Walm van geheimzinnigheid Bisschopsstaf terug in Grote Kerk Samenwerking Inalfa met Ares Wijkplatform Venray Centrum officieel Behandeling bezwaarschrift Dingus uitgesteld Ontwikkelingsvisie voor gemeente Venray plannen zijn niets planning is alles" •r- Human Insurance raadgevers in financiële planning Man bedreigt agenten en vrouw Bewoners: "Antoniusveld slecht toegankelijk" Xieje voor N alleenstaande moeders ALLE Autodiefstal in Oostrum Autodiefstal in Venray UW Geen extra tuinen voor Verdistraat loorrijding iia aanrijding donderdag 4 november 1999 - Pagina 5 inkomensplanning vermogensplanning estate planning hypotheken pensioenen employee benefits ons motto is-. Jja O nee Denkt u wel eens aan de mogelijkheid van oversluiten? nee Bent u nieuwsgierig naar andere hypotheekvormen? Snee Loopt uw rentevaste periode binnenkort af? 3 nee Is de rente die u nu betaald aanzienlijk hoger dan de huidige rente? Snee Denkt u dat uw hypotheek problemen geeft bij uw financiële plaatje conform belastingstelsel 2001? ja .O nee Heeft u een kapitaalverzekering afgesloten om de studie van uw kinderen te bekostigen met een looptijd van 15 jaar? P ja Onee Levert uw kapitaalverzekering naar uw mening genoeg rendement op? JflP nee Wist u dat de kostenstructuur van bv. een kapitaalver zekering op kan lopen tot 22% van de inleg afhankelijk van de verzekeringsmaatschappij waar u voor gekozen heeft? Kortom: heeft u de juiste? Snee Bent u tweeverdiener en op de hoogte van het twee verdienersgat? j fa nee Verschilt de leeftijd tussen u en uw partner meer dan 2 jaar? 3 ja p nee Weet u hoe uw financiële situatie er op 65-jarige leeftijd uitziet? Jja O nee Kent u de gevolgen van arbeidsongeschiktheid? Jja nee Wanneer u mocht komen te overlijden, blijven uw partner en evt. kinderen dan goed verzorgd achter? Wilt u graag meer weten over de nieuwe belasting- jS plannen 2001? Denkt u dat u n.a.v. deze vragen uw financiële planning op orde heeft? Zo niet, of twijfelt u, neem dan vrijblijvend contact met ons op voor een gratis advies! Leeuwstraat 4 5801 BA Venray Telefoon 0478 51 59 73 Fax 0478 51 59 74 Het Venrayse bedrijf Inalfa, dat wereldwijd geavanceerde produc ten maakt voor met name de auto mobielindustrie, gaat samenwer ken met Ares, innovatief ontwikkelaar in de markt voor duurzame energieproducten. Het resultaat is de internationaal ope rerende joint venture Inalfa-Ares Energy Systems, die doorbraken wil forceren met geavanceerde en betrouwbare duurzame energie systemen tegen betaalbare prij zen. Het ambitieniveau is hoog. Op relatief korte termijn wil Inalfa-Ares in Nederland een marktaandeel van 259c realiseren en ook internatio naal een duidelijke marktpositie ver werven. Op dinsdag 16 november wordt de productievestiging van Inalfa-Ares feestelijk geopend. DUURZAME ENERGIE Duurzame energie krijgt een steeds grotere plaats in onze samen leving. vooral in woningen en utili- PEEL EN MAAS 'n abonnanent waard De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 36-jarige schaarsgeklede man uit Venray in verzekering gesteld die voor nogal wat commotie zorgde. De man die na een melding op de Prins Bernardstraat werd aangetroffen is door de agenten meegenomen naar het ziekenhuis omdat hij hevig bloedde. Onderweg bedreigde hij de agen ten echter met een puntig voorwerp waarna hij er vandoor ging. Vervolgens sprong de man bij een nietsvermoedende 31-jarige Ven rayse die voor een rood stoplicht stond te wachten in de auto. De vrouw bleef rustig en reed recht streeks naar het politiebureau. De man die vermoedelijk onder invloed van cocaïne was is overgebracht naar het ziekenhuis in Venray en na behandeling overgebracht naar het regiobureau in Venlo waar hij in ver zekering is gesteld. teitsgebouwen. De voorraden fos siele brandstoffen nemen af en het gebruik ervan staat ter discusie van wege de schadelijk invloed op het milieu en de omgeving. Steeds vaker is de focus - ook politiek gezien - gericht op toepassing van duurzame energie. De combinatie van Inalfa en Ares is in het leven geroepen voor het ontwikkelen, bouwen en leveren van apparatuur die betrouwbaar is en tegen concurrerende kosten duurza me energie omzet in warmte of elec- triciteit. Inalfa-Ares gaat het moge lijk maken om op