Buitenlands succes fotografe Mijntje Wismans Meer bezoekers bibliotheek Venray Venray gemeente van de toekomst? Vertraging bouw Jerusalemstaete Laserbehandelingen in Venray Venray steunt actie Novib Basisonderwijs voor iedereen PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS het summum van comfort uuLi eigen Fitform Re lax fauteuil op maat ONTDEK HET VERSCHIL Rugklachten zijn wel degelijk te voorkomen! /7n$e2<wde*t' PEEL EN MAAS donderdag 10 februari 2000 - Pagina 9 De 23-jarige Venrayse fotografe Mijntje Wismans is door de orga nisatoren van The Edinburgh International Festival 2000 uitge nodigd om in de grote zaal van het Edinburgh College of Art haar installatie 'a demand for identity' te presenteren. Ieder jaar wordt uit een groot aan tal kunstenaars, die zich vanuit de hele wereld aanbieden, een selectie gemaakt om hun werk tijdens dit festival te presenteren. Als onder deel van dit wereldwijd bekende festival, waarin ook theater, dans, muziek en opera vertegenwoordigd zijn, heeft met name het Edinburgh College of Art een reputatie opge bouwd met vernieuwende en bijzon dere projecten op het gebied van beeldende kunst. De installatie van Mijntje Een van de werken van Mijntje Wismans, die deel uit maakt van de installatie. Wismans bestaat uit ongeveer dertig grote, 130x100 cm, zwart/wit foto's die, samen met licht en geluid, een indringend beeld geven van de mens en de angst om het verlies van de 'menselijke maat'. Na de middelba re school is zij zich vanuit de prak tijk gaan toeleggen op fotografie. Aan het realiseren van deze installa tie heeft ze ruim een jaar gewerkt. In het Edinburgh College of Art is 'a demand for identity' elke dag van 10-17 uur te bezichtigen van 5 tot en met 26 augustus 2000. De installatie van Mijntje Wismans heeft als thema de angst om het ver lies van de 'menselijke maat' In 1999 heeft de bibliotheek Venray meer bezoekers dan ooit mogen verwelkomen. Maar liefst 243.975 keer werd de bibliotheek bezocht. Dit is vergeleken met 1998 een stijging van 8250 bezoe kers (1998: 235.725 bezoekers). Het aantal uitleningen daalde licht ten opzichte van 1998. In 1999 wer den 393.050 objecten uitgeleend en in 1998 404.551. Het aantal leden daalde van 9918 in 1998 naar 9845 in 1999. INFORMATIE Hoewel het nog te vroeg is om conclusies te trekken uit deze cijfers kan wel gekeken worden naar lande lijke ontwikkelingen en die lijken vel op de Venrayse situatie. Steeds meer wordt de bibliotheek gebruikt als ontmoetingsplaats, voor het gebruik van Internet, voor het lezen van krant of tijdschrift en voor het opzoeken van informatie in allerlei bestanden. Voor deze toepassingen hoeft men geen lid te zijn van de bibliotheek. Het traditionele gebruik van de bibliotheek, het lenen van boeken waar men lid voor moet zijn, zal langzaam terrein prijsgeven. De komende jaren zal de biblio theek zich steeds meer toeleggen op de informatie-functie zonder de tra ditionele gebruikers van de biblio theek te verwaarlozen. Door het geven van bijvoorbeeld Interriet-cur- sussen en door intensieve samen werking met de lokale scholen wor den nieuwe en toekomstige gebruikers voor de bibliotheek geïn teresseerd. De Toekomstprijs heeft Venray uitgenodigd om in september de Dag van de Toekomst te vieren. Gemeentebestuur en gemeente raad beraden zich op dit moment over het oprichten van een Toekomstcomité met daarin ver tegenwoordigers van bedrijven, instellingen en de