Weer meer oud papier ingezameld in Venray "jPromotieprijs 1999 Venray Initiatief Auto Arena behaalt ISO-certificering Unieke brochure voor mensen met een verstandelijke handicap Venraynaar opgepakt in Venlo Amnesty International Bijeenkomst CNV Verdachten brandstichting aangehouden Demonstraties stoelen matten en smeden Vorstenraads bal 1999 Zittings avonden Joekskapellen festival in Overloon Carnavals vereniging De Keieschieters Parelkes ien de Kroeg Waerkels Inc. Waerinstitute van start Toernooi De Peeldancers PEEL EN MAAS donderdag 11 november 1999 - Pagina 11 Venray Initiatief organiseert voor de tweede maal de promotieprijs foor Venrayse ondernemers. Iedere indernemer, die in i 999 Venray op lositieve wijze wist te profileren, ;an voor nominatie in aanmerking :omen. Iedereen mag een onderne- ner uit de gemeente Venray nomi- leren. Criteria: - de prijs kan worden uitgereikt aan een ondernemer, directeur, of een groep van ondernemers, zowel in de profit- als non-profit sector het bedrijf of organisatie is gevestigd in de gemeente Venray -de ondernemer (of groep onder nemers) heeft op uitzonderlijke wijze bijgedragen aan de verbe tering van het imago of de bekendheid van Venray en/of de stimulering van samenwerking tussen ondernemers onderling of met andere groeperingen. NOMINATIE Iedereen kan een ondernemer nomineren. Het gaat er om hoe de ondernemer positief promotie maakt voor Venray, niet hoe hij zijn bedrijf runt. Vindt u bijvoorbeeld dat - een winkelier door een nieuw concept klanten uit de hele regio trekt en daarmee ook Venray op de kaart zet, of -ondernemers in een kerkdorp de krachten bundelt om gezamen lijk een brochure uit te geven, of - dat op een ondernemer altijd een beroep gedaan kan worden bij de organisatie of uitvoering van evenementen? Stuur dan vóór 5 december 1999 een korte brief met duidelijke argu menten waarom u vindt dat deze ondernemer de promotieprijs ver dient, naar Venray Initiatief, Postbus 330, 5800 AH Venray. Vorig jaar kwamen de inzendin gen voornamelijk van ondernemers. Dit jaar hoopt Venray Intitiatief ook van particulieren veel inzendingen te ontvangen. Uiteraard mag u ook meerdere nominaties inzenden. Toen werd uit de vele inzendingen Carola Smits (Blij met 'n Ei) geko zen. Ook dit jaar selecteert de jury drie potentiële winnaars. De uitein delijke winnaar wordt bekend gemaakt op de nieuwjaarsbijeen komst voor ondernemers. Het overlastteam van het dis- Irict Venlo heeft woensdagmiddag een tweetal mannen aangehouden op verdenking van bezit van soft drugs en een man op verdenking van handel in softdrugs. Twee verdachten, een 24-jarige en een 19-jarige man uit het Duitse Recklinghausen, werden aange houden, waarbij 1 kilogram hash bij de 24-jarige verdachte is aan getroffen. In de auto vond het overlastteam ook nog een zelfgemaakte wapen stok welke vervolgens in beslag is genomen. Beide verdachten werden overgebracht naar het bureau voor verhoor, waarna proces-verbaal is opgemaakt. De verdachte die in het bezit was van de drugs kreeg een boete van 4900 gulden. Omdat beide mannen verklaarden dat de drugs afkomstig was uit een horeca gelegenheid aan het Maasschriksel, stelde het overlastteam vervolgens een onderzoek in bij het pand. Daarbij werd in totaal 1 kilo hash en ruim 300 gram marihuana aange troffen. VENRAYNAAR Een derde verdachte, een 25-jari- ge man uit Venray, werd in het pand aangehouden op verdenking van handel in softdrugs en overgebracht naar het bureau voor verhoor. Hij werd niet geidentificeerd als zijnde de handelaar en werd na verhoor /eer in vrijheid gesteld. Vervolgens leidde