hemelvaart- toernooi Sportivo Bridgesoos De Kemphaan Niet-Rokers Bridgeclub Bridgeclub Harten Drie Bridgeclub Doublet Bridgeclub Common Sense Bridgeclub Venray Bridgeclub Klavertje Vier agin; PEEL EN MAAS donderdag 4 mei 2000 - Pagina 19 ge Pi in I npute e ove MEEF Senioren Piet Litjens Toernooi Afgelopen zondag is het Piet Litjens Toernooi gespeeld. In verband met com petitiewedstrijden op maandag is dit tra ditionele toernooi dit jaar op eerste paasdag gespeeld. Waarschijnlijk was dit ook de reden, dat het aantal deelne mers duidelijk lager was dan andere jaren. De 38 leden, die wel hebben mee gedaan hebben daar zeker geen spijt van ■ehad. Het was er weer erg gezellig en le paaseieren, geschonken door Peter en :rans Claessens. vonden gretig aftrek. Omdat dit de tiende keer was, dat het 'iet Litjens Toernooi werd georgani seerd. werd ons enige erelid en oud voorzitter Piet Litjens een flesje drank overhandigd. Daarna kon hij de wisselbekers over lings handigen aan Jolanda Smits bij de dames en Frans van Soest bij de heren. Poule A: Irene Peeters; Poule B: Robert van Osch; Poule C: Lenie Crienen; Poule D: Paul Janssen; Poule E: Frans van Soest; Poule F: Tonny van medt Vegchel; Poule G: Twan de Wit; Poule H: Jolanda Smits; Poule I: Linsey Pouwels. Clubkampioenschappen Jeugd en Mixdubbel Senioren De Clubkampioenschappen Mixdubbel worden dit jaar evenals vorig jaar tegelijk met de Jeugd Clubkampioenschappen gespeeld. Dit betekent, dat in de middaguren en het begin van de avond de jeugdwedstrijden worden gespeeld en later op de avond de senioren mixwedstrijden. De finales zijn zowel van de jeugd als van de senioren op zaterdag in verband met competitie op zondag. Voor de mixdubbelkampioenschap- :n liggen speciale inschrijfkaarten in je kantine. Deze kunnen worden ingele id in de bus in de kantine tot en met indag 14 mei. Het inschrijfgeld lraagt ƒ2.50 per persoon. Voor de jeugd geldt een afmeldplicht ,w.z. diegene, die niet wil meedoen loet zich afmelden bij José. Omdat er i deze week nog jeugd-dorpencompeti- je wordt gespeeld, zal hiermee bij de leling rekening worden gehouden. Open Dorpen Toernooi In de week van 19 t/m 25 juni wordt :t zevende Open Dorpen Toernooi irganiseerd. Er wordt gespeeld in dames en heren- lubbel in 2 sterktes. Je kunt zich hier- oor opgeven middels de speciale inschrijfkaarten, die in de kantine lig gen. Het inschrijfgeld bedraagt f 7,50 per persoon. De inschrijving sluit op zondag 30 mei of wanneer het maxi mum aantal deelnemers is bereikt. Dus wees er snel bij. KNLTB-uitslagen: Dinsdag 25 april: D18+: Blerick 3-Ysselsteyn 1 3-3 Vrijdag 28 april: HJ1É M15+: Ysselsteyn-Pann./Egchel 1 1-3 ®*^M35+: Bevo 1-Ysselsteyn 2 2-2 HD35+: Ysselsteyn 1-TV Gennep 64-0 Zaterdag 29 april: M35+: Ysselsteyn 1-Horst 2 0-5 H18+: Vlodrop 1-Ysselsteyn 1 5-1 "18+: Arcen 1-Ysselsteyn 2 6-0 ID50+: Ysselsteyn 1-Kaetelberg 1 0-4 KNLTB-programma Zaterdag 6 mei: M35+: De Poelder 1-Ysselsteyn 113.00 H18+: Ysselsteyn 1-Swalmen 1 12.00 H18+: Ysselsteyn 2-Kaetelberg 1 13.00 HD50+: Maasbree 2-Ysselsteyn 113.00 Zondag 7 mei: gfVHÈM: Ysselsteyn 1-Nieuwenhagen 310.00 T H: Klimmen 2-Ysselsteyn 1 10.00 lun: Blerick 1-Ysselsteyn 1 10.00 Dinsdag 9 mei: D18+: De Gagel 1-Ysselsteyn 1 Uitslagen Dorpencompetitie: Zaterdag 19 april: A: Vrij B: TV Ysselsteyn-TV LVH B2 C: TV Ysselsteyn-TV America D: TV America-TV Ysselsteyn Zondag 30 april: B: Vrij C: TV LVH-TV Ysselsteyn Programma dorpencompetitie: Zaterdag 6 mei: TV Ysselsteyn A-TV OiCa A 19.00 TV Swolgen B-TV Ysselsteyn B 18.00 TV OiCa C-TV Ysselsteyn C 17.00 