I Brommer verhuist naar de gewone weg Nieuwe scoutinggroep voor gehandicapten Dansavonden voor alleenstaanden in Hotel Asteria Leo van Schaijik reikt hoofdprijs uit Essenziale naar nieuw onderkomen Slotmanifestatie Jaar van de Ouderen PEEL EN MAAS BEZORGEN? Jaren 70 herleven in De Bonte Koe met Le Freak Speelgoeddief opgepakt Programma Lokale Omroep Hennepkwekerij opgerold Hekjes tegen wildplassen Palatijn opent deuren op Henseniusplein Gewonde op circuit De Peel Man beroofd van portemonnee Wereld Natuur Fonds zoekt vrijwilligers De tien pluspunten van Plusmarkt G. van Dijck Bejaarde winkeldievegge Hardrijders op de bon |ln PEEL EN MAAS donderdag 4 november 1999 - Pagina 9 Vanaf 15 december moeten brommers binnen de bebouwde kom op de gewone weg rijden. Fietspaden en fietsstroken zijn vanaf die datum alléén voor fiet sers en snorfietsers. Een praktijk proef heeft aangetoond dat het aantal ongevallen met brommers door deze nieuwe verkeersregel sterk daalt. Tussen 1992 en 1994 zijn in Den Haag. Apeldoorn en Tiel proeven gedaan, waarbij de brommers ver plicht werden op de gewone weg te rijden. De uitkomsten logen er niet om: er waren 50% minder ongeluk ken en slachtoffers. Daarom is besloten deze regel landelijk in te voeren. Een bromfietser loopt een veel groter risico bij een ongeval om het leven te komen dan andere weg gebruikers. Vorig jaar overleden 79 bromfietsers aan de gevolgen van een ongeluk in het verkeer. Verder kwamen meer dan 2000 bromfiet sers zwaargewond in het ziekenhuis terecht en liepen 7.623 brommerrij ders lichte verwondingen op. Driekwart van alle brommeronge vallen ontstaat op een kruising. Een afslaande auto kan een rechtdoor- gaande brommer op het fietspad vaak niet goed zien, met een aanrij ding als gevolg. Door de nieuwe verkeersregel rijden auto en brom mer voortaan samen op de gewone weg. Ze zien elkaar dan eerder en letten beter op eikaars weggedrag. Zo wordt het veiliger voor brom mers én automobilisten De regeling geldt alleen voor brommers; die zijn herkenbaar aan de helm en het gele plaatje (of een gele striping) op het voorspatbord. Vanaf 15 december rijden zij op veel wegen binnen de bebouwde kom op de gewone rijweg. Snorfietsers kunnen wel gewoon gebruik blijven maken van het fiets pad. Uit de praktijkproeven bleek dat de nieuwe regeling ook voor fietsers en snorfietsers veel veiliger is. Toen de proefperiode in Den Haag, Apeldoorn en Tiel officieel was afgelopen, bleef de regel dat brommers niet op het fietspad mochten rijden, gewoon van kracht. Na de proefperiode zijn de gunstige resultaten voor de verkeersveilig heid gebleven. NIEUWE REGEL Op de meeste plaatsen rijdt een brommer binnen de bebouwde kom dus vanaf 15 december tussen de auto's. Toch zijn er altijd plekken waar dat niet kan of waar het toch veiliger is om het fietspad te gebrui ken. Op die plaatsen komt een nieuw verkeersbord te staan. Bijvoorbeeld op stukken binnen de bebouwde kom waar auto's harder dan 70 km/uur rijden. Maar ook langs wegen buiten de bebouwde kom, waar het autoverkeer 80 km/uur of meer rijdt. De officiële benaming is dan ook fiets- en brom- fïetspad. Het vertrouwde ronde bord met de witte fiets betekent nog steeds een verplicht fietspad, maar geldt nu alleen voor fietsers en snor fietsers. Waar een brommer dit bord tegenkomt moet hij het fietspad ver laten en op de gewone weg gaan rij den. FOLDER Deze nieuwe verkeersregel maakt deel uit van een totaalpakket van maatregelen die de overheid ontwik kelt om het verkeer in Nederland in de toekomst een stuk veiliger te maken. Vanaf half november loopt onder het motto Brommers zicht baar veiliger' een landelijke voor lichtingscampagne die alle verkeers deelnemers informeert over de nieuwe regeling. Daarnaast worden er ook regionaal activiteiten ontwik keld om de nieuwe regel onder de aandacht te brengen. Er is een folder verkrijgbaar bij postkantoor en bibliotheek. Hierin wordt duidelijk uitgelegd wat de maatregel inhoudt, voor wie die maatregel is bedoeld en wat de maatregel in de praktijk bete kent. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Zondag 7 november is het tijd voor een revival met de jaren zeven tig, met de swingende formatie Le Teak. De naam is ontleend aan de lopulaire groep Chic die in het ver leden grote successen kende. De vier heren spelen, in hun passende kledij, nummers van o.a. Stevie Wonder, Johny Guitar Watson, The Stones, Rick James, Joe Cocker, Wild Cherry, Mother's Finest en Kula Saker. Zelfs nummers van Carl Douglas en ons eigen Doe Maar ontbreken niet. Le Freak is bezig aan een grote naamsbekendheid, wat inmiddels geleid heeft tot een cd en een Europa-tour. Ook het samenspel met het publiek zal niet vergeten wor den. Het gaat namelijk niet alleen om de muziek, maar toch ook om entertainment. Dit betekent echter niet dat de muzikanten in deze band goedbedoelde amateurs zijn. Ze draaien stuk voor stuk al jaren mee, weten het publiek te boeien en heb ben hun sporen reeds verdiend. Aanvang van deze revival met the seventies 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van Martin Arents dienst verband bij de gemeente Venray hangen er pasteltekeningen van zijn hand in café De Bonte Koe. De opleidingen tekenen en schilderen deed Martin aan de Vrije academie in Roermond en de Pedagogische icademie in Venlo. Martin is reeds tien jaar voorzitter van de Kunstkring Amber in Venray. In zijn werken wordt gezocht naar kleur en het vastleggen van momentopna mes! w 9 MM Is uw dak al bladvrij? Een 33-jarige man uit Helmond is dinsdagmiddag aangehouden op verdenking van diefstal uit een win kel in de Hofstraat. De man stopte twee dozen speelgoed, met een tota le waarde van fl. 260-, in een las en probeerde de winkel uit te lopen zonder te betalen. Vlak voordat hij de winkel verliet werd hij aange sproken door een medewerker. De man probeerde te vluchten maar kon worden tegengehouden en werd overgedragen aan de politie. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt waarbij hij zich op 12 januari 2000 moet verantwoorden voor de rech ter. Scoutinggroep 'De Peel- speurders' uit Venray startte bijna negen jaar geleden met 'De Beertjes', een groep voor verstan delijke en/of meervoudig gehandi capte kinderen in de leeftijd van zeven tot en met zestien jaar. Deze kinderen komen uit Venray en omstreken. Dit jaar moeten enke le leden de groep gaan verlaten in verband met het bereiken van de leeftijd van zestien jaar, hetgeen voor hen natuurlijk geen prettige situatie is. Daarom heeft het bestuur en de leiding besloten om vanaf januari 2000 te gaan beginnen met een tweede groep, die bestaat uit gehan dicapte jongeren in de leeftijd van 17 tot en met 24 jaar. INFORMATIEMIDDAG Op zaterdag 27 november van 14.30 tot circa 16.30 uur houdt de scouting in haar clubgebouw aan de Oostsingel 41 te Venray een infor matiemiddag voor eenieder die geïnteresseerd is in scouting voor gehandicapten. Tevens wordt deze middag gehouden om leden en begeleiders te werven voor de hier boven genoemde vervolggroep. De kinderen zullen tijdens deze middag hun beste beentje voorzetten, zodat bezoekers kunnen zien wat er bin nen deze groep allemaal te beleven valt. Natuurlijk, je zoekt altijd naar een gezellige invulling van je zaterdagavond. Ieder op z'n eigen manier en vanuit zijn eigen invals hoek. Als het om dansen én ont moeten gaat zijn er voor alleen staanden meerdere mogelijk heden. Dus nog een nieuwe erbij? Let's dance is inderdaad een nieu we ster aan het dansfirmament. Maar dan wel een stijlvolle ster, eentje met cachet en eigentijdse muziek, eentje met een beetje... Enfin, lees maar. Er is natuurlijk niets mis met de talloze dansavonden voor alleen staanden die er zijn, maar de organi satie van Let's dance streeft naar een concept wat 'niet doorsnee' is. Logische vraag is dan natuurlijk 'wat is dan niet doorsnee?'