zich een 26-jarige man uit /enlo aan het politiebureau die ver- laarde de drugs verkocht te hebben m de duitse lieden. Na verhoor is ices-verbaal tegen hem opge- laakt waarna hij een boete kreeg [an 6500 gulden. De gemeente zal innenkort bestuurlijke maatregelen [effen omtrent de horecagelegen- :id waar de drugs werd aangetrof- Kosovo, Oost-Timor, Tsjetsjenië; houdt het nooit op? Mensenrechten... een hopeloze iaak? Dat lijkt dikwijls zo en het is zeker hopeloos als we niet blijven protesteren tegen schendingen van mensenrechten. Dat is nu juist het werk van Amnesty International; het aan de kaak stellen van schendingen van mensenrechten en het steeds weer protesteren tegen onrecht dat in veel landen burgers worden aan gedaan door de eigen regering en/of gewelddadige oppositiegroeperin gen. ledereen kan Amnesty International helpen bij haar werk door lid te worden a ƒ52,50 per jaar, door actief mee te werken in een plaatselijke groep, maar in Venray ook door zich aan te melden als thuisschrijver. Al ruim 10 jaar krijgen meer dan 100 thuisschrijvers elke maand gra tis één of meer voorbeeldbrieven in hun brievenbus die zij overschrijven "-typen en versturen naar regerin gen die mensenrechten schenden. Al die brieven uit Venray, uit Nederland en uit andere landen samen zorgen ervoor dat menige onschuldige gevangene voor wie geschreven wordt vervroegd vrij komt of dat landen beloven schen dingen van mensenrechten te onder- zoeken en de schuldigen te straffen. Er is helaas nog ontzettend veel werk te doen. Daarom is ook uw hulp nodig. Gebruik uw pen als wapen tegen onrecht en schrijf mee met de thuisschrijvers van de Amnesty-groep Venray of haal de voorbeeldbrieven op via de com putersite van de groep: nttp://leden.tre.nl/~henkh/alven- ray.htm. Inlichtingen: C. Hoedemaekers, tel. 0478-550230. V-regio Noord-Limburg belegt op donderdag 18 november om 20.00 ur op Het Schuttersveld, Bergweg 2 te Venray voor haar 'eden een bijeenkomst. Tijdens die bijeenkomst zullen de jubilarissen, die 25, 40 en 50 jaar lid zijn gehul digd worden door de voorzitter van Je CNV. De voorzitter van de CNV, Poekle Terpstra, zal tevens een inleiding houden over het waarma ken van 3% koopkrachtverbetering. Na het officiële gedeelte dal dhr. P Booij, districtsvoorzitter, uiteen zetten, wat men kan verwachten van zijn lidmaatschap van de CNV. .Niet-Ieden, die interesse hebben, zijn ook van harte welkom. Nadere informatie: L. Rongen, voorzitter, tel. 0485-341545. In 1998 ruim 3 miljoen kilogram Twaalf verenigingen in Venray hebben in 1998 in totaal ruim 3 miljoen kilogram oud papier inge zameld. Dit betekent gemiddeld 82 kilogram per inwoner. Een jaar eerder werd nog gemiddeld 80 kilogram per inwoner ingeza meld. Dit cijfer heeft de provincie Limburg woensdag bekendge maakt. De provincie boekte overi gens met 78 miljoen kilogram en een gemiddelde van 70 kilogram per inwoner vorig jaar weer een nieuw papierinzamelingsrecord. In de gemeente Venray werd vorig jaar 791.210 kilogram glas ingeza meld. Dit komt overeen met 1857 kilogram per gezin. Per inwoner werd 21 kg, ingezameld, net zoveel als in 1997. Dit komt overigens overeen met het provinciaal gemid delde. De gemeente telt 20 glasbak ken waarin de burgers hun glas kun nen deponeren. De glasinzameling bleef vorig jaar in de provincie Limburg stabiel. Met 21 kg per inwoner blijft Limburg vier kilo gram verwijderd van de nationale doelstelling van 25 kilogram per inwoner. De burgers in Limburg hebben over 1998 afgerond vier miljoen kg. textiel ingezameld. Dit is een groei van 3.1 kg per inwoner in 1997 naar 3,4 kg in 