Mega-fusie in gezondheidszorg Harold Of LENSSEN Broeder Valentijn verrast bewoners Het Schuttersveld Gemeente Venray niet eens met gewestrekening ISO-certificaat voor Kraamzorg Groene Kruis Inge Hulsen écht de jongste makelaar van Limburg Maak eens tijd voor een sanitaire stop vnéYeis Mishandeling Venrayse automobilist Griffierecht Êö2 DE GROOT B.V. natuurlijk bij Initiatiefgroep bewaakt renovatieplannen Oranjebuurt Reünie basisschool De Hei Joyrider gewond Reünie Jongeren centrum Puree Leunen Lezing homeopathie voor honden f PEEL EN MAAS donderdag 17 februari 2000 - Pagina 7 De stichtingen Woon-Zorgpalet in Venray, Boncura Horst, Huize Erkenkamp Tegelen, Het Groene Kruis Noord-Limburg in Venlo en de Professor Dubois Stichting in Venlo gaan per 1 januari 2001 een bestuurlijke fusie aan. Het streven is erop gericht om I januari 2002, uiterlijk 1 januari 2003, deze bestuurlijke door een volledige (juridische) fusie te laten volgen. Vanaf dat moment zullen de vijf organisaties volledig samengaan in één stichting met circa 4000 medewerkers, die de zorg- en dienstverlening voor ongeveer 4000 cliënten voor hun rekening zullen nemen. Als gevolg van de fusie zul len geen arbeidsplaatsen verloren gaan. FUSIE De vorming van deze fusie-orga nisatie leidt tot het ontstaan van de grootste organisatie op het terrein van (ouderen) gezondheidszorg in ons land. Bovendien wordt de nieu we stichting één van de grootste werkgevers in Limburg. De nieuwe organisatie wordt opgesplitst in zelfstandig opereren de werkeenheden in vijf regio's: Tegelen, Venlo, Helden, Horst en Venray. De regio Venray omvat de gemeenten Bergen, Venray, een deel van Meerlo-Wanssum, Gennep en Mook. Hier werken straks de vol gende zorgaanbieders samen: ver pleeghuis Beukenrode en verzor gingstehuis Het Schuttersveld in Venray, verzorgingstehuis Eldershome Well en de dienst Patiëntenzorg van Het Groene Kruis. In elke regio kan straks zorg op maat vanuit één regie worden aan geboden. De huidige dienst Patiëntenzorg van de Stichting Het Groene Kruis Noord-Limburg wordt opgesplitst en aangehangen aan de diverse regio's. Daardoor ontstaat in elke regio de mogelijkheid om zoge heten ketenzorg aan ouderen aan te bieden. In de nieuwe organisatie komt het accent op decentralisatie te liggen. Daarnaast biedt de schaal vergroting mogelijkheden om voor delen te behalen. Daarbij valt te denken aan één arbeidsmarktbeleid en één informatiesysteem. TERUGBLIK Aan het ondertekenen van de intentieverklaring is een periode van intensief onderhandelen voorafge gaan. In juni 1999 formuleerden de Raden van Toezicht een onder zoeksopdracht die er in het kort op neer kwam te onderzoeken of er mogelijkheden voor niet vrijblijven de samenwerking tussen de vijf stichtingen zijn. In september begonnen de directies aan dit onder zoek en begin december kon een fusienota worden aangeboden, waaruit bleek dat een fusie zeer wel tot de mogelijkheden behoort. Uitgangspunt voor de gekozen samenwerkingsvorm was de gewij zigde wetgeving rond de AWBZ (Zicht op zorg, 1999), waarbij de diverse directies helder voor ogen stond dat de verschillende hulpver leningsvarianten in de zorg alleen maar efficiënt en effectief kunnen worden aangeboden wanneer onder één regie wordt samengewerkt. Daardoor kan bovendien doelmati ger gebruik worden gemaakt van de collectieve middelen uit de AWBZ. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Een 37-jarige automobilist uit Venray is maandagmiddag omst reeks 15.00 uur mishandeld door nog onbekende medeweggebrui kers. De Venraynaar reed over de Henseniusstraat toen de personen auto voor hem plotseling stopte. De man kon de auto niet inhalen en claxonneerde na enige tijd gewacht te hebben. Hierop reed de auto rechts de Leeuwstraat in en stopte. De bestuurder van de auto stapte uit, liep naar de Venrayse man en open de het portier. VECHTPARTIJ De Venraynaar stapte uit, waarna ook de onbekende bijrijder erbij kwam staan. Na een korte woorden wisseling onstond een handgemeen reefde onbekende bestuurder waar bij het slachtoffer een aantal keren in zijn gezicht en maag werd gesla- ggp, Vervolgens \yerd hij tggen. jrijn benen getrapt. Het slachtoffer wist van zijn belagers af te komen door in de auto te stappen en het portier te sluiten. Hierna zijn de twee ver dachten ingestapt en weggereden in een groene Opel Tigra. Het slacht offer heeft zich onder doktersbehan deling moeten stellen en heeft ver volgens aangifte gedaan bij de politie. SIGNALEMENT Het signalement van de bestuur der: een man met een leeftijd tussen de 28 en 32 jaar oud, ongeveer 1.75 lang, getinte huid, zwart golvend haar tot op de schouders, donkere ogen. Hij was gekleed in een zwart lederen jack en een donker kleurige spijkerbroek. Het signalement van de bijrijder: een man met een geschatte leeftijd van 55 jaar, onge veer 1.68 meter lang, zwart lang haar tot op de schouders, donker kleurige ogen. Hij was gekleed in een zwart lederen jack en een don ker kleurige broek. De politie stelt een onderzoek in en zoekt getuigen. Zij kunnen zich melden bij politie Venray, telefoonnummer 0478- 531111. In ons bericht vorige week óver de vertraging in de bouw van Jerusalemstaete is een kleine fout je geslopen. Wij schreven daarin dat de heren Raedts en Ruyten de kosten van het griffierecht ad. f 225 voor hun rekening zouden moeten nemen. En dat klopt dus niet. Die kosten moet de Provincie betalen. Raedts en Ruyten hebben 'gewonnen' en draaien daarom niet voor dat deel van de kosten v De bewoners van Het Schuttersveld in Venray werden maandagmorgen aangenaam ver rast. Op Valentijnsdag bracht nie mand minder dan broeder Valentijn een bezoekje aan het verzorgings huis om de bewoners te verrassen met een plantje. In de grote zaal van Het Schuttersveld was het een druk te van jewelste toen broeder Valentijn en enkele medewerkers van Het Schuttersveld in totaal maar liefst 270 planten uitdeelden. Deze spontane geste was mogelijk gemaakt door Intratuin, het groene warenhuis in Venray, die de plantjes beschikbaar had gesteld. De hele maand februari is het overigens bin- nenplantenmaand bij Intratuin Venray. De gemeente Venray kan zich niet vinden in de besteding van het voordelige saldo van ruim een miljoen gulden die het gewest Noord-Limburg in 1998 had. Burgemeester en wethouders wil len geen goedkeuring geven aan de bestemming van 280.000 gulden van dat overschot. Het gaat om een drie posten: 100.000 gulden voor administratieve bijstand door een accountantsburo, 80.000 gulden voor personeelsuitbreiding op de Alarmcentrale en 100.000 gulden die het gewest wil toevoegen aan het weerstandsvermogen van de GGD door de reserve Sociaal Medische Zorg op te hogen. "Deze voorstellen zijn afwijkend van de uitgangspun ten en zonder nadere onderbouwing opgenomen. Hetgeen voor ons col lege aanleiding is niet met deze voorstellen in te stemmen", schrij ven B en W. Burgemeester Waals