Extra bijdrage voor bouw Merselo Nota biedt goede perspectieven voor Annaterrein Aanleg van straatkolken 'klungelwerk' Regiokalender 'Time Jacket' voor prijswinnaars PEEL EN MAAS BEZORGEN? 'De wereld volgens... Great Britain' PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS m'$r OJC Gryphus Vernielster aangehouden OBER OF SERVEERSTER UW Expositie Mathieu Berden 288e Köpkesmert UW Centennial Concert MMSK St. Petrus' Banden Jongeren bekeurd PEEL EN MAAS donderdag 13 januari 2000 - Pagina 9 De gemeenschap in Merselo zal door zelfwerkzaamheid, fondsen en een eigen inbreng van de sport clubs zelf een ton op moeten bren gen om de nieuwbouw, waarin behalve Sportvereniging Merselo ook de tennisclub, jongerencen trum JUM (Jeugd Uit Merselo) en jeugdvereniging De Natuurvrien den onderdak zullen krijgen, te kunnen realiseren. "En dat is een keiharde eis", vertelde wethouder Driessen vorige week woensdag avond in de commissie welzijn. Om de bouw van een nieuwe jeugdaccommodatie te kunnen reali seren trekt de gemeente Venray 206.000 gulden extra uit, bovenop de eerder toegezegde 250.000 gul den. FORS BEDRAG Alle politieke partijen konden zich vinden in de door de gemeente toegezegde bijdrage van in totaal 456.000 gulden. "Maar het gaat natuurlijk wel fors wat geld kosten. We willen niet dat het krediet later toch verhoogd wordt als er zich toch problemen met de financiering voordoen", vertelde mevrouw Theeuwen (CDA). Ook de heer Emonts (PvdA) kon vrede hebben met de investering, 'ik hoop wel dat de jeugd ook een plek in de beheers stichting krijgt en dat de samenwer king tussen de gemeente en de ini tiatiefnemers goed blijft." De heer Vervoort (Samenwerking Venray) reageerde positief, maar vroeg wel aandacht voor het huidige gebouw, dat eigendom is van het bisdom. "Ik hoop dat het niet te lang leeg blijft staan. Ik pleit voor een snelle sloop." De heer Klomp (VVD) vroeg zich af wat de gemeente in de toekomst met andere wijk- en ver enigingsgebouwen van plan is. Mevrouw Beyers (D'66) stelde dat Merselo een nieuwe jeugdac commodatie verdient. Ook zij vond dat de gemeentelijke bijdrage niet hoger mag uitvallen dan de bijdrage van 456.000 gulden. Voor wethou der Driessen geld het bedrag als limiet. "Wat ons betreft blijft het bij het aanvullend krediet, want dat is al een ruimhartige regeling."Driessen is niet bang voor een precedentwer king naar anderen toe. "De gemeen te bekijkt aanvragen van verenigin gen en wijken per individueel geval. Als het past binnen het beleid van de gemeente zullen we de aanvraag bekijken. We kiezen voor maat werk." IDEE NIEUWBOUW Het idee voor een geheel nieuw gebouw ontstond toen vorig jaar duidelijk werd dat de Sportvereniging Merselo in 2000 zal verkassen en dus een nieuwe kantine en nieuwe kleedlokalen moet bouwen. Zo'n geheel nieuw gebouw kost volgens de aannemer bijna 550.000 gulden, ruim twee ton minder dan renovatie en verbou wing van het oude jeugdhuis gekost zouden hebben. In 1997 had Venray 250.000 gulden gereserveerd voor een opknapbeurt en een uitbreiding van het uit 1926 daterende jeugd huis in Merselo. Onderzoek wees uit dat daarvoor ruim 750.000 gulden nodig zou zijn. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Opening eerste deeltentoonstelling Op zondag 16 januari aanstaande om 15.30 uur vindt de opening plaats van 'De wereld volgens... Great Britain*. De officiële opening zal worden verricht door de Britse ambassadeur in Nederland, Dame Rosemary Jane Spencer. Iedereen die aanwezig wil zijn bij de opening is van harte welkom. In de exposi tieruimte en in de beeldentuin is de Britse verbeelding aan de macht. Elizabeth Ogilvie In de expositieruimte is een instal latie te zien van Elizabeth Ogilvie. Ogilvie maakt gebruik van water. Een materiaal dat in ons leven als vanzelfsprekend aanwezig