Subsidies voor Powerman Holland Stichting streeft naar behoud monumentale gestichtboerderij f25 - PEEL EN MAAS de Studio een succes Rühl Haegens van Aar en B. Sap gaan samen restanten STUNTVERKOOP Vergunning voor gastouderbureau in Venray 6000 gulden voor Verpleeghuis Beukenrode Subsidie voor kunst werkplaats Berovingen opgelost Dagopvang mor ouderen Vrijwilligers- centrale J Mm y p.st. alles WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Vernieling telefooncel Poging tot oplichting Parochie Venray-Zuid geeft collecte bonnen uit Jenniskens Verkeers ongeval met letsel Iet abonnement op huurders- jerhoud van Wonen Noord- nburg is een groot succes. In nray hebben 35 procent van de urders zo'n abonnement, het- n neerkomt op 1735 woningen, or dit service-abonnement, dat Venray al twee jaar geldt, beta- huurders 7,50 gulden per and. Daarvoor verzorgt Wonen ord-Limburg een groot aantal ine klusjes die normaal voor rekening van de huurder komen. Tol de werkzaamheden die onder het abonnement vallen, behoren onder andere het afstellen en ver vangen van scharnieren en sluitin gen van deurtjes van het aanrecht- blok en de bovenkastjes, het ontstoppen van rioleringen, afvoe ren en leidingen en het vervangen van de doucheslang of -stang en de handdouche. Het abonnement blijkt voor veel huurders een uitkomst. Wonen Venray gaat overigens met een pakket aan maatregelen de pro blemen in woonwijken te lijf. In een nieuwe wijkvisie. worden de proble men geanalyseerd om vervolgens met de gemeente Venray en de wijk bewoners te overleggen hoe de pro blemen integraal aangepakt kunnen gaan worden. Wonen Venray maakt hiervoor een startnotitie. De wijken Brukske en Veltum gaan als pilot dienen. De startnotitie moet eind dit jaar klaar zijn, waarna Venray Wonen met de gemeente en de bewoners in gesprek wil. Wonen Venray wil zich in de toekomst niet alleen meer beperken tot het beheer van woningen. De-woning vereni ging wil ook nadrukkelijk de aan dacht vestigen op zaken (zoals onderhoud van groen en mogelijk heden voor jongeren) die de woon sfeer in een buurt of wijk bepalen. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur De Provincie Limburg heeft de ichting Kunst Werk Plaats in :nray "een subsidie van 52.500 ilden toegekend. Het is een bij voor de verbouwing en iting van een eigen kunst maats voor (ex-)cfienten van ncent van Gogh Instituut in ■nray. In die werkplaats kunnen deelnemers onder begeleiding met kunst in de weer zijn. ay *9 anVÖVbïS Met de aanhouding van een Imonder van 20 en een man zon- vaste woon- of verblijfplaats van jaar oud heeft de politie van urne-Asten-Someren vijftien rovingen bij pinautomaten opge- it. De twee verdachten werden op terdagavond 11 december aange- uden nadat zij in Someren een in onder bedreiging van een sp)pistool beroofd hadden van fl. 5,=. Na de aanhouding werd een derzoek gedaan omdat er in de igeving ook soortgelijke overval- i hadden plaats gevonden, ileindelijk bekende een van hen ftien overvallen bij pinautomaten, ze overvallen zijn gepleegd in tenen, Geldrop, Venray, Boxmeer, yk, Veghel en Someren. In enkele vallen sloegen en schopten zij hun ichtoffers. De verdachten traden :eds samen op en hebben bij de ervallen tussen de vier- en zesdui- ind gulden buitgemaakt. De twee rdachten zitten nog in bewaring. :t onderzoek is gedaan in samen- irking met de Politie Limburg- iord en Brabant-Noord. Voor het project Dagopvang zoekt nthese enthousiaste vrijwilligers een en/of meer dagdelen per eek beschikbaar zijn - affiniteit hebben in het werken et ouderen over creatieve vaardigheden schikken voor een groep een warme maal- kunnen bereiden - zelfstandig kunnen functioneren. Wilt u reageren of wilt u meer formatie, ben dan met Synthese nray, tel. 517317. U kunt vragen ar Ankie Bongers. In verband met de feestdagen is vrijwilligerscentrale gesloten tot met maandag 3 januari. 