s '*y Felice Zaterdag 27 november: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN 1st. Theobaldus naar Arnhem Expositie Speeltuin Venray Moldova Iasi, Lenette en Di Gojim Baartmans en Band in 6de Evenaar' Diploma-uitreikingen Muziekschool Eten rond de evenaar in de Evenaar' ISTOMERI J Eerste prijs fanfare Vierde toernooi van Peeldancers Zangkoor Merselo Dansen voor singles Expositie in D.A.C. Venray Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Showkorps St. Petrus' Banden zoekt muzikanten igiiEL EN MAAS donderdag 25 november 1999 - Pagina 3 - Programma Schouwburg Venray Lenette van Dongen is vrijdag en zaterdag te gast in de Schouwburg Venray (Foto: Herman Poppelaars). Iet meest gerenommeerde klez- rorkest van Nederland, lette van Dongen en armonica Moldova Iasi. Het ouwburgpubliek wordt de mende week verrast met drie teel verschillende uitvoeringen Jchouwburg Venray. li Gojim is het meest bekende en pst gerenommeerde klezmeror- t van Nederland. Het gezelschap ft in de laatste tien jaar veel m geoogst door de bijzondere ze waarop zij deze boeiende tieksoort vorm geeft, itioneel geladen ballades en komische slapstick worden gecom bineerd met fraaie visuele vondsten. De combinatie van virtuositeit, emotie en humor staat borg voor een intense voorstelling. Di Gojim creëert een eigen variant op de klez- mer en boort een onuitputtelijke bron van muziek aan. Muziek die van deze tijd is, zonder nostalgie maar met een eigen actuele zeg gingskracht. de zes muzikanten zijn allen goed bij stem en bespelen samen 25 instrumenten. 'Oostenwind' is een uniek theater concert, een bijzonder programma waarin een brug wordt geslagen tus sen oosterse en westerse culturen. De voorstelling op donderdag 25 november (vanavond) begint om 20.00 uur. LENETTE VAN DONGEN 'Groeten uit Dongen' is alweer het vierde programma van Lenette van Dongen. Waar het over gaat? Nog geen idee. Lenette improviseert en speelt in de try-out fase haar pro gramma bij elkaar. Met try-out bedoelt Lenette ook try-out. U zult de voorstelling zien in z'n ruwste vorm. Nog zonder decors, kostuums maar wel met Martijn Breebaart, Marnix Stassen en Peter Sambros. Lenette van Dongen koppelt een persoonlijk statement aan een grote muzikaliteit en een geheel eigen humor, wat door een zeer groot publiek wordt gewaardeerd. Sinds drie jaar werkt Lenette muzikaal samen met Breebaart. Haar eerdere programma's waren Mag het wat zachter (1993), Nee, nee en nog eens nee (1995) en Jagadamba (1998). Groeten uit Dongen is op vrijdag 26 en zaterdag 27 november te zien in de Schouwburg Venray. Op beide avonden begint de voor stelling om 20.00 uur. FILARMONICA MOLDOVA Solisten, koor en orkest van Filarmonica Moldova uit Iasi (Roemenië) hebben in de grote con certzalen van Nederland geen intro ductie meer nodig. Samen met diri gent Alexandru Lascae hebben zij al onvergetelijke avonden gereali seerd. Op het programma staan de volgende meesterwerken: 3e piano concert van Beethoven en de le symfonie van Beethoven. Als solis ten werken mee Anastasios Pappas (piano), Elena Gherman (sopraan), Lucia Papas (mezzosopraan), Marius Vlad (tenor) en Gheorge Rosu (bas). De voorstelling is op dinsdag 30 november, aanvang iaterdag 27 november zal in de a van het Kunstencentrum usalem het openbare gedelte van HAFA-D examen plaatsvinden, afloop zal mw. Poels-Peters, orzitter van de federatie van iziekverenigingen, de diploma's ide C- en D examenkandidaten reiken. De aanvangsttijden van Openbaar Examen is 14.00 uur en de toegang is gratis. Eveneens aanstaande zaterdag, maar dan om 19.30 uur, zal een aan tal geslaagde examenleerlingen van de Graden-afdeling zich in de aula van het Kunstencentrum presente ren. Geboden wordt een afwisselend programma van klassiek tot pop; de toegang is gratis. londag 28 november zal de ishowband van het St. :obaldusgilde hun nieuwe show in brengen in de Rijnhal in ihem. Dit Rijnhalfestijn wordt jaar georganiseerd door de nhemse Federatie van uziekgezelschappen. In totaal zul- ler 26 korpsen optreden, waarvan zes korpsen show