Oewieje, wat enne Mök l/ei&teCaoveetcC Ce*i Boerebrulleft ien enne neeje kiel Vastelaoveskrant De Piëlhaas is uit j Grote carnavalsgenerale met de Puppies Circus in Oostrum!?!? Boerebruiloft Reuzesteyn Hedsbuulen Heide Uitreiking jubileum-cd Knöllekes Haöltere Pölleke voor Euterpe Schanseknuppels Castenray SCHILDERWERK: KLAAR... AF! Prinsenbal in Landweert Inschrijven Optocht 2000 De Bliekers Maashees T51I31 PEEL EN MAAS BEZORGEN? agina PEEL EN MAAS donderdag 17 februari 2000 - Pagina 9 aif N- Inmiddels zijn er drie van de vijf voorstellingen van Circus Mök verstreken maar nu al kan vastelaovesvereniging De Piëlhaas terugkijken op een zeer geslaagd evenement. De avond vormt een ideale mix van zang, dans en natuurlijk humor. Vormde artie sten van eigen bodem de laatste jaren een probleem, daarvan is dit jaar niets te merken. Met uitzon dering van buutereedner Jan Geeraedts zijn alle artiesten van binnen de gemeentegrenzen. Diezelfde buutereedner vormde overigens wel een van de hoogte punten van de avond. Geeraedts, die het predikaat Limburgs kampioen van dit jaar achter zijn naam heeft staan, maakte die titel geheel waar. Als dakdekker wist hij het publiek nagenoeg de hele act aan het lachen te brengen, soms tot tranen toe. Uit Ysselsteyn deden dit jaar de Smaeleblaozers mee. Dit muziekge zelschap bracht op sublieme wijze een defect draaiorgel tot leven. Vooral de wijze waarop de "poppen" zich bewogen, of juist niet bewogen, oogstte veel bewondering. Nieuw van eigen bodem was het duo Toine (Thielen) en Petra (Peter Gerrats). Als "zwangere vrouwen" lieten zij hun "baby's" met elkaar communiceren, wat een leuk effect teweegbracht. Bovendien werd meteen een basis voor volgend jaar gelegd, als de baby's, die nog tijdens het verdere verloop van de voorstel ling "ter wereld kwamen", zich op de bühne willen begeven. De Venrayse jeugd kwam overi gens ook ruimschoots aan bod. De kindergarde, al jaren een hartver warmende opening van Mök, was dit jaar met veertien jongens uitge breid. Op Michael Jackson's "Beat It" schotelde deze kinderen, tussen 4 en 12 jaar, het publiek een fraaie act voor. Ook de garde van De Hazekeutel was dit jaar actief op de bühne, met zang en dans uit de musical "Annie". Vooral de zang van het Venrayse talent Annelie Reijnders, maar ook van de andere "meiden" was prima. Joekskapel Moj Zat gaf na enkele jaren afwezigheid weer acte de pre sence en haalde vastelaovessenti- ment naar boven door terug te kij ken op Venrayse horecagelegenheden, waar vroeger stevig vastelaovend werd gevierd, maar die allen inmiddels in de as zijn gelegd. De brandweer ontbrak dan ook niet in deze act. Het Venrayse danstalent blijkt al jaren op hoog niveau te staan. Dansgroep Youneek begaf zich deze avond als indianen op de prairie ter wijl dansgroep Dizzy als clowneske marionetten een fraaie en perfecte dansshow op de bühne bracht. De Venrayse vastelaovesliedjes werden ook deze avond weer ten gehore gebracht. De Waerkels, met het winnende liedje van dit jaar, "Hedde gillie 't kald" had er een hele act omheen gebouwd waarbij bekende Venrayse mensen naar het weer werd gevraagd. Onder die bekende Venraynaren ook ex-hore- camanager van De Artiest, Paul Franssen. Zijn verschijning, op video, oogstte veel bijval bij het publiek. Uitsmijter van de avond, letterlijk en figuurlijk was het vijftal Oewieje. In hun act wilden zij het Venrayse publiek in de vastelaovesstemming brengen, wat deze groep ook, schijnbaar zonder moeite lukte. Vooral duizendpoot Willie Voesten, die als chef-kok, Suger Lee Hooper, sporttrainer en zelfs als de paus in kort tijdsbestek de bühne betrad, wist het publiek op sublieme wijze te bespelen. Terecht kan dan ook gezegd worden: "Oewieje, wat