ISprookjesachtig ballet en De Ommekeer Geen girale betalingen op 31 december 1999 Orkest Va zoekt muzikanten Milleimiumconcert Euterpe op 100 Jera UW erstmarkt ieukenrode Anton Groothuis vertelt traditionele kerstverhalen in Theehuis Hardcore in OJC Merlin Concert in theehuis Li MEDISCH CENTRUM ANTONIUSVELD EL EN MAAS donderdag 16 december 1999 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray Iet sprookjesachtig ballet (enkraker door het legend- sch Russisch Ballet St. ersburg, Seth Gaaikema in De imekeer en Hans Dorrestijn Oud Nieuw viert, uwburg Venray presenteert nende week drie voorstellin- ans Dorrestijn: schrijver, caba- er, zanger, maar vooral tekst- P iter, is hofleverancier van bijna bekende cabaretiers in Ierland. Gelukkig is hij zelf ook «o« iet theater te bewonderen. Met ma rauwe zangstem en sobere pre- e o talie komen zijn absurde teksten aangrijpend repertoire goed tot 2 i recht. Oudejaarsavond met m2 restijn is anders. Allereerst is het te lachen. En toch bekruipen je oelens van twijfel en angst dat allemaal nog erger zal worden, restijn bezingt met knarsend t de jaar-, nee zelfs de eeuwwis- ng. Zijn pianist en vriend Frans hart speelt het feest mee en dat ft de avond een lichtere toets, ar muziek, liedjes, grappen, zelfs 1 j kunnen niet verhinderen dat het 505 liek af en toe het zweet uitbreekt 73 de aanblik van een man die een d I lende dans uitvoert op zijn eigen f. Hans Dorrestijn viert Oud D n uw op vrijdag 17 december, aan- ig 20.00 uur. a SETH GAAIKEMA 1970 maakte Seth Gaaikema doorbraak met z'n programma i Miljoen Geboden. Hij toetste lumoristische wijze de geboden Mozes aan de maatschappij van Nu, dertig jaar later, bij de wwisseling, kriebelt het bij hem het nog een keer te doen. Die Hans Dorrestijn viert Oud Nieuw in de Schouwburg Venray (Foto: Ulbo de Sitter). Geboden van Mozes in zijn pro gramma De Ommekeer te toetsen aan de tijd van nu. Aan onze dolge draaide maatschappij van 'doden, stelen, liegen'. Wat toen een poë tisch programma was, wordt nu een hilarische, dolkomische en soms ook pijnlijke confrontatie. Want wat is de maatschappij veranderd. Voor een cabaretier een grote uitdaging. Gaaikema wordt aan de vleugel begeleid door Bob Zimmerman. De Ommekeer is op woensdag 22 december te zien in de Schouwburg Venray. Aanvang 20.00 uur. NOTENKRAKER Het Russisch Ballet St. Petersburg brengt eindelijk Tsjaikovski's Notenkraker in Nederland. De klas sieke choreografie vam Marius Petipa op Tsjaikovski's magistrale muziek komt in deze uitbundige versie volledig tot zijn recht. De dansers dragen betoverende kos tuums, het decor is een lust voor het oog: hierin dansen de beste dansers ter wereld een schitterende voorstel ling van dit mooie sprookje. In de Notenkraker beleeft het meisje Klara allerlei spannende avonturen tijdens haar nachtelijke reis door het land van sneeuw en snopegoed. Tsjaikovski schreef voor dit ballet superieure symfonische muziek, dat verdient door een groot orkest te worden uitgevoerd. Het Russisch Ballet maakt regelmatig gebruik van uitmuntende solisten, zo ook in de Notenkraker. Alle dansers zijn opge leid in de beste Russische traditie en staan bekend om hun perfecte tech niek. De voorstelling op donderdag 23 december begint om 20.00 muur. ondag 26 december houdt Jera haar jaarlijkse Top 100 Aller en festijn. Niet op 1 januari s gewoonlijk omdat Ysselsteyn lie dag en nacht uitbundig de rgang naar het nieuwe millenni- viert. Wel zal op 1 januari vanaf eveer 18 uur in zaal Roelanzia op 100 van de laatste 25 jaar ien