Tien jaar Doe Een Wens Stichting Nederland Oosterse sferen bi Bloemenhuis Angè Internet in de jeugdbibliotheek i Venray Cursussen Seniorservice- gilde Venray Huldiging MMSK Gratis ballonvaart met C1000 Wereldwinkel Venray Diabetes Fonds Nederland öude PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Jeugdverenig^ De Springpla nj Verkoop Unicef artikelen A PEEL EN MAAS dondérdag 25 november 1999 - Pa Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers. Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis overl. ouders v. Dijck-Derckx en Henk v. Vegchel; overl. ouders v. Soest-Backus en zoon Jan; overl. ouders Direks-Smirls; Jeanne Coppelmans-v.d. Berk (kol!.); Lei Kersten (koll.); Marietje Swinkels- Verbeek (v.d. Buurt); Elly Bollen- Willems (koll.): overl. leden harmonie Euterpe; 6wd. Jack Verstegen; jrd. Martien Bonants; Zondag: le Zondag van de advent; 9.30 Latijnse Hoogmis voor Leo Gooren; ouders P. Janssen-Oudenhoven- Thijssen; Gondje Verstegen; Joos van Dijck; 11.00 gezinsmis: jrd. Joep Lenssen en overl. fam.; Herman Zegers en Theodora Zegers-v.d. Schans; Truus Weyers-Stevens; overl. ouders Janssen- v. Dijck en zonen Ben en Frits; 6wd. Pierre Franssen en zoon Hans; jrd. Toon Sanders; fam. Nagelhout-Meerhoff; Martha v. Valkengoed-v. Bijlevell; overl. ouders Leo Wekx en Louise Wekx- Weinrich; Theo Vermeulen en overl. fam.,; Peter Haegens: Maandag: 9.00 H. Mis Theo Vermeulen en overl. fam.: Dinsdag: 9.00 H. Mis Riek Beelen- Beerkens; overl. ouders Piet en Mariet Vermeulen-v. Gerwen: Woensdag: 9.00 H. Mis Ser Muijsers (fam. M.); Johan Schwachofer en overl. fam: H. Franssen (koll.); Sjef Giesberts, dochter Emmy en kleindochter Auke. Donderdag: 9.00 H. Mis voor alle zie ken en eenzamen uit onze parochie; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Jac Backus en kleinzoon Roel; Dienbeurten: za 19.00: Rowan, Bram, Paul en Freek; zo 09.30 Leon en Joost; zo 11.00: Arjan, Pascal. Thorsten, Daan, Vita en Monya. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo 09.30 J. Thiessen; zo 11.00 S. Manders. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: K. Hilges. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G.v. Loenen;. Lect.: Zr. Jacintha. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 16.30 doop Quincy Nisarali Verdistr. 30; 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Liturgie eerste zondag advent; kinderwoorddienst met volks zang; overl. ouders timmermans- Brouns; Piet v. Kessel; Jan Arts en overl. fam.; Ber en Wim v. Ooi en overl. fam.; Zondag: Eerste zondag advent 8.30 voor onze parochie Venray-zuid; 10.30 volkszang; Wim Verleijsdonk; Ellen Hikspoors en oma Hermsen-Jacobs; Harrie Gooren; 12.00 doop Rene v. Rens, Pavanestr. 112; 12.30 doop Ming Li Janssen, Wagnerstr. 3; 13.15 doop Tim Poels, Tatralaan 13. Maandag: 18.30 Giel Troisfontaine en zoon Renee; Dinsdag: 18.30 Herman Scholten; Woensdag: 18.30 overl. fam. Janssen- Krijns; Donderdag: 18.30 Bert en Door Kleusens-Kusters; Vrijdag: 18.30 overl. fam. Slits; overl. fam. Thielen-Hendriks; Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoorddienst. M.m.v. Chrisko; 19.15 Voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Theij Vullings; To Sanders-v. Ooi (koll.); Jan Bastiaans (koll.); Gijs van Raaij; Grad Kusters. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis, advent; voor overl. ouders Piet Direks; overl. ouders Sikes-Rutten en fam.l.; Giel Vennekes en echtgen. En wcderz. Fam.; Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans; 10.00: Sjeng Potten en overl. fam.; jrd. Overl. ouders Janssen-Tacken; levende en overl. leden van Ons Gemengd Koor (Harry Thuyls, Jeu Derks, Wim Snijders. Jan Verheijen, Piet Litjens, Leo op 't Veld, Frits en Maria v.d. Berg, Jeanne Direcks-v. Rooy, Fien Broeren- Kersten, Lena Camps-Driessen, Tina Joosten); Toon Perenboom; (gem. Koor); Maandag: 9.00 ter ere van Maria, uit dankbaarheid; Dinsdag: 9.00 ter ere van Maria; Woensdag: 9.00 te ere van Maria (met rozenkransgebed); Donderdag: 9.00 voor de leden van de stichting Kruisen en Kapellen; Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 tot bijzondere inten tie; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Luuk en Steef Gielens, Maarten en Sebastiaan Wijnen; zo 08.30 Lonneke Surminski, Leoniek Vermeulen, Evy Blenckers en Dung Lij; 10.00: Marloes en Wilma Derksen, Anne Basten en Elke Euwes. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); tot bijzondere intentie (L.); overl. ouders v. Dijck-Strik: Joos van Dijck: Helena v.d. Berg-Schaminie. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); voor de leden en overleden leden van het kerkelijk zangkoor i.v.m. St. Caecilia: Maria Direks-Nelissen; overl. ouders Teng en Elisabeth Custers- Litjens: Piet Loonen; overl. ouders Gommans-v. Rhee, Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie; Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand; 9.00 H. Mis t.e.v. H.Hart en priesterroe pingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 jrd. Martien Camps; Roel Classens; Har Friesen; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; overl. ouders Emonts-Geurts en kinde ren; Jan Rambags; Grad en Maria Brouwers-Huisman en Toon Brouwers. Misdienaars: za: Elke, Roel. Ivonne en Thijs. Kun je niet, probeer zelf te ruilen, lukt dat niet, laat dit dan wel even weten aan P. Maes, tel. 571637. Parochie Leunen le Zondag van de advent Zaterdag: 19.00 Lsm. Mieneke Hermans-Manders (v.w.de buurt); overl. ouders Bouten-verheijen, Anna. Gerrit, Wim en Piet Bouten: Henriette Weijs; mndd. Nella Janssen-Litjens; jrd. Ton v. Dijck. Zondag: 10.00 Hgm. Aloys Lucassen; Piet Janssen en echtgn. En overl. fam. Janssen-Martens; overl. v.d. fam. Cl;aessens-Gussen; Wiel Keijsers; overl. ouders Emonts-Nellen en Piet Emonts; gst. Jrd. Gertruda v. Opbergen; gest. Jrd,. Overl. fam. Goumans-Peters; overl. ouders Heesen-Voesten. Maandag: GEEN avondmis; Dinsdag: 19.00 Lsm. Voor het welzijn van onze parochie; Woensdag: 19.00 Lsm. Voor roepingen in de kerk; Donderdag: 19.00 GEEN avondmis; Vrijdag: 19.00 Lsm. Overl. v.d. fam. Nellen-Lijssen. Misdienaars: za 19.00: 19.00 Lian Vullings en Nancy Litjens; zo 10.00 Evelien Wijnhoven en Karijn Pouwels; weekbeurt groep 4; maandag en donder dag geen avondmis. Lectoren: za 19.00: Els Wijnhoven; zo 10.00 Lies v. Bavel. Huwelijksafk.: Wilbert Heidens uit onze parochie en Heidi Hendrix uit Merselo (2e roep). Rectoraat Heide le Zondag van de advent 9.30 Hoogmis GGJT voor Engelbert Maas; misd.: Caroline, Rian, Sef, Frank en Iris. Rectoraat Veulen le Zondag van de advent Zaterdag: 19.00 Hgm. Voor Jan v.d. Akker; mnd. Jeu Derks; 3e 6wd. Bert Cremers; overl. ouders Cleven- Strijbosch overl. fam.].; le 6wd. Wim Hendrix. Vrijdag: 8.00 le vrijdag van de maand; Woord communiedienst t.e.v. H.Hart t.b.i. Misdienaars: za: Rogier. Lieke, Stefan en Katie. Lector: za A. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Kinderwoorddienst (volkszang); Josefien Sanders-v. Otterdijk; overl. ouders Arts-Gielen en overl. fam.: Rien Gommers; Truus Spreeuwenberg-Philipsen (buurt); dank baarheid fam. V. Well-In 't Hulst; Zondag: 10.00 (Ouderenkoor); overl. fam. Hubers-Loonen; Maandag: 19.00 intenties van de parochie; Woensdag: 19.00 viering voor de oude ren: Vrijdag: 19.00 intenties van de parochie; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Paul en Daan; zo 10.00 Marian, Sandra, Anneke en Gijs; ma 19.00 Linda en Rinske; woe 17.00 Mark en Niels; vrij 19.00 Rian en Rob. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jgt. Marijke en Johanna v. Rijswijck; Sven en Joop Ariaens; misd.: Mirte v. Loenen en Irma Versteegen; Zondag: Eerste zondag van de advent; 10.00 jgt. Antonius Poels, echtgen. En zoon Henricus; misd.: Yvon Janssen en Sandra Gloudemans: Woensdag: 19.00 jgt. Martinus Poels en Petronella Wismans; Piet Janssen. Kerk poetsen: mevr. V. Tilburg en mevr. Hoedemakers. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 voor de parochie; Zondag: 10.00 fam. Nabuurs-v.d. Broek; jrd. Mw. Weerts-Nelissen; Maandag: 19.00 fam. Cornelissen- Hendriks; Donderdag: 19.00 M. Janssen; Vrijdag: eerste vrijdag van de maand; 08.30 schoolmis; Misdienaars: za: Fieke en Laura; zon dag: Grard, Ronnie, Joost en Rick. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo: Maria Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Eerste zondag van de Advent; 10.00 hoogmis voor: overl. ouders v.d Winkel-Geurts; Arnold Reijnders; overl. fam. Goumans- Pouwels; overl. ouders Ermers- Vertegen; Antoon Janssen en Theodora Vermeulen; Gerardus Gooren; overl. ouders Janssen-Huijbers en fam.; lectri- ce: Olga v.d. Meer; dienbeurt: Eetje Koopmans. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Joos Bonants; Martien Derikx; Mie Kersten- Bongaerts (van de buurt). Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 21 november zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray. voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe men ondanks honger toch gelukkig kan zijn in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10.00 uur. Gratis toegang: geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e én 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 28 november is er een eucharistieviering van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de vie ring is: Verzet of overgave? Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Meditaties in de Advent Op woensdag 1 en de donderdagen 9, 17 en 23 december 1999 zijn er in het Stiltecentrum van het VvGI om 19.30 uur adventmeditaties onder leiding van Johan v.d. Meer. Informatie kunt u krij gen bij: Johan v.d. Meer, tel. 0478- 580041; Peter Zandvliet, tel, 0478- 546668 of Alphons v. Nispen, tel. 0478-546684. De meditaties zijn toe gankelijk voor iedereen. Het initiatief ligt bij de Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten: D.V. Zondag 28 november om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals, Horst. 's-Morgens is er kinderoppas. Bijbel/Contactavond: Op donderdag 25 november is er weer Bijbelcontactavond voor ieder die maar zin heeft. De avond begint om 08.00 uur. We behandelen het leven van Eli sa uit 2 Koningen 3. Jeugdvereniging: De jeugd van +16 jr. is zaterdagavond 27 nov. a.s. welkom bij Martin Mierop, Pinksterbloem 15, 5754 SK Deurne. Tel.: 0493-316704. Heb je geen ver voer? Even bellen! Zangkoor: Op donderdagavond 2 december is er repetitie van het zangkoor. Aanvang 08.00 uur. Gezinsviering Op zondag 28 november 1999 om 11.00 uur is er weer een gezinsviering