Bouwen aan een onafhankelijke toekomst Jubilarissen Harmonie Sub Matris Tutela Tiende Sixties Music Venray Extra koopzondag en -avonden Lachen voor een knaak loterij opnieuw succes Eindelijk een NVM- makelaar in Venray Kerstconcert in volkse sfeer J Omroep Venray Gladde wegen door olie Bedreiging op rotonde Werknemer gewond Laag bij de Gronds in Gryphus Info-avond WAO Verdachte mishandeling aangehouden Politie vindt partij drugs 'EEL EN MAAS Pa donderdag 16 december 1999 - Pagina 9 Op zaterdag 18 december viert Harmonie Sub Matris Tutela haar jaarlijkse Caeciliaviering. Om 19.00 aur wordt gestart met een H. Mis, jpgeluisterd door het orkest samen met het leerlingenorkest. Daarna is »r een gezellige avond bij café de Karklingel in Oostrum. Tijdens deze avond zullen een aantal jubilarissen gehuldigd worden. 50 JAAR: Toon van Horck, 50 jaar muzi kant. Speelt tuba, is sinds februari 1984 lid van de harmonie en daar voor 35 jaar lid geweest van de fanfare in Swolgen tot 1983. 40 JAAR: Arnold Kuenen is ruim 40 jaar muzikant. Speelt tuba, is sinds 1976 lid van de harmonie en daarvoor was hij lid van muziekvereniging Caecilia in America. In feite reeds sinds 1952/1953 muzikant, dus al ongeveer 47 jaar. Is sinds maart 1977 naast muzikant algemeen bestuurslid. Wim Pluk, 40 jaar muzikant. Speelt trombone en is lid sinds 1959. Is daarnaast trouw lid van de Eikenhofkapel en is belast met het beheer en klein onderhoud van de koperinstrumenten. Herman Verheijen, 40 jaar muzi kant. Heeft altijd klarinet gespeeld en nu bas-klarinet. Is lid vanaf 1959 en is 23 jaar bestuurslid geweest (1972-1995), waarbij een van zijn aandachtsgebieden de solisten- en ensemblewedstrijden zijn geweest. Is binnen de harmonie nu alleen muzikant, maar is daarnaast instruc teur van joekskapel Ut got uit Oostrum. 25 JAAR: Ria Gommans, 25 jaar muzikant. Sinds 1974 lid en sinds 1977 wer ken lid (d.w.z. muzikant). Speelt klarinet. Heeft van huis uit de liefde voor de muziek meegekregen. Maar ook binnen haar eigen gezin speelt muziek de boventoon want ook haar man Peter en zoon Nick zijn lid van de harmonie. Olav Pijpers, 25 jaar muzikant. Speelt sinds oktober 1993 bij de harmonie; instrument trompet. Voordat hij naar Oostrum kwam speelde hij bij fanfare Concordia uit Wanssum en Jong Nederland Asten. Speelt mee bij de Basementband uit Venray. Huub Moorrees, 25 jaar muzikant. Speelt klarinet en es-klarinet. Is ld van de Eikenhofkapel en is belast met het beheer en klein onderhoud van de houtinstrumenten. Piet Poels, 25 jaar dirigent. Sinds juni 19974 verbonden aan onze ver eniging en dirigent van het orkest. Sinds april 1975 instructeur van het tamboerkorps, dat in 2000 het 40- jarig jubileum viert. Tevens dirigent van het leerlingenorkest en instruc teur/dirigent van de Eikenhofkapel. Verzorgd tevens de interne oplei ding van tamboers. 15 JAAR: Anuchka van Els, 15 jaar muzi kant. Sinds 1984 muzikant en speelt trompet. Tot voor kort nog lid van de Eikenhofkapel. Ondanks haar verhuizing naar Wanssum nog steeds lid gebleven van de harmo nie. Flexibele IT specialisten systeembeheer Windows - NT - Novell bel 0800 - 767 0 767 Een bijzondere kerstviering vindt plaats op zaterdag 18 december in Sevenum en op zondag 19 decem ber in Geysteren. Onder de titel: Duizend jaren zijn voorbij.... bren gen Mallemoer en de zanggroep Ratatouille uit Sevenum gezamen- ijk een programma van Kerst- en )udejaarsmuziek in folkloristische tijl. Medewerking wordt verleend door Yvonne van Rens en Fieke Jommers, die anderstalige, vooral ingelse kerstmuziek