zullen brengen, aronder ook de d.s.b. van het St. eobaldusgilde. Ons d.s.b. zal om vioa geveer 12.15 uur optreden. Voor derde maal zal met dit ma jnhalfestijn gaan bezoeken. In gett 90 werd de Rijnhalwisseltrofee zelfs gewonnen door deze d.s.b. Deze keer zal de d.s.b. meedoen zonder beoordeling in punten. Zij zullen alleen een geschreven verslag van de jury ontvangen. Na het laatste optreden vindt er nog een muzikale show plaats door het Arnhems Trompetterkorps (die in 1996, 1997 en 1998 de Rijnhalwisseltrofee in de wacht sleepte) en aansluitend om circa 18.00 uur zal de finale plaatsvinden. De reis zal per bus gemaakt worden en het vertrek is gesteld om 09.30 uur bij het Gildehuis. Saterdag 11 december maken we :er kennis met eten rond de 'enaar. Het buffet zal ook nu weer staan uit verrassende gerechten over de hele wereld, jvoorbeeld Surinaamse kippen- ep, geserveerd met traditioneel rinaams brood, hoofdgerechten Afrika, Thailand en Japan. Een heerlijk frisse Afrikaanse ade en een tropisch nagerecht. Natuurlijk is er ook weer enter- nment. Na het eten is er een optreden van Afrikaanse groep Ngoma. izwepende ritmes gecombineerd robatische toeren, vuurspectakel die zijn wortels heeft in Afrika, 'ee percussionisten, twee danse- ssen, een acrobatische frontman veel zang. ?hfii Voor het eten is reserveren nood- kei ijk. De kosten bedragen 35,- p.p. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen I trouwjaponnen etc. f KLEDINGREPARATIES ^FOURNITUREN gfgggj Onze muziekvereniging fanfare O.L. Vrouwe Gilde Holthees - Smakt,behaalde op de concertwed strijd van 21 november 1999, geor ganiseerd door de R.K. West- Brabantse en Zeeuwse Muziek Bond een eerste prijs met promotie naar de tweede afdeling. Om dit succes met ons te vieren, nodigen wij u uit voor de receptie. Deze wordt gehouden op zondag 28 november 1999 van 11:00 uur tot 12:30 uur in het Pelgrimshuis te Smakt. De Peeldancers is een dansgroep bestaande uit 28 leden. Deze is ver deeld in vier groepen: Minioren: t/m 8 jaar; Junioren 5 t/m 11 jaar; Jeugdklasse: 12 t/m 15 jaar en Hoofdklasse: 16 jaar en ouder. De verschillende divisies zijn weer onderverdeeld in garde- en showdansen en solodansen. De Peeldancers bestaan uit drie groe pen: Little Stars, Happy Stars en Dancing Stars. Vanuit deze groepen zijn er nog zes meisjes die solo dan sen. Met deze meisjes wordt de hele week druk getraind om op de toer nooien, die van november t/m april bijna wekelijks zijn, zo goed moge lijk naar voren te komen. Dit jaar organiseren wij voor de vierde keer een eigen toernooi en wel op zondag 28 november in zalencentrum Roelanzia, Lovinckplein 2 te Ysselsteyn. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot ca. 18.00 uur. BRASSERIE Julianasingel 7 Venray tel. 0478-585777 Doorbreek op pakjesavond de sleur en dineer gezellig buiten de deur. Sinterklaas maakt een verrassingsmenu niet voor de Pieten maar speciaal voor u. Op 3 en 4 december pakken wij uit bij Brasserie Felice De Ceciliaviering van het gemengd zangkoor uit Merselo startte met een H.Mis waarin de overleden leden werden herdacht. Na de H.Mis werd het feest voortge zet in zaal 't Anker. Door pastoor F. Mertns werden twee jubilarissen, mw. Marie Verstegen en Teng de Mulder voor hun 25-jarig lidmaat schap gehuldigd met een Oorkonde van de Gregoriusvereniging en een bos bloemen als dank voor hun grote inzet. Single's en alleengaanden uit de regio kunnen elkaar vrijdag 3 december weer ontmoeten in een aangename sfeer voor een gezellige babbel of een dansje tijdens de maandelijkse Single Party in hartje Venray. Vanwege het naderende feest van Sinterklaas is er deze avond een speciale surprise. De aan vang van deze avond is zoals altijd 21.30 uur. Lokatie: Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. Op veler verzoek is er van vrijdag 26 november tot vrijdag 32 decem ber een expositie ingericht in het Dagactiviteiten Centrum (DAC) te Venray. Alle werken, voornamelijk schilderijen en tekeningen, zijn gemaakt door deelnemers aan DAC- ART. DAC-ART is er speciaal op gericht