enne Mök". De "Boerebrulleft ien Rooy" is al van oudsher een activiteit die niet weg te denken is op de dinsdag tij dens de vastelaovend. We kunnen ook gerust stellen dat de belangstel ling in de lift zit. Om die lift verder ie laten stijgen, wil de Remissie Boerebrulleft van de Piëlhaas dan ook een aantal veranderingen door voeren die dit ook mogelijk moeten gaan maken. "Wie mooi wil worden moet pijn lijden", is een bekend spreekwoord. Dit is ook hier van toepassing. Een van de zaken die met terug komt is de koffietafel 's morgens. Dit programma onderdeel was wel succesvol maar soms zó succesvol dat er wegens plaatsge brek niet meer mensen toegelaten konden worden. Dat is niet de bedoeling. We willen meer betrok kenheid van vastelaoves vierend Rooy bij de Boerebrulleft. Het geheel gaat zich meer toespitsen op en om de trouwerij op de Groeëte Memt. Wie wordt in 2000 de sterkste Boerenknecht van Rooy! Voorafgaande aan de traditionele trouwerij gaan we een dit jaar een wedstrijd organiseren en wel een 'Met Worst Hangen" wedstrijd. Wat houdt dit in? Het is de bedoeling dat een 8 tal groepen uit 't Piëlhazeland hieraan gaan deelnemen. De deelne mers vertegenwoordigen b.v. een vriendengroep, een voetbalelftal, een groep uit een wijk, personeels vereniging etc. Uit elke groep wor den twee vertegenwoordigers naar voren geschoven die de strijd aan gaan. Middels een afvalrace zullen er vier "knechten" overblijven die in de finale zullen strijden om de titel: Wie blieft d'r 't langste hange? Dat bij een wedstrijd buiten de eer ook nog mooie waardevolle prijzen te verdienen zijn moge duidelijk zijn. De prijsuitrijking vindt plaats om 20.00 uur in de residentie van de Piëlhaas waar dan het bruilofsfeest nog in volle gang is en de prijzen goed van pas komen. De Bruiloft wordt opgeluisterd door de 8 mans formatie "Band Op Bezoek" Diverse Rooyse joekskappellen zullen de strijd opzwepen tot een gezellige happening. Door de orga niserende groepen van Verpleeghuis Beukenrode en Woonzorgcentrum Het Schuttersveld fcal op de markt het een en ander op culinair gebied verzorgd worden. Programma Vastelaoves dinsdag 14.45 uur: Samenkomst op de Groeëte Memt 15.00 uur: Aanvang "Met Worst Hangen" 15.45 uur: Trouwerij op het bordes. 16.10 uur: Optocht van Groeëte Mernt naar De Residentie in de foyer. 16.25 uur: Feest met Band op Bezoek 16.35 uur: Receptie van het Bruidspaar in de foyer 20.00 uur: Prijsuitreiking van "Met Worst Hangen" Feest tot in de kleine uurtjes Buiten de bij de commissie Boerebrulleft reeds bekende groe pen kunnen belangstellenden zich melden bij: Frans Coumans tel 588879. Hierbij moet voldaan wor den aan de volgende criteria: 1Twee deelnemers twee reserve deelnemers. 2. Binding hebben met een groep zoals hierboven omschreven. 3. Minimale leeftijd 18 jaar. Wie durft te laten zien dat hij de sterkste armen heeft, dat hij langer kan hangen dan een ander, dat hij een pilsje kan verdienen voor zijn groep, dat hij de sterkste boere- knecht van Rooy in 2000 is? Dinsdagavond presenteerde de 'redactie van de vastelaoveskrant van De Piëlhaas de nieuwe vastelaoves krant. Dat gebeurde door symbolisch het eerste exemplaar te overhandigen aan Prins Maurice d'n Urste. Tijdens een gezellige bijeen komst werd tevens 't Haöltere Pölleke uitgereikt aan de Koninklijke Harmonie Euterpe (zie elders in dit blad.). In de krant staan alle wetenswaar digheden over de Venrayse vastelao vend en wordt op ludieke wijze ingespeeld op de Venrayse actuali teit. De krant wordt deze week huis- aan-huis bezorgd in Venray-kom door leden van gymnastiekvereni ging St. Christoffel, De Hazekeutel en ZVV Venray. Daarbij wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. De baten van deze bijdragen zijn voor genoemde verenigingen en De Piëlhaas. Mensen van de kerkdorpen of per sonen die geen krant hebben ontvan gen kunnen deze vanaf a.s. maandag verkrijgen bij boekhandel van den Munckhof of bij het VVV-kantoor. Ook hier geldt, de krant is gratis, maar een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. 