Geen girale betalingen op 31 december 1999 Medisch Centrum klaar voor de toekomst Het kleine altaar staat j"Tarieven diftar kunnen fors omlaag Nieuw uniform Mannenkoor Jubilarissen Sub Matris Tutela STOMERIJ Oirlonaar gewond Uitwijken voor ree www.s-o-s.nl Jeugddebat in Leunen Gouden Gregoriusspeld Fietser gewond Vechtpartij in Venray >ag PEEL EN MAAS donderdag 23 december 1999 - Pagina 7 Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3 5802 AS Ven ray Tel. 0478-557200 Vervolg voorpagina PARKEERVAKKEN De aanwonenden Van Kempen, Peeters en Van Els plaatsten ook enkele kanttekeningen. Zij vreesden dat zij de Leunseweg met de auto vanaf hun oprit moeilijker zouden kunnen oprijden. Want als de stop lichten verdwenen zijn dan zal het [erkeer veel sneller doorstromen, lok vroegen zij om de aanleg van Leervakken omdat er geen enke- parkeergelegenheid is. fojectleider John Beeren kon dit liet toezeggen. "Omdat de ,eunseweg een ontsluitingsweg is n daarop mogen nu eenmaal geen larkeervakken worden aangelegd." Verder kon Beeren melden dat de Leunseweg op dit traject wordt ver smald van 8 naar 6,8 meter. Daardoor zullen de bermen breder worden. Vooral aan de oostzijde, waar de woningen staan, wordt de berm tot ruim drie meter verbreed worden er acht bomen op geplant. Tijdens de werkzaamheden in het voorjaar zal het verkeer wor den omgeleid via de Acaciastraat en de Plataanstraat. Op de splitsing van de Plataanstraat en de Zuidsingel zullen dan tijdelijk stoplichten komen. Volgens Beijers probeert de |Bgemeente de overlast voor iedereen 11 tot een minimum te beperken. |9"Maar we schuiven steeds verder op Inrichting hartje Venray dus de pijn |||zal steeds meer voelbaar worden, het riool en de weg moeten nu eenmaal over de gehele Leunseweg tot aan het kruispunt met de Paterslaan vervangen worden", zei Beijers die verwacht dat eind 2000 het gehele project zal zijn afgerond. Flexibele IT specialisten >vsteembeheer Windows - NT - Novell bel 0800 - 767 0 767 Een 51-jarige man uit Oirlo raakte in de iate avond van 16 december gewond bij een ongeval op de Rijksweg 273 in Blerick. De man raakte door nog onbeken de oorzaak met de wielen van zijn auto in de berm waarna het voertuig over de kop sloeg en tot tegen een talud tot stilstand kwam. De man liep bij het ongeval schrammen en snijwonden op. Omdat het vermoe den bestond dat de man gedronken had werd er een bloedproef en werd zijn rijbewijs ingevorderd. Een 42-jarige automobilist uit Erp liep in de nacht van zaterdag op zondag rond 01.50 uur diverse verwondingen op bij een eenzijdig verkeersongeval op de Beekweg in Venray. De man moest volgens zijn eigen zeggen uitwijken voor een overste kend ree of hert en raakte van de weg. Zijn personenauto kwam hier bij in een greppel terecht en de man werd uit de auto geslingerd. Hij kwam 20 meter van de auto verwij derd in de berm terecht. Hij werd met enkele gebroken ribben en let- jsel aan zijn oogkas per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Omdat de politie het vermoeden had dat hij ialcohol had gedronken werd hem een bloedproef afgenomen. De uit slag daarvan is vooralsnog onbe kend. Directe hulp bij pc-problemen dagelijks van 9.00 tot 22.00 uur bd 0900 - 767 0 767 On-Line ComputerShop met meer dan 20.000 artikelen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 200 tel. (0478) 530 300 rabobankvo@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Fractie Samenwerking heeft geen vertrouwen in nieuwe start De fracties Samenwerking en 'an de Vorle konden zich dins- lagavond in de gemeenteraads- idering niet vinden in de ver- irdening afvalstoffenheffing 2000 n de aanpassing van de tarieven voor het ophalen van huisvuil. Na een schorsing werd zelfs om een hoofdelijke stemming gevraagd. Verkoeijen en Busser Samenwerking) en Lemmens, Derks en De la Roy (Van de Vorle) moesten daarop het hoofd buigen voor de overige negentien raadsle- len die wel vóór het voorstel temden. "Zonder exacte gegevens over de nzameling in 1999 kunnen wij niet net