Mppi Langkous, Rob de Vijs en Hans Dorrestijn Dansavond voor de Jeugd van vroeger U laat 't bedrijf keurig achter. En uzelf ook. Kerstconcert Collegium Vocale indy Peress n band in de Bonte Koe erstbraderie Wanssum Concert symfonie orkest Venray 'Laag bij de Gronds' in Gryphus Kerstmarkt in 't Schöpke Kerstmarkt op de Kemp Kerstexpositie in Oirlo Mazda ontvreemd '3 MEDISCH CENTRUM ANTONIUSVELD >a( !L EN MAAS donderdag 9 december 1999 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray ,'ippi Langkous zet de louwburg Venray op stelten, b de Nijs presenteert er zijn uwe theatertour Liever Lijf en Joins Dorrestijn viert Oud uw. Jgelopen seizoen zette ze de louwburgen in Nederland en jjjj anderen op stelten: Pi pp igkous - de wereldberoemde cre- van Astrid Lindgren. Ook dit 1:oen gaat Pippi weer op avontuur maakt ze van elke voorstelling vrolijk theaterfeest. Prachtige Ijes met pakkende teksten van de Wijs, overtuigend acteerwerk magische decors zorgen voor een urrijk schouwspel dat barst van YHipi's levenslust, ze is grappig, 'Wenwijs, een beetje brutaal, reu- isterk en nergens bang voor: w ipilotta Victualia Rolgordyna im uizemunta Efraimsdochter Igkous, het leukste meisje van de reld dat altijd wat bijzonder mee- akt. Haar theateravontuur speelt h af in het dorpje waar ze, samen l haar paard Witje en aapje mijn- Nilsson, intrekt in een groot, öi, oud, maar kleurig huis: 'Villa keibont'. Pippi Langkous is msdag 15 december tWee keer te i in de Schouwburg Venray, aan- ig 14.30 en 17.00 uur. ROB DE NUS lob de Nijs is in de Nederlandse Rob de Nijs in Liever Lijf (Foto: Govert de Roos) theaters te zien met zijn nieuwe tour Liever Lijf. Met zijn zevenkoppige begeleidingsband Pur Sang doet hij een veertigtal theaters aan. Rob de Nijs en zijn band brengen zowel de oude hits als zijn nieuwe nummers, afkomstig van de live cd Tijdloos, ten tonele. Bekende nummers als Het werd zomer, Malle Babbe, Kleine ster en Zo zal het zijn zijn voorzien van nieuwe arrangemen ten. Nieuwe nummers van Rob de Nijs zijn Tijdloos, het romantische Dit gekke leven en zijn nieuwste single Laatste zomer van de eeuw. De intimiteit van de live opgenomen nummers is te horen op zijn nieuwe cd en zal tijdens de theatertour vol ledig tot zijn recht komen. Liever Lijf wordt op donderdag 16 decem ber op de planken van de schouw burg gebracht, aanvang 20.00 uur. HANS DORRESTIJN Hans Dorrestijn: schrijver, caba retier, zanger, maar vooral tekst dichter, is hofleverancier van bijna alle bekende cabaretiers in Nederland. Gelukkig is hij zelf ook in het theater te bewonderen. Met zijn rauwe zangstem en sobere pre sentatie komen zijn absurde teksten en aangrijpend repertoire goed tot hun recht. Oudejaarsavond met Dorrestijn is anders. Allereerst is het om te lachen. En toch bekruipen je gevoe lens van twijfel en angst dat het alle maal nog erger zal worden. Dorrestijn bezingt met knarsend hart de jaar-, nee zelfs de eeuwwis seling. Zijn pianist en vriend Frans Ehlhart speelt het feest mee en dat geeft de avond een lichtere toets. Maar muziek, liedjes, grappen, zelfs God kunnen niet verhinderen dat het publiek af en toe het zweet uitbreekt bij de aanblik van een man die een lachende dans uitvoert op zijn eigen graf. Hans Dorrestijn viert Oud Nieuw op vrijdag 17 December, aanvang 20.00 uur. 'recies een jaar geleden speelde uit New York afkomstige Cindy es voor het eerst in haar roemrij- carrière met veel succes in café Bonte Koe. Een reden om haar lieuw te vragen voor een optre- aanstaande zondag. Opnieuw •mt ze haar begeleidingsband e en ze belooft weer een dyna- ich concert te verzorgen. Cindy schrijft haar muziek als bluesy, i,: ky, thrasky, funky en folk soul. loewel ze, met haar krachtige m, voornamelijk solo door opa toert, komt ze nu met een leel nieuw getalenteerd formeer- jand, die haar energieke melodi- e songs tot een spetterend ken. legin jaren zeventig trad, de nog jd mooi ogende Cindy Peress :lal op in clubs als Folk City en Bitter End in New York. Eind in 70 vertrok zij naar Amsterdam ar ze enkele LP's en CD's produ- rde. Onlangs nam ze haar nieuw- CD op en misschien is deze zon- te koop. In ieder geval