bevolking. Met het organiseren van de Dag van de Toekomst doet heel Venray mee aan de race om De Nationale Toekomstprijs. Elk jaar. in oktober, wordt deze prijs uitgereikt aan per sonen, bedrijven en instanties die op een verrassende manier bezig zijn met de duurzame samenleving. Denk aan een fabrikant die vliegjes produceert in plaats van chemische bestrijdingsmiddelen. Aan herin tredende plattelandsvrouwen die samen een telewerkcentrum oprich ten. Of aan buurtbewoners die met elkaar bijvoorbeeld meer natuur in de buurt brengen. Die spannende ideeën, projecten en slimme plannen komen veel te weinig in het nieuws. De Nationale Toekomstprijs gaat daar wat aan doen. Begin september wordt de Toekomstdag georganiseerd Bedrijven en instanties openen hun deuren om te laten zien wat zij doen aan de duurzame samenleving. Op de Toekomstdag worden ook de gemeentelijke nominaties bekend gemaakt voor De Nationale Toekomstprijs. De Nationale Toekomstprijs is een bijzondere prijs. Het gaat om het beste voor beeld van de mentaliteit van mor gen. Winnaars voldoen aan vier cri teria tegelijkertijd. De eerste is ecologische waarde: is het project goed voor milieu of natuur? De tweede economische waarde: draagt het plan bij aan werkgelegenheid, ontplooiing, minder armoede? Is het concreet en uitvoerbaar? De derde is de sociale waarde: stimuleert het integratie, welzijn, cultuur? En tot slot de inspirerende waarde: hoe uit dagend is het idee? Prikkelt het mensen om zelf aan de slag te gaan. In 1997 is de Nationale Toekomst prijs voor het eerst uitgereikt. Vanaf dit jaar wordt het een groot jaarlijks evenement. Er zijn drie categorieën: individuen, bedrijven en maatschap pelijke organisaties. Iedere winnaar krijgt een bronzen Toekomstbeeld en een geldprijs, te investeren in het winnende project. Iedereen die inte resse heeft kan contact opnemen met de stichting De Nationale Toekomstprijs, tel:070-4417080. 'De Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State schorst bij wijze van voorlopige voorziening het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg voor zover het betreft de goedkeuring aan het plandeel met de bestemming Woondoeleinden 2, betreffende het Appartenon, thans Jerusalemstaete'. Zo luidt de tekst van het besluit van de Raad van State naar aanlei ding van de zaak die Raadhuisstraat bewoners F. Ruyten en E. Raedts tegen de gemeente Venray hadden aangespannen. Vooral de hoogte van vijf bouwlagen van in totaal vijftien meter en de afstand van 20 meter tot de overburen, zijn voor de Raad van State aanleiding' geweest om tot deze uitspraak te komen: 'Gelet op deze afstand en hoogte staat het niet op voorhand vast dat ter plaatse een goed woon- en leefklimaat kan wor den gewaarborgd. Nader onderzoek hiernaar acht de Voorzitter noodza kelijk'. De gemeente Venray is wat twee slachtig over de uitspraak. Aan de ene kant is men blij dat niet het hele plan in de prullenmand is verdwe nen, aan de andere kant 'betreurt' men het gedeelte van de uitspraak over Jerusalemstaete. Het nadere onderzoek ziet men wel weer met vertrouwen tegemoet op het gemeentehuis, het uitstel zal zeker geen afstel worden verwacht men. De overburen van Jerusalemstaete hopen dat met deze uitspraak van de Raad van State het dorpse karakter van Venray behouden kan blijven. Het griffierecht van hun verzoek komt Ruyten en Raedts op f 225 te staan. Ruim 1000 handtekeningen voor de Novib-actie 'Onderwijs