grote schaal en in brede toepassingen gebruik te maken van duurzame energie. PRODUCTEN De samenwerking heeft nu al geleid tot de introductie van twee nieuwe producten: de innovatieve Solares zonneboiler en de milieu vriendelijke Energion warmtepomp. De zonneboiler gebruikt zonne- energie voor het verwarmen van tap water. De Solares zonneboiler bespaart ongeveer 50% op het ener gieverbruik voor warmtevoorzie ning door het omzetten van zonlicht in warmte. De milieuvriendelijke Energion warmtepomp biedt voor woning- en utiliteitsbouw het meest geavanceerde systeem voor verwar ming van de woning. Dat garandeert een onbeperkte aanvoer tegen mini male kosten, wat een energiebespa ring van 60 tot 70% oplevert ten opzichte van de huidige HR/cv- ketel. Vervolg van pagina 1 REACTIE GEMEENTE Voorlichtster Ingrid Molenaar erkent dat de gemeente Venray con tact heeft gehad met Loes Houben. "Maar voor de rest heeft zich nog niemand met dezelfde klachten bij ons gemeld. Na de klacht van mevrouw Houben over de hijskraan die de weg zou versperren, is er nog iemand van de gemeente de situatie gaan bekijken, maar die constateer de niet hetzelfde als mevrouw Houben. Het zal wel eens voorko men dat de weg versperd is, maar overlast is bij de aanleg van een nieuwbouwwijk natuurlijk niet te voorkomen. Bij werkzaamheden zijn er altijd mensen die daar tijde lijke hinder van ondervinden; we proberen de overlast zoveel moge lijk te beperken, maar helaas kun je toch niet altijd iedereen tevreden stellen." Het voor auto's openstellen van de St.Servatiusweg is geen optie voor de gemeente Venray. Bij de aanleg van de wijk heeft de gemeente er volgens de voorlichtster juist bewust voor gekozen om deze weg te bestemmen voor fietsers. "En daar wordt niet aan getornd", aldus Molenaar, "het is vervelend dat automobilisten tijdelijk om moeten rijden om de wijk in te kunnen, maar het is helaas niet anders zolang de werkzaamheden duren. Volgens ons is het Antoniusveld via de rotonde op de Henri Dunantstraat vanaf die zijde goed bereikbaar." Synthese Venray start binnen kort met een nieuwe activiteit voor al leenstaande moeders Xieje. In een wekelijkse bijeen komst is het de bedoeling dat alleenstaande moeders elkaar pro beren steun en advies te geven. Verder is het de bedoeling dat de deelnemers op een leuke en gezel lige manier bij elkaar zijn. Het ini tiatief van Xieje is afkomstig van een alleenstaande Venrayse moe der. Zo kunnen de deelnemers elkaar advies geven bij bijvoor beeld het opvoeden van kinderen of het aanvragen van extra bij stand. Belangrijk is het uitwisse len van eikaars ervaringen en ideeën. Het project start op don derdag 18 november in wijkcen trum 't SehöpkeinVeitum. De bij eenkomsten duren iedere donderdag van 09,00 tot 11.00 uur. Voor meer informatie, tele- foon 585326. 8 topmerken 260 stuks div. types ELU - METABO HITACHI - BOSCH FESTO - MAKITA DEWALT - FEIN EIGEN SERVICE WERKPLAATS ARBO KEURINGEN NEN-3140 KEIZERSVELD 61 VENRAYTEL 0478 - 55 33 55 Afgelopen maandag is aan de Witte Venneweg in Oostrum een witte Ford Transit gestolen. De bestelbus, eigendom van een 46- jarige man uit Venray, stond gepar keerd op een parkeerterrein. De waarde is nog onbekend. Vanaf een parkeerterrein aan de 'Merseloseweg is vorige week don derdagochtend een groene Chrysler Voyager personenauto gestolen. De 42-jarige eigenaresse uit Deurne lijdt hierdoor een schade van 32.000 gulden. STRAK TUINONTWERP BIEDT SE NUANCES iOQDOClg H VAN MIEJU.O P Als lid van Tophoveniers' staat Rien van Mierlo garant voor een hoogwaardig tuinontwerp en dito aanleg. Vakmanschap en artistiek inzicht bepalen het eindresultaat- Een strakke vormgeving, zo u wilt, met subtiele accenten. Die elke tuin, groot of klein, zo'n heel eigen sfeer geven. Rlen van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Sinds 18 oktober is het Wijkplatform Venray Centrum een feit. Op die dag werd de oprichtingsacte bij de notaris getekend. De eerste activiteit wordt de organisatie van een fees telijke bijeenkomst op donderdag 25 november. 