KORTINGEN TOT SERVICE EN KWALITEIT ZIJN BIJ ONS Z SCHADUWZIJDE Toy-Box in Overloonse VIP-bus Raad van State: voorkeursrecht terecht Woningbouw achter op schema 400 erven in Limburg worden verfraaid .om-I .imrtoiiuLs hook GvotoiS® - UorA Jubilarissen Venray's Mannenkoor Voortzetting project arbeidsintegratie I Waals: mogelijk meer projecten in Divinolandia ZONWERINGEN Verloting bouwkavels in december Gemeente en Vvgl gaan samenwerken Zes gegadigden voor koffieshop Venraynaar geeft valse naam op Kombi neemt over RESTANTEN COLLECTIE SPORT FILA Woningaan passingen voor rekening WVG Muzikanten St. Catharina onderscheiden a 'EEL EN MAAS donderdag 18 november 1999 - Pagina 7 Burgemeester Waals sluit niet jyit dat er andere projecten van Solidariteit tussen Venray en Divinolandia mogelijk zijn. Waals hei dit woensdag bij de opening jvan de Venraystraat in het Braziliaanse plaatsje pjvinolandia de Minas. [Hier zijn met behulp van het Venrayse bedrijfsleven en particu lieren twintig huisjes gebouwd die door de plaatselijke bevolking wor den bewoond. Het project is tot stand gekomen dankzij de inzet van Jacqueline Eibers die al jaren in Divinolandia werkzaam is. Waals noemde in zijn toespraak bij de ope ning de realisatie van de huisjes "Een prachtig voorbeeld van solida riteit en samenwerking. En uit het feit dat veel mensen uit Venray in de loop der tijd Divinolandia hebben bezocht, mag u afleiden dat dit gevoel van solidariteit niet alleen bestaat tussen twee burgemeesters, maar dat dat breed wordt gedragen in de gemeente Venray." Bij gelegenheid van de opening nodig de Waals zijn Braziliaanse collega uit om naar Venray te komen. De uitnodiging die de burgemees ter van Divinolandia binnenkort mag ontvangen, kan hij openen met de zilveren briefopener die Waals hem woensdag aanbood. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 Op dinsdag 14 december wordt da loting de volgorde bepaald op f0l lasis waarvan tien particuliere [bouwkavels, gelegen in het pi lestemmingsplan Leunen nabij n le Albionstraat, verkocht gaan [ai norden. Het betreft de verloting i;| an tien kavels voor de bouw van vrijstaande woningen, lezelfde dag worden in Oostrum even particuliere bouwkavels lerloot voor de bouw van zeven IJrijstaande woningen. Twee lagen later, op donderdag 16 3 jjecember, worden drie particulie- e x bouwkavels gelegen aan de igi iranendries, in het bestemmings- lan Merselo, verkocht. De rondprijs voor 1999 bedraagt 15 gulden per m2. Dë bouwkavels zijn bedoeld voor .gen bebouwing en bewoning. De e'S oper is verplicht de woning gedu- ende één jaar na de voltooiing rvan zelf te bewonen. De kavels 1 uilen in eerste instantie verloot vorden onder autochtonen, perso- die nu in respectievelijk eunen. Oostrum ,of Merselo ronen, personen die elders wonen, ^Jnaar die willen terugkeren naar hun eboorteplaats, na maximaal tien iar elders gewoond te hebben, en psonen die in de dorpen een func- e verkrijgen of reeds vervullen en icrhalve economisch gebonden zijn. PEET,EN MAAS 'n abonnement waard Abusievelijk werd in de vorige ntgave van weekblad Peel en Maas emeld dat de gemeente Venray met et ondertekenen van het samen werkingscontract door wethouder iersten (Cultuur) en VvGI-insti- uut-voorzitter Van den Boom het jt. Annaterrein officieel in handen Teeg. Dit is natuurlijk niet het JevalIn de overeenkomst zijn Mjfspraken vastgelegd over de toe komstige ontwikkeling van het 'inna- en het Servaasterrein. Zes