Uitbreiding manege Ysselsteyn zeer omstreden I Harold ISL LENSSEN Regiokalender Link Reclamemakers creatief en doeltreffend Verrassende cadeaus van Kerstideeën voor binnen en buiten bij Intratuin de kerstman Paarden- halsters gestolen Concert Heideroosjes uitverkocht Wereldwinkel Venray UW Krismes- Kermis in Limburg Ongeval in Holthees Lezing chiropractie Aostrumse revue Woning inbraken in Venray Vrienden van Euterpe EL EN MAAS donderdag 9 december 1999 - Pagina 11 Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in dc regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 10 december: Voor de vierde achtereenvolgende keer wordt in cultureel centrum 't Gasthoês in Horst het Groot Dictee gehouden. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 10 december: Reumatoloog dr. Tisschen verzorgt op uitnodiging van Stichting ISIS een lezing in Huize Loon aan de Engelseweg 2 in Overloon. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 11 en zondag 12 december: In de Weijer in Boxmeer vindt Kerst Exclusief plaats, een tweedaagse manifestatie waarop alles wat met Kerstmis heeft te maken, wordt gepre senteerd. Openingstijden: zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 11 en zondag 12 december: In tuincentrum Hendrickx aan de Krekelkamp 1 in Wanssum vindt een braderie in kerstsfeer plaats. Er zijn 60 stands, ccn modeshow en muziek De braderie is zaterdag van 12.00 tot 20.00 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 11, zondag 12 en maandag 13 december: Toneelvereniging Poespas brengt de voorstelling 'Viermaal verkocht' op de planken van zaal Debije in Hègelsom. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Zondag 12 december: Cultureel centrum De Haandert in Tegelen biedt onderdak aan een grote Kerst-lnn. Hobbyisten en andere creatievelingen kunnen van 11.00 tot 17.00 uur hun zelfgemaakte kerstspullen en aanverwante artikelen aan de man brengen. Zondag 12 december: In het centrum van Grubbenvorst wordt de traditionele kerstmarkt gehouden. Een heerlijk uitje voor het hele gezin. De markt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag 12 december: In de Norbertuskerk in Horst vindt het achtste Adventsconcert plaats. Aanvang 15.00 uur. Zondag 12 december: Sportpark De Snelle Sprong in Tegelen is voor de negende keer het ver trekpunt voor de Holtmöhleloop vande Trim- en Loop Vereniging Tegelen. De eerste loop start om 10.00 uur. Zondag 12 december: De Vereniging van Boxtelse Verzamelaars houdt van 10.30 tot 13.00 uur een verzamelbeurs in zaal BeJievue. Bosscheweg 34 in Boxtel. Zondag 12 december: Hobbyshop Nellie Snellen in Sevenum heeft een hobbyshop in haar cur- susnrimten aan de Markt 23. Van 10.00 lot 16.30 uur zijn er een aantal zeer interessante hobbydemonstraties. Zondag 12 december: Creatief atelier De Baersdonck in Grubbenvorst opent ook haar deuren tijdens de traditionele kerstmarkt. In het atelier aan de Kloosterstraat 76 wordt van 11.00 tot 17.00 uur een verscheidenheid aan producten gepre senteerd. Zondag 12 december: De Vlaamse auteur Kristien Hemmerechts is te gast in het Literair Café Helden. De literaire avond in Het Centrum. Mariaplein 15 in Helden-Dorp, begint om 10.30 uur. Zondag 12 december: In het kader van de tentoonstelling Schaatsen demonstreert Harry Bloemen het snijden van leer en het maken van riemen. Museum De Locht in Melderslo is open van 14.00 tot 17.00 uur. Tot en met 12 december: In Museum De Wieger in Deume zijn werken te zien van Ellv Strik en Philip Akkerman. Beiden zijn onderscheiden met de Jeanne Ousting Prijs voor respectievelijk de olieverfschilderkunst en de aquarelleerkunst. In die zelfde periode exposeert Paul van Dongen schilderingen op papier, aqua rellen, tekeningen en etsen. Dinsdag 14 december: ïn hel AC-reslaurant aan de MiddenpeeIweg in Sevenum wordt een dia lezing gehouden over vakantie in Nieuw-Zeeland. De avond begint om 19.30 uur. Woensdag 15 december: Groei cn Bloei afdeling Deurne houdt haar jaarlijkse kerstavond in het Gerardushuis in Deurne-Walsberg. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 16 december: Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt van 13.30 tot 16.00 uur een informatiemiddag over ziekte en arbeidsongeschiktheid in de Volksuniversiteit aan de Leutherweg 8 in Venlo. Zondag 19 december: In Galerie Marijke Raaymakers in Grubbenvorst wordt om 16.30 uur een expositie geopend van de Fotogroep NL-70. De expositie is verder te zien op 26 December en 8, 9,15 en 16 januari telkens van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag 19 december: In museum De Wieger in Deume wordt een overziehtdsexpositie geo pend van de schilder Raoul Martinez. De kunstenaar schildert voorname lijk stillevens met siroenten, fruit en bloemen. De expositie duurt tot en met 27 februari 2000. Tot en met 27 februari 2000: In Museum Van Bommel Van Dam is een expositie te zien 'Op de grens van twee eeuwen*. In de collectietentoonstelling ligt de nadruk op het werk van kunstenaar Ger Dekkers. Omwonenden van de manege aan Buntweg in Ysselsteyn zijn woe- nd op de gemeente Venray van- ege het verlenen van een milieu- ■rgunning aan de manege. 'De meente heeft ons gewoon bela- rd'. aldus hun woordvoerder R. :rkoijen. 'De vergunning had loit mogen worden verleend'. De woners hebben de Raad van State vraagd de vergunning voorlopig iten werking te stellen. Daarmee ordt bovendien de bouw van een hal uitgesteld. De zaak is vorige eek behandeld tijdens een zitting jde Raad van State in Den Haag. 'irecte hulp bij PC-problemen dagelijks van 9.00 tot 22.00 uur bel 0900 - 767 0 767 Hondenpoepoverlast Op donderdagavond 2 december had de gemeente Venray voor j le belangstellenden een informa- I bijeenkomst belegd over de I euw aan te leggen hondenuitlaat- roken. In De Kiosk presenteerde gemeente een heel goed en zorg- ildig plan om de hondenpoepover- j st uit te bannen. En wij zaten daar et welgeteld 7 personen uit de :1e wijk, m.i. een schandalig brek aan belangstelling van de ijkbewoners. vooral van de kant in de hondenbezitters/bezitsters R.G. LAND Venray Vrijdagmiddag is uit een paarde el aan de Maasheseweg een viertal alsters (ter waarde van a 30,= per uk) en een aantal touwen ont- reemd. De afrastering rondom de lal werd beschadigd. De totale aarde van de diefstal bedraagt naar batting ongeveer a 150,=. )e Heideroosjes in de Jera '70 De Horster punkformatie de eideroosjes geven op zondag 12 Kember een concert in de Jera '70 Ysselsteyn. Het optreden is nderdeel van een lange Europese mr die de band momenteel onder- temt. Eerder deed de leideroosjeskaravaan Italië, Spanje, witserland. Oostenrijk, Tsjechië, luitsland, Frankrijk en België aan. Ie band wilde nog graag één (klein- chalig) concert geven in Noord- imburg. Jera '70 bleek hiervoor en mooie locatie. De Heideroosjesd braken in 1995 efinitief door met het album Fifi. ot op heden nog altijd het best ver- ochte Nederlands punkalbum aller ijden. Toch grossiert de band al inds 1989 in puntige, kritische unkliedjes met Engelse en lederlandstalige teksten. In mei dit iar verscheen het zesde album chizo, waarop de Heideroosjes Hen horen nog lang niet uitge- loeid te zijn. De band heft inmid- els meer dan 100.000 platen ver- ocht in Nederland en is momenteel ruk doende het succes uit te brei en naar de rest van Europa. Schizo erscheen dan ook in 18 Europese inden en de band tourt momenteel )nd om deze CD te promoten. Voor et jaar 2000 staat de grote over- leek richting Australië op het pro- ramma, maar eerst nog te zien in e Jera '70 te Ysselsteyn. De zaal is pen om 19.00 uur. Inmiddels zijn alle kaartjes uitver- ocht. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De manege aan de Buntweg is lange tijd in werking geweest zon der de vereiste vergunning. Met het verlenen van de vergunning komt er nu een einde aan een illegale situ atie. De bewoners hebben deson danks een hele reeks bezwaren. Verkoijen: 'Het belangrijkste bezwaar is wel dat de gemeente de vergunning heeft verleend op een moment dat zij op de hoogte was van ontwikkelingen, die het verle nen van een vergunning in de weg staan. De Raad van State heeft het zogenoemde ammoniakreductieplan voor Limburgse gemeenten vernie- In de decemberweken kent de VVV een drukke tijd. De vele geschenkbonnen en voordeelche ques blijken steeds vaker als kerst cadeau te worden gegeven. Het assortiment van de VVV kent ook andere leuke cadeau-ideeën, die variëren van kerstpakketten, fraaie boeken over de eigen streek of sou venirs voor buitenlandse familie of vrienden. De VVV-geschenkbon kan in het hele land bij meer dan 35.000 winkels besteed worden. Dit loopt uiteen van attractieparken tot alle soorten winkels, of van platen zaken tot warenhuizen. De bon is in verschillende waarden tussen de tien en honderd gulden bij alle VVV's te verkrijgen. Nieuw in het assortiment is de Charibon. Als mensen geen cadeau voor zichzelf willen, maar liever een goed doel willen steunen, is deze bon een uitkomst. Op deze manier kan de ontvanger zelf beslis sen aan welk goed doel het geld geschonken gaat worden. Een Charibon kan naar keuze aan één van de achttien charitatieve instel lingen worden geschonken, en is bij de VVV verkrijgbaar in meerdere bedragen tussen de vijfentwintig en honderd gulden. Ook erg in trek is de Nationale Dinercheque. Deze bon kan ingele verd worden bij ruim 1300 restau- Flexibele IT specialisten systeembeheer Windows - NT - Novell bel 0800 - 767 0 767 December is de feestmaand bij uitstek. Sinterklaas, kerstfeest, oud en nieuw. En dit keer is het een mil lenniumwisseling. Zo iets maak je maar een keer mee. Het zijn ook de feesten van huiselijke gezelligheid. En dan wordt, omgeven door kaars licht, menig flesje wijn ontkurkt. We proosten dan op alles wat we elkaar toewensen, vooral op eikaars gezondheid. En verder op alle geluk van de wereld. Als nuchtere Nederlander kun je denken: dat proosten heeft geen zin; het is een wens en daarmee kun je geen geluk afdwingen. Watje wel kunt is wijn nemen, waarvan je weet dat die voor andere mensen, elders op de wereld, een directe bijdrage levert aan een beter leven. Zoals alle producten van de Wereldwinkel geeft ook de wijn de garantie, dat de producenten er een eerlijke prijs voor gekregen hebben. Dit geldt bijvoorbeeld voor de Chileense wij: Gran Roble. Deze wijn is geperst van druiven van uit Frankrijk geïmporteerde wijnstok ken. De wijncoöperatie Curico heeft deze exportwijn op de markt gebracht. Bij Curico zijn meer dan honderd kleine en middelgrote boe ren aangesloten. Maar ook talrijke niet georganiseerde wijnboeren uit de streek kunnen er hun druiven laten verwerken. Deze droge, fruiti ge wijn heeft een mild, soepel karakter en is een goede begeleider van kaas- en vleesgerechten. Niet minder in trek is de Ruitersvlei uit Zuid-Afrika. Ook hier zijn de rechten van de arbeiders