nu, doorbreek de vicieuze circel van armoede' hebben Venrayse scholieren en leerkrachten gezet. De scholen zijn hiervoor bena derd door de werkgroep Mondiale Vorming Venray. Met de landelijke actie wil initiatiefne mer Novib dat iedereen voor het jaar 2015 toegang tot educatie heeft. Het aanpakken van de onderwijs- crisis is één van de meest effectieve manieren om de vicieuze armoede- circel te doorbreken. Dat staat in het rapport 'Education now, break the cycle of poverty' dat Oxfam International- waar Novib lid van is- vorig voorjaar samenstelde. Miljoenen kinderen gaan nooit naar school. Hun lage levensstandaard kunnen zij hierdoor niet verbeteren. Zij geven de armoede en sociale onrechtvaardigheid van generatie op generatie door. Toegang tot educatie kan deze situatie doorbreken. REGERING Tien jaar geleden beloofden rege ringen van over de hele wereld tij dens een in Thailand gehouden con ferentie volledige toegang tot basiseducatie van goede kwaliteit. Daarin zijn ze niet geslaagd. De Novib vraagt de internationale gemeenschap, dus ook de Nederlandse regering, opnieuw meer geld beschikbaar te stellen voor onderwijs. Een internationaal handtekeningenactie, die Novib vorig jaar april is gestart, moet over heden en internationale instellingen onder druk zetten meer in educatie te investeren. STEUN Han van Weers, voorzitter werk groep Mondiale Vorming Venray, motiveert de deelname aan de hand tekeningenactie: "Onze werkgroep houdt zich bezig met bewustwor ding op het gebied van mondiale vraagstukken, zoals ontwikkelings samenwerking. Het is dan ook logisch dat de Novib-actie ons bij zonder aanspreekt. Belangrijk is dat Venrayse scholieren zich bewust worden van de problemen in ont wikkelingslanden. De Novib-actie helpt de ogen openen. We hopen natuurlijk dat de regering de komen de jaren meer gaat investeren in goed onderwijs. Zo'n handtekenin genactie is daarbij een steuntje in de rug." Oogarts Giorgio Cinque uit Venlo en optometrist-opticien Onno van Meurs uit Venray heb ben de handen ineengeslagen. Sjnds kort behandelen zij oogpa- tilnten die moeite hebben met op afstand scherp te zien, met een speciale lasertechniek. "We laten een heel dun laagje van het hoorn vlies verdampen. Het resultaat is verbluffend. Eenmaal behandeld, kun je weer prima zien; zonder bril of contactlenzen," zegt Onno van Meurs. De behandelappara- tuur staat in een speciale ruimte in zijn zaak aan de Grotestraat in Venray." "Wij combineren hier de gerust stellende en vertrouwde omgeving van de gewone brillenwinkel van de opticien met de kennis van de opto metrist en de uitgebreide medische ervaring van de oogarts," zegt Giorgio Cinque. Hij heeft een spe ciale opleiding voor de bediening van de laserapparatuur achter de rug en een ruime ervaring met het gebruik ervan. In Amerika hebben al zo'n 1,5 miljoen mensen hun ogen laten behandelen. Daar is onze tech niek al helemaal geaccepteerd. Maar, ook in Nederland begint dat goed op gang te komen." RUSTIG VOORBEREIDEN Het behandelcentrum van Onno van Meurs en Giorgio Cinque is het tweede buiten een ziekenhuis in Nederland en in het totaal het vijfde. De overige drie zijn in ziekenhuizen gevestigd. Van Meurs: "Bij mijn col lega opticien-optometrist en de col lega van Giorgio in Driebergen loopt het inmiddels storm. We onderhouden nauw contact met elkaar. De ervaring leert dat wij meer de tijd kunnen nemen en men sen rustig voor kunnen bereiden. Het is