om gemaakte werken onder de aandacht te brengen van een bre der publiek. Voor de expositie is een selectie gemaakt van gevarieerd, veelal kleurrijk werk. In het werk is duidelijk het persoonlijk handschrift van de maker te zien. Omdat het speciaal een verkoop-expositie betreft zijn de prijzen aantrekkelijk gemaakt. Iedereen is van harte wel kom om van dit moois te komen genieten. Dit kant tijdens de ope ning op vrijdag 26 november van 15.00 tot 18.00 uur en van maandag tot vrijdag van 10.00-16.00 uur. Het DAC vindt u aan de Bevrijdingsweg 2a te Venray (schuin tegenover het Arbeidsbureau). Tel. 0478-550420. Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 27 november tussen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor je klaar om jou uit voerig te informeren en jouw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 216 tel.(0478)530430 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl In het weekeinde van zaterdag 26 t/m zondag 28 november wordt een expositie gehouden van de ontwer pen van de Kinderinspraak bij de oprichting van een speeltuin in Venray. De expositie wordt in een samenwerkingsverband gehouden met het Seniroen service-Gilde Venray. De Stichting Speeltuin Venray vond in de Seniorenservice een nieuwe partner om in deze stap samen te werken aan de realisatie van de beoogde Speëltuin. De Seniorenservice Venray stelt hun hobby- en creativiteitencentrum en werkzaamheden van hun leden ter beschikking om de expositie te kun nen inrichten. Een voorbeeld waar ouderen en jongeren aan een gemeenschappelijk doel werken. De expositie zal bestaan uit de werkstukken die de kinderen in Venray hebben gemaakt op verzoek van de Stichting Speeltuin Venray. Dit gebeurde in het kader van de Kinderinspraakronde die dadelijk van wezenlijk belang zal zijn bij het inrichten van de speeltuin. Er zijn ruim 150 werkstukken ontvangen. Dit zijn tekeningen, kleurplaten, kijkdozen en maquettes. Bij de beoordeling van de werkstukken is niet van belang hoe professioneel het werkstuk is geworden, maar het idee wat ermee bedoeld wordt. Voor de ontwerpen die het meest aanspre ken zijn prijzen ter beschikking gesteld door ondernemers en mid denstand van Venray. En deskundi ge jury zal de werkstukken beoorde len. De openingstijden zijn zaterdat 27 november van 12.00-16.30 uur en zondag 28 november van 11.00- 15.00 uur. Het adres is: Hobby- en creativiteitencentrum, Prins Bernhardstraat 12a Venray, tegen- De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activi teiten. In Peel en Maas zal regelma tig een oproep hiervoor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt een vrijwilliger voor het dagopvangproject voor ouderen in het St. Joriskwartier. U dient een creatieve aanleg te heb ben: affiniteit met ouderen en enthousiast zijn. De werktijden zijn op maandag. De werkzaamheden vinden plaats in Venray. Meer informatie: Vrijwilligers centrale. Merseloseweg 59. 5800 GA Venray, tel. 0478-516995. Op zaterdag 4 december speelt B.J. Baartmans en Band in de Evenaar in Venray. Het optreden begint om 22.00 uur en de entree is gratis. Gitarist/zanger B.J. Baartmans heeft zich de afgelopen jaren stevig genesteld in het circuit van muziek- café's en kleine theatertjes. Als gita rist bij diverse gevestigde kroegacts (o.a. Arthur Ebeling, Clemens v.d. Ven, Philip Kroonenburg en Bengels) maar meer en meer ook als vertolker van zijn eigen repertoire: een persoonlijke blues, country en jive waarin spannende anekdotes, persoonlijke indrukken en relative rende humor hand in hand gaan. In '98 deed Baartmans, meestal vergezeld door gitarist/zanger Eric de Vries veel optredens door het hele land. Twee akoestische gitaren en elkaar gemakkelijk vindende stemmen bleken uitstekende wapens. Het muzikale avontuur en de energie waarmee het duo speelt leverden enthousiaste reacties op. De eerste persing van de groten deels akoestische CD onder de naam The Pawnshop Guitar Chas (april '98 verschenen) raakte snel uitverkocht. Ondertussen schreef Baartmans genoeg nieuwe nummers voor een opvolger in