t Somerens-Venrays duo Nederlands kampioen motorcross Zestiende Leukermeerloop Jong Nederland Venray viert St. Maarten Cisca Dresselhuys in Venray Missienaai- kring Oirlo Opruimactie Groote Molenbeek basisschool Megelsheim Trektijd in De Peel MMSK St. Petrus Banden zoekt muzikanten WAGENDIEN! Motorcross 1 Triathlon Vereniging Regio Venray Oud papier PEEL EN MAAS donderdag 4 november 1999 - Pagina 25 pEl Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck. Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat I, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Thijs Arts, Mies Arts-v. Bragt en Dien Arts- Kusters; Harrie en Gerrit Rongen en overl. fam.; Frieda Driessen-Kersten (coll); Dora Coppis (coll); jrd. Engelbert Oudenhoven; jrd. Henk v.d. Voort en overl. ouders Hanen-Willems en overl. fam.; Wally Stevens. Zondag: H. Willibrord. 9 .30 Latijnse Hoogmis voor overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters, overl. kinderen en fam; overl. fam. P. Janssen-Oudenhoven; Jan v. Ham; Hub Martens; overl. ouders Jeuken-Verhulsdonk, zoon Martien en dochter Jo (coll); Ser Muyses (fam. M.): Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; voor de overl. leden van het Marialegioen. 11.00 H. Mis voor overl. fam. V.d. Steren-Hendricx; jrd. Gerrit Gossens; Piet v. Dooren (verj.). Maandag: 9.00 H. Mis Huub Stoef. Dinsdag: Kerkwijding St. Jan van Lateranen. 9.00 H. Mis Grad Broers; Teng Linders en overl. ouders, broers en zussen; overl. ouders Kappel; Coen Wiechert. Woensdag: H. Leo de Grote. 9.00 H. Mis voor zal. Jan Coenen en echtgen. Donderdag: H. martinus. 9.00 H. Mis Piet Ingenpas. Vrijdag: H. Josafat. 9.00 H. Mis voor onze zieken; om een spoedig herstel. Dienbeurten: za 19.00: Arjan. Bert, Jasper. Thorsten; zo 9.30: Marco, Frans Mingels; 11.00: Bram, Daan, Paul, Freek. Lectoren: za. 19.00: J. Thiesen; zo 9.30: S. Manders; 11.00: A. Noyens. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den t Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie. P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst met Volkszang; Piet v. Kessel; Wiel Kateman (coll); Jan Huybers en dochter Gerry (coll); Piet Emonts (bew. Berkenstr. laagbouw). Zondag: Feest van St. Willibrordus. 8.30 Wim Janssen (coll); fam. Maas- Peters. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Meta Schim v.d. Loeff; overl. fam. Janssen- Cup; An Schwachofer-Camps (coll); Helm Verhalle. Maandag: Feest van kerkwijding St. Jan van Lateranen. 18.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. Dinsdag: 18.30 Guido Vousten. Woensdag: 18.30 Tonny Ewals. Donderdag: Feest van Sint Maarten. 18.30 Voor alle minderbedeelden. Vrijdag: 18.30 Fam. Peters-Arts; Frits Dupont (buurt Kolkweg). Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk: voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; ouders Franssen-Linders en overl. kinderen; ouders Linssen-Vullings-Kerstjens; Nellie Sanders-Emans; Miep Drabbels- Tacken (coll); Wim Creemers (coll); Teng Janssen (coll); Jan Bastiaans (coll); Franz Linders en overl. fam. Linders-v. Kempen. Vrijdag: Kapel: 09.00 Voor lev. en overl. leden Brandweervereniging St. Oda. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Piet Haegens; Peter Clephas; Wim Heidens en overl. fam.; Wim Keijsers; overl. ouders Bovee- Bartels en zoon Chrétien; Pierre Wolters; Herman de Kleyn. Zondag: 8.30 Jan v.d. Berg. 10.00 Leonard Maas en Maria Marlens; jrd. Ger Janssen; Petronella Maria Custers v.d. Berg; overl. fam. Litjens-Hendriks; Koor Harmony. Maandag: 9.00 Fam. Camps- Verhoeven. Dinsdag: 9.00 Jan v. Leeuwen. Woensdag: 9.00 Voor een goede uit komst (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw voor haar bijzondere bescherming en genezing. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Piet Verheijen. 13.30 Huw. bruidspaar Bekers-Verrijdt. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Danielle Engels, Ireen Schlepers, Wanda v.d. Bussche, Floor Gloudemans; zo 8.30: Luuk Gielens, Dave Moorrees; 10.00: Marloes Derksen, Anne Basten, Elke Euwes, Marloes Denissen; vr 133.0: Elke Euwes, Anne Basten. Parochie Oirlo Dit weekend Hoogfeest van St. Willibrordus. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (De Globetroubadours uit Belfeld); Arjan Classens en overl. fam. Classens-Kieft; Grad en Marie Smits-Jeurissen en oom Frans; overl. fam. Heetkamp-Hekking: overl. fam. Noyen-Claessens; Crit Jacobs; Treer Wilms-Holthuijzen; Hay Versleijen (verj.); Gerrit Bastiaans (verj.); overl. fam. Keijsers-Michels; overl. fam. Loonen-Reintjes. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor): Jan Verheijen en overl. fam. Verheijen- v.d. Sterren; t.e.v. H. Hart en voor pries terroepingen. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Het Feest van de H. Machutus vieren wij dit jaar vanaf zondag 13 nov., slui ting zondag 21 nov. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt en kinderen; Jan Rambags (buurt); jrd. Antoon Roelofs; jrd. Peter Strijbos-Johanna Baltussen en Gerardus Baltussen. Misdienaars: za: Elleke, Roel, Karlien, Sjors. Kun je niet, probeer zelf te ruilen. Lukt dat niet, laat dit dan wel even weten. P. Maes, tel. 571637. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Parochie Leunen le Zondag van de maand; bijz. collecte voor eigen kerk. Zaterdag: 16.00 Doopviering Manon Claessens. 16.30 Doopviering Ilse v. Ass. 19.00 Gezinsmis bgv Wereldmissiedag van de kinderen. Thema: 'Meer dan rijst alleen'; lsm. Johan Meijers; Piet Emonts (oude buurt); Susanne v. Hees; wkd. Lucia Leijssen-v.d. Wallen. Zondag: 10.00 Hgm. Toon Hermans, Mieneke Hermans-Manders en overl. fam.; Harrij Heesen; Dien v.d. Berg- Vermeulen; overl. fam. Wismans- Loonen; Willem Jenniskens en Wilhelmina Jenniskens-Martens; Harrij Reintjes en overl. fam.; mndd. Piet Croijmans. 14.30 Doopviering Marijn Cox. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: Kerkwijding van de Basiliek van Sint Jan van Lateranen. 19.00 Lsm. overl. fam.Willems-Hendricks en overl. fam. V.d. Munckhof-Goumans; Leo Loenen en overl. fam.; gest. jrd. Peter Johannes v. Rens en Gertruda v. Rens-Litjens. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: H. Martinis (van Tours), bisschop. 19.00 Lsm. overl. ouders Martens-Verhees en overl. fam. Vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Annelies Heidens en Marieke v. Gorp; zo 10.00: Jona Vergeldt en Benny Janssen; weekb.: Groep 1 (zie nieuwe lijst). Lectoren: za 19.00: Geen; zo 10.00: Goen Reintjes. Gedoopt: Niek Aerts. Langstraat 75, Hegelsom. Rectoraat Heide Zondag: Hoogfeest van de H. Willibrord, verkondiger van ons geloof. 9.30 Hoogmis overl. ouders Peeters-Janssen; ouders Janssen- Doumen; Jan Janssen en t.e.v. H. Anthonius. Misd.: Guus, Mieke Joke, Elian en Stan. Rectoraat Veulen 32e Zondag door het jaar; Willibrordzondag. Zaterdag: 19.00 Hgm. en Kinderwoorddienst; Wilhelmina Geurts- Ambrosius; jgt. Jan Fleurkens en Wilhelmina Aarts; Teng Burgers; overl. fam. Janssen-Smulders; 4e zwd. jacoba Klaassen; overl. fam. Takken-Nabuurs; priesterroepingen. Misdienaars: za: Willem, Richard, Karei, Patrick. Lector: za: M. Geurts. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Ser Willems; jrd. Harry Philipsen; Jan Janssen en overl. fam. Janssen-v. Gompel; ouders Teunissen-Gerits; ouders Custers-Claassen; lev. en overl. leden SV Ysselsteyn; jrd. Mat v. Dijck. Zondag: Feest H. Willibrord. Verj. Inzegening van onze kerk. 10.00 (Gregoriaans); overl. fam. Muldes- Maessen; mndd. Gon Verheijen- Verstegen; Petronella Cox-de Lauw. Maandag: 19.00 Jan Verstappen (verj.). Woensdag: 19.00 Ties Peeters. Donderdag: 15.00 Uit dankbaarheid bij 12.5-jarig huw. fam. Bos-Wouters; voor de overl. van de fam. Bos-Janssen en Kuypes-Wouters. Vrijdag: 19.00 Int. van onze parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marian en Sandra; zo 10.00: Anneke, Daan, Gijs en Paul; ma 19.00: Linda en Rïnske; wo 19.00: Niels en Mark; do 15.00: Rian en Ilaisa; vr 19.00: Mark en Rob. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jan Broeren (buurt). Misd.: Yvonne Janssen en Sandra Gloudemans. Zondag: Willibrord Zondag. 10.00 Jgt. Frans Michels. Misd.: Dirk de Brouwer en Ryan Relouw. Woensdag: 19.00 Jgt. Petronella v.d. Hogenhof: jgt. Johanna Cath. Bisterveld en fam.; Jan Broeren. Opbrengst van de collecte op de Wereldmissiedag ƒ165,85; dank aan alle gevers. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Van Vegchel- Vereijken. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Fam. Pouwels-v.d. Steeg. Misdienaars: zo: Mark, Luc, Laura en Suzan. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zondag: 32e Week door het jaar; 24e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis fam. Gommans-de Haart; Sjeng Jenneskens; voor ons hele gezin; voor een goede uitslag; Jean Dieteren en overl. van de fam. Harrie Janssen (jagersvriend uit Tilburg). Lectr.: Olga v.d. Meer. 11.30 H. Mis bij 90-jarige verjaardag. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor overl. fam. Bastiaans-Deenen; fam. C. Oudenhoven (40-jarig huw.jub.); Mie Kersten- Bongaerts (buurt); int. fam. Feiling; bijz. int. Donderdag: 13.00 Huw.viering fam. Keyzers. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 7 november zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. G. Baerends uit Son voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: D.V. Zondag 7 november om 10.00 en 14.30 uur: Ds. E. v. Rooijen, Ouderkerk a/d IJssel. 's-Morgens is er kinderoppas. Zangkoor: Op donderdag 4 november is er repetitie van het zangkoor. Aanvang 08.00 uur. Wie zingt er mee? Kinderclub: Op zaterdag 6 november in gebouw Rehoboth. De kinderen vin den het erg fijn. Het is van 10.00-12.00 uur en het is voor alle kinderen uit de omtrek van 6-12 jaar. Komen jullie ook Radio Reindonk: Op maandag 8 november is de evangelist te beluisteren op radio Reindonk 's-avonds om 06.30 uur. Bijbel/Contactavond: Op donderdag 11 november a.s. is 'er weer Bijbelcontactavond. We zijn bezig met het leven van Elia. Vanavond het voer tuig waarmee Elia naar de hemel ging. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen. Iedereen is welkom. Aanvang 08.00 uur. St. Willibrordusviering te Geysteren Op zondag 7 november viert Geysteren het feest van de H. Willibrordus, patroon van de parochie, het Gilde van de Bond voor Ouderen. Kern van deze viering is: de eucharistie viering in de open lucht bij de St. Willibrorduskapel in het bos (bij goed weer). Het Gilde brengt de gilde-eer en verzorgt de gezangen, samen met het kerkkoor. De plechtige Hoogmis begint om 10.00 uur. Op donderdag 11 november is het weer zover; een gezellige en sfeervolle lampionnenoptocht trekt door de straten van Veltum. Jong Nederland verzorgt deze optocht die door zowel leden als niet-leden gelopen wordt. De kinderen die meelopen hebben allemaal een lampion bij zich. De leden hebben deze op de groepsavond gemaakt, terwijl de niet-leden