meldde in de commissie Algemene Zaken dat Venray kritisch naar het gewest kijkt. "Het gewest heeft een aantal specifieke doetaken die het sober moet uitvoeren." Overigens pikt ook Venray een graantje mee van het overschot van het gewest. Per inwoner krijgen de gemeentes in Noord-Limburg 80 cent terugbe taald. Venray ontvangt daardoor 29.355,20 gulden terug. De fractie voorzitters van de zes politieke par tijen stemden tijdens de commissie vergadering in met het voorstel Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen, kortweg GHOR genoemd. Dit project wil tot een effectievere rampenbestrijding komen door een betere afstemming en samenwerking tussen brandweer, ambulance en geneeskundige hulp verlening. Het gaat vooral om de bestrijding van grootschalige ram pen en ongevallen tot over de gemeentegrenzen heen. Vandaar dat het gewest Noord-Limburg het pro ject GHOR coördineert. Burgemeester Waals: "Dit is een nieuwe taak. De integratie tussen allerlei hulpdiensten is hard nodig en hiervoor zal ook veel geoefend moeten worden. En dat kost nu een maal geld." De gemeente Venray moet hiervoor dit jaar een bijdrage van 38 cent per inwoner betalen. In de komende drie jaar wordt dit bedrag jaarlijks verhoogd tot 51 cent in het jaar 2003. Deze tariefs verhoging was F. van Hooft (VVD) een doom in het oog: "Het gewest is net een slager. Het wordt steeds iets meer." G. Lemmens van fractie Van de Vorle ging nog een stapje verder: "Het wordt hoog tijd dat we het gewest op de vingers tikken. Want ze eigenen zich steeds meer toe. En dat gaat niet meer om schijfjes worst maar om hele grote stukken." Begin deze week ontving de dienst Kraamzorg van het Groene Kruis Noord-Limburg het ver heugende bericht: de ISO-toetsing is met positief resultaat door staan. Het behalen van dit kwali teitscertificaat garandeert een goede professionaliteit en kwali teit voor de klant. Binnenkort kan dus ook de Kraamzorg Noord- Limburg het ISO-certificaat aan de muur hangen. Na een voorbereidingstijd van ruim anderhalf jaar vond medio november 1999 een mondelinge toetsing plaats, uitgevoerd door het bureau Det Norske Veritas; een van de instellingen die bevoegd zijn om ISO-HKZ-toetsingen in de Thuiszorg uit te voeren. Nadat in een voorgaande fase het schriftelijk kwaliteitssysteem van de kraamzorg was beoordeeld, vonden er geduren de twee dagen vraaggesprekken plaats met diverse betrokken func tionarissen om na te gaan of ieder- ...en bekijk onze uitgebreide showroom! Een keer écht lekker sanitair ontspannen? Bezoek onze showroom. Daar vindt u een groot assortiment complete badkamers. Losse accessoires. En deskundig advies. Ook voor het realiseren van uw badkamer: De Groot. iuvob BOUW GARANT bouw - tegels - sanitair (sf'roots cm Cm cccé/oa-ycM^ Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 een de procedures kent en er naar werkt. Uit deze tweedaagse sessie kwamen enkele verbeterpunten naar voren. Nadat schriftelijk is aangege ven hoe deze verbeteringen zullen worden gerealiseerd, deelde de toet singscommissie onlangs mee dat de test glansrijk was doorstaan. Kwaliteitszorg staat bij de kraam zorg al jarenlang hoog op de agen da. Het als een van de eersten in Nederland behalen van het kwali teitscertificaat van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg in 1996 illustreert dit feit, evenals de restul- taten van het onderzoeknaar klantte vredenheid en doelmatigheid binnen de sector Thuiszorg, dat in opdracht