. Het Let's dance-concept is eigenlijk een combinatie van diverse factoren maar de rode draad is toch eigenlijk wel sfeer. Er is intensief naar een geschikte locatie gezocht en uitein delijk is die gevonden in Hotel Asteria in Venray. De ambiance die deze werkelijk schitterende horeca gelegenheid te bieden heeft sluit naadloos aan bij de wensen en ideeën over Let's dance: een stijl volle aankleding die nog eens ver sterkt wordt door een fantastische lichtcompositie. De locatie is bovendien centraal gelegen en er is ruim voldoende parkeerruimte. SFEERVOL Dat de organisatoren zorgvuldig te werk zijn gegaan bij het bedenken van het concept en de invulling daarvan is wel duidelijk. Bij de entree zijn er gezellige zitjes waar je, als je dat wilt, eerst even de sfeer kunt proeven bij bijvoorbeeld een klekker kopje koffie. Daarna vind je altijd wel een gespreks- of danspart ner bij een van de staantafels of sfeervolle zitjes. Het belangrijkste is dat de gasten zich op hun gemak voelen. VRAGEN Vanaf zaterdag 6 november start Let's dance met zijn wekelijkse dansavonden voor alleenstaanden in Hotel Asteria aan de Maasheseweg 80a te Venray. U bent welkom van 21.00 tot 01.30 uur. Als kledingcri- terium stelt de organisatie dat heren in colbert met stropdas, strik of cho ker gekleed moeten zijn. Van de dames wordt gepaste uitgaanskle- ding gevraagd. Vrijetijdskleding is niet toegestaan. Wilt u verder inlich tingen, tel: 06-50454509. 'n wandeling dur 't Rooise land Donderdag gaan we niet wande len maar fietsen in 'n Wandeling dur 't Rooise Land. Afgelopen weekend organiseerde het IVN Geijsteren- Venray voor de cursisten van de groencursus een afsluitende fiets tocht langs en door bijna alle gebie den die tijdens de groencursus behandeld zijn. Zo wordt ook het verband tussen al deze gebieden en het ontstaan ervan duidelijk. Twee jaar geleden werd de groen cursus op dezelfde manier afgeslo ten en we vertrokken toen, onder de bezielende leiding van Hans Pikkema, Nic Min en Martin Verstraelen vanuit Geijsteren. De tocht begon op het landgoed Geijsteren en langs de oude pastorie fietsten we het beekdal in. Natuurlijk is er ook weer 'n Venrods Ketierke te beluisteren.Donderdag 19.00-20.00 uur, herhaling maandag 18.00-19.00 uur. "Gèr Gedoan" en "Waar zijn de Troubadours gebleven" Paul Raedts zal niet op 4 novem ber te gast zijn, maar op zijn ver zoek op 18 november wel van 20.00 tot 21.00 uur. Op 4 november tussen 21.00-22.00 uur in "Waar zijn de Troubadours gebleven De formatie Vürrang uit Maastricht. Deze keer naar aanlei ding van hun nieuwe CD "Vürrang vür Limburg!" dat onlangs versche nen is. Weekendprogrammering Zaterdag 10.00-11.00 uur Als het maar Duits klinkt 11.00-12.00 uurRock 'n Ballads 12.00-14.00 uurWeekendkalender 14.00-15.00 uur Sport op zaterdag 15.00-17.00 uurPrime Time 17.00-18.00 uur Klojo Radio 18.00-19.00 uur Venrayse Top 10 19.00-20.00 uur Alternative Pop Zondag 10.00-11.00 uur Bluegrass of Country Gospel 11.00-12.00 uur Peelgrass 12.00-13.00 uur Praatcafe Rond de tafel Vrouwen op weg naar 2000 13.00-14.00 uur Herhaling "Waar zijn de troubadours gebleven?" 14.00-17.00 uurStopwatch Stichting Lokale Omroep Venray. Langeweg 92, Postbus 91, 5800 AB Venray, tel. 0478- 51236.2. fax 0478- 513656. Kabel 87.5 Mhz. Ether 90.2. E- mail: omroep.ven ray® lokaal.net Http://www.lokaal.net/omroep, ven ray PEET, EN MAAS 'n abonnement waard De politie heeft donderdagmiddag aan de Hardeweg een 49-jarige man uit Vierlingsbeek en een 41-jarige man uit Meerlo aangehouden nadat zij op heterdaad betrapt waren op het oogsten van hennepplanten. In de daar aanwezige kas stonden 714 hennepplanten die inmiddels zijn vernietigd. De rest van de inventaris werd door de politie in beslag geno men. De twee mannen zullen voor de rechter moeten verschijnen. De Vereniging van eigenaren van de huizen aan de Gouden Leeuw hebben een verzoek bij de gemeente ingediend tot het plaat sen van hekwerken en poorten bij de ingang van hun huizen. De hekwerken zijn nodig omdat de bewoners veel overlast hebben