gegadigden blijven over 'oor het verkrijgen van een ver- iunning voor de twee gedoogde koffieshops in Venray. Venray is Biet van plan om nog nieuwe aan lagen te accepteren omdat de inschrijftermijn op 1 november is '""streken. Burgemeester Waals dit in de commissie Algemene ten. Volgens Waals wordt er •n uitstel verleend voor het ndienen van ccn vergunningaan vraag. ook niet aan open jonge- encentrum Dingus. Het bestuur an Dingus was er niet in Jaagd op tijd een aanvraag in te ■enen. In een brief aan de ;emeente had Dingus meer tijd >evraagd om een goed werkplan "te kunnen dienen. Ik heb de bevoegdheid om te klissen over de vergunningen °or de koffieshops en ik heb nie- 'tand uitstel verleend", aldus Waals. De Deense groep Toy-Box is momenteel immens populair in Nederland en Duitsland. Het aardige is dat als ze in Nederland zijn, ze vervoerd worden in een VIP-bus van het Overloonse Taxibedrijf Verstraaten. "Dat ging toevallig, ze hadden een keer informatie gezien van ons op het vliegveld", herinnert directeur Piet Verstraaten zich "Onze VIP-bus is van alle facili teiten voorzien: koffiezetapparaat, bar, tv, slaapstoelen, tafeltjes, het is het meest luxe dat je je kunt voor stellen." De 'bus' blijkt een Mercedes Sprinter te zijn waarvan de carrosserie naar eigen ontwerp speciaal gebouwd is in Veldhoven. Verstraaten vervoert Toy-Box nu een half jaar en ze komen iedere keer over voor een paar dagen of een week. "Een van onze chaueffeurs is er dan dag en nacht bij", vertelt Verstraaten, "en ze moeten overal heen: optredens in heel Nederland en een beetje Duitsland, tv-opna- men, veel naar de Efteling en de vorige keer naar Rotterdam Ahoy." Verstraaten uit Overloon heeft in dezelfde luxe klasse, compleet met fax, televisie en bar, ook een BMW uit de 7 serie rondrijden omdat de behoefte aan luxe vervoer steeds groter wordt. Niet alleen bij artie sten zoals Rowwen Hèze en platen maatschappij EMI, maar ook bij een beurs als de VIV vorige week in Utrecht. Om de grond van E. Bennenbroek en G. Theunissen in het plan Brabander in eigendom te krijgen heeft de gemeente Venray terecht de Wet Voorkeursrecht Gemeenten gebruikt. Dat heeft de Raad van State in den Haag beslist. Eerder had de rechtbank in Roermond Bennenbroek en Theunissen, die respectievelijk grond aan de Beekweg en de Noordsingel in eigendom hebben, in het gelijk gesteld, maar dat besluit wordt door de uitspraak van Nederlands hoogste rechtbank ver nietigd. BEZWAAR De twee eigenaren van de grond hadden in 1998 bezwaar gemaakt tegen het besluit van de gemeente raad het voorkeursrecht te gebrui ken. Het is volgens de Raad van State niet noodzakelijk dat de nieu we bestemming al tot in detail bekend is. Ook hoeft die bestem ming niet veel af te wijken van de huidige, zoals de argumenten in het bezwaar van de Venraynaren luid den. Venray wil de grond van Bennenbroek gebruiken als 'groen voorziening' en en die van Theunissen als 'villabos'. In de Brander wil de gemeente in de toe komst 1200 woningen bouwen. Bennenbroek en Theunissen vonden die redenen onvoldoende om de Wet Voorkeursrecht Gemeenten toe te passen en maakten bezwaar. De gemeente zelf wees dat bezwaar af, maar de rechtbank in Roermond stelde de grondeigenaren vorig jaar in het gelijk. Venray ging daarop in hoger beroep bij de Raad van State. In 1997, 1998 en 1999 zijn er in de kerkdorpen respectievelijk 21, 18 en 30 woningen gereed geko men. In 1999 kwamen in Castenray drie van de 29 