FRANSOL Zware klus wacht nieuwe wethouder "Scholieren zo veilig mogelijk naar school" Discussieavond is Ouderenhuisvesting millenniumproof? VOOR DE RAAM Mil, PLANTEN, Bil STRUIKEN, OF TOCH FRANSOL ROLLOIKEN? Studenten richten MKB- adviesbureau op Uitbater La Tour in hoger beroep Eerste sportaccommodaties geprivatiseerd Fiets vierdaagse start weer in De Wetteling PMG wil overleg met gemeenten MOGEN WIJ BINNENKORT EENS BIJ U AANBELLEN? >T VEINTROJS LAEVE GETAEKEND Regio levert 406 wapens in De oliebolspecialist van Venray staat weer op het Henseniusplein! I2ÏSELEN MAAS donderdag 30 december 1999 - Pagina 5 'Een nieuw millennium! Zijn ij klaar om de groeiende groep ideren adequaat te huisvesten?' het thema van een informatie- i discussieavond op donderdag l februari in de burgerzaal van !t gemeentehuis in Venray. De avond is een initiatief van de immissie Ouderenhuisvesting :nray, een werkcommissie van de iniorenraad. in samenwerking met gemeente Venray en Venray Wonen. De avond wordt geleid door voorzitter Charles de Vilder van de Seniorenraad. Het doel van bijeen komst is een draagvlak te creëren voor ouderenhuisvesting. Voor de avond zijn drie sprekers uitgeno digd. Toon Broeksteeg, voorzitter van de commissie Ouderenhuisvesting, heeft het over de toekomst van de huisvesting voor ouderen, met name ook de sociale/betaalbare woningen voor ouderen. Wethouder Bert Kersten van Venray legt het beleid en visie van de gemeente Venray uit, met name het volkshuisvestingsplan van 2000-2001 met plaats daarin voor ouderenhuisvesting. Ger Houben, directeur van Wonen Venray, ten slotte heeft het over strategisch woningvoorraadbeheer in relatie tot ouderenhuisvesting bij Wonen Venray. Na de sprekers en een pauze is er een forumdiscussie onder lei ding van Tjeu Wolters uit Oirsbeek, vice-voorzitter van Woningbeheer Schinnen. Hij betrekt de zaal in een discussie over onder andere het Keurmerk Wonen. In het forum heb ben zitting architect Chris Colsen, hoofd afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling Gijs Frencken van de gemeente Venray, directeur Anton van der Heyden van Boncura Horst, directeur Ger Houben van Wonen Venray, Joos Verbeek, bouwkundige commissie Ouderenhuisvesting en directeur Jan Worst van Verhoeven Vastgoed BV in Venray. De Fietsvierdaagse Venray start ok in het jaar 2000 vanuit sport- al De Wetteling in Venray. venals in de voorgaande twee iren is de sporthal het vertrek- eindpunt van de deelnemers. Fietsvierdaagse Venray vindt iats van woensdag 26 tot en met iterdag 29 juli 2000. jHet voornemen om de start en lish weer in het centrum van snray te doen plaatsvinden, kon jor de organiserende Stichting itsvierdaagse niet gerealiseerd rden. "We hadden graag weer lar het Schouwburgplein gegaan", :gt pr-man Johan Philipsen, lelaas waren de horecaonderne- lers aan het plein niet bereid om is voldoende te ondersteunen. Dat iu betekenen dat we een tent zou- in moeten neerzetten en zelf acti- jteiten zouden moeten organiseren n zo'n tent rendabel te maken, irder zouden we middels het plaat- in van afzettingen het centrum luw loeten maken. Naast een flinke istenpost zou het ook een extra elasting betekenen voor de vele rijwilligers. Het zou betekenen dat /e onherroepelijk meer mensen odig hadden gehad. Het chouwburgplein was absoluut een itie voor ons, maar helaas niet albaar. Dan houdt het op." Overigens heeft de Stichting ietsvierdaagse Venray het goede ;1 voor komend jaar bekendge- akt: het Lourdescomité Venray. let de positieve opbrengst van de itsvierdaagse wil de stichting een meerdere kinderen uit Venray :tra in de gelegenheid stellen om bedevaart naar Lourdes te gaan. 1 PMG Milieuservices uit jjj Helmond gaat begin januari