een lam pion van thuis meebrengen. Alle jeugd tussen de 5 en 15 jaar en hun ouders mogen deze gezellige tocht meelopen. De avond begint om 19.00 uur met het lopen van de volgende route: start bij de blokhut De Vier Uterste. gelegen aan de Kempweg, vervolgens Oerallaan. Vogezeniaan. Haammakerstraat. Veltumse Kleffen, Hubertusstraat. Vollenbergstraat. Rochusstraat. Engelenstraat. Monikesstraat. Gratenstraat, Dakdekkerstraat. Haammakerstraat, Weverstraat. Kempweg en het eindpunt is bij de blok hut. Voor de kinderen is het erg leuk als er toeschouwers zijn in de verschillende straten, dus zorg dat u er voor hen staat! Als de kinderen terug zijn bij de blok hut, wordt de dorst gelest met een lekke re beker drinken en een versnapering. Ook zal er een St. Maartensvuur zijn. de rest blijft een verrassing. Het gehele programma zal rond de klok van 20.00 uur afgelopen zijn. Bij slecht weer zal de St. Maartensviering helaas niet door kun nen gaan. Vanaf 18.00 uur is er iemand te bereiken op tel. 0478-511458 om eventuele vragen te beantwoorden. Jong Nederland is een jeugdvereni ging die aangesloten is bij een provin ciale vereniging. Wekelijks spelen er 145 kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 17 jaar. Mocht u meer willen weten over onze vereniging, bel dan met de voorzitter, E. Geuyen. tel. 077-3662588 (na 18.30 uur). De voor veel vrouwen bekende jour naliste Cisca Dresselhuys zal op 9 november op uitnodiging van het KVG en de Venrayse Vrouwenraad naar Venray komen om een lezing te geven over het onderwerp: 'Het staat in de krant, dus het is waar'. Voor het KVG het jaarthema voor dit jaar. In hoeverre hechten wij geloof aan deze slogan? Kunnen wij echt de verhalen geloven, die wij in de krant lezen over maat schappelijk of politiek vooraanstaande personen, of mogen journalisten hun eigen fantasie de vrije loop laten? Bestaan er codes w aaraan een journalist zich te houden heeft Wie oefent daar controle op uit? Zomaar een aantal vra gen. waarop velen van ons wel eens een antwoord zouden willen hebben. Cisca Dresselhuys is hoofdredactrice van het maandblad Opzij en als zodanig zelf gewend om te publiceren. Daarom zal zij ons uit eigen ervaring veel kunnen vertellen over de haken en ogen. die men in het joumalistenvak tegenkomt. Deze avond wordt georganiseerd door het KVG in samenwerking met de Venrayse Vrouwenraad en is daarom vrij toegankelijk voor alle Venrayse vrouwen, ongeacht of zij lid zijn van een organisatie. De avond wordt gehouden in zaal In Den Engel en begint om kwart over zeven. U bent van harte welkom op deze interessante avond. Ook dit jaar organiseert Missienaaikring Oirlo weer een hand werk- en hobbytentoonstelling, die gehouden wordt in feestzaal De Ruif, Hoofdstraat 43 te Oirlo. Iedereen is welkom om deze tentoon stelling te bezoeken. De toegang is gra tis. Er zijn weer vele mooie spullen gemaakt, die verkocht worden o.a. veel kerstartikelen. Ook worden er mooie spullen verloot, o.a. geborduurd schilderij, geborduurd tafellaken, gehaakte sprei, kleed van kunst-breiwerk, paaslaken en loper, mand met levensmiddelen. Zaterdag 13 november van 14.00 tot 21.00 uur. De trekking van de loterij is om 21.30 uur. In de projectweek over water, gaat basisschool Megelsheim met de groepen 5 tot en met 8 in samenwerking met het Waterschap Peel en Maasvallei, een grote opruimactie doen bij de Groote Molenbeek. De kinderen gaan met een begeleider van het Waterschap en ouders, in groep jes uit elkaar om zwerfvuil te verzame len aan de oevers van de beek. Gewapend met vuilniszakken (en laar zen) zullen ze proberen zoveel mogelijk afval te verzamelen, na