c We zijn om de Engelse tuin geleid c, Gemeente weigert kapvergunning eik Commissie COS steunt voorstel bovenschoolse directeur Aanvullend budget voor SEP LENSSEN Mobiele Jeugdteam met carnaval niet in Venray? Frans Lemmers viert 25-jarig jubileum Kinderpostzegels te koop IPEEL EN MAAS IBEZORGEN? Driesen: geld poor 'Doe effe normaal' Ieder kind moet kunnen zwemmen Golf gestolen Nieuwe routes in Vierlingsbeek SS op <0 ^ÏÏEL EN MAAS donderdag 11 november 1999 - Pagina 9 Bezwaren tegen kappen bomen in Intervengebied 99 De commissie bezwaar-, beroep en klachtschriften behandelde maandag het bezwaarschrift van de heer J. Weijs en zijn buurtge noten H. Franssen en P. Wijnen, en de heer J. Michels te Venray, tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders waarbij aan de gemeente Venray een kapvergunning is verleend voor het kappen van een zevental bomen in het plangebied Interven |te Venray. De gemeente Venray wil twee loorse esdoorns, een gewone isdoorn, een tulpenboom, twee jnerikaanse eiken en een hemel- lom vellen. De bomen staan op het 'huidige terrein van het voormalige Ijllntervencollege, tussen Leunseweg ^'en Antoniusstraat. De gemeente wil laar honderd woningen bouwen. Yeijs, die in de Antoniusstraat •oont, is tegen het kappen van de lonumentale bomen. Hij vindt dat m het bouwplan te weinig rekening [wordt gehouden met het groen. IVolgens de gemeente zijn de bomen 'gezond, maar niet te verplanten. In zijn betoog vertelde Jan Weijs jnder anderen dat de gemeente tij- idens eén informatiebijeenkomst op 17 maart 1998 had beloofd dat in ieder geval alle bomen in de Engelse tuin (Franciscanerpark, red.) zouden blijven bestaan. "Maar juist de bomen die monumentaal en straatbeeldbepalend zijn gaan om", vertelde Weijs. "De totaliteit wat er al zonder kapvergunning of rooi- plicht weg is uit het Wijnhovenpark, de Engelse tuin, langs de Leunseweg en de binnentuin van het Interven is al ontzettend veel. Op het gebied van de Engelse tuin wor den in totaliteit zes monumentale bomen gekapt, waarvan er twee als zeer waardevol staan genoteerd bij de Bomenstichting. Wat hier gebeurt druist is tegen de planvoor- waarde Leunseweg: Het groene karakter van het gebied moet behou den en het liefst versterkt worden. Bij sloop van het Interven zouden alle bomen behouden blijven." OPENBAAR GROEN De gemeente Venray heeft vol gens Weijs in het hele bestemmings plangebied het groot stuk openbaar groen, de Engelse tuin, verzwegen, dit ondanks het feit dat de gemeente tijdens een eerste informatiebijeen komst op 17 maart hierop gewezen werd. "In geen enkel document (bestemmingplan, begeleidingsnota, etc.) staat de Engelse tuin als open baar groen vermeld. We zijn met zijn allen dus om de Engelse tuin geleid." Peter Wijnen voerde nog aan dat de noodzaak om zoveel woningen in het gebied te bouwen er niet is. "Vorig jaar zijn er al meer woningen gebouwd. Ik heb de indruk dat de gemeente zoveel mogelijk geld wil terugverdienen aan het gebied en er daarom zoveel mogelijk woningen op wil zetten. Er zijn nog voldoende andere bouwlocaties te vinden." Wijnen vond verder dat als het hui dige plan toch doorgang zal vinden, hij het niet noodzakelijk acht dat de huidige geplande weg door de bomenlaan loopt. "En tot slot wil ik zeggen dat het huidige speelveldje voor de kinderen verdwijnt. Ik zou dan ook graag zien dat het trapveld je op de huidige locatie blijft, en dat er wat minder woningen gebouwd worden." GEMEENTE De bezwaarmakers vinden de kap dus in strijd met het eigen groenbe- leid van de gemeente Venray. Ook druist de kap volgens hen in tegen het genoemde uitgangspunt en de belofte. De heer Jansen van de gemeente Venray wees op de recen te uitspraak van de rechtbank in Roermond waarbij de door Jan Weijs gevraagde schorsing voor het kappen voor de bomen werd afge wezen. De kapvergunning die de gemeente Venray zichzelf heeft ver leend voor het vellen van zeven bomen