over leg voeren met de zes gemeenten over de voortgang van het diftar- iroject. PMG heeft van de emeenten (naast Venray zijn dit "lennep, Meerlo-Wanssum. irgen, Sevenum en Belfeld) het tbod gekregen om als hoofduit- rder van het project te gaan ngeren. Daarover heeft het lèlmondse bedrijf nog geen uit- ijtsel gegeven. Volgens PMG ijn de gemeenten voorbarig 'eest door begin december het intract met de hoofduitvoerders iVL-Sluring en Plastic Omnium op te zeggen. Omdat het proefjaar van het diftarproject nog niet was afgelopen, hadden de gemeente S het contract niet mogen ontbin- 1 den, aldus PMG, Het Helmondse 1 bedrijf zegt dat de balans van het ijaar pas begin 2000 zou wor- m opgemaakt. Lei Heidens: 'Denken in oplossingen' Het CDA-Venray was er sneller uit dan de meeste mensen gedacht hadden. Een week na de ontslag brief van milieu-wethouder Frans Janssen heeft de fractie Ysselsteyner Lei Heidens voorge dragen als zijn opvolger. Iedereen blijkt blij: partij, coalitiegenoten en de andere fracties in de raad. Tijd voor een gesprek met een wethouder in spé. :Ondanks het feit dat CDA-voor- zitter Jan Loonen vorige week nog opgewekt riep 'er staan acht kandi daten klaar', was het toch algemeen bekend dat er slechts twee kandida ten voor de post in aanmerking zou den komen: fractie-voorzitter Heidens en raadslid Michiels. Als outsider werd Van de Ven uit Castenray nog genoemd. Loonen ontkende vorige week ook dat er persé iemand uit een van de dorpen wethouder zou moeten worden. Het resultaat van dat weekje denken is, dat Lei Heidens wethouder is geworden en Michiels is doorge schoven naar het fractievoorzitter- schap. ZWARE KLUS Wie is Lei Heidens? De kandi daat-wethouder is 48 jaar, getrouwd, heeft een zoon, woont in Ysselsteyn en werkt sinds 1981 bij de veiling ZON in Grubbenvorst. Begin jaren '90 was hij secretaris van de CDA afdeling Venray, sinds 1994 zit hij in de gemeenteraad en vanaf april 1998 is hij fractievoorzitter van het CDA. Van 1994 tot 1998 was hij lid van de commissies Sociale Zaken en Financiën en sinds 1998 is hij lid van de commissie Algemene Zaken. Maar hoe zit dat met de ervaring op het gebied van Agrarische Economie, Milieu, Sociale Zaken, Werkgelegenheid en Volksgezondheid, kortom 'De Portefeuille' als wethouder? Heidens wacht namelijk een zware klus, een klus waar Janssen zijn tan den op stuk heeft gebeten. Diftar en de herstructurering van de agrari sche sector zijn slechts twee van de loodzware pakketten uit het geheel. Lei Heidens uit Ysselsteyn wacht een zware klus als nieuwe wethou der. Lei Heidens bevestigt dat het werkgebied van Janssen niet zijn commissie-gebied is geweest, maar als fractievoorzitter was hij natuur lijk goed op de hoogte van alles wat er speelde. Hij wist ook waar hij aan begon: "Je kunt niet zeggen dat het makkelijk is, je moet echter niet in problemen denken, maar in oploss ingen. Ik zit zo in elkaar dat als ik een uitdaging zie, ik probeer pro bleem-oplossend te werken. Het wordt zwaar, maar dat wist ik toen ik 'ja' zei.". Er ligt natuurlijk wel wat op hem te wachten. Er zijn behoorlijke zor gen op het platteland en een wet houder moet kijken wat er voor steun vanuit de gemeente gegeven kan worden, want er is natuurlijk ook landelijk beleid. Heidens: "Bovendien heeft de sector ook te maken met 'de markt'. Financieel is het nu een slechte tijd. De gemeente moet zorgen voor deze mensen door middel van flankerend beleid. Makkelijk is het natuurlijk allemaal niet.". En dan is er nog Diftar. Van het woord alleen al krijgen sommige mensen spontaan rooie vlekken in hun nek. Heidens erkend dat er bij Diftar een paar dingen niet goed zijn gegaan, maar: "De lijn die gekozen is, is goed: de