in de Grote Kerk. We gaan ons voorbereiden op kerstmis. We vieren de eerste zondag van de advent. Als thema hebben we: Op naar het licht. Wij hopen dat jullie allemaal komen. Tot ziens in de Grote Kerk. Stamboomonderzoek of met een sjiek woord 'genealogie" is en leuke en boei ende liefhebberij. Het is een onderwerp dat bij veel mensen tot de verbeelding spreekt. Steeds meer mensen willen dan ook graag weten wie hun voorouders waren, waar ze leefden en wat ze deden. Op dit moment zijn er in Nederland tienduizenden mensen bezig met deze interessante hobby die in sommige gevallen zelfs verslavend kan werken. Het Seniorservice-gilde Venray wil mensen uit deze streek op weg helpen deze hobby ook te gaan beoefenen. Onder leiding van en amateur-gnealoog zullen de nieuwe 'stamboomonderzoe kers' wegwijs gemaakt worden in de aanpak van zo'n onderzoek. In het ver volgtraject zal hij hun behulpzaam zijn bij hun navorsingen. Vanaf januari is er elke woensdagmorgen van 09.30-12.00 uur gelegenheid om aan deze activiteit deel te nemen. Internetten Internetten begint steeds meer gemeengoed te worden en is bijna niet meer weg te denken in ons dagelijks leven. Velen die een computer bezitten zouden ook graag willen internetten maar missen de basiskennis om dit te beoefenen. Het Seniorservice-gilde Venray biedt op korte termijn de moge lijkheid om deze basiskennis te verwer ven. Onder begeleiding van een deskun dige wordt men vertrouwd gemaakt met het werken en surfen op internet. Vanaf Op het zaterdag jl. Gehouden Ceciliafest werden drie leden van MMSK St. Petrus Banden gehuldigd. Henriette Poels-Peters was 25 jaar bestuurslid, Ben Otten was 25 jaar pen ningmeester en Silvia van Kempen 10 jaar lid. De bijbehorende insignes wer den door de bondsdistrictsvoorzitster mw. Janssen opgespeld. Op de foto wor den de jubilarissen door de voorzitter van de MMSK, Frits v.d. Markt, toege sproken. Zoals u misschien al wel vernomen hebt, zijn er een aantal zaken veranderd bij de Cl000 in het Brukske. Zo is de winkel overgenomen door Schuitema en is het een filiaal geworden. Er worden ook weer een aantal acties gehouden (denk aan zegelacties, of het verkrijgen van gratis artikelen bij aankoop van een bepaald ClOOO-produkt). Zo is er nu ook weer een nieuwe actie gestart. Als u als klant boodschappen heeft gedaan bij de Cl000 in het Brukske dan kunt u de kassabon inleveren bij de Cl000, voor zien van uw naam, adres en telefoon nummer. U loot dan mee naar een van de twee (gratis) ballonvaarten over Venray. Uiteindelijk vindt er op 29 november aanstaande de trekking plaats. Er worden dan twee kassabonnen getrokken en de gelukkige winnaars krijgen een unieke ballonvaart over Venray aangeboden door de Cl000 in het Brukske. De kassabonnen zijn in te leveren van 15 t/m 28 november 1999 in de winkel. Eerder dit jaar zijn reeds twee plaatsen voor de ballonvaart gewonnen door twee leerlingen van de Openbare basisschool de Foekepot. Het grote gebeuren gaat vindt plaats (mits de weersomstandigheden dit toelaten) op zaterdagmiddag 4 december 1999. In de afgelopen tien jaar heeft de stichting met behulp van vele vrijwilli gers, donateurs en sponsors 750 liefste wensen van kinderen met een levensbe dreigende ziekte kunnen vervullen. Hier staat de stichting in haar jubileumjaar vanaf 8 november a.s. bij stil. DOE EEN WENS STICHTING EN INTRATUIN LATEN WENSEN IN VERVULLING GAAN Vrijwilligers van de Doe Een Wens Stichting verkopen vanaf woensdag 8 tol en met zaterdag 11 december karton