geplan de huizen gereed. In Heide 1 van de 17, in Leunen 6 van de 72, in Merselo 1 van de 37, in Oirlo 7 van de 30, in Oostrum 5 van de 68, in Smakt 1 van de 7, in Veulen 1 van de 17, in Vredepeel 1 van de 8 en in Ysselsteyn 14 van de 72 geplande huizen. Het resultaat blijft achter bij de doelstelling om jaarlijks ongeveer 50 woningen in de gemeente Venray te realiseren. In plaats van de 147 geplande woningen is de verwach ting dat einde 1999 er ongeveer 80 gerealiseerd zullen zijn. UITBREIDING Met de eerste fase van de uitbrei dingsplannen voor Leunen, Castenray, Oostrum en Merselo wordt binnenkort begonnen. Voor Leunen lopen de onderhandelingen met de ontwikkelaar nog. Zoals het er nu naar uit ziet zal het oor spronkelijke plan, dat voorziet in de bouw van 80 woningen, uitgevoerd worden. In Oostrum zijn de onder handelingen met grondeigenaren inmiddels afgerond. De voor dit jaar op het programma staande bestem mingsplanherzieningen (Ysselsteyn en Oirlo) worden betrokken bij een herschikking van alle plannen die door de sector Stedelijke Ontwikkeling uitgevoerd zal wor den. De Dorpsraad Venray heeft inmiddels instemmend gereageerd op het nieuwe beleid van de gemeente Venray, waarbij elk half jaar ambtelijk overleg plaatsvindt tussen de gemeente en de verschil lende dorpsraden. Actie aankleding kaal buitengebied Eind november zullen maar liefst 400 erven, over heel Limburg verspreid, massaal in het groen gestoken worden. Bijna een verdubbeling ten opzichte van het vorige jaar. Nog nooit eerder zijn zovel erven hersteld of nieuw aangelegd in zo'n korte tijd. In Noord-Limburg kunnen de 25 deelnemers zaterdag 27 november hun bomen en struiken ophalen. In twee groepen moeten ze dat doen, om negen uur en een half uur tje later, bij de Boerenbond in Leunen. Opvallend dit jaar is dat het met name particulieren in het bui tengebied zijn die meedoen. Maar liefst 250.000 struiken en 7000 bomen worden er in de Limburgse bodem geplant. Dat betekent bijna 25 hectare aan hoogstamfruitbomen en 22 hectare aan singels rond de deelnemende boerderijen. De totale lengte van de hagen die door middel van deze actie worden geplant; bedraagt meer dan 45 kilometer. Afgelopen zomer gingen een aan tal landschapsarchitecten letterlijk de boer op voor het opstellen van de beplantingsplannen. De eigen bij drage van de eigenaar is f 250 aan plankosten. Verder is elke eigenaar verplicht op tijd de grond klaar te hebben en de aanplant vau de bomen en struiken uit te voeren. Regelmatig onderhoud om het groen in stand te houden hoort er natuurlijk ook bij. Al deze zaken zijn enige tijd geleden ter sprake gekomen op de instructie-avond over de technische details van de plannen. De erfbeplantingsactie moet op veel plaatsen een 'grote groene impuls' geven aan het vaak tamelijk open buitengebied. De gebouwen zullen zo beter in het landschap ingepast worden, er ontstaat meer privacy en meer bescherming tegen zon en wind. Bovendien bieden hagen en struiken heel veel ruimte voor vogels, vlinders, bijen en klei ne zoogdieren. De totale kosten van het project 'Het Limburgse Erf bedragen f 800.000. Naast de eigen bijdrage van de deelnemers dragen de gemeenten 350 gulden per erf bij, de rest is van diverse landbouworgani saties afkomstig of uit provinciale en Europese subsidiepotjes. Voor volgend jaar hebben zich al weer bijna 200 boerderijen aangemeld. Een 25-jarige inwoner van Venray heeft een proces-verbaal gekregen voor het opgeven