is, maar volgens de kunstenaar oproept tot reflectie, tot nadenken., het is deze andere confrontatie met dit anders zo vertrouwde element, die een totaal nieuw licht werpt op de wer king van het water en haar relaties met onze levens in kringlopen, beweging, licht en lagen van beteke nis. John Kirby De schilder John Kirby neemt de fa?ade weg waarachter volwassenen zich verschuilen. Met surrealistische getinte portretten beschrijft hij de mens die klem zit in een dwangbuis van religieuze seksuele en sociale normen, kirby's recente werk wordt bevolkt door kindvolwassene en transseksuele popachtige figuren. Suggererend dat het kind in ons geen zorgeloos wezen is. Sophie Ryder In de binnentuin van het Odapark is werk te zien van Sophie Ryder, waarin de haas domineert. Sophie ryder vormt met staaldraad reusach tige, tot de verbeelding sprekende dierfiguren. Verder is in het park het indrukwekkende werk, in brons, 'Dancing Hares' te zien. Naast deze drie kunstenaars is er voor bezoekers ook de mogelijkheid om kennis te maken met het werk van Tim Lewis, Patrick Hughes en Peter Burke. Verder is er een geluidssculptuur van Rod Summers in de beeldentuin. 'De wereld volgens... Great Britain' is de tweede tentoonstelling in een reeks van zes. De eerste reeks, 'De wereld volgens... België' was zeer succesvol. Ook met deze tentoonstelling hoopt het Odapark een groot aantal bezoekers te trek ken. De eerste deeltentoonstelling van 'De wereld volgens... Great Britain' duurt t/m 19 maart 2000. Het Odapark is gelegen aan de Merseloseweg te Venray, tegenover het St. Elisabeth Ziekenhuis. De tentoonstelling is dagelijks, met uit zondering van maandag, geopend van 11.00-17.00 uur. De entree is gratis. Stichting Stadspark Venray (5) Hoewel met de nodige kantteke ningen heeft Stichting Stadspark Venray in grote lijnen positief gereageerd op de "Nota van uit gangspunten voor de ontwikke ling van de stedenbouwkundige opzet van het Sint Annaterrein". Gemeente en het Vincent van Gogh Instituut presenteerden deze gezamenlijke nota begin december aan vertegenwoor digers van een aantal maatschap pelijke groeperingen, waaronder ook Stichting Stadspark Venray. Gelijkertijd werd ook de nota van uitgangspunten gepresenteerd voor het Sint Servatiusterrein, maar Stichting Stadspark zal haar aandacht voornamelijk rich ten op de ontwikkelingen rond Sint Anna. De aard bewaard Zowel de gemeente als het VvGI stellen zich op het standpunt dat het monumentale en unieke karakter van Sint Anna bewaard moet blij ven. "De aard bewaard", zo luidt hun slagzin en dat geeft de burger moed. Met instemming heeft Stichting Stadspark kennis genomen van het streven om de kenmerkende hoofdlanen te handhaven evenals de ensemblewaarde van gebouwen en hun omgeving. De grote paviljoenen liggen verspreid over het mooie park en zij vormen samen met hun directe omgeving een harmonische eenheid van grote schoonheid, een "ensemble". Het is dan ook heel begrijpelijk dat de plannenmakers een dergelijke harmonie en zo'n ensemble liever niet verstoren en Stichting Stadspark juicht handha ving daarvan dan ook ten zeerste toe. Bouwen, waar en hoeveel? Het is echter onoverkomelijk, dat er op het Sint Annaterrein gebouwd gaat worden. Gelukkig komt men tot de conclusie dat de "flanken" van het gebied voor bouwactiviteiten Het dierenpark op het middenterrein ligt er al enige tijd verlaten bij. Hoe zal dit gebied er in de toekomst uitzien? gevrijwaard dienen te blijven. We hebben het dan over de stuifduin- bossen langs de Overloonseweg en het parkgebied aan de Oostzijde van het Sint Annaterrein, langs de Bosweg op. Met name het unieke stuifduinengebied zal worden ont zien en volgens de adviseurs ver dient het aanbeveling om dit gebied verminderd toegankelijk te maken. Dat wil zeggen dat bezoekers zich in de toekomst