Regiokalender Reislustige engeltjes Verenigingstreffen en trekking hoofdprijs loterij Sfeervolle kerstmarkt op fusieschool PenThese ICT Management en Training St.-Petrus'Bandenkerk KERSTMIS; MILLENNIUMWISSELING Kerstmis eeuwwisseling en verder.. Kerkradio Venraynaar gewond PLIV gesloten Controle fiets verlichting rn "EEL EN MAAS donderdag 23 december 1999 - Pagina 11 Berichten van onze kerkgemeenschap 1999-12 Nog even en dan is het zover: Kerstmis en de opening van het Heilig Jaar 2000. In Rome zal onze paus de "heilige "deur naar dat nieuwe jaar openen, een deur die tot 6 januari 2001 geopend zal blijven. Het Heilig Jaar zal dus twee Kerstmissen omvatten en twee jaarwisselingen. Dit Heilig Jaar, dit grote jubileum, is een langgerekte Viering van Gods altijd actueelste, voortdu rend komende en nooit uitgestel de aanwezigheid. Het is een langgerekte uitnodiging om vol vreugde en verlangen binnen te gaan in het vandaag van Gods menswording in ons en voor ons. Het is een stille proclamatie dat wij, mensen, niet aan ons eigen lot zijn overgelaten, maar dat er een Redder is. God is met ons. Hij is met ons om door al onze gebrokenheid heen een weg te banen naar Zijn volheid van leven. De 2000-ste verjaardag van de geboorte van Christus is geen nostalgisch blijven stilstaan bij het verleden, omdat het heden hard en onherbergzaam kan zijn. Het is ook geen vlucht in de onwerkelijkheid van een geïdealiseerde toekomst.Geen mens mag zich onttrekken aan zijn verantwoordelijkheid. Gekeerd staan naar Christus, je voortdurend keren naar Hem is een toewending naar de eigenlij ke zinvolheid van het nu in het vandaag van Gods God-met-ons zijn ontspringt de bron van alle leven en liefde waaruit wij steeds kunnen blijven putten, en waardoor wij zo vanuit God die genen kunnen zijn, die wij ten diepste verlangen te zijn. Namens heel het pastorale team: Zalig Kerstmis, Zalig Nieuwjaar! J.Coenen, pastoor-deken Hei^ VORMSEL Op vrijdag 10 december was om 19.00 uur de Kerk overvol. Meer dan 80 jongens en meisjes deden het Vormsel. Het werd een actieve en feestelijke H.Mis waarin de Vormelingen hun eigen aandeel hadden. In het sacrament van het Vormsel krijgen we de H.Geest, die ons openmaakt voor Gods aanwezigheid in de wereld èn in ons eigen leven. Hij geeft ons ook de wijsheid en kracht die nodig zijn om te leven als leerlingen van Christus. Als wij met die Geest meewerken zullen we ervaren dat we leven uit het Goede Nieuws, uit de Blijde Boodschap. Dat wens ik jullie en mezelf toe: diè ervaring, die vreugde, die kracht. Graag wil ik danken diegenen die de kinderen hebben voorbereid op deze Viering: directeuren en leraren van de scholen, kapelaan van Dijck, mevr.Joke Halmans met het jonge renkoor, koster Muysers, enz. enz. Blijkt ook daaruit niet hoe waarde vol het Vormsel ervaren wordt? Proficiat, Vormelingen! Endoe er wat mee. De ouders eveneens gefeliciteerd en wijsheid en kracht toegewenst bij het vervolg van de (geloofs-)opvoe- ding! J.Coenen, pastoor-deken KERSTMIS Kerstmis, wat is de waarde God komt op de aarde. Het is niet meer zwart, Licht komt in mijn hart. God wordt mens. Reeds lang de wens Heil in ons leven. Dat komt Hij geven. God geef mij kracht; Geef me die macht Liefde in mijn leven, Die mijn naaste te geven. Een parochiaan Kerstavond 24 december 18.00 u: Gezinsmis (Bandelieren) 20.00 u: Jongerenmis (Tomorrow People) 23.00 u: Nachtmis (St.Caeciliakoor) le Kerstdag 9.30 u: Feestelijke Hoogmis (St.Caeciliakoor) 11.00 u: Feestelijke H.Mis (Venrays Mannenkoor) 2e Kerstdag 9.30 u: Geen H.Mis 11.00 u: Feestelijke H.Mis (M.M.S.K.St.