het voorstel instemmen", zo liet Busser (Samenwerking) weten. Ook het feit dat Venray en de omlig gende gemeenten het contract met W 1VL per 1 januari 2000 omzeggen "in 'er een nieuwe start wordt lemaakt' kon Busser niet over de streep trekken. "De overschakeling naar een andere partner is voor ons absoluut onvoldoende om het voor stel te steunen. Het college heeft wat dat betreft haar krediet bij ons ver speeld." Busser stelde voor om een gesprek te arrangeren tussen de leden van de gemeenteraad en de betrokken partijen, AVL en Plastic Omnium, zodat de raad een oordeel kan vellen over datgene haar in 2000 te wachten staat. Volgens Busser heeft een eigen steekproef uitgewezen dat het werkelijke aantal ledigingen in 2000 lager uitvalt dan wordt aangenomen en dat daarmee het tarief per eenheid "fors omlaag kan". "Diftar lijkt een melkkoe te worden voor de gemeente. Een tweede proefjaar met een nieuwe partner zien wij absoluut niet zit ten." Raadslid M. van 't Reve (D66) vond eveneens dat AVL Sturing in 1999 geen betrouwbare partner is gebleken. Zij vroeg zich af welke garantie de gemeente Venray heeft dat de voorgenomen herstart in 2000 wel succes zal hebben. Het mag volgens haar in ieder geval niet leiden tot een rigoreuze stijging van de afvalstoffenheffing. Wethouder Houba wees op het feit dat een nieuwe afvalstoffen heffing nog dit jaar vastgesteld dient te worden. Gebeurt dit niet dan blijft de oude verordening van kracht en "dat leidt tot een behoorlijk tekort. En dat is voor geen van de partijen wenselijk." Houba wees een gesprek tussen gemeenteraad en AVL en Plastic Omnium resoluut van de hand: "Dat is niet aan de orde en past niet in het geheel." Hij werd daarin ondersteund door T. Kemmelings (PvdA) die van mening was dat dit het werk is van de wethouder. NIEUWE PARTNER De zes deelnemende gemeenten aan het diftar-project (naast Venray zijn dit Gennep, Bergen, Meerlo- Wanssum, Sevenum en Belfeld) hebben PMG Milieuservices bena derd om het systeem van gedifferen tieerde afvaltarieven in de hand te gaan nemen. Het bedrijf uit Helmond krijgt als hoofduitvoerder tot 1 april 2000 de tijd om het sys teem vlekkeloos te laten verlopen. Gaat PMG Milieuservices niet akkoord met het voorstel dan komt een alternatieve oplossing in beeld waarbij PMG samen met Razob (Regionale afvalverwerkingsmaat schappij Zuidoost-Brabant) het pro ject gaat leiden. In die optie dienen Plastic Omnium, dat het container- beheer voor rekening neemt, en MEGA Limburg, dat de nota's ver werkt, bijrollen te gaan vervullen. De zes gemeenten zegden twee weken geleden het vertrouwen in AVL-Sturing en Plastic Omnium als hoofduitvoerders van het project op. Dit was een rechtstreeks gevolg van de vele problemen rond de invoe ring van diftar sinds januari 1999. De Europese Centrale Bank heeft bepaald dat er in de landen van de Europese Monetaire Unie op 31 december 1999 geen giraal betalingsverkeer plaatsvindt, dit in verband met de overgang naar het jaar 2000. Let u op de volgende punten: Op 31 december 1999 kunt u geen electronic banking of spoedopdrachten laten uitvoeren, de opdrachten die u op 31 december opgeeft worden op 3 januari 2000 uitgevoerd. Opdrachten via electronic banking die bij onze bank op 31 december 1999 geagendeerd staan, voeren wij uit op 30 december 1999. Periodieke opdrachten die bij onze bank op 31 december 1999 geagendeerd staan, voeren wij uit op 30 december 1999. 