niet meer buiten de aangegeven wandelpaden mogen begeven en dat is iets wat iedere natuurbeschermer zeer zal aanspre ken. Gelijktijdig betekent een dergelij ke bouwbegrenzing ook, dat er elders op het terrein voldoende bou wruimte gevonden moet worden om tot een acceptabele exploitatie te kunnen komen. Vooralsnog gaat men daarbij uit van 500 wooneenhe den, deels te realiseren door verbou wing van bestaande gebouwen, en deels door nieuwbouw op plaatsen die vrijkomen door het slopen van gebouwen, maar ook door te bou wen op een aantal "lege" plekken. Geen bebouwing Er zijn op het Annaterrein beslist enkele geschikte bouwlocaties aan te geven, met name aan de randen van het terrein zoals bijvoorbeeld de voormalige sportvelden langs de Overloonseweg. Stichting Stadspark is echter van mening dat bebouwing van het centrale middenterrein tot iedere prijs vermeden dient te wor den. Bouwen aan de randen van het terrein heeft bovendien als gunstig neveneffect, dat de verkeersdruk op de twee hoofdlanen aanmerkelijk minder zal zijn. Juist dit centrale middengebied vormt een parkland schap van grote allure en, zo blijkt uit veel reacties, er is de Venrayse inwoners heel wat aan gelegen om dit schitterende park voor de toe komst te behouden. U kunt Stichting Stadspark daarbij steunen met uw sympathiebetuiging. Het adres van de Stichting luidt: Engelenstraat 8, 5801 RT Venray, tel. 581191. E-mail: tw.els@wxs.nl. De bestrating aan het nieuwbouw- complex bij de Oostsingel is nog steeds niet in orde. Nadat de bewo ners zich begin december hadden beklaagd over de toestand van de weg bij de drie straatkolken ging de gemeente voortvarend aan de slag. Mevrouw Koster-Maris van het CDA noemde maandagavond in de commissie Stedelijk Beheer het resultaat echter 'klungelwerk', de bewoners kwamen met de kwalifi catie 'broddelwerk'. De nu aangeleg de halve, rechtopstaande klinkers blijken al snel weer los te liggen waardoor de situatie nog net zo slechts is als daarvoor. Ambtenaar Beijers gaf in de com missie toe dat het niet goed gegaan was. Hij wees er ook op dat er zaken eigenlijk op kosten van de aannemer zouden moeten worden hersteld. Verkoeijen (Samenwerking Venray) pleitte er voor in het vervolg een borgsom te vragen van aannemers. Als het door hen uitgevoerde werk dan niet goed is repareren we dat met de borgsom van de aannnemer zelf, redeneerde hij. Wethouder Driessen zag wel wat in het plan: "Dit is toch een situatie die regelmatig voorkomt en ik zie wel iets in uw suggestie." Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 januari: De Stichting Boeken Steunen Mensen organiseert voor de veertiende keer een grote boeken- en platenbeurs. Dc beurs in het gebouw van Gilde Opleidingen aan de Groenveldsingel in Venlo is toegankelijk op de volgen de rijden: vrijdag van 19.00 tot 22,00 uur. zaterdag van 11.00 tot 17.00 urn en zondag van 11.00 tot 16.00 uur, Zaterdag 15 januari: De Bakelse band Chronic Noise speelt in open jongerencentrum Gaellus in Tienray. Het concert begint om 21.30 uur. Zaterdag 15 januari: De Belgische formatie Arid speelt in Perron 55 in Venlo. Het concert in hetjongerencentrum aan de Kaldenkerkerweg 55 begint om 21.00 uur. Zondag 16 januari: In Galerie Pictura in Ayen verzorgt het Francesco Quartet een concert. Op het programma staan werken van Haydn, Beethoven, Goldmark en Mores. Het concert begint om 12.30 uur. Zondag 16 januari: Café Het Trefpunt in Geysteren heeft vanaf 11.00 uur een wandeling van 7 kilometer uitgezet door het pittoreske dorpje Geysteren en over het eeu wenoude Landgoed Geysteren. Zondag 16 januari: AV-LGD organiseert de tweede recreatieve run-bike (ATB)wedstrijd in Deume. De wedstrijd bestaat uit 5 kilometer lopen en 30 kilometer moun- tainbiken. Inschrijven kan vanaf 09.00 uur in de kantine van sportpark De ^Djump in Deume. Het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus bestaat 30 jaar. Een van de activiteiten die dit jubileum luister bijzetten is een concert van Burma Shave. Op vrijdag 14 jan. a.s. treedt deze Haagse band op in het jubilerende centrum aan de Grotestraat 18a. Eén van de bands die in het der tigjarige Gryphus veel indruk heeft gemaakt was Burma Shave. Sterker nog, het concert dat de Hagenezen op zaterdag 6 november 1993 in Gryphus gaven, herinnert menigeen zich nog als de dag van gisteren en heeft inmiddels het stempel 'legend arisch' gekregen. In die tijd had de band haar eerste cd Stash uitge bracht en waren er hits met de sing les Hippies en Movin' up the Cattle. Een krachtige crosscover tussen funk en rock met een altijd aanwezi ge, zeer aanstekelijke groove. Dat was de reden waarom Burma Shave zoveel indruk maakte. In 1995 brAcht het vijftal de tweede, even eens ijzersterke, cd Zeal uit en toer de de band volop door Nederland (onder andere Op de Töffel '95) en Europa. En daarna? Daarna werd het stil rondom Burma Shave. Anno 2000 heeft Burma Shave een creatieve impasse overwonnen en is een kwartet geworden. Het afgelopen jaar is een nieuw repertoi re opgebouwd 'met een knipoog naar het verleden'. De band maakt momenteel ook plannen voor het maken van een nieuw album. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert van Burma Shave begint om 22.00 uur. De entree bedraagt ƒ10,-. Meer informatie over dit concert is te vinden op internet http://come.to/gryphus Een 22-jarige vrouw uit Spijkenisse is donderdagavond aan gehouden op verdenking van vernie ling van een ruit van een pand aan de Kiosk. De verdachte had met een vuilniscontainer de ruit ingegooid, waarbij een schade werd veroor zaakt van ongeveer 2000 gulden. Na verhoor op het bureau is proces-ver- baal tegen de vrouw opgemaakt. i« Lunchroom-Brasserie llOn Q Of Schoolstraat 42 Wegens toenemende drukte zijn wij op zoek naar een enthousiaste: Ben je in de leeftijd tussen de 20 en 25 jaar en heb je enige ervaring maak dan een afspraak. Contactpersoon Peter Stoks Tel.: 0478-582630 Pastoor van Oostrum Dat onze pastoor op deze manier via de media in de schaduw wordt gezet vind ik, en met mij heel veel mensen, ronduit schandalig. Het is triest dat het kerkbestuur geen ande re dan deze weg heeft kunnen bedenken. Links en rechts gehoord te hebben zal het zeker waar zijn dat onze pas toor beter zijn verantwoordelijk heden kan overdragen. Daar zijn veel mensen het over eens. Maar desondanks zijn er heel veel mensen die hem een warm hart toedragen en die hopen dat hij nog een aantal gelukkige jaren in Oostrum kan blij ven wonen. Tekent, gegarandeerd namens veel parochianen. Joep van Goch. Pastoor van Oostrum(2) 'Gelukkig zijn veel inwoners van Oostrum de mening toegedaan dat pastoor de Ceuster, na jarenlang zeer goed voor zijn parochie te heb ben gezorgd, nu maar eens fijn moe ten genieten'. Dat klinkt heel anders als wat in de Peel en Maas van vorige week vermeld stond. Mart Pijnappels Oostrum Waarschuwing Afgelopen vrijdag en zaterdag is in verschillende wijken in Venray onrechtmatig gecollecteerd voor de Kankerbestrijding. Het is heel ver velend voor de mensen die zijn las tiggevallen, maar ook voor de goede naam van het Koningin Wilhelmina Fonds. Wij willen u erop attenderen dat de jaarlijkse collecte van het KWF pas in september wordt gehouden. Mocht u geconfronteerd worden met collectanten die zich niet kun nen legitimeren, bel dan de politie. Namens het KWF E.F. Stoks-Steijvers Reactie op kabelkrant van 9 januari 2000. Ontslag horecamanager De Artiest Het ontslag van Paul Franssen, als manager van eetcafé 'de Artiest' roept terecht veel vragen op, zo ook bij mij. Hoe is het in hemelsnaam mogelijk, dat iemand, die zo goed gefunctioneerd heeft, zo abrupt