'TZ&i&elif&e <Ue*t4tea De Studio Interieurstylisten in Venray Heropening café 't Podium Kinderwoord dienst Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese E.H.B.O.- lezing Ons Limburg Pries 1999 Geschied- en Oudheidkund ige Kring Venray e.o. KBO Lourdescomité afd. Venray LVB Oostrum Computerclu regio Venray Rincón Espanol Jeugd natuurwacht O.V.B. Jeugdvereniging de Springplank PEEL EN MAAS EE donderdag 9 december 1999 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck. Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Jan en An Swinkels-v. Dijck en overl. fam. (koll.); jrd. Chris Smits; Janen ouders Kersten en fam. En ouders v. Dommelen en Riek; Betha Coppes-Borgman en overl. fam.; Harry Theunissen (koll.). Zondag: 3e Zondag van de advent. 9.30 Latijnse Hoogmis voor jrd. Cor Vink en beide echtgen.; Peter Johan Aben en Maria Louisa Fleurkens; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; Jo Bardoel (koll.); Peter Muijsers en overl. fam. Muijsers- Janssen; H.Mis uit dankbaarheid; 11.00: H.Mis voor echtp. Truijen-Jansen(koll.); ouders Tacken-Maes; Jos Philipsen; mw. Creemers-v. Son (koll.); verj. Harrie Jansen; 6wd. Gerrit Strijbosch; Mia Janssen-Deters. Maandag: 9.00 H. Mis voor het tijdelijk en geestelijk welzijn van onze parochie. Dinsdag: 9.00 H. Mis Rinus Beekers en Annie Flinsenberg; Woensdag: 9.00 H. Mis voor zieken, eenzamen en bedroefden. Donderdag: 9.00 H. Mis voor jrd. Ouders v. Vegchel-Muijsers; Vrijdag: 9.00 H. Mis jaard. Teng Linders. Dienbeurten: za 19.00: Martijn, Thorsten, Jesper, Paul, Vita en Monya; zo 09.30: de heren Hoppenbrouwers en Mingels; zo 11.00: Sjoerd, Bram, Daan, Freek, Wessel en Daphne. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot; zo 11.00: P. v.d. Broek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen. Lect.: P. Wittenbols. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen. Lect.: G. Olislagers. J1.I5 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Élke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: LITURGIE DERDE ZON DAG ADVENT (ZONDAG GAUDET- TE); Geen kinderwoorddienst; 18.00 m.m.v. Crescendo; Piet v. Kessel; Jan Hendrix en overl. fam. Hendrix- Maassen; jrg. Math en Mien v.d. Ven- v.Eijck; Zondag: DERDE ZONDAG ADVENT (ZONDAG GAEDETTE); 8.30 voor onze parochie Venray-Zuid; 10.30 Hoogmis, tevens vormsel en toetreding in R.K. Kerk Arina v. Soest-Kenning, Kroonkruid 13; Anna Appels-den Boer; Lien Philipsen en overl. fam.; Riet v. Bijlevelt; levende en overl. fam. Janssen-Cup; Piet Tacken (coll.); Uit dankbaarheid voor Sandra en 25 j.huwe- lijk; Louis Smets; 12.00 doop Jeri Mulders, Etudestr. 26; Maandag: 18.30 Betsie Lucassen en overl. fam.; Dinsdag: 18.30 voor slachtoffers van zinloos geweld; Woensdag: 18.30 Giel Troisfontaine en zoon Renee; jrg. Bert Fleuren; Donderdag: 18.30 Maria v.d. Laar- Holterbosch; Vrijdag: 18.30 voor alle ernstige zieken van onze parochie; Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag 11 dec. KINDERWOORD DIENST 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie VENRAY-ZUID; Overleden ouders r Huisman-Paulus en overleden kinde ren; Hans Cleerdin (coll.); Teng Janssen (coll.) Jaardienst Jan van Cuijck en overleden ouders Pelzer- Verpoort. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Harrie Claessens, jaar- dienst Hubertus Janssen en Wilhelmina van Dijck, Giel Vennekens en echtgeno te en wederzijdse familie (Koor Harmony) Zondag: 8.30 voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; 10.00 uur Mechtilda Pingen-Engels, jaardienst Nel v.d. berg-Linskens, Giel Vennekens en echtgenote en wederzijdse familie (Gem. koor) Maandag: 9.00 Tot bijzondere intentie Dinsdag: 9.00 Marietje Nooyen 19.00 uur O.V.B. Adventsviering Woensdag: 9.00 Voor de vrede in de wereld (Met rozenkransgebed) Donderdag: 9.00 Voor vn ernstige zieke Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Jo Jeuken Misdienaarsbeurten: zaterdag 19.00: Milou Pelzer, Denise Creemers, Leoniek Vermeulen, Dug Ly; Zondag 8.30 uur Maarten en Sebastiaan Wijnen, Peter Fleurkens, Guus op den Camp; 10.00 uur Marloes en Wilma Derksen, Anne Basten, Elke Euwes; Dinsdag 19.00 uur Danielle Engels, Ireen Schlepers Parochie Oirlo 3de Zondag van de AdventZaterdag: 19.00 Eucharistieviering met Boeteviering, (Dameskoor); Jan gom- mans. Wiel v.d. Pasch. Tot bijzondere intentie (M) Zondag: 10.00 Eucharistieviring mrt Boeteviering (Herenkoor); Miel Janssen, Elizabeth Bruncken, Petronella en Herman Rongen. Pater Hyronimus Rongen en overleden familie. Bernard van de Sterren, Henrica Smits en Petronella Litjens. Overleden familie van Dijck-Strik. Joos van Dijck. Overleden familie Kusters-Vogelzangs. Woensdag: 14.00 Adventsviering Bond van Ouderen In de Linde. Donderdag: 14.00 Adventsviering Zonnebloem In de Linde Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Castenray Zaterdag 11 December 19.00 uur: Jrd. Overleden ouders Seijkens- Collin.: Jrd. Overleden ouders Gellings-Verhoeven. Jan Thielen.; Zeswekendienst voor Jan Rambags. Albert Druggen. Misdienaars: za 19.00 uur: Susan- Karin-Evelien-Astrid Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Parochie Leunen 3e ZONDAG VAN DE ADVENT Zaterdag 11-12 19.00 Ism. v Leo Janssen en overl familie; Lsm. v Teng Nooijen; weekd. V Sjeng Heidens (1); jrd v Teng van Vegchel enDrika van Vegchel-Hoeijmakers; jrd. v Leo Loenen; gest. Jrd. V Mathijs Geurts en echtgenote. Zondagl2-12 10.00 Hgm. v Lucia Leijsen-van der Wallen en Lod Leijssen; Hgm. v Piet Keijsers en Marie Keijsers- Hendriks; Hgm. v pastoor Jan Hafmans; Hgm v Wiel Keijsers Maandag 13-12 H.Lucia, maagd en martelares 19:00 Lsm. v overl fam Verheijen-Droessen Dinsdag 14-12 H.Johannes van het kruis, priester en kerkleraar 19.00 gest. Jrd. V pastoor Vorstermans Woensdag 15-12 GEEN AVONDMIS Donderdag 16-12 GEEN AVONDMIS Vrijdagl7-12 19.00 gest. Jrd. V Martinus en Maria Versleijen, Antoon Ewals en Hendrina Simons Misdienaars: za 19.00: Bjom Geurtjens en Job Nellen zo. 10.00: Max Baeten en Yvonne Theunis Weekbeurt Groep 2. Woensdag en Donderdag is er geen avondmis. Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes zo. 10.00: Elly Theunis GEDOOPT: Ilse Fasotte, Ebbekruidstraat 12, Almere. Rectoraat Heide Vrijdag 10 Dec. om 14.00 uur plechti ge heilige mis bij gelegenheid van het 25 jarig huwelijk van Peter Swinkels en Mariet Swinkels-Litjens; Zondag 12 Dec. 3de zondag van de Advent, half 10 hoogmis g.g-j.t. voor Harrie Rutten en Petronella Rutten; Potten tot intentie voor Truus v. Kempen en overl. familieleden; j.g.t. voor Marid Nellen-Hendrikx overl. ouders Derikx v. Vegchel en dochter Nellie; coll. J.g.t. voor Toon Huisman Donderdag: 18.30 H. Mis Rectoraat Veulen 3e Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Hgm. v Jac Ewals en Maria Holtackers; als 6e zwd. v Jacoba Klaassen; als 5e zwd. v Bert Cremers; als 3e zwd. v Wim Hendrix; als jgt. V Harry Weys; als jgt. V Moniek Spee Zondag: 10.30 Hgm. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de Misdienaars: za: Willem-Richard- Luuk-Patrick Lektorza: H Geurts Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang) Maria Custers; Jac Janssen en kleinzoon Gerrie en overl. fam. Zondag: 10.00 jrd. Piet Bus. Maandag: 19.00 Harrie Michels en Nella Lamers Woensdag: 19.00 Past. Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg- Verlinden; Truus Spreeuwenberg- Philipsen Vrijdag: 19.00 Antoon Janssen; Ser Willems; Rien Gommery (vrienden) Misdienaarsbeurten: za 19.00: Paul en Gijs; zo 10.00: Marian en Sandra, Anneke en Daan, ma 19.00 Rinske en liaise; wo 19.00 Maartje en Rian; Venray 19.00 Niels en Rob Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Derde Adventszondag Handrie Arts Maria v.d. Bemt, jgt; Guus Eyssen overl. familie Eyssen- Voncken; Misd.: Marloes Zwitserlood Nikky Zegers Zondag, Derde Adventszondag 10.00 Jan Litjens Henrica Relouw, jgt Misd.: Lotte Jacobs Meike van Daal Woensdag: 19.00 Math. Muysers, jgt; Peter Mathijs Gielen. echtg. overl. kinderen; Jan Broeren; Adventsmis voor lev. overl. LVB; Zaterdag 19.00 Boeteviering in voorbe reiding op kerstmis; Jan Wilms, jgt; Harrie Arts, jgt; Misd.: Louis Tielen Daan de Brouwer Kerk poetsen: mevr. Muysers mevr. Borssen Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie Zondag: 10.00 Maria Botden Geurts; fam. Lucassen; Piet Ermens namens de fam. Maandag: 19.00 H.Mis. Donderdag: 19.00 Fam. Cornelissen Hendriks Misdienaars: za: Karlijn en Joost. Zo: Anita, Ellen, Koen en Laura Lezers: za: Lies van de Heuvel. Zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: 3e Zondag van de Advent 10.00 uur Hoogmis voor: Jacqes Jeuken overl. ouders en kinderen. Vader en Moeder van Dijck en kinderen. Hubert Steeghs. Gerardus Gooren en overl.fam. Janssen-Versteegen. Overl. ouders Nellen Lectricemevr. Van Kempen. 15,00 uur doopviering fam. Van Bree. In de St. Jozefgenadekapel ter ere van St.JozefA Woensdag09.30 uur H.Mis voor: Fam. Banens. Joos Bonants. Mie Kersten- Bongaerts (van de buurt) Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Waarom christenen anders moe ten zijn. In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. V.M.A.S. Zondag gratis toegang; geen collecte. Hallo, allemaal. Zondag 12 december a.s. is de derde zondag van de advent. Er is dan een kinderwoorddienst om 11.00 uur in de Petrus Bandenkerk. Jullie zijn van harte welkom. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hier voor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de Vrijwillige Terminale Zorg Noordelijk-Limburg iemand die praktische hulp en onder steuning biedt aan terminale zieken thuis en aan de mensen in hun naaste omgeving. De werkzaamheden vinden plaats in Noordelijk Noord-Limburg. U dien in staat te zijn om zowel praktische als psychische ondersteuning te bieden. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 0478-516995. Op donderdag 16 december houdt de EHBO-vereniging Venray weer een lezing. Deze keer zal de lezing geba seerd zijn op de functie van de ambulan cedienst en de daarbij betrokken activi teiten. Hierbij kan ook de functie van een EHBO'er een cruciale rol spelen. Als aanvulling op deze lezing zal het Rode Kruis aanwezig zijn met een ambulance-auto, zodat een en ander ook praktijkgericht aanschouwelijk gemaakt wordt. Voor de leden van de EHBO-ver eniging geldt deze avond als herhalings- les, maar ook andere belangstellenden zijn van harte uitgenodigd. De toegang is gratis. De lezing begint om 20.00 uur in Congres- en Partycentrum de Witte Hoeve. Het ligt in de