40 mille van NOC*NSF Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft de Stichting Powerman Holland een subsidie van 40.000 gulden toegekend voor de organisatie van het evenement dat in het weekeinde van 7 mei 2000 weer in Venray plaatsvindt. Daarnaast heeft het NOC aan het ministerie van VWS (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) een positief advies afgegeven om het wereldkampioenschap duathlon in 2001 naar Venray te halen. Om dit, in een voortraject, professioneel aan.te sturen heeft het NOC*NSF dan ook een positief advies afgegeven voor een bijdrage in de acquisitiekosten die de Stichting Powerman afgelopen jaar heeft gemaakt en in 2000 nog zal moeten maken. NOC*NSF neemt dan ook een bijdrage van 50 procent van de totale acquisitiekosten, 22.500 gulden, voor haar rekening. De Provincie Limburg heeft de Stichting Powerman Holland al een bedrag van 50.000 gulden toege kend voor het organiseren van het WK 2001 in Venray. De gemeente Venray geeft eind februari/begin maart uitsluitsel of het financieel bijdraagt aan dit evenement. De financiële bijdragen stemmen John Raadschelders, de voortrekker van het evenement, tot tevredenheid: "Het bewijst eens temeer de boven regionale uitstraling die het evene ment heeft. Het gaat om een visite kaartje voor Nederland in een sport die wijd vertakt is over de hele wereld. Voor de WK in 2001 geldt dit natuurlijk in een nog sterkere mate. Het wereldkampioenschap heeft de hoogste status die dit eve nement maar kan krijgen. Powerman Holland Duathlon Venray heeft de afgelopen jaren steeds meer nationaal, maar zeker ook internationaal, aanzien gekre gen. De steun die we nu van de pro vincie en het NOC*NSF krijgen, bevestigt dit nog maar eens." CONGRES De Stichting Powerman Holland krijgt verder van de provincie Limburg nog een subsidie van 10.000 gulden voor de organisatie van een internationaal jeugdkamp en congres van 5 tot 8 mei 2000 in Venray. De activiteiten zijn gericht op jeugdigen van 14 tot en met 20 jaar uit zeventien Europese landen en op hun coaches. De activiteit bestaat uit een combinatie van duathlontrainingen en congreson derdelen. Er wordt aandacht besteed aan wederzijdse uitwisseling van ervaringen en culturele uitwisseling. Aan het jeugdkamp nemen 250 jeugdigen en 40 begeleiders deel. Een kinderboerderij op St. Anna? DONDERDAG 30 DECEMBER 1999 - NR. 52 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG De Venrayse kloosters en instel lingen waren in het verleden grote zelfstandige instituten die vrijwel geheel in hun eigen levensonder houd konden voorzien. Ze bezaten veel grond, akkerland en weide gronden zodat we gerust van 'groot grondbezitters' kunnen spreken. St. Anna en St. Servaas bijvoorbeeld bezaten samen in Venray meer dan 100 Ha grond. Het boerenbedrijf was dan ook een belangrijk onder deel van deze gestichten en de instellingseconomie was in grote mate afhankelijk van de bedrijfsre sultaten van de gestichtboerderijen die groot en ruim waren opgezet. In Venray zijn nog drie van zulke boer- bekende merken slechts I week Oud gemeentehuis Grote Markt Venray derijen overgebleven. Op de eerste plaats is dat de voormalige klooster boerderij van Jerusalem, thans con ferentie- en partycentrum de Witte Hoeve. Maar door de vele bouwkun dige ingrepen is het oorspronkelijke karakter voor een groot deel verlo ren gegaan. De twee andere nog res terende klooster- of gestichtsboerde rijen zijn die van St. Servaas en St. Anna. In tegenstelling tot de Witte Hoeve verkeren deze hoeven nog steeds in hun oorspronkelijke vorm. De St. Annaboerderij nog oorspronkelijk Met name de boerderij op St. Anna is nog helemaal gaaf en Stichting Stadspark Venray bepleit daarom het behoud van dit gave en unieke Venrayse monument. Boerderij en bijgebouwen vormen met de omringende omgeving een harmonisch geheel, een ensemble van idyllische schoonheid. Aangekomen op deze plek waant de wandelaar zich ver van de bewoon de wereld, terwijl die in werkelijk heid toch zo nabij is. Een plekje van rust