zullen zingen, let concert vindt plaats in Sevenum n de Wingerd en in Geysteren in ïal de Kei om 20.00 uur. Mallemoer zingt en speelt folklo ristische kerstmuziek, waarbij ze rich begeleiden met oude instru menten. Zo ontstaat een apart sfeer- baajte. anders dan in de kerk. latatouille heeft Nederlandstalig lerstrepertoire, maar vooral uit de ate middeleeuwen. De twee ensem- iles treden ook gezamenlijk op, jnder andere in het begin en in een ipeciaal programma na de pauze, (erstmis was steeds een volkse ;feer waarin de terugkeer van het dcht werd gevierd en het Nieuwe aar werd bezongen. In het pro- tramma Duizend jaren zijn voor- ij... willen Mallemoer en latatouille deze sfeer oproepen. 'n wandeling dur 't Rooise land Donderdag 16 december gaan we ip bedevaart. Dat mag misschien reemd klinken maar de Volksuniversiteit geeft vanaf don- Ierdag 27 januari een cursus van 2 essen over bedevaartplaatsen in de ;emeente Venray. Deze cursus mrdt gegeven door Paul van /leegeren, gemeentearchivaris van Venray, en met hem ben ik op stap egaan. De eerste bedevaartplaats ie we aandoen is de oudste die we Venray kennen namenlijk de lariakapel in Oostrum.In het fenrods ketierke kunt u luitseren aar de jongste deelnemer van de fenrodsen Aovend van Veldeke fenray. Floor van der iiesen.Donderdag 19.00 - 20.00 ur, herhaling maandag 18.00 - 9.00 uur Gèr Gedoan" en "Waar zijn de roubadours gebleven" Op 16 december zullen de pro- ramma's Gèr Gedoan en Waar zijn e Troubadours gebleven te gast Ijn bij de Evenaar, Merseloseweg 6 te Venray. De reden is het kerstconcert dat gegeven zal wor- en door Ben Verdellen (Venlo) en inja Bovendeaard (Sittard) met als itel Kersmis in Limburg. Behalve erstrepertoire zullen zij ook die listerliedjes brengen die normaal in en feesttent "verloren" gaan. Zij uilen vocaal en instrumentaal extra ndersteund worden door gitarist 'ïeter Bartels en 4 personen die de acking vocals verzorgen. De avond egint om 20.30. Rock 'n Ballads De hele maand december draait iuus Geurts zijn persoonlijke keus het programma Rock 'n Ballads. 8 december de jaren 80. Eerste erstdag jaren 90. Rock 'n Ballads aterdags tussen 11.00 - 12.00 uur Weekendprogrammering Zaterdag O.OO - 11.00 uur Als het maar luits klinkt 1 00 - 12.00 uur Rock 'n Ballads 2.00 - 14.00 uur Veekendkalender 4.00 - 15.00 uur Sport op zater- 5.00 - 17.00 uur Prime Time 7.00- 18.00 uur Klojo Radio 8.00 - 19.00 uur Venrayse Top 10 9.00 - 20.00 uur Alternatieve Pop Zondag O.OO - 11.00 uur Bluegrass of •ountry Gospel 1.00 - 12.00 uurPeelgrass 2.00 - 13.00 uur Praatcafe Rond e tafel Vrouwen op weg naar 000 3.00 - 14.00 uur Herhaling "Waar ijn de troubadours gebleven?" 4.00 - 17.00 uur Stopwatch Voor het millennium nog naar de sixties???? Zondag 26 december, tweede kerstdag, vindt de tiende sixties avond plaats in party/zalencentrum de Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray. Aanvang 20.00 uur zaal open 19.30 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Sigarenhuis Janssen. Grote Markt 22 Venray. Kaarten tij dens de voorverkoop Fl. 15,-; 's avonds aan de zaal F1.20.