'Huisartsen onder één dak' meerwaarde voor patiënt Zondag vond wederom een suc cesvolle editie plaats van de Kerst-in, georganiseerd door het Venray's Mannenkoor. Een jaar lijks terugkerend cultureel geschenk van het koor aan de Venrayse bevolking. Nadat de kerstman zelf een ronde had gemaakt door het centrum, toog een duizendtal muziekliefhebbers naar de schouwburg om een veel heid van koren en muziekgezel schappen te zien optreden. In totaal traden ruim 400 personen op. HOOGTEPUNT Het hoogtepunt van de middag was tweeledig: Allereerst de presen tatie van het nieuwe kostuum van het Venray's Mannenkoor en het vertolken van een Frans nummer door de bekende Venrayse zanger Geert Pelzer, gezamenlijk met het Venray's Mannenkoor. De nieuwe kledij van het Venray's Mannenkoor kwam maandag weer tevoorschijn tijdens het concert in de schouw burg met het alom bekende Don Kozakkenkoor uit Rusland. Dit con cert was al maanden uitverkocht. Aanleiding van dit concert is het feit dat het Venray's Mannenkoor op 20 december 1909 werd opgericht. Op de dag af dus precies 90 jaar geleden. Ook aanstaande zaterdag zal het koor weer acte de présance geven tijdens de H. Mis van 11.00 uur in de Grote Kerk. De gezangen zullen heel divers worden uitgevoerd in veel verschillende talen. Ook zal Geert Pelzer weer van de partij zijn. Al met al dus en prima start van het jubileumjaar van het 90-jarige Venray's Mannenkoor. Ter gelegenheid van dit jubileum biet het 105 personen tellende koor nu enkele personen de gelegenheid toe te treden als aspirant-lid. Geïnteresseerden kunnen zich don derdags vanaf 19.30 uur melden in zaal Tn den Engel'. De leden van het Venray's Mannenkoor presenteerden afgelo pen zondag hun nieuwe kostuums. Wiel Maas en Jan Versleijen krij gen zondag 26 december de gouden draagspeld van de Gregorius- vereniging en de daarbij behorende oorkonde. Maas en Versleijen vieren die dag hun 40-jarig jubileum als koorzanger van de H. Gertrudisparochie in Oirlo. Na de plechtige hoogmis worden de gou den spelden en oorkondes uitgereikt door pastoor Te Plate. Aansluitend heeft iedereen de gelegenheid om de jubilarissen te feliciteren. Bij eën aanrijding op de Klaproos is maandagmiddag een 10-jarige fietser uit Venray gewond geraakt. De jongen liep licht hoofdletsel en knieletsel op. De aanrijding ont stond toen een onbekende automo bilist op de kruising geen voorrang verleende aan de jongen. De auto mobilist is na het ongeval zonder te stoppen doorgereden. De deuren van het gloednieuwe Medisch Centrum Antoniusveld gingen afgelopen maandag voor het eerst open. De eigenaren, de huisartsen Schmeetz, Schraven, Van Tiel en Van Tiel-Knoppen, het Groene Kruis Noord- Limburg, de fysiotherapiemaat- schappij Cats-Selder en de Venrayse Apothekermaatschap, zijn maar wat trots op de realisa tie van het circa vier miljoen gul den kostende centrum. Op woens dag 29 januari om 11.00 uur wordt de officiële opening ver richt door prof.dr. Crebolder, hoogleraar huisartsengeneeskun- de aan de universiteit Maastricht. Na de officiële opening vindt een open dag plaats. In het Medisch centrum gaan ongeveer 35 men sen werken. De eerste reacties van de patiën ten en het personeel van het centrum zijn volgens huisarts Harry Schraven erg positief. "De assis tentes vinden het bijvoorbeeld erg plezierig dat ze nu meer ruimte heb ben om patiënten te behandelen. Ze beschikken zelfs over een eigen laboratorium. Vooral met betrekking tot de privacy van de patiënten is er erg veel verbeterd." ACHTERGROND De huisartsen Harry Schraven, Marcel van Tiel, Frans Schmeetz en Huisqrtsen, assistentes, fysiothe rapeuten en medewerkers van de apotheek: In hel Medisch centrum Antoniusveld gaan ongeveer 35 mensen werken. Mariëlle van den Acker besluiten in mei 1995 samen een nieuwe locatie van hun huisartsenpraktijk te zoe ken. Al in een vroeg stadium wordt contact gezocht met Janssen Project BV te Venray en met andere beroepsgroepen. De locatie aan de rand van de te bouwen wijk Antoniusveld werd geschikt geacht. In augustus 1995 werd de initiatief groep uitgebreid met de fysiothera peuten van het GCL, het consulta tiebureau van het Groene Kruis en de apothekers Venray, met name Pieter Weerts, apotheker van de Burggraaf. Ook het maatschappelijk werk, de pedagogenpraktijk Venray, de ver loskundigen en de logopediste heb ben een ruimte in het Medisch Centrum gehuurd. TOEKOMST De huisartsen hebben in de afge lopen vijf jaar intensief overleg gevoerd. Dit overleg leidde tot de opzet te gaan werken met twee teams van huisartsen en assistentes die de zorg van de twee praktijkpop ulaties