en stilte, van harmonie en even wicht en deze plekken zullen in de toekomst, naarmate Venray verder verstedelijkt, steeds schaarser wor den. Laat ons daar zuinig op zijn en laten we hopen dat we er in slagen dit mooie geheel voor de ondergang te behoeden. Behalve voldoende maatschappelijk en politiek draag vlak is ook een zinnige herbestem ming van het geheel daartoe een vereiste. Werkgroep In maart van het afgelopen jaar presenteerde Stichting Stadspark haar structuurvisie voor het St. Annaterrein en lanceerde daarbij het idee om hier een kinderboerderij te beginnen. Daartoe zijn reeds de eer ste haalbaarheidsverkenningen uit gevoerd en de resultaten zijn hoop vol. Onder auspiciën van de Stichting gaat binnenkort een werk groep nader aan de slag en graag willen we u over de voortgang van dit project blijven informeren. Heeft u vragen, suggesties of anderszins, dan kunt u altijd contact met de Stichting opnemen. Het secretariaat is gevestigd: Eneelenstraat 8, 5801 RT Venray. tel. 581191. B&W van Venray zijn van plan een vergunning te verlenen voor de oprichting van een Gastouderbureau in Venray. Het gastouderbureau is een initiatief van de Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK) en komt voort uit de nadrukkelijke wens voor een verdere verbreding van het aanbod aan kinderopvang. De vergunning wordt in eerste instantie tot en met 30 november 2004 afgegeven. Volgens het SSK kan niet aan alle huidige behoeften om kinderopvang binnen de reguliere kinderopvang en buitenschoolse opvang worden tege moetgekomen. Steeds vaker blijkt er behoefte te zijn aan opvang op tij den die niet binnen de openingstij den van het kinderdagverblijf pass- sen. Ook kunnen ouders uit bijvoorbeeld ideële overwegingen ervoor kiezen om hun kinderen te laten opvangen in een gezinssitu atie. Tenslotte kunnen ook wacht lijsten bij het kindercentrum worden beperkt wanneer kinderen, eventu eel tijdelijk, in een gastouderopvang kunnen worden geplaatst. Een voor deel voor de ouders is dat bij deze vorm van opvang van kinderen dezelfde Fiscale voordelen gelden als bij gebruikmaning van reguliere kinderdagverblijven. De SSK ver wacht 25 bemiddelingen per jaar in Venray te kunnen realiseren. Verpleeghuis Beukenrode in Venray werd vorige week aange naam verrast met een cheque van 6000 gulden. Dit geld was bij elkaar gebracht bij de opening van de nieu we locatie van Van Neerbos Bouwmaterialen op de Spurkt in Venray. In plaats van de gebruikelij ke bloemen en cadeaus hadden aan nemers, leveranciers en andere ken nissen een geldelijke bijdrage geleverd. Het geld wordt door Beukenrode aangewend om een mobiele keuken aan te schaffen. Op de foto van links naar rechts T. van Duijnhoven en R. Wilms (beiden van Van Neerbosmevrouw Thuijls en mevrouw J. van Lanen respectieve lijk bewoonster en manager zorg van Beukenrode). In de nacht van zaterdag op zon dag heeft de politie twee 18-jarige mannen aangehouden op verden king van vernieling van een tele fooncel. Na een melding nam de politie poolshoogte bij de telefooncel die op de hoek Veltumse kleffen/ Weg in de Berg staat. De hoom en het snoer van de betreffende telefoon was bij komst van de politie vernield. De 18-jarige Heerlenaar werd aange houden als verdachte van de vernie lingen en de 18-jarige man uit Ysselsteyn werd gehoord als getui ge. Na het opmaken van het proces verbaal zijn beide mannen in vrij heid gesteld. INTERIEURSTYLISTEN CO lO CM O Cv! O oo CO LO LO CO to _l co cc LU DC I- Z LU Q- In de Studio kunnen wij op een persoonlijke maar bovenal creatieve verrassende manier vormgeven aan uw interieur. Het persoonlijke is samen met u, in alle rust. Wij hebben daarom gekozen voor advisering op afspraak. Wij maken voor u een kleurenplan, gecombi- neerd met alles op het gebied van tapijt- en raamdecoratie, zoals bijzondere zonwering en een aparte collectie gordijnen, Dit samen in een perfecte kleurencompositie. Op vrijdag en zaterdag zijn wij