PEEL EN MAAS Nieuw: de Studio de Studio Multicultureel festival met muziek, dans en theater "Film 2000 heeft zeker waarde voor de toekomst" 4000 gulden voor Cliniclowns OOK IN DE MAAND NOVEMBEI WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING "We worden hier een beetje ziek van" Ook extra koopavonden in Venrays centrum M0DISCH GEKLEED, MINDER BESTEED Pulltalons Corduroy-Stretch 89.- 2 voor 58.- lOverhemden wit-blue-ecru 29.95 2 voor 39?s Jacks (lang) model normaal 129.- HU 89.- Kolberts div. prijsklassen v.a. 149.- iCOStUOMS stijlvol en betaalbaar v.a. 298.- Poolse igenten op bezoek DONDERDAG 25 NOVEMBER 1999 - NR. 47 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Opbrengst opening Hairstudio Essenziale De Venrayse Cliniclowns- ambassadeur Luc Bertrands was afgelopen dinsdag bijzonder aan genaam verrast. Uit handen van Els Hermans van Hairstudio Essenziale in Venray mocht Bertrands een symbolische che que van maar liefst 4000 gulden in ontvangst nemen. @all-mag- inspr:Dit bedrag werd ter gele genheid van de opening van de nieuw hairstudio aan de Merseloseweg 76a door familie, vrienden, bekenden, klanten en relaties bij elkaar gebracht. Tot groot genoegen van Els: "Je ver wacht dat er bij zo'n opening 1000 tot 1500 gulden binnenkomt. Maar 4000 gulden, dat had ik in de verste verte niet verwacht. Maar daarom ben ik er niet min der blij om, want Cliniclowns is natuurlijk een fantastisch initia tief." De Cliniclowns, de specialisten van de lach, zijn inmiddels in zes tien ziekenhuizen in Nederland actief. Zij bieden aan zieke kinderen een moment van afleiding en ont spanning. Of dat kind nu ernstig ziek is, langdurig is opgenomen of slechts kort in het ziekenhuis ver blijft, de Cliniclowns zijn er voor ieder kind. Bertrands, die week in week uit stad en land afreist, is Cliniclown in hart en nieren: "Het is fantastisch om te doen. De band die je krijgt met de kinderen, dat stukje afleiding dat je ze kunt geven in een tijd dat ze het moeilijk hebben. Het Els Hermans overhandigt de cheque aan Luc Bertrands geeft ontzettend veel voldoening. Dat warme gevoel om iets voor die kinderen te betekenen is onbetaal baar." Cliniclowns hebben een intensieve opleiding achter de rug. Het zijn professionelen die met hun improvisatietalent ieder kind weten te bereiken. Velen van hen hebben een medisch-therapeutische of pedagogische achtergrond. Ze wer ken altijd in nauw overleg met de verpleging, de pedagogisch mede werkers en/of een kinderpsycho loog. Bertrands is in zijn nopjes met de bijdrage van Essenziale: "Fantastisch, 4000 gulden, maar we zijn als Cliniclowns net zo blij met de bijdrage van een kind dat zijn of haar spaarpot omschudt en aan ons geeft. Iedere donatie is welkom, zeker als het uit een goed hart komt. Met het geld worden weer nieuwe Cliniclows opgeleid." Bij de Studio vindt u de interieurtrends van vandaag. Zorgvuldig geselecteerde gordijnen, vitrages en vloerbedekking van Europese topdesigners. Onze adviseurs ontwikkelen op basis van uw wensen en ideeën een creatief voorstel. Maken dat tastbaar met een schets en verschillende stalen. Zo ervaart u het effect van de stoffen en de kleuren. De vakmensen van de Studio zorgen er vervolgens voor dat de stof fen en de materialen op maat gemaakt en zorgvuldig gehangen en gelegd worden. Bij de Studio maakt u van de trend van morgen uw eigen persoonlijke stijl. INTERIEURSTYLISTEN Vanaf 1 dec geopend. Voor informatie of een afspraak kunt u nu reeds bellen 0478-582025. Paterslaan 5, Venray Geen tuinen in Verdistraat 'millennium-cadeau' aan te bie den", vertelt Tinie Claessens, die met het idee in de dorpsraad op de proppen kwam. Op vrijdag 21 januari wordt de videoband van ruim een uur in gemeenschaps huis De Wis aan het publiek gepresenteerd. Piet Arts was al een bekend