bedoeling om ook voor het jaar 1999 weer de Ons Limburg Pries toe te kennen. De Ons Limburg Pries is in het leven geroepen door het bestuur van de vereniging Ons Limburg en is bedoeld voor bovenlokale activitei ten op sociaal, maatschappelijk, artistiek of cultureel gebied die op prijzenswaar dige wijze, in lengte van jaren, in en/of voor de provincie Limburg zijn uitge voerd. Sinds 1993 werd de prijs achtereen volgens toegekend aan de Stichting Limburgs Landschap, de Pepijnklinieken, de Ilse Frankenthal Stichting, het Comité Heiligdomsvaart, het gewest Limburg van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond en de Zuid- Limburgse Stoomtreinmaatschappij (het Miljoenenlijntje). Aan de prijs is een geldbedrag van 20.000 gulden verbon den. Daarnaast wordt sinds enkele jaren gewerkt met het nominatiesysteem waarbij aan de genomineerde personen of organisaties in ieder geval een bedrag tussen de 3000 en 5000 gulden wordt toegekend. De jury voor de Ons Limburg Pries start binnenkort zijn werkzaamheden om tot een aanbeveling te kunnen komen. Daartoe kunnen tot uiterlijk 15 januari 2000 gemotiveerde voordrachten in viervoud worden ingediend bij de secretaris van de jury, drs. C.J.J.S. Majoor, p/a Postbus 950, 6000 AZ Weert. Het uitgangspunt van De Studio in Venray is kort en krachtig: De kracht van de combinatie. Uit de praktijk blijkt dat het combineren van kleuren in het interieur, in combinatie met gordijnen en vloerbedekking erg moeilijk is. Het overzicht ontbreekt en daardoor moeten consumenten met hun gordijn- of vloerbedekkings taai van de ene zaak naar de andere om de kleuren af te stemmen. Dit is nu juist de kracht van De Studio. In De Studio wordt in een aantal stap pen een totaal plan ontwikkeld. Eerst wordt bij de klant, thuis een afspraak gemaakt om de sfeer te proeven van het interieur. In een eerste oriënterend gesprek wordt in De Studio in grote lij nen besproken wat de wensen zijn. Aan de hand van kleurstalen wordt de basis gelegd voor de afwerking in kleuren, voor wanden en alle andr eventueel te schilderen onderdelen. Naast de kleur keuze worden ideeën aangereikt over de wijze, waarop de wanden worden afge werkt. De eerste fase is puzzelen met kleuren tot de juiste combinatie is gevonden. Vanuit dit kleurenplan wordt gezocht naar creatieve oplossingen voor de gor dijnen, raamdecoraties en vloerbedek king. De Studio heft een collectie van zorgvuldig geselecteerde gordijnen en vloerbedekkingen van topdesigners. Samen met de klant wordt gezocht naar creatieve oplossingen, zodat een ieder uiteindelijk zijn eigen smaak en stijl terugvindt in het totaalplan. Als het totaalplan klaar is, wordt dit door De Studio visueel gemaakt, met stalen van de gekozen kleuren en materialen, zo ervaart de klant het effect van de stoffen en kleuren. De vakmensen .van De Studio zorgen er vervolgens voor, dat de stoffen en vloerbedekkingen en andere materialen op maat gemaakt en zorgvuldig gehan gen en gelegd worden. Om op een per soonlijke, maar bovenal creatieve manier vorm te geven aan interieurs, heeft De Studio gekozen voor advise ring op afspraak. Op vrijdag en zaterdag is De Studio geopend, zodat de klant de sfeer kan proeven en is men geïnteres seerd dan maken zij een afspraak. De Studio vindt u aan de Paterlaan 5 te Venray, tel. 0478-582025. Donderdag 16 december is het zover. Café 't Podium opent haar deuren weer voor het publiek. 