afloop wordt de totale hoeveelheid opgehaald zwerfvuil vastgesteld en ontvangen de kinderen een leuke kleine attentie van het water schap. Deze actie loopt op meerdere scholen en op 15 november wordt bekend gemaakt welke winnende school het meeste zwerfvuil heeft opgehaald. Deze opruimactie vindt plaats op dinsdag 9 november van 13.30 tot 15.00 VERDERE ACTIVITEITEN WAT BETREFT DE ACTIE Het televisiekanaal LI en Hel Limburgs Landschap zijn samen de Millenniumactie begonnen. Dit houdt in dat er elke week aandacht wordt besteed aan een goed idee of project dat bij draagt aan een goede, groene Limburgse omgeving. Bij zo'n project wordt een eik geplaatst door de persoon of organi satie die het idee heeft aangedragen. De opruimactie van basisschool Megelsheim is door het waterschap Peel en Maasvallei naar voren geschoven om in aanmerking te komen voor het plan ten van een Millenniumboom. Er worden filmopnamen gemaakt ter wijl de kinderen zwerfvuil ophalen en daarna bij het planten \an de eik op de speelplaats van basisschool Megelsheim te Meerlo Het is herfst in de Peel. de bladeren vallen en de vogels nemen de wieken naar het zuiden. Sommige vogels trek ken dit seizoen weg uit de Peel. andere trekken juist hierheen of trekken door. soms gadegeslagen door de ijverige vrij- willigers van Behoud de Peel. Die trek ken de Peel juist in om er belangrijk werk te doen. Voor trek\ogels als net- ganzen en kraanvogels hebben rustige open ruimten grote aantrekkingskracht. Dus gaan we om de Peel voor vogels aantrekkelijk te houden, grotere en klei ne berken omzagen, uittrekken of afknippen. Dat werk trekt ook vogelliefhebbers, met trek in mooie waarnemingen \an de vogeltrek. Komende zaterdag hebben we daarvoor de ogelwerkgroep \an het Deurnese IVN aangetrokken. Onder het werk speuren zij graag met \errekijkers de hemel af op trekvogels. Het feit. dat er pas alweer kleine groepjes kraanvo gels en ganzen zijn gezien, maakt de Peelwerkdag van 6 november wel bij zonder aantrekkelijk. Vertrek zaterdag 9 november om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Het w erk duurt tot een uur of twee. Laarzen meenemen. Aanmelding; 0492-515683 of 0493-319610. - gps&ïr De zijspancrossers Theo v.d. Einden uit Someren is met zijn Venrayse bakke nist Coen v.d. Heuy afgelopen zondag Nederlands kampioen geworden bij de zij span klasse van MON. Hoewel het duo zich al op de voorlaatste wedstrijd in Meijel officieus kampioen kon noe men, is er op de allerlaatste beslissende wedstrijd van afgelopen zondag in Lottum nog maar eens duidelijk op gewezen waarom zij de terechte aller laatste kampioenen van dit millennium zijn. In beide manches zagen we de combinatie van Theo en Coen strijdend om de eerste plaats, maar ondanks het vele aandringen moesten ze zich in beide manches tevreden stellen met de 27 punten die behoren bij een 2e plaats. In de eindstand wisten ze zelfs nog 4 punten uit te lopen op hun naarste con- currenten die nu tegen een achterstand van 49 punten aan moeten kijken. Van de in totaal 20 verreden manches werden er maar liefst 10 winnend afge sloten, terwijl er maar in 1 manche geen punten werden gescoord vanwege een klein defect aan de motor. Ook op-het internationale vlak weet dit duo nog een aardig partijtje gas te geven. Een blessure opgelopen bij de start van de wedstrijd om het Europese kampioenschap in Duitsland, heeft er voor gezorgd dat er dit jaar geen top- klassering in zat. Wel viel hen een nette 8e plaats ten deel in dit Europese kam pioenschap met een hoogtepunt tijdens de laatste wedstrijd die onlangs verre den werd in Oploo. Daar grepen ze met een 4e plaats net naast