SpEL EN MAAS de Studio ƒ279. Zalig neejjaor' vanaf de Zuidpool Genomineerden promotieprijs bekend 1*1 Ier Inalfa wederom feeëriek verlicht... Hoeveel lampjes heeft u geteld? Venraynaren genomineerd voor Limburg Business Award Levende kerststal op Grote Markt WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Auto gestolen millennium smoking f Reünie f Basisschool j le Hei Heide Dronken automobilist Jenniskens Allen een zinvol Kerstfeest en samen over de drempel naar 2000 DONDERDA 23 DECEMBER 1999 - NR. 51 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Jan Fleurkens van de Evenaar, het Lekkerste straatje van Limburg en de Industriële Club Venray zijn genomineerd voor de promotieprijs 1999 van Venray Initiatief. Vorige week maakte de jury, bestaande uit wethouder Jan Houba, Ton van der Vet, directeur Ziekenhuizen Noord-Limburg, en Antoine Wintels, directeur Kamer van Koophandel Noord- en Midden- Limburg en Gerrie Swinkels, voor zitter Venray Initiatief, de drie geno mineerden bekend. De jury maakte een keuze uit de kandidaten Mia Janssen van siga renmagazijn Janssen, organisatie van Demo'99, pastoor Jenniskens uit Ysselsteyn, Jan Fleurkens van café-restaurant De Evenaar, Louis Moers, directeur VVV/ANWB, Juniorkamer, Elle Swinkels, Pierre Pijpers, Pedro van der Pasch, mevrouw Dings, juwelier Verlinden, ondernemers van het Lekkerste straatje van Limburg en de Industriële Club Venray. GENOMINEERDEN De drie genomineerden zijn: 1Jan Fleurkens van de Evenaar, vanwege de creatieve manier waar op hij inspeelt op een multiculturele samenleving en het publiek laat kennismaken met gebruiken, eten en muziek van andere culturen. 2) Het Lekkerste straatje van Limburg (zomerkoninkje Dings, De Bokkensprong en St. Joseph Hoeve) in Veulen. Zij zijn een voorbeeld van samenwerking, productontwik keling en modem ondernemerschap in de agrarische sector, waarbij zij nadrukkelijk aan de weg timmeren op het gebied van toerisme en recre atie. 3) Industriële Club Venray, één van de meest actieve ondernemers clubs in Limburg. De ICV zet met name in op technische opleidingen en ontwikkelingen en zet maat schappelijke betrokkenheid om in daden. De uiteindelijke winnaar wordt op donderdag 6 januari tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Venrayse ondernemersverenigingen in Schouwburg Venray bekendge maakt. Vorige week is tussen woensdag avond 20.15 uur en donderdagmor gen 10.30 uur is een groene Renault 19 gestolen vanaf de parkeerplaats bij de Cirkel. De waarde van de auto is niet bekend. INTERIEURSTYLISTEN co lo CM O ■*- CM O CD CO co lO CD LO r- zo _J CO cc LU cc H Z LU CL In de Studio kunnen wij op een persoonlijke maar bovenal creatieve verrassende manier vormgeven aan uw interieur. Het persoonlijke is samen met u, in alle rust. Wij hebben daarom gekozen voor advisering op afspraak. Wij maken voor u een kleurenplan, gecombi neerd met alles op het gebied van tapijt- en raamdecoratie, zoals bijzondere zonwering en een aparte collectie gordijnen. Dit samen in een perfecte kleurencompositie, Op vrijdag en zaterdag zijn wij open, loop eens binnen en proef onze sfeer en bent u geïnteresseerd, maken wij een afspraak ook verhuur STEENSTRAAT 60, BOXMEER TEL. 0485-576226 Vredepeelse Nicole van Lipzig op Antarctica Tegelzetter Harrie Rongen en bakker Pierre Pijpers Bakker Pierre Pijpers en tegel zetter Harrie Rongen uit Venray zijn genomineerd voor de BOV Limburg Business Award 2000. De award is een initiatief van Junior Kamer Nederland in samenwerking met Ernst Young, Kamer van Koophandel en de Provincie Limburg en wordt uitgereikt aan de Limburgse ondernemer die het meest grensverleggend onder neemt. Ruim 3500 Limburgse onderne mers zijn aangeschreven voor deel name aan de Beste Ondernemers Visie (BOV) Limburg Business Award 2000. Ongeveer 80 onderne mers reageerden op het eerste ver zoek om een algemeen vragenfor mulier in te vullen, ruim de helft daarvan vulde in een tweede ronde een enquêteformulier in. Aan de hand van de daarmee verzamelde gegevens heeft een onderzoeksinsti tuut van de Rijksuniversiteit Limburg de tien genomineerde Limburgse ondernemers bekendge maakt. Voordat de winnaar van de BOV Limburg Business Award 2000 op 11 februari 2000 tijdens een gala-avond bekend wordt gemaakt, worden de tien genomineerden nog een keer geïnterviewd door een des kundig team. Aan de hand daarvan wordt de uiteindelijke winnaar bepaald. FEEL HN MAAS 'n