-. kaarten zin ook te reserveren a Fl. 15,-. Voor informatie of reserveringen: 0478- 580624. De artiesten die deze avond optre den zijn: The Vaillants Een echte indo rockband, opge richt in I960, de glorietijd van de indorockers zoals Tielman Brothers, Crazy Rockers, Javelins, Blue Diamonds etc. The Vaillants, een Haagse band, is nog steeds actief met een perfecte sound en repertoire van Elvis, Roy Orbison, Cliff Richard, Ventures, Spotnicks, Tielman Brothers enz. The Sparks: deze Horster- Venrayse band is bij u allemaal bekend. Al 36 jaar on the road met een echte beatsound. Onlangs ver scheen hun eerste CD op het Rarity label, een leuke CD met 24 num mers, deze CD zal tweede kerstdag tevens in de zaal te koop zijn. Andre Sharon, Dutch Shaky: met Pasen was hij al te zien bij ons, door de vele positieve reacties zal hij zijn eerste CD, die in september ook op Rarity records is uitgekomen, bij ons komen promoten. Deze CD zal ook deze avond in de zaal te koop zijn. Danny Everett: een indo rocker in hart en nieren zal deze avond een gevarieerd repertoire van o.a. Jack Jersey, Andress, Andy Tielman en vele anderen ten gehore brengen. The Vaillants, present tijdens het tiende Sixties Music Club festival Danny probeert altijd zijn publiek bij zijn optredens te betrekken, met deze avond nog een surpriseact. De presentatie van deze avond is in handen van Marcel Barents. Klokslag 20.00 uur bijten the Sparks het spits af. Op 22 april 2000 is de elfde six ties avond gepland in de Witte Hoeve. Zaterdagmiddag rond vier uur bleken verschillende wegen in Venray te zijn besmeurd met die selolie. Op het wegdek van onder meer de Weg in den Berg, de Haam- makerstraat, de Oude Oostrumse- N^eg, de Noordsingel, de Lange weg en de Sleutelbloem lag op sommige plaatsen zoveel olie dat de brand weer dat heeft moeten opruimen. De veroorzaker van de vervuiling is niet opgespoord kunnen worden. Voor zover bekend hebben zich door de gladheid geen ongelukken voorgedaan. Dinsdagmiddag omstreeks 15.20 vond er een onenigheid plaats op de rotonde Nieuwe Maasheseweg Noordsingel Oostsingel tussen de inzittenden van een personenauto en een fiet ser. De 27-jarige fietser uit Leunen werd klemgereden door de bestuur der van de personenauto en vervol gens bedreigd. Door deze onenig heid werd het verkeer stilgelegd en een aantal automobilisten moest enige tijd wachten voordat de weg weer'vrij kwam. Het is de politie vooralsnog onduidelijk wat de omstandigheden waren en waarover de onenigheid ging. Daarom en om achter de identiteit van de automo bilist en zijn passagier te komen wil de politie van Venray graag in con tact komen met getuigen van deze bedreiging. Zij vraagt hen contact op te nemen met het bureau in Venray op telefoonnummer 0478 53 11 11. Bij een bedrijfsongeval op de Maasheseweg in Venray is afgelo pen nacht een 30-jarige werknemer uit Venray gewond geraakt. De man kwam met een hand in een pers terecht en raakte ernstig gewond aan enkele vingers. Hij werd per ambu lance overgebracht naar het zieken huis. Een voorlopig onderzoek wees uit dat de werknemer vermoedelijk onder een beveiligd gedeelte van de pers heeft gewerkt en bij het pakken van plaatwerk in de pers terecht is gekomen. Het betreft een pers waar metaalplaten door middel van een mal in een vorm worden geperst. Het verdere onderzoek is overge dragen aan de Arbeidsinspectie. Koopzondag met kerstmarkt op 19 december Wilt u tegen het einde van het jaar nog even de laatste kerstin kopen doen? Dan kunt u in het feestelijk aangeklede Venrayse centrum terecht tijdens koopzon dag 19 december en tijdens de extra koopavonden op dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 december. Tijdens de extra koopavonden houden de ondernemers hun win kels tot 21.00 uur open. Op koop zondag 19 december doen zij dat van 12.00 tot 17.00 uur. Op de Grote Markt, het Henseniusplein en het Schouwburgplein staan die dag op een kerstsfeermarkt zo'n vijftig standhouders met onder andere