gedraaid. De echte Top 100 :r Tijden is dus op tweede kerst en begint ook om 18 uur. Tegen 'één hoopt men op nummer 1 ;ekomen te zijn. De entree is f :n daar mag je de hele avond voordrinken. INSTUREN m te zorgen dat er ook echt 100 en in de Top 100 staan wordt reen in Ysselsteyn uitgenodigd lijstje met de eigen favoriete top n te leveren bij Jera '70. Dat it wel voor 24 december gebeu- De regels: de platen moeten stens een jaar oud zijn, elke ip of artiest mag slechts één keer Ie lijst staan. Ook kun je raden er op 1 staat en de goede voor- Ier wint een CD-bon ter waarde f 100. Jera '70 zit nog steeds op 'eter Janssenweg 12, 5812 BR elsteyn. Info tel. 0478-541613 CEL EN MAAS WEEKBLAD vrijdag 17 december wordt er Verpleeghuis Beukenrode, kenlaan 1 te Venray een kerst- rkt georganiseerd. Deze vindt its in het restaurant en het punt tussen 11.00 en 16.00 uur. o.a. kerststallen, keramiek, rten, natuurlijk materiaal, Unicef de Wereldwinkel. Tijdens de rkt komen kinderen van basis ooi de Foekepot hun zelfge- kte kerststukjes aanbieden aan iwoners van het verpleeghuis. :en is van harte welkom. Op donderdag 23 December zal verhalenverteller Anton Groothuis in het Theehuis van het Odapark zijn opwachting maken. Groothuis zal deze avond traditionele kerstverhalen ten gehore brengen. Het einde van deze eeuw nadert. Het laatste kerstfeest voor het jaar 2000. Nog eenmaal een stille tijd om achterom te kij ken, voordat we onder begelei ding van een spetterend vuur werk de drempel naar een volgende eeuw over stappen. Anton Groothuis vertelt de klas sieke kerstverhalen waarmee hij is opgegroeid. Noorse Kerstsproken, Charles Dickens enz. Armoede, onschuld, een zaamheid, kaarsen, flakkerende haardvuren, veel sneeuw, fonke lende wijn, bittere koude, won deren. Verhalen voor onder de kerstboom. Een gezinsvoorstel ling bij uitstek. Het programma begint om 20.30 uur en kaarten a fl. 17,50 zijn verkrijgbaar in het Theehuis en bij de VVV/ANWB op het Henseniusplein. Orkest £a Va. dat zich ruim een jaar geleden voor het eerst presenteerde aan het Venrayse publiek, is een muziekgezelschap dat momenteel uit 24 personen bestaat. Het orkest staat onder deskundige leiding van de heer Wil Jacobs uit Oirlo. Het repertoire varieert van Big Band en Dixieland muziek, tot Tsjechische, Duitse, Nederlandse en Engelse nummers. De repetitieavond is op maandag van 20.30 uur tot 22.30 uur. Na de repetitie is er. voor diegene die dat willen, een gezellig samenzijn. Muziek en gezel ligheid zijn de hoofdthema's van Orkest £a Va. Ze zoeken dan ook. binnen de tubasectie, enthousiasteervaren muzikanten om het orkest te verster ken. Qd Va heeft voor 2000 reeds diverse optredens op de agenda geno teerd. Iedereen met serieuze belangstelling wordt verzocht, geheel vrijblij vend, contact op te nemen met: Laurens Brons, Bergkwartier 33, 5801 BT ^Venray, telefoon (0478)581299 De Europese Centrale Bank heeft bepaald dat er in de landen van de Europese Monetaire Unie op 31 december 1999 geen giraal betalingsverkeer plaatsvindt, dit in verband met de overgang naar het jaar 2000. Let u op de volgende punten: Schriftelijke binnen- en buitenlandse betalingsopdrachten die uiterlijk woensdag 22 december 1999 bij onze bank zijn ingeleverd worden in ieder geval in 1999 nog verwerkt. Voor opdrachten die binnenkomen na deze datum kunnen wij deze garantie niet geven. Op 31 december 1999 kunt u geen electronic banking of spoedopdrachten laten uitvoeren, de opdrachten die u op 31 december opgeeft worden op 3 januari 2000 uitgevoerd. Opdrachten via electronic banking die bij onze bank op 31 december 1999 geagendeerd staan, voeren wij uit op 30 december 1999. Periodieke opdrachten die bij onze bank op 31 december 1999 geagendeerd staan, voeren wij uit op 30 december 1999. Betalingsopdrachten die na de genoemde inleverdata binnenkomen en niet meer in 1999 verwerkt kunnen worden, verwerken wij op 3 januari 2000. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530200 tel.(0478)530 300 rabobankvo@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl De Koninklijke Harmonie Euterpe presenteert zondag 9 januari een zeer bijzonder millen niumconcert waarvoor van diver se zijden veel belangstelling bestaat. En kijkend naar het pro gramma dat wordt geboden is die belangstelling meer dan terecht. De organisatoren hebben enkele uitstekende solisten weten aan te trekken waaronder een van Nederlands grootste jazzmusici, de pianist Louis van Dijk. Een concert van deze grootmees ter met de Venrayse harmonie is absoluut uniek en Venray dankt dit bijzondere optreden vooral aan de vriendschap tussen Louis van Dijk en de plaatselijke chirurg en pianist Hans van der Pol. Onze plaatsge noot en Louis van Dijk kennen elkaar al meer dan een kwart eeuw (zij betitelen elkaar als "gabbers") en traden al vaker samen op. Ook tijdens het komende concert zullen ze zowel solistisch alsook als duo optreden en dat belooft heel wat. Hans van der Pol volgde aanvan kelijk een klassieke pianostudie en hij nam deel aan enkele belangrijke concoursen en wist op een van deze nationale concoursen beslag te leg gen op de tweede plaats. Maar in de jaren zeventig koos hij toch voor de jazzmuziek en maakte toen kennis met Louis van Dijk en andere groten van de Nederlandse jazz. Van der Pol trad met veel succes op tijdens het bekende Loosdrechtse Jazz Concours en behaalde daar zelfs een tweede plaats. Hij trad al eens eer der op met de Venrayse harmonie en wist toen de toehoorders vooral te boeien met zijn romantische impressies op het raakvlak tussen de jazz en de klassieke muziek. Een van de hoogtepunten in het concert programma is ongetwijfeld het gezamenlijk optreden van Hans van der Pol en Louis van Dijk in "Duet voor twee vleugels". Euterpe heeft zich veel moeite getroost om de toehoorders een zeer bijzonder en gevarieerd programma te bieden, want naast enkele instru mentale nummers vermeldt het pro gramma ook het optreden van een echt Venray's zangtalent, de tenor Dolf Drabbels voor wie dit optreden zijn première betekent in de Venrayse schouwburg. Dolf Drabbels zingt met begelei ding van het harmonieorkest num mers o.a. van Strauss en Lehar en tenslotte met orkest en pianobege leiding een medley uit My Fair Lady. De arrangementen voor deze werken zijn allen van de hand van dirigent Stijn Rutten Het millenniumconcert begint om 11.00 uur met een optreden van de drumband van Euterpe die enkele percussiewerken ten gehore zal brengen, gevolgd door een concert van het jeugdorkest o.l.v. Stijn Rutten. Het concert van het harmo nieorkest en solisten begint na de pauze om ongeveer 12.00 uur. Kaarten voor dit unieke concert zijn verkrijgbaar bij Sigarenhuis Jansen op de Grote Markt en kosten 12.50. Zaterdag 18 december 1999 zul len er twee hardcorebands in jonge rencentrum Merlin optreden. Als eerste de uit Weert afkomstige hard- core-formatie Boost. De laatste band is het uit Leunen afkomstige Dawn of anger, die agressieve hard core ten gehoren zullen brengen. Aanvang 20.00 uur, entree: vijf gul den. Op zondag 19 december zal om 15.30 uur in