'De Wereld volgens... België' Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? Het Zwanenmeer en de ymfonie van de Oude Wereld lëlhaas opent met Hazepaeper Wolters Advies Wolters Assurantiën Antwoordcoupon Hannah kan eindelijk haar verhaal kwijt Wegpiraten! Nieuwe expositie in De Lochting Zittingsavonden in Leunen Open huis Volksdansgroep Den Hoender Uitwisselingsc oncert OJC Gryphus UW EL EN MAAS donderdag 4 november 1999 - Pagina 3 Laatste deeltentoonstelling in Odapark benauwdheid, verstikking en armoe. Peter Buggenhout Het werk van Buggenhout oefent op de bezoeker een vreemde aan trekkingskracht uit. Sinds een paar jaar is hij gefascineerd door het gebruik van koeien- en paardendar- men in zijn werk. Hij reinigt ze zelf en verwerkt ze vervolgens tot grilli ge vormen. Daarin verwerkt hij ook andere materialen, zoals restjes wol en draad. Op een niet mis te versta ne wijze worden we in deze beelden geconfronteerd met dat wat we lie ver niet onder ogen zien. Ook al gaat het om darmen en dieren, in feite worden we hier zelf binnenste buiten gekeerd. De beelden trekken aan en stoten af. Ulrike Bolenz De werken van Ulrike Bolenz worden gekenmerkt door een grote gelaagdheid van beelden. Een geën sceneerd beeld, mannelijk, vrouwe lijk, frontaal, zonder mimiek of gebaren, het is er gewoon. Langs elektronische weg gegrepen in stil staande videobeelden, in regelras- ters achter een licht gebogen moni- torscherm gedrongen. De toeschouwer wordt geconfronteerd met beelden die gestapeld worden, op elkaar worden gelegd, elkaar doordringen; details, silhouetten, versieringen, vervagingen; volledige of gedeeltelijke transparantie, vers trooiing en weerkaatsing van licht. Naast de nieuwe werken in het Theehuis, worden de bezoekers in de binnentuin in staat gesteld om de sculptuur 'Liggende Arm' van Philip van Isacker en de installatie: 'If the sun still rises' van Shanglie Zhou uit de eerste deeltentoonstel ling te bezichtigen. Ook de 'span nende' sculpturen van Paul Gees blijven staan, aangevuld met nieuw werk. De eerste twee deeltentoonstellin- gen van 'De wereld volgens... België' zijn door een groot publiek reeds bezocht. Ook voor het derde en laatste deel hopen zij een groot aantal bezoekers te mogen ontvan gen. Het is zeker een aanrader om door de week of in het weekend een dagje het park te bezoeken. Naast deze wervelende expositie is in het park zelf een prachtige beeldencol lectie te bezichtigen in de beelden tuin. Het Odapark ligt aan de Merseloseweg in Venray. Het Theehuis is dagelijks, behalve maandag, geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Er wordt geen entree geheven, donaties zijn echter wel kom. Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken; 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel.(0478)530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Ja, ik wil graag weten of ik iets opschiet met oversluiten. Bel mij voor een afspraak. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Jeugdtheaterstuk in Odapark Op woensdag 10 november wordt het jeugdtheaterstuk 'Hannah' opge voerd in het Odapark. Hannah is een meisje van acht jaar oud. Elk week end bezoekt ze het graf van haar broertje dat maar vier jaar werd en dat ze nooit gekend heeft. Het stoort haar dat ze altijd met Han wordt vergeleken. Graag vertelt ze haar verhaal aan het publiek in het Odapark, eindelijk wordt er eens naar haar geluisterd. Het bijzondere van dit stuk is dat het eenzame meisje Hannah wordt gespeeld door drie actrices: Isabella Chapel, Kim Coppes en Ilse van Kemenade. Als Hannah geestdriftig is, vallen ze elkaar voortdurend in de rede, om beurten vertolken zij Hannah's gevoelens, gedachten en fantasieën, waarbij de andere twee het spel ondersteunen. De overgan gen zijn hierbij razendsnel. 