vervuiler moet betalen. Er is nu een duidelijk projectmanagement op gezet." Deze, PGM Projectmanagement uit Helmond, krijgt tot 1 april 2000 de tijd om orde op zaken te stellen. Heidens: "Dat had misschien eerder gekund, maar we moeten het nu samen met de andere gemeenten goed op de rails krijgen. Je hebt elkaar hier hard voor nodig, je kunt bijna geen stap meer terug". Heidens benadrukt ook dat zijn portefeuille meer inhoudt dan alleen maar de bovengenoemde gebieden: "Sociale Zaken wordt op het ogen blik onderbelicht en dat hebben de mensen daar niet verdiend. Deze sector lijkt rustig maar er zijn veel nieuwe ontwikkelingen voor bij voorbeeld gehandicapten, in Venray. Bij Sociale Zaken krijgt iedereen echt de aandacht die ze verdienen." LOGISCHE STAP Lei Heidens blijkt iemand die als wethouder, net als in zijn huidige werk, graag in oplossingen denkt. Daarvoor wil hij ook nauw met anderen samen werken. Maar hij weet ook dat een gemeente niet alles kan oplossen: "Ik kijk niet individu alistisch naar dingen, ik doe dat graag samen met anderen. En als ik iets niet kan oplossen, dan zeg ik dat ook gewoon, dat moet je ook dur ven." Zijn overstap naar het wethouder schap en het doorschuiven van frac tie-genoot Michiels naar het fractie- voorzitterschap, noemt Heidens een 'hartstikke logische ontwikkeling'. Waarbij binnen de fractie verzekerd is dat alle taken naar behoren inge vuld worden. Na negentien jaar werken bij Veiling ZON is het een hele stap naar, in eerste instantie, twee jaar wethouderschap. Lei Heidens: "Het is best moeilijk om op korte termijn zo'n omschakeling te maken en ik zal heel eerlijk zeggen dat ik een paar nachten niet zo goed heb gesla pen.". De komende weken gaat hij zich inwerken, en vanaf eind januari gaat hij er 'vol elan aan beginnen.' 'MKB-No-nonsense aanpak eigen maken' Een aantal MBO-, HBO- en WO-studenten heeft samen een nieuw bedrijf opgericht, met als belangrijkste doelgroep het mid den- en kleinbedrijf. De groep constateerde een achterstand op het gebied van informatie- en communicatietechnologie bij de Noordlimburgse ondernemers. Drie redenen daarvoor: - de ondernemer heeft het te druk, - hij Burgemeester Waals sluit cafébar Op last van burgemeester Waals van Venray is vorige week don derdag cafébar La Tour aan de Gouden Leeuw in Venray geslo ten. Het sluitingsbevel geldt tot en met zondag 2 januari 2000. La Tour is gesloten omdat zich in het café in de laatste drie maanden geregeld ernstige ongeregeldheden hebben voorgedaan. Bovendien heeft de exploitant zich diverse malen niet aan de sluitingstijden gehouden. Volgens Waals heeft het bedrijf bij het politieonderzoek geen of onvoldoende medewerking ver leend en wordt de openbare orde in de horecagelegenheid niet voldoen de gehandhaafd. Na voorvallen van mishandeling op 4 september en 13 nocember had Waals de exploitant al gedreigd met een (tijdelijke) sluiting van zijn zaak. Een hoorzitting op 20 decem ber was geen reden om van het slui tingsbevel af te zien. La Tour heeft inmiddels laten weten in beroep te gaan tegen de sluiting. "Alleen met de kermis hebben we een keer de sluitingstijd overtreden", aldus uit bater S. Lichteveld van La Tour. "Maar van die vechtpartijen klopt helemaal niets. Die hebben beslist niet in het café plaatsgevond< straat of in een andt len, andere maar op straat kroeg." Als de sluiting onterecht is dan dient Lichteveld bij de gemeente Venray een schadeclaim in. "In deze tijd van het jaar moet je, net als met de carnavalsdagen, het geld verdie nen", wijst Lichteveld op het gemis aan inkomsten. "Ik heb verschillen de activiteiten georganiseerd, die moet ik nu afblazen." De rol van de politie, die vijf voorvallen bij de burgemeester