Vermogensoverheveling aan uw kinderen Goede samenwerking moet leiden tot winstsituaties voor alle partners Kerstboom eruit, kamerplanten erin! Noodmeldpunt tijdens jaarwisseling Theo Weber wint graffity wedstrijd Bij Adecco kaarten winnen voor Euro 2000 Venrode Alcohol Aanhouding melkdief J John Swaghoven, kwaliteitsschilder voor professioneel vakmanschap gin, ?EEL EN MAAS donderdag 30 december 1999 - Pagina 9 Belastingadvies van de maand Inleiding Met name in de dagen rond de Kerst wordt overwogen om vermo gen over te hevelen naar uw kinde ren. Hierbij kan worden gedacht aan een schenking in contanten, maar ook indien er geen financiële mid delen aanwezig zijn aan een schen king onder schuldig erkenning of door middel van een andere metho de en wel verkoop van de blote eigendom van uw eigen woning aan de kinderen. Verkoop blote eigendom van de eigen woning aan de kinderen. Een wijze van schenking die in het verleden veelvuldig is voorgeko men is de verkoop van de blote eigendom van de eigen woning aan de kinderen. Hierbij wordt de woning verkocht aan de kinderen terwijl de ouders zich het recht van gebruik en bewoning voorbehouden. De kinderen zijn dan weliswaar eigenaar en als zodanig in het kadaster vermeld, maar de ouders hebben het recht tot hun overlijden in de woning te blijven wonen. De koopsom die de kinderen ver schuldigd zijn aan hun ouders is afhankelijk van de leeftijd van de ouders. Fiscale voordelen De fiscale voordelen die uit bovenstaande constructie voort vloeien zijn met name voordelen op het gebied van het successierecht en bijkomstig wellicht, afhankelijk van de persoonlijke omstandigheden, op het gebied van de inkomstenbe lasting. De voordelen worden beperkt door de verschuldigde over drachtsbelasting van 6 over het overgedragen deel van de eigen woning. Successierecht Bij overlijden van de ouders erven de kinderen het vermogen van hun ouders. Over deze verkrijging zijn de kinderen, afgezien van een even tuele vrijstelling, successierecht ver schuldigd. Indien de blote eigendom van de woning aan de kinderen is verkocht is hierover geen successierecht ver schuldigd immers de kinderen zijn reeds eigenaar. Wel is eventueel suc cessierecht verschuldigd over de vordering die de ouders terzake van de verkoop van de blote eigendom op de kinderen hebben. Indien er geen aflossingen op deze lening hebben plaatsgevonden bestaat het voordeel uit: 1Het verschil (of deel daarvan) lussen de waarde van de woning op het moment dat de blote eigendom werd verkocht en de prijs die de kin deren hiervoor op dat tijdstip moes ten voldoen. 2. De waardestijging nadat de blote eigendom van de woning werd verkocht. Laten we een en ander met een voorbeeld toelichten. Stel de waarde van de woning bedraagt nu 400.000 terwijl de waarde van de blote eigendom 200.000 bedraagt. Op het moment van overlijden bedraagt de waarde van de woning 500.000. De kinderen verkrijgen de volle eigendom van de woning ter waarde van 500.000 terwijl zij slechts suc cessierecht verschuldigd zijn over de schuld aan hun ouders van 200.000. Uiteraard kunnen de ouders de schuld jaarlijks voor een deel zonder schenkingsrecht kwijt schelden. Indien de blote eigendom niet zou zijn verkocht zou successie- Bij Intratuin Venray vindt u de nieuwste trends op kamerplantenge- bied. De feestdagen weer voorbij, fris van start in het nieuwe jaar 2000. Als de kerstboom en de kerst versieringen weer zijn verdwenen, is het weer tijd voor een geheel nieuwe (voorjaars-)start. Uw kerst boom is weer uit het huis verdwe nen en het is een beetje kaal in huis. Tijd om naar Intratuin Venray, aan de Langstraat 133 te Venray te komen, om daar nieuwe kamerplan ten en lente-accessoires te kolpen. De kamerplantenafdeling is in een geheel nieuw jasje gestoken, zodat het voor onze klanten overzichtelij ker is, welke plant op welke plek dient te staan. De kamerplantenaf deling van Intratuin Venray is in en om Venray al langer bekend vanwe ge haar enorme aanbod, diversiteit en kwaliteit. De laatste trends op het gebied van kamerplanten vindt u bij