5pe Creemers Express klaart JÜ 5 lïn ijltempo al uw binnen- schilderwerk. Natuurlijk met r 100% kwaliteitsgarantie. i? Meer informatie: bel 0478 - 63 20 44 TUD VOOR Zondag 20 februari is het dan weer zover. PRINSENBAL in Landweert. Nadat Prinses Mieke een jaar lang heeft mogen regeren over alle Haazepuuët van Landweert is het voor haar de tijd af te treden. Van 14.00 - 17.00 uur zal dit gebeu ren in Wijkcentrum 't Stekse aan de Kruidenlaan in Landweert. Lang zonder een heerser over dit carna valsrijk zal Landweert niet hoeven doen want diezelfde middag zal er uiteraard een nieuwe Prins(es) uit komen die alle Haazepuuët voor zal gaan tijdens de Carnaval. Dit uitko men zal wederom gebeuren tijdens een fantastische act die enkele vrij willigers de afgelopen maanden in elkaar hebben gezet. Uiteraard is een ieder van harte welkom. Jong en oud, dik en dun, lang en kort, het maakt allemaal niet uit. Entree vrij!!! Voor de muzikale begeleiding is gezorgd. Discotheek "Parachute" en Joekskapel "Dikke Mik" zullen hun beste beentje voor zetten om het iederee'n naar de zin te maken. Voor de mooist verklede Haazepoët ligt er een leuk prijsje te wachten. Verder zal ook Carnavals Vereniging "De Hazekeutel" aanwezig zijn om te tonen dat Carnaval niet alleen in het Centrum de moeite waard is maar zeker ook in de Wijk Landweert. Mis dit niet!!!! Zondag 20 Februari van 14.00 - 17.00 uur in 't Stekske. Prins Maurice I van de Piëlhaas verheugt zich al op de grote optocht die op vasteloavesmaandag door de straten van Rooy trekt. Het belooft weer een bont spektakel te worden met een gigantisch aantal deelne mers, en Maurice I vindt het niet erg als" 't d'r wat mieër zien". Op zon dag 20 Februari kunt ook u zich inschrijven voor de Optocht 2000. De commissie optocht heet u van harte welkom in cafe 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Tussen 11.30 en 13.00 uur kunt u zich opgeven en eventueel adviezen vra gen. Tot zondag Zaterdag 19 februari is weer het jaarlijkse aldewievenbal. De organi satie van deze avond is in handen van de ald-prinsen en zal in het teken staan van de bekendmaking van het boerenbruidspaar. Op deze avond is er ook weer een cadeaubon te verdienen voor de mooist verkle de man of vrouw. Bent u ouder dan 25 jaar, kom dan naar het altijd weer gezellige aldewievenbal. Vanaf 20.30 uur is de zaal geopend. Ook dit jaar komen de leden van de raad weer bij u langs voor de voorverkoop van de entreebewijzen. Tevens kunt u dan de opgave doen voor het carnavalsontbijt op zondag 5 maart, aanvang 11.11 uur. Snel Betrouwbaar STOMERIJ REINIGING VAN: kleding*/ (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 A.s. zondag 20 februari vindt er in café De Bonte Koe in de Hoenderstraat een grote carna valsgenerale plaats met de beken de feestband de Puppies. Wie kent ze inmiddels niet, de mannen uit Leunen, die regelmatig optredens verzorgen in onze regio en dat alles met groot succes. Ook dit jaar beloven ze weer een groot spektakel te brengen met nummers uit het verleden en heden. Niet alleen zullen camavalsschla- gers de revue passeren, maar ook nummers van o.a. Bots, Skik en Long Tall Ernie the Shakers. Bovendien hoor je ook nog oldies van The Stones en the Beatles. De Puppies bestaan al vier jaar uit: Jan Voermans, drums; René Smeds, toetsen; Geert Jacobs, trom pet; Jos Coenen, Math Vullings, Wilbert Vullings en John Puts, gitaar. Het feest watje eigenlijk niet mag missen om al een beetje in de cama- valssferen te wanen en garant staat voor een groot feest, begint reeds om 16.00 uur en de entree voor iedereen, jong of oud, bedraagt 0 gulden. Hun motto, niet ouwe hoeren of repeteren, maar.... spelen! Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Nee, niet echt, maar de sfeer die bij zo'n circus hoort zal de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela vast en zeker weten te creë ren tijdens het jaarlijkse en inmid dels twaalfde carnavalsconcert. Dit concert dat inmiddels een vaste plaats heeft verworven tussen alle andere activiteiten in de aanloop naar het carnavalsfeest, is een must voor iedereen die houdt van een goed stuk muziek, geglaceerd met kolderieke, humoristische sketches. Onder leiding van hun dirigent dhr. P. Poels, brengt de Oostrumse har monie een avondvullend program ma met muziek rondom het thema 'circus'. In het gedeelte na de pauze is er ook plaats voor enkele actuele en carnavaleske nummers waarbij menig Oostrums zangtalent niet zal ontbreken. Dit concert, dat u beslist niet mag missen, zal plaatsvinden op maandag 28 februari om 20.00 uur in het gemeenschapshuis in Oostrum, entree ƒ5,-. Op zondag 20 februari wordt in Ysselsteyn de boerebruiloft gehou den. Reeds vele jaren is het in Reuzesteyn (Ysselsteyn) een goede gewoonte deze voor de vastelaovend zelf te houden. De organisatie van de boerenbrui loft is bij toerbeurt in handen van een van de vele verenigingen in Ysselsteyn. Dit jaar is de standsor ganisatie LLTB afd. Ysselsteyn aan de beurt. Met haar ruime ervaring en kennis op boerengebied moet voor haar dan ook niet moeilijk zijn er een echte gezellige boerebruiloft van te maken. Op zondag 20 febru ari zullen om 15.11 uur in de Smelehof voor de onechte burgerlij ke stand verschijnen Mariëlle van Mevissen Rie uit 't Sjansemaekersriek en Mia van Kuppes Sjang uit Keipen en René (Arts) van Wim van Niesse Pet en Riek van Tacken Jeu uit Horst. Op de liedjesmiddag op 23 januari zijn zij na hun uitkomen middels het vertellen van een oud sprookje uit de Peel in ondertrouw gegaan voor de burgerlijke stand. De burgerlijke stand wordt dit jaar gevormd door een paar ambtenaren van Lezer die er in hun vrije tijd iets willen bijver dienen. De burgerlijke stand bestaat uit Peter Claessene en Eric Hubers die er ongetwijfeld een mooie hap pening van zullen maken. Middels een echte boerenkar en een zestal koetsen vertrekt de boere- bruiloftsstoet, muzikaal begeleid door joekskapel Schabberjoeks, om 14.30 vanaf herberg de Peel via het huis van de bruid aan de Timmermansweg naar de feestzaal de Smelehof aan de Puttenweg. Na de voorstelling aan het publiek van de uitgebreide onechte familie aan aanwezige bruiloftsgasten volgt de kolderhuwelijksvoltrekking. Na het bezoek van minister Brinkman aan Ysselsteyn is ieder een benieuwd hoe de ambtenaren van de onechte burgerlijke stand zullen weten om te gaan met die boerebruiloftspaar. Het boerebruidspaar zelf ziet hun onechte huwelijksleven ondanks alles zonnig tegemoet hetgeen zeker met medewerking van blaaskapel de Smeleblaozers zal bijdragen aan de feestvreugde op de boerebruiloft. Het 44-jarig jubileum van de Knöllekes werd door de uitreking van de cd van een extra feestelijk tintje voorzien. Ter gelegenheid van het 4x11- jarig jubileum hield carnavalsver eniging 't Knölleke afgelopen zon dag een receptie in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. Ook werd het eerste exemplaar van de jubileum-cd officieel uitgereikt. De muzikale omlijsting was in vaste handen van joekskapel Noeët Tuus. In Leunen hoopte men vooral dat er veel oud-leden zouden komen. En dat gebeurde ook. Het was druk. druk. druk