heeft gemeld, stelt Lichteveld ter discussie. "Het gaat slechts om één agent. De andere politieagenten vinden het ook maar een vreemde gang van zaken." C heeft kennisachterstand, - de kosten van advisering zijn hoog. Vandaar de oprichting van MKB Automatisering. De groep heeft, als prettige gevolg van hun student zijn, de beschikking over de meest recen te kennis en ze kunnen heel flexibel zijn. Voor oprichters en medewer kers zelfheeft MKB Automatisering het voordeel dat ze op deze manier ervaring opdoen als ondernemer, en dat ze met het bedrijfsleven in con tact komen dat hen eventueel later kan gebruiken als kandidaten voor een productieve stage of als werkne mer. P.Schellen: "Het is een gewone onderneming, met Kamer van Koophandel en BTW-nummer, maar onze doelstelling is werkervaring te krijgen." De geplande werkzaamhe den zullen hoofdzakelijk op het gebied van advisering netwerken, internet, hardware, software en pro jectondersteuning zijn. Ambitieus De twee initiatiefnemers zijn P.W.A Schellen en B.G.A.M. Thielen uit Venray. Schellen stu deert economie en won vorig jaar de Rabobank ondernemersprijs in het kader van een project aan het HBO. Thielen studeert informatica op zowel HBO als universitair niveau, heeft al een aantal jaren werkerva ring binnen grote bedrijven en loopt nu stage bij de Rabobank. Het bedrijf profileert zich duide lijk met zijn studenten-achtergrond: "Als Ondernemer moet je je met je voordelen profileren. Het MKB biedt kleinere projecten, kleinere bedrijven en omdat de ondernemers overdag zoveel te doen hebben komen zaken als automatisering vaak pas 's avonds of in het week end aan de beurt. Wij kunnen zonder meerkosten ook in de avonduren en weekeinden aan de gang. Het is de bedoeling van Schellen en Thielen om op korte termijn meer mensen aan te nemen zodat er aan meer projecten gewerkt kan worden. Schellen: "We zijn serieus, we moe ten ook service bieden, maar hoeven er niet koste wat kost veel geld uit te slepen." Accent op realisatie megaproject Raayland College In het programma van de gemeente Venray met betrekking tot de realisatie van infrastructu rele projecten in het jaar 2000 staat vooral het megaproject Raayland College centraal "We willen scholieren zo veilig moge lijk op school en van school weer naar huis brengen", vertelde wet houder Driessen woensdagmor gen. Om de belasting door de voor de Zuidsingel te minimaliseren en de veiligheid voor de leerlingen te vergroten gaat de gemeente onder andere drie toegangswegen naar het Raayland College aanleggen. "Van de 2500 leerlingen van het Raayland College komen er zo'n 2000 per fiets of bromfiets naar school", vertelde projectmanager G. Beijers. "We willen die dage lijkse verkeersstroom zo geleiden dat de singels niet belast worden, maar natuurlijk is dat nooit hele maal te voorkomen." Naast het aanpassen van de (fïets)infrastructuur komt er onder andere ook een voetgangersbrug voor de leerlingen van het Raayland College van en naar de sportvelden Net als in de rest van het land bestond ook in Limburg-Noord in de periode van 13 tot en met 24 december 1999 de mogelijkheid voor burgers om anoniem en zonder strafvervolging een slag- of steek wapen in te leveren bij de politiebu reaus en andere daarvoor aangewe zen lokaties in het land. Inmiddels is de uiteindelijke telling voltooid en is gebleken dat in de regio Limburg- Noord in totaal 319 slag-, steek- en stootwapens ingeleverd. Bovendien werden nog eens 87 wapens die bui ten het generaal pardon vielen inge leverd. De voormalige eigenaren hebben dit anoniem gedaan en zijn volgens een woordvoerder van de politie niet te achterhalen. De politie spreekt van een mooi resultaat... Onder de ingeleverde