Intratuin Venray, en ook de juiste pot bij de juiste plant wordt steeds belangrijker voor de sfeer. Vindt u het combineren hiervan moeilijk? Geen probleem, bij Intratuin Venray staan voldoende producten kant en klaar gecombineerd. Planten doen het 't beste als ze het plekje krijgen dal ze verdienen. Alle planten zijn bij het Groene Warenhuis in groe pen verdeeld naar standplaats. Zo dienen de 'duistere figuren' een plekje te krijgen waar geen fel zon licht is, de 'badgasten' hebben graag regelmatig water en natte voeten; de 'zonaanbieders' hebben veel licht nodig, kortom het is een koud kunst je om de juiste plant voor de juiste plek te vinden zonder lang zoeken. recht verschuldigd zijn geweest over 500.000. Dus een besparing van successierecht over een bedrag van 300.000. Inkomstenbelasting. In het kader van de inkomstenbe lasting (voor 2001) verandert er voor de ouders en kinderen bij ver koop van de blote eigendom aan de kinderen niet veel. Voor de ouders blijft de eigen woning regeling, dus belastingheffing conform het huur waardeforfait, van toepassing en de kinderen worden niet belast voor hun eigendom. Omdat de kinderen een schuld hebben aan hun ouders dienen zij rente aan hun ouders te voldoen. Deze rente is in beginsel bij de kin deren aftrekbaar en bij de ouders belast. Dit kan voordelig zijn indien voor de kinderen een hoger inkom stenbelastingtarief geldt dan voor hun ouders. Het tarief over de eerste schijf bedraagt bij de kinderen 35,75 en bij ouders vanaf 65 jaar 17.85 een voordeel derhalve van 17,9 Bij een hoger inkomen van de kinderen terwijl de ouders belast blijvèn in de eerste schijf neemt dit voordeel toe en kan zelfs oplopen tot een voordeel van 42,15 Indien de ouders het niet wenselijk achten dat de kinderen de rente moeten voldoen kunnen zij de netto rente, dus na het inkomstenbelasting voordeel die de kinderen genieten als gevolg van de aftrekbaarheid van de rente, aan hun kinderen terug schenken. Kortom een voordeel die geen van de partijen geld hoeft te kosten. Alleen de belastingdienst gaat er niet op vooruit. Belastingherziening 2001. Wat zijn de gevolgen van de belastingherziening 2001 voor deze constructie? In de vraagstelling dient een onderscheid te worden gemaakt tussen de situatie dal de blote eigendom reeds aan de kinde ren is verkocht en de situatie dat u overweegt de blote eigendom alsnog te verkopen. In het navolgende komt alleen de laatste situatie aan de orde, dus is het nog zinvol de blote eigen dom aan de kinderen te verkopen? Volledigheidshalve dient opgemerkt te worden dat de belastingherzie ning in dit kader alleen invloed heeft op de inkomstenbelasting en niet op het successierecht en de over drachtsbelasting. Inkomstenbelasting Verkoop blote eigendom aan de kinderen. Uit het voorgaande blijkt dat de huidige eigen woning regeling dus Uiteraard is Intratuin Venray ook weer voorzien van een compleet nieuwe collectie potterie en lente- accessoires. Simpele potterie voor huiskamer en slaapkamer komt steeds meer in. Met name de ooster se potterie is zeer populair. Geglazuurde potten in bruine .en chinees-rode aardetinten zijn weer helemaal terug; ook op interieurge bied vinden we de oosterse invloe den terug dit voorjaar. Comfort har monie en ontspanning zijn de trefwoorden bij Intratuin Venray. De spiritualiteit van het oosten wordt gecombineerd met de vrolijke voor jaarssferen mensen worden er steeds meer van bewust dat de simpele din gen in het leven zo belangrijk zijn. Spiritualiteit, op zoek gaan jaar je eigen ik, ontspanning, in balans zijn. je omringen met de dingen die je mooi vindt, flexibele werktijden, thuis werken, puur genieten in je eigen omgeving. Kortom een bezoek aan de kamer plantenafdeling van Intratuin Venray is meer dan de moeite waard. Vanaf week 1 wordt het nieuwe Intranova-magazine boordevol aan biedingen en tips weer uitgegeven. Indien u het magazine niet ontvangt dan kunt u dit gratis afhalen bij de klantenservice van Intratuin Venray: Graag tot ziens in ons groene kamerplantenparadijs aan de Langstraat 133 te Venray. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard belastingheffing over het huurwaar de forfait, van toepassing is onge acht of de blote eigendom aan de kinderen is verkocht. Vanaf 1 janu ari 2001 zal. indien er niet alsnog op dit terrein wijzigingen worden aan gebracht, de eigen woning regeling en dus belastingheffing in box 1 alleen van toepassing zijn indien de ouders de volle eigendom bezitten. Bij verkoop van de blote eigendom is box 3 van toepassing zowel bij de ouders als bij de kinderen. In box 3 vindt belastingheffing plaats tegen een inkomstenbelastingtarief van 30 over een fictieve opbrengst van 4 van het vermogen. Het voorbeeld Waarde van de woning is weder om ƒ400.000. De waarde van de blote eigendom ƒ200.000 en dus bedraagt de waarde van het recht van gebruik en bewoning ook ƒ200.000. Het inkomstenbelasting- tarief in box 1 bedraagt 50 Geen overdracht blote eigendom. Er is inkomstenbelasting ver schuldigd over het huurwaarde for fait i.e. 1,25 van ƒ400.000 of ƒ5.000. De verschuldigde inkomstenbe lasting bedraagt 50 van ƒ5.000 of ƒ2.500. Overdracht van de blote eigendom. Indien geen aflossing van de schuld door de kinderen aan de ouders heeft plaatsgevonden bedraagt het vermogen van de ouders: Waarde recht van gebruik en bewoning ƒ200.000 Vordering op de kinderen ƒ200.000 Totale vermogen ƒ400.000 Inkomstenbelasting verschuldigd over 4 van ƒ400.000 of ƒ16.000. De verschuldigde inkomstenbe lasting bedraagt dan 30 van ƒ16.000 of ƒ4.800. Vermogen van de kinderen: Waarde blote eigendom ƒ200.000 Af: schuld aan de ouders -/- ƒ200.000 Vermogen 0 De kinderen zijn derhalve, gelijk aan de situatie dat geen blote eigen dom is overgedragen, geen inkom stenbelasting verschuldigd. Inkomstenbelasting ouders, zon der overdracht blote eigendom ƒ2.500 Inkomstenbelasting ouders na overdracht blote eigendom ƒ4.800 Jaarlijks inkomstenbelasting nadeel ƒ2.300 Overdrachtsbelasting Op het moment dat de blote eigendom wordt overgedragen dient 6 overdrachtsbelasting te worden voldaan over de waarde van de blote eigendom. In ons voorbeeld 6 van ƒ200.000 of ƒ12.000. Successierecht Het jaarlijkse nadeel in de inkom stenbelasting en het eenmalige nadeel van de overdrachtsbelasting enerzijds dient te worden afgewo gen tegen het voordeel bij overlijden in de vorm van besparing van suc cessierecht anderzijds. Indien er nog slechts een van de ouders in leven is op het moment dat de blote eigen dom wordt overgedragen en deze ouder heeft twee kinderen zijn de gevolgen voor het successierecht als volgt: In de situatie dat er geen blote eigendom is overgedragen en er geen ander vermogen aanwezig is is successierecht verschuldigd over de waarde van de woning op het moment van overlijden. Indien de waarde van de woning op het moment van overlijden ƒ500.000 bedraagt is derhalve successierecht verschuldigd over ƒ500.000. Bij twee kinderen zal het successierecht ongeveer ƒ28.000 per kind dus in totaal ƒ56.000 bedragen. Indien de blote eigendom wel is overgedragen bedraagt het verschul digde successierecht ongeveer ƒ10.750 per kind of in totaal ƒ21.500. Verschuldigde successierecht zon der overdracht blote eigendom ƒ56.000 Verschuldigde successierecht na overdracht blote eigendom ƒ21.500 Voordeel successierecht ƒ34.500 Conclusie In dit voorbeeld dient het jaarlijk se nadeel van de inkomstenbelasting van 2.300 en de verschuldigde over drachtsbelasting van 12.000 te wor den afgewogen tegen de besparing van successierecht van 34.500. Indien geen rekening wordt gehou den met de tijdstippen waarop de verschillende belastingen moeten worden voldaan kunnen we stellen dat er geen voordeel is te behalen indien de ouder nog (34.500 - 12.000)/2.300 of 10 jaar leeft. Houden we wel rekening met het feit dat de overdrachtsbelasting en inkomstenbelasting op een eerder tijdstip moet worden voldaan dan het successierecht dan zal bij een rentevoet van 5 de looptijd 7 jaar bedragen. Dus indien de ouder ach teraf korter leeft dan 7 jaar is het voordelig de blote eigendom over te dragen en leeft de ouder langer dan is het