een comfortabel traject, min der medisch beladen. We hebben speciale ruimtes voor voorlichting, voorbehandeling en de behandeling zelf. Die voldoen helemaal aan de eisen die je aan behandelruimtes kunt stellen." Van Meurs en Cinque hebben ieder hun duidelijke rol in het behandelproces. Cinque: "Maar, ook hier is goed samenspel is de basis van succes. Onno geeft voorlichting, beoordeelt de gezondheid van het oog en wat we eraan kunnen doen. Een oog moet natuurlijk wel in goede conditie zijn. We hebben het dan over de staat van het hoornvlies, de oogdruk, de doorbloeding en dat soort zaken. We hebben ons voorlo pig ook wel wat grenzen gesteld. Zo. bieden we de behandeling op dit moment aan tot sterkte -6; op het hoornvlies gemeten. Dat is tot -8 op de bril gemeten. Als Onno van zijn bevindingen een dossier heeft aan gelegd, stuurt hij dat naar mij voor nadere medische bestudering. Heb ik geen vragen meer en is naar mijn oordeel als medicus de basis voor behandeling goed dan kom ik naar Venray ombaar de laserapparatuur te bedienen. Onno heeft dan inmid dels de computer voor de besturing van de laser geprogrammeerd. Na een grondige check beginnen we vervolgens de behandeling." Wie meer wil weten over de nieu we laserbehandeling kan contact opnemen met Onno van Meurs, tele foon 0478 58 13 82. Hij geeft graag nadere informatie en voorlichting over de nieuwste laserbehandeling. Sta op Rugverstelling *-* Voetbankje De Bleek 66-68 Venray - tel. 58 48 40 Zie ook het redaktionele stuk elders in deze krant. ALUMINIUM - HOUT - KUNSTSTOF Het aantal mensen met rugklach ten is de laatste jaren schrikbarend toegenomen. Klachten van rugpijn kunnen hun oorzaak vinden in lichaamsbouw, lichamelijke en gees telijke conditie en leeftijd, maar zijn vaak terug te voeren op een foutieve leefstijl. Tot die laatste categorie behoren een verkeerde slaap- en zit- houding. Het zitten krijgt daarbij de minste aandacht van de twee. Dat is vreemd, zeker als we in ogen schouw nemen dat de rugbelasting bij zitten bijna vijf maal zo groot is als bij slapen. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat rugklachten geminimaliseerd worden in een zit meubel dat ervoor zorgdraagt dat men in een zo natuurlijk mogelijke houding zit. Van nature heeft de wervelkolom van een mens een S- vorm. Bij het zitten is het dus belangrijk dat men in een dusdani ge houding zit, dat de wervelkolom die S-vorm behoudt. De praktijk leert ons echter dat vele mensen dagelijks lekker onderuit hangen in een bank of een 'luie' stoel, waarbij de rug een C-vorm aanneemt. Deze C-vorm is de oorzaak van vele klachten. Er treedt een enorme rug- belasting op bij het zitten in deze verkeerde zithouding. Het mag dui delijk zijn dat het voor iedereen belangrijk is, om het zitten met de C-vorm te alle tijden te voorkomen. Een zitmeubel moet hiertoe echter wel de mogelijkheid bieden. Op een barkruk bijvoorbeeld is het onmo gelijk om door middel van spier kracht in een goede houding (rug recht) te blijven zitten. En dat is natuurlijk niet de bedoeling van het zitten, men wil immers uitrusten. Aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam worden herhaaldelijk onderzoeken uitgevoerd naar ont- werpcriteria voor meubilair. Conclusie: een goed zitmeubel moet zijn afgestemd op de lichaamsbouw van een persoon, wil die persoon in een goede houding zitten. Concreet zijn er vijf voorwaarden vastgesteld waar een zitmeubel aan moet vol