'Geheel' opgeknapt, groter en voor elk wat wils. Er kan gedanst worden of gewoon gezellig klet sen aan een van de tafeltjes. Ook het toch al grote spelassortiment wordt uit- gebreidt met enkele originele dartbor den en een grote schaaktafel. Iedereen die café 't Podium een warm hart toedraagt is vanaf 20.30 uur welkom om onder het genot van een drankje een kijkje te komen nemen. Feestprogramma Vrijdag 17 december: Amsterdamse Avond. Een ouderwets gezellig avond. Geert Pelzer zingt liedjes van Frans Bauer to Joe Cocker. Voor velen duurde het al weer veel te lang. Nu weer gezel lig meezingen, uit je dag gaan en een goed gevoel overhouden om de alle daagse beslommeringen weer met frisse moed te lijf t gaan. Aanvang 21.30 uur, entree vrij. Zaterdag 18 december: Puberpop. Door velen al ontdekt als een oergezelli ge avond. Herkenbare muziek vanaf de vij ftiger jaren tot heden. Een reis door de geschiedenis van de muziek, waarbij de ene na de andere herkenning je als muziek in de oren klinkt. De naam van de avond zou het niet zeggen, maar deze. avond is zeer zeker ook aan te bevelen voor de wat ouderen onder ons. Wat dacht u van Deep Purple, Led Zeppelin, Slade, The Rubbets. Michael Jackson, Prince, Abba enz. Aanvang van de avond is 21.00 uur. Zondag 19 december: Gossip. Deze band bestaat uit vier mannelijke muzi kanten en twee zangeressen, zijn voor namelijk van Molukse afkomst. Alle mensen hebben hun sporen in de muziekwereld al lang verdiend. Ze waren o.a. actief in bands van Rick de Vito, CB Milton uit Vught Lady Soul en Newz. Swingende muziek bestaande uit nummers van Aretha Franklin, Tina Turner, Joe Jackson, Rick James, James Brown. Zelfs de verwende muzikale fij nproevers zullen niet stil kunnen staan. Aanvang 20.30 uur, entree vrij. Maandag 13 december aanslaande zal er in zaal het Trefpunt van verpleeghuis Beukenrode, Beukenlaan 1 te Venray een lezing plaatsvinden. Deze avond spreekt Régis de la Haye over: Kerkelijke archieven en genealogie. Régis de la Haye (1945) is archivaris aan het Rijksarchief in Limburg met een levende belangstelling voor genealogie, auteur van het handboek Limburgse Voorouders. Handleiding voor genealo gisch onder zoek in Limburg. Hij is tevens docent Kerkgeschiedenis en kunstgeschiedenis aan het Groot- Semenarie Rolduc. en diaken van de Basiliek van Onze Lieve Vrouw 'Sterre der Zee' in Maastricht. Tot ziens op maandag 13 december (19.30) in zaal het Trefpunt. Zoals gebruikelijk is deze lezing ook voor belangstellende niet-leden gratis toegan kelijk. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Internet en e-mail Het Internet en e-mail gaan een steeds grotere rol spelen in ons dagelijks leven. Voor ouderen behoeft dat niet te beteke nen, dat men daar niet aan kan meedoen. Door middel van computercursussen kunt u op de hoogte worden gebracht van Internet en alles wat daar mee samenhangt. Voor mensen, die geen ervaring hebben met de computer is er een beginnerscursus. Daarna kunt u deelnemen aan een vervolgcursus en daarna ligt het Internet voor u open! Zodra er voldoende deelnemers zijn zullen het volgend jaar weer nieuwe cur sussen starten. U kunt zich daarvoor nu reeds opge ven bij de heer A. Turkenburg; telefoon 54 8040. Adventsviering 1999 De traditionele Adventsviering zal dit jaar plaats vinden op 16 december in zaal In den Engel. De aanvang is 14.00 uur. Na de vie ring zal ook de inwendige mens niet worden vergeten in de vorm van koffie met kerstbrood en worstenbroodjes. Uw toegangsbewijs zal tevens fungeren als lot voor een loterij. Wij verwachten dat het ook dit jaar