TV Ysselsteyn D-TV America D 18.00 Zondag 7 mei: TV Ysselsteyn B-TV Merselo B 13.30 TV Ysselsteyn C-TV America C 09.00 10.00 6-4 4-6 9-1 10-0 Tennis Uitslagen zaterdag 29 april: LVH Al-OiCa A 8-2 LVH A2-Swolgen A 8-2 Swolgen B-LVH BI 5-5 Ysselsteyn B-LVH B2 6-4 Ysselsteyn C-America C 4-6 America D-Ysselsteyn D 9-1 Oica C-Oostrum C 3-7 Uitslagen zondag 30 april: America A-Oostrum A 5-5 America B-Merselo B 3-7 LVH C-Ysselsteyn C 10-0 Koninginnetoernooi Pluvius was de grote spelbreker bij dit Koninginnetoernooi. Tijdens een moment van droogte kon de voorzitter zijn openings/welkomstwoord houden, waarbij gastheer Piet Jacobs in de bloe metjes werd gezet vanwege zijn 12,5-jarig lidmaatschap van onze ver eniging. Daarna mocht Piet Kienhuis van het Oranje Comité traditioneel de openingsslag verrichten, waarna het toernooi een aanvang nam. Al spoedig moest de wedstrijd worden onderbroken door de regen. Rond 11.30 uur kon het toernooi worden voortgezet, nadat besloten werd slechts 1 ronde te spelen. 59 deelnemers zouden deze ronde ook uitspelen en het was bijzonder span nend, omdat zowel bij de wedstrijdspe lers, als bij de recreanten een barrage de beslissing moest brengen, wie het toer nooi zou winnen. Bij de rercreanten heren waren de gebroeders Hans en Michel van Dijk uit Oostrum, die beiden een score neerzet ten van 35 holeslagen. Hans was in de barrage net iets slagvaardiger en mocht zich dan ook als winnaar laten huldigen. Bij de recreanten dames wist Coby Barents met 34 holeslagen als eerste te eindigen. Bij de junioren lieten Lucie Arts bij de meisjes en Peter van de Bergh bij de jongens iedereen achter zich en waren dan ook blij met hun toernooiwinst. Bij de wedstrijdspelers waren er 4 spelers met een score van 24 holeslagen en na barrage wist Gerrit Vermeulen zijn naaste rivalen resp. Gerard Lemmens, Jan van Dijk en Leo Wilms de pas af te snijden en won daarmee het Koninginnetoernooi 2000. Bondscompetitie Buitenlust 1 speelde thuis tegen de ongeslagen koploper Geldrop 4 een ster ke wedstrijd, waarbij alle vier ronden ruim in winst werden omgezet en zodoende een 8-0 (383-422) overwin ning wist te bewerkstelligen. Harrie Lenssen was met 91 holeslagen onze beste man. Buitenlust 2 speelde in Mierlo hun wedstrijd tegen 't Wolfsven. Carrie van de Beek (91 hsl.) van de thuisploeg besliste in feite de wedstrijd in hun voordeel, want de overigen waren goed aan elkaar gewaagd. Aangezien de eer ste drie ronden verlies opleverde en de laatste ronde 10 slagen winst, bleek de 6-2 (446-470) nederlaag alleszins draag lijk. Beste speler was hier Huub Straatman met 111 holeslagen. Buitenlust 3 speelde thuis tegen Zicht Nirve 2 en wist de eerste ronde binnen te slepen. De tweede werd ruim ingele verd, waarna beide teams na de pauze nagenoeg aan elkaar gelijk waren, maar de Zuid-Limburgers wisten ook deze twee ronden met resp. 1 en 4 slagen naar zich toe te trekken. Het werd dus een 2- 6 (483-461) nederlaag, waarbij Riet Lemmens zich de beste toonde met 112 holeslagen. Buitenlust 4 speelde een dubbel pro gramma. Allereerst speelde men thuis tegen Heeze 2 een wedstrijd op het scherp van de snee, want de Brabanders scoorden 1 holeslag minder (445 tegen 446), nadat beide team 2 ronden wisten winnen. Heeze 2 trok zodoende met 2,5- 0,5 aan het langste eind. Gerard Arts en Theo Litjens speelden met 100 holesla gen een dijk van een wedstrijd. De vol gende wedstrijd was thuis tegen Zicht Nirve 3. Aangezien de scores nog beter waren met Gerard Arts opnieuw als uitblinker met 99 hole slagen, werden alle ronden ruim