1998. Daarmee is Limburg nog 1,6 kg. verwijderd van de nationale doel stelling die op 5 kg. per inwoner ligt. Voor wat betreft het inzamelen van textiel bleef Venray vorig jaar achter. Door vier charitatieve instel lingen en in zes straatvoorzieningen werd in de gemeente in totaal 36.375 kilogram bij elkaar gebracht. Dit is slechts een gemiddelde van 1 kg. per inwoner ten opzichte van 3,1 kg per inwoner een jaar eerder. De politie Land van Cuijk heeft maandagmiddag twee inwoners van Overloon van 14 en 15 jaar oud aan gehouden en in verzekering gesteld. De jongens worden verdacht van verschillende strafbare feiten waar onder brandstichting in een leeg staande boerderij in Beugen, 18 oktober jl. De boerderij vaan de Dorpsstraat liep door de brand grote schade op. Vrijdag werd al een 15-jarige jon gen uit Merselo aangehouden op verdenking van tasjesroof in Overloon gepleegd op 28 oktober. De politie kwam de jongens op het spoor dankzij goede getuigenverkla ringen vanuit de bevolking. Uit het verhoor bleek dat hij met een andere verdachte ook had ingebroken bij de scouting in Overloon. De jongens die maandag zijn aangehouden heb ben inmiddels de brandstichting in Beugen bekend. Ook hebben zij ver klaringen afgelegd omtrent woning inbraken in Merselo, Overloon en inbraken en vernielingen in Beugen. De schade die aangericht is bij de inbraken en vernielingen loopt in de duizenden guldens. Uit het verhoor werd eveneens duidelijk dat de ver nielingen van jonge boompjes langs het fietspad tussen Overloon en Vörtum-Mullem in het voorjaar ook door deze verdachten is gepleegd. De politie sluit niet uit dat er de komende tijd nog meer jeugdigen gehoord zullen worden omtrent deze zaken. Van de buitgemaakte spullen is niets teruggevonden. De verdachte uit Merselo is inmiddels in vrijheid gesteld. De twee andere verdachten zijn in ver zekering gesteld. Op zondag 14 november worden in De Locht oude stoelen weer opgeknapt met een nieuwe biezen zitting door onze stoelmatter. Tevens geeft Ger Vullings een demonstratie smeden in de smidse van het museum. Het museum is geopend: iedere dinsdag-, donder dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen op afspraak ook op andere tijden. Vanaf maandag 15 november is Allespalletti officieel geopend, in een pand op Keizersveld, voor alle bedrijven, waren huizen, cadeaushops, etc. Allespalletti is een groothandel in design producten. Ons leve ringsprogramma bestaat uit een grote serie aluminium en lederen diplomaten- koffers en vele design producten voor huis houdelijk gebruik en gebruik in de tuin. Door directe samen werking met onze eigen ontwerpers in binnen- en buitenland en ook onze eigen pro ductieplaatsen, zijn wij in staat om top-design te leveren tegen accep tabele prijzen. Aanstaande vrijdag is voor alle genodigden de officiële opening. Begin september hebben de ves tigingen van Auto Arena in Venlo, Venray en Heiden-Panningen het ISO-certificaat in ontvangst mogen nemen. Tijdens een feeste lijke personeelsbijeenkomst in de Kasteeltuinen in Arcen werden de ISO 9002-certifïcaten door impor teur Pon's Automobielhandel overhandigd. Dit dealerbedrijf dat drie jaar geleden overgenomen is, beschouwt ISÖ ais een tussentijdse erkenning voor haar voortdurende inspanning om de kwaliteit van haar werkzaam heden op een hoger niveau te bren gen. Een gesprek met algemeen directeur Roel Clevers en kwali teitsmanager Paulina Onckels. "Direct na de start van de jonge onderneming -nu ruim 3 jaar gele den- zijn we op zoek gegaan naar een hulpmiddel om de kwaliteit van onze organisatie te verbeteren. We waren ons bewust