van het Ministerie van VWS, de zorgverzekeraars Nederland en de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg in 1999 werd gehouden. Ook toen eindigde het Groene Kruis Noord-Limburg, daarmee ook de dienst Kraamzorg, als een van de besten. Waarom dan nu weer een kwaliteitstoetsing en wel de ISO- HKZ? Volgens mw. Margriet v.d. Heuvel, hoofd van de betreffende dienst, is het goed om de stofkam van tijd tot tijd door de organisatie te halen. Het doel ervan is om na te gaan op welke punten zaken nog beter georganiseerd kunnen worden. Door deze toetsing wordt de organi satie transparanter voor de mede werkers, wordt duidelijker wat hun taken, bevoegdheden en verant woordelijkheden zijn. En mensen die weten wat er van ze wordt ver wacht, zijn bewuster en gemotiveer der. Dit komt de zorgverlening en dus onze cliënten ten goede. Op de vraag wat zo'n kwaliteits systeem nu inhoudt, antwoordt mw. v.d. Heuvel dat het opschrijven van afspraken niet voldoende is. Kwaliteit is volgens haar: 'Zeggen wat we doen, maar vooral ook doen wat we zeggen'. Een kwaliteitssys teem is er, om te toetsen of dit inder daad ook gebeurt. Concreet betekent dit dat bij de uitvoering van kraam zorg o.a. extra aandacht wordt besteed aan het bejegenen van cliën ten. Afspraken worden vastgelegd en daar waar nodig bijgesteld. Daarnaast vindt er gestructureerd overleg plaats met verloskundigen en ziekenhuizen, om de verleende zorg zoveel mogelijk op elkaar te laten aansluiten, zonder dag daar ingewikkelde procedures aan vooraf hoeven te gaan. Binnen de gehele organisatie van het Groene Kruis Noord-Limburg wordt er de nodige aandacht besteed aan het werken volgens vastgestelde procedures. Dit gebeurt door speci aal daartoe ingestelde auditteams. Deze teams, bestaande uit eigen functionarissen uit alle geledingen van de organisatie, toetsen aan de hand van gesprekken met medewer kers of de afspraken die zijn gemaakt, in de praktijk ook worden gevolgd. 'ISO-certificering is een volgende stap in de richting van totale kwali teitszorg. We moeten het hier niet bij laten. Een kwaliteitssysteem moet onderhouden worden, het moet leiden tot efficiënter en effec tiever werken, waardoor we de han den vrij krijgen om meer service te bieden. En "wie hebben daar baat bij? Juist, onze cliënten die hebben gekozen voor kraamzorg van het Groene Kruis Noord-Limburg', aldus mw. v.d. Heuvel. KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum De bewoners van de Oranjebuurt in Venray hebben een initiatiefgroep gevormd. Dit naar aanleiding van de renovatie- plannen voor deze buurt door de gemeente Venray. De renovatie wordt begrensd door de Oostsingel/Stationsweg/Julianasin gel en de Oude Oostrumseweg. De initiatiefgroep heeft uit haar geleding een klankbordgroep gevormd die in samenspraak met de gemeente de voorgenomen renova tieplannen van deze wijk mede gaat bespreken en de voortgang in dit project tracht te bewaken. Van nage noeg alle straten hebben een of meerdere vertegenwoordigers in deze initiatiefgroep zitting. Alle bewoners zijn "eind januari op de hoogte gesteld van dit initiatief. Deze week zijn de bewoners door de gemeente uitgenodigd om kennis te nemen van de voorgenomen renova tieplannen. Tijdens deze bijeenkom sten heeft de initiatiefgroep de gelegenheid gekregen zich kort te presenteren, haar bedoelingen te verduidelijken en uit te leggen hoe zij met de buurtbewoners in gesprek zal blijven. Inge Hulsen werkt sinds 