gewon nen en was de 8-0 (428-515) een feit. Topruiters uit Nederland, België en Duitsland aan de start In Ysselsteyn worden op zaterdag 6 en zondag 7 mei samengestelde wed strijden verreden voor paarden in alle klassen en voor pony's die deel uitma ken van de Nederlandse selectie voor de Europese kampioenschappen 2000. In de bossen en de weilanden aan de Middelpeelweg hebben de bouwers de laatste maanden een prachtig concours met 'natuurlijke' hindernissen uitgezet, waarover paard en ruiter moeten sprin gen in de zogenaamde crosscountry. DISCIPLINES Twee andere disciplines die van deze samengestelde wedstrijden deel uit Tiaken, namelijk de dressuur en sprin- jen, moeten eveneens door de ruiter en het paard met goed gevolg worden afge legd om tot de prijswinnaars te kunnen behoren. 5 De wedstrijd telt mee voor het Nederlands kampioenschap SGW, de ijzenpot is goed gevuld en de overall- innaars krijgen de Zilveren Champignon opgespeld. Voor de win- fcaar in de klasse Zwaar staat bovendien de Champignon Wisselbokaal klaar om Wee naar huis te nemen. DEELNEMERS Het deelnemersveld bestaat uit ruim 260 combinaties, waaronder dit jaar veel topruiters uit Nederland, België en Duitsland. Op zaterdag wordt de klasse Beginners verreden. Na de dressuur- proef start om circa 11.30 uur de eerste combinatie in de cross-country. Om de doelstelling van de stichting SGW Noord-Limburg, namelijk het bevorde ren van de SGW-sport in Limburg kracht bij te zetten, wordt op zaterdag middag ook een oefencross verreden voor paarden en ruiters die eens willen ruiken aan het 'echte werk'. Zestig deel nemers uit de wijde regio schreven zich reeds in. Op zondag 7 mei worden ach tereenvolgens de EK-pony-selectie, de klasse Midden en de klasse Zwaar aan de start verwacht (vanaf circa 10.30 uur). De 75 ruiters van de klasse Licht vertrekken om ongeveer 14.30 uur uit de startbox. Het einde van het programma is rond 17.30 uur. Bekende SGW-ruiters uit de regio nemen aan de wedstyrijd deel, onder andere Geert Verdellen, Patricia Smulders en Jessica van Rijswick. Twee regionale topruiters werken nu achter de schermen, want Fried van Stiphout en Gerald Arts maken deel uit van het crossbouwteam. Uitslagen: Heren 2-Wizards 70-47 Meisjes Junioren-Octopus 77-26 Heren 2-OBC 85-91 Heren 3-Heroes 110-39 Jong Jun.-Deume 86-78 Kadetten 1-Octopus 85-92 Kadetten 2-Wizards 54-49 Jong Asp.-Black Eagles 16-153 Mini's 1-EBBC 26-94 Mini's 2-Heeze 32-35 Benjamins-Deume 2 16-18 Programma zaterdag 6 mei: EBCG-Meisj. Jun. 17.00 Programma zondag 7 mei: Quo Vadis-Meisj Asp. 11.00 Op vrijdag 5 mei zijn er gewoon trai ningen. Op vrijdag 12 mei zijn er drie inhaal wedstrijden. 18.45 jongens junioren, 19.00 meisjes junioren en mini's 2 Hierdoor vervallen de trainingen op 12 mei vanaf 19.00 en de geplande benja min activiteit op die avond gaat daar door ook niet door, nieuwe datum volgt spoedig. Op zaterdag 13 mei zijn er twee inhaal wedstrijden uit. 16.00 mini's 2 en 18.00 meisjes junio ren. Let op het programma van volgende week. Gratis clinic voor mini's en aspiran ten. Op zaterdag 27 mei is er in Boxmeer een gratis clinic voor mini's en aspiranten i.v.m het 25 jarig bestaan van Akros. Wil je hieraan meedoen geef je dan deze week nog op bij je trainer of bij het secretariaat tel. 550906 Wie is het volgende seizoen de wed strijdsecretaris van Jumpers'76? De oproep voor een nieuwe wed strijdsecretaris is tot op heden nog zon der resultaat gebleven. Het kan toch niet zo zijn dat we in ons jubileumjaar in de problemen komen omdat deze functie niet is