van het gegeven dat onze kwaliteit ons rendement zou bepalen. We zijn toen op zoek gegaan naar een integraal kwa liteitssysteem voor de drie dealer- vestigingen en het autoschadebe- drijf. De ISO-certificering was geen doel op zich. Het systeem zou op termijn moeten leiden tot een betere klantentevredenheid, klantenbin ding en medewerkertevredenheid.", aldus Roel Clevers. "Bij het zoeken naar een systeem en een mogelijke partner om ons daarbij te helpen, kwamen we uit bij het bedrijf "Innovam" en het sys teem van Total Quality Management (TQM). Zij beschikten over goede adviseurs en prima documentatie. Centrale vraag bij het systeem is: waar wil je als organisatie naar toe? Wij wilden investeren in onze inter ne organisatie met als doel ons imago, onze klanttevredenheid en klantentrouw te verbeteren. Daaruit voortvloeiend: een goed rendement op langere termijn. Heel concreet. En stuk voor stuk goed meetbaar". TQM gaat een stapje verder dan ISO. ISO is een waarborgsysteem met in hoofdzaak vooraf vastgestel de kwaliteitsnormen. TQM daaren tegen is een kwaliteitszorgsysteem, dat waarborging geeft voor de groei van de kwaliteit in de toekomst dankzij een zelfsturende en zelfle rende organisatie. TQM legt tevens meer verantwoordelijkheid bij de individuele medewerker. Paulina Onckels: "Bij TQM blijf je voortdu rend werken aan kwaliteit. En dat is wat de klant van ons verwacht: nu en in de toekomst. De klant wil per soonlijke begeleiding in het koop proces en vooral continue professio nele zorgzaamheid en aandacht in de after sales." Auto Arena beschouwt ISO als een tussentijdse erkenning voor haar voortdurende inspanningen om de kwaliteit van haar werkzaamheden op een hoger niveau te brengen. Roel Clevers: "We zijn inmiddels drie jaar met TQM bezig, regelma tig onderbroken door gebeurtenis sen als de nieuwbouw en openiqg, de merkenscheiding van Volkswagen en Audi en de sterke groei die we de laatste jaren door maken. Ons doel is dan ook, na het behalen van het ISO-certificaat, de kwaliteit te blijven verbeteren!" Traditie is om op de eerste zater dag na de lie van de 11e het Vorstenraadsbal te houden. Alle aangesloten verenigingen van de gemeente Venray werken hier aan mee. Dus 11 De Merselose Zagewetters heb ben de 'eer' om dit laatste Vorstenraadsbal van de eeuw te organiseren. Omdat er zo'n 33x11 vastelaoves- vierders verwacht worden moest er uitgeweken worden naar een alter natieve feestzaal (dit in overleg met de plaatselijke horeca!). Er moet veel werk verzet worden om de gas ten voor één avond te ontvangen, maar gezien de uitdaging hiervan, zullen de leden, en zelfs niet-leden van de Zagewetters er alles aan doen om het een en ander feestelijk maar vooral camavalestisch te laten verlopen, want de 'zaal' is keivol! Zaterdag worden ze allemaal ver wacht in het Zagewettersland en de vorsten zullen weer alles uit de kast halen om in zeven minuten tijd hun spreekwatervallen over ons uit te storten. Voor het muzikale gedeelte zorgt de hofkapel van de Zagewetters, de Fidele Rosentaler. CV De Karklingels De zittingsavonden worden gehouden op vrijdag 19 en zaterdag 20 november. Een keur van artiesten zullen op deze avonden voor het voetlicht tre den. Het muzikale gedeelte is in ver trouwde handen van de Eikenhofkapel. De aanvang is om 19.44 uur in het gemeenschapshuis. Er zijn nog kaartjes te koop bij Karin Schelbergen, Witte Vrouwenstraat 6, tel. 511332. Op zondag 14 november organi seert joekskapel Vur de Joeks uit Overloon een joekskapellenfestival ter gelegenheid van de viering van haar eerste lustrum. Omdat de 'elfde van de elfde' dan