gerespecteerd. Alle arbeiders zijn in vaste dienst. Deze droge, rode wijn heeft een licht, fruitig bouquet en is geschikt om bij vele gelegenheden te drinken. De Wereldwinkel krijgt vaak vragen van echte wijnkenners om een van deze wijnen. Dus als u deze maand wilt proosten en daar mee geluk wilt afdwingen, dan weet u dat u met een van deze wijnen uit de Wereldwinkel een beetje geluk brengt bij arme boeren in Chili of Zuid-Afrika. Proost. tigd. Venray heeft juist op grond van dit reductieplan de milieuvergun ning aan de manege verstrekt, ter wijl zij op dat moment al wist van de vernietiging. De gemeente heeft hier toen met geen woord over gerept' Volgens gemeentewoordvoerster B. Willemsen is het niet nodig om dit bezwaar van de omwonenden nog te behandelen. 'De omwonen den hebben dit bezwaar namelijk niet ingebracht tijdens een eerdere bezwaarprocedure. Het is daarom nu niet meer aan de orde' Ook voorzitter J. Hulshof van de rants in Nederland. Bij deze cheque hoort een gidsje waarin al deze res taurants per regio vermeld staan. Vegetarisch, Indisch. Frans, alles is mogelijk met deze cheque die ver krijgbaar is in de waarden vijftig, vijfenzeventig en honderd gulden. Handig om cadeau te doen is de Nationale Theaterbon. Een avondje naar het theater is moeilijk weg te geven omdat smaken heel erg ver schillend kunnen zijn. Daarom is het verstandig iemand zelf te laten kie zen welk theaterstuk bezocht gaat worden. Met de Nationale Theaterbon kan degene die de bon ontvangt een theatervoorstelling bezoeken naar zijn of haar eigen voorkeur. De bon is in te leveren bij alle theaters in Nederland en is ver krijgbaar in verschillende waarden tussen de tien en honderd gulden. Ook de Nationale Bioscoopbon wordt via de VVV verkocht. Met deze bon, die in de prijscategorieën tien, vijftien en vijfentwintig gulden beschikbaar is, kan een bezoek aan de bioscoop gebracht worden. Alle bioscopen in Nederland nemen de Nationale Bioscoopbon aan. De Benelux Hotelcheque is ook een leuke weggever. Met deze bon kunnen twee personen voor vijfen dertig gulden twee nachten in een hotel verblijven. Bij de variant kun nen twee personen voor vijfenveer tig gulden drie overnachtingen Naar buiten is het even stil geweest bij de Vrienden van Euterpe. Binnen de stichting heeft het bestuur allerlei zaken op orde gebracht voor het nieuwe millenni um Zo is bij de notaris de officiële stichtingsakte gepasseerd en is Venray weer een stichting rijker. Verder hebben bestuursleden deel genomen aan de totstandkoming van het rapport Parktheater St. Anna Venray. Een onderzoek naar de haal baarheid van een centrum voor ama teuristische muziek- en kunstbeoe fening o.l.v. dhr. Toine van Els. Dit rapport is aan het bestuur van Euterpe aangeboden. Verder is er een inventarisatie gemaakt van alle inwoners van Venray, die ooit Euterpe financieel hebben gesteund. Deze mensen hebben inmiddels bericht gehad over de activiteiten van de Stichting en de mogelijkhe den om de harmonie financieel te steunen. Hiermede hebben ca. 200 gezinnen kennis kunnen maken met Buitenkerst Kerst is bij uitstek de periode om het zowel binnen als buiten extra gezellig te maken. Wij geven alvast een paar voorbeelden. Kerstsfeer in de tuin creëren is heel eenvoudig. Versier bestaande boompjes zoals enkele kerstboompjes in een pot of laurierboompjes bij de voordeur, met kerstlampjes. Heeft u een klim op in de tuin, dan kunt u ook hier de kerstverlichting aanbrengen, aange vuld met een paar grote heksenbal- len en lint. De vuurkorf hoeft er in de winter niet werkeloos bij te staan. Deze kan gevuld worden met een kerstboom of met