zal ze nmers van haar CD laten horen, ar band bestaat uit: Alen itopetric, bas en vocals; Wil phie, leadguitar; Michiel eneman, guitar; Jimmy Griego, ims en Vinnie Fazarrie, guitar en lals. Cindy en band aanstaande 9 idag, aanvang 20.00 uur. )e gevleugelde vrienden nssum e.o.' organiseren een stbraderie met een Nationale en srnationale vogelmarkt in nssum in de verwarmde bloem- van M. Hendrickx-Engels, ikelkamp 1 Wanssum. Geopend: H erdag fl dec. van 12.00-20.00 en zondag 12 dec. van 10.00- ,00 uur. Ook toegankelijk voor stoel gebruikers. im pfo )e catering wordt verzorgd door tfi rree Blitterswijck. Er is een ver- Tujipklasse en een tombola. Met een optreden van fanfare Concordia gemengd koor Wanssum. Ook is een kleindierenshow met een iffelhoek. foor de kinderen is er een gri- ie. ur en een luchtkussen aanwezig. v'li tree Fl.3,50. Kinderen onder de jaar gratis. Op zondag is er open in het tuincentrum Hendricks, ikelkamp 1 Wanssum. Deze uitnodiging is gericht aan iedereen die graag eens in Venray naar een concert van een volledig symfonie-orkest wil gaan. Het sym fonie-orkest van de Orkestvereniging Venray, de OVV, geeft een klinkend winterconcert op zaterdagavond 18 december a.s. Dit concert vindt plaats in de aula van de Muziekschool, die sinds kort gevestigd is in het Kunstencentrum Jerusalem, in de Heuvelstraat 4 te Venray. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Onder vertrouwde leiding van Laurens Boogaarts speelt het orkest een heel afwisselen programma, waarin als soliste optreedt de pianis te Von Reijnders. Zij zal tweemaal optreden, allereerst in het stuk 'Games' van W.F. Bon, en vervol gens in het 'Allegro appasionato' van C. Saint-Saëns. Het symfonie orkest al haar in beide stukken begeleiden. Velen in Venray zullen Von Reijders al kennen in haar hoe danigheid van docente piano en theorie aan de muziekschool in Venray. Von Reijders studeerde in 1983 af aan het Maastrichts Conservatorium en heeft zich sinds dien gespecialiseerd in het begelei den van vooral zangers en blazers. Sinds 1984 maakt zij deel uit van Ensemble Canapé: die ensemble bestaande uit Nard Reijders, Martijn Alsters en Von Reijders, speelt 'beeldende kamermuziek'. Dit najaar maakt het een tournee in Duitsland en voorjaar 2000 komt hun CD uit. Tevens speelt het symfonie-orkest een blazersstuk van M. Arnold, en een strijksymfonie van H. Genzmer. Na de pauze wordt de Symfonie nr. 1 van Ch. Gounod uitgevoerd. Het symfonie-orkest van de OVV hoopt te spelen voor een groot publiek op zaterdagavond 18 december. U bent van harte welkom. Laag bij de Gronds is het eerste cabaretprogramma van Jacqueline Kerkhof waarmee zij de podia bru taal en schaamteloos bestormt. Zij won de publieks- en persoonlijk heidsprijs tijdens Caineretten 1998 en had vervolgens het verzameld journaille ook de juryprijs verdiend. Die prees haar als 'een echt podium beest dat het publiek onmiddellijk naar haar hand 'zet', en beloonde haar met de tweede prijs. Het pro gramma is bevolkt met personages die hun angsten bezweren met bizarre fascinaties. En zij zelf? Wie is zij? Zij beweert in ieder geval nooit aan seks te denken. Dat weet u dan alvast. Op vrijdag 17 december speelt Jacqueline Kerkhof een try-out van haar avondvullende voorstelling Laag bij de Gronds in jongerencen trum Gryphus te Vierlingsbeek. Voor deze voorstelling zijn kaarten a FI.15,- in de voorverkoop bij Gryphus verkrijgbaar of telefonisch te reserveren via 0478-631802 of 630508. Het inwisselen van de Kabaret Kortings Knaak geeft de bezoeker een korting van Fl.2,50 op de entreeprijs. Reserveren via inter net is mogelijk via de Gryphus web site http://come.to/grypus. De wijkvereniging organiseert aanstaande zondag van 13.00-16.00 uur een kerstmarkt in wijkgebouw 't Schöpke. Diverse hobbyisten (jong en oud) zullen hier hun zelfgemaak te kerststukjes tentoonstellen en te koop aanbieden. De toegang is deze middag geheel gratis. Voor nadere informatie kan gebeld worden met Marjan Weijs, tel. 0478-586123. f Vereniging voor ouderen Noord-West De Vereniging voor Ouderen Noord-West nodigt alle senioren uit vanaf 55 jaar om aanwezig te zijn op de dansavond 'De