zojuist verstreken is, zal dit festival ook in het teken staan van opening van het nieuwe carnavalsseizoen. De volgende kapellen hebben spontaan hun deelname toegezegd aan dit festival: De Joekels uit Boxmeer, Sodejuu uit Rijkevoort. Schabberjoeks uit Ysselsteyn, 't Herriemenieke uit Heeswijk Dinther en Hoe zit dè naw uit Bakel. Elke kapel zal deze middag twee keer een optreden verzorgen en naast het ver tonen van hun muzikale kunsten, zullen de muzikanten ook nog enke le ludieke opdrachten moeten ver vullen, waarbij teamgeest en uithou dingsvermogen danig op de proef zullen worden gesteld. Het festival wordt afgesloten met een 'knallend' gezamenlijk optreden van alle kapel ien. Het joekskapellenfestival begint om 13.30 uur en vindt plaats bij café-hotel Bos en Berg, Irenestraat 8 te Overloon en de entree is gratis. Nog enkele dagen en dan begin nen de eerste carnavalsactiviteiten weer. Ook in het Keieschietersrijk van Vierlingsbeek en Groeningen wordt alweer volop gewerkt aan dit groots gebeuren. Op zaterdag 13 november is bij zalencentrum Concordia het grote Prinsenbal. Prins Henny d'n urste neemt dan afscheid als prins der Keischieters en om 11.11 uur komt de nieuwe prins uit. Wie het zal worden is nog een verrassing. Wel weten we dat hij uit het eigen Keieschietersrijk komt, het kan dus niet anders dan dat we een hele goede prins krijgen. We kunnen u vertellen dat dit net als ieder jaar weer een gigantisch feest wordt. De zaal is open vanaf 21.00 uur. Het hele spektakel wordt begeleid door Popcorn en de joekskapel. Op vrijdag 19 november zal jeugdprins Marijn d'n urste tijdens een grootse disco-avond aftreden. Deze disco zal gehouden worden bij zaal De Wildeman. Het feest is van 19.00 tot 22.00 uur. Aan het begin van deze avond kan geraden worden wie er millennium jeugdprins(es) 2000 wordt en daaraan zit een leuk prijsje verbonden. Na het aftreden van prins Marijn zal de nieuwe prins(es) zijn debuut maken. Wie zal het zijn, o wie zal het wezen. Dus, heb je zin in een gezellige disco avond, neem dan je vriendjes, vriendinnetjes, neef en nicht bij de hand en kom op vrijdag 19 novem ber om 19.00 uur in leuke camavals- kledij naar De Wildeman. Natuurlijk zijn ook de ouders en familie van harte welkom op deze avond om onze kersverse nieuwe millennium jeugdprins(es) te feliciteren. In het licht van de aanstaande mil lenniumwisseling heeft Vrienden club Het Centrum, uit Venray, het initiatief genomen om een deel van het Venrayse culturele erfgoed voor de eeuwigheid vast te leggen. Cultureel erfgoed wat gelegen is in de harten van het Venrayse cultu rele leven, waar vriend en vijand, groot en klein en arm en rijk elkaar door de jaren heen ontmoet hebben, al was het maar omdat je elkaar er niet kunt ontlopen; de rooyse kroeg toiletten. De rooyse kroegtoiletten zijn in de loop van de jaren ontmoetings plaatsen geweest voor velen, waar vriendschappen gemaakt en gebro ken zijn, waar romances opbloeiden of weer ten onder gingen. Desondanks bleef er die magneet achtige aantrekkingskracht. Dat is tevens de kracht van de rooyse kroegtoiletten; je ontkomt er niet aan .en je komt er altijd weer terug. Om nu dit, ondergewaardeerde, culturele erfgoed voor het eigen nageslacht en volgende generaties niet verloren te laten gaan heeft Vriendenclub Het Centrum de mooiste 30 kroegtoiletten uit rooy én omliggende kerkdorpen vastge legd en gebundeld in boekvorm onder de titel 'Parelkes ien de kroeg'. Op donderdag 11 -11 -1999 wordt het eerste exemplaar officieel, in gepaste entourage en feestelijke stemming, uitgereikt aan kastelein en (dan bijna weer) prins