kersttakken en diverse kerstartikelen. Een kerst krans of guirlande mag natuurlijk niet ontbreken op de (voor)deur. Deze kunt u heel eenvoudig zelf maken. Voordeurkrans of guirlande Benodigdheden: een strokrans of hooi-swag: verschillende soorten kerstgroen; decoratiematerialen: appeltjes, noten, lint, kleine kerst balletjes; wikkeldraad: lijqipistool. Werkwijze: knip al het kerstgroen in korte stukjes van ongeveer 10 cm lang. Maak van het groen kleine toefjes en leg ze dakpansgewijs op de krans, wikkel dit door middel van het klosje wikkeldraad vast aan de krans. U kunt nu de krans versieren met allerlei materialen, dit gaat het beste met het lijmpistool. Gebruik een lint om de krans op te hangen. Binnenkerst Voor binnen zijn er legio moge lijkheden om het gezellig aan te kle den. Bent u op zoek naar een stukje romantiek in deze donkere dagen'? Hang dan de Mistletoe, ook wei maretak, boven de deur. Iedereen die met kerst onder deze tak gaat staan mag gekust worden. De mare takken zijn tevens decoratief in bij voorbeeld een kroonluchter of op een schaal. Heeft u geen ruimte in huis voor een kerstboom dan kunt u Raad van State maakte Verkoijen duidelijk dat het bezwaar te iaat naar voren is gebracht. 'Het is zeer de vraag of ik dat nog kan behande len', aldus Hulshof. Woordvoerder Verkoijen maakte zich kwaad daarover. 'Wij konden dat bezwaar toen nog niet indienen, want wij wisten toen nog niet dat het reductieplan later zou worden vernietigd. Toen het eenmaal was vernietigd, was onze bezwarenter- mijn al verstreken'. De Raad van State komt binnen vier weken met een uitspraak. maken. Voorwaarde is wel dat ont bijt en diner in het hotel gebruikt worden. Deze bon kan besteed wor den in verschillende ovemachtings- mogelijkheden in België, Luxemburg en Nederland. Bij de aankoop wordt een enveloppe met informatie verstrekt, hierin is ook te vinden waar de bon besteed kan worden. Voor sportieve mensen is de VVV Aktiefbon een praktisch geschenk. Deze bon kan bij 2300 aanbieders van ruim 50 sportactiviteiten ingele verd worden. Door gebruik te maken van deze bon kan met vrijwel alle takken van sport kennis gemaakt worden tegen een geredu ceerde prijs. De bonnen zijn ver krijgbaar in twee waarden: tien en vijfentwintig gulden. Voor buitenlandse vrienden of familie zijn de souvenirs die de VVV verkoopt een leuk idee. Het assortiment bestaat niet alleen uit typisch Hollandse souvenirs die gericht zijn op buitenlanders. Er zijn ook leuke dingen voor de Nederlander zelf, zoals een boek of een kaart over de eigen omgeving. Bij de VVV kunnen ook kerst- en wijnpakketten besteld worden, met of zonder bonnen. Ook hierin zijn verschillende variaties en prijsklas sen mogelijk, de VVV kan hierover meer informatie verschaffen. het nieuwe logo van de Vrienden en hun nieuwe briefpapier en envelop pen. Verder heeft het bestuur een prachtige ledenspeld laten ontwer pen voor de leden van de stichting, natuurlijk met logo. Iedereen die dit jaar nog de minimale bijdrage levert van ƒ100,- per jaar, krijgt deze speld thuis bezorgd. Voor deze leden bestaat tevens de gelegenheid om kaartjes te bestellen voor het nieuw jaarsconcert van Euterpe op 9 janu ari 2000 in de schouwburg in Venray voor de gereduceerde prijs van ƒ12,50, een gereserveerde plaats en een kop koffie in de foyer. U kunt uw bijdrage storten op bankrekeningnr. 