FRANSOL Klein milieustation in het Brukske? Hoop op behoud Sint Annapark Parkeerbeleid trucks succesvol Bijna 2,4 miljoen voor onderhoud wegen MULTIFLEX LENZEN Kerstdiner voor bewoners Sint Joriskwartier Ike Busser: "Gemeente een onbetrouwbare partner' Dorpsraad Leunen deelt kaarsen uit H0-H0-H000 WAT GEEFT DE KERSTMAN HET LIEFST CONTACTLENZEN ZONWERINGEN Onderzoek SSK in Veltum Aanrijding in Oostrum Bekeuring fietsers Bonnen Het summum van comfort ONTDEK HET VERSCHIL -EEL EN MAAS donderdag 23 december 1999 - Pagina 5 Omgeving winkelcentrum Brukske krijgt opknapbeurt De gemeente Venray trekt in het aar 2000 bijna 2,4 miljoen gulden it voor het planmatig onderhoud an haar wegennet. "Er is een erschuiving te zien van onder oud aan wegen in het buitenge- ied naar wegen in het centrum", ertelde wethouder Driessen roensdagmorgen. In totaal zijn waalf projecten in het program- ia opgenomen. De reparatie van iet asfalt en oppervlaktebehande- ing van de fietspaden op de ioord- en Oostsingel, het aanpas- en van de inritten en de aanslui- ing van de zijwegen op de Noord- n Oostsingel, het onderhoud aan erhardingen in de omgeving van linkelcentra, openbare gebouwen n zorgcentra en het vergroten an de begaanbaarheid van de rottoirs door het aanleggen van invalidenopritten gelden daarbij als programma-speerpunten. Daarnaast heeft de gemeente nog vier reserveprojecten in haar pro gramma opgenomen. "Indien het budget toereikend is worden ook deze vier projecten in 2000 uitge voerd", aldus Driessen. Uitgangspunt is dat het beschikbare budget niet wordt overschreden. Nadat de schetsontwerpen van de projecten gereed zijn. zal er overleg worden gevoerd met burgers, dorps- en wijkraden, ondernemers en ande re belanghebbenden. In principe wordt voor elk project door de gemeente een informatie-avond belegd. ONDERHOUD WEGEN Het komende jaar wordt onder andere het asfalt van het gemeente lijk parkeerterrein aan de overzijde van het ziekenhuis aan de Merseloseweg onder handen geno men (mei/juni), waarbij ook de toe gang naar het Odapark wordt verbe terd. Verder krijgen de Heidse Peelweg (juni/juli), de Houbenweg (juni/juli), de Breevennenweg (juni /juli), de Overbroekseweg (juni/juli) de Churchillstraat, Gerbrandy- straat. Rooseveltstraat (juni-septem- ber). Bingelkruid (augustus-okto- ber) en de Droesenweg (augustus -september) een grondige onder houdsbeurt. Op de 'reservelijst' staan de Bachstraat, Beethoven- straat, Chopinstraat en de aanpas sing van de spoorwegovergangen in Venray. In het voorjaar van 2000 krijgt ook de omgeving van het winkel centrum Brukske een grondige opknapbeurt. "Ik ben blij dat we daar eindelijk wat gaan verbeteren. Het hele gebied krijgt een grondige face-lift", zei Driesen. Op drie plaatsen rondom het winkelcentrum worden extra parkeerplaatsen gecreëerd. Ook komt er op de toe gangsweg Brukske in de richting van het .winkelcentrum een nieuwe asfaltlaag en komt er aan beide zij den van de weg Brukske een fiets pad met een rode asfaltlaag. Ook de openbare verlichting wordt bijge steld aan de huidige norm. Op het kruispunt bij basisschool De Foekepot komt een verkeersrem- mende drempel. De gemeente Venray gaat het plan fasegewijs, en in overleg met winkeliers en omwo nenden, uitvoeren. Woensdag vond er reeds een informatiebijeenkomst over het winkelcentrumplaats. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL 0478 515010 Onlangs werd via de basischo- len De Keg en Coninxhof en peu lerspeelzaal De Mierenhoop een enquête verspreid vanuit de Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK). Hiermee wil deze stichting nader inzicht krijgen op de huidige en toekom stige behoefte aan professionele buitenschoolse opvang in Veltum. De ouders worden verzocht de vragenlijst spoedig te retourneren. Met de uitslag van het onderzoek wil de SSK op korte termijn een besluit gaan nemen over het al dan niet aanhaken op de modemise- rings- en uitbreidingsplannen van de wijkverenigingen met betrekking tot wijkcentrum 't Schöpke. PROGRAMMA De wijkvereniging