ingevuld. Dus daarom nog een dringende oproep, blijf als lid of als ouder nu niet aan de kant staan en neem contact op met het bestuur. Bedenk voor de verandering nu eens redenen om het wel te doen en stap dan over die drempel en bel 550906. De goede prestaties van het vorige weekende konden niet herhaald worden. De honkbal junioren en de honkbal seni oren 2 zagen hun wedstrijd afgelast worden wegens regen resp. te weinig mensen. Voor de honkbal junioren kwam dat wel goed uit, omdat het die dag Koninginnedag was. Zondag speelden dus de softbal senio ren thuis tegen de Starlights uit Schijndel en de honkbal senioren 1 thuis tegen de Knuppelaars uit Rosmalen.De softbal senioren begonnen hun wedstrijd sterk, hoewel de Starlights niet onder deden. Halverwege de wedstrijd stond de stand gelijk op 5-5. Door enkele fraaie honkslagen wisten de gasten goed op de honken te komen. Mede geholpen door te late beslissingen van Red Caps werden de bezette honken ook omgezet in punten, waardoor Starlights langzaam aan wegliep van Red Caps. Een paar oplevingen van de kant van Red Caps zorgde ervoor, dat de achterstand werd verkleint en dat het team beter begon te draaien. Enkele kapitale fouten ten aan zien van honklopen waren echter debet aan het onnodige verlies in een spannen de wedstrijd die eindigde in 9-10. De honkbal senioren 1 zaten vanaf de start van hun wedstrijd niet lekker in hun vel. Een agressieve start, zoals vori ge week nog te zien was, werd niet ver toond. Enkele honkslagen en vangfou- ten van de gasten zorgde ervoor, dat Red Caps enige tijd aansluiting hield. Al vrij vroeg in de wedstrijd moest de overi gens goed pitchende Michel Janssen een prachtige homerun incasseren. De knup pelaars konden deze 'boost' echter met meteen omzetten in extra punten, waar door de eerste helft van de wedstrijd redelijk gelijk op ging. In de tweede helft van de wedstrijd lieten de spelers van Red Caps, met een stand van 7-8 de kopjes enigszins hangen waardoor goede honkslagen van de gasten de voorsprong iets konden uitbreiden, het slotoffensief van Red Caps kwam niet goed uit de verf, waardoor een enerve rende wedstrijd in een 7-10 nederlaag eindigde. Maandag heeft het recreanten team gespeeld. Helaas was op dat moment de inzendtermijn voor de krant al bereikt. Volgende week waarschijnlijk een samenvatting van deze wedstrijd. Uitslagen: Hb Jun: Red Caps-DVS afg. Hb Sen2: Knuppelaars 3-Red Caps afg. Hb Senl* Red Caps Knuppelaars 27-10 Sb Sen: Red Caps Starlights 9-10 Programma zaterdag 6 mei: Hb Jun: Red Caps-All In a. 11.00 Programma zondag 7 mei: Hb Senl: Red Caps-Stealers a.14.00 Hb Sen2: Ducks-Red Caps a.14.00 Sb Sen: Cheetahs- Red Caps v. 11.00 Voor vragen of andere aangelegenhe den aangaande Red Caps Venray, Honkbal of Softbal kunt u terecht bij Richard Draaisma (0478-582907 06- 22.41.13.21), op onze Website (http://www.come.to/redcaps), of via email: RedCaps@dds.nl Ook dit jaar organiseert Auto Sport Team 'Duivenbos' te Overloon, in het Brabantse land, weer een autocross onder auspiciën van ASUZ. Dit evene ment zal plaatsvinden op zondag 7 mei op circuit 'Duivenbos' gelegen aan de Oplooseweg te Overloon. De aanvang is om 12.00 uur. Er komen diverse klassen aan de start, zoals: toerwagen tot 3000cc, Kever, 1600, 2-liter sprint, standaard, sport tot 2000cc, gastrijders. vrije- en de Fun klasse. De auto's dienen te voldoen aan de geldende veiligheidseisen volgens het ASUZ reglement, dat op aanvraag verkrijgbaar is bij de organisatie. Inschrijven kan nog op de crossdag tot 10.30 uur. Voor inschrijvingen en/of