nen sterren voor in de kerstboom bij alle 49 Intratuin-vestigingen. De sterren kos ten ƒ2,50, ƒ5,- en ƒ10,- en worden met een persoonlijke wens van de klant in een grote kerstboom gehangen. De opbrengst van de actie is volledig bestemd voor de Doe Een Wens Stichting die hiermee de liefste wens van kinderen lussen de 3 en 18 jaar met een levensbedreigende ziekte vervult. Alle Intratuin-vestigingen werken voor het vierde en laatste jaar belangeloos mee. Vorig jaar was er een fantastische opbrengst van ƒ250.000,-. DE OPBRENGST VAN DE INTRATUINACTIE Voorafgaand aan de Intratuinactie heeft in de week van 8 t/m 12 november een landelijke statiegeldactie plaatsge vonden. Zo'n 2000 kinderen zijn in deze week langs de deuren gegaan om flessen in te zamelen. De verzamelde flessen zijn verzilverd door de schoolleiding. De opbrengst van elke school wordt bij de opening van de Intratuinactie op woensdag 8 december om 15.00 uur in de lokale Intratuin-ves tigingen door de leerlingen aan de Doe Een Wens Stichting, of liever gezegd, aan de wenskinderen aangeboden. december is er elke dinsdagavond van 20.00-21.30 uur gelegenheid om aan deze activiteit deel te nemen. Zoals al onze activiteiten zijn ook deze weer geschikt voor jong en oud. De kosten zijn erg laag en variëren per acti viteit. Is dit iets voor u? Voor nadere informatie kunt u bellen, tel. 512139, maar u mag ook gerust vrijblijvend bij ons binnen lopen op dag en tijdstip dat de betreffende activiteit plaatsvindt. Ons adres is: Hobby en Creativiteitencentrum, Prins Bernhardstraat 12a, 5802 BM Venray. Speelgoed Als u in de werejdwinkel een vrolijk gekleurd stuk speelgoed koopt komt dit meestal uil Sri Lanka en is dan afkom stig van de Stichting Hasla, Flash of Lanka Lamai. De grootste organisatie is Hasla. Hasla richt de aandacht op Sri Lanka in het algemeen en de hulppro jecten in het bijzonder. Dit probeert Hasla te bereiken door verkoop van de producten van dat land bij festiviteiten d.m.v. huisverkoop en via de wereld winkels. Er loopt o.a. een project bij het Dr. Reijnijesinstiluut in Sri Lanka, dat ook gesteund wordt door Flash. Jongeren van het doveninstituut wordt de beginselen van het houtbewerken bij gebracht. Stichting Projecten Flash neemt artikelen uit dat land af van Jayamedura (gelukkig huis). Deze leve rancier is een werkplaats voor gehandi capten,. Het vervaardigen van producten op een milieuvriendelijke manieren het gebruik van kindvriendelijke, niet gifti ge verf staan bovenaan. Dankzij de hogere prijs die Flash op de lokale markt betaalt genieten de gehandicapten van extra voorzieningen. Het hout dat zij gebruiken is afkomstig van rubberplan tages. Leeg getapte rubberbomen wor den op deze manier zinvol benut. De laatste organisatie, Lanka Lamai, is in het leven geroepen door een aantal adoptieouders, de Sri-Lankaanse kinde ren geadopteerd hebben. De adoptieou ders wilden ook wat doen voor de kinde ren. die niet voor adoptie in aanmerking kwamen. Eerst verkochten zij Sri- Lankaanse producten op markten, maar toen zij hoorden van de Landelijke Vereniging van wereldwinkels, meldden zij zich aan als importeur voor de wereldwinkels en werden goedgekeurd. Om wat voor speelgoed gaat het dan? Mobiles, meetlatten, puzzels, trekpop pen, boekensteunen, spelletjes, sets poe zen, schapen, kippen en nog veel meer. Een artikel dat ten onrechte als speel goed wordt gezien is een blikken pro duct uil Madagascar. Het Belgische Oxfam Solidariteitsfonds importeert miniatuur auto's, fietsen, motoren en bootjes. In Madagascar worden deze producten als speelgoed gebruikt, maar in Nederland wordt dit meer als verzamelitem ver kocht. De grondstof is oud blik. Op de vuil nisbelt van Antananarive zoeken kinde ren naar lege blikjes om zo hun aandeel in het gezinsinkomen te leveren. Kom eens Wereldwinkelen op het adres Henseniusstraat 3a, tel. 58857 I De winkel is iedere dag op winkeltijden open. De collecte 'Geef voor diabetes' die van 31 okt. Tot en met 6 nov. in Venray is gehouden heeft ƒ4296,- opgebracht. Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) dankt alle gevers, collectanten en al die genen die zich hebben ingezet om de collecte te doen slagen voor hun gift en welwillende medewerking. Met de opbrengst van de collecte maakt het DFN verder wetenschappelijk onder zoek rond diabetes mellitus (suikerziek te) en complicaties die als gevolg van diabetes kunnen ontstaan mogelijk- Vanwege de diabetes kunnen hart- en vaatziekten ontstaan. Zes op de tien mensen met diabetes overlijden uitein delijk aan deze complicatie. Diabetes is dus helemaal niet een onschuldige ziek te wat velen denken. Op dit moment hebben meer dan 500.000 mensen dia betes. Ondanks de medicijnen kunnen op latere leeftijd bij mensen met diabe tes toch complicaties ontstaan. Hart- en vaatziekten is al genoemd, andere com plicaties zijn oog- en nieraandoeningen en aantasting van de zenuwfunctie. Dankzij verder onderzoek komen we meer te weten over diabetes en compli caties en kan de behandeling van men sen met diabetes verder verbeterd wor den. In hotel Gitzeis (Paterslaa Kruisstraat) vond op 14 novemb de aanbesteding plaats van het wen van een woonhuis tot slagei en van een werkplaats tot slagt rekening van de uit Zuid-I komende hr. Eduard Vei Architect was G. Verstralei Vollebergh uit de Henseniussti met ƒ699,- de laagste inschri mocht de klus uitvoeren. Eerder was in het te verbouwi wat gelegen was aan de Pa gevestigd een schoenmakerij Jan Versleijen, vader van Edi Peel en Maas van 21 december I Versleijen weten en slagerswi hebben geopend. Op de foto ziet echtpaar Versleijen met hun Huub voor hun nieuwe zaak mei lijk versierde openingsetalage Paterslaan nr. 18. Door omstandigheden werd in 1939 opgeheven. Op 30 se[ 1939 (zie advertentie) vestigde dit pand dhr. W. J. Kessels als da herenkapper. Jan v.d. Putten HEDEN GEOPEND i Vleeschhouwei Ed. Versleijen-Br Pilenlun, VENRAY. Eenfe kwaliteit Wont zoowol Hollanrtsche all U« «ingtwetsn adret PRIMA VLEESCHSCHOTEU xuak heeft overgeplaatst vm N naar Venray Paterslaan (huS vooflK» Venltün). Hopende door ceile i dleninz de gunsl vin velen le verwelven je W. J. KESSELS B Donderdag 25 nov. (vanavond): ien voor de kinderen van de grt en 6. Van 18.00-20.00 uur gaam maken, om het bezoek van sinii aan de club iets op te fleuren. Maandag 29 november van 18.30 uur club voor de kinderen vané pen 3 en 4. Vanavond gaan wc drachtjes oefenen, die we Sinterklaas en Zwart Piet wille zien. Morgen, 30 nov., komt bezoek brengen aan de Sprin#"" Niet vergeten te komen. Dinsdag 30 nov., bezoek sinterki zijn pieten aan de club. De kindei de maandag- en donderdaggroc ook welkom. We beginnen om uur. Voor degene die iets Sinterklaas willen doen, vergeeti alle spullen mee te brengen. Sim P' vertrekt weer omstreeks 20.00 uui Donderdag 2 dec. etalagetocht di centrum van Venray voor de ki van de groepen 5 en 6. rok i lp De gezellige donkere dagen voor St. Nicolaas en Kerst zijn weer aangebro ken, sfeer en gezelligheid staan centraal. Bloemenhuis