kijkt met een goed gevoel terug op een bijzonder goed verlopen activiteitenjaar. Het merendeel van de activiteiten staat ook komend jaar weer op het pro gramma. De wijkvereniging wenst al haar medewerkers, leden en ande re wijkbewoners een prettig kerst feest en een voorspoedig being in het nieuwe jaar. Op het viaduct over de A73 op de Deurneseweg in Oostrum zijn vorige week woensdag om 16.45 uur bij een frontale aanrijding twee personen bekneld geraakt in hun voertuig. De aanrijding ontstond doordat de 65-jarige uit Venray afkomstige automobilist rijdend vanuit de rich ting Wanssum langzaam naar de andere weghelft stuurde. Hierdoor raakte hij met zijn auto de flank van een personenauto, die bestuurd werd door een 55-jarige inwoonster van Horst. Haar auto raakte licht bescha digd. De automobilist uit Venray reed door en kwam steeds verder op de linker weghelft, waar hij even later frontaal tegen een hem tege moetkomend bedrijfsbusje botste. De bestuurder van dit busje uit Well (leeftijd onbekend) raakte bekneld in zijn voertuig, evenals de man uit Venray. Beiden zijn met letsel opge nomen in het ziekenhuis van Venray. Zowel de Deurneseweg als de afrit van de A73 naar Venray werden afgesloten voor alle verkeer. Tijdens een controle op het voe ren van verlichting door fietsers in de gemeente Venray heeft de politie vrijdagavond 24 bekeuringen opge maakt. De controle vond plaats van 17.00 uur tot 21.00 uur en werd uit gevoerd door drie politiemensen. De politie heeft zaterdagavond op het Henseniusplein en het Schouwburgplein in Venray totaal 11 bekeuringen opgemaakt terzake foutief parkeren. De controle vond plaats tussen 20.00 uur en 20.30 uur. "Sinds de invoering bij diftar is er bij de Kiosk een klein milieu station ontstaan. Wat denkt het college hieraan te doen?" Dit zei voorzitter Cor Bijl van het Wijkplatform Brukske dinsdag avond aan het begin van de gemeenteraadsvergadering. Bijl overhandigde vervolgens aan burgemeester Waals een 'zwartboek' over diftar, een map met foto's waarop het afval, dat vrijwel dage lijks rond de containers wordt gedumpt, is vastgelegd. In een brief aan het college van B&W had het Wijkplatform Brukske begin november al haar ongenoegen geuit over de gang van zaken rond de containerunit op de parkeerplaats bij het winkelcentrum. Vrijwel dage lijks liggen er bergen afval naast de containers waarin de bewoners glas, blik. oude kleding en dergelijke Cor B ijl overhandigt aan burge meester Waals het zwartboek. kwijt kunnen. Volgens het wijkplat form dumpen niet alleen mensen in de wijk hun afval daar, maar ook mensen en winkeliers van elders doen dit. "Het is een aanfluiting voor onze wijk als mensen in het Brukske gaan winkelen en telkens langs een grote 'vuilnishoop' moeten lopen", aldus Cor Bijl. Het Wijkplatform Brukske draagt ook eventuele oplossingen voor het pro bleem aan. "Er kan een bord worden geplaatst dat er geen afval naast de containers mag worden geplaatst, de verlichting kan worden verbeterd, de afvalbak kan worden weggehaald of er wordt een beveiligingscamera aangebracht." Zeven jaar geleden werd het Wijkplatform Brukske opgericht. In samenwerking met de gemeente Venray en de bewoners, en een grote mate van zelfwerk zaamheid, werd hard gewerkt om het imago van de wijk op te krikken. Bijl: "Het wijkplatform is er samen met de bewoners in geslaagd om een halt toe te roepen aan de neer waartse spiraal waarin Brukske zich lange tijd bevond. Zodoende is onze mooie wijk de slechte naam groten deels kwijt geraakt." Zo werd ook mede op aandringen van het Wijkplatform Brukske het afval op maandag, woensdag en vrijdag in opdracht van de gemeente bij de container aan de Kiosk opgehaald. "Dit blijkt echter niet het gewenste resultaat te hebben. We hopen nu dat de gemeente met ons probleem aan de slag gaat en dat dit snel tot een oplossing leidt." Stichting Stadspark Venray "Wie wil er nou niet op een landgoed wonen". Met deze opmerking typeerde landschaps architect Karres precies het karakter van het Sint Annaterrein. Zij