inlichtin- een kunt u terecht bij Sjaak v. Well, tel. 0478-642220 of Paul Tax. tel/fax: 0478- 532203. Als extra attractie zullen er een aantal combineracers aan de start verschijnen. Deze zullen zorgen voor een ongekend spektakel. Mountainbiken is een sport voor fana tiekelingen en voor recreanten. Bij de Mudhunters kunnen beide groepen terecht. We zoeken iedere week een andere omgeving om te trainen en zo is het niet snel vervelend. Nederland telt tegenwoordig meer dan 25 vaste ATB routes en daarnaast kun je natuurlijk ook nog zelf je weg zoeken in de omgeving van Venray. Er zijn binnen onze vereniging fana tiekelingen, maar de recreatieve rijder is veel meer vertegenwoordigd. Als we gaan trainen Fietsen we tussen de 25 en 45 km in ruim 2 uur, iedereen heeft dan een vergelijkbare inspanning geleverd. Er is binnen de groep altijd wel iemand die ongeveer hetzelfde tempo rijdt. Laat je niet kennen en kom gewoon eens een keer uitproberen. Je mag de eerste maand meerijden zonder enige verplichting en zonder kosten. Zondag 7 mei, Powerman. Iedereen die zich heeft opgegeven om te helpen bij de Powerman wordt op zondag 7 mei om 8.00 uur verwacht bij de finish op het schouwburgplein. Voor degenen die de begeleiding op het loop- parcours doen: Kom in verenigingskle- ding en breng je fiets mee. De mensen met andere taken hoeven dit niet. Planning komende weken. Zondag 7 mei vertrek 9.00 uur per fiets voor een training in Blitterswijk, gidsen zijn Ward en Harry. Dinsdag 9 mei vertrek 19.00 uur voor avond training. Zondag 14 mei vertrek 9.00 uur voor een training op de vaste route. Dinsdag 16 mei vertrek 19.00 uur voor avond training We vertrekken altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet op 0478-589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. Je kunt altijd één maand uitproberen voor je de beslissing neemt om lid te worden. Hengelsport vereniging Uitslagen: Zondag 30 april: 1ste lentekoning aan "Het Wanssums Ven": 1. Peter Gerrats; 2. Sjaak Theeuwen; 3. Jos Hermans; 4. Toon v. Oyen en 5. Jac Koenen. Programma: Zaterdag 6 mei: Vrije wedstrijd van de "De Brasem" Venlo. Zondag 7 mei: 2de lentekoning. Dinsdag 9 mei: 1ste Gemeente Koning aan "Het Wanssums Ven" Bijeenkomst 18.00 uur, er wordt gevist van 18.30- 21.00 uur. Opgeven tot zo. 7 mei bij Pieter, 077-3662920. Contributie 2000: leden die de contri butie nog niet hebben voldaan, vragen wij dit zo spoedig mogelijk te doen. Voor vergunningen en ook dag- en weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" kunt U terecht bij v. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray. In Wanssum bij v/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Théeuwen de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" zijn ook verkrijg baar bij het Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de secr. H. Lenssen, tel. 0478-587606. Uitslag levensmiddelendarten van zondag 30 april: Winnaarsronde: 1Peter Hoeymakers; 2. Pascal Janssen; 3. Piet Xhofleer; 4. Hubert Janssen; 5. Jos Heesen: 6. Bart Thissen. Verliezersronde: 1. Peter v.d. Berg; 2. René Janssen; 3. Theo Giesberts: 4. Marja Keunen; 5. Peter Thissen; 6. Jos Achten. Volleybalvereniging Sportivo uit Overloon is weer druk bezig met het jaarlijkse Hemelvaarttoemooi. Dit jaar zal dit plaatsvinden op 1 juni 2000. We spelen, net als voorgaande jaren, een mixtoernooi. Dit houdt in dat er in elk team minimaal twee dames mee moeten spelen. U kunt zich inschrijven in de volgende klasse: gezelligheids klasse ongeoefend, gezelligheidsklasse geoefend en recreantenklasse. De