'Hannah' wordt op woensdag 10 november in het Theehuis van het Odapark opgevoerd. De voorstelling begint om 14.00 uur. kaartjes kosten f.5,- per stuk en kunnen worden gekocht bij de VVV-Venray of in het Theehuis in het Odapark. Het stuk combineert emotionele en komische elementen en is geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar. Toneelvereniging Vlasbloem presenteert: Op zondag 7 en maandag 8 november speelt de Vlasbloem uit Oostrum 'Wegpiraten'. Aanvang van beide avonden is 19.45 uur in het gemeenschapshuis te Oostrum. Het stuk wordt gespeeld door vier dames en vijf heren. Het is een vro lijk spel in drie bedrijven, geschre ven door Bert Hagen. Het stuk wordt gespeeld in het Oostrums dia lect. In hotel Dennenrust komen gasten van allerlei pluimage hun vakantie doorbrengen. Dit tot groot genoegen van Nol Oudeuaard. de eigenaar van het hotel. Hij heeft namelijk grote geldzorgen! Bastiaan. een stu dent die wat wil bijverdienen, heeft er plezier in om zijn gasten tegen de baas uit te spelen op een bijzondere manier. Hij heeft echter ook een zwakke kant: leuke vrouwelijke gas ten! De familie Stoffel en de familie Bolman. beide nieuwe hotelgasten, komen op een wel zeer schokkende manier met elkaar in contact, nog voor dat ze in hotel Dennenrust zijn gearriveerd. Voor Nol en Bastiaan de lastige taak om beide families een fijne vakantie te bezorgen, zon der al te veel pijnlijke situaue. Of dit zal lukken Ooievaar gestolen Afgelopen weekend is uit een voortuin van een woning aan het Wijnruit een zelfgemaakte ooievaar gestolen. De ooievaar was door de 32-jarige eigenaar geplaatst vanwe ge de geboorte van zijn dochtertje. Van 14 november tot 20 december is in galerie De Lochting in Venray een nieuwe expositie te zien. In die periode worden werken getoond van Cor Wiersma (schilderijen), Ina Menalda (bronzen beelden) en Glenn Priester (objecten). Priester geeft voor belangstellenden op vrij dag 26 november een toelichting op zijn werk in De Lochting. De rode draad in zijn werk is het Hollandse waterschap zonder mensen en bewoning. De belangrijkste elemen ten zijn het water, de zee, het licht, de magnifieke wolkenluchten en het (kunstmatige) land. "Ik heb me natuurlijk afgevraagd wat ik zou kunnen toevoegen aan een vrij tradi tioneel onderwerp als het land schap", zegt Priester. "Allereerst heb ik het uitgangspunt veranderd: vanaf binnenwater of zee naar het land toe. Verder heb ik me verdiept in wat water en wolken in al hun ver schijningsvormen voor dit afgeba kende gebied (Nederland) beteke nen met betrekking tot kleur, licht, atmosfeer etc. en de gevoelens die ik daarbij ervaar. Een voortdurend zoeken naar een balans tussen ver stand en gevoel." De Lochting, Laagheidseweg 16 in Venray, is iedere zaterdag en zondag open van 13.00 tot 17.30 uur. Op vrijdag 19 en zaterdag 20 november worden de jaarlijkse zit tingsavonden gehouden van 't Knolleke uit Leunen in gemeen schapshuis De Brink, aanvang elf minuten voor acht. Een keur van artiesten zal wederom voor het voet licht treden om u een avond lang prettig te vermaken. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij tankstation Lucassen in Leunen. Volksdansgroep Den Hoender heeft dringend nieuwe leden nodig. Door omstandigheden is de vaste dansavond, op de woensdagavond, verplaatst naar de dinsdag. Door deze verplaatsing hebben een aantal leden het lidmaatschap moeten opzeggen omdat zij op de dinsdag avond onmogelijk nog tijd konden vrijmaken voor het volksdansen. Daarom is er op dinsdag 9 novem ber open huis. Vanaf 20.00 uur kan eenieder, die belangstelling heeft, voor het volksdansen terecht in wijkcentrum Den Hoender aan de St. Ursulastraat 2. hoek Hoenderstraat. Een gratis kopje kof fie staat voor u klaar. De volksdansgroep danst volks dansen uit diverse landen (o.m. line- dance en country). Als u wilt dan kunt u op dinsdag 9 november mee dansen. U bent in de leeftijd van 18 t/m' 55 jaar? Dan is dit uw kans om ken nis te maken met het volksdansen. Bovendien kunt u de eerste maand gratis mee dansen. Op zaterdag 6 november zal Fanfare