open. loop eens binnen en proef onze sfeer en bent u geïnteresseerd, maken wij een afspraak Accountantskantoor B. Sap uit Boxmeer gaat met ingang van 1 januari 2000 samen met Rühl Haegens van Aar in Venray. Beide kantoren gaan zich presenteren onder de naam Rühl Haegens van Aar. Door de samenwerking ont staat een adviesorganisatie met 35 medewerkers en twee vestigings plaatsen, respectievelijk in Venray en Boxmeer. De nieuwe organisatie kent afde- Een Venrayse ondernemer heeft woensdag bij de politie melding gemaakt van het feit dat hij een valse factuur heeft gekregen van een uitgeverij genaamd Ten Have uit Veendam. Het Venrayse bedrijf zou ruim a450,00 moeten betalen voor aan advertentie in een bedrijfsblad. Deze advertentie opdracht is echter nooit gegeven. De politie waarschuwt onderne mers niet klakkeloos dergelijke rekeningen betaalbaar te stellen. Bij een eventuele onterechte factuur wordt ondernemers gevraagd daar van melding te doen bij de politie. Bij meerdere aangiftes kan dan een strafrechtelijk onderzoek worden gestart. lingen Registeraccountants, Accountants-Administratieconsu lenten, Belastingadviseurs, Manage- mentconsultants en Automa tiseringsadviseurs. Door het brede dienstenpakket kan Rühl Haegens van Aar zijn klanten zowel in de breedte als kwalitatief optimaal van dienst zijn. De heer B. Sap was eer der van 1985 tot 1995 in dienst bij Rühl Haegens van Aar. In die tijd werkte hij intensief samen met de huidige directeur de heer L. Haegens. Belangrijke overweging voor de hernieuwde samenwerking in de huidige vorm is voor B. Sap vooral geweest de mogelijkheid om met het Management Kompas Systeem te kunnen werken. Dat is een door Rühl Haegens van Aar ver der ontwikkeld systeem dat voor de ondernemer in het midden- en klein bedrijf bijdraagt aan vergroting van de winst. Dat gebeurt doordat het snel inzicht geeft in de stand van zaken met betrekking tot de bedrijfsvoering. Daardoor is het voor de ondernemer mogelijk ade quaat te kunnen sturen of bijsturen als dat nodig is. Op initiatief van de Universiteit van Groningen is het Management Kompas Systeem momenteel onderwerp van een proefschrift. Dat betekent dat de verdere ontwikkeling en verbetering van het systeem op wetenschappelij ke basis gebeurt. Drs. F.J.M. Verschuren zal in april 2000 op dit onderwerp promoveren. De parochie Venray-Zuid geeft voortaan collectebonnen iiit zodat kerkbezoekers hun giften op de collecteschaal fiscaal af kunnen trekken. De kerkganger kan voor 25 gulden een vel met twintig col lectebonnen kopen waaraan een kwitantie voorzien van een stem pel van het kerkbestuur zit. De kerkbezoeker heeft daarmee bij dë belastingaangifte een bewijs dat hij het geld heeft afgedragen aan de kerk. De collectebonnen, twintig met elk een waarde van 1,25 gulden, kan de kerkbezoeker op de collecteschaal leggen. De belastingdienst bevestigt dat een kw I tantie van de collectebonnen als bewijsmiddel wordt geaccep teerd. De bijdrage aan de kerk is daarmee aftrekbaar, echter alleen als de giften in totaal minimaal l procent van het onzuivere inko men bedragen. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Bij een verkeersongeval op de A73 ter hoogte van Sambeek zijn zondagavond twee personen gewond geraakt. Bij het ongeval waren zeven auto's betrokken. De rijbaan van de A73 in de richting Boxmeer is ruim twee uur afgeslo" ten geweest. Een 21-jarige inwoner van Venray raakte tijdens een inhaalmanoeuvre de auto die voor hem reed en kwam vervolgens in aanraking met enkele andere auto's die voor hem reden, die ook weer in botsing met elkaar kwamen. Hij kwam uiteindelijk tegen de vangrail tot stilstand. De veroorzaker en een 41-jarige man uit Nijmegen liepen lichte verwon dingen op. De materiele schade was aanzienlijk. De brandweer heeft assistentie verleend bij het oprui men van de ravage. Rond 22.00 uur kon het verkeer weer vrij door over de A73.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11