gezicht in Castenrayse, maar in de afgelopen maanden stond hij met zijn camera nog meer in het middel punt van de belangstelling Bij elke activiteit of bijzondere gelegenheid in het circa 800 inwoners tellende kerkdorp trok hij er weer fier op uit om alle gebeurtenissen minitieus vast te leggen. Bruiloften, voetbal en korfbalwedstrijden, optredens van de plaatselijke fanfare, de intocht van Sinterklaas, carnaval en kerstmis in Castenray, maar ook alledaagse dingen, denk aan de koeien buiten in de wei, een bezoek aan de tandarts en een blik in de plaatselijke kerk, ontbreken natuur lijk niet. "Ik heb gewoon alle gebeurtenissen voor de voet gefilmd, als mijn vrouw Gon bij voorbeeld thuiskwam met iets leuks, trok ik er wel weer uit. Het is een leuke vrijetijdsbesteding, ik ben blij dat ik veertien jaar geleden een camera gekocht heb", vertelt Piet Arts. BEGELEIDING De initiatiefnemers van Film 2000 hoefden niet lang na te denken over de vraag wie ze voor het camera werk zouden vragen. "Piet staat altijd met zijn camera voor de gemeenschap klaar. Het zou werke lijk onbetaalbaar zijn geworden als we een profesioneel iemand de opnames hadden moeten laten ver zorgen", vertelt Hay Willemsen, die samen met Tinie Claessens de gehe le begeleiding van het project tot in de puntjes verzorgde. In het begin reageerden veel men sen in het dorp nog wat afwachtend, maar nadat Piet Arts overal opdraaf de en er meer bekendheid aan het project gegeven werd, kwamen de ideeën en suggesties voor de film langzamerhand los. "De hele bevol king staat achter het project. Het echte dorpse karakter van Castenray en de hechte gemeenschap komt in de film echt naar buiten", vertelt Tinie Claesens. "Het is toch mooi als je ziet wat we in Castenray alle maal paraat weten te brengen." WAARDE Jac van Sinten van Sinvid Video in Venray heeft de 40 uur durende opnames in een pakkende, één uur durende film, 'verpakt'. "En ook met mevrouw Peters uit Venray, die aan de film 'Alt Venray' heeft mee gewerkt, hebben we vooraf gespro ken. Marja Claessens en Henk Classens hebben de tekst bij de film ingesproken en er is onder andere muziek te horen van de plaatselijke fanfare. Ja, het is een film die in eigen handen gemaakt is. Film 2000 heeft zeker waarde voor de toe komst", meent Tinie Claessens. Piet Arts, Truus Tacken, Hay Willemsen en Tinie Claessens vor men de actieve werkgroep voor het Jenniskensj^^ installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Het verzoek van een aantal bewoners van de Verdistraat in Venray om de achtertuin te mogen verlengen met een stukje gemeentegrond is afgewezen. Uiteraard tot grote teleurstelling van de bewoners, temeer omdat de brief van de gemeente over 'koop' sprak terwijl de bewoners 'huur' bedoelden. "Daar ligt het misverstand". legt gemeentewoordvoerder Thea Koot uit, "Hun brief sprak alleen van 'verlenging van de achtertuin' en wij hebben de ontvangst van de brief van de bewoners bevestigd met daarin de zinsnede 'uw verzoek tot aankoop ontvangen'. Daar hebben de bewoners verder niet op gere ageerd dus bij ons bleef de indruk ontstaan dat het om koop ging." Overigens zou, ook als er sprake was van huur van de bedoelde stro ken groen, het verzoek evengoed niet gehonoreerd worden omdat het betreffende stuk onderdeel uitmaakt van de hoofdgroenstrook. Het argument van de hoofdgroen strook valt behoorlijk verkeerd bij de bewoners. Woordvoerder Den Holder: "Naast ons liggen de huizen aan de weg en de strook bij ons houdt bij de straat op. Hoe kan dit dan onderdeel zijn van een strook? In de Ravel straat is een zelfde soort strook wel naar de bewoners gegaan, is dat dan geen groen strook?" Gemeenteraadslid Joost van de Vorle begrijpt de reactie van de gemeente ook niet: "Die mensen willen het zelf onderhouden, dat is toch goed, dan