Angèle staat dit jaar geheel in het teken van mysterieuze oos terse sferen. Kleurrijke warme en don kere aardetinten, maar ook Chinese zwart-wit combinaties zijn erg populair. Op het gebied van bloemwerk is de oos terse sfeer duidelijk herkenbaar. Het team van Bloemenhuis Angèle laat haar creativiteit ontplooien om al geheel in de stemming te komen. Ook voor uw (leest-) bloemwerk, relatiegeschenk of een bijzonder apart kado is het team van Bloemenhuis Angèle graag behulpzaam. Eind november (vrijdag 26 nov. van 09.00-21.00 uur, zaterdag 27 nov. van 09.00-17.00 uur en zondag 28 nov. van 12.00-17.00 uur) vinden de tradil open dagen plaats. U bent van ha kom om alvast in de stemmi komen. Uiteraard is Bloem; Angèle ook extra geopend vo m Nicolaas en Kerst. De extra kooj den zijn op woensdag Idonderdi vrijdag 3 december tot 21.01 Zondag 19 december geopen! 12.00-17.00 uur. Dinsdag 21. wee 22 en donderdag 23 december; ook extra koopavonden tot 21,.00 Indien u zelf (creatief) aan d wilt. dan kunt u bij Bloemenhuis* terecht voor (basis)materialen ena Angèle, Bea, Mariëlle, Heli Angelique zijn u graag behulpza 'i helen u oosters hoffelijk welkom. Graag tot ziens! Angèle. Mariëlle. Hetty en Angelique. Vanaf half oktober kunnen kinderen tot 12 jaar ook internetten in de Venrayse jeugdbibliotheek. Daar is een informatie-pc aanwezig waarop gezocht kan worden op cd-roms of op internet. Via de startpagina 'Nedlinks voor Nedkids' kunnen kinderen op een een voudige manier surfen op internet. Zo kunnen de internet-adressen van de Efteling of het Wereld Natuur Fonds worden bezocht. Kinderen kunnen ook e-mailen (post versturen) met een schrij ver op de website van de Gouden Muis. Door op het onderwerp 'van televisie' te klikken komen ze terecht bij Willem Wever, Sesamstraat of de Teletubbies. De informatie, foto's en kleurplaten kunnen ook worden uitgeprint. Dit kost 0,25 per bladzijde. De prints zijn af te halen bij het inlichtingenbureau voorde jeugd. Het internetten voor kinderen tot 12 jaar is gratis op deze computer in de jeugdbibliotheek. Er kan en folder wor den meegenomen. Hierin staal informatie over internet voor kin en er zit een lijstje bij met leuke netadressen voorkinderen tot 12; Om basisschoolkinderen kei laten malen met internet zijn alle pen 8 van de Venrayse oasisschok' genodigd om een internetinstruf volgen in de bibliotheek in Vanaf woensdag 3 november kom groepen oefenen op de bescB internetcomputers. Ze leren dank op verschillende manieren infot kunnen zoeken voor een weii spreekbeurt of hobby. Door ge opdrachten te maken surfen ze op net en leren zo hun weg te vinden. Op/ World Wide Web. De kinderen oo ken ook dat ze veel moeten oefciK die weg goed te kunnen vinden, te Dus ook: voor het zoeken vanr malie op Internet kom je nfl Jeugdbibliotheek Venray! Het jaar 1999 is een belangrijk jaar voor Unicef-wenskaarte. Het is namelijk 50 jaar geleden dat de eerste wenskaart door Unicef verkocht werd. Daarmee begon een traditie die veel kinderlevens verbeterd en gered heeft. Dit jaar wordt dat gevierd met onder meer een speciaal jubilieumassorti j|t Tevens is er een uitgebreide coü van cadeau-artikelen, speelgoed.l feldieren en puzzels. Gr. Te Verkooppi Verkoop Venray: vrijdag 26 en2 dag 27 nov.: Albert Heijn; vrijdag 'y~- zaterdag 4 dec.: Hema; vrijdag I zaterdag 18 dec.: Hema. Verder kan men tussendoor tereci hel vaste verkoopadres: Addy Mut> i Strubenlaan 3, Venray, tel. 584189.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 28