in woongebied Francisca- nenpark is in orde, zo concludeerde de rechtbank van Roermond. De rechtbank is het eens met de gemeente dat met behoud van de zeven bomen het plan Francisca nerpark stedebouwkundig en finan cieel moeilijk haalbaar wordt. Bo vendien wijst de rechter op de herplantplicht - voor elke gekapte boom vijf nieuwe. Volgens Jansen heeft de gemeente wel degelijk naar alternatieven gekeken. "Er zijn zes of zeven ste- debouwkundige studies gemaakt." Over de toezegging van de gemeen te dat alle bomen in de Engelse tuin zouden blijven bestaan, is Jansen niets bekend. "Maar als het al gezegd is, dan is het nooit een harde belofte geweest. Eerder een pincipe- uitspraak." Of de gemeente aan zulke uitspraken, oolTal staan ze op papier, gehouden kan worden, betwijfelde Jansen Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf I Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Het schoolproject 'Doe effe nor maal', waarbij een politieagent een basisschool bezoekt om gast lessen te verzorgen, kan in Venray het komende jaar slechts op één basisschool van start gaan. Het project is relatief duur omdat elke school een eigen agent krijgt toe gewezen die in totaal vijftien les sen voor de groepen zeven en acht van de school verzorgt. "Maar gezien het succes in Venlo en elders in het land vind ik dat wij als gemeente middelen vrij moe ten maken om de deelname van Venrayse basisscholen uit te brei den. Ik zou graag zien dat in elk geval de grotere Venrayse basis scholen bij het project betrokken kunnen worden", vertelde wet houder Driessen vorige week woensdagavond tijdens de raads commissie Welzijn. Het project, dat vooral bedoeld is als misdaadpreventie, kan in het politiedistrict Venray slechts op drie ;van de 65 scholen starten. jWethouder Driessen vindt de start van het project op één school van de 23 basisscholen in de gemeente Venray te weinig. De start van 'Doe effe normaal' komt begin december ook aan de orde tijdens het volgende driehoeks overleg, de reguliere bespreking binnen het politiedistrict tussen bur gemeesters, politie en justitie. "Als de staatssecretaris van mening is dat schoolzwemmen een verantwoordelijkheid is voor de overheid, dan geldt dat zeker voor de gemeente. Venray moet er voor zorgen dat ieder kind dat van de basisschool komt. kan zwemmen." Commissielid V.d. Hoek (fractie V.d. Vorle) pleitte in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) nogmaals voor een goede regeling voor het schoolzwemmen. Wethouder Bert Kersten wilde niet vooruitlopen op de uitspraken van de staatssecretaris die schoolzwem men een gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid vindt voor over heid en gemeenten: "We gaan de goede kant op, maar voorlopig handhaven we ons regime voor wat betreft het schoolzwemmen. Wanneer de overheid haar standpunt heeft bepaald, zullen wij de situatie opnieuw bekijken", aldus Kersten. Vanaf de parkeerplaats De Gouden Leeuw is zondag een witte volkswagen Golf gestolen. De 23- jarige eigenaar uit Venray lijdt hier door een schade van 14.000 gulden. De commissie voor bezwaar-, beroep- en klachtschriften behandelde maandagmorgen het bezwaarschrift van de familie Boot, Etnaiaan 1, tegen het besluit van burgemeester en wethouders waarbij een kapvergunning is geweigerd voor het vellen van een inlandse eik op het perceel van de familie. Volgens mevrouw Boot is de boom er de oorzaak van dat de het terras en het huis van de fami lie in de zomer constant in de schaduw liggen. "In de zomer kunnen wij niet genieten van de zon. Verder zegt de gemeente dat de boom straatbeeldbepalend is, maar volgens ons is dat niet het geval. De boom ligt zeventien meter van de straat af en de kruin van de boom is vanaf de straat niet zichtbaar." Dat de boom bepalend is voor het boskarakter van het gebied, zoals de gemeente beweert, kan mevrouw Boot 'niet zeggen". Verder is de eikenprocessierups die in het voor jaar in