kerstcadeau-artikelen, kerstkaarten, kerststallen, sieraden, boeken, ethe rische oliën en droogbloemen. Ook de kraampjes met glühwein, suiker spinnen, popcorn en Oudhollandse gebakswaren ontbreken niet. Muzikale optredens Op een podium voor de schouw burg treden het ouderenkoor Crescendo, Kinderkoor De Bandelieren, Groot Vocaal Ensemble Ars Musica, Jeugdharmonie Euterpe, MMSK en A Djambo op. Het Venrays Mannenkoor verzorgt in de schouw burg een vocale kerstvoorstelling. Voor de kinderen rijdt er een kerst man met arreslee door het centrum, staat op het Schouwburgplein een draaimolen, een levende kerststal op de Grote Markt en komt op de Bleek een variétéshow met een danswed strijd waarmee leuke prijzen zijp te winnen. Overigens is het parkeren tijdens koopzondag de hele dag gra tis. De lachen voor een knaak loterij van Jantje Beton, die dit jaar ooit weer in Venray werd gehouden, bleek een groot succes. Ook Jong Nederland Venray deed mee. Dankzij alle familie, vrienden en bekenden die met veel enthousias me de loten kochten, kan Jong Nederland Venray de opbrengst van de loterij gebruiken voor eigen ledenactiviteiten. In totaal verkochten de deelne mende basisscholen en jeugdwerk verenigingen in Nederland meer dan een miljoen loten. De helft van de opbrengst mogen zij zelf houden, om te besteden aan hun eigen activi teiten. De andere helft is bestemd voor de jeugdwerkprojecten van Jantje Beton. Dat zijn bijvoorbeeld trapveldjes, school/buurtspeelplaat- sen, jongerenontmoetingsplaatsen PEEL EN MAAS 'n abonnement waard en andere speelplekken voor kinde ren in de buurt. Op 25 november jl. is de officiële trekking verricht door de notaris. Voor meer informatie en overzicht winnende nummers: Jong Nederland Venray, R. de Haart tel. 0478-582730. Niemand weet natuurlijk wat hij of zij in de verre toekomst wil gaan doen. Wat voor hobbies heeft u dan? Hoeveel vrije tijd? Hoeveel verplichtingen? Toch is het wel een prettig idee als u in de toekomst zelf kunt bepalen wat u wilt gaan doen. Waarschijnlijk heeft u daar op meer invloed dan u zelf denkt: u kunt nu immers al gaan bouwen aan een belangrijk stukje financiële onaf hankelijkheid. De Rabobank biedt u een aantal uitgekiende mogelijkheden, zoals de koopsom- en lijfrente verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen polissen van Interpolis. Die bieden u keus uit vier varianten om meer vermo gen op te bouwen. Met korte of lange re looptijden. Met gegarandeerde opbrengsten en op beleggingsbasis. Bent u geïnteresseerd in de mogelijkhe den die de Rabobank en Interpolis u kunnen bieden om te bouwen aan een onafhankelijke toekomst? U bent altijd van harte welkom bij een van onze adviseurs voor een uitgebreide toelich ting en praktisch advies. Rabobank Venmy-Oostrum Zevenrodë tel.(0478)530 216 tel.(0478)530490 rabobankvo@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Op vrijdag 17 december (morgen) vindt er in het Vierlingsbeekse jon gerencentrum Gryphus een cabaret voorstelling plaats van Jacqueline Kerkhof. In Gryphus speelt zij een try-out van haar eerste avondvullen de voorstelling Laag bij de Gronds. Jacqueline Kerkhof is een van de grootste cabarettalenten die ons land momenteel rijk is. Laag bij de Gronds is het eerste cabaretpro gramma waarmee Kerkhof de podia brutaal en schaamteloos bestormt. Zij won de publieks- en persoonlijk heidsprijs tijdens Camaretten 1998 en had volgens het verzameld jour naille ook de juryprijs verdiend. Die prees haar als 'een echt podiumbeest dat het publiek onmiddellijk naar haar hand zet', en beloonde haar met de tweede