gaan overnemen. Bij het bouwontwerp is met deze situatie ook duidelijk rekening gehouden. De dorpsraden van Leunen, Veulen en Heide organiseren in samenwerking met de stichting LEO(tien) en Synthese een jeugdde bat. Hierbij gaan jongeren uit Leunen, Veulen en Heide met ver tegenwoordigers van de dorpsraden en de gemeente in discussie over wensen, behoeften en mogelijkhe den op het gebied van vrije tijd. Het debat vindt op 28 januari 2000 plaats in het gemeenschapshuis in Leunen. Er zijn twee panels, waarbij het ene panel bestaat uit de verte genwoordigers van de dorpsraden en de gemeente en het andere panel uit een aantal jongeren, die de jeugd van Leunen, Veulen en Heide ver tegenwoordigen. Op de 'publieke tribune' kunnen jeugdigen en andere belangstellenden het jeugddebat volgen, meedenken en meepraten. In een horecagelegenheid aan de Paterslaan in Venray ontstond in de nacht van zaterdag op zon dag een vechtpartij tussen enkele jongeren. De politie arresteerde een 30-jarige man uit Bergen en een 26-jarige man uit Siebengewald. Drie Venraynaren in de leeftijd van 18 en 19 (2x) jaar deden aangif te van mishandeling tegen de ver dachten. In de zaak ontstond er door vooralsnog onbekende oorzaak ruzie en vielen er enkele klappen. De eigenaar werkte de beide ver dachten naar buiten waarna de 30- jarige Bergenaar een ruit van de toe gangsdeur vernielde. De twee verdachten werden overgebracht naar het politiebureau en na verhoor in de loop van de nacht in vrijheid gesteld. De politie heeft de zaak in onderzoek. "We hadden in het verleden te kam pen met ruimtegebrek in onze prak tijken", vertelt Harry Schraven. "Vaak moesten we meerdere patiën ten in één ruimte behandelen. Dat is nu wel veranderd. Ook het parkeer probleem is opgelost. Bij het cen trum zijn 36 parkeerplaatsen aange legd, waarvan drie voor invaliden. Het is een prachtig functioneel gebouw geworden dat goed voor iedereen bereikbaar is. Architect Colsten uit Venray verdient een pluim, want hij heeft de visies en wensen van de verschillende eige naren uitstekend in één gebouw weten in te passen." VOORDELEN Voor de toekomst van de huisart senzorg in Venray is het volgens Schraven goed dat de huisartsen dicht bij elkaar zitten. "Het is een unieke situatie dat we in Venray nu een gebouw hebben gerealiseerd met meerdere disciplines onder één dak", vertelt Schraven. "Iedereen werkt weliswaar zelfstandig, maar we kunnen de patiënt betere zorg leveren omdat een bepaalde huisarts bijvoorbeeld over specialistische kennis met betrekking tot een bepaald ziektebeeld beschikt en we voorzieningen kunnen aanschaffen die voor een huisarts alleen finan cieel niet haalbaar zijn. Maar zo zijn er natuurlijk tal van voordelen voor de patiënt te bedenken." In de Grote Kerk is het kleine neogotisch altaar uit de Bredase St. Annaparochie aangekomen en geplaatst. Nu kan dé restauratie ervan begin nen. Het kleine altaar hoort bij een groter altaar, een neogotische meester werk van architect Pierre Cuypers. Het is een rijksmonument dat dateert uit het begin van deze eeuw en zal binnenkort geïnstalleerd en gerestaureerd worden. Het idee voor plaatsing in de Grote Kerk en voor de restauratie komt van de Stichting Altaar- en Kunstverwerving Grote Kerk. Deze streeft ernaar het cultuur-historische karakter van de Grote Kerk in stand te houden en mogelijk ook door de aanschaf van nog andere kunstwerken te versterken. Afgelopen zaterdag werden enkele jubilarissen van harmonie Sub Matris TXitela tijdens de jaar lijkse Caeciliaviering in zaal De Karlingel in het zonnetje gezet. Toon van Horck (50 jaar muzi kant), Arnold Kuenen (40 jaar muzikant), Wim Pluk (40 jaar muzikant)Herman Verheijen (40 jaar muzikant), Ria Gommans (25 ja^r muzikant), Olav Pijpers (25 jaar muzikant), Huub Moorres (25 jaar muzikant), Anuchka van Els (15 jaar muzikant) en Piet Poels (25 jaar dirigent) ontvingen zaterdagavond een onderschei ding voor hun jarenlange inzet voor de vereniging.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7