van een valse naam. Dit komt hem op 120 gulden boete te staan. De man werd in oktober bij een bushalte betrapt op wildplassen en kreeg destijds een bekeuring aange zegd. Hiervoor moest hij zijn perso nalia opgeven. Omdat de agenten voor een spoedmelding werden weggeroepen bleef het daarbij. Bij controle van de opgegeven naam op het politiebureau bleek deze onjuist te zijn. Onderzoek bracht de politie op het juiste spoor. Na overleg met justitie is hij alsnog bekeurd voor het urineren (al00,=) en het opge ven van een valse naam (a 120,=). Kombi Bouvtffnaterialen BV in Uden en Venray neemt met ingang van I januari 2000 Hout- en bouw materialen Joh. van Erp in Sint Oedenrode over. De directies van beide bedrijven hebben hierover overeenstemming bereikt. Beide bedrijven houden zich bezig met de verkoop van bouwmaterialen, hout en plaat aan de annemer en andere professionele verwerkers. De over name heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid. VERKOOP OKHOW AuitraUayi/ dclc^ïsi MATTNIQUE INWEAR FART TWO MAN PART TWO WOMAN HENRI BAKER CO ARTICLES COLLUMN CHER FASHION TURN OVER COREL B.C. De gemeente Venray gaat de deelname aan het project 'Arbeidsintegratie Noordelijk- Limburg', dat in mei 1998 startte, schriftelijk bekrachtigen. Het project is in 1999 op basis van mondelinge afspraken voortgezet. 'Arbeidsintegratie Noordelijk Limburg' is gericht op allochtone werkzoekenden uit de uitkerings bestanden van de acht gemeenten in Noord-Limburg die geken merkt worden door een grote afstand tot de arbeidsmarkt. Het project dient ertoe te leiden dat cursisten niet alleen beschikken over een voldoende taalniveau, maar tevens goed genoeg zijn voorbereid op de Nederlandse arbeidscultuur en over voldoende communicatieve en sociale vaar digheden beschikken om zich met succes op de arbeidsmarkt te kun nen bewegen. Na afloop van de scholing worden de cursisten aan de arbeidsvoorziening overge dragen, die voor hen zal bemidde len naar werk. In mei 1998 is het project met inzet van reguliere educatiemidde len, middelen van het Europees Sociaal Fonds (447.000 gulden) en middelen van arbeidsvoorziening opgestart. De inbreng van de gemeente bestaat uit de inbreng van reguliere dagdelen taalonderwijs en maakt onderdeel uit van de reeds bij Gilde Opleidingen ingekochte scho ling. De kosten bedragen in totaal 447.000 gulden en zijn derhalve budgettair neutraal. CURSISTEN Sinds 1998 wordt in het kader van de zogenaamde poorttrajecten van de arbeidsvoorzieningenorganisatie een fee ontvangen ten behoeve van elke met succes op de arbeidsmarkt geplaatste cursist. De gemeente gaat het bedrag van 105.000 gulden aan wenden voor afkoop van de bijko mende cursistgebonden kosten in het jaar 1999. Centrale afkoop van deze kosten heeft als grote voordeel dat voorkomen wordt dat individu ele cursisten voor de bijkomende kosten een beroep doen op een aan vraag bijzondere bijstand. De fee van arbeidsvoorziening dekt de afkoop van de bijkomende kosten niet volledig. Het college stelt voor het tekort van 8752.62 gulden te dekken uit de voorziening nieuwko mers. Woningaanpassingen tussen de 45.000 en 100.000 gulden voor gehandicapten zijn nu een verant woordelijkheid van de Ziekenfondsraad. In de loop van het jaar 2000 worden deze echter onder de werkingssfeer van de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG) gebracht. Omdat dit ech ter erg complexe gevallen zijn, zal er de nodige aandacht aan besteed moeten