recre antenklasse is bedoeld voor de iets meer dan "geoefende" volleyballers(sters). In de gezelligheidsklasse kunt u kiezen tussen echte "fun-volleyballers(sters), de ongeoefende klasse, en de iets meer geoefende "fun-volleyballers(sters), de geoefende klasse. Het inschrijfgeld bedraagt ook dit jaar weer ƒ40,00 en dient bij aanmelding op het toernooi voldaan te worden. Aanmelden bij het wedstrijdsecretari aat graag voor 09.30 uur, zodat we op tijd kunnen beginnen (10.00 uur). Het toernooi vindt plaats op het sportpark van Overloon bij de voetbalvelden van SSS' 18 aan de Raayweg. Hebt u ook interesse om deel te nemen aan ons volleybaltoernooi meld u dan aan bij het toemooisecretariaat: Liset Coopmans, Baansestraat 36. 5825 BX Overloon. tel. 0478-642448. Tot ziens op 1 juni in Overloon. Uitslag Paasvakantie-drive: Rood: 1. ds. Koopman-Spekhorst 60.76%; 2. ds. Buyssen-Tummers en mw. V.d. Voom-hr. Bolwerk 59.72%. Groen: 1. ep Stiphout 60.83%; 2. ds. Linders-Volleberg 56.67%; 3. ds. Driessen-Overbeek en Verschuiten- Wijnhoven 56.25%. Na de hoogmis werd het eerste kaartje gelegd Bridgeclub Venray is de oudste bridgevereniging in Venray. De club werd opgericht op 12 mei 1950 en viert op vrijdag 12 en zaterdag 13 mei haar 50-jarig jubileum. Bridgeclub Venray telt 114 leden. De vrouwen zijn in de meerderheid want zij vor men zo'n twee-derde deel van het ledenbestand. Het bridgen werd in Venray pas na de oorlog populair. Vooral omdat zich in die tijd veel mensen van elders uit het land hier vestigden. Zo waaide de bridgesport over naar Venray. 's Zondags na de hoogmis kwamen de eer ste bridgeliefhebbers in hotel De Zwaan bij elkaar om een kaartje te leggen. Daar is toen ook Bridgeclub Venray opge richt. In de loop der jaren ontstonden er meer bridgeverenigingen. "Wij zijn de oudste in Venray en ook één van de oudsten in Noord-Limburg", weet Ann Peetjens, voorzitter van de jubileum commissie. Vroeger gold het bridgen als een kaartspel voor de elite. Volgens haar is daar nu geen sprake meer van: "Bridgen is een echte volkssport geworden. De nationale bridgebond is momenteel een van de snelst groeiende sportbonden in Nederland." De vijf officiële bridgeverenigingen in Venray hebben ieder hun eigen iden titeit. Daarnaast zijn er nog een aantal vriendenclubs die geen officiële status hebben. Zo is er ook een niet-rokers club. "Gezelligheid staat bij ons het hoogst in het vaandel", zegt Peetjens. "We organiseren bridgedrives voor alle leden en nemen aan de competities deel. We zijn een open vereniging dus ieder een kan lid worden. Alleen zitten we momenteel met 114 leden helemaal vol." ANALYTISCH Voordat de leden aan het echte werk kunnen beginnen, dienen ze een bridge- cursus te volgen. Ann Peetjens verzorgt zelf ook bridgelessen. Waaraan moet een goede bridger voldoen? "Op de eer ste plaats moetje graag willen kaarten. Een goed geheugen en een sterk analy tisch vermogen komen ook heel goed van pas", weet zij uit ervaring. Het bridgen wordt door vaste paren gespeeld. In de praktijk zijn dat niet altijd echtparen. "Want stelletjes kunnen lang niet altijd samen goed bridgen." Als de aspirantbridgers de cursus heb ben doorlopen dan beginnen ze in de laagste klasse. Het bridgen telt drie niveaus. Afhankelijk van het aantal ges coorde punten kunnen de bridgers pro moveren. De bridgesport duidt het Foto: Rini v.d. Leur niveau aan in kleuren. De kleur groen betekent het laagste niveau bij BC Venray, daama volgt rood en geel is de allerhoogste klasse. De bridgeclub Venray brengt ter gele genheid van het 