het podium. Op zondag 14 november organiseert Atletiekvereniging Venray-Regio de zestiende Leukermeerloop in Well. De wedstrijden in de diverse categorieën en afstanden starten vanaf 10.30 uur. Inschrijven voor de wedstrijden kan geschieden in het restaurant van Recreatiepark Leukermeer. Start en finish zijn eveneens op genoemd recreatiepark dat te bereiken is vanaf de Rijksweg Nijmegen-Venlo door het volgen van de ANWB-borden '"t Leuken' en verder de bewegwijzering naar het parcours. De afstanden zijn voor de jeugd t/m 11 jaar 1000m en voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar is de afstand 2000m. Verder zijn de gebruikelijke afstanden van 5900m en 11800m. dus één of twee ron den rondom het Leukermeer. De deelne- merskosten bedragen voor de jeugd ƒ4,- en voor de overigen ƒ7.50. De zestiende Leukermeerloop maakt ook dit jaar weer deel uit van de Dagbladcross, editie 1999-2000 en is hierin de eerste wedstrijd. In 1999 betekende deelname aan de crosscup een groot deelnemersveld. Ook dit jaar verwacht AV Venray-Regio weer \eel atleten uit de regio's Noord- Limburg. Oost-Brabant. Gelderland en het aangrenzende Duitsland. De Leukermeer staat bekend om zijn mooie parcours in een schitterende omgeving. Het is een afwisselend parcours dat bestaat uit (half)verharde paden en wegen en mooie brede bospaden, gele gen rondom het Leukermeer. In de nabijheid van de start en finish kan op het Recreatiepark Leukermeer beschikt worden over ruime kleedruim ten. inschrijving, restaurant en ruime parkeergelegenheid. Alle deelnemers en deelneemsters ont\angen een herinnering terwijl ook prijzen in natura worden verloot onder alle startnummers. Daarnaast zijn er ook nog ereprijzen in de diverse categorieën. Atletiekvereniging Venray-Regio hoopt op zondag 14 november weer veel jeugd, recreanten en wedstrijdatleten te mogen begroeten bij deze prachtige loop rondom het Leukermeer in Well. Informatie: tel. 0478-584449. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Na haar 40-jarig bestaansfeest zoek MMSK St. Petrus Banden Venray nog steeds muzikanten die het korps willen komen versterken'. Het hoofddoel is het verzorgen van straat- en showoptredens. Naast showoptredens verzorgen zij ook diverse concerten. Wat hebben zij u te bieden: twee keer per week repetitie: een enthousiaste groep van 60 muzikanten die meer wil len; een zeer actieve groep vrijwilligers die het korps een warm hart toedraagt; een aantrekkelijke contributie. Is uw interesse gewekt, ga dan gerust eens naar een van de repetities luisteren en een praatje maken. De repetities zijn op woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur en op zondagmorgen van 10.30 tot 12.00 uur in verenigingsgebouw De Opmaat, Oostsingel 37 te Venray. Voor telefonische informatie kunt u bellen tussen 18.00 en 20.00 uur met 0478- 511647 of 0478-580418. hi Een ansichtkaart uit omstreeks I9( plaatsen we deze week in deze rubrij Het is zeer zeker een van de oudj ansichtkaarten van Venray. We zien de vertrekkende koets voor het ophak of wegbrengen van gasten van hotel I I Zwaan (eigenaar W. Poels) via Hofstraat naar het station in Oostrui Een grote witte zwaan als herkenning teken gaf aan dat de koets eigendom vt van hotel De Zwaan. De koetsen v hotel de Gouden Leeuw waren herke baar aan een vergulde leeuw op de ac terzijde van het rijtuig. Links op de foto zien we hotel Zwaan van W. Poels. Rechts het do architect J. Kaiser ontworpen raadhu en gebouwd in 1895. Rechts van h raadhuis het woonhuis van de faj Baken. In het midden achter 'de boo; domineert de machtige St. Petm Banden parochiekerk. Achter de ko« het woonhuis en café van de fai Verheugen, daarna vanaf 1909 tot 191 café en banketbakkerij van Goumans-Rutten. Daarna café Oudenhoven, vervolgens drankenhand B. Kruysen en momenteel de fu Coenen. Jan v.d. Putten Venray Station Wagpndieusl-Omicmciuing W. POELS. Dienstregeling van 1 Oct. 1881 VERTREK van Hotel Poels 7.30. 