1 februari van dit jaar bij Hilhorst Makelaars in de Patersstraat. Eind vorig jaar werd ze officieel beëdigd makelaar onroerende zaken, een van de laatsten overi gens, want op 1 maart wordt het makelaarsschap op last van de regering vogelvrij verklaard. Een ontwikkeling waar de officiële makelaars niet blij mee zijn. Ook de 'jongste makelaar van Limburg' niet. Inge Hulsen ontdekte pas dat ze aanpsraak op deze eretitel kon maken toen ze in een dagblad las dat twee heren, van 26 en 27 jaar, uit Zuid-Limburg beweerden de jongsten ooit te zijn. Dat klopt dus niet, maar helaas wenste het dagblad daar niet verder op in te gaan. Inge Hulsen ging na haar lage re school in Lottum en de middelba re school in Venlo naar de HEAO in Eindhoven. Na het behalen van dat diploma in 1997 startte ze direct met werken bij een makelaarskantoor in Venlo/Tegelen. "Je hebt anderhalf jaar werkervaring nodig en je moet een vakbekwaamheidstest afleggen voordat je officieel door de recht bank beëdigd kan worden", legt ze uit. De rechtbank controleert ook bij de gemeente of politie of de make- laar-in-spé van onbesproken gedrag is. "Ik wilde toen weer terug naar dit gebied want ik ben nog heel verbon den met Lottum. Ik ga daar ook naar alle feesten toe." NEW BEETLE Bij Hilhorst is Inge Hulsen in een al 30 jaar bestaand bedrijf terechtge komen dat zich nog en alleen puur met makelaardij bezighoudt. "Hilhorst staat er echt op dat er bij hem beëdigde makelaars werken," vertelt ze enthousiast verder, "En we hebben een compleet bestand van alle woningen die er te koop zijn. ook van de collega's. Zo kunnen we wonongzoekers elke dag informatie geven, per telefoon, fax of zelfs via de e-mail service." Wat haar stoort is dat verkopers te vaak torenhoge ver koopprijzen voorgespiegeld worden. "Als je jezelf respecteert als make laarskantoor doe je hier niet aan mee. je moet eerlijk zeggen wat een pand op kan brengen. Niet iets roe pen om het maar in portefeuille te hebben." Het leukste van het werk" is voor haar dat ze niet de hele dag binnen zit, maar op pad kan voor de combi natie van woningen en mensen. Je zit midden in het leven. Als iemand verkoopt is er gewoon wat gebeurt. En het leukste is verkopen voor de hoogste prijs van de verkoper terwijl de koper tevreden is. De kunst is om iemand te vinden die bij een bepaald huis past." Op het kantoor in de Patersstraat wordt ook wel bedrijfs onroerend goed behandeld, alhoe wel het geen specialisatie is. Inge Hulsen doet het echter graag, net zoals de nieuwbouwprojecten. 'Niet de hele dag binnen zitten' is het motto waarmee deze jongste make laar van Limburg in haar New Beetle springt. Hallo oud-leerkrachten en oud leerlingen van basisschool de Hei. Het is een heugelijk feit dat onze basisschool in Heide 75 jaar bestaat. Dit willen we dan ook met onze oud-leerlingen en oud-leerkrachten en eventuele partners vieren. Daarom organiseren wij op vrijdag avond 19 mei een reünie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de school op de Hei. Omdat het voor ons onmogelijk is iedereen persoonlijk te benaderen, deze uit nodiging in de krant. Wij vragen dan ook om kinderen, broers en zussen, ooms en tantes, vrienden en vrien dinnen die op de basisschool hebben gezeten te informeren over de reü nie. We willen een tent bij de basis school zetten en er is aan het begin van de avond de mogelijkheid om de huidige basisschool te bezichti gen. In de tent kunt u gezellig bij kletsen, onder het genot van 'un stukske vlaai mit en teske koffie'. Daarna gaat de tap open en is er voor ieder wat wils. Om een idee te krijgen hoeveel oud-leerkrachten en oud-leerlingen deze reünie willen bezoeken, vragen wij iedereen om zich aan te melden voor 1 maart a.s. bij Elly Poels- Pouwels, Beeijnhofweg 12, 5812 AE Heide, tel.0478-588401. Verder vragen wij u voor 1 maart ƒ20,- p.p. over te maken op reke- ningnr. 