van bezoekers van horecagelegen heden die dan de portieken opzoe ken om daar dingen te doen die daar niet thuishoren. De gemeente vindt totale afsluiting ongewenst, ook vanwege de bereikbaarheid van de huizen. Het voorstel naar de bewoners is óm lage metalen hekjes te installeren die niet afsluitbaar zijn. De huizen blijven gewoon bereikbaar voor bijvoor beeld de postbode of ambulance, maar de hekjes vormen toch een belemmering voor ongewenste bezoekers. De bewoners hebben positief gereageerd op het idee en hebben inmiddels een bouw ver- Binnenkort opent een nieuwe horeca-gelegenheid haar deuren aan het Henseniusplein. 'De Palatijn' verwelkomt zijn bezoe kers in een Grand Cafe met een omgeving die een rustieke lande lijke Italiaanse sfeer opwekt, ben- drukt door een glas bier met Italiaanse versnaperingen en kof fie met gebak. Maar er is meer. Na maanden en maanden leeg stand komt er nu eindelijk weer leven in het pand aan het Henseniusplein. Op de eerste ver dieping van De Palatijn bevindt zich een Italiaanse specialiteiten-restau rant, waar kok Mauro Moscatelli de bezoeker kennis laat maken met de Italiaanse keuken zoals die alleen in Italië bekend is. Helemaal beneden bevindt zich een cultuurkelder, c.q. jazz- en theaterkelder. In deze kel der, met uitgebreide bar. zullen regelmatig muziekoptredens gehou den worden en ook theater en caba ret. De Palatijn is onderdeel van v.o.f. OOR. Dit bedrijf heeft zijn oorsprong aan de Maasheseweg, waar het acht jaar geleden begon met het rustieke Eethuis de Oude Barrier. Verscholen in de bossen van Venray en Smakt wil dé Oude Barrier cultuur en geschiedenis behouden in zowel aankleding van het restaurant als de menukaart. Een voortzetting van deze filosofie was de opening van Spijshuis Roond d'n Toffel aan de Hoenderstraat in Venray. Dit is een echt Venrays res taurant waar het oude Venray her leeft. Roond d'n Toffel ademt een zuidelijke, warme mediterrane sfeer uit met Limburgse gezelligheid. In alle drie de restaurants trachten de exploitanten een hoog kwalitatief niveau te bereiken waardoor de prijs-kwaliteit verhouding heel gun stig is. Om dit niveau te kunnen behouden en de restaurants voor iedereen toegankelijk te laten zijn. heeft men twee chef-koks aange trokken. Mauro Moscatelli voor De Palatijn en Jo Wolters krijgt de alge hele leiding over alle drie de keu kens. Moscatelli heeft zijn sporen verdiend in zowel Italië als Nederland. Wolters heeft ruime ervaring in Europese toprestaurants en kan zo niet alleen de specifieke waardes van de drie restaurants behouden maar ook op zijn manier perfectioneren. De Limburgse gezelligheid zal bij alledrie hoog in het vaandel staan. Tijdens het carten op circuit De Peel aan de Peelvveg in Ysselsteyn is zaterdagmiddag kort voor 14.00 uur een 25-jarige inwoner van Kerkdriel ernstig gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak sloeg de cart over de kop en verloor de man zijn helm. Hij is met hersenletsel over gebracht naar het ziekenhuis in Venrav. Donderdagavond is een 69-jarige man in zijn woning aan de Derpshei in Overloon door twee ca. 16-jarige jongens van zijn portemonnee beroofd. De jongeren waren eerder op de avond aan de deur geweest om een lot te verkopen. Later op de avond kwamen ze terug om zoge naamd geld te wisselen. Een van de jongeren griste de portemonnee met enkele honderden gulden uit de hand van de man. Het tweetal nam daarop de benen. Signalement daders Man. lengt 1.60 meter, 15/16 jaar oud, blauw/rood jack. zwarte base ballpet en zwarte sportsoenen. man, lengte 1.50 meter, 15/16 jaar oud, zwarte jas tot op de heup, blon de stekelharen. De politie wil graag in contact komen met eventuele getuigen! Het Wereld Natuur Fonds (WNF) komt al ruim 36 jaar met succes op voor bescherming en behoud van waardevolle natuur in Nederland en in het buitenland. Dit succes is mede te danken aan de belangeloze inzet van vele vrij willigers in al die jaren. Om het werk op een succesvolle