prijs. Het programma is bevolkt met personages die hun angsten bezweren met bizarre fasci naties. En zij zelf? Wie is zij? Zij beweert in ieder geval dat ze nooit aan seks denkt, Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. De voorstelling van Jacqueline Kerkhof begint om 21.00 uur pre cies. Kaarten a F1.15,- zijn in de voorverkoop in Gryphus verkrijg baar of telefonisch te reserveren via 0478-631802 of 630508. Het inwis selen van de Kabaret Kortings Knaak geeft de bezoeker een kor ting van Fl.2,50 op de entreeprijs. Reserveren via internet is mogelijk ,op de Gryphus website: http://come.to/gryphus. Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt op donder dag 16 december van 13.30 tot 16.00 uur in de Volksuniversiteit, Leutherweg 8 in Venlo, een infor matiemiddag over ziekten en arbeidsongeschiktheid. De bijeen komst is bedoeld voor mensen, die al meerdere maanden ziek thuis zijn en voor mensen die een aanvraag voor vaststelling van eventueel recht op WAO hebben lopen. Er wordt informatie gegeven over de regelingen en procedures in het eer ste ziektejaar, de werkzaamheden van de Arbodienst terugkeerplannen naar eigen of ander werk. keurings procedure voor eventueel recht op WAO reïntegratie, de eventuele ver volguitkeringen en de financiële gevolgen daarvan. De bijeenkomst wordt verzorgd door medewerkers van het Regiokantoor Noord-Limburg van het APL-spreekuur en advieswerk en aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Spreekuur weer vanaf 10 januari 2000 elke maandag van 14.00-16.00 uur in het gebouw van de Volksuniversiteit. Iril.: tel. 077- 4653141. De politie heeft vrijdag een 34-jarige man uit Oss aangehouden die wordt verdacht van mishandeling van een 24-jarige Venraynaar op 28 november jongstleden. De mishandeling vond plaats in een horecagelegenheid aan de Langstraat in Venray. De ruzie ontstond toen de 24-jarige Venraynaar wegens wangedrag de gelegenheid moest verlaten. De 34-jarige verdachte bemoeide zich ermee en mishandelde de Venraynaar. Deze liep een gebro ken pols op alsmede een gescheurde nier. Het slachtoffer is momenteel nog in behandeling bij medici maar verblijft thuis. De verdachte uit Oss werd op 7 december naar aanleiding van onderzoek door de politie in zijn woon plaats aangehouden en in overleg met justitie donderdag in vrijheid gesteld. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Carel Fijen start eigen makelaardij Het heeft lang geduurd, maar nu is het dan toch zover. Bij wijze van afscheid van het tweede millennium na het begin van de jaartelling brengt Carel Fijen als een goed vooruitzicht voor het derde millen nium de NVM-makelaardij naar Venray. Fijen combineert daarmee enkele ijzersterke argumenten om voor zijn bemiddeling bij de aan- en verkoop van onroerend goed te kie zen. Dat zijn een uitstekende kennis van de onroerend-goedmarkt in de regio Venray, de garantie van een betrouwbare en gerenommeerde vereniging met een groot landelijk netwerk en zijn eigen visie op hoe je als makelaar in de markt moet staan. Fijen: Mensen moeten er blin delings op kunnen vertrouwen dat de makelaar die zij in de arm nemen aan hun kant staat. Hij moet zijn rol van vooruitgeschoven post in de onderhandelingen absoluut integer spelen. Mijn motto is: Amakelen, een kwestie van vertrouwen. Verschuiving naar kwaliteit Basis voor een goed contact met je opdrachtgever en een succesvol ver kooptraject, zegt Carel Fijen, Ais dat je het met elkaar eens bent over de kwaliteit van het pand dat je aan biedt. Als makelaar moetje natuur lijk zien