-Petrus' Banden) Oudjaar 31 december 9.00 u: Geen H.Mis 19.00 u: H.Mis uit dankbaarheid (St.Caeciliakoor) Nieuwjaar 1 januari 11.00 u: Feestelijke H.Mis (Koor Vredeskerk) Aansluitend nieuwjaarstreffen (zaal Janssen) Zondag 2 januari 9.30 u: Geen H.Mis 11.00 u: H.Mis (Volkszang) - lijkt onze kerk op een gebied waar historische opgravingen plaats vin den. Onze onbetaalde en onbetaal bare vrijwilligers zijn met de opbouw van het kleinste altaar begonnen: onze nieuwsgierigheid èn dankbaarheid groeit! - is er op 1 december een M.O.V.- Werkgroep opgericht Missie, Ontwikkeling en Vrede om met name onze bewustwording inzake samen-delen te bevorderen, m.n. naar de "Derde Wereld "toe, en de financiën niet te vergetenWe hopen op hun enthousiasme en dat is er en uw sympathie. Meer inlichtingen bij de vice-voor- zitter, de heer A.Schoonbeek, Alfridahof 48 550375 Veel succes toegewenst! - is onze Venrayse Franciscaan Henk Janssen per 1 januari 2000 benoemd tot deken van Arnhem. Hij nam op 19 december afscheid van het stu dentenpastoraat in Utrecht, waar hij 22 jaar werkzaam was. We wensen hem alvast veel succes toe, zodra er meer bekend is, hoort u ervan. - wordt u van harte uitgenodigd voor ons Nieuwjaarstreffen op 1 januari, na de H.Mis van 11.00 uur tot 14.00 uur, in danszaal Janssen. Het is een treffen: binnenlopen, elkaar ontmoeten en een Zalig Nieuwjaar toewensen. Degenen die denken "dat is niets voor mij, "zijn met name dringend uitgenodigd Overwin uw schroom weet u méér dan welkom Werden door het DOOPSEL Kind van God en lid van onze Kerkgemeenschap Maria, moeder van Jezus, U weet wat het zeggen wil: Nieuw leven te ervaren en gelukkig te zijn bij de geboorte van een kind. Uit ondervinding kent u ook de zorg en de pijn die een moeder en een vader voelen. Als moeder van Jezus Christus wilt u ook moeder zijn voor allen die in Hem geloven en die zijn weg willen gaan. Daarom zijn wij met ons kind hier bij u Draag zorg voor hem. Laat Uw ster ke hand rusten op dit kwetsbare wezen en ontsteek in ons een vlam van liefde, een vonk van U, God. het begin van de eeuwigheid, amen. Rik Hendriks; Joey Sengers; Phoenix Vermeulen: Ankie van Goch; Kiara Hendriks; Annefleur Groenen; Iris van Cuijck Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis Martien Rutten. 63 jaar; Hendrik Cox, 88 jaar; Gerrit van der Looij. 87 jaar; Nelly van Eyk-Kersten, 87 jaar. Achter Jezus je kruis te dragen, weet je wat dat zeggen wil Heel je leven zonder klagen, willen watje Heiland wil. Iedere dag en elke morgen, leven uit zijn hand alleen. En te weten God zal zorgen, in de bangste tegenheen. Morren maakt de last niet minder, moed alleen vermindert haar. Neem uw kruis op wat het ook zijn moogt. God weegt niemands last te zwaar. Uit Gemeentenieuws SoW Okt 1999 Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75.