adviseert de gemeente over de ruimtelijke ont wikkeling van dit parkgebied. Samen met stedenbouwkundig architect Theo van Esch uit Tilburg presenteerde zij onlangs een structuurvisie voor Sint Anna waarbij de grote landschappelijke waarde van het terrein duidelijk werd onderkend. In de komende maanden zullen de studies verder ter hand worden genomen en zal een stedenbouw kundig plan worden ontwikkeld waarna medio 2000 de definitieve beslissing over de toekomst van Sint Anna zal vallen. all-mag-inspr:Evenals vele inwo ners van Venray spreekt ook Stichting Stadspark de hoop uit dat dit schitterende park en veel van de gebouwen voor Venray behouden zullen blijven en dat niet alles zal behoeven te wijken voor ambitieuze nieuwbouwplannen. Bovenstaande foto uit 1981 laat duidelijk zien dat Sint Anna een groene oase is temid den van een steeds verder oprukken de bebouwing. Aan de noordkant begrensd door het zich snel uit breidende bedrijvengebied Smakterheide en aan de westzijde door het plan Den Brabander. De foto is genomen vrij kort na het gereedkomen van de nieuwe pavil joenen Den Heuvel en 't Kempke op de hoek Overloonseweg Noordsingel. HOOFDBREKENS De situering van deze gebouwen Sint Anna is een groene oase temidden van een oprukkende bebouwing (foto uit 1981). vergde aanvankelijk enige hoofd brekens, want reeds in 1975 werd besloten dat de Sint Anna-inrich- ting, met uitzondering van deze nieuwbouw, rond het jaar 2000 zou worden gesloten. De nieuwe pavil joenen dienden daarom op een plaats gebouwd te worden die gemakkelijk van de rest van het ter rein kon worden afgezonderd. En zo voltrekt zich momenteel de uitvoe ring van een beleidsbeslissing die 25 jaar terug werd genomen. Het Sint Annaterrein zal worden ver kocht met uitzondering van deze twee gebouwen. Waarom het toen malige Psychiatrische Centrum Venray (PCV) in 1975 besloot om Sint Anna af te stoten in plaats van de Servaas inrichting aan de Stationsweg, daarover een volgende keer meer. CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND KURSTJENS venray noorderhof 20 tel. 0478 - 550630 S^aWNOENHOOG opgeleide contacteensspeci ïausten'- i De politie in Venray heeft sinds 15 december slechts enkele malen verbaliserend opgetreden tegen vrachtwagenchauffeurs die in de avonduren hun voertuigen in woonwijken parkeren. Sinds half oktober is het verboden om 's avonds en in het weekeinde vrachtwagens in woonwijken neer te zetten. Vrachtwagenchauffeurs kunnen op die tijden hun voertuig parkeren op een speciaal daarvoor ingericht parkeerterrein van Sporttrans op industrieterrein Smakterheide. Daar kunnen op die uren twintig vrachtwagens staan. Bij het ingaan van het verbod, medio oktober, kondigde de gemeente Venray aan het parkeer verbod voor vrachtwagens streng te handhaven. De gemeente is na ruim twee maanden proefdraaien tevre den over het parkeerbeleid voor vrachtauto's. Het aantal geparkeerde vrachtwagens in de bebouwde kom is sterk teruggelopen. Venray wil het strenge regime dan ook voortzetten. Het verbod geldt zowel voor de openbare ruimte als voor particulier terrein. Ook op opritten en dergelij ke zijn vrachtauto's taboe. Op de bedrijfsterreinen mogen alleen vrachtauto's van de betreffende onderneming parkeren. KRITIEK Een aantal Venrayse transportbe drijven en chauffeurs is het niet eens met het beleid en heeft ontheffing aangevraagd. Behalve over de onduidelijkheid over waar ze nou wel en niet mogen parkeren, heeft de groep kritiek op het feit dat het betaald parkeerterrein door een transportbedrijf (Sporttrans) wordt gerund. Ze vinden dat Venray, net als veel andere gemeenten, gratis parkeren op (delen) van industrie terreinen moet toestaan. 