Paul Hulsman. Op 11 november vanaf 19.11 uur is de bundel voor de prijs van 5 gul den te koop in café De Piëlhaas. Na deze datum is de bundel in ieder geval te koop bij Vera Zonwering aan de Hulst 19 en bij verkooppun ten in Venray en omliggende kerk dorpen die herkenbaar zijn aan de raamvignetten met als opdruk 'Parelke ien de Kroeg'. De verkoop van de bundel start op 11-11-1999 en loopt tot Aswoensdag 8 maart 2000. De meeropbrengsten uit de ver koop van de bundel zullen geheel ten goede komen aan een goed doel, dat op Aswoensdag 8 maart 2000 bekend gemaakt zal worden. Op donderdag 11 november gaat in Venray het Waerkels Inc. Waerinstitute van start. Het Waerinstitute is een virtueel ideële instelling die beïnvloeding van het klimaat in zijn algemeenheid en het vastelaovesklimaat in het bijzonder, als te vervullen missie nastreeft. Klimaatbeheersing is een onder werp dat de laatste jaren op uiteen lopende niveaus in de samenleving aandacht aan het verwerven is. Vanaf het kleinste kamertje tot in het universum houden wetenschap pers en instellingen zich lokaal, nationaal en mondiaal met dit onderwerp bezig. Het Waerkels Inc. Waerinstitute gaat zich daar op zeer lokaal niveau mee bezighouden, vanuit het perspectief dat als de pro blemen dicht bij de eigen woon- en leefomgeving opgelost zijn, er via synergie toegekomen kan worden aan het oplossen van knelpunten op andere niveaus. Het eerste topic dat onderwerp van onderzoek is voor het Waerkels Inc. Waerinstitute is vaststelling van de kwestie of er zich het komende seizoen een koude of een warme vastelaovend zal voordoen. Uitgaande van het enorme aantal eikels en kastanjes dat dit najaar geoogst wordt, willen de weerkun digen ons vooralsnog maar al te graag doen geloven dat ons een koude winter te wachten staat. De trouwe lagere school bezoe kers onder ons weten als geen ander dat de winter loopt van 21 december tot 21 maart. Aangezien vastelao vend het komende jaar op 4, 5, 6 en 7 maart valt kan een snelle conclu sie getrokken worden dat dit in de winter valt. Een koude winter zou in dit verband dus ook heel snel kun nen leiden tot een koude vastelao vend. Maar, de meteorologen in ons land gaan er in hun seizoensverde ling van uit dat de winter loopt van 1 december tot 1 maart. Snelle reke naars weten nu al dat uitgaande van dit model, vastelaovend 2000 niet in de winter maar in de lente valt. Ergo, wat is nu het probleem: als het koud is met vastelaovend, is er dan sprake van een koude winter of een koude lente. Dat hier tamelijke ingewikkelde complicaties aan verbonden zijn laat zich raden; immers op een koude winterdag kleedt men zich anders dan op een koude lentedag. Laat onverlet de vraag of het nu wel of niet een koude valstelaovend wordt. Deze vraag is helaas nog niet te beantwoorden. Statistisch gezien is de 21e eeuw (waar het jaar 2000 deel van uitmaakt) een onbeschre ven blad. Met andere woorden: er is in de 21e eeuw nog geen vergelij kingsmateriaal om vast te stellen of de vastelaovend een koude dan wel warme vastelaovend is. Vergelijkingen kunnen alleen gemaakt worden met vastelaoven- den in de 20e eeuw, maar de vraag is of deze vergelijkbaar zijn met die in de 21e eeuw. In het kader van onderzoek zal de komende tijd door het Waerkels Inc. Waerinstitute veel veldwerk verricht worden middels de daartoe ontwik- kelde en inmiddels gepatenteerde en millenniumbestendige, VAP-metho- de; de vinger aan de pols methode. De voor dit onderzoek benodigde hulpmiddelen zullen de komende weken worden geïnstalleerd. Behoudens de VAP-methode zal het Waerkels Inc. Waerinstitute ook