-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 583869 Ziekencommunie Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDACTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN 111 Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge- iitg. We willen onze lezers echtef ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele sdoramen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 26 december: In streekboerderij De Locht viiidt een ouderwetse demonstratie brood lakken plaats. Het museum is open van 14,00 tot 17.00 uur. 7 januari tot en met 28 februari: Expositie in het St. Maarfens Gasthuis in Venlo van kunstwerken van mensen met een verstandelijke handicap. Dagelijks te bezichtigen in de gangen van de polikliniek. Zondag 9 januari: In de Oudheidkamer aan de Steenstraat 2 in Horst wordt om 14.00 uur de ixpositie 'Vliegensvlug* geopend. Er worden schilderijen van Suzanne Duijf, gedichten van Pieter-Paul van Laake en beeldhouwwerken van Henk van Straaten tentoongesteld. De expositie duurt tot 20 februari. Tot en met zondag 9 januari: Onder het motto Angeli presenteert galerie Pietura in Aijen een expositie van Venlonaar Erik Toebosch. Het zijn acrylwerken op doek en zeefdruk- ken waarin de engel centraal staat. Pietura is open van dinsdag tot en met zaterdag, dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur. Tot en met 27 februari 2000: In Museum Van Bommel Van Dam in Venlo is een expositie te zien 'Op grens van twee eeuwen'. In de collectie ligt de nadruk op het werk van kunstenaar Ger Dekkers. Het Venrayse reisbureau Vice Versa aan het Kapelaanspad bestaat volgend |aar vijf jaar. Rondom dit eerste lustrum worden speciale acties gehouden vaarmee zelfs een gratis reis te winnen is. Afgelopen zondag tijdens de :oopzondag trokken de medewerksters van Vice Versa als engeltjes door de Venrayse straten om het winkelend publiek op het jubileum le attenderen. Tijdens werkzaamheden met een kettingzaag langs de weg Brukske in Venray is zaterdagmiddag rond 13.30 uur een 36-jarige Venraynaar gewond geraakt. De man was bezig bomen om te zagen. Toen hij een boom had inge zaagd, trok hij de zaag terug waama deze de boom nog eens raakte en weg sprong. De man kon de zaag niet meer beheersen waarna deze al draaiende tegen zijn gezicht kwam. Het slachtoffer liep een diepe wond op aan zijn behoorlijk bloedverlies. Hij werd voor onderzoek mee- voorhoofd en leed t Nieuw in Venray Sinds 1 oktober is het bedrijf PenThese gevestigd in De Wieën, Leunseweg 20 in Venray. Simone Huigen en Leontien Schaeffers zijn de initiatiefnemers van deze nieuwe Venrayse onderne ming. Beide zijn sinds 1986 werk zaam in de automatisering. PenThese is gespecialiseerd is in automatiseringsprojecten en -trai ningen. "Op dit moment zijn we al ruim een maand hard aan het werk in ons opleidingscentrum en hebben er zo'n 200 cursisten reeds trainingen bij ons gevolgd. Het is zo druk geweest met voorbereidingen en de trainingen dat we nog geen moment tijd gevonden hebben om ons op deze wijze voor te stellen", aldus Leontien Schaeffers. De samenwerking tussen de ini tiatiefneemsters dateert uit 1995. Simone Huigen was destijds pro jectleider in de farmaceutische industrie en Leontien Schaeffers werd gevraagd voor de ontwikke ling en uitvoering van het IT-oplei- dingsplan. Simone Huigen: "Omdat we hele specifieke ideeen hebben over de bijdrage van ICT aan de bedrijfs voering, hebben we besloten geza menlijk verder te gaan. Vanuit onze jarenlange ervaring in projectma nagement en trainingen bieden wij een bijzonder assortiment producten en diensten aan. Onze stijl en werkwijze kenmerkt zich doordat we voor uw organisatie en/of doelgroep een produkt maken waarbij uw organisatie het uitgangs punt is. Samen met onze opdracht gevers vormen we een team waarbij wij een inspirerende, motiverende en stimulerende partner zijn. Kernaktiviteiten