abonnement waard Nicole en Don brengen de millen niumwisseling door op Antarctica. onze voeten gehad, twee weken aan boord van de Akadehmik Federov. Nog maar drie uur varen.... En dan zijn we bij Rampen (de plek waar de boot ons achter zal laten). Iedereen is natuurlijk erg opgewonden om nu echt aan de slag te gaan. Wij zijn hier in ieder geval klaar voor. Alle spullen staan te wachten totdat ze in de helikopter geladen worden; het weer bepaalt wanneer we kunnen vertrekken. We kunnen hier morgen al weg zijn, maar het is ook moge lijk dat we hier nog moeten blijven. De vooruitzichten zijn helaas niet al te goed. Eerlijk gezegd zag ik een beetje op tegen de bootreis. Ik had verwacht dat ik zeeziek zou zijn, of dat ik al mijn boeken na twee weken uit zou hebben. Niets is minder waar; ik ben halverwege mijn eerst boek...., En van zeeziekte heb ik niets gemerkt (met dank aan mijn apotheker...). Het is fantastisch om op het dek te zitten en te kijken naar de zee en het 'j ok op Antarctica wordt het rayse dialect gesproken, maatonderzoekster van het MI Nicole van Lipzig, die op februari 1970 in Vredepeel oren werd en in 1988 het vwo Jeruzalem afrondde, verblijft ls 14 december 1999 voor circa I weken op het Zweedse zuid- 1 ij [station SVEA I icole van Lipzig. die in 1994 I 1 de TU te Eindhoven afstudeerde f ie technische natuurkunde en op jctober 1999 haar proefschrift oppervlaktemassabalans van de arctische ijskap: een studie met regionaal atmosfeermodeF aan Universiteit van Utrecht verde- Ie, is op 28 november vanuit M depeel naar Antarctica vertrok- Z j voor een onderzoek in het er van 'The European Project foring Antarctica (EPICA)'. IJSBREKER i let eerste gedeelte van de reis j ;per vliegtuig via Londen naar ipstad in Zuid-Afrika en van- ruit in circa veertien dagen met M Russische ijsbreker, de cia idehmik Fedorov' over de ruwe J lelijke ijsz^e naar het Finse sta- ABOA aan de Riiser-Larson Ice Eerst worden door Nicole en Nieuw-Zeelandse collega Dan twee onbemande weersta- aan de kust bezocht. Dan wor- zij vanaf het Finse station •A per helicopter naar SVEA 350 kilometer landinwaarts icht. Hier verblijven zij met tweeën vijf weken. In die perio- rarden metingen verricht, onder kingen gedaan en per sneeuw- 3 Dter nog twee onbemande 'frstations bezocht, voor controle, tie en onderhoud, doel van hun reis is het instal- van een GIP-site voor het van de beweging van het land ;t bezoeken van vier automati- B weerstations, die nu twee jaar rationeel zijn. De weerstations [en verschillende meteorologi- variabelen: temperatuur, vocht, idsnelheid en windrichting op eveer drie meter hoogte en de amende en uitgaande langgolvi- kortgolvige straling, indien zijn de stations uitgerust een hoogtemeter om de netto umulatie te bepalen (de totale veelheid sneeuwval, verdamping en sneeuwdrift). De stations moeten elke twee jaar bezocht worden, omdat zij langzaam begraven wor den in de sneeuw. Bovendien neemt de nauwkeurigheid van de sensoren af na verloop van tijd. KERST Nicole en Dan zullen dus geza menlijk de kerstdagen en nieuwjaar, ver van de bewoonde wereld, op Antarctica doorbrengen. Omdat het op het zuidelijke halfrond nu zomer is, zal het er dag en nacht licht zijn ("het enige wat we niet mee hoeven nemen is een zaklantaarn", aldus Nicole. Nicole is dus waarschijnlijk de eerste Nederlander die bij het aanbreken van het nieuwe millenni um de zon ziet. "Geloof maar gerust, dat ze dan meteen de satel liettelefoon grijpt, om naar huis te bellen, om haar familie in onver valst Venrays 'zalig ni-joar' te wen sen", vertelt vader Piet van Lipzig. De belevenissen van Nicole zijn te volgen, en wel op internet: Op 14 december schreef Nicole: 'Twee weken geen land meer onder ijs. Vertrek van Kaapstad was zon nig en rustig, dan de roaring four- ties, superspectaculair die hoge gol ven, de eerste ijsberg, het zeeijs, aankomst bij de shelf (Troll), pin- guins. De Skandinaviërs zorgen wel goed voor de nodige afleiding. Weieens geprobeerd om te dansen op een schip dat tekeer gaat in de storm op Finse muziek? Is het pro beren waard, en goed voor je condi tie! En natuurlijk de sauna! Maar het is bijna zover, werk aan de win kel. Ik heb echt zin om aan de slag te gaan, maar het is een vreemd gevoel om afscheid te nemen van de mensen waar ik twee weken erg intensief mee ben omgegaan. Tien Noren en twee Duitsers zijn nabij het Noorse station Troll van boord gegaan. Vier