'Samen naar een leefbaar Venray Centrum' is de slogan waarmee het wijkplatform van start gaat. Het doel is het bevorderen van het 'wel zijn' in het centrum met en door de bewoners. De vijftien leden van het platform bestaan uit vertegenwoor digers van verschillende verenigin gen zoals huurdersbelangenvereni ging, bewoners, commissies en bond van ouderen. Ook zijn er con tacten met de winkeliers en de hore ca. In aansluiting op de enquête heeft het platform zes werkgroepen samengesteld: - verkeer, - sociale veiligheid, - verzorging en uiterlijk, - speelvoorzieningen, - contacten, communicatie en PR, - stedelijke ontwikkeling. Tijdens de feestelijke bijeenkomst op 25 november is er alle gelegenheid om in contact te komen met de werkgroepen en de mensen die hierin werkzaam zijn. De bijeenkomst begint om acht uut 's avonds, wordt gehouden in zaal Tn den Engel' en wie graag opgehaald of gebracht wordt kan dit bij de Tineke Lamers (581445) van de organisatie melden. Iedereen uit het gebied tussen de Langeweg, Paterslaan. Julianasingel. Raadhuisstraat. Noordsingel en St. Jozefweg is van harte welkom. De behandeling van het bezwaar schrift van Open Jongeren Centrum Dingus tegen het gemeentelijk besluit om de subsidiëring stop te zetten is uitgesteld. Het Dingusbestuur heeft de Commissie voor Bezwaar-. Beroep- en Klachtschriften schriftelijk verzocht om de behandeling van haar zaak aan te houden. Maandag 8 november om twee uur 's middags zou de behandeling plaatsvinden van het bezwaar van Dingus tegen het besluit van 2 maart dit jaar van de gemeente Venray om de subsidiëring van Dingus per 1 april stop te zetten, samen mét de detachering van de jongerenwerker van Synthese. Het verzoek is inge diend omdat een van de bestuursle den al geruime tijd ziek is. Men hoopt op een volgende mogelijkheid eind november, maar uiterlijk 6 december omdat dan andere zaken spelen. Ingrid Molenaar van de afdeling Voorlichting van de gemeente Venray bevestigt het bericht van verhindering van Dingus met het voorstel om uiterlijk 6 december nu echt tot behandeling over te gaan: "De commissie moet dit nog bekijken omdat die datum geen reguliere zitting is. Begin vol gende week valt de beslissing als ze de agenda's naast elkaar gaan leg gen." Het college van burgemeester en wethouders van Venray heeft in het kader van de POL-schets (Provinciaal Omgevingsplan Limburg) 'Investeren in kwaliteit, schets van het omgevingsbeleid voor Limburg' een schrijven naar de provincie gestuurd, waarin aan spraak gemaakt wordt op de beno digde beleidsruimte voor de ontwik keling van Venray als stedelijke kern en aantrekkelijke vestigingsplaats in een agrarische omgeving. PEEL EN MAAS n abonnement waard De provincie heeft de gemeente uitgenodigd een eigen visie te for muleren die meegenomen zal wor den in het provinciaal voortraject van het POL. In samenspraak met de gemeente zal de provincie een visie voor het stedelijk gebied van Venray opstellen. KWALITEIT In het kader van het POL-traject is tevens een reactie afgegeven door het gewest Noord-Limburg. De gemeentelijke reacties moeten in het verlengde en als aanscherping van de gewestelijke reactie 'Pionieren in de Proeftuin' worden gezien. Als basis voor de ontwikkelings visie is het 'kwaliteitsdenken' bij de ontwikkeling van beleid en gebie den gehanteerd. Geconstateerd is dat Venra\ naar de toekomst toe voor essentiële keuzen staat en dat kwaliteit richtingge\end zal worden bij de ruimtelijkeTen sociaal- econo mische ontwikkeling. Het gaat hier bij om de kwaliteit van de leef- en woonomgeving, een duurzame eco nomie en om 'Ouality of life" voor de Venravse bevolkina. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Slechts zes Venraynaren hebben :h voor het sluiten van de jchrijvingstermijn gemeld als (jekomstige uitbater van een cof- eshop. Een aantal van hen wenst jorlopig nog anoniem te blijven iolgens woordvoerdster Ingrid Molenaar van de gemeente: "De jiamen worden niet openbaar gemaakt, ook op verzoek van Dimige betrokkenen." k het bestuur van OJC Dingus principe een aanvraag indie nen tot het openen van een coffees hop in Venray. Zij stuit echter op een paar problemen die voornamelijk met het eisenpakket van de gemeen te van doen hebben en daarom heeft Dingus uitstel gevraagd van de slui ting van de inschrijftermijn. De bezwaren tegen de regeltjes van Venray richten zich onder andere op het feit dat alleen personen zich kunnen aanmelden en geen stichtin gen, een vennootschap onder firma of b.