dat je daar de maximale prijs voor krijgt. Maar, kwaliteit is de komende decennia hét sleutel woord in de makelaardij. Ook kopers van onroerend goed worden steeds kritischer. De keuze uit het aantal beschikbare panden is dan nog wel altijd tamelijk krap maar je voelt toch al duidelijk dat er van een verschuiving sprake is. De verhou- Bij een huiszoeking in een kof fieshop aan de Langstraat trof de politie maandagmiddag een grote hoeveelheid drugs aan. Er is in totaal ruim 3.3 kilo hasjiesj en ruim 2 kilo marihuana aangetrof fen en in beslaggenomen. In een koffieshop mag 500 gram softdrugs aanwezig zijn. Hier is 5.334 gram aangetroffen. De 34- eigenaar heeft in overleg met de officier van justitie een transactie van 10.000 gulden gekregen. Bij het onderzoek is verder een illegaal in Nederland verblijvend 42-jarige vrouw aangetroffen. Zij wordt teruggestuurd naar Rusland. On-Line ComputerShop met meer dan 20.000 artikelen WW.S-O-S.NL ding tussen kwaliteit en prijs wordt weer steeds belangrijker. Misschien dat je op dit moment soms nog alleen de kaart van de prijs kunt spe len maar ik voorzie dat kwaliteit uit eindelijk de doorslag zal geven. Dat geldt overigens niet alleen voor de makelaardij. Kijk naar een gemeen te als Venray. Die zet ook steeds meer op kwaliteit in. Daar wil ik als NVM-makelaar graag bij zijn. Als makelaar speel je overigens ook een belangrijke rol in het profiel van een gemeente. Voor veel mensen ben je een van de eerste contacten. Extra schepje op de NVM-meer- waarde Staat Carel Fijen enerzijds verko pers in de onderhandelingen over de verkoop van hun pand, hij gaat ook met het wensenlijstje van kopers op zoek naar panden die bij hen passen. AWij kennen de regio Venray echt goed. We weten wat er speelt. Ook omdat we taxaties doen komen we op de meest uiteenlopende plaatsen. Verder volgen we heel actief de ont wikkelingsplannen van een gemeen te als Venray. Ook hebben we uitste kende contacten in de bouwwereld en met beleggers. En omdat we heel gevoelig zijn voor bewegingen en behoeftes in de markt, nemen we ook initiatieven om bij hen ideeën aan te dragen. We hebben namelijk ook ervaring in de projectontwikke ling en het vastgoedmanagement. Dat is nog een extra schepje op de meerwaarde die we met ons NVM- lidmaatschap toch al aan onze opdrachtgevers kunnen bieden. Door die contacten zijn we trou wens ook heel interessant als part ner als het om bedrijfspanden gaat. Gewoon fair zaken doen We hadden het al even over taxa ties. Brengt Carel Fijen op dat ter rein ook nog iets extra's mee? Carel: We zijn door een landelijk opereren de en behoorlijk belangrijke bankier gevraagd deel te nemen aan een pilot-project. Samen met tien beroepsgenoten zijn we gevolgd op ons pad van taxateur. Met speciale aandacht voor onze marktkennis en integriteit. Daar hebben we het goed gedaan. En dat past bij ons eigen plaatje dat wij voor onze makelaar dij voor ogen hebben. Daarin heb ben we naast vakkennis flink plaats ingeruimd voor integriteit, eerlijk heid, openheid, gevoel voor kwali teit en de overtuiging dat we altijd naast onze opdrachtgevers moeten staan. Niet alleen omdat we een NVM-makelaar zijn, maar omdat we gewoon fair zaken willen doen. Dan moet we er dus hard aan wer ken iedereen recht in de ogen te kunnen blijven kijken. Carel Fijen Makelaardij, St. Jozeflaan 44 5817 AD Smakt- Venray, telefoon 0478 63 69 22, telefax 0478 63 69 14 lirecte hulp bij PC-problemen dagelijks van 9.00 tot 22.00 uur bel 0900 - 767 0 767

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9