Vriendenkring Overloon samen met de Boxtel's Harmonie een concert verzorgen in het gemeenschaphuis in Overloon. Aanvang 20.00 uur en de toegang is gratis. De Boxtel's Harmonie staat onder leiding van dirigent Harrie Bosch en voeren de volgende composities uit: Celebration March van Jerry Nowak; Music for a celebration van Dirk Brossé; Al Piemonte (trittico synfonico) van Alberto Pizzini arr. G. Boterhuis; Incantation and dance van John Barnes Chance; Disney Fantasy arr. Naohiro Iwai. Fanfare Vriendenring staat onder leiding van dirigent Phil van Landeghem en voert de volgende composities uit: Elisa's Procession uit Lohengrin van Wagner/Mestrom m.m.v. Aafke Romeijn, harp; Romance opus 36 van Camilie Saint-Sains, solist John Crooymans, hoorn; Puenteareas paso doble van R. Soutullo; Song of the Wizz van Quincy Jones/Charlie Smalls; Blow the Trumpets trompettrio van Harm Evers; Simoraine concertmars Clive Barrad ough. Na afloop van de optredens van beide muziekkorpsen wordt een optreden verzorgd door blaaskapel Die Zwetschgenbub'n onder leiding van Sjef van Weert. Muziek aan de Maas Op zondag 7 november om onge veer 14.30 uur zal het blaaskwintet van Fanfare Vriendenkring een optreden verzorgen in het grand café van de schouwburg te Cuijk in het kader van Muziek aan de Maas. Het kwintet bestaat uit John Jacobs, cor net; John Crooymans, hoorn; Jeu Verstraaten, bastuba; Joost Broekman, cornet; Mark Hendriks, trombone. Deze muzikanten zullen hoofdza kelijk muziek ten gehore brengen uit het repertoire van de Canadian Brass, een zeer bekend beroeps blaaskwintet. Op zaterdag 6 november vindt in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek andermaal een editie plaats van Club Star Trax, een dans avond vol zeventiger en tachtiger jaren muziek. De overheerlijke hits worden voorgeschoteld door dj Trudy Immergeil. Immergeil is vaste dj van de Utrechtse club Tivoli waar hij wekelijks met vrienden als Jan de Kruyff en Wipneus Pim de tent op z'n kop zet tijdens de Tivoli Drive In Show. En wie zich Op De Toffel '98 nog herinnert begrijpt dat dat voor Trudy Immergeil helemaal geen probleem is. Sterker nog, van avond komt hij dit gewoon wéér doen! Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur en de entrée bedraagt ƒ7,50. Meer informatie is te vinden op internet http://come.to/gryphus PEEL EN MAAS WEEKBLAD ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven. F. Schmeetz, M. Lucassen, M. van Tiel, 1. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. M. Van Straaten, J. de Vocht: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen mevr. H. LOONEN en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: A COOPMANS, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelemn@tref.nl Redaktie Gerrü Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. !n Gooi Wolters Assurantiën v.o.t. Met een nieuwe naam en een nieuw gezicht de volgende eeuw in van Gooi Administratie- en üimgadvieskantoor B.V. Programma Schouwburg Venray de vormen van (volks)muziek, is hij begonnen aan een nieuw project. De Symfonie van de Oude Wereld, een compositie van Erik Visser en Ben van den Berg, is een avondvullend muziektheater werkstuk in vijf delen, uitgevoerd door een negen koppige bezetting, op bekende en onbekende instrumenten. De symfo nie is te omschrijven als een eigen visie op traditionele thema's uit de uithoeken van Europa, een nieuwe benadering van oude tradities. De vijf vaste musici van Flairck werken in deze productie samen met vier topsolisten, ieder afkomstig uit een Flairck presenteert De Symfonie van de Oude Wereld (Foto: Noor van Mierlo). van de vier windstreken van Europa. De bekende flamencogitarist Eric Vaarzon Morel,, de uitzonderlijk getalenteerde Finse violiste/zange res Mirella Pirskanen, de Roemeense cembalist Marius Preda en Roelof Rosendal, bespeler van de met uitsterven bedreigde Keltische Uileann Pipes. Flairck treedt zater dag 6 november