het Theehuis het derde concert plaats vinden van de serie 1999 - 2000. Het concert wordt gegeven door het Utrecht String Quartet, bestaande uit Eeva Koskinen, Katherine Routley, Sven Arne Tepl en Sebastian Koloski. Medewerking wordt verleend door gitarist Martin Kaaij. Sinds zijn bejubelde debuut in 1985 heeft het kwartet in binnen- en buitenland een reputatie opgebouwd als een dyna misch en veelzijdig ensemble. Het repertoire loopt van de oorspong van het kwartetspel (Haydn) tot de meest complexe werken uit de avant-garde. Veel enthousiasme werd losgemaakt bij concertseries met alle Bartók-kwartetten. De CD met de drie strijkkwartetten van de uit St. Petersburg afkomstige en tot Amerikaan genaturaliseerde Arthur Lourié was een met succes uitge brachte wereldpremière. Er staan nog andere opnames te wachten: werken van o.a. Schubert, Martin, Britten en de Nederlander Bernard van Dieren. De solist van zondag, de gitarist Martin Kaaij, studeerde aan het Sweelinck Conservatorium bij Dik Visser, bij de hoboïst Han de Vries en de pia nist Alexandre Hrisanide. Hij gaf solo-recitals in alle delen van de wereld en speelde daarbij veel werk dat speciaal voor hem was geschre ven door componisten als Ton de Leeuw, Luca Francesconi en Willem Breuker. Verder is hij verbonden an het Conservatorium van Rotterdam. Met Eeva Koskinen nam hij viool-gitaar duetten op van Nicolo Paganini en met het gehele kwartet gitaarkwintetten van Luigi Boccherini. Voor dit concert zijn nog enkele kaarten telefonisch te reserveren op 0478 - 582472. Apotheek De Burggraaf is wegens verhuizing naar Antoniusveld gesloten op: donderdag 16 december 1999 en op: vrijdag 17 december 1999 waarneming door: Apotheek De Monnikskap (Paterslaan 2 Venray Tel. 580140) Apotheek St. Oda (Passage 1 Venray Tel. 581255) Met ingang van maandag 20 december 1999 zijn wij u weer graag van dienst in Apotheek Antoniusveld Huisartsenpraktijk Schraven-van Tiel is wegens verhuizing naar Antoniusveld gesloten op: donderdag 16 december 1999 en op: vrijdag 17 december 1999 waarneming uitsluitend voor spoedgevallen: donderdag tel.: 581465 vrijdag tel.: 583558 Met ingang van maandag 20 december 1999 zijn wij u weer graag van dienst in Huisartsenpraktijk Antoniusveld Huisartsenpraktijk Gezondheidscentrum Landweert is wegens verhuizing naar Antoniusveld gesloten op: vrijdag 17 december 1999 waarneming uitsluitend voor spoedgevallen: tel.: 583558 Met ingang van maandag 20 december 1999 zijn wij u weer graag van dienst in Huisartsenpraktijk Antoniusveld Praktijk voor Fysiotherapie, Manuele Therapie en Sporttherapie Cats Selder is wegens verhuizing naar Antoniusveld gesloten op: vrijdag 17 december 1999 Met ingang van maandag 20 december 1999 zijn wij u weer graag van dienst in Antoniusveld 00 Stationsweg 60 5803 AC Venray ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz. M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen, J. Wittgen en M. W. T. Lucassen: Zaterdag: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 Zondag: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten. J. de Vocht: Zaterdag en zondag: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST V EN RAY-Y SSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en H. van WIN DEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray TteL 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tief.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 ulir Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur i

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3