tijdens de jubileumreceptie. De koninkijke harmonie Euterpe is er voor het tweede jaar op rij in geslaagd om het Haöltere Pölleke in de wacht te slepen, 't Pölleke is een "onderscheiding", ingesteld door de makers van de vastelaoveskrant van De Piëlhaas. Personen of instanties die het afgelopen jaar een al dan niet ludieke misser hebben begaan, heb ben de kans om voor dit Pölleke in aanmerking te komen. Het bestuur van Euterpe ging dit jaar de mist in door Jan Versteegen afgelopen najaar, tijdens de jaarlijk se Ceciliavereniging, het erelid maatschap van de vereniging toe te kennen. Datzelfde bestuur, had dat echter al in 1986 Jan Versteegen geeerd met datzelfde ere-lidmaat schap. Reden voor de redaktie van de vastelaoveskrant om Euterpe opnieuw 't Pölleke toe te kennen. Andere genomineerden waren dit jaar de pastoor van Oostrum, die van geen wijken weet, en het schouwburgbestuur, dat het pres teerde om in een jaar tijd twee hore- ca-managers aan de kant te zetten. Euterpe ontving vorig jaar ook al 't Pölleke omdat het tijdens het tra ditionele 1 -mei blazen een serenade bracht bij de burgemeester. Op zich niets verkeerd aan maar het muzika- Jan Versteegen (l.) mocht namens de redactie van de carnavalskrant 't Haöltere Pölleke overhandigen aan het bestuur van Euterpe. Ie gezelschap stond wel voor de ver keerde deur te blazen. Euterpe nam 't Pölleke overigens met gemengde gevoelens in ont- vangs maar zag het ludieke er wel van in. Bestuursleden Sef Raedts en Paul Hal mans vonden dat de redac tie van de krant te weinig research had gedaan en zwaaide met notulen waarin nergens het besluit te vinden was dat Jan Versteegen in 1986 ere lid was gemaakt en overhandigde een "variant" op 't Haöltere Pölleke aan de redactie. De redactie van de camavalskrant was echter gewapend en kwam met een document waarop dat stond, ondertekend door de voorzitter. "Echter niet door de secretaris" diende Raedts van repliek. Ook prins Maurice had voor de redactie van de camavalskrant een "pölleke" als verrassing. Hij had in de loop van dinsdagmiddag, voor de officiële presentatie, al beslag weten te leggen op enkele exemplaren van de krant.... Jeugdprins en -prinses Foto: Foto Hoedemaekers Venray. Tot nieuwe jeugdprins van de Hedsbuulen in Heide is uitgeroepen prins Niek I (Gielens). Hij wordt bijgestaan door vorst Guus (Gielens) en nar Toine (Pel). Na het aftreden van prins Joost I was het de grootste wens om een nieuwe prins te vinden voor het Hedsbuulenriek. Deze wens werd uitgesproken door een eenzame carnavalsvierder bij de wensput. Het viel niet mee om een goede spreuk uit te spreken, want in plaats van een prins verschenen er dansmarietjes en de raad. Daarna kwamen nar Toine en Vorst Guus uit de put. De wens werd uiteindelijk vervuld met de nieuwe jeugdprins: Prins Niek I. Zijn persoonlijke wens voor de komende carnaval: Hedsbuulen en Hedsbuulinnekes, sluut ow beej os an, dan make wej d'r same enne knotsgekke carnaval 2000 van. Als jeugdprinsenpaar van de Schanseknuppels zijn dit jaar uitge roepen Jeugdprins Wout I (Buddiger) en jeugdprinses Sarah (Arts). Zij houden receptie op zondagmiddag 27 februari in gemeenschapshuis de Wis in Castenray. aanvang 15.11 uur. Foto: Foto Hoedemaekers Venray. Boerenbruidspaar Als Boerenbruidspaar van de Schanseknuppels zijn dit jaar in Castenray uitgeroepen: Mia van Paulze Wullum ziene Handrie en Nella van Pluusbergs Nöl en Math van Drikus van ut Overbroek ziene Ties en Claas van uut Zéland ziene Marie. Oftewel: Math en Mia Marcellis. De boerenbruiloft is op carnavals- dinsdag 7 maart in gemeenschaps huis de Wis in Castenray, aanvang 19.44 uur. Foto: Foto Hoedemaekers Venray.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9