manier voort te kunnen zetten, is de organi satie ook in Venray en omgeving op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Heeft u interesse en wilt u zich aanmelden voor of meer weten over WNF-vrijwilligerswerk, neem dan contact op met R. Van Kimmenade, tel: 06-26486003. Uw mening? Plusmarkt Van Dijck in Venray staat er voor open. "Uw mening is ons goud waard. Als wij weten wat er leeft onder onze klanten, kunnen we hier op inspelen om u zo nog beter van dienst te zijn", zegt eigenaar G. van Dijck. Dus heeft u opmerkingen, sugges ties of klachten laat het weten. U kunt hiervoor natuurlijk altijd per soonlijk terecht bij de medewerkers of gebruik maken van de speciale ideeënbus die u voor in de winkel aantreft. Zij garanderen u dat iedere reactie serieus zal worden bekeken en daar waar zaken in het belang van de klanten kunnen worden aan gepast, zullen ze dit bij Plusmarkt Van Dijck zeker niet nalaten. Door te starten met een klantenpanel, met daarin een diversiteit aan Plusmarktklanten, willen ze actief de mening van u als consument betrekken. Sommige Plusmarkten zijn al gestart met een klantenpanel en hebben daarmee goede ervarin gen. Voor Van Dijck een reden om snel de organisatie hiervan op te pakken. Mocht u geïnteresseerd zijn om deel te nemen aan dit panel, meld u zich dan gerust nu al aan bij uw Plusmarkondememer. Alweer zo'n ijzersterke 'plus* van uw Plusmarkt G. van Dijck, Kruidenlaan 159. Venray. De politie heeft donderdagmiddag een 65-jarige vrouw uit Venray aan gehouden op verdenking van dief stal uit een winkel aan de Grotestraat. De vrouw had een por temonnee ter waarde van 39,95 gul den weggenomen maar bij het naar buiten lopen ging het alarm af. Tegen de vrouw is proces-verbaal opgemaakt en zij kreeg een boete van 300 gulden opgelegd. Tijdens een snelheidscontrole op de Venrayseweg in Wanssum zijn 64 automobilisten bekeurd voor te hard rijden. In totaal werden 500 passe rende voertuigen gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid was 78 km/u. de maximum snelheid is hier 50 km/u. Afgelopen maand vierde het elek- trowarenhuis Leo van Schaijik haar 30-jarig jubileum. Dat ging gepaard met een feestelijke actieperiode in de negen zaken van Leo van Schaijik (waaronder Venray) en een groots gratis prijzenfestival. De klanten hebben in grote getale de winkels van Leo van Schaijik bezocht en deelgenomen een het gratis prijzenfestival. Iedereen had via een persoonlijk geluksnummer dat op de huis-aan-huisfolder van Leo van Schaijik was afgedrukt, de kans om mee te dingen naar een van de vele prijzen. Het was dan ook een komen en gaan van klanten en velen van hen konden hun prijs in de win kel al in ontvangst nemen, waaron der hoofdprijzen als Sony discmans. Radio/CDrecorders, Whirlpool magnetrons en dergelijke. Iedereen had bovendien de kans om een gooi te doen naar de superhoofdprijs. Door de bon met het geluksnummer met naam en adres bij de winkels van Leo van Schaijik in te leveren nam men ook deel aan de gratis ver loting van een RAPIDO scooter. Het winnende nummer werd getrokken door wethouder Peters uit Cuijk en de hoofdprijs werd vorige week feestelijk uitgereikt. Daarvoor was de winnaar de heer J. Laurant uit Balgoy. samen met zijn familie, uitgenodigd in de win kel in Cuijk. Zij werden onthaald met bloemen en gebak en de heer Laurant mocht uit handen van de bedrijfsleider de heer J. Jaspers de RAPIDO scooter in ontvangst nemen (zie foto). Leo van Schaijik is met negen grote elektrowarenhui- zen een van de grootste elektrowin- kelketens in het gebied tussen Venlo en Apeldoorn, met de hoofdvesti ging en grootste zaak in Cuijk in het Leo van Schaijikcenter, waar ook andere winkels als Formido, Bristol en Van Haren Meubelen in geves tigd zijn. De basis voor het bedrijf van Leo van Schaijik werd 30 jaar geleden gelegd in Ravenstein. In drie decennia is deze winkel uitge groeid tot een van de grootste elek- troketens van Nederland. Dat is het gevolg