nadelig om de blote eigendom over te dragen. LJit bovenstaande volgt dat diver se factoren, zoals onder andere de leeftijd van de ouder(s), het vermo gen van de ouder(s) en de waarde(ontwikkeling) van de eigen woning van belang zijn voor de afweging of het fiscaal gunstig is de blote eigendom van de eigen woning alsnog aan de kinderen over te dragen. Door de introductie van het belastingplan 2001 zal het over het algemeen fiscaal minder interes sant zijn deze constructie toe te pas sen, hetgeen uiteraard niet wil zeg gen dat het, afhankelijk van de individuele omstandigheden, fiscaal niet gunstig kan zijn. Drs. H.J.M.J. Verbaandert Belastingadviseur A A Venray. De Lions Club Venray heeft dat al tien jaar tot haar leidraad gemaakt bij het organiseren van een veiling in antiek en curiosa ten behoeve van een vakantie voor kinderen die aan spierdystrofie lijden. Dat laatste is een ramp. In mijn beeld moeten kin deren spelen, sporten, fietsen en actief te zijn. Ik weet hoe mijn vrouw en ik onze drie jongens daar in altijd hebben gestimuleerd. We hebben in de vakanties lange berg wandelingen gemaakt, uren door de duinen gelopen en 's zomers zijn we veel op"het water geweest, zeilen, waterskiën, zwemmen. En naar schoot moesten ze fietsen, ook al was het weer koud of nat. Dat lijken gewone dingen, maar soms wordt je met je neus op je geluk gedrukt als je ouders tegen komt waar van één van hun kinde ren dat allemaal niet kan. Ik weet wat voor zorgen dat geeft. Ik weet ook hoeveel anderen zich ook vaak inspannen om die kinderen in aanra king te brengen met sport en spel. De zeilschoot waar onze jongens hebben leren zeilen organiseert jaar- Alle flexwerkers die recentelijk uitgezonden zijn door Adecco krij gen de kans om kaartjes te winnen voor voetbalwedstrijden tijdens Euro 2000, het Europees Kampioenschap voetbal, dat de komende zomer in Nederland en België wordt gehouden. Adecco is één van de official supplier van dit toernooi. De uitzendorganisatie zal hiervoor 3200 vrijwilligers werven en trainen. Voro alle ruim 21.000 flexwerkers ligt bij de vestiging waar ze inge schreven staan een cap klaar. Deze cap draagt zowel het Adecco- als het Euro 2000 logo, en heeft op de gesp een nummer staan. Dit unieke cijfer geeft kans op de voetbalkaartjes. Een notaris zal in het voorjaar de trekking verrichten. Als official suppier is Adecco inmiddels gestart met de werving van vrijwilligers. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via de Adecco Euro 2000 website en door middel van de inschrijfformulieren die bij de Adecco-vestigingen klaar liggen. Er worden vooral kandidaten gezocht in de omgeving van de speelsteden Rotterdam, Amsterdam, Amhem en Eindhoven. De vrijwilli gers worden ingezet in en rond de speelsteden en stadions. Er zijn diverse functies te vergeven. De meest voorkomende zijn chauffeurs (BE), hostesses, medewerkers voor accreditatie en controle, en mede werkers op het gebied van media- ondersteuning. Aanmelding is mogelijk tot medio januari, waarna de selectieprocedure begint. De belangrijkste waarover een vrijwilliger moet beschikken zijn representativiteit, motivatie en enige talenkennis. De geselecteer den nemen vervolgens deel aan een trainingsprogramma, zodat zij goed beslagen ten ijs zullen komen. Hef adres van de Nederland wer- vings'-website van Adecco is: http://euro2000.adecco.nl De eerstvolgende repetitie is woensdag 5 januari a.s. om 20.00 uur bij zaal Thielen. Afmeldingen bij Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. Agenda 27 feb.:opstoekmatinee Wij zijn op zoek naar uitbreiding van ons koor en willen graag nieuwe sopranen, mezzo's en alten verwel komen. Heb je zin in zingen en denk je dat je het bij ons koor wel naar je zin zult hebben dan nodigen we je van harte uit geheel vrijblijvend enkele repetities bij te wonen. Bel voor verdere informatie even met onze voorzitter, Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. Een 29-jarige inwoner uit Blerick is in de nacht van zaterdag op zon dag bekeurd wegens rijden onder invloed van alcohol. De man werd