de boom huist, ook een pro bleem. "Eén van mijn zoons heeft een allergie en is op dit moment in behandeling. We nemen aan dat het door de rups komt, want hij heeft die allergie nooit eerder gehad." De vraag van de commissie of mevrouw Boot bereid zou zijn om als de eik gekapt zou worden, bomen te herplanten beantwoordde ze met een volmondig "ja, natuurlijk willen we bomen planten". STRAATBEELDBEPALEND Volgens A. Jansen van de gemeente Venray is de boom in de ogen van de gemeente wél straat beeldbepalend. "Het is een belang rijke, monumentale inlandse eik die zonder meer zichtbaar is vanaf de straat." Verder ligt de boom volgens Jansen in een gebied dat een boska rakter heeft. "Het is belangrijk dat de grote bomen blijven. Die zijn toch beeldbepalend voor het hele gebied. De inlandse eik heeft een hoge waarde." Volgens Jansen zal met het kap pen van de eik het schaduwpro- bleem voor de familie niet zijn opgelost. "Aan de perceelgrens staan nog meer hoge bomen, waar door er altijd een zéér beperkte bezonning van het hele terras zal blijven." De opmerking van de heer Jansen dat de gemeente vorige week gecon stateerd had dat de zon wel degelijk loodrecht op de kavel en fiet huis van de familie scheen, werd door mevrouw Boot direct beaamt, "Maar het is een heel verschil of je nu, in de wintermaanden, komt kij ken, of in de zomermaanden." Volgens de bezwaarmakers heeft de gemeente in haar afwijzing van de aanvraag zelf toegegeven dat er sprake is van overlast. Het verlenen van een kapvergunning onder voor waarde van herbeplantingsplicht zou volgens de familie een goede oplossing zijn. "De gemeente zegt dat we nu bomen dienen te planten en dat we dan zes tot tien jaar, tot de bomen volgroeid zijn, moeten wachten voordat we de inlandse eik misschien mogen kappen. Maar we zouden liever zien dat de gemeente dit principe omdraait. Dus niet: Nu planten en over zes tot tien jaar de eik pas kappen, maar nu de eik kap pen en direct bomen herplanten." De commissie doet binnenkort uitspraak. De commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) kan zich vinden in een bovenschoolse directeur voor de drie openbare basisscholen in Venray. Dit bleek tijdens de behandeling van het raadsvoorstel. De gemeente Venray kiest daarbij voor een groeimodel, waarbij in eer ste instantie de directeur wordt aan gesteld voor de openbare basisscho len De Keg en De Flierefluit. De huidige directeur van De Flierefluit, Van Hout, is de beoogde boven schoolse directeur. De verwachting is dat directeur Bistervels-de Deckere van De Landweert eind 2002 met pensioen gaat. Daarna zal ook De Landweert onder de boven schoolse directie worden gebracht. Commissielid V.d. Velden vroeg zich af of er elders in het land erva ringen zijn met een bovenschoolse directie. Kersten wees op de boven schoolse directie van de 17 katholie ke basisscholen in Venray "die goed functioneert. Het belangrijkste is dat er een draagvlak voor is. In het geval van de drie openbare basis scholen is die in meer dan voldoen de mate aanwezig," Commissielid Berk (CDA) vroeg zich hardop af of er een weg terug is als een bovenschoolse directeur voor de drie openbare basisscholen in Venray niet functioneert. Ook V.d. Velden wilde weten of er een 'escape' is indien het niet goed gaat. "Ja, we kunnen altijd terug", ant woordde Kersten, "We hebben daar om ook nadrukkelijk gekozen voor een groeimodel, de praktijk moet leren hoe het een en ander zo effi cient mogelijk gestuurd kan wor den." Mede vanwege het Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL) en de regiovisie 'Pionieren in de proeftuin' heeft er binnen de gemeente een inhoudelijke her oriëntatie op het Sociaal Economisch Plan (SEP) plaatsge vonden. Het SEP moet nu ook een strategische visie opleveren op basis waarvan keuzes (kunnen) worden gemaakt. Dat leidt ener zijds tot een bredere en op onder delen diepere inhoud en anderijds tot een wijziging van