gebruik maken van participatief en observatief onderzoek, waarvoor de medewerkers zich de komende maanden nadrukkelijk in het veld zullen begeven. De eerste resultaten van de onderzoeken worden op 8 maart van het komende jaar gepu bliceerd. Vooralsnog zal de vraag of er zich wel of niet een koude winter zal voordoen wel onbeantwoord blij ven, advies is er derhalve er vooral een goede vatelaovend van te maken. De Peeldancers is een dansgroep bestaande uit 28 leden. Deze is ver deelde in vier groepen: Minioren: t/m 8 jaar; Junioren 5 t/m 11 jaar; Jeugdklasse: 12 t/m 15 jaar en Hoofdklasse: 16 jaar en ouder. De verschillende divisies zijn weer onderverdeeld in garde- en showdansen en solodansen. De Peeldancers bestaan uit drie groe pen: Little Stars, Happy Stars en Dancing Stars. Vanuit deze groepen zijn er nog zes meisjes die solo dan sen. Met deze meisjes wordt de hele week druk getraind om op de toer nooien, die van november t/m april bijna wekelijks zijn, zo goed moge lijk naar voren te komen. Dit jaar organiseren wij voor de vierde keer een eigen toernooi en wel op zondag 28 november in zalencentrum Roelanzia, Lovinckplein 2 te Ysselsteyn. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot ca. 18.00 uur. De dansvereniging is aangesloten bij het NDO (Nederlandse Danssport Organisatie). Volgens de richtlijnen en de reglementen van het NDO wordt er ook gedanst. Het NDO is weer aangesloten bij het EFDO (Europese Federatie voor Danssport Organisaties). De dans- verenigingen die deelnemen aan dit toernooi komen vanuit heel Nederland: Den Haag, Gouda, Vierlingsbeek, Amersfoort, Reusel, De Wendel presenteert 'Het leven lonkt' Stichting De Wendel uit Venlo, gespecialiseerd in dienstverlening aan mensen met een verstandelij ke handicap, heeft sinds enige tijd een brochure in huis, speciaal ont wikkeld voor mensen met een ver standelijke handicap. Deze bro chure, met als titel 'Het leven lonkt', is uniek omdat hij mensen met een verstandelijke handicap direct en op hun eigen niveau aan spreekt. Met de brochure 'Het leven lonkt' laat De Wendel zien welke visie zij heeft op het werken met mensen met een verstandelijke handicap. Zo is De Wendel er veel aan gelegen de voorwaarden te creëren waaronder mensen met een verstandelijke han dicap een hogere kwaliteit kunnen bereiken in hun deelname aan het volle elven (vandaar de titel!). In de brochure leggen we de nadruk op de mogelijkheden die mensen hebben. Om zoveel mogelijk mensen met een verstandelijke handicap te bereiken is een interactief element toegevoegd: een stickervel met pic togrammen, waardoor de cliënt tekst en boodschap zo zelf, of met onder steuning van een begeleider, kan combineren. De brochure 'Het leven lonkt' is niet alleen een tastbaar resultaat van de visie van De Wendel, hij past ook in de tijdsgeest van de zorg- en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke handicap. Immer, werden deze mensen vroeger nog zoveel mogelijk uit het zicht van de maatschappij gehouden, tegenwoor dig integreren zij in de samenleving. Bij het streven naar zo'n - volwaar dige - positie hoort feitelijk ook een eigen brochure. Venrayse veroorzaakt ongeval Bij een verkeersongeval op de Spoorweg in Hegelsom is maandag morgen een 16-jarige bromfietser uit Kessel gewond geraakt. Een 39- jarige automobiliste uit Venray reed over de Spoorweg en verleende bij het rechtsaf slaan geen voorrang aan de jongen die in volle vaart tegen de rechterzijde van de auto botste. De bromfietser is met onbekende ver wondingen overgebracht naar het ziekenhuis.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11