21 bewoners van het Sint Joriskwartier werden dinsdagavond verblijd met een kerstdiner. De gast vrouwen van het woonzorgcomplex waren daarvoor een hele dag in de weer geweest om het diner voor te bereiden en 's avonds te serveren. De menukaart voor het kerstdiner werd samengesteld door de jongste kleinzoon van een van de gastvrou wen. Samen met vier gastvrouwen en hun partners genoten de ouderen van een heerlijk diner. Voor de ouderen betekende het een mooie afsluiting van 1999 en een feestelij ke vooruitblik naar het nieuwe mil lennium. Dit geldt eveneens voor de gastvrouwen die met hart en ziel dit stukje vrijwilligerswerk in het Sint Joriskwartier op zich nemen. Als blijk van waardering werd door Synthese, afdeling ouderenwerk, voor deze vrijwilligers, en de vrij willigers van de dagopvang van het Sint Joriskwartier en het project Samen Doendag Ysselsteyn woens dagmorgen nog een bijeenkomst georganiseerd. Om hun waardering te doen blijken, maar ook om het belang van vrijwilligerswerk nog eens te onderstrepen. Personen die geïnteresseerd zijn in vrijwilligers werk kunnen zich aanmelden bij de Vrijwilligerscentrale Venray, tele foon 516995, of rechtstreeks bij een van de ouderwerkers van Synthese, telefoon 517317. Raadslid niet eens met verhoging grondprijs "Mensen worden benadeeld en de gemeente toont zich daarmee een onbetrouwbare partner." De kritiek van Ike Busser (Samenwerking) was dinsdagavond in de gemeente raadsvergadering niet mals. Busser vond het onterecht dat de gemeente Venray bij de verkoop van bouwka- vels in de nieuwbouwwijk De Brabander nu al de verhoogde grondprijzen van het jaar 2000 han teert. "Het tarief 1999 is het tarief 1999 en niet van 2000. Het is ongepast dat mensen, die dit jaar een kavel in het plan De Brabander hebben gekocht, de prijs die geldt voor vol gend jaar moeten betalen. Dat is uw eigen Fitform Re lax fauteuil op maat Sta op *-* Rugverstelling <-> Voetbankje De Bleek 66-68 Venray - tel. 58 48 40 ongepast. We stellen de grondprij zen niet voor niets een heel jaar vast", liet Busser weten. Voor 1999 geldt een grondprijs van 245 gulden per vierkante meter. De Venrayse politiek was vorige maand echter al akkoord gegaan met een verhoging van de grondprijs in de vrije sector naar 298 gulden. De stijging van bijna 22 procent was nodig om het plan De Brabander zonder verlies te kunnen exploiteren. Busser kon zich echter, evenals raadslid De la Roy (fractie Van de Vorle). niet vinden in die verhoging: "Met het vaststellen van grondprijzen wekt de gemeente verwachtingen bij mensen die bouwplannen hebben in een nieuwe wijk als De Brabander. De gemeente probeert er door de verhoogde prij zen te hanteren een slaatje uit te slaan. Voor de kopers betekent dit echter dat zij al snel 10.000 gulden meer moeten betalen voor een bouwkavel." Wethouder Bert Kersten (Ruimtelijke Ordening) was het helemaal niet eens met de kritiek van Busser: "De mensen die hebben meegeloot voor een bouwkavel in De Brabander wisten vooraf de prijs per vierkante meter. Burgers kunnen en willen deze prijzen ook betalen. We hoeven als gemeente niet ten koste van onze eigen financiële positie mooi weer te spelen richting •de burger. De prijzen zijn conform de markt." Kersten wees er op dat de kopers pas in februari of maart, als de koopakte is gepasseerd, hoe ven te betalen. "Dan geldt ook de nieuwe grondprijs. Bovendien heb ik er geen zin om enkele kopers in De Brabander nu te bevooroordelen tegenover de mensen die in 2000 wel 298 aulden moeten neertellen." De verloting van de elf bouwkavels in Leunen is volgens dorpsraad - voorzitter Wim Jenniskens naar tevredenheid verlopen. "Iedereen was erg te spreken over de correcte manier waarop de verloting op 14 december heeft plaatsgevonden", zegt Jenniskens. Er waren 54 autochtonen die zich hadden ingeschreven voor een bouw kavel. "Aan elk systeem kleven natuurlijk altijd voor- en nadelen", meent Jenniskens, "het is nu afwachten of de 'gelukkigen' ook daadwerkelijk willen gaan bouwen op de aan hen toegewezen bouwkavel." De dorpsraad- voorzitter prijst vooral gelukkig met het feit dat de verloting nog voor het nieuwe jaar heeft plaatsgevonden omdat vanaf 1. januari 2000 de grond prijs mét 60 gulden wordt verhoogd. "En dat scheelt voor de uitgelote hui zenbouwers natuurlijk een behoorlijke slok op een borrel"

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5