zijn ontslag krijgt? Daar moet m.i. veel meer achter zitten, dan alleen maar een zakelijk meningsverschil. Trouwens, is de bestaande samen werkingsvorm tussen Stichting Cultureel Centrum en Horeca BV in dit geval wel zo alleen zaligma kend? Zou een eventuele doorsnij ding van deze 'navelstreng' van de twee componenten in de toekomst niet kunnen voorkomen, dat steeds Jan en alleman met zijn vinger in de pap van de Artiest zit? Is er tussen de partijen wel altijd een normale communicatie geweest? Bij De Neef moet ik daarbij toch wel mijn vraag tekens zetten, gelet op de volgende ervaring met deze persoon. Op 20 oktober 1998 schreef ik De Neef een brief, waarin ik hem ver zocht om voortaan de naam van Henschenius met 'sch' te schrijven. Op 5 november 1998 ontving ik, lacht naar niet, het volgende ant woord: Geachte heer Rutten; wij begrijpen, dat u net als ons genoten heeft van deze regionale productie (einde citaat). Schizofrener kan het toch niet. Dus per kerende post ging er weer een brief naar De Neef met de volgende inhoud: Er was eens een zeker Kafka, die in Praag op zijn kantoor brieven moest beantwoorden die nooit geschreven waren. Daaraan moest ik denken, toen ik uw brief van 5 november ontving (einde citaat). Trouwens, hebt u De Neef wel eens aan de telefoon gehad? Nou, dan bent u wellicht een van de wei nige gelukkigen die daarin geslaagd is. Zou het voor De Neef, en niet te vergeten bestuurslid Swinkels, niet beter zijn beter zijn, als ze zich bij de Beejekurf. alias het Wespennest bij elke voorstelling als horzels ver kleden. Dan weetje tenminste met wie je te maken hebt. Mensen van Venray, doe iets. Louis Rutten. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Dertien ziekmeldingen na ontslag manager Franssen van De Artiest Ik ga graag iets drinken in de Artiest omdat, sinds deze onder lei ding staat van dhr. Franssen, er een verschrikkelijk gezellig café annex restaurant in Venray bij is gekomen. De ambiance die daar heerst is ori gineel, buitengewoon prettig, de aankleding sfeervol gekozen en het eten is prima. Vanaf het voorjaar dat hij als manager daar is aangesteld is de Artiest alleen maar verbeterd, dit zie je ook aan het groeiend aantal mensen wat naar de Artiest gaat. Tot mijn ontsteltenis lees ik zon dagavond op de kabelkrant dat dhr. Franssen ontslagen is. 'Per 1 maart omdat er een zakelijk verschil was omtrent het juridisch en financieel scheiden van het theater en het theatercafé. Dezelfde man die de zaak over nam toen deze slecht functioneerde en die verantwoordelijk is voor de groei die de Artiest heeft doorge maakt, wordt nu op straat gezet? Wat is hier aan de hand? De criticas ters zullen direct het gelijk naar zich toe trekken dat het bestuur een fout heeft gemaakt door deze onervaren man aan te stellen, maar ze hebben toendertijd een geweldige keuze gemaakt. De woorden van interim voorzit ter de Vilder zijn naar mijn mening wel heel onzorgvuldig gekozen. Ik vind dat de burger recht heeft op meer duidelijkheid omtrent dit tweede ontslag op rij, aangezien de gemeenschap ook nu weer de kosten moet dekken van het onstlag. 'Direct na de bekendmaking aan het personeel;, meldde dertien werk nemers zich ziek', volgens de kabel krant. Dit onderstreept mijn gevoel dat de leiding van de Artiest in prima handen was. A. Versteegh Overloon Stichting Wonen Noord-Limburg organiseert een expositie van Mathieu Berden. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van Wonen Noord-Limburg. Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehouden van 10 januari t/m 29 februari. De openingstijden zijn van maandag-donderdag van 08.30- 17.00 en vrijdag van 08.30-12.30 uur. U wordt uitgenodigd deze ten toonstelling te begroeten. In het jaar 1713 is er sprake van dat in 1712 'eenen verckenskop' ver kocht werd. Deze werd 'reeckening gedoan' in 1713 voor de prijs van 18 stuivers. Op de zevèntiende januari i 1713 werden door de kapelmeester Claes de Wey en Hendrick Lemmen als gildtmeester 'alsnog de perckt gesteld' twee verckenskoppen, deze brachten samen na hogen 14 stui vers op. Dit is het eerste bewijs van het begin van de huidige bestaande Köpkesmert, waar, zoals het woord aan geeft, varkenskoppen werden verkocht bij opbod. Door de jaren heen zijn de var kenskoppen, 'een halve varkenskop' geworden met andere vleeswaren die grotendeels van het varken afkomstig zijn. O.a. leverwordten, balkenbrij, zult, droogworst enz. Dit alles keurig in plastic verpakt, om zodoende te voldoen aan de eisen van de Keuringsdienst voor vlees en vleeswaren. Daar was in het jaar 1712 nog geen sprake van. Zondag na de viering van 11.00 uur is het weer zo ver, de eerste zon dag na de 17e januari zal René de Rüper het vlees aan de man of vrouw proberen te brengen. Tussendoor zullen er enkele optredens plaatsvinden van zang koor St. Cecilia, de Cheerbliekskes en de Joekskapel en er kan gebarakt worden bij het Gilde. Tevens kunt u het gewicht proberen te raden van schalen vlees. Kom gerust eens langs in Maashees en proef de ouderwetse gezelligheid van een eeuwenoude traditie. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Om het nieuwe millennium goed te starten nodigt MMSK St. Petrus' Banden u uit voor het Centennial Concert op vrijdag avond 21 januari. Het programma start om 20.00 uur en wordt voor u gepresenteerd op het podium van het Raayland College, locatie Zuidsingel te Venray. Zoals gezegd zal dit concert muzi kaal in het teken staan van de afge lopen honderd jaar. U wordt door alle octaven van de Raoring Twenties, de jaren 40 van swining Glenn Miller en de Rock and Roll van de jaren vijftig gevoerd. Velen van u kennen nog de beat van de jaren 60, het staccato abba-geluid uit de zeventiger jaen en naturlijk de fortissimo klanken van de laatste decennia. Deze reis door de tijd wordt voor u gebracht door muziek- en majoret- tenshowkorps St. Petrus' Banden. De tamboersectie, het majorettenpe- loton en natuurlijk de blaasmuzi- kanten zullen voor u een wervelende show op de bühne presenteren. Om dit concert nog meer luister bij te zetten zal het Groot Vocaal Ensemble Ars Musica een gastop treden verzorgen. In het programma voor de pauze zullen zij u, van andante tot allegro, een aantal fraaie muziekstukken ten gehore brengen. Het spetterend fine van het concert wordt een gezamenlijk optreden van alle deelnemers! Na afloop van het concert, zo tegen 10.30 uur, kunt u nog even napraten. Onder het genot van een drankje wil het bestuur van de vereniging u bedanken voor uw steun en belangstelling. Een surveillance heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Wilgenstraat een drietal jongeren bekeurd voor het fietsen zonder licht. De in Venray wonende jon gens reden ondanks een waarschu wing van de agenten even later toch weer zonder licht verder, waarna zij een boete kregen van 30 gulden. Mevrouw Bouwmans uit Overloon en de heer Bexkens uit Venray kregen vrijdagmorgen uit handen van Natasja Nooyen en Martijn van den Boom van kle dingzaak New Look in de Grotestraat in Venray respectieve lijk een survivaljas en een body warmer van Marco O'Polo uitge reikt. De twee prijswinnaars gaven het juiste antwoord op de prijsvraag van Marco O'Polo op welke datum de 63.083.454.401 ste seconde zou val len. Juist: 1 januari 2000! Uit de tal loze vakjes en opbergzakken van de jassen werden onder andere een bidon, een minuscule fotocamera en een zaklamp, erg handig voor een survivaltocht, tevoorschijn getoverd. Martijn van den Boom en Natasja Nooyen met in hun midden de twee prijswinnaars: Mevrouw Bouwmans en de heer Bexkens.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9