van de gezamenlijke inspan ningen van de familie van Schaijik, die na 30 jaar nog steeds het roer in handen heeft en het team van meer dan 130 vaste medewerkers. Dat de formule ook anno 2000 aanspreekt blijkt uit het grote klantenbestand. Zij maken gebruik van het brede aanbod in KTV, audio en video, wit goed en elektrische huishoudelijke apparaten, verlichting, fietsen, tuin- meubelen, bruinings- en fitnessap- paratuur, de voordelige aanbiedin gen, de eigen technische dienst en de service van het gratis bezorgen. Dat alles onderstreept de slogan: 'als perfecte service u aanspreekt' van het complete elektrowarenhuis Leo van Schaijik. Visagie, hair- en nagelstudio in Venray Hairstudio Essenziale gaat ver huizen. Vanaf 9 november kunt U bij Els Hermans en haar mede werkers terecht in het nieuwe onderkomen aan de Merseloseweg 76a in Venray. Negeneneenhalf jaar geleden startte Els Hermans in Leunen een kapsalon. Drie jaar later ver huisde ze naar de Merseloseweg alwaar het bedrijf onder Hairstudio Essenziale zich ook ging toeleggen op visagie en nagel studio. "We zijn flink uit ons jasje gegroeid dus gingen we op zoek naar een ander onderkomen. Dat vonden we uiteindelijk bij de buur man. Met deze nieuwe zaak kunnen we nu, maar zeker ook in de toe komst vooruit zodat wij onze klan ten nog meer kunnen gaan bieden." Nog meer want Essenziale wordt nu ook uitgebreid met een aparte herensalon. In de nagelstudio kan men terecht voor kunstnagels maar ook kunnen eigen nagels kwalitatief verbeterd en versterkt worden. Op het gebied van visagie heeft Essenziale een eigen visagiste die altijd op vrijdag en zaterdag aanwe zig is. De visagelijn Trucoo van Sebastian garandeert een trend die met de tijd meegaat. Essenziale staat er bekend om dat ze meer willen bieden dan knippen alleen. Er wordt gewerkt met natuurproducten om hoofdhuid en - haar te verbeteren. Bij elke wasbeurt wordt ook de hoofdhuid gewassen en is huidmassage mogelijk. HAARVERZORGING Op het gebied van haarverzorging zijn verder de nieuwe haarverzor- gings- en finish- producten van Sebastian aan de collectie toege voegd. Producten die gebruikt wor den om ook goede doelen zoals Unicef, kankerbestrijding en behoud van regenwouden te steunen. Op het gebied van trends houdt Essenziale zich continu op de hoog te van de ontwikkelingen in binnen- en buitenland. Metamorfoses, bruids- en feestkapsels van Essenziale hebben daardoor inmid dels een grote bekendheid in Venray en omgeving. KWALITEIT "Kwaliteit van ons totaalconcept staat bij ons voorop" aldus Els Hermans. Daarom willen we ook steeds uitbreiden en verbeteren. We werken op afspraak zodat we de wachttijden beperken. Klanten zijn bij ons eigenlijk het belangrijkst. En omdat we er naar streven het beste te zijn hebben we een team dat intern opgeleid wordt. Zij worden vanaf het begin bekend gemaakt met de kwaliteit die Essenziale biedt". Alle giften die Els Hermans en de medewerkers van Essenziale tijdens de feestelijke heropening ontvan gen, worden gebruikt om de Clinicclowns te steunen. De Essenziale-medewerksters staan ook in het nieuwe onderkomen in Venray voor de klanten klaar.' Foto: Vakfotografie Wilbert Achten). Zaterdag 6 november 1999 orga niseert het Venrays Comité een bij zondere middag ter afsluiting van het door de Verenigde Naties uitge roepen Jaar van de Ouderen. Deze middag vindt van 14.00 uur. tot 16.30 uurplaats in "de Artiest", de foyer van de schouw burg. Toegang is gratis voor ieder een. De uitslag van de opstelwed strijd waaraan door een groot aantal schoolkinderen werd deelgenomen, wordt bekend gemaakt. Prijzen wor den uitgereikt. Alle kerkelijke gezindten van Venray hebben hun aandeel in een oecumenische viering die o.m.op het programma staat. Het Seniorenorkest verleent zijn mede werking. De Spaanse Dansgroep treedt op. De sketch"Vroeger en Nu" mag u niet missen! De organi satoren hopen op een goede opkomst.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9