52.15.31.950 t.n.v. Vrienden van Euterpe. Kaarten voor het concert kunt u bestellen bij het secretariaat: Alaertslaan 18 Venray, tel. 569426 of bij de bestuursleden P. van Aar, G. de Beijer P. Pop en A. Swinkels. Het bestuur streeft naar een vriendenclub van 200 leden. ook denken aan een groot windlicht of accubak, gevuld met kersttakken, kerstballen, veren en kerstlichtjes. Nog een ander idee is: versierde kandelaars. Benodigheden: twee hoge kandelaars; twee bollen steek- schuim; twee dikke kaarsen; kleine appeltjes of kerstballetjes; plakken mos of tillandsia; lijmpistool; kram men; cocktailprikkers. Werkwijze per kandelaar: plak de steekschuim- bol op de kandelaar met behulp van een lijmpistool. Snij met en scherp mes een punt aan de kaars en steek deze in de bovenkant van de bol. Bedek de bol met het mos en zet het vast met krammen. Steek in elk appeltje twee cocktailprikkers en steek deze vervolgens in de bol. Als u liever kerstballetjes gebruikt dan kunt u deze het beste met een lijm pistool aan de bol bevestige n. Kersttafel Ook de aankleding van de eettafel verdient de nodige aandacht. Kaarsen mogen hierbij niet ontbre ken. Er is keuze uit diverse thee lichthouders of een accubak gevuld met schelpenzand met daarin een aantal dunne kaarsen gestoken. Om de tafel een chique tintje te geven kunt u een fruitschaal of taartplateau op voet neerzetten met daarop een aantal kerstballen in de kleur van de tafelversiering. Wilt u ook 'groen' op tafel dan kunt u dit het beste doen met een paar witte orchideeën of amaryllissen. Er is een demonstratie van ker starrangementen bij Intratuin Venray op: zaterdag 11 december van 13.30-17.00 uur en zondag 12 december van 13.30-17.00 uur. PEEL EN MAAS WEEKBLAD On-Line ComputerShop met meer dan 20.000 artikelen WWW.S-O-S.NL Op 16 december staan Anja Bovendeaard en Ben Verdellen samen op de planken met een pro gramma in kerstsfeer. Het optreden in Venray is gepland op donderdag 16 december om 20.30 uur in café de Evenaar, Merseloseweg 96. Kaarten voor dit optreden zijn te verkrijgen bij de Evenaar, tel. 0478- 510036 of bij de Venrayse Postzegelhandel, Julianasingel 1, tel. 0478-586391. De organisatie is in handen van Engelen Entertainment te Baarlo en Arjan Krijntjes namens A-B Producties te Sittard. Anja en Ben: Limburgs in duplo Anja Bovendeaard (40) en Ben Verdellen (52) zijn in Limburg een begrip op het gebied van dialectmu- ziek. Komende maand zetten de twee solisten een opvallende-stap op hun muzikale route. Ze hebben Geleen, Venray, Horst en Venlo uit gekozen voor een avond- c.q. mid- dagvullend gezamenlijk optreden, waarbij ze zich laten begeleiden door docent-gitarist Pieter Bartels (34). Op 28 maart jl. zagen en hoorden ze elkaar tijdens de 'Aovend van het loesterleed' in het CK theater te Roermond. Het werd Anja en Ben al snel duidelijk at ze 'éns get same wolle gaon doon'. Na het verschij nen van de cd 'Kerstmis oet Limburg' met kerstliedjes in het dia lect vertolkt door Ben Verdellen wisten ze het. Samen kerstliedjes en eigen werk in kerstsfeer brengen voor luisterpubliek. Deze stemmen mogen gehoord worden. Een 19-jarige inwoner van Overloon is zondagmiddag rond 16.55 uur gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Loonseweg in Holthees. De man raakte de macht over het stuur kwijt en botste tegen een boom. Hij is door de brandweer uit de auto bevrijd en met letsel aan arm en been overge bracht naar het ziekenhuis. Op dinsdag 14 december om 19.30 uur in de praktijk in Venray aan de Patersstraat 60, verzorgt chi ropractor E. Wolers een lezing. Tijdens deze lezing zal er uitleg gegeven worden over de behande ling van klachten als whiplash, hoofpijn, lage rug, ischias, hernia en nekklachten. De toegang is gratis. Vanwege het beperkte aantal zit plaatsen dienen belangstellenden zich telefonisch aan te melden: 0478-581712 of 077-3522956. De