50-jarig bestaan een jubilemboek uit. De club kent helaas geen leden meer die al vanaf de oprich ting lid zijn. "Een van onze oudste bridgers is pas overleden. De meeste leden zijn wel vijftig jaar en ouder. Er zijn er enkelen bij die al meer dan veer tig jaar lid zijn." De Witte Hoeve is de thuishaven van Bridgeclub Venray. Daar vinden in het volgende weekeinde ook de festiviteiten plaats. Op vrijdag 12 mei is er een feest avond voor alle leden. "De vrijdagavond wordt een echt clubgebeuren. Op zater dag houden we van 17.00 tot 20.00 uur een receptie. Naast alle bridgeclubs uit Venray en omgeving hopen we vooral ook veel oudleden terug le zien. Na afloop van het officiële gedeelte kan iedereen nog blijven nazitten", aldus Ann Peetjens die alle oud-leden van Bridgeclub Venray oproept om op zater dag 13 mei naar de Witte Hoeve te komen. Op 25 april hadden we de derde trai ningsavond van dit seizoen. Twee weken eerder hebben we van Leon Bollen de theorie mee naar huis gekre gen om deze op ons gemak te bekijken of te bestuderen, net naargelang we zelf wilden. Onderwerp was het antwoorden op een I SA-opening. Voor velen veel bekende stof, maar toch voor de mees ten van ons nog wel met iets nieuws erin. Dus maar oefenen. Leon had er voor gezorgd dat de spel len voor deze avond gestoken waren zodat de theorie ook in praktijk gebracht kon worden. En dat gebeurde dan ook, er waren zoveel SA-openingen dat iedereen de kans kreeg te laten zien wat hij of zij had opgepikt van de stof. Terwijl de uitslag berekend werd nam Leon enkele spellen door met de aanwe zigen. Deze manier van werken met de lesstof van de bond noemen we het "Studiethuis Concept". We gaan er zeker, als Leon maar wil. mee door. De uitslag van de avond was: in de gele lijn Tiny en Jac Meeusen 60,07%, Tilly en jan van der Heijden 59,72% en Jacqueline en Jan van der Slik 57,99%: in de rode lijn Martin Janssen en Piet Rutten 61.98%, Hilde Kooien en Joke Peeters 55,73% en Nel Camps en Bep Martens 54,38%; en in de groene lijn Mientje en Toon Jakobs 64,33%, Maria en Harrie Lenkens 62,00% en Carla en Bert van Kempen 56,58%. De rest van dit seizoen "ladderen" we naar de zomervakantie. De eerste ladderronde is gespeeld. Omdat er geen vaste indeling was is de uitslag toch enigszins verrassend. Bovendien was er door Jeanne Hoogeveen als extra stimulans gezorgd voor een prijs voor elke lijn. De uitslag: Geel: 1. mw. Jeurissen-hr. Den Brok 69.44%; 2. mw. Vollenberg-hr. De Moov 52.78%; 3. ep. Wientjens 52.08%. Rood: hr. Nollen-Vercauteren 65.28%; 2. ep. De Backer 60.42%; 3. ds. Keijsers-Peeters 53.47%. Groen: I .mw. Valckx-hr. Simons 59.50%; 2. ep. V.d. Slik 54.17%; 3. ep. Vierhout en hr. Den Hoedt-Oomen 53.13%. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgave bij Wim Manders. voorzitter, tel. 0478-585308 of Anneke Schoonbeek, secretaris, tel. 0478- 550375. F-mail adres Peel&Maas peelenni@tref.nl .De derde avond van het derde blok werd gespeeld. In de A-lijn verstevigden Joop v. Hooft-Hay Houwen hun koppositie in de 'kampioensstrijd' door eerste te worden. Harrij v.d. Wee en Piet geno ten van de geneugten van het bridge door een mooie slem te bieden en te maken. In de B-lijn steken Roony Kaas- Wim de Schrijver er met kop en schouders bovenuit. Ze werden weer eerste. De opmars van Mia Koopman- Truus Reintjes is vermeldenswaard. Ze verdrongen Tilly en Jan v.d. Heijden van een promotieplaats. In de C-lijn doen Anny Clermonts- Jan Hartong wat van hen verwacht wordt maar de grootste bewondering gaat toch uit naar Linda en Dick v.d. Vendel met