de eerder gekozen aanpak, in het bijzonder wat betreft de communicatie. Dat heeft weer gevolgen voor de plan ning en het budget. Wanneer wordt teruggegaan naar het oorspronkelijke plan (en opdracht) voor een SEP, dan stond de gemeente daarbij een compacte sociaal economische visie voor ogen met hét accent op een op uit voering gericht programma. Daarnaast werd in hetzelfde voor stel het voornemen aangekondigd om op termijn met een ander voor stel voor een integrale strategische visie voor de toekomst van Venray te komen. WIJZIGINGEN De opvattingen over het SEP zijn door interne inhoudelijke discussies en de reacties die het POL binnen de gemeente en de regio heeft opgeroe pen, inmiddels gewijzigd. Deze hebben zich in de richting van (ook) een strategische visie ontwikkeld. Dit sluit ook in tijd beter aan bij de recente acties van de gemeente in het kader van de regiovisie en het POL. De nieuwe offerte houdt in, dat aanvullend op het oorspronkelij ke budget voor het SEP (afgerond 147.000 gulden), een aanvullend bedrag nodig is van afgerond 77.000 gulden. Deze kosten betreffen de kosten van onder andere vier stuur- groepbijeenkomsten, twee bijeen komsten met de raadsfracties en twee informatiebijeenkomsten. Het voorstel wordt op maandag 15 okto ber in de commissie Financiën behandeld. In Vierlingsbeek en O vet joon zijn onlangs drie nieuwe toeristi sche routes geopend door de Stichting Toerisme Recreatie OyéfToön Vierlingsbeek (STROV). De monurnentenroute is een fietsroute die voert langs beeldbepalende panden en monu menten door de voormalige gemeente Vierlingsbeek; de ATB- route is een mountainbikeroute door de Ovcrloonse bossen en de historische route Vierlingsbeek tenslotte is een wandeltocht langs het rijke Vierlingsbeekse verle den. De routes worden via de VVV's in Venray, Boxmeer en Qveiioon te koop aangeboden.^/ PEEL EN MAAS 'n abonnement waant KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Hoogstwaarschijnlijk is het Mobiele Jeugdteam van de politie Limburg-Noord tijdens de komende carnavalsperiode niet te bewonde ren in het centrum van Venray. Dat vertelde Ad Wetjes, medewerker Jeugdzorg van de Venrayse politie woensdagavond aan de leden van de commissie Welzijn. "Het inzetten van dit team was vorig jaar een groot succes. De aanwezigheid van het team werkte erg preventief waardoor er bijna geen overlast was van jongeren." Wetjes is bang dat het jeugdteam vanwege het succes van vorig jaar dit jaar niet in Venray in actie komt. "De redenering is een beetje krom, want in feite worden we nu gestraft voor het succes van vorig jaar. Het jeugdteam zal waarschijnlijk tijdens de carnavalsperiode in andere plaat sen, die vorig jaar tijdens de carna valsdagen veel overlast van jonge ren hadden, aanwezig zijn. En dat is jammer voor Venray, want het Mobiele Jeugteam verrichtte vorig jaar voortreffelijk werk." Toonaangevend in mooi wonen en goed slapen Frans Lemmers Woningin richting is al 25 jaar toonaange vend in mooi wonen en goed sla pen. De slogan van het bedrijf, dat in 1974 in de Grotestraat startte, laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Om het jubileum jaar van een extra feestelijk tintje te voorzien, werd dit jaar vanuit de eigen visie op wonen en slapen ook nog een totale herindeling en herinrichting van de showroom gerealiseerd. "De wijze van wer ken is in de relatief korte periode van 25 jaar erg veel veranderd", vertelt Frans Lemmers. "Tegenwoordig is de persoonlijke wens van de klant de basis bij het inrichtingsproces. Voorheen was er één woonmode en dat was het uitgangspunt. Met onze advise rende rol als uitgangspunt hebben we daarom dit jaar ook de gehele Circa zeventien vrijwilligers in Veifray begonnen woensdag merrie verkoop van de nieuwe serie kinderpostzegels. Daarnaast verkopen zij ook een uitgebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaarten. Mevrouw De Vilder ontving de eerste set in de