-v. Verder is de eis van de gemeente dat de beheerder in Venray woonachtig moet zijn vol gens Dingus op geen enkele manier hard te maken. Bestuurder Pieter Gijsbers: "Heel Europa gaat open en Venray gooit de grenzen dicht! Het is niet te geloven." De vestigingsei sen zijn ook niet duidelijk genoeg en de maand tijd voor 'personen' om een bedrijfsplan te maken is ook aan de korte kant, aldus Dingus. De zes aanvragen voor de geest verruimende Venrayse activiteiten worden nu beoordeeld in overleg met politie en de betrokken afdelim gen van de gemeente. Daarbij zal elke aanvraag aan de genoemde cri teria getoetst worden. Daarna volgt overleg met de betrokkenen. Ingrid Molenaar: "We streven er naar om in de eerste helft van 2000 een poli tiek besluit te nemen." De fax van Dingus, met alle argumenten, was zo laat binnen gekomen dat de gemeente er nog geen commentaar op kon leveren. Met veel eerbetoon werd afgelo pen zaterdag de vergulde bis schopsstaf die pastoor Verriet op 6 januari 1932 (Driekoningen), tij dens zijn wijding tot bisschop, in de Sint Petrus Bandenkerk ont ving van mgr. Janssen, aartsbis schop van Utrecht, aan de vele nieuwsgierige parochianen getoond. Mgr. De Jong, hulpbis schop van Roermond, was speci aal voor de 'presentatie' van de bijzondere neo-gothische staf, die onlangs teruggevonden werd in Duitsland, naar Venray afreisd. De priestersstaf is te bewonderen in een vitrine van de Sint Petrus Bandenkerk. De priestersstaf van mgr.Verriet werd afgelopen zaterdag tijdens een pontificale heilige mis aan de parochianen van de Sint Petrus Bandenkerk aangeboden. Maanden wachten niet beloond De bewoners van de Verdistraat de Venrayse wijk 't Brukske teleurgesteld. In april hadden i een uitgebreide brief aan de leente om uitbreiding van hun len gevraagd. Binnenkort krij- ze uiteindelijk antwoord: hun :oek is afgewezen. ^oordvoerder J. Holders van de toners: "We hebben een heleboel 's opgestuurd om de situatie te fduidelijken en handtekeningen jehaald en iedereen deed mee. stuk gemeentegrond is nu een woud en we hadden met z'n ml{ n afgesproken om er één lijn van ISOtmaken, met bijvoorbeeld conife- n." Officieel hebben de bewoners nog iels gehoord maar ze waren er daar ide Verdistraat al niet gerust op. iVe hoorden voortdurend allerlei poesjes", legt Holder uit en vol- ïns hem varieerden die van 'er lig- en kabels in de grond', 'we zitten n« vakanties' of 'je moet drie leter van de weg blijven dus het an niet'. Soms werden er blijkbaar tgaderingen vergeten. bewoners weerleggen ook de imenten want volgens hen lig- er geen kabels in de grond, [vendien is het stuk grond zeven Iter lang, zodat er, na aankoop van :r meter, nog drie meter openbaar :n overblijft. Holder: "Dat moet :g zijn, want op andere plekken ten de tuinen van de bewoners tr één meter van de weg af." De woners van de Verdistraat willen groen graag voor de gemeente iderhouden. Dat sluit ook aan op plannen van de Wijkraad van 't -rukske die op zoek is naar vrijwlli- d" trs voor dit project. "Maar als de irdistraat geen grond krijgt denk niet dan wij ons zullen aanmel- n", aldus Holder. Bij de gemeente :nray was woensdag niemand aan- ezig die kon zeggen waarom het k van de bewoners is afgewe- Bij een verkeersongeval op de iCatharinastraat in Leunen is in [nacht van zaterdag op zondag 1 na 02.00 uur een 22-jarige »ner van Ysselsteyn licht fond geraakt. Een 42-jarige lomobilist uit Venray, die het 'geval veroorzaakte, reed daar- 1 door, maar kon later in de >aa cht door de politie worden 'gespoord. L Het ongeval gebeurde toen zich 'de St.Catharinastraat veel men- i bevonden die na het uitgaan ■nden te wachten op een taxi. De ■■jarige automobilist reed lang- fpm door de mensenmenigte, maar j*rde zijn snelheid op toen enkele tegen zijn auto begonnen schepte de man het en sleurde dit een tiental mee op de motorkap. Door af te remmen schoof het vervolgens van de auto ging de automobilist er van- Het slachtoffer liep slechts wat aan een been op. hand van het kenteken kon de automobilist in zijn opsporen en meenemen politiebureau. Daar beken- het voorval. De politie maakt hem proces-verbaal op.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5