mensen blijven over winteren op het Noorse station en twee van deze stoere Vikingen gaan in de lente naar de Zuidpool skiën. Vergeleken met hen hebben wij dus een relaxed tripje.' De belevenissen van Nicole zijn te volgen via: http://www2.knmi.nl/voorl/nieuws/ knmionderzoeksteropantarctica.htm lindstraat 12, tel. 581553 itis parkeren voor de deur foor de laatste maal deze eeuw zorgt de VVV/ANWB Venray levende kerststal op de Grote rkt. Traditiegetrouw verzorgt utterij 't Zandakker voor de ©uw van de stal. kerststal komt tot stand door inzet en sponsoring van vele ememers en particulieren. Zo ;t de Venrayse horeca voor de iltijden van de bewakers, de leente voor de kerstbomen en Jerboerderij Mariahoeve voor de En. Ook tal van particulieren )en een deel van de kerststal rhun rekening. Vanzelfsprekend e verzorging van de dieren weer fe vertrouwde handen van Harry en Piet Hermsen. De kerststal tot en met donderdag 30 Ember op de Grote Markt. iet ie een heugelijk feit dat de 9 isschool in Heide 75 jaar Sg taat. Dit wordt dan ook gevierd H oud-leerlingen. Daarom wordt 9 En reünie georganiseerd op vrij- 1 19 mei. Het is voor de organisa- J onmogelijk om iedereen per- li nlijk te benaderen, fl I-leerlingen en hun partner wor- 1 i daarom gevraagd zich zo snel gelijk op de tegen. Om een indi- J b te krijgen, hoe groot de omst zal zijn vragen wij u om zo J mogelijk de persoonlijke gege- 5 zoals voor en achternaam i isjesnaam), geboortejaar, adres f woonplaats door te geven aan 4 Poels, Begijnhofweg 2, 5812 j Heide, tel. 0478-588401, en een rag van 20,- per persoon over te 'en voor I maart 2000 op bank- J ining nummer 17 39 69 264 3 Elly Poels 75 jaar bestaan. ^EELENMAAS I )i abonnement waard De politie heeft in de nacht van zondag op maandag op de Stationsweg een 24-jarige auto mobilist uit Venray aangehouden voor rijden onder invloed. De man werd staande gehouden nadat hij een eenzijdig ongeval had veroorzaakt. Een ademanalyse op het bureau wees uit dat de man te veel gedronken had. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt, zijn rijbewijs is ingevorderd en hij kreeg een rijverbod van negen uur opge legd. Bovendien heeft de politie bij het CBR een onderzoek aange vraagd naar de rijvaardigheid van de man. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Vele mensen zijn de afgelopen dagen Inalfa aan de Maasheseweg gepasseerd en hebben wederom hun ogen uitgekeken naar de kerstdecoratie van Inalfa. Vanwege de leuke reacties vorig jaar kon Inalfa net nalaten dit jaar (als laatste jaar van dit mil lennium) een speciale kerstversie ring aan te brengen, wat wederom een geslaagd idee blijkt. Een leu ker ontvangst bij aankomst in Venray kan bijna niet! Misschien dat zelfs volgend jaar meer bedrijven de zaak gaan versieren zodat het in deze donkere dagen toch een vrolijke boel in Venray wordt. Zo werd vorig jaar nog gebruik gemaakt van een kunstwerk, dit keer heeft de Kerstman (met respect voor de boot) een eigen heuse slee gekregen. De sneeuw die de afgelo pen dagen neerviel in Venray maak te het plaatje compleet. Om heel Venray te betrekken in deze kerstsfeer hebben Inalfa en Interstyliung (de makers van de kerstdecoratie) een leuke wedstrijd bedacht, namelijk: Hoeveel lampjes zijn er in de kerstverlichting van Inalfa verwerkt? Interstyling en Inalfa stellen enkele leuke prijzen ter beschikking die het tellen meer dan de moeite waard maken! De prijzen zijn:le prijs: waardebon van ƒ500,-; 2e prijs waardebon van ƒ350,- en 3e prijs waardebon van Oplossing: Hoeveel lampies heeft u er geteld? Naam Adres: Postcode Woonplaats: TelefoonnummerLeeftijd" Oplossing:lampjes zijn er verwerkt in de kerstdecoratie van Inalfa Inleveren: vóór 3 januari 2000 bij Inalfa of Interstyling ƒ150.-. De waardebon kan naar keuze ingevuld worden: een VVV-bon, een theaterbon, een reischeque etc. De keuze is geheel aan u! Uw oplossing kunt u op onder staande bon invullen, uitknippen en vóór 3 januari 2000 inleveren bij Inalfa aan de Maasheseweg 83 of bij Interstyling aan de Leunseweg 22. De winnaars worden telefonisch benaderd en uitgenodigd voor de nieuwjaarsreceptie van Inalfa in de schouwburg op 7 januari 2000 waar dan de prijsuitreiking zal plaatsvin den. Mocht het exacte aantal niet gera den worden (wat men erg jammer zou vinden) dan wordt diegene win naar die er het meeste bij in de buurt zit! X X X X

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13