jeugd vun Vroeger'. Medewerking wordt verleend door het accordeontrio 'Pikkeniers'. Dc toegang is gratis. Het is niet nodig otn lid van de ouderenvereniging te zijn. De oudere jeugd is vanaf 20.00 uur wel kom in wijkcentrum den Hoender, aan de St. Ursulastraat 2 hoek Hoenderstraat. In een eigen zaak stop je je hart en ziel. En je vermogen. Daarvan wil je na de overdracht of beëindiging van je bedrijf wel wat terug zien. Hoeveel dat is, bepaalt u zelf. Nu al. Door een per soonlijk financieel advies op te stellen, dat voldoet aan uw verwachtingen van nu en die van de toekomst. Onze adviseurs doen dat samen met u. En bij dit alles betrekken we graag uw accountant, fiscalist of notaris. Meer weten? Maak een afspraak met onze bedrijvenadviseur. Die helpt u graag verder. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530247 tel.(0478)530 460 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Op maandagavond 20 december 1999 van 18.30-20.30 uur wordt op basisschool de Kemp een gezellige kerstmarkt georganiseerd. De ouderraad van de fusieschool Dr. Poels en de Kemp heeft besloten dat de erg leuke kerstmarkt van vorig jaar een herhaling verdient. Er zijn kraampjes met kerstspullen die de kinderen en de ouders hebben gemaakt. Er zijn oliebollen en wafels te koop. Ook is er een leven de kerststal door de kinderen van groep drie van beide locaties. Het belooft ook dit jaar weer een sfeer volle gebeurtenis te worden. De donkere dagen voor kerst staan voor de deur. De bladeren val len, de avonden lengen. Reden genoeg voor gezelligheid in en om huis. Gezelligheid die je zelf creëert. Laat je zondag 12 december in schuur 'de Lampion', Hoofdstraat 11 in Oirlo inspireren door de gezellige kerstsfeer. De kerstsfeer die opge bouwd is in samenwerking met enkele actieve, creatieve 'onderne mers' uit Oirlo. Gerrie Philipsen-van Rijn draagt zorg voor de aankleding met natuurlijke materialen welke op nostalgische wijze zijn aangebracht in de gezellige schuur. Zij vervaar digt natuurlijke arrangementen welke de gezelligheid bij u in huis brengen. Ook zijn er voldoende natuurlijke materialen zoals kerst- groen, lampionnen en aparte takken aanwezig zodat u vol ijver thuis aan de slag kunt en zo uw eigen gezel ligheid creëert. Hoveniersbedrijf Jan-Hein Gerritsen staat garant voor een goede aanplant en verzorging van tuin en plantsoen. Hij zal tijdens deze kerstexpositie een sfeervolle tuin presenteren waarvan u het hele jaar geniet. Wanneer u door de schuur loopt wordt u geleid langs creativiteiten zoals geschilderd kerstkeramiek, zelfgemaakte kerstkaarten, decora ties op dakpannen, pretex kerstberen vervaardigt door Anita Emonts van hobby-atelier Kre-Anita. Hobby atelier Kre-Anita is verder aanwezig met diverse kerstaanbiedingen om zelf creatief te zijn. Speciaal voor de kindefen is er een kerstkinderhoek. Hier kunnen zij hun eigen creativi teit uitten. Bij een sfeervolle kerst mag de kerstboom niet ontbreken. 'Meyers kerstbomen' is deze dag dan ook aanwezig met een ruim assortiment meteen aan de slag kunt. Reden genoeg om de kerstexposi tie op zondag 12 december in schuur 'de Lampion', Hoofdstraat 11, Oirlo tussen 10.00 en 16.00 uur te bezoeken. Schuur 'de Lampion' is tot en met 23 december dagelijks geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Het kamerkoor Collegium Vocale Venray zal dit jaar een serie kerst concerten geven in Venray, Weert en Venlo. Omdat het gezamenlijk optreden met een kamerkoor uit Heythuysen op het laatste moment door onvoorziene omstandigheden werd afgezegd, zal het CVV het totale programma zelf verzorgen. Uit het bestaande kerstrepertoire werden stukken gekozen die de ver stilde inleiding zullen zijn op' het meer uitbundige 'a Ceremony of Christmas Carols' van Benjamin Britten. De harpiste Ellen Versney werd bereid gevonden om haar con tract uit te breiden. Zij begeleidt nu niet alleen de carols maar zal ook in het voorprogramma van zich laten horen. Onder leiding van Marca Kusters uit Helden heeft het koor de afgelo pen vijf jaar hard gewerkt aan de koorklank die nu volgens deskundi gen zoals Gerard Frank (festival Religieuze Muziek Venlo) op een