doen. Dit zijn: een juiste armlegger- hoogte, juiste zithoogte, juiste zit- diepte, juiste lende-ondersteuning en een juiste zithoek. Als u dus echt goed wilt zitten en rugklachten wilt voorkomen, zult u moeten kiezen voor een zitmeubel dat volgens deze vijf voorwaarden op uw maat is gemaakt. Maar het vinden van een zitmeubel wat precies bij uw lichaamsbouw past is niet gemakke lijk, en individueel maatwerk is meestal duur. Gelukkig zijn er bij Addicura fauteuils te koop in ver schillende vormgevingen, die zon der meerprijs volgens deze vijf voorwaarden op maat worden gemaakt. Een fauteuil op maat is uiteraard geen geneesmiddel tegen uw rugklachten, maar ze helpt ech ter wel de oorzaak van rugklachten te voorkomen, doordat de rugbelas ting minimaal wordt gehouden, hierdoor is een vermindering van uw rugklachten vaak een gevolg. Met een beetje extra aandacht voor uw (zit)houding is er dus wel dege lijk iets aan rugklachten te doen! Voor meer informatie over gezond zitten en fauteuils op maat kunt u terecht in de showroom: Addicura. thuiszorgproducten, de Bleek 68 Venray, tel. 0478-584840. Pastoor Oostrum (1) Afgelopen week als ik voor de zoveelste keer weer onwaarheden over onze pastoor. Graag wil ik nu eens een paar dingen duidelijk stellen: a. 26 september jl. tijdens zijn 25-jarig pastoorschap heeft onze pastoor zijn verantwoordelijkheden afgestaan. b. Alle taken heeft hij aan kapl. Hoedemaeckers overgedragen,. c. De afspraken met Deken Coenen en het Kerkbestuur, n.I. vanaf 1 januari de H.Missen van zondag 10.30, dins dag en donderdag van 09.00 afstaan aan kapl. Hoedemaeckers en per 15 februari met emiraat gaan (wat inmid dels per I februari is ingegaan) is hij nagekomen. Het enige wat de pastoor nog doet en met overtuiging is de H.Mis op de andere tijden. Wanneer hij b.v. doopt is dat omdat hij persoonlijk gevraagd is. Mocht er toch iets verkeerd gegaan zijn dan ben ik ervan overtuigd dat dit niet met opzet gebeurd is, maar dat het een misverstand was door de slechte communicatie. Door verschil van inzicht heb ik op 26 november jl. mijn ontslag als kerkmeester bij Deken Coenen bekend gemaakt. Tot slot wens ik het kerkbestuur alle suc ces om van Oostrum een bloeiende parochie te maken, niet alleen door het verfraaien van het kerkgebouw maar vooral op het gebied van Geloof. Odalis Janssen-Jeuken. Pastroor Oostrum (2) Oostrumse parochianen hebben het vertrouwen verloren in het 'nu voor de tweede keer teruggekeerde' kerkbe stuur. Wie kan zich niet het artikel herinneren wat jl. januari op een maandagavond öp de kabel tv ver scheen, met o.a. de mededeling dat de Oostrumse parochianen uit de kerk wegblijven wanneer pastoor de Ceuster de H.Mis voorgaat. Heel veel parochianen voelden zich in hun eer aangetast. Hoe kan het kerkbestuur van Oostrum de gemeenschap zo te grabbel gooien, niet alleen vanwege het feit dat het slechts enkele parochianen betreft die weigeren lan ger een dienst bij de wonen wanneer onze pastoor de H.Mis voorgaat, maar ook getuigt het van weinig respect voor onze pastoor en de parochie. Ondergetekende heeft in november op uitnodiging van het kerkbestuur met een 20-tal parochianen die ook nauw betrokken zijn bij het hele kerk gebeuren, een bijeenkomst bijge woond. De vice-voorzitter van het kerkbe stuur sprak zijn bezorgdheid uit over onze pastoor wat zijn gezondheid betreft. Onze pastoor zou niet langer meer in staat zijn de H.Missen te ver zorgen, daar