hoeft de gemeente daar niks meer aan te doen." In de volgende vergadering van de Commissie Stedelijk Beheer wil hij de kwestie nog een keer aankaarten. De bewoners begrijpen het niet echt. Den Holder: "Eerst zijn het leidin gen, dan twee bomen waarvan ze er toch al zelf één willen omhakken en nu weer een hoofdgroenstrook. Zo'n raar verhaal, we worden hier een beetje ziek van." Eerste wereldfestival in Venray De Witte Hoeve in Venray op zondag 28 november voor rste keer een wereldfestival t programma. De dag begint 5.00 uur en de entree is gra- it feit dat het festival gratis is, met name door de subsidies -'3 it toegezegd hebben gekregen de gemeente Venray en de 0, een stichting voor ontwik- ;ssamenwerking", zegt Jan eens, een van de initiatiefne- van het wereldfestival. "Door entree te heffen, willen we in geval voorkomen dat er een iel is om het festival te bezoe- n feite heeft nu iedereen de enheid om zondag een kijkje te n nemen." Het idee om een cultureel festival te organise- ontstond in het voorjaar van De Stichting Spoculam, De aar en De Witte Hoeve sloegen lij de handen in elkaar en er een begin gemaakt met de lisatie van het evenement. "De culturele samenleving houdt p bij de randstad", verduide- jeurkens het initiatief, "Ook in regio hebben wij in toenemen- ite te maken met andere cultu- ien kennismaking met andere ren wordt door velen dan ook in verrijking ervaren. Aan de e kant zien we dat er in (delen de Nederlandse samenleving leeds een grote mate van into- ie ten opzichte van andere cul turen heerst. Met dit festival willen we mensen met andere culturen kennis laten maken." ZINGARI In De Witte Hoeve staan zondag artiesten van verschillende nationa liteiten en stijlen op de twee podia. Voor de kinderen treedt tijdens de middag verschillende keren een Moluks kindertheater op. In een Moluks decor worden kinderverha len verteld en spelen de traditionele poppen een hoofdrol. De band Ngoma komt oorspronkelijk uit Centraal-Afrika. Traditionele rit mes, zang en dans worden afgewis seld met acrobatiek, vuurspuwen etc. De band speelt veel op gelegen heden waar Mongozo, Afrikaans speciaalbier, wordt gepromoot en zorgt steeds opnieuw weer voor een wervelehde show. De Spaanse dans groep uit Venray verzorgt dansvoor stellingen op traditionele muziek in klederdracht. Zingari is een vier mansensemble dat zigeunermateri aal afkomstig uit diverse streken van Europa vertolkt. Het repertoire bestaat dan ook uit een melange van Sinti-nummers, ook enkele zelfge schreven stukken gecombineerd met elementen uit de flamenco en de manouche-swing (Hotclub de France). Dankzij deze arrangemen ten klinkt de muziek van Zingari verrassend, zonder dat deze het authentieke karakter verliest. Veelal wordt in het Romani (zigeunertaal) gezongen, echter andere talen zoals Roemeens, Russisch en Italiaans komen ook aan bod. Deze nummers belichten verschillende kanten uit het leven en het zigeunerbestaan. ALTAI HANGAI Orkest Traction Avant speelt zigeunerswing en klezmer: jiddi- sche dansmuziek met invloeden uit Oost-Europese muziek en jazz, waarvan de wortels ruim 400 jaar teruggaan naar de kiezmorim, rond- reizenden Joodse muzikanten die in ieder dorp de lokale festiviteiten opluisterden. Verder spelen zij latin swing en Oost-Europese volksmu ziek. 