worden. Dit blijkt uit het beleidsplan Sociale Zaken van de gemeente Venray. De medische advisering met betrekking tot deze complexe gevallen wordt verplicht ondergebracht bij het Regionaal Indicatieorgaan (RIO). Met het RIO heeft de gemeente Venray vooralsnog geen overeen komst voor de WVG-advisering afgesloten. Uitraaskamers worden ook onder de werkingssfeer van de WVG gebracht. Momenteel is er niets geregeld voor deze doelgroep. Het gaat dan om geestelijke en/of licha melijk gehandicapten, bijvoorbeeld hyperactieven, autisten, etc. voor wie het beter is dat ze regelmatig alleen kunnen zijn in een speciaal ingerichte kamer. Dit onderwerp is nieuw en beleid zal door de gemeente nog ontwikkeld dienen te worden. BRUIKLEEN Standaard woningaanpassingen bij particuliere woningbezitters worden in 2000 op dezelfde wijze gerealiseerd als bij huurders. Ook WVG-gerechtigden die bij een par ticuliere verhuurder huren worden vallen hieronder. Hulpmiddelen worden in 2000 in bruikleen verstrekt. Om te profite ren van de concurrentie op deze markt bestaat in gewestelijk ver band het voornemen weer een Europese aanbesteding te laten ver richten. Met betrekking tot de leve ring van hulpmiddelen bestaat ook het plan om de procedure rondom levering, voor een bepaald pakket hulpmiddelen, aanmerkelijk te ver korten in het komende jaar. Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide heeft tijdens de jaar lijkse Caecilia-avond drie jubilaris sen in het zonnetje gezet. Maria Bouweriks-Jacobs en Theo Voermans werden gehuldigd omdat zij 25 jaar lid zijn van de harmonie, terwijl Geert van Berlo evenzovele jaren deel uitmaakt van de drum band. Van Berlo is naast slagwerker ook reserve tamboer-maitre en de vrolijke noot binnn de drumband. Maria Bouweriks-Jacobs speelde in de beginjaren de dikke trom. Het enthousiaste lid is daarna naar de muziekschool gegaan om een ins trument te leren bespelen. Zij speelt nu dan ook al vele jaren op de tuba. Theo Voermans is naast 25 jaar lid van de harmonie ook meer dan 15 jaar lid van de blaaskapel Die Fröhlichen Rübensammler. Hij speelt met overgave de bes bas en is voorzitter van de muziekcommissie. Tijdens de jaarlijkse Cecil ia- avond heeft het Venray's Mannenkoor in Zaal "In den Engel" haar jubilarissen gehuldigd. 25 jaar lid waren: Wiel Henkens, Harry Oudenhoven. Justien Janssen, Jan van Bussel, Stan Storms en Jos Drabbels. Als 12,5 jarig lid werden gehuldigd: Ger Drabbels en Henk Verstegen. Alle jubilarissen en hun partners werden door voorzitter Harrie Francken in het zonnetje gezet en kregen diverse geschenken en bloemen. Namens de KNZV deed gewestbestuurder Wim van Osch hier nog een schepje bovenop, waarbij hij tevens de bondsspelden uitreikte. Het thema van de feest avond was dit jaar "Op de boere- foer". Zaal In den Engel was derhal ve door de actieve feestcommissie omgetoverd in een sfeervol versierd boerenlandschap, terwijl de avond muzikaal werd opgeluisterd door het gezellige orkest Toedem. In de loop van de, zeer goed bezochte en bijzonder gezellige, avond vonden diverse optredens plaats: het welbe kende barbershop-groepje Octetnog en een geslaagde primeur van het duo Bart en Tontje, die het wel en wee van het koor amusant op de korrel nam. Ook bracht de Goedheiligman een bliksembezoek aan het koor, zij het dan gekleed 'op de boeretoer'. De avond vond zijn apotheose in een overheerlijk 'Boerebuffet'.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7