zijn lichamelijke gesteld heid hem af en toe wat moeizamer vooruit zou doen komen. Onze pas toor loopt met zijn 84 jaren niet meer als een kievit, maar zijn geestelijke gezondheid heeft hem gelukkig nog lang niet in de steek gelaten. Onze pastoor is een man die in 1974 in Oostrum als pastoor geïnstalleerd werd, zijn hart aan Oostrum verpand heeft, en hier zijn hele ziel en zalig heid in heeft gelegd. Al vroeg wist onze pastoor dat hij hier nooit meer weg wilde en ook graag ten ruste gelegd zou willen worden als ooit zijn tijd gekomen is. Gelukkig is dit nog steeds niet het geval. Al die 25 jaren heeft onze pastoor pro deo al zijn diensten aan Oostrum verleend. Ook dit mag wel eens hardop gezegd wor den. Uit liefde, goedheid, trouw en dienstbaarheid heeft onze pastoor zich 25 jaren ingezet voor Oostrum en met een gerust hart kunnen we met z'n allen zeggen, dit heeft hij geweldig gedaan! En als je dit allemaal bij elkaar optelt is het toch niet vreemd dat onze pastoor het vreselijk vindt als hij geen dienst meer zou mogen voor gaan. Maar hier zou het eigenlijk helemaal niet om hoeven te gaan, want op die bewuste avond in het gemeenschapshuis werd dit ook zeer duidelijk door de vice-voorzitter naar voren gebracht, kapelaan Hoedemaeckers gaat met ingang van 6 december de H.Missen verzorgen op dinsdag, donderdag en zondagmor gen. Op de vraag van een van de betrokkenen of dat pastoor nog wel een dienst zou mogen voorgaan, werd door de vice-voorzitter geantwoord, ja natuurlijk mag pastoor nog zoveel missen voorgaan als hij wil, alleen niet op de afgesproken diensten met kapelelaan Hoedemaeckers. Als parochiaan denk je, gelukkig, er blijft toch wat over voor onze pastoor. In het Oostrums weekblad hebben wij kunnen lezen dat de pastoor per 1-1- 2000 de drie missen zou overdragen aan kapelaan Hoedemaeckers. Snel daarna lezen we dat dit per 6-12-1999 al in zou gaan, onze pastoor werd hier overigens niet persoonlijk van in ken nis gesteld. Dus de zondag erna heeft de pastoor in de kerk medegedeeld dat het overdragen van de missen in over leg met de Deken in zou gaan per 1-1- 2000. Voelde het kerkbestuur zich gepasseerd door pastoor en Deken? Dan stap je niet op, maar dan bespreek je dit probleem met alle par tijen. Onze pastoor heeft zich met ingang van 1-1-2000 keurig aan de afspraken gehouden. Onze pastoor heeft altijd in overleg gehandeld met deken Coenen. Het enigste wat ze onze pastoor aan kunnen rekenen is dat hij tweemaal onwel geworden is tijdens een H.Mis, maar gelukkig is onze pastoor ook maar een mens van vlees en bloed. We hebben het hier over een eerlijk en oprecht mens, een geweldige persoon, die 25 jaar lang Oostrum een heel warm hart heeft toe gedragen Hopelijk mag de rechtvaardigheid weer zijn terugkeer vinden in Oostrum en wens ik onze pastoor in zijn nieuwe appartement dat hij nog een aantal jaren van Oostrum mag en kan genieten. Liedy Janssen-Jansssen. De Artiest Uit alle ingezonden stukken en advertenties die ik waarneem in Peel en Maas, maak ik langzamerhand wel op dat er meer aan de hand is dan de Venrayse burger kan vermoeden. Bijzonder laag is het om om 's nachts een ontslagbrief bij dhr. Franssen in de bus te deponeren. Is er van tevoren misschien ook nog gedobbeld wie deze actie mocht ondernemen. Dhr. de Vilder blijft bij zijn stand punt dat alles berust op een zakelijk verschil van mening over de organisa tie en beheer binnen de horeca var de