Venrayse bibliotheek. De opbrengt van de kinderpostzegelactie is bestemd voor kinderen in bin nen- en buitenland die in moeilijke omstandigheden verkeren. Bijvoorbeeld kinderen met een handicap, straat- en zwerfkinderen, werkende kinderen, kinderen die zijn aangeween op jeugdhulpverlening en kinderen die slacht offer zijn van geweld, uitbuiting of discriminatie. Dankzij de kinderpostze gelactie van 1998 kan de stichting Kinderpostzegels Nederland dit jaar 17 miljoen gulden bijdragen aan projecten voor deze kinderen. De verkoopstands van het plaatselijk comité in Venray zijn te vinden op de volgende locaties: Bibliotheek: dinsdag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Intratuin: zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Rabobank:donderdag van 10.00 tot 14.00 uur. St. Elisabethziekenhuis: maandagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Oud-voorzitter van het plaatselijke kinderpostz.egelcomilé mevrouw W. de Vilder nam woensdag de eerste kinderpostzegels in ontvangst. Frans Lemmers: "De persoonlijke wens van de klant is de basis bij het inrichtingsproces afdeling woningtextiel in het hart van onze showroom samenge voegd in een soort open doos met stalen. Hier worden de wensen van de klant letterlijk op tafel gelegd en plegen klant en woonad- viseur samen overleg. Met deze herinrichting zijn we klaar voor de komende jaren." In 1974 startte Frans Lemmers met een showroom aan de Grotestraat, waarin de complete col lectie woningtextiel in een doorloop en souterrain met een totale opper vlakte van 100m2 werd getoond. "In het najaar van 1975 bouwden we in de tuin een winkelruimte en nog wat later creëerden we extra ruimte op de woonetage van het monumentale pand. De afdeling 'Goed Slapen' is in de tachtiger jaren tot stand geko men", vertelt Frans Lemmers. Begin 1990 verhuisde het bedrijf naar een eigen pand aan de Patersstraat. "Hier konden we de trappen en de ongelijkvloerse ruimten vergeten en 'Mooi Wonen' en 'Goed Slapen' in een grotere en geheel open ruimte presenteren", aldus een tevreden Lemmers. SLAAPCOMFORT Mensen die plannen hebben om de inrichting van hun huis te veran deren of op zoek zijn naar een bij hen passend slaapcomfort, zijn van harte welkom bij Frans Lemmers Woninginrichting. Onder één dak vindt de klant de speciaalzaken 'Mooi Wonen' en 'Goed Slapen'. "Wij geven klanten de aandacht die ze verdienen, vertalen hun ideeën en voeren hun wensen uit", vertelt Frans Lemmers. In een open doos midden in de ruimte kan de klant kennismaken met een zéér uitgebreide verzame ling raamdecoraties, gordijnen en vloerbedekking. Ook wandbekle- ding en zonwering is aanwezig. Toepassingen van de woningtextiel zijn in het slaapgedeelte aange bracht in combinatie met slaapka- mermeubilair. "De klant krijgt kleur- en materiaaladviezen en kan stalen mee naar huis nemen. Bijna altijd brengen we ook een bezoek aan de woning of het bedrijf van de klant", zegt Frans Lemmers, Bij Frans Lemmers vindt de klant ook een enorm assortiment fraai bedtextiel en staan de nieuwste slaapsystemen paraat. In de showroom staan talloze combinaties van goede bedbodems en matrassen van vooraanstaaande fabrikanten opgesteld. Ook de verstelbaarheid van vele systemen, al dan niet elek trisch, wordt er gedemonstreerd. In antwoord op Bandoetere van Gerrit Nederlanders zijn een nuchter volk die lopen niet met oogkleppen naast en niet op de ogen! Onze lei ders zijn slechthorend en slecht ziend, die weten zich te beveiligen ep de burgers? Redt u zelf. En daarom behoren wij onze vrij heid en verworven rechten niet te laten afpakken. We behoren gastvrij te zijn, zolang onze vrijheid er niet mee in het geding komt. En dat laat ste gebeurt steeds meer! De gastarbeiders werden hierheen gehaald om de economie te verho gen, hadden slechte huisvesting, sliepen in en op de werkplaatsen, haalden hun gezin naar ons land, omdat ze voor het vuile werk slecht betaald