17.39.69.364 t.n.v. P.G.T.M Poels inz. 75 jaar bestaan school. Zou u bij de inschrijving uw meis jesnaam, geb. Jaar en woonplaats willen vermelden. Voor die ƒ20,- krijgt u t.z.t. consumptiebonnen en het programma van deze avond thuisgestuurd. Wij hopen op deze avond veel oud-leerkrachten en oud leerlingen te mogen ontmoeten zodat we gezellig bij kunnen kletsen over die goeie ouwe tijd op de Bemadetteschool of voor de jeugdi ge reünisten, basisschool de Hei. Tot ziens op vrijdag 19 mei. Een 17-jarige jongen uit Venray is zondagmorgen rond 07.00 uur licht gewond geraakt toen hij met de auto, die hij zonder toestem ming van zijn vriend had 'geleend', op de Twistweg in Vredepeel van de weg raakte en tegen twee bomen botste. De jongen kon na behandeling het ziekenhuis verlaten. Hij had de "auto van zijn vriend 'even geleend' toen deze afscheid aan het nemen was van zijn vriendin bij haar ouderlijke woning in Westerbeek. De jonge man zal middels snelrecht een boete krijgen opgelegd. FEEL EV MAAS 'n abonnement waard Wie kan zich de naam "Puree" nog herinneren? Heel wat "mid-lif- ers" uit Leunen en omgeving waar schijnlijk nog wel. twintig jaar gele den sloot dit Leunse jongerencentrum haar deuren. Oud- bezoekers houden daarom op zater dag 20 mei een reünie in het Venrayse café de Evenaar. Wie wil kan oude tijden laten her leven. Jongerencentrum Puree is ontstaan uit de vele zogenaamde kippenhokbars die eindjaren zestig in de dorpen welig tierde. In 1968 t/m 1972 telde Leunen zelfs twaalf van deze bars en steeds meer stem men gingen in die jaren op om de Leunense jeugd een eigen onderko men te geven. Dit kwam er uiteinde lijk in 1972 en Puree werd een feit. Puree kende een relatief korte maar hevige geschiedenis. Vandaar dat vele oud- soosleden nog graag eens bijeenkomen om over "good old times' te praten. In 1985 1990 en 1995 gebeurde dat ook al. Voor de vierde reünie wil de organisatie 300 uitnodigingen versturen. Het adres sen bestand heeft de organisatie niet actueel kunnen houden Degenen die na 1995 verhuist zijn of niet eerder een uitnodiging hebben ontvangen kunnen daarom hun (gewijzigd) adres doorgeven aan Ed Stevens tel: 0478-510332 of uiteraard kan het ook per E-mail EdStevens@het- net.nl Op internet is een homepage te bezichtigen met herinneringen aan een bewogen verleden: Puree.xl.nl Het feest wordt gehouden in café de Evenaar Merseloseweg 96 Venray De datum is zaterdag 20 mei 2000. Vanaf 21 uur gaat de reü nie van start. Op dinsdagavond 22 februari a.s. organiseert KC Venray e.o. een lezing over homeopathie in zaal het Brugeind, gelegen aan de Hoofdstraat 74 te Meerlo met als gastsprekers mw. Ingrid Heys en mw. Hanneke Troelstra. De volgen de onderwerpen zullen aan de orde komen: Wat is homeopathie? Hoe werkt het en hoe kunnen we er zelf mee omgaan? Wat zijn voedingssup plementen en hoe en wanneer kun nen we deze hel beste gebrui ken/inzetten. Aanvang is 20.00 uur. De toegang voor leden is gratis, voor niet-leden ƒ2.50.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7