10, v/m. 12.45, 2.20. 4.15. (U0. H n'm. Table d'llóte a f hear*. Dincra it ioule hear*. Voor de laatste keer dit seizoen gi gen de motorcrossers onderling de stii met elkaar aan. De jeugd reed hun laa ste wedstrijd te Dongen, waar Tomn de Bruyn een sterke wedstrijd reed 1 de 60 automaten en na twee manches 4e wist te eindigen, terwijl Rick Simo als 1 le werd afgevlagd. Bij de 60 ve snellingen eiste Emile Cox ook een plaats en greep Paul Eickmans met e< 6e plaats net buiten de bekers. Een plaats in de daguitslag kwam op naam staan van Nicky de Bruyn die op 1 zware circuit goede zaken deed. Biji 80 A stelde Jimmy van de Laar de beker veilig en wist Mare Josepi beslag te leggen op een 16e plaats in' algemeen klassement. Bij de 80 hoo sloot Dennis van de Laar de laatste wei strijd winnend af en werd ook als nieuwe kampioen 1999 gehuldigd, het rijden van twee manches werd R van Benthum de 6e man in de dagui slag. Bij de 125 jeugd eindigde Niek Benthum op een 8e plaats in het alg meen klassement. Bij de veteranen rei André Cox in beide manches naaree 6e plaats en ging ook met de 6e ste huiswaarts. Bij de nationale wedstrijd te Lotturt kwam de 3e stek op naam te staan va de combinatie Theo van de Einden/Coe van de Heuy die ook de kampioenstiK binnen haalde. Beide keren eindigde he duo Harrie Kamp/Malh Wijers op ee 12e stek wat hun de 13e plaats oplever de. Bij de 500 senioren stelde Pets Pijpers de 8e plaats veilig en wist Hen! Hagens beslag te leggen op een IJ stek. Een 5e plaats werd bij de 250 sen oren opgeëist door Peter Versteegen kwam na twee manches de 13e stekc naam te staan van Thijs Arts. terwi Marc van Dijk algemeen 20e werd.' dezelfde klasse wist Edwin Logtensd 24e plaats voor zich veilig te stellen het circuit de Hanenkamp. Bij de 25 junioren B reed Michel Camps voorw hij waard was en bezette de 12e plaats; de daguitslag en ging Gerrit Hermsfl met de 15e plaats aan de haal. Bij d 125 junioren reed Sjoerd Bongers ee sterke wedstrijd en werd na twee mar. ches de 3e man en wist Ad Coenen no net met de 7e beker huiswaarts te kereo Marathon Etten-Leur Afgelopen zondag, de laatste dag w oktober, vond in Etten-Leur onder zoo nige weersomstandigheden maar me een stevig windje een marathon plaat Bert Viersma nam deel en zette et nieuw P.R. neer in een tijd van 3.02.27. Programma zaterdag: 14.30-15.30 uur mountain biken; 15.30-17.15 uur lopen Schadijker bossen zondag: 09.00-10.00 uur zwemmen» de Sprank dinsdag: 19.00-20.15 uur zwemmes in de Sprank woensdag: 19.00-20.45 uur baantra ning in Venray WIJK ZlM Tafeltennisvereniging Red Stars kont iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (tussei Zuidsingel en Bernhardstraat) tussei 18.00 en 20.00 uur. De eerstvolgend! datum is vrijdag 5 november. Wij ver zoeken u vriendelijk oud papier vo« 18.00 uur buiten le zetten in dozen, zak ken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij d( container op dinsdagavond van 18.00 W 20.00 uur en op zaterdagmorgen va) 09.00 tot 12.00 uur. Tevens kunt u dan spullen kwijt t.b.> de nog te houden Luikse markt. Om adres: Kiosk la. wijk Brukske (linksval basisschool De Foekepot). Bij voorbaï hartelijk dank voor uw medewerking Nadere info bij Jac Linders, tel. 58841 of Peter Bouwmans, tel.-589134. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1999 | | pagina 22