op in Schouwburg Venray. Aanvang 20.00 uur. !en oogstrelend Zwanenmeer or het St. Petersburg ilettheater en een Symfonie van Oude Wereld door negen muzi- iten uit verschillende culturen. J ewel Flairck. Deze twee voor la Dingen zijn komend weekeinde ien in Schouwburg Venray. J [aeen succesvolle kennismaking 1998 komt het St. Petersburg lettheater van Konstantin k chkine terug met het oogstrelen- Swanenmeer. Marius Petipa, Lev nov en Pjotr Tsjaikovski waren vader van dit beroemdste ballet wereld. Schitterend solisten, een jokjesachtig en zwierig corps de let en een gerenommeerd 3l, nfonie Orkest komen opnieuw tde zeer authentieke versie van filet naar Nederland. De decors stuums zijn gemaakt in de ate- van het befaamde Kirov er en zijn adembenemend om i. Hel Zwanenmeer vertelt het kjesachtige verhaal over de werende meisjes, de zwanenko- lin Odette en de passie van de jé prins Siegfried voor haar, zijn I igrediënten van dit ballet. Het nenmeer wordt op vrijdag 5 ember opgevoerd in de juwburg Venray. Aanvang 19.00 FLAIRCK adat Erik Visser met zijn groep rek twintig jaar door de wereld ft getrokken en in aanraking is omen met de meest uiteenlopen- gemaakt. En dat product wordt op de Hazepaeper aan het Venrayse publiek gepresenteerd. Dat dit gepaard gaat met de nodige feeste lijkheid is terecht. Het spreekt van zelf dat alle artiesten 'live' hun lied je ten gehore brengen. Daarnaast is er weer het optreden van onze goo chelaar El Magico. Bezoekers van de vorige Hazepaeper zullen hem ongetwijfeld nog herinneren. Onopvallend zich onder het publiek begevend tovert hij van alles weg of tevoorschijn. Hij amuseert groot en klein. Dan is er het optreden van de Venrayse joekskapel de Baetere Helft met een wel heel speciaal nummer. U zult het wel merken. Dan heeft de kemissie liedje een ster van formaat weten te strikken: Ben Verdellen. De man van de luis terliedjes, maar ook de man die in z'n eentje de zaal uit z'n dak laat gaan met een groot aanbod uit het vastelaoversrepertoir. En hieruit zal hij ongetwijfeld putten op 14 november. Natuurlijk heeft zo'n middag ook een officieel tintje. Zo zal de eerste cd officieel worden uitgereikt aan iemand die zich voor het Venrayse vastelaovesliedjes-gebeuren uiterst verdienstelijk heeft gemaakt. Uiteraard is de cd deze middag ook te koop. Ook zal een verenigingslid in het zonnetje worden gezet vanwe ge bijzondere verdiensten voor de Venrayse vastelaovend. En omdat het op zondagmiddag een bijeenkomst is voor het gehele gezin, worden de kinderen niet ver geten. Zij kunnen zich vermaken met allerhande 'doe-dingetjes'. Op het einde van de middag wacht hen een traktatie waarvan we nu al weten dat ze er voor in de rij gaan staan. Kortom een middag om niet te missen en voor het hele gezin. Hazepaeper, 14 november, aanvang 15.00 uur in de foyer van de schouwburg. P' le lie van de 11e zit er aan te en, de dag dat traditioneel het elaovesseizoen wordt geo- d. Traditioneel is inmiddels I dat de zondag erna de I haas zijn Hazepaeper organi- II t. Dit jaar dus op 14 novem- ■ten weer terug in het centrum II Venray, in de foyer van de uwburg. Naast de hazepaeper 1 déze middag de presentatie Idecd voor het vastelaovessei- li 11999/2000 centraal. de liedjesfinale van eind sep- P er zijn de vier winnaars de stu- w fan Jan Teelen ingedoken. Het dtaat is verbluffend. Het voor gelegenheid gevormde combo j- man sterk) van alleen maar ayse muzikanten heeft een •0 heerder al een stevig fundament H ?d Voor onze zingende artie- een basis om kippenvel van te en. Onder de bezielende leiding Jan en Emanuel Teelen is een A istisch Venrays product ADMINISTRATIE- EN BELASTINGADVIES KANTOOR Wolters Advies B.V., Raadhuisstraat 2, Venray T (0478) 58 30 97 F (0478) 58 80 43 i VERZEKERINGEN EN FINANCIËLE ADVISERING Wolters Assuranti n v.o.f., Raadhuisstraat 2, Venray T (0478) 58 30 97 F (0478) 58 80 43

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3