semi-professioneel niveau ligt. Luiterend naar het koor is nauwe lijks meer te horen dat de leden oor spronkelijk uit alle delen van Nederland komen. Marca heeft haar opleiding tot uitvoerend dirigent voor koor en voor grootorkest gevolgd aan het conservatorium in Maastricht. Naast haar werk aan de dagelijkse kerkdiensten in Helden en Panningen verleent zij medewer king aan cursussen in koorscholing en stemvorming. In het CollegiumVöcale Venray vindt zij een hobby om in de prak tijk stemmen te kneden. Mede hier door worden nu regelmatig presta ties van hoge kwaliteit geleverd. Een groeiend aantal vaste 'fans' helpt daarbij met hun bezoek, hun bijdrage en door terugkoppeling van hun beleving van de concerten. De drie kerstconcerten zullen begeleid worden op de concertharp door Ellen Versney uit Eindhoven. Begonnen bij het nationaal Jeugd Orkest is mevrouw Versney nu ver bonden aan het Brabants orkest. Tevens is zij al remplacant werk zaam met nagenoeg alle grote orkesten. Tijdens haar carrière maakte zij reeds vele buitenlandse tournees en mocht zij meerdere prij zen in ontvangst nemen. Het programma, dat ongeveer een uur duurt, begint met een selectie van oude en nieuwe Nederlandse en Engelse kerstliederen. Gekozen is daarvoor uit het programma waar mee het CVV in 1996 in België met lof van de jury de tweede plaats van het Gouden Ster concours behaalde. Na een korte pauze komt het koor zingend in processie binnen voor 'a Ceremony of Christmas Carols'. In een afwisseling van tempi wordt de tederheid van het kerstlied bezon gen in een negental liederen. De ondertoon geeft al het toekomstige lot van deze baby aan. Na een jube lende dankzegging voor dit kerstge schenk verlaat het koor in processie weer de ruimte. Het Collegium Vocale bestaat nu vijftien jaar. Niet een jubileum om groots te vieren maar wel om van je te laten horen. En dat gebeurt in de komende cohcerten. Op 11 decem ber om acht uur 's avonds in Venray in de kapel van St. Anna (Vincent van Gogh Instituut, locatie Noord), op 17 december om acht uur 's avonds in de muziekschool in Weert en op 18 december om vier uur 's middags in Venlo in het St. Maartensgasthuis. Een kleine bij drage van u zal ons helpen de kosten in de hand te houden. In de nacht van vrijdag op zater dag is vanaf het Kennedyplein in Venray een groene Mazda ont vreemd. Op dit moment is niet bekend voor welk bedrag de 67-jari- ge eigenaar is gedupeerd. Apotheek De Burggraaf is wegens verhuizing naar Antoniusveld gesloten op: donderdag 16 december 1999 en op: vrijdag 17 december 1999 waarneming door: Apotheek De Monnikskap (Paterslaan 2 Venray Tel. 580140) Apotheek St. Oda (Passage 1 Venray Tel. 581255) Met ingang van maandag 20 december 1999 zijn wij u weer graag van dienst in Apotheek Antoniusveld Huisartsenpraktijk Schraven-van Tiel is wegens verhuizing naar Antoniusveld gesloten op: donderdag 16 december 1999 en op: vrijdag 17 december 1999 waarneming uitsluitend voor spoedgevallen: donderdag tel.: 581465 vrijdag tel.: 583558 Met ingang van maandag 20 december 1999 zijn wij u weer graag van dienst in Huisartsenpraktijk Antoniusveld Huisartsenpraktijk Gezondheidscentrum Landweert is wegens verhuizing naar Antoniusveld gesloten op: vrijdag 17 december 1999 waarneming uitsluitend voor spoedgevallen: tel.: 583558 Met ingang van maandag 20 december 1999 zijn wij u weer graag van dienst in Huisartsenpraktijk Antoniusveld Praktijk voor Fysiotherapie, Manuele Therapie en Sporttherapie Cats Selder is wegens verhuizing naar Antoniusveld gesloten op: vrijdag 17 december 1999 Met ingang van maandag 20 december 1999 zijn wij u weer graag van dienst in Antoniusveld Stationsweg 60 5803 AC Venray ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen, J. Wittgen en M. W. T. Lucassen: Zaterdag: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Zondag: Dr. LUCASSEN TEL. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: za. E. de MUINCK KEIZER Tel. 588800 zo. A. COENEN, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8,00 uur H. van EERTEN, tel. 0622922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerat Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3