werden en daarmee niet in staat waren twee huishoudens te onderhouden. Gerrit, ga daar eens vragen hoe ze zich thans voelen na gedane arbeid! Toen zij hier kwamen was er geen delegatie van de gemeente met bloe men. In slecht woongenot met beperkt huisraad hebben ze zich hier staande gehouden. En zo is het voor de Molukkers nog steeds verbitte ring. Je zegt, vroeger toen ze nog vluchteling werden genoemd, ging het allemaal veel gemakkelijker. Ja Gerrit, omdat we het onze strot niet meer door krijgen. Vluchtelingen zijn arm? Ze kwamen met 'vlieg tuig, papier gooiden ze weg'! En hier kost het veel tijd en geld om uit te zoeken wie ze zijn en waar van daan. Gerrit, we zijn niet voor bom men, we waren toentertijd gek van vreugde toen het afgelopen was. We hebben voor weinig loon ons land opgebouwd, veel werd verbeterd, van wat daar vooral niet goed was. We konden trots op ons land zijn. En nog sneller wordt het afgebroken en opgeblazen, omdat het met bak ken tegelijk naar die landen wordt gebracht waar mensenrechten met voeten worden getreden. En wordt hier alles uitgehold, ziekenhuizen sluiten afdelingen, mensen die tot op het bot worden afgeschraapt, als ze noodhulp vragen. In Andijk was de burgemeester niet gewend met het volk te onder handelen. En dat doet de overheid ook, die zijn onderdanen met dat opzadelt, wat die zelf niet durft aan te pakken, vandaar door hun uitge dacht gedoogbeleid. Mijn land? Gelijk een open riool, we zien wel waar het strandt. N.R. Wind Mgr. Verriet was niet de enige Venrayse bisschop In de berichtgeving over de ver heugende, wat raadselachtige terug keer van de bisschopsstaf van mgr. G. Verriet naar de St. Petrus Bandenkerk van Venray, wist een van de media op 30 oktober te mel den dat mgr. Verriet, bisschop van Curacao, de enige bisschop zou zijn die uit Venray afkomstig was. Dit berust echter op een misver stand. Er zijn namelijk meer uit Venray afkomstige bisschoppen geweest. De bisschopsstaf, ook kromstaf geheten, stammende van de herderstaf, het symbool van de herderlijke bevoegdheid om de. kudde te leiden, is namelijk gedragen door nog een viertal ande re Venrayers. In deze eeuw waren dat: Mgr. J.H. Goumans, geboren op 19 september 1883 te Venray. Hij was priester gewijd te Namen (B) op 22 december 1906. Onder moei lijke omstandihgeden, de Japanse bezetting van Nederlands Oost- Indië, werd hij tot bisschop van Bandoeng gewijd op 22 april 1942. Hij overleed op 6 oktober 1953 te Hees bij Nijmegen en werd begra ven op het kloosterkerkhof van de Dominicanen te St. Agatha bij Cu ijk. Mgr. dr. A. Hanssen, geboren 18 augustus 1906 te Oostrum-Venray. Hij werd priester gewijd op 5 april 1930 te Roermond en tot bisschop gewijd op 7 oktober 1947. Hij was bisschop van Roermond van 1 janu ari 1958 tot aan zijn overlijden op 25 juni 1958. In een wat verder verleden waren het de volgende: Lambertus Gruterisu (Lambert Gruter). Hij was geboren te Venray omstreeks 1540, priester gewijd te Keulen en befaamd om zijn kennis van de theologie en oude talen. In april 1572 werd hij door de Duitse keizer Maximiliaan II benoemd tot bisschop van Wiener-Neustadt, gelegen op 50 kilometer ten zuiden van Wenen. Deze benoeming werd in 1574 bekrachtigd door paus Gregorius XIII. Hij overleed in 1582 te Augsburg waar hij een zit ting van de Rijksdag bijwoonde. Johannes Nicolaas Claessens, geboren omstreeks 1570 in Venray. Hij werd waarschijnlijk priester gewijd te Keulen en vóór 1623 (waarschijnlijk 1621) tot bisschop van Münster (D). Daar was hij tevens pastoor-deken van de St. Ludgeriskerk. Bisschop Claessens overleed in de ouderdom van 80 jaar op 1 april 1650 en vond zijn laatste rustplaats in het koor van de St. Ludgeriskerk te Münster. Mgr. Verriet is wel de enige bis schop afkomstig uit Venray die gewijd werd in zijn eigen parochie kerk, de St. Petrus Bandenker. W. Willemsen, Venray

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9