Aostrumse revue 'Aostrum speuls nor 2000' wordt opgevoerd in de nieuwe sporthal van de TBS aan de Wanssumseweg te Oostrum. De opvoeringsdata zijn: 26 dec. 20.00 uur; 28 dec. 20.00 uur; 30 dec. 20.00 uur: 2 jan. 4.00 uur (middag voorstelling); 2 jan. 20.00 uur (laat ste voorstelling). De kaarten voor deze revue-opvoering zijn te koop bij 't Allemans café, café de Karklingel, slagerij Bierman, Brood- en Banket Herman Verheijen en de Provers. Buiten de 28e dec. (reeds uitverkocht) zijn er voor de overige voorstellingen nog voldoen de kaarten op bovenstaande adres sen voorradig. De reeds gereser veerde kaarten kunnen afgehaald worden op het adres Randenrade 50, tel. 584114. Ook voor informatie en reserveringen kan men op dit adres terecht. Vrijdagnamiddag of -avond is er ingebroken in twee woningen aan de Etnalaan. Toegang tot de ene woning werd verschaft door het forceren van een deur. Bij de inbraak werd geld, een munten verzameling en sieraden ont vreemd. De totale waarde van de buit alsook van de aangerichte schade is vooralsnog niets bekend. Bij de tweede woning werd de toegang verschaft door het forceren van een raam. Bij deze inbraak werd onder andere een GSM en diverse sieraden ontvreemd. Tevens werden de autosleutels meegenomen en daarmee werd de groene Nissan Primara, die toebehoorde aan de bewoners, ontvreemd. De waarde van de auto wordt geschat op 30.000 tot 35.000 gulden. De totale waarde van de ontvreemde goederen alsook van de aangerichte schade is voor alsnog niet bekend. De krachtenbundeling van vijf ontwerpers heeft een nieuw recla mebureau opgeleverd dat sinds 1 december is gevestigd aan de Julianasingel 12b in Venray: Link Reclamemakers. Een jong en ambitieus team met een jarenlan ge ervaring. "Onze kracht?", herhaalt Jacqueline Emonts, aanspreekpunt van Link Reclamemakers in Venray. de vraag "Is dat we als vijf ontwer pers samenwerken, met ieder zijn eigen ideeën en specialismen. We kunnen dus op iedere vraag van de klant inspelen. Uit zoveel verschil lende stijlen proberen we het beste uit te halen." Creativiteit, originali teit en doeltreffendheid, steekwoor den die bij Link worden gehanteerd om iedere klant in optima forma op z'n wenken te bedienen. Van huis stijlontwikkeling en -bewaking, het vervaardigen van brochures en mail campagnes tot en met productpro moties, driedimensionale projecten en het ontwikkelen van internetpagi na's. Van A tot Z als totaalconcept of als deelconcept. zoals de klant hel wenst. Emonts: "We kunnen een concept uitwerken vanaf het eerste idee tot en met het kant-en-klare plaatje, maar ook delen van een campagne verzorgen. Bijvoorbeeld de foto's of tekst van een brochure of alleen het ontwerp." Link Reclamemakers hecht ontzettend veel waarde aan een persoonlijke relatie met de klant. Vanuit die gedachte wordt gekozen voor de beste aanpak van een campagne. "Voor ons is de achterliggende gedachte van een campagne heel belangrijk. Wat wil de klant, wat vindt hij belangrijk. Vanuit die insteek komen we tot een plan van aanpak." De vijf ontwerpers van Link Reclamemakers hebben allen hun specialisme, zij beschikken bovendien allemaal over de techni sche kennis (bijvoorbeeld drukpro- cedé's, papierkennis) die een wezenlijke bijdraagt aan een goed product. Een goede prijs/kwaliteit verhouding is daarnaast een sterke troef. Gerenommeerde bedrijven als Formido Bouwmarkten BV en de Dienst Landbouw Voorlichting (DLV) hebben inmiddels de weg naar Link Reclamemakers weten te vinden. Link Reclamemakers. Julianasingel 12b in Venray, tele foon (0478)632632. •o KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11