schouwburg. Wordt je daar ook al voor ontslagen? Ik zou uitgaan van de logica dat het bestuur de organisatori sche beslissingen neemt en dhr. Franssen zichzelf wel zou terugtrek ken als hij niet kan leven met deze beslissingen of, dat hij zich neer zou leggen bij de meerderheid tijdens een bestuursvergadering. Ik ben het met dhr. Rutten eens dat een onpartijdige commissie wel eens de 'deksels van de potjes' mag lichten en grondig onderzoek verrichten. Overigens ben ik nogal ontstemd over het ingezonden stuk schouwburg (2), vorige week. Allereerst een aanval op de perso nen die hun naam niet in hun halve pagina vullende advertentie plaatsten. Maar wie is U zelf eigenlijk? Ik mistte ook uw naam onder het ingezonden stuk. (Dit is gebeurd door een fout in de opmaak, red.) Verder het geuite ongenoegen aan het adres van 'een serveerster' die de problemen niet binnenshuis zou hou den. Het bestuur had echter zijn beslissing al genomen, door dhr. Franssen te ontslaan. Leven we overigens niet in een democratisch land. Deze 'serveerster' heeft wel degelijk het recht de burger te informeren over bepaalde zaken en de waarschijnlijk onterechte beslis sing van het bestuur. De schrijver van het artikel viel op dat er de laatste weken 'vriendelijker en sneller' dan voorheen drankjes geserveerd werden. Vooral over het woord sneller erger ik mij mateloos. Vriendelijker, vraag ik mij af, daar ik het laatste jaar vriendelijk en snel bediend werd. Ik was zeer tevreden. De schrijver/ster van dit stuk zou ik niet graag als werkgever/ster hebben, daar hij/zij nogal dictatoriale trekjes vertoont. Hopend dat de problemen 'snel' en naar tevredenheid van eenieder wor den opgelost zeg ik in elk geval mijn steun aan dhr. Franssen toe. A. Fleurkens. Wegversperring Het mooie weer lokt de mens weer naar buiten. Schokkend kwam het over hoe in ons natuurgebied dat zich bij het oude zwembad bevindt een wegversperring is aangelegd. Zeer hoge betonnen gresbuizen met zand opgevuld markeren daar de scheidslijn richting elitewijk. Wat is hier de bedoeling van? Het ons gekende gedoogbeleid van de overheid om zo onze jeugdigen, rij schoolhouders. auto's van wandelaars, die joggen of met hun kroost er op uit gaan een dagje, tegen te werken, gezien van de hinder-die de steeds meer uitbreidende elitekorps zich meent te kunnen permitteren! Schandalig om aan te zien! Hebben we deze versperring niet al eens eer der meegemaakt? Onze regeringslei ders vestigen hun oog voortdurend van wat elders gebeurt, maar de gees telijke armoede hunnerzijds maakt hun gedoogbeleid dat gebouwen en hun werkplaatsen zo worden bevei ligd, dat je daar voelt hoe het gesteld is in onze samenleving! De groten beveiligen zich. en hun onderdanen worden niet aangehoord, maar als voetveeg gebruikt. Wie kent de muur nog die tussen Oost en West stond? Wie is in staat om zich tegen deze betonblokken te verzetten? Voor mij komt het als iets walgelijks over in zo'n mooi natuurgebied, ook daar werd het bosgebied volgepropt met hun tuinafval, karren vol. Zolang de groten hun eigen gemaakte wetten, zelf met voeten treden, is van hun onderdanen niets anders te verwach ten. Slecht voorbeeld doet slecht vol gen. N.R. Wind Venray. SERRES VOUWWANDEN TERRASOVERKAPPINGEN RAMEN EN DEUREN DAKKAPELLEN SCHUIFPUIEN KOFRA Kempweg 35 kozijnen 5801 VL Venray Kozijnen Tel: 0478 - 550967 Venray mobiel: 06 - 51419976

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9