weer een sfeervolle bij eenkomst zal zijn, die past in de tijd van het jaar. Ombudsman van de KJBO De KBO heeft een ombudsman, die helpt bij het oplossen van problemen met overheids- en andere instanties en die advies geeft bij het invullen van ingewikkelde formulieren. Deze hulp is kosteloos. U kunt de ombudsman bellen onder nummer 54 80 40. Lidmaatschap van de KBO Voor inlichtingen over het lidmaat schap van de KBO en de daaraan ver bonden voordelen kunt u contact opne men met de heer G. van Meijel; telefoonnummer 58 63 89. Activiteiten 15 december: Wandeling bij St. Anna samen met leden van de ANBO. 16 december: Adventsviering in zaal In den Engel: aanvang 14.00 uur. 6 januari en 3 februari: Kienen in Het Schuttersveld; aanvang 19.00 uur. 13 januari: Toneelavond door "de Vlasbloem" uit Oostrum in Het Schuttersveld; aanvang 19.00 uur. 20 januari: Muziekavond in Het Schuttersveld; aanvang 19.00 uur. Voor inlichtingen over activiteiten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende personen: Mevrouw R v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80; telefoon 583122; Mevrouw A. Noy; Rooseveltstraat 5; telefoon: 583494. Nieuw in het jaar 2000 de Benelux Bedevaart naar Lourdes per TGV van 8- 12 februari 2000. In het kader van het jaar 2000 organiseren de erkende bede vaartorganisaties uit de Benelux geza menlijk een bedevaart per TGV. Voor Nederland zal dit de eerste rechtstreekse bedevaart naar Lourdes per TGV zijn. Bij voldoende belangstelling is er ver voer per bus vanaf stations Maastricht naar Brussel, vertrek om ongeveer 11.00 uur. De aankomst in Lourdes zal onge veer 21.00 uur zijn. Het hoogtepunt van deze bedevaart is 11 februari, de dag waarop wordt herdacht dat Maria op 11 februari 1858 voor de eerste keer aan Bernadette is verschenen. Op deze dag is er een indrukwekkende internationale H.Mis in de ondergrondse Pius X basi liek (met meer dan 20.000 plaatsen), een sacramentsprocessie en een lichtproces sie. Verder bieden wij u een Nederlandstalig bedevaartprogramma, samengesteld en begeleid door onze eigen priesters. Voor de nieuwe bede vaarten van 2000 kunt u zieken en gehandicapten opgeven bij het Lourdescomité afd. Venray. Onze acht daagse reis is van 2-10 juni, en onze vierdaagse vliegreis is van 9-12 juni en van 9-12 september. Wilt u met deze reizen mee, geef u dan op bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 583575: b.g.g. mw. A. van Stiphout, Clovishof 1, tel. 586721. De commissie kerstviering heeft een gevarieerde kerstavond in elkaar gezet. Er zal o.a. door enkele dames van de LVB Ysselsteyn een kerstspel voor ons opgevoerd worden. Laat u deze avond verder verrassen. Uiteraard hebben we gezorgd voor koffie met kerstbrood, en op het einde van de avond is er de tradi tionele bowl. Het belooft een sfeervolle avond te worden. Donderdag 16 dec. a.s. om 19.30 uur in het gemeenschapshuis te Oostrum. Deze foto werd ingezonden dooi Rongen uit Tienray en plaatsen we d week in de rubriek 'Oude foto'. We zien op de foto van omstre 1952 het echtpaar P. Rongen-Strijbo uit Oirlo. Beter bekend als Wiekes en Wiekes Dien. Het echtpaar zit 0[ tractor van het merk Ford Deanbo Destijds geproduceerd in Amerika door de Marshallhulp in Nederla gekomen. De tractor heeft een kentek nl. NA 1374, wat in de vijftiger jai gebruikelijk en verplicht was. In de ai (Ford Taunus) zit zoon Martien Ronj De foto is genomen bij de schuur Wiekes-hoeve aan de Castenraysi 16 (Molenhoek) te Oirlo. De inzem een kleinzoon