van PenThese zijn: Ontwikkelen en uitvoeren van bijzondere ICT trainihgen Ontwikkeling van oplei- dings- en projectplannen Ondersteunen bij en/of uit voeren van ICT-projecten Het verschaffen van inzicht op het gebied van ICT business door het verzorgen van seminars, lezingen en presentaties. Daarnaast worden works hops opgezet waarin specifieke vaardigheden getraind worden in combinatie met techniek "Persoonlijk contact met onze relaties hoort bij ons en bij onze manier van werken. Wij nodigen u van harte uit om ons te bezoeken in ons opleidingscentrum. Bel ons voor het maken van een afspraak", besluiten Leontien Schaeffers en Simone Huigen. PenThese wenst u een gezond, gelukkig en succesvol 2000 toe. Adres: Leunseweg 20 5809 AA Venray-Leunen Telefoon 0478- 550690 Fax 0478-550693 E-Mail info@PenThese.nl In verband met de kerstvakantie is het Platform Lage Inkomens Venray (PLIV) tot en met 2 januari 2000 gesloten. Daarna is het platform aan de Mozartstraat 20b in Venray (tele foon 581332) iedere maandag, dins dag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur bereikbaar. Restauratie kerk Leunen Onder grote belangstelling von den afgelopen zondag zowel de uit reiking van de verenigingstrofee van het jaar 1999 alsmede de trek king van de hoofdprijs in de loterij ten bate van de restauratie kerk Leunen plaats. In een sfeervol inge richt gemeenschapshuis traden de deelnemende verenigingen op in een door scouting Leunen gebouw de kerststal versierd met kerstbo men en kerstverlichting. De door de in Leunen wonende kunstenares Liesbeth Peters-Rutten vervaardig de verenigingstrofee werd uitgereikt aan de harmonie Leunen-Veulen- Heide die dit jaar door de bewoners van Leunen vanwege hun bijzonde re prestaties gekozen werd als ver eniging van het jaar 1999. Als afsluiting van de acties res tauratie Kerk Leunen vond de trek king plaats van de loterij met als hoofdprijs een gezinsauto. De gelukkige winnares nam de sleutels in ontvangst. (Rectificatie: de fa. Electro P. van Staveren werd vorige week abusievelijk niet vermeld in de begunstigerslijst.) Door de werkgroep de laatste week nog te benaderen en deelne mende begunstigers zijn: Franssen Keukencentrum; Fransol Rolluiken en Zonweringen; v.d. Kamp en Partners; Rocom Telecommunicatie; V. Weijs Bedrijfsadvies; Mathijsen en Weijs Notarissen. Zowel werk groep Verenigingstreffen als werk groep Restauratie Kerk spraken na afloop van een gezellig geslaagde Afgeladen vol, nog drukker dan vorig jaar. De fusieschool van Dr. Poels en De Kemp hield maandag avond een bijzonder geslaagde kerstmarkt. De vele kraampjes met spulletjes, door de kinderen en ouders zelfgemaakt, trokken veel bekijks. De portemonnee werd vlot getrokken om met de kerstdagen in het vooruitzicht nog een leuk hebbe dingetje op de kop te tikken. Een orkest en een muziekensemble van kinderen wisselden elkaar muzikaal af om de kerststemming er goed in te brengen. Ballen gooien, de grab belton en kerslichtjes raden waren slechts enkele van de vele doe-acti- viteiten. Oliebollen, glühwein, warme chocomel en wafels zorgden ervoor dat ook de inwendige mens niet tekort kwam. De politie heeft dinsdag tussen 18.00 en 20.30 uur op de Leunseweg 13 personen bekeurd voor het rijden zonder licht. Het is niet bekend hoeveel Fietsers werden gecontroleerd. Een persoon werd bekeurd voor het niet opgeven van zijn naam. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11