wapens bevonden zich vlindermessen (63), stiletto's (15), valmessen (25), opvouwbare messen (44), wapen stokken (10) en zelfs een pook van een open haard. Opvallend was ook het aantal degens/zwaarden/sabels, acht stuks in totaal. Onder de wapens die in principe buiten het generaal pardon vielen bevonden zich drie pistolen, twee revolver, twee geweren, vijf gasre- volvers/pistolen, twintig imitatiep- wapens, 19 lucht-, gas- en veerdruk- wapens en 17 partijen munitie. en de sporthal. "Alles draait om het mega-project Raayland College, dat in het najaar van 2001 (augustus, september) gerealiseerd dient te zijn. Het gebouw is als alles volgens planning verloopt voor de start van het nieuwe schooljaar 2001-2002 volledig in gebruik", vertelde wet houder Driessen. LEUNSEWEG Wethouder Driessen vindt het ver der vooral belangrijk dat het cen trum en de wijken ondanks de werk zaamheden goed bereikbaar blijven. "Knelpunt is echter de tweede fase van de herinrichting van de Leunseweg (gedeelte Acaciastraat- Zuidsingel, red.). Het verkeer uit het zuiden zal via een omleidingsroute (Acaciastraat-Plataanstraat) om moeten rijden om op de Zuidsingel te komen." Ook wordt op de krui sing Leunseweg-Zuidsingel een rotonde aangelegd. Met de recon structie van de Leunseweg tussen de Eikenlaan en de Oude Oostrumseweg wordt in 2001 begonnen. TOEKOMST In het jaar 2000 wordt onder andere ook gestart met de derde fase van de herinrichting van de Langeweg, de herinrichting van de Maasheseweg, de realisering van een rotonde op de kruising van de Raadhuisstraat met de Noordsingel en de realisatie van een rotonde op de kruising van de Noordsingel met de Westsingel. Verder vindt er ook een studie plaats naar de inrichtings visie met betrekking tot de Burggraaf, de Oranje- en Bomenbuurt. De riolering, verhar ding, openbaar groen en verlichting in de wijken staan in deze studie (met onder andere een enquête onder bewoners van de wijken, red.) centraal. Momenteel is nog niet duidelijk wat het gemeentelijk standpunt is met betrekking tot de sanering van de Patersstraat. De gemeente wil verder alle VRI-installaties (ver keerslichten) opheffen. Voor het jaarprogramma 2000 is voor de diverse infrastructurele projecten in totaal een bedrag 29,5 miljoen gul den beschikbaar. "Dat de gemeente Venray werkt aan haar centrum zul len de inwoners dan ook nog zes of zeven jaar aan den lijve ondervin den. De werkzaamheden zullen zeker overlast veroorzaken, maar we moeten vooral ook aan de toekomst denken. Als aan de totale herinrich ting gestalte is gegegeven kunnen we er weer decennia mee vooruit", zei wethouder Driessen. Op oudjaarsdag kunt U bij ons de hele dag verse oliebollen krentenbollen en appelbeignets afhalen! Oudjaarsdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur Bedrijven en verenigingen kunnen ook voor hun nieuwjaarsreceptie bestellen. F.H. Geven In het gemeentehuis in Venray zijn vorige week de privatiseringsover eenkomsten voor de sportparken in Oirlo/Castenray en in Merselo ondertekend. Vertegenwoordigers van de sportstichtingen en wethou der Houba van Venray zetten hun handtekening onder de overeen komst. De sportparken op de kerk dorpen zijn de eerste sportaccom modaties die in Venray geprivatiseerd zijn. In het kader van de gemeentelijke bezuinigingsope ratie KEERpunt werd in 1996 beslo ten om het beheer en onderhoud van de gemeentelijke accommodaties over te dragen aan de verenigingen. Het traject werd eind 1997 in gang gezet. Na de privatisering van de sportparken op de kerkdorpen zijn achtereenvolgens sportpark De Wieën, de binnensportaccommoda ties en de overige welzijnsaccom- modaties aan de beurt.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5