van Wiekes Piet en Dii Jan v.d. Putten e a inE hai mm V NJ 0] Vrijdag 10 dec. organiseert Computerclub regio Venray wedert een bijeenkomst voor al haar li Deze avond vindt plaats in Coninxhof aan de Tinnegieterstraat Veltum. De aanvang van de clubavond rond 19.00 uur. Iedereen is van hi welkom op de clubavond. Ook wam u geen lid bent van de computerclub met vragen of problemen zit omtrent PC, kunt u onze clubavond bezoekt Onze computerclub zal u graag prol y1 ren te helpen en kan u kosteloos advi zen geven. Voor meer informatie kunt u conti opnemen met onze secretaris Frans, 0478-586198. El próximo viernes a partir de las horas es el dia expecial de los hombr I con gran entusiasmo se intenta cerrar siglo en buena armonia para lo que redondeara la velada con un bui "papeo" para demostrar lo aprendidoi todas las charlas y cursillos. Los socii de la Colonia agradecen a R. Benning obsequio de Navidad. El próximo ano Colonia Espanola celebrard su 25 ai versario para lo cual se organizara ui gran fiesta, las personas que quien colaborar ya pueden informar al respe to. Un saludo de HACE Hallo jeugdnatuurwachters. Dei week zullen we het niet hebben over ee actie maar hebben we iets geheel ande te melden. Afgelopen woensdag hebbt we namelijk binnen het bestuur afschel genomen van de bestuursleden O Cornelissen en Theo Bouten. Beide hadden te kennen gegeven dat ze er n zoveel jaren mee wilden stoppen. Vet |l jaren hebben zij zich op een bijzondei wijze ingezet voor de JNW Venray c het bestuur is hen daar dan ook ze dankbaar voor. We hebben dit dan o getoond middels een leuk bloemstuk e het opspelden van het zilveren JNW insigne. Theo Bouten heeft overigei toegezegd dat hij nog wel het copiëre van de Natuurvriend wil blijven verzot gen. Daar zijn we uiteraard heel bli mee. We zijn nu echter wel dringend a zoek naar uitbreiding van het bestuit Als er iemand van jullie ouders genege is om het bestuur te komen versterken dan zouden we daar heel blij mee zijl Laat eens wat van je horen! Tot volgeiZa de week in Peel en Maas. Hierbij nodigen wij u uit om dinsdi 14 december na de mis om naar gemeenschapshuis te komen zodat wi daar samen kunnen genieten van eei gezellig adventsviering. Om 19.00 uu' is er een H.Mis en daarna om 19.45 uu een avondvullend programma, verzorgi door een koor en dansgroep uit Huizo Savelberg te Heel. Donderdag 9 december (vanavond] kwis voor de kinderen van de groepen: en 6. Wie weet er het antwoord op de vraag? Wie het antwoord weet, staat op loopt naar de emmer en geeft daar eec klap op. Wie die het eerst doet, mag hei antwoord zeggen. Tijd: van 18.30-20.W uur. De uitslag van de afgelopen donder dag gehouden etalagetocht, waarbij sin' terklaas en zwarte piet figuren moesten worden geteld: 1Joris Michels, Timni) Janssen, Timo Michels en René Bakker, Maandag 13 december, van 18.30- 20.00 uur club voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Trek vanavond een lek kere warme jas aan en vergeet je hand schoenen niet. We gaan een kersttocb lopen door het centrum. Dinsdag 14 december clubavond vod de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters. Van 18.30-20.00 uui gaan we onder leiding van onze vak mensen Math en Martijn. kerstfigurec zagen. Natuurlijk met de figuurzaag. Ook op dinsdag, exploitatievergade ring om 19.15 uur, gevolgd door de bestuursvergadering om 20.15 uur. Donderdag 16 december, knutselen voor de kinderen van groep 5 eh 6.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 24