's Middags is er een Djembe workshop, waarbij iedereen de mogelijkheid heeft om deel te nemen aan een cursus Afrikaanse percussie. Later op de dag verzorgt de band een optreden. Altai Hangai is een band uit de Russische autono me republiek Tuva ten noorden van Mongolië. De boventoonzang, de diepe basstem en aparte instrumen ten zoals de paardenkopviool, maken deze muziek wel heel bijzon der. Een combinatie van pentatoni sche melodieën, lofzangen op step pes en berglandschap en de duistere strotzang. GRUPO MELAO Grupo Melao is een verfijnde selectie van zes getalenteerde Dominicaanse musici uit het befaamde merengue-orkest Huracan. Orkestleider, componist, arrangeur en pianist Roberto Cuello Ramirez begon zijn carrière in zijn geboorteland, de Dominicaanse Republiek, bij een van de meest populaire merenguebands, Raspoetin. Hij heeft nu zijn eigen virtuoze sextet Grupo Melao. Als merengue-specialist bij uitstek heeft Roberto inmiddels met zijn eigen formatie, maar ook als gastmuzikant in tal van andere befaamde orkesten door heel Europa getoerd. Tussen de bedrijven door troubadouren de broers Van Els (John en Jacques) en hun muzikale vrienden door De Witte Hoeve. Naast muziek is er een internationale markt. In verschillen de stands worden traditionele spul len verkocht uit landen als Thailand, Indonesië, Mexico en Ghana. Een nietalledaagse gelegenheid om uw laatste (originele) Sinterklaasinkopen te doen. Tijdens de werelddag presenteren zich ver der ideële organisaties zoals de Wereldwinkel Venray, Amnesty International afdeling Venray en het Mondiaal Platform Venray. Natuurlijk ontbreken een hapje en drankje niet. Een kennismaking met andere (exotische) eet- en drinkcul- turen maken de dag compleet. Voor meer informatie over het eerste wereldfestival kunt u bellen met C. v.d. Cruijsen, telefoon (0478)587468, De Witte Hoeve, telefoon (0478)581626, of Karei van Hal, telefoon 06-51572651. AN\ëVeis lidstraat 12, tel. 581553 itis parkeren voor de deur Castenrayse 'Video'-Piet stopt zondag met fdmen Castenraynaar in hart en nieren Piet Arts, in het dorp ook wel lief kozend 'video-Piet' genoemd, maakt komende zondag bij de intocht van Sinterklaas in Castenray de laatste opnamen voor het project Film 2000, een film over het Castenrayse wel en wee in de laatste 1,5 jaar. Samen met Truus Tacken, Tinie Claessens, Hay Willemsen en S. Lintzen stak Arts vele uurtjes in het project, waarmee in de zomer van 1997 gestart werd. Piet Arts herinnert zich nog goed de eerste opname. "Dat was op 22 april 1998, de koeien die naar buiten gingen", zegt hij lachend. Maanden later heeft hij liefst 44 videobanden met 40 uur film bij elkaar vergaard. "Het leek ons leuk om op deze manier de Castenrayse gemeenschap een 28 november koopzondag voor Sinterklaas Het centrum van Venray is feeste lijk aangekleed, de etalages zijn kleurrijk ingericht en er ligt weer volop strooigoed in de winkels. Kortom: de feestdagen komen er aan. Wilt u Sinterklaasinkopen doen? De ondernemers houden hun winkels extra (lang) open. Op zon dag 28 november van 12.00 tot 17.00 uur en op woensdag 1, don derdag 2 en vrijdag 3 december tot 21.00 uur kunt u volop shoppen. Tevens kunt u kans maken op een van de vele prijzen die met de kras- actie 'Handje contantje' zijn te win nen. Bij maar liefst vierenvijftig deelnemende winkels krijgt u bij uw aankopen een of meer krasloten cadeau. De winkeliers kunnen zelf bepalen hoeveel krasloten ze u geven. In totaal is er met de krasac- tie voor f 10.000,- te winnen. Voor de loten geldt overigens wel: op=op! Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service P i maandag 22 november tot en Tijdag 26 november brengen Dolse politiemedewerkers een lezoek aan de politieregio i iirg-Noord. In de loop der zijn er tussen onze regio en de - e collega's al meerdere succes- Ij l uitwisselingen geweest. doel van het werkbezoek is J :n beter beeld te krijgen van de ie bij en de werkwijze van de e in het algemeen. Speciaal ff chtspunt hierbij is de dactylo- |j e. Hiertoe krijgen de Polen p meer uitleg over de werkwijze i e Technische Recherche en en zij een bezoek aan het CRI nHaag. Daarnaast wordt onder e nadere toelichting gegeven [gebiedsgebonden werken en I [nadering van de doelgroep

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13