elkaar. De onlangs verschenen tweede CD onder de titel No Soap, laat nu ook een andere kant horen van de Boxmeerse songschrijver. Steviger, ruiger, vervormden.. De uitgebreide bezetting blijkt een goede inzet. In combinatie met een gesmeerde rit mesectie komen Baartmans' opval lende (slide-) gitaarspel en karakte ristieke stem even goed tot hun recht. En met de CD ontstaat de behoefte om deze sound ook op het podium neer te zetten. Baartmans en band bestaat uit: Eric de Vries, gitaar en zang; Gerald van Beuningen, bas; Stephan v.d. Meijden, drums en B.J. Baartmans, (slide) gitaar en zang. In het voorjaar deed de band een aantal tray outs. Nu staat er een gedegen liveset waarin de songs van B.J. Baartmans aangevuld worwden met een paar kraker van o.a. The Band, Eric Clapton, Chuck Berry en Steve Earl. Een goede appel valt nou eenmaal niet ver van de boom. In september begon B.J. Baartmans en band een uitgebreide promotie tour rondom de CD No Soap. Nu Eten rond de evenaar in 'de Evenaar' Zaterdag 11 december maken we weer kennis met eten rond de Evenaar. Het buffet zal ook nu weer bestaan uit verrassende gerechten van over de hele wereld. Bijvoorbeeld Surinaamse kippen soep, geserveerd met traditioneel Surinaams brood, hoofdgerechten uit Afrika, Thailand en Japan. Een heerlijk frisse Afrikaanse salade en een tropisch nagerecht. Natuurlijk is er ook weer enter tainment. Na het eten is er een optreden van de Afrikaanse groep Ngoma. Opzwepende ritmes gecombineerd acrobatische toeren, vuurspectakel etc., die zijn wortels heeft in Afrika. Twee percussionis ten, twee danseressen, een acrobati sche frontman en veel zang. Voor het eten is reserveren noodzakelijk. De kosten bedragen 35,- p.p. De Evenaar ligt aan de Merseloseweg 96 te Venray, tel. 0478-510036. Muziek- en majorettenshowkorps St. Petrus Banden is op zoek naar nieuwe muzikanten, tamboers en majoretts. Het showkorps zet de deuren open tijdens haar wekelijkse repetitie op zondagmorgen 28 november van 10.00-13.00 uur in hun clublokaal de Opmaat, Oostsingel 37 in Venray. Tijdens deze open repetitie kunnen belang stellenden kennis maken met dit showkorps. MMSK St. Petrus Banden is een showkorps van 80 enthousiaste muzikanten en majorettes. Twee keer in de week repeteren deze leden om een mooi muzikaal spek takel aan het publiek te kunnen tonen. Er worden in binnen- en bui tenland optredens verzorgd, waar onder een geheel in eigen beheer ontwikkelde taptoeshow. MMSK is onder andere een van de belangrijk ste organisatoren van de jaarlijkse Peelland Taptoe. St. Petnis Banden is op zoek naar gemotiveerde muzikanten voor alle instrumenten. Vooral muzikanten voor het (zwaar) koper zijn van harte welkom. Tijdens deze open repetitie is er een instrumentenpara de zodat potentiële leden hun instru ment naar keuze uit kunnen probe ren,. De tamboersectie bestaat uit 12 jonge leden die tijdens het onlangs georganiseerde gemeentelijk muziektoernooi een prima prestatie neerzetten. Het majorette-peloton is flink aan het oefenen voor het eerste concours in het nieuwe jaar. Voor alle nieuwe leden geldt dat MMSK voor een gedgen opleiding kan zorgen. Voor een muzikale opleiding aan de muziekschool kan tot 50% korting worden verleend. Voor de interne tamboer- en majo- retten-opleiding zijn professionele instructeurs aanwezig. Het bestuur van MMSK ziet belangstellenden graag zondag 28 november tussen 10.00 en 13.00 uur in de Opmaat, Oostsingel 37 in Venray. Zij kunnen u dan alles ver tellen over het showkorps St. Petrus' Banden. Mocht u zondag niet kunnen, loop dan even binnen tijdens de repetitie op woensdag- /4ye*uUt, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen, J. Wittgen en M. W. T. Lucassen: zaterdag: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 zondag: M. LUCASSEN, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag en zondag: R. KEIJZER tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur A COOPMANS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: R. v.d. REIS Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3