hun tweede plaats. De uitslagen: A-lijn: 1. hr. Van Hooft-Houwen 59.38%; 2. hr. V. Genugten-v.d. Wee 57.29%; 3. hr. Gilissen-Penninx 54.17%. B-lijn: 1. hr. Van Gaal-de Schrijver 62.50%; 2. ds. Koopman-Reintjes 57.50%; 3. ds. Van Haren-Hilhorst 57.00%. C-lijn: 1. mw. Clermonts-hr. Hartong 62.50%; 2. ep. V.d. Vendel 57.64%; 3. ds. Orosz-de Weert 53.47%. De standen: A-lijn: 1. hr. v. Genugten-v.d. Wee 57.78%; 2. hr. Van Hooft-Houwen 54.42%; 3. hr. Gilissen-Penninx 52.73%. B-lijn: 1. hr. Van Gaal-de Schrijver 58.73%; 2. mw. Bloemen-hr. Simons 54.90%; 3. ds. Koopman-Reintjes 54.85%. C-lijn: 1. mw. Clermonts-hr. Hartong 60.59%; 2. hr. Den Brok-Linssen 53.22%; 3. ep. V.d. Vendel 52.87%. Reserveert u 26 augustus voor onze lustrumviering. Maandavond hadden wij als gastspe- ler in onze club de 10-jarige Rens Philipsen, die sinds september 1999 lid is van een jeugd-bridgeclub in zijn woonplaats. Leuk is het dat de jeugd al zo'n interesse heeft in de spel. De uitslag van de derde speelavond van de clubkampioenschappen is als volgt: Geel: 1. mw. Tax-hr. Mertens 59.90 2. ds. Aarts-Linders 56.25%; 3. ds Cremers-Verhaegh 56.25%. Rood: 1. ds. Huys-Karagozyan 58.85% 2. ds. V. Meyel-Wijnhoven 55.21%; 3 hr. Huys-Karagozyan 54.69%. Groen: 1. hr. Aarts-Boers 62.50%; 2 ds. Arts-v.d. Heuvel 60.42%; 3. ep. V.d Linden 59.03%. De competitie zit erop. Het is gelukt voor diegenen die wilden promoveren en ook voor de paren die de volgende ronde een stapje terug moeten doen is er geen ontkomen meer aan. Ten minste de kaarten kunnen niet meer spreken. De rekenaars gaan aan het werk om alles nog eens een keer na te pluizen. Vanavond is er een voorlopige eind stand. Wanneer daar geen vragen of opmerkingen meer over zijn, dan krijgt de uitslag van jaargang 1999-2000 een definitief karakter en dan weten we ook echt zeker op het ep. Van Hooft onze eerste kampioen van het nieuwe millen nium is. Hun voorsprong op nummer twee is wel zo groot dat ook eventuele wijzigingen daar geen verandering kun kunnen aanbrengen. Hetzelfde geldt voor de nummer een in de groene groep. De ds. Camps-Schaeffers gaan als eerste over van de groene naar de rode groep. De andere ereplaatsen vermelden we volgende week. We gaan nog een aantal maanden afwisselend vrij spelen en strijden om de zomertrofee. Allemaal avonden waarbij geen promotie of degradatie op het spel staat. Enkel eeu wige roem en daarvoor wilt u toch wel komen! Volgend weekend het jubileum waar we al lange tijd naar uitgekeken hebben. Elders in dit blad kunt u hierover lezen. De uitslagen van de laatste competi tieronde waren als volgt: Geel: I. ds. Jungslager-Verheijen; 2. mw. Schoonbeek-hr. Arts; 3. ep. Van Hooft en ep. Van Genugten. Rood: 1. hr. Bender-v. Gaal; 2. hr. De Mooy-Vervuurt; 3. hr. Delsing- Verheijen. Groen: 1. ds. Borssen-Voss; 2. ds. Brugman-Tepas; 3. ep. Voesten. Programma: Vanavond vrij bridgen i.v.m. diverse vakanties. Een mooie gelegenheid voor de aanwezigen om hun puntentotaal voor de vrije avonden op te vijzelen. Alweer de vierde ronde van de club kampioenschappen werd gespeeld. Er zaten leuke spellen tussen, die vaak om een langere denkpauze vroegen om het spel goed af te spelen. De voorlopige resultaten: Geel: 1. ds. Goinga-Tiggeloven 70.42%; 2. ds. Buyssen-Volleberg 57.50%; 3. ds. Faas-Siroen 57.08%. Blauw: 1. mw. Frederix-hr. Vogels 61.11%: 2. ds. V.d. Heuvel-Vermeulen 58.33%; 3. ds. Van Bindsbergen-v. Klink 51.39%. Groen: 1. mw. Moree-hr. Verheijen 64.00%; 2. ep. Claessens 55.42%; 3. ep. Michels 55.00%.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 19