gecontroleerd op de Engelseweg in Overloon. Na de ademanalyse kreeg hij een rijverbod van twee uur en een boete van ƒ390,- opgelegd. lijks 2 weken zeilen voor gehandi capten. Het leiden van zo'n kamp geeft heel veel voldoening. En hoc key, een andere tak van sport die in ons gezin populair is, kent ook G- hockey. hockey voor gehandicapten. En ouders van gehandicapte kinde ren vinden het een feest te weten dat hun zoon of dochter bij die activitei ten goed wordt begeleid en kunnen zo zelf ook eens rust nemen. Want de zorg voor een gehandicapt kind betekent wel nooit rust en altijd extra verantwoordelijkheid. De Lions Club Venray heeft dat begrepen en veilt in 2000 voor de 11e keer antiek en curiosa om aan kinderen met spierdystrofie een week vakantie aan te bieden op Texel, waar een accommodatie is die speciaal voor deze kinderen is ingericht. Dat is niet alleen vakantie voor die kinderen, ook voor hun ouders en verzorgers. De veiling Los van het uitstekende doel is deze veiling in 10 jaar uitgegroeid tot een evenement van formaat De Kwaliteitsschilder John Swaghoven heeft zich onlangs gevestigd aan de Dr. Kortmannweg 20 in Venray. John Swaghoven is gespecialiseerd in behang- en schil derwerk. De Venrayse schilder werkt volgens vijf principes: kwali teit, persoonlijke aandacht, flexibili teit, deskundig advies en perfecte uitvoering. John Swaghoven is bepaald geen nieuwkomer in het vak; hij kan bogen op een ervaring van ruim 32 jaar. De laatste jaren werkte hij als bedrijfsleider bij een groot schil dersbedrijf. "Daarbij kwam het accent steeds meer op het organisa torische vlak te liggen. Ik was steeds minder bezig met schilderen en begon de creativiteit van het vak te missen", verklaart kwaliteitsschilder John Swaghoven zijn stap naar het zelfstandig ondernemerschap. John Swaghoven is gespeciali seerd in wandafwerking: behang- en schilderwerk, inclusief sierlijsten en lambrizering. De Kwaliteitsschilder zorgt niet alleen voor een perfecte uitvoering, maar ook voor een advies op maat. "De klant weet meestal precies wat het resultaat moet zijn", weet John Swaghoven. Hij zorgt vervolgens voor een per soonlijk kleur- en verftechnisch advies én zorgt dat de wensen wor den gerealiseerd. Uiteraard kunnen tegelijk ook deuren en kozijnen worden geschilderd, zodat de ruimte als het ware een metamorfose ondergaat. Tevens kunnen stenen- en tegel vloeren in het plan worden betrok ken. Met een decoratieve coating- techniek op basis van 'chips', verfsnippers. worden de vloeren voorzien van een slijt- en krasvaste laag in exact de gewenste kleurstel ling. "Het effect is verbluffend. Momenteel wordt deze techniek vaak toegepast op witte tegelvloe ren". weet Swaghoven. Najaar en winter zijn uitermate geschikte perioden om behang- en onderhoudsbinnenschilderwerk te laten uitvoeren door de 'winterschil- "Politie Venray daagt jou uit!!!" Met die kreet daagde de politie van Venray, Venrayse jongeren uit om de De politie Land van Cuijk heeft dinsdagmorgen een 23-jarige inwo ner van Overloon aangehouden. Hij wordt ervan verdacht op 20 decem ber jl. bij een bedrijf in Rijkevoort zuivelproducten te hebben gestolen. Tijdens het verhoor bekentTe hij dat hij deze diefstallen meerdere malen heeft gepleegd. De man is in verze kering gesteld. waarvoor mensen uit de verre regio naar Venray komen. Antiek en curiosa liggen goed in de markt en het aanbod op deze veiling is van een relatief hoog gehalte. En alleen al de veilingmeester is het bezoeken van deze veiling waard. Maar daarnaast, ik kocht er al eens twee antieke bidstoeltjes voor f 75,— een chanouka voor f 30,-- en een antieke koperen erwtenpot voor f 25,--. Ik wil maar zeggen: je neemt er altijd wet iets van mee". De veiling voor het goede doel; de veiling voor verkoop van goed antiek en fraai curiosa; de veiling als regionaal evenement in Venray. Prachtig, dat we op deze wijze kin deren met spierdystrofie aan een geweldige vakantie kunnen helpen. En hun ouders indirect Op 25 maart 2000 is er weer de jaarlijkse veiling en vanaf HEDEN kunt U al Uw antiek en curiosa weer bij de Lions Club Venray ter ver koop aanbieden. Zoekt dat partner schap voor meerdere doelen. U ziet mij zeker op 25 maart. Jos Waals, Burgemeester van der'. Particulieren ontvangen dan immers een kortingspremie van 65 gulden per man per dag. Ook klan ten van John Swaghoven kunnen profiteren van deze aantrekkelijke regeling. Uiteraard is John Swaghoven ook hét adres voor buitenschilderwerk. Als enige in Venray is De Kwaliteitsschilder aangesloten bij het Huis Schilder Plan van verffa- brikant Sikkens. Daarbij worden, na een grondige inspectie, de conditie en noodzakelijke werkzaamheden gerapporteerd en wordt een offerte uitgebracht voor de eerste schilders beurt en eventueel vervolgonder- houd in een planmatige aanpak. De voordelen: een woning in optimale staat, ook toekomstige kosten zijn gecalculeerd en garantie van zowel de schilder als van de verfleveran- cier. "Goed onderhoud van een woning is een investering die zich zelf terugbetaalt" is Swaghovens ervaring. "Ik ben een perfectionist", vertelt John Swaghoven. "Pas als de klant tevreden is en ik zelf met trots naar mijn werk kan kijken is de klus geklaard." Voor meer informatie en een vrij blijvende offerte kunt u bellen met De Kwaliteitsschilder John Swaghoven, tel. 0478-515700, fax 0478-515757. receptie van het bureau door middel van graffity van een eigentijds aan zien te voorzien. Beloning: je eigen ontwerp op de muur van het politie bureau. Na de opknapbeurt aan de recep tie van het politiebureau in Venray bleef een muur behoorlijk kaal. Het idee werd toen geboren om de jeugd uit te dagen de muur te voorzien van graffity. Via wervende affiches op scholen en hangplekken werden kunstenaars-in-de-dop aangespro ken hun eigen ontwerp in te leveren. Op woensdag 29 december om 16.00 uur was het dan zover. De winnaar van de wedstrijd, de 18- jarige Theo Weber uit Venray, mocht zijn ontwerp op de muren van het Venrays bureau aan gaan brengen. We willen hierbij nogmaals onder uw aandacht brengen dat er tijdens de jaarwisseling vanaf 23.00 uur in het gemeentehuis (Raadhuisstraat 1) een noodmeldpunt is ingericht. Dit is beschikbaar voor het geval dat het nor male telefoonverkeer tijdens de jaarwisseling onverhoopt niet meer werkt en er sprake is van een noodgeval. U kunt dan naar het gemeentehuis komen, waar medewerkers van de gemeente dan de ambulance, politie of brandweer voor u oproepen. Zij kunnen namelijk gebruik maken van een speciaal telefoonnet. Politie en brandweer Politie en brandweer kunnen tijdens de jaarwisseling zoals gewoonlijk uitrukken. Ze hadden hun zaken in de loop van het jaar al op orde. Alle belangrijke systemen en apparatuur, zoals telefooncentrales en radio- en meldkamers/zijn getest en millenniumbestendig. In de millenniumnacht zijn er wel extra mensen paraat. Niet omdat men rampen verwacht, maar omdat het vanwege de overgang naar een nieuw millennium drukker dan gewoonlijk kan zijn en om voorbereid te zijn als er toch iets mis zou gaan door het millenniumprobleem. 1-1-2 Het landelijk alarmnummer 1-1-2 is uitgebreid getest en is millennium- proof. U kunt overigens aan het normaal functioneren van 1-1-2 een bijdra ge leveren door alleen met dat nummer te bellen als er iets ernstigs aan de hand is. Telefoontjes die niet rechtstreeks verband houden met een noodge val kunnen ertoe leiden dat het alarmnummer overbezet raakt. Hierdoor ontstaat het gevaar dat meldingen over echte incidenten of ongelukken niet doorgegeven kunnen worden. Extra boodschappen niet nodig Wat moet u rond de jaarwisseling aan boodschappen in huis halen? Liggen er op maandag 3 januari wel voldoende producten in de schappen van de supermarkten? De meeste supermarkten hebben met hun toeleve ranciers en de vervoerders testen uitgevoerd om te zien of er